Nieuwe Tonge liet ook stem horen voor intergemeente lijke samenwerking lederen kleding Cinderella P. V. d. R.fractie klaagde over niet- erkenning. Weth. Opstelten bestreed dit. BEN MALTHA Men Maltlist :l'li|.^t»iar umkmmm4M !tBRÜNOtT' Fa. Gebr. Buijsse NIEUWS Uiï ZEELAND Plannen Deskundigen zeggen zelf niet te weten wat moet of kan. Nu is het tijd! J<,oopt kwaliteit WERELO BEROEMDE Plaatselijk Nieuws GOEDEREEDE Kerstversieringen KAARSEN Enorme sortering in iedere prijs. MODERNE GOUDEN ARMBANDEH De nieuwste FRAHSE modellen .Predikbeurten Centrale Telling niddelharnis Uitslag aanbesteding nieuwe beschuttende werkplaats ,.FTt, AWDEN-lVrïTTWS" Vrijdag 20 december 1951 Als hoofdmoot van de vergadering stelde burg. van Hofwegen in de vrijdag avond gehouden raadsvergadering van Nieuwe Tonge de begroting 1958 aan de orde. Deze was de raadsleden ter kennis gebracht, voorzien van een vrij uit voerige toelichting, die eveneens door de begrotingskommissie uit de raad was bestudeerd en beantwoord. Over de begroting als zodanig en evenmin over de toelichting werden in de raad besprekingen van noemens gevoerd. Men be paalde zich tot algemene beschouwingen die in eerste instantie werden gehou den door de heren Tijl en Reus van de P.v.d.A., wier woorden een betoog van weth. Opstelten (A.R.) ontlokten, dat men ook als algemene beschouwing zou kunnen aanmerken. De voorz. werd eveneens tot een uitvoerig antwoord genoopt Dhr. Tijl verklaarde dat zijn fractie zeer ingenomen is met het sluiten van de begroting, ook al heeft men uit de reserve moeten putten. Tevens was men de Ie ambtenaar erkentelijk voor sa menstelling en aan de begrotingskom missie verstrekte toelichting. Tevreden heid t.a.v. het gevoerde beleid sprak de heer Tijl uit met name waar dit betrof de vernieuwde Kerkgracht, het nieuwe postkantoor, de nieuwe woningen en de bejaardenwoningen. Alleen is men min der te spreken over de indeling van de nieuwste woningen (kamer-keuken). Ook de totstandkoming van de ge meentelijke garages, de komst van de nieuwe vuilnisauto, de nieuwe openbare lagere school, het vergaderlokaal en de gymzaal van de oude school ontioKten de heer Tijl tot tevredenheidsbetuigin- gen. Inzake de gymnastiek betreurde hij het evenwel, dat er geen leraar voor is en dat er sprake is van verdeeldheid. Van de rioolzuivermgsinstallatie, die nog niet geheel aan de verwachtingen beantwoordt, verwachtte spr. dat deze wel spoedig in orde zal komen. Meer aandacht verzocht spr. voor schoonhou den enz. van de straatkolken. De bouw of inrichting van een nieuw badhuis is helaas weer verschoven. Hij hoopte dat dit a.s. jaar nochtans tot stand zal ko men; het oude kan echt niet langer mee. Ook het plan van het hertenkamp had de instemming van de fraktie; jammer dat het zojuist verworpen is, aldus de heer Tijl. De heer Tijl wees op de immer ge moedelijke sfeer in de raadsvergaderm- gen, maar betreurde het dat een der twee wethouders de fractie P.v.d.A. steeds verwijt dat zij tegenstander is van het bijzonder onderwijs. Als een der fractiegenoten dat is dan geldt dat persoonlijk, maar in geen geval de par tij. In de faad wordt ook geen rekening gehouden met de minderheid. Alleen bij het 10 jarig jubileum van de voorz. stemde men met de minderheid in. Tenslotte besprak de heer Tijl de Dijkringlasten, waartegen de gemeenten gezamenlijk hun stem dienen te verhef fen alsmede de verbindingen met de vaste wal, die hij met treurig" ken schetste. Men ziet nu een grote boot, „maar zal die ooit in de vaart komen!" De heer Tijl eindigde met een verwijzing naar de nternationale en nationale toe stand, waarbij hij de hoop uitsprak, dat de troebelen in Indonesië spoedig bijge legd zullen worden. Geen angst voor terugval