IIWENHEKER FLITSAPPARATEN r MEDEDELING Deltasiad en brug Gouden huwelijksfeest te Goeaereede Fa. KAPTEIN keRstfeest Algemene Ledenvergadering Woningbouwvereniging Middelharnis Deze week maar één krant Nieuwjaarskrant oude genever J. Zandstra Jaargang Dinsdag 24 december 1957 No. 2658 Chr. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEl» Vench^nt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ^S MEDITATIE Geen Camera zonder flits, maar Geen flits zonder ZANDSTRAI in alle prijzen. Camera's One Projectoren Aile toebehoren Atelier en Fotohandel TEL 01870-2004-2205 V re fg PBINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHABNIS Sedactle ea AdvertentlM uitsluitend Telefooa K 1870—2629 Ns 8 uur «Tondi Telsfooa K 1870—2017 Giro 167880 ABONNEMENTSPRIJS 1.80 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. Bt coatract ipeciaal tarial In de studie Randstad en Delta, over de ontwikkeling van het Zuid Hollandse zeehavengebied, vsraarover we in een vorig nummer een korte beschouwing gaven, komen voor wat de Oostkust van ons eiland betreft, radicale veranderin gen voor. Wanneer er een geleidelijke ontwikkeling van het bedrijfsleven groeit vanuit de omgeving van de Hitserse Sluis aan weerszijden van het Vuile Gat zal daar een corresponderende groei van nederzettingen komen. Het eiland Tien Gemeten wil men daar niet voor in beslag nemen; wamieer men tot zou bestemmen voor woondoelein- den zou dit een opoffering van 980 ha. potentieel industrieterrein betekenen. Het is n.l. het terrein dat beschikbaar Dioet blijven voor grote zeeschepen die in de zeehaven van het Vuile Gat ko men te liggen. Daarom is gedacht aan verruiming van woongebied te Numans- dorp en zou de industrie met kracht doorzetten aldus het rapport dan zal reeds spoedig behoefte bestaan aan een woonkern, die op de plaat van het Hellegat benoorden Ooltgensplaat ge vonden 20U kunnen worden. We citeren hier hoe men denkt dat zich een woonstad aan het Haringvliet zal vormen. „De arbeiders van de Waardse gron den kunnen gebruik maken van de Ha- ringvlietbrug om naar de woonkern te gaan. Later als het verkeer over de Beneluxweg in sterkere mate van natio nale betekenis zal zijn geworden, zal men het interne woon- en wegverkeer binnen de Deltastad over een nieuwe brug kunnen leiden n.l. in het verlengde van de brug over de Hitsersesluis, zodat Tien Gemeten een directe verbinding met Flakkee zou krijgen. Bij een verdere expansie van de bedrijven oq de waardse gronden en op Tien Gemeten en bij een groeiende behoefte aan woongebieden zouden nog twee oeververbindingen tus sen Plakkee en Tien Gemeten kunnen worden gemaakt, n.l. In het midden van laatstgenoemd eiland en aan de West punt eventueel later gevolgd door twee corresponderende ondertunnelingen van het VuUe Gat. Op d« zuidelijke oever zou dan uit een drietal woonliernen, ter bepaling van de gedachte genoemd: „Plaat", „Bommel" „Stad" op de duiur een echte grote stad Inmnen groeien, mits men die mogeiyidieia voor cityvor ming vanaf het begin af zou weten open te houden. De meest oostelijke oeververbnding n.l. de brug over het Haringvliet, zal naar mag worden aangenomen over enkele jaren z\jn voltooid, als onderdeel van het Del taplan". Het Is wraarlgk fantastisch, wanneer zich hier een stad van 60.000 tot 80.000 iflVifoners zal ontwikkelen. Men moet dat begrijpelijk op de lange duur zien. Hoe wel het anderzijds bekeken ook weer heel vlug kan gaan, wanneer we als voorbeeld het eiland Rozenburg nemen. Vijf jaar geleden lag het er nog onge rept als landbouwgebied; thans zijn alle boeren er verdreven en is het één indus trie geworden. Met straks nog een grote Eurohaven. De landbouwers in Oost Plakkee zullen de visie van een Delta stad het is altijd nog een visie en geen 'definitief plan met lede ogen aanzien. Wordt het werkelijkheid zal kostbare landbouwgrond worden opgeof ferd voor een grote woonkern en zullen de aldaar wonende