konjunktuuv De heer Reus zei de begroting niet direct sober, maar wel star te vinden. Dat vloeit voort uit de orders van ho gerhand en het gebrek aan gemeente lijke zelfstandigheid. De fraktie is niet voor volledige vrijhed der gemeenten, want die zou tot chaos leiden, maar in elk geval wel voor intergemeentelijke regelingen. Deze dient men te bevorde ren, o.a. voor wat Flakkee betreft met een technische dienst voor het gehele eiland, met één reinigingsdienst, één plantsoenendienst, één orgaan voor wo ning- en bouwtoezicht enz. Daar zullen voor de ideale winterkleding DUS Leder beschermt U tegen regen, sneeuw en koude en is onverwoest baar, mits van eerste kwaliteit. verkoopt deze IDEALE LEDE REN KLEDING met volledige garantie. EEN MOOIE HERENJAS 109.— HERENJAS van uitzonderlijke kwaliteit 139.50 JEKIiERS origineel rundieder 99.75 EEN SCHITTERENDE JEKKER van Ie kwaliteit 115. DAMESMANTELS rundieder 139.50 KORTE DAMESJASJES met rits of knoopsluiting alle gewenste kleuren v.a. 76. HERENVESTEN origineel rundleer 55. SUèDE DAMESJASJES, in 6 verschillende kleuren en 4 modellen, v.a139. MEENT 80 ROTTERDAM Telef. 120307 (8 lijnen) veel voordelen vastzitten. Spr. gaf dit gaarne in overweging. Het zou niet nieuw zijn, want in andere streken heeft men het al. Voorts achtte de heer Reus uitbreiding van de veranwoordingsplicht van b en w gewenst jegens de raad hetwelk de democratische idee zal verstrekken en dienen. De lezingen, die over het Deltaplan zijn gehouden, achtte de heer Reus zeer leerzaam geweest en de fractie hoopt op voortzetting. B en w dienen hun bijdrage te leveren aan de ruimtelijke ordening. Ook in Nieuwe Tonge dient men aan eisen van de toekomst te voldoen, waarvoor spr. in het bijzonder noemde de ontwikkeling van Molendijk, Zuiddijk Westdijk, Ie Westerstraat enz. Ook moet weer een uitbreidingsplan ontwikkeld worden en dienen b en w een aktieve grondpolitiek te voeren en voort te gaan met sanering van het dorp. Hierin zag spr. de kern van het toekomstig beleid liggen. De woningvoorraad is bevredigend, maar de kwaliteit op enige punten laak baar. Dat er een plan is voor een nieu we openbare kleuterschool wordt met vreugde begroet. De kapitaalsvoorziening baart zorg. Er is behoefte aan 400.000 gld. Met de financiën moet men voorzichtig zijn, maar spr. had geen angst voor terugval van de konjunktuur. Helaas drukt de beperking van nu op de schouders van de minst draagkrachtigen. Het gevaar bestaat dat men met deze bestedings beperking in een vicieuse cirkel terecht komt. Spr. verklaarde dat men niet Roomser moet willen zijn dan de Paus. In de subsidiepolitiek zag spr. een ir reëel versch^nsel van de raa,d. Men voert machtspolitiek. Nochtans bloeit het Hu manistische Thuisfront en worden haar militaire tehuizen druk bezocht. De heer Reus stemde in met de lof voor het secretariepersoneel, maar wilde daarin ■ook liever het overige gemeenteperso neel betrekken. Hij eindigde met het uit spreken van de hoop op een voorspoedig nieuw jaar. Protest De heer Opstelten verklaarde geen algemene beschouwingen te zullen hou den, maar voelde zich genoopt in te gaan op enige door de voorgaande sprekers aangevoerde zaken. Ten eerste voor wat betreft het rekening houden met de raadsminderheid en hetgeen de heer Tijl had gezegd over de toekenning van de erepenning aan de burgemeester; dat is een aangelegenheid geweest, die in ge heime zitting is behandeld en dus dient men daarover in het openbaar niet te spreken. Dat er wel rekening met de minderheid wordt gehouden stelde spr. vast naar aanleiding van de afvaardi gingen in waterleiding, Emgo, Herv. dia- konie enz. Voor wat de heer Reus had gezegd terzake de wenselijkheid van een aktie ve grondpolitiek wees de heer Opstelten er op, dat aan ir. Schut van Stad en Land is gevraagd wat men in Nieuwe Tonge verwachten en doen kan, waarop deze heeft verklaard er niets van te weten. Ook het plan van ir. Lange is al meermalen gewijzigd. Spr. conclu deerde dus dat men met op feiten kan vooruit lopen. De heer Reus ging kort in op de woorden van de heer Opstelten en meen de, dat er toch wel positieve geluiden gehoord zijn over de te verwachten ont wikkeling, met name van ir. Kuipéri, die op de tumbouwmogelijkheden heeft ge wezen, waardoor de mogelijkheden voor Nieuwe Tonge kunnen verdubbelen. Burgemeester antwoordde De burg. beantwoordde de spr. en constateerde dat men het met de toe lichting van b en w wel eens was. Wat betreft indeling der woningen, de plan nen daarvoor zijn de raad voorgelegd. Met de nieuwe vuilnisauto kan men volgende week gaan werken. 'Over een gymnastiekleraar is overleg gaande met de inspcteur l.o. De sport geniet helaas nog te weinig aandacht van de overheid. Onderhoud straatkolken is in bespre king met de werkkrachten van de techn. dienst. Over de menselijkheid van een badhuis is men het wel eens; van G.S. is een plan voorgelegd voor ver bouw van de oude cl. school. Spr. on derschreef dat er meer samenspraak tussen de gemeenten moet zijn o.a. ter zake de dijkringlasten. Met spanning worden de verzoeken te gemoet gezien die terzake het vervoer zijn voorgelegd aan ministers. De ver bindingen zijn fnuikend voor de streek, o.a. wat aangaat het ,arbeidersdepot'' voor Rotterdam. Door de slechte ver bindingen zullen deze mensen het eerst worden afgestoten. Van de „Haringvliet" kan men moei- Koopt zekerheid! Dus HUISHOüDGOED met garantie label. Verkrijgbaar bij: MTODELHAKNIS lijk geloven, dat deze nog eens in de dienst zal varen en vervoeren. Het is een beschamende toestand! Spr. wees voorts op Indonesië en de hulp die van ons volk verwacht mag worden. Dat er starheid is in de begroting on derschreef de voorz. De gemeenten zul len zelf daartegen hun geluid moeten verheffen, zoals de gemeenten van dit eiland ook tot meer samenwerking die nen te komen. Of centralisatie openbare werken op het eiland mogelijk is betwij felde spr. gezien de geringe bereidheid daartoe in de streek. Terzake verant woordingsplicht van b en w kan inder daad meer verlangd worden. Na de lezingen over het Deltaplan hebben b en w Stad en Land al enige opdrachten gegeven. Voor de openbare kleuterschool beloofde spr. tekeningen te zullen voorleggen. B en w sluiten aan bij de waardering voor het gehele gemeentepersoneel. De bedoeling van het Plan Lange is geweest om 'n onderwerp voor discussie voor te leggen. Als er andere gedachten rijzen dan van ir. Lange zal het nie mand meer welkom zijn dan deze zelf. Weth. van Zielst stelde voor om de subsidie aan de Volkshogeschool te schrappen en daarvoor Pro Rege in de plaats te stellen. Dit voorstel werd niet ondersteund. Daarna werd de begroting zonder wij ziging vastgesteld. De daarna volgende besluiten nemen wij, vanwege het weinig interessante en het in hoofdzaak for mele, onvermeld te mogen laten. In de rondvraag informeerde de heer Tijl of het waar was, dat alleen wonen de mannen niet in bejaardenwoningen worden toegelaten. De voorz. zei daar van niets te weten. Integendeel er zijn twee woningen aan alleenwonenden aangeboden, maar die zijn niet geaccep teerd. P.S. Het begü» van dit verslag is te vinden in het derde blad. IN IEDERE PRIJSKLASSE WINKEtGENTRUM-«INNSNWEG ■♦5V SOMMELSDIJK Secretarie gesloten. Burgemeester en Wethouders van Sommelsdijk maken bekend, dat de gemeente-secretarie op vrijdag 27 december a.s. en op zaterdag 28 dec. a.s. voor het publiek gesloten zal zijn. Voor het doen van aangiften van ge boorten en overlijden bestaat