boeren van hun erf worden verdreven. Al ligt het nog in lie toekomst, het zal een hard gelag zijn. In de gemeenteraden gaan stemmen op, om zich alvast over de komende ver anderingen te beraden. Niet alleen over het aangesneden punt, rriaar ook over veranderingen op maatschappelijk, cul tureel en godsdienstig gebied. Het be vraagt ÖÖDE PROEYERI uwsnjter: De Zoon Gods mens geworden. De grote centrale verlossingsvreugde der Christenheid is niet slechts dat Jezus is de Zoon van God; maar niet minder en als eerste jubeltoon op de harp der verlossingsliederen, dat de Zone Gods is mens geworden. Wie dat element uit de Kerstvreugde wil weg nemen, al vereert hij schijnbaar Chris tus als „wat en hoe ook" maar die onteert de Christus, en berooft Hem van zyh eigenlijke waarde en betekenis. We moeten van Bethlehem, de Enge len en hun zang, de herders en wat dies meer zij geen idyllisch romantiek, of hu manistisch gevoelsverhaal maken; want dan verliezen we meteen de Christus, de ware Christus zelf.. Hij Is en blijft die van Lucas 2; zoals God Hem daar in de kribbe heeft heeft neergelegd. Al het andere ontvangt juist daar van zijn schoons en treffends. Daarin alleen spreekt het zaligend welbehagen Gods tot ons. En onze Koning is van Israels God gegeven. Het Kerstfeit en feest is daarom zo feestelijk, omdat het de grote daad Gods is tot onze verlos sing. Theologisch moet onze beschouwing zijn. Diep theologisch. Dit geldt trou wens van al de heilsfeiten. Theologisch, dat wil hier zeggen, ge niet zult blijven staan bij de aanbiddelijke Christus, bij de zaligmaker Jezus, in al Zijn dierbare zondaarsliefde; maar ge moet verstaan, dat al wat die Christus en Jezus van Bethlehem is, dit enkel is, omdat Hij van God geschonken is, en wel om Gtod. Bij God zijn de uitgangen van al deze dingen, om God en Zijn deugden gaat het; tot Gods glorie is het al geschiedt. Oorsprong, inhoud en doel, het is alles te verstaan in het teken van de Drie enige God en Zijn zelfverherlijking. Deze gedachten dienen stevig vast gehouden te worden; zullen we de heils feiten In hun diepste zin en betekenis zien; en zullen we er de ware grootheid en heerlijkheid in aanbidden; als ook er de volle geestelijke vrucht en zalig heid uit putten. Het is niet maar een Uefdevolle Jezus, een beminnelijke voor mij lijdende Zaligmaker, enz.; maar het is in dit alles God bemint, het is God die „dadig'' is; het is Zijn eeuwige deugdenglorie, de in onze zaligheid en in de weg daartoe pordt opgeluisterd. Als de Caesar op de troon zit, letter lijk en' figuurlijk verstaan, is het „feest" in de hel; viert Satan schijnbaar triumf. Als de Koning in de kribbe ligt wordt deze slang vertreden en komen al de hemelen in beroering! De menigte der hemelse heirscharen zingt het hoogste lied uit: gloria in excelsis. Kerstfeest is (goed ingedacht) allereerst feest voor God en daarom juist vreugde voor de engelen en vrede voor de mensen. Een Godsfeest, een engelenfeest, en een mensenfeest. Maar vergeten we toch nooit, dat dit geboren worden in ons nooit zou kunnen als niet eerst die schenking Gods had plaats gevonden In het voorwerpelrjke feit van Bethlehem. Als zondag 6 van onze Catechismus ons leert: „die ons van God geschon ken is", dan moeten we dat om te be ginnen in alles overweldigende voorwer- pelijkheid opvatten; natuurlijk niet, als of het er dan minder of niet op aan- I kwam, of ook in ons die schenking ge schiedt maar wel zó: dat alle werk In ons functionering (toepassing, uitwer king) is van het feit dat buiten ons, voor ons heeft plaats gevonden. We zouden anders schromelijk te kort doen aan de waarde van Gods wonderdaden. Het zou zelfs voeren tot valse mystiek en kunnen leiden tot pantheïsme Het zou Innig en warm schijnen aan te doen; maar slechts als een tijdelijk vlammend hout, maar dat aan de vuur haard zelf vreemd was, en deswege straks uitgebrand, zonder verder voed sel, als verkoold en verast vertreden