op die dagen gelegenheid van 9 tot 9.30 uur. DIRKSLAND Beroepen. Ds. H. van Gilst heeft een beroep ontvangen van de Ger. Gem. van Kampen, zodat hij thans een drietal beroepen heeft. Nieuwe woningen. In het nieuwe uitbreidingsplan zullen door de Wo ningbouwvereniging „Dirksland" weer 12 nieuwe woningwetwoningen worden gebouwd. KoUekte. De koUekte voor de Stich ting Bethesda bracht 218.op. MELISSANT Kerstconcert. Het Gemengd Dubbel Kwartet „Con Amore" zal dinsdagavond 24 december een Kerstconcert geven in het verenigingsgebouw. Er wordt een afwisselend programma geboden van meer en minder bekende Kerstliederen, alsmede een Kerstsuite samengesteld door Gerrit Zoon en de grote Kerstcan tate Gloria Deo, van J. Nauta, terwijl het midden-gedeelte bekende werkjes bevat van grote componisten. De verschillende nummers zullen uit gevoerd worden door dubbel kwartet, kwartet, duo's en dameskoortje. Heden (vrijdagavond) wordt het Kerstfeest der Chr. School gehouden in de hal der school. Aanvang 7 uur. STELLENDAM Verzilveren. Maandag 23 dec. en dinsdag 24 dec. nam. van 79 uur kan men vakantiebonnen verzilveren van het Sociaal Fonds Nijverheid bij de P.V. C. Koenraad, Voorstraat 37. Kerstfeestviering. In de Herv. Kerk hoopt men 2e Kerstdag 's middags om 2.30 uur Kerstfeest te vieren met de kinderen van de Zondagsschool. KoUekte opbrengst. De kollekte wel ke gehouden is voor de Kerstfeestvie ring voor de kinderen van de Herv. Zondagsschool heeft opgebracht ruim 500.—. MELISSANT Een zware kerstos brak lós! Een zware kerstos van de slager C. Goede- gebuur, die donderdag uit de schuur werd gehaald om naar de slachtbank te worden geleid, wist los te breken en grote schade aan te richten. Het beest liep de wei over bij Struik en zette koers naar de woning van Jan Doorn hein, waar hij in het voorhuis een deur-i post en een raam uitlichtte. Met moei te wist men hem te vangen en met 3 man in toom te houden. Onderweg naai de slachtplaats liep hij op het erf van de slager nog even een muur van de koelcel om. Wel een bewijs welk een zware en sterke os het was. Hij hangt echter nu geslacht aan de balk en zal in porties zijn weg naar de clientèle wel vinden. Burg. stand over de maand nov. '57 Geboren: Johanna Cornelia, dochter van J. Grinwis en A. Klink; Cornells Koenraad zoon van A. C. Groenendijk en M. Boelaars. Overleden: Jan Tanis, oud 85 jaar; Jannetje Overbeeke oud 6 jaar. Gehuwd: C. Meijer 26 j. Joh. Redert 25 j. Vertrokken: J. Hameeteman en gezin naar Ouddorp;'A. van Wijk naar Oude Tonge; A. de Vries naar Oud Beijerland Joh. Redert naar Nieuwe Tonge; J. V. Bakker en gezin naar 's Hertogenbos. Gemeenteraad. Maandag 23 dec. des avonds om 7.30 uur komt de raad der gemeente in vergadering bijeen. Agenda: Notulen; Ingekomen stuk ken; Beslissing op aanvragen om sub sidie c.q. verhoging van subsidie voor schoolmelkverstrekking en opleidings cursus kleuterleidsters te Brielle; Be slissing op aanvrage om subsidie van de stichting tot bevordering der tand heelkundige jeugdzorg; Benoeming van een vierde onderwijzer aan de school voor openbaar lager-onderwijs; Vast stelling van een verordening, regelende de verdeling der werkzaamheden tussen de ambtenaren van de burgerlijke stand; Vaststelling van een nieuwe ver ordening op de heffing van leges ter secretarie; Vaststelling van een nieuwe politie-verordening; Voorstel tot vast stelling van een verordening op de hef fing van leinigingsrechten; Vaststelling uitbreidingsplan; Voorstel tot opheffing van een aantal cijnzen; Voorstel tot her ziening van de vergoedingen ingevolge art. 13 der lager-onderwijswet 1920; Voorstel tot verhoging van het krediet vor restauratie van het gebouw voor openbaar lager-onderwijs; 4e wijziging der begroting 