werd. Maar dan ook omgekeerd; niemand volsta met voorwerpelijke bespiegeling, zelfs niet met louter bespiegeling (dat kan ook) van het z.g.n. Inwendige. Het moet komen tot de dadelijke ge- loofsomhelzing van de Heere Jezus, om daaruit dan de beleving te hebben van Christusgeboorte In ons; waarbij de Caesar In ons van de troon wordt gesto ten, en deze Koning Zijn troon opricht in ons hart, om onder Zijn scpeter ge regeerd en geleid te worden, en uit Hem het verloren leven weder te ontvangen, om in Christus God Zelf terug te vinden en met Gods Beeld (weer) verzadigd te worden. Dan is onze zielewelstand en vreugde niet slechts daarin gelegen, dat we met God verzoend worden, maar dat we nu in die weg ook weer de goddelijke na tuur, gelijk Petrus zegt, deelachtig wor den; vervuld met God-Drieëenig en de stal van ons hart weer een woonstede Gods in de Heilige Geest wordt, om God als God terug te krijgen te beleven, te genieten, te dienen én te verheerlijken. God om Zijns Zelfs wil nodig te hebben, te leren kennen, te beminnen ,te vrezen, dat is Kerstfeest voor de ziel. Wfllen prof. G. Wisse Sommelsdijk W. Krakeelsiraat 8 paalt zich niet alleen tot Oost Flakkee maar zeker ook naar he- Westen on getwijfeld zullen alle dorpen ons eiland worden uitgebreid. Het komt ons echter voor, dat het nog niet zo tot een gesprek kap, komen. Het is alles nog zo zwevend; er staat in feite nog geen enkel ding vast. Zelfs niet met de brug: het rapport spreekt er zelfs maar vaag over. De brug komt er maar wanneer? En dat is voor ons eiland een eerste vereiste. Het lijkt ons wel zaak dat de gemeen tebesturen betreffende dit punt geza menlijk aandrang uitoefenen. We heb ben altijd nog de N.V. „De Brug", waarin alle gemeenten aandelen hebben. Voorhands is het belangrijkste dat Den Haag goed weet hoe we hier In de im passe zitten met onze veerverbindlngen. Een vaste oeververbinding die er toch moet komen kan zeker geen uitstel lijden. Al begint men er aanstonds aan, zal het toch nog ca. vier vijf jaar du ren eer we er over heen rijden. Die brugkwestie moet zéker niet door een of andere commissie in de Tweede Ka mer binnenskamers worden afgedaan en voorlopig in portefeuille gestopt. Het dient in de openbaarheid te komen. En op de noodzaak van zo spoedig mogelgk een brug - met of zonder tol daarop dienen de gemeentebesturen van ons eiland met alle macht aan te dringen. HERKINGEN Aangenomen. De heer J. van Wa- geningen Sr. heeft zijn benoeming als diaken der Herv. Kerk in de vacature W. Markus aangenomen. Kerstfeest. Onder leiding van het hoofd der school werd de jaarlijkse Kerstsamenkomst met kinderen en ouders gehouden in de kerk der Ger. Gemeente. Na de Kerstvertelling wer den verschillende liederen gezongen, in de pauze werd de jeugd getracteerd op chocolademelk en koek. Hierna werd nog een verhaal verteld door onderwij zer Murre. Met een boek en een zakje versnaperingen gingen de kinderen in blijde stemming huiswaarts. Maandagavond j.l. vergaderde in hotel Zaaijer t« Middelharnis de plaatselijke woningbouwvereniging onder leiding van voorz. L. van der Waal. De bijeenkomst was drukker bezocht dan wij de laatste jaren van deze vereniging gewend wa ren en dat zal wel veroorzaakt zijn door de agendapunten, de jaarverslagen, be- stuursverkiezing, wijziging huurreglement en verhoging van contributie betrof fen, alsmede door de mededelingen over nieuwbouw, die de voorzitter zou doen. Het bezit van deze vereniging beliep op 6 augustus j.l. 284 woningen, 4 winkels 6 garages, 1 magazijn en 2 hulpgebouwen, terwijl in aanbouw zijn 40 wonin gen en in voorbereiding 65, waarvan 5 bejaardenwonlngen. De balans vermeldt aan vaste aktlva 3.553.298.20 aan vorderingen 92.440.76, schulden 3.475.249.50, reserves 28.613.74. Wel een bewijs, dat er bïj deze vereniging een en ander omgaat. De voorzitter opende met een hartelijk welkom, Inzonderheid tot burgemeester Hordijk gericht. Secr. Kievit vermeldde in ziJn jaar verslag dat het ledental 557 bedraagt, wat 55 meer is dan In voorgaand jaar. Van dit aantal zijn er 271 leden-aan- deelhouders, de anderen leden-belang- stellenden. In vele bestuursvergaderin gen heeft architect Kloppers vaii advies enz. gediend. In dienst der vergadering zijn een opzichter, een magazijnbeheer der, een huurophaler en een timmerman. Aan onderhoud werd ruim 18.,600 gld. uitgegeven. Verstopte rioleringen verg den veel werk en geld; dit bleek meestal schuld van de huurders weshalve er toe overgegaan Is om deze kosten volledig op de huurders te verhalen. In het verslagjaar is het niet gelukt om met de onderhoudskosten van 12.10 per woning uit te komen. Daarom stelde het bestuur nu con tributieverhoging voor. In voorbereiding zijn 65 woningen na welker bouw het Prinsenkwartier zal zgn volgebouwd Aan de remmende werking op de ka pitaalmarkt is het te wijten, dat nog niet tot hoogbouw kan worden overgegaan. In alle nieuwe woningen werden geysers geplaatst en op verzoek in diverse per celen wasmachines en wastafels. In to taal zijn geplaatst 197 geysers 55 was machines en 101 extra wastafels. Nauwe en prettige verstandhouding was er met b en w. Verdeling van woon ruimte geschiedde in overleg met de woonruimtecommissie en gaf geen moei lijkheden. Helaas Is het niet gelukt met de woningbouwvereniging Sommelsdijk tot gezamenlijk toezicht op nieuwbouw en onderhoud te komen. De huren kwamen regelmatig binnen en de Inning gaf geen moeilijkheden. In het verslagjaar werd 760.000.geïn vesteerd. Door de hogere rentevoet ste gen de huren voor arbeiderswoningen van 8.50 tot ruim 10.Het bestuur is er zich van bewust dat ter plaatse een huur van 12.het maximum is. Bij het maken van plaimen zal daarme de rekening gehouden worden. Het verslag werd in diskussie ge bracht, waarbg de heer J. van der Slik in twijfel trok, dat de vereniging haar woningen aan leden kan toewijzen en dat dus niet deed, zoals hij kwade ge volgen zag van vroeger bestuur en van de invloed, die huurders-belanghebben-i den hebben in het bestuur (dat slechts één lidgebrulker telt), zodat hij hoopte dat de verkiezing van deze avond huur ders-aandeelhouders zou opleveren. Voorts vroeg spr. of bij de aanbesteding van de 60 nieuwe woningen voor de le den gebouwd zal worden, wat volgens spr. niet mogelijk zou zijn, gezien de verhouding der aantallen leden-belang- hebbenden en leden belangstellenden. Voorts bevreemdde het de heer van der Slik dat er geen Ingekomen stukken voor de vergadering waren. Dan be greep spr niet waarom de verzekerings premie voor het 'woningbezit nu lager was dan een paar Jaar geleden terwijl het aantal woningen ongeveer verdub belde. Idem de renten. Tenslotte infor meerde spr, naar het entreegeld, rente op aandelen en waarom hem na inzage van de rekening ten kantore, hem ver dere inzage werd onthouden, hetwelk spr. in strijd noemde met de statuten. De voorz. antwoordde dat de woon ruimteverdeling door b en w geschiedt ingevolge de woonrulmtewet. Bij dat feit heeft men zich neer te leggen. Met de woonruimtecommissie is een zeer gun stige regeling getroffen, n.l. 40 40 20. Het percentage van 40 is zelfs over schreden. Mooier was natuurlijk als men geheel voor leden kon bouwen. In derdaad bouwt men allesbehalve voor le den aandeel-houders. Gangbaar Is dat een niet lid, dat een woning betrekt, lid wordt en 25.betaalt. Hoofdzaak is creëeren van woonruimte. Onder de le- denbelangstellenden zitten er heus ook veel die een woning wensen. Spr. was het er mee eens dat de huurders beter in bestuur vertegenwoordigd moesten zijn, maar dat ligt aan de huurders zelf. De aktiviteit van het bestuur is er ove rigens niet meer. De aanbesteding ge schiedde omdat er gebouwd moet wor den ter beteugeling van de woningnood. Over de duplexwoningen was het gehele bestuur van mening dat de huur te' hoog is en dat de huurders van nu moe ten betalen aan de verbouwing, die 10 jaar na de bouw zal plaats vinden. Dat is bovendien pas drie jaar na de bouw afgekondigd zodat bewoners die intussen vertrokken er van tussen draaien en de nieuwe huurders In zeven jaar moeten betalen. Inzake de verzekeringspremie deelde de voorz. mede, dat die is gedaald van 30 tot 11 %o. Rekeningen aan Ieder lid ter inzage geven is een onmogelijkheid, meende spr. De penningmeester deelde mede, dat de entreegelden bij de contributies wa ren vermeld. De rente werd thans over slechts één jaar vermeld. De heer van de Slik vroeg nogmaals het woord en voerde aan, dat de ver eniging niet behoeft te berusten in een beslissing van b en w, want men kan bij G.S. in beroep gaan. Een woning bouwvereniging behoort alleen te bou wen voor haar leden! De voorz. protesteerde tegen opmer kingen van de heer van der Slik over aan hun laars lappen e.d.m. Het be stuur doet alles om leden aan woningen te helpen en houdt ieder op de hoogte van zijn kansen. Spr. sloot de discussie waarna het jaarverslag werd goedge keurd. jJe heer Joh. de Groot bracht verslag uit namens de commissarissen en con stateerde een nauwe samenwerking met het bestuur en gewaagde hij van akti viteit en het slagen van woningbouw. Veel waardering hebben de commissaris sen voor het werk van de secretaris- penningmeester. Aftredend in het bestuur waren de he- Op zaterdag 28 december hopen het echtpaar Jan 't Mannetje en Maartje Redert hun vijftig-jarig huwelijksfeest te herdenken. Dit gezin is in de loop van de jaren gezegend geworden met tien kinderen (zes dochters en vier zoons) die alle nog in leven en "gehuwd zijn. In totaal zijn er 25 kleinkinderen en zes achterklein kinderen. De vader is 73 jaar en de moeder 70 jaar oud; beiden mogen zich nog in een goede welstand verheugen. De heer 't Mannetje is rustend vis ser; hij heeft zijn gehele leven van jongs af de Noordzee bevaren. Onder de Goereese vissers is hij zeer gezien; hij was ook een vissersman in hart en nieren. Vier en twintig jaar heeft hij bij zijn zwager P. Redert op de G.O. 8 gevaren; later heeft hij zelf een vissersscheepje gekocht. Alleen de oudste zoon is zijn vader in het vissers vak gevolgd. Toen zij gehuwd zijn, hebben zij aan het Goereese havenhoofd een huisje la ten bouwen waar het grote gezin is op gekweekt en waar zij tot de bezettings tijd hebben gewoond. De Duitsers heb ben toen alle huizen aan het haven hoofd afgebroken waardoor zij naar het stadje Goedereede moesten verhuizen. Zij vonden daar onderdak, maar later heeft de heer 't Mannetje een huis ge kocht, waar het bruidspaar nu nog woont. Op zaterdagmiddag 28 december van 4 tot 5 uur zal er in Hotel „De Gouden Leeuw" gelegenheid zijn tot feliciteren, waarbij het hen zeker niet aan belang stelling zal ontbreken. ren Kleingeld, Beversluis, A. van Wezel en A. van de Sluijs( allen herkiesbaar) en als commissaris de heer La Fleur (eveneens herkiesbaar.) De heer van der Slik greep de gelegenheid aan om de huurders op te wekken huurders te kiezen. Waarop de heer Krijgsman de conclusie trok, dat leden-belangstellen- den slechts halve leden zouden zijn. Deze spr. vond dat het om een normale ver eniging met leden zoni^er meer ging. Tijdens het tellen der stemmen verleen de de voorz. het woord aan burg. Hor dijk, die wees op de flnancieringsmoei- lijkheden van dit jaar en op het keurige werk van de penningmeester en de ak tiviteit van het bestuur, hetwelk hij ver geleek met „de beste stuurlui, die aan wal staan". De verstandhouding tussen wonihgbouvïTverenlglng en b en w is voortreffelijk. De burgemeester uitte zijn beste wensen voor vereniging en woningbouw. Het punt wyziging huurreglement werd door de voorz. toegelicht en in discussie gegeven. De heer H. A. van der Meer wenste dat er voor wastafels in woningen van ver voor de oorlog niet bij breuk betaald behoeft te worden. De heer van der Slik had diverse op merkingen en stelde meerdere wijzigin gen voor of verklaarde zich er tegen, hetwelk in enige gevallen een kleine in stemming verwierf. Deze behandeling vergde ongeveer een uur tijd. Het regle ment werd aangenomen mét de stem men van de heren van der Slik en M. Vroegindewelj tegen. Inmiddels was vastgesteld, dat alle aftredende bestuurders en de commis saris herbenoemd waren. De contributie werd verhoogd van 1.50 op 2,50, hetwelk de voorzitter nog een minimaal bedrag noemde. Aan het bestuur werd machtiging verleend tot aankoop van grond en aangaan van verplichtingen voor nieuwbouw. De voorz. deed daarop enige medede lingen over de plannen voor nieuwbouw. De 40 eerstvolgende woningen zullen in februari betrokken kunnen worden, wel voor 60% door leden. Een moeilijk heid is nu echter al, dat gegadigden woningen niet accepteren vanwege de hoge huren van 12. Het plan van 63 woningen, dreigde in duigen te vallen door de hoge bouwkos ten en daaruit voortvloeiende huren van 13.50 of meer. Openbare aanbesteding lag de prijs echter slechts 10.000. boven de raming, wat de mogelijkheid inhoudt van een huur van 12. De kans op gunning is er nu. Bejaardenwoningen zouden ook op 12.komen en het bestuur meent van de bouw van vijf dezer woningen af te zien. Met verdere plannen zit het bestuur feitelijk. Besprekingen zijn gevoerd, plannen gemaakt maar de krappe geld markt staat uitvoering In de weg. Als men maar kan bouwen voor een huur van 10.dan kon men direct 100 huizen zetten. Het bestuur moet zeer voorzichtig zijn, tenzij men al candidaten had voor hoogbouw. In feite Is het moeilijk om te bouwen voor mensen, die geen hoge hu ren kunnen betalen. De hoogbouwplan- nen zijn bovendien in ander vaarwater gekomen, doordat deskundigen voor Middelharnis hebben 'uitgemaakt dat men hier vierhoog dient te bouwen! o--------- OUDE TONGE Raadsvergadering. Hedenmiddag 2 uur kwam de raad der gemeente in vergadering bijeen. Agenda: Opening; Vaststelling van de notulen van de vergadering van 14 dec. 1957; Ingekomen stukken; Vaststelling van de navolgende verordeningen t.w.: a. verordening op de heffing en invor dering van een straatbelasting; b. ver ordening op de heffing en invordering ANNO 1870 Alleenverkoop van de bekende GLORIA PORT en de nieuwe ESMERALDO WIJNEN ESMER Wegens Kerstdagen op woensdag en donderdag kunnen wij deze week maar één keer een krant brengen. Het e.v. nummer is de die op maandag 30 december wordt ge drukt en op oudejaarsdag bij U wordt bezorgd. Nieuwjaarsadvertentiea moeten zater dag 28 december binnen zyn. Wie zijn nieuwjaarsadvertentie nog niet heeft doorgegeven doe het nu direct Ook onze plaatselijke agenten nemen ze gaarne aan. Administratie N.V. EILANDEN-NIEUWS van begraafrechten; c. verordening op de heffing en invordering van sekreta- rieleges en van rechten wegens verrich tingen van de ambtenaren van de burg. stand; Vaststelling van een wijziging van het algemeen ambtenaren-regle ment en het arbeidsovereenkomstenbe- sluit; Verlenging van een bijdrage ad 250.— voor 't jaar 1957 en 250.— voor 't jaar 1958 in het kledingfonds van de gemeentelijke vrijwillige brandweer; Aankoop pand Molendijk 66 en pand Molendijk 71 en de pakloods behoren- de bij het pand Kaai 20; Salarismaat regelen ten behoeve van het gemeente personeel; Begroting voor de vleeskeu ringsdienst voor het dienstjar 1958; Be groting van het Burg. Armbestuur voor het dienstjaar 1958; Begroting van de Boedel Dabbe voor iiet dienstjaar 1958; Vaststelling van het bedrag per leer ling voor het lager onderwijs, als be doeld in art. 55bis der L.O. Wet 1920 voor het jaar 1958; Vaststelling van de i vergoeding als bedoeld in art. lOlbis der L.O. Wet 1920 voor het jaar 1958 aan de besturen aan de bijzondere la gere scholen; Benoeming c.q. herbenoe ming van de leden van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim; Vast stelling van de gemeentebegroting, dienstjaar 1958; Sluiting. S|

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1957 | | pagina 1