1958; Voorstel tot uitbrei ding van de straatverlichting; Voorstel tot invoering van een straatsgewijze huisnummering en tot het aanbrengen van straatnapmborden; Voorstel tot aankoop van uniforme vuilnisemmers van gemeentewege; Voorstel tot het verlenen van een subsidie aan de A.N.W.B. l.v.b. met de verplaatsing van een wegwijzer; Voorstel tot het aanvra gen van een verhoging van het basis bedrag der algemene uitkering uit het gemeentefonds voor 1958; Voorstel tot het verlenen van medewerking aan het stichten van een kleuterschool en tot beschikbaarstelling van kredieten hier voor; Rondvraag. OUDDORP Wilde zwanen. Een dezer dagen hoorde men de zgn. zwanenzang door de lucht, dat niet alledaags is in onze omgeving. Er kwamen wilde zwanen aangevlogen uit 't westen die verdwenen naar het oosten. Een voorbode voor de winter? Nog goed afgelopen. 3.1. vrijdagmor gen vroeg werd Jan Luime Dz. in een dichte mist door een achterop komende autobus op de prov. weg bij de zgn. pa ralelweg aangereden. Door de hevige schok werd het paard uit de burrie ge slingerd en de voerman van de wagen gesmeten. De wagen kwam in 't prikkel draad terecht. Met enige ontvellingen en wat bulten en wat materiele schade liep dit alles nog goed, af. Visserij. De garnalenvissers maakten in de afgelopen week dagvangsten van 70 tot 100 kg, de pelterijen namen ze af voor prijzen van 2.50 tot 2.58 per kg, schar deed 55 et per kg. Haven. Uit de Ouddorpse haven ver trokken vorige week 2 schepen met suikerbieten naar Puttershoek en 1 schip met schroot van firma Hoek, bin nen kwam 1 schip met rijshout. Laatste bieten. De laatste bieten van dit seizoen werden met het schip Spera, schipper J. C. de Linge, naar Putters- hoek vervoerd. Beursbericht. Prijzen veldvruchten. voergerst 2425 et, brouwgerst 2627 et, groene erwten tot 33 et; schokkers tot 56 et, aardappelen 1415 et, uien 1112 et, alles per kg. HisscbemöUer NIEUWE TONGE Zangavond. De Chr. zangvereniging zal op dinsdag 24 dec, in „Ons Dorps huis" onder leiding van de heer Joh. Hoogstraate een zangavond geven. Me dewerking zullen verlenen de zangver eniging van Ouddorp, Dirksland, Som melsdijk en Middelharnis. Aanvang 7 uur. STAD AAN 'T HARINGVLIET Haven. In het afgelopen bietensei zoen zijn in totaal 10054519 kg bieten aangevoerd. Voor de fabriek Putters- hoek 6277519 kg en voor de fabriek Dinteloord 3777000 kg (via de haven). De bieten zijn alle overgeslagen met de kraan van de firma Huizer en Zoon. OOLTGENSPLAAT Kerstprogranuna. De Herv, meisjes vereniging zal dinsdag 24 dec. 's avonds 7 uur een uitgebreid kerstprogramma verzorgen voor de zieken en bejaarden welke zal worden uitgezonden voor de kerktelefoon. De aanvoer van suikerbieten in 1957 In het afgelopen seizoen zijn aan de laadplaatsen de volgende hoeveelheden suikerbieten aangevoerd. Kaai: Puttershoek 5.517.351 kg Dinte loord 3.080.402 kg totaal 8.597.753 kg. Galath. haven: Puttershoek 2.079.341 kg Dinteloord 5.953.637 kg. totaal 8.032.978 kg. De gehele aanvoer bedraagt dus 16.630.731 kg. Hierbij geven wij ook nog de cijfers over de laatste twee jaar. Over 1955: Kaai 3.874.159 kg; Galath. haven 5,958.395 kg; Veenweg (tram) 2.701.461 kg totaal 12.534.015 kg. Over 1956: Kaai 4.696.051 kg; Galath. haven 6.246.537 kg; Veenweg (tram) 3.071.075 kg. Totaal 14.013.663 kg. Wegens het verdwijnen van de tram is de laadplaats aan de Veenweg van zelf opgeheven. Deze bieten zijn over de beide laadplaatsen verdeeld. In totaal zijn te Ooltgensplaat aan de beide ha vens ruim 2% miljoen kg bieten meer aangevoerd als in 1956 en 4 miljoen kg meer dan in 1955. Deze hogere aanvoer is hoofdzakelijk gelegen in de opbrengst van de bieten, die zeer goed is geweest. Gemiddeld was de opbrengst per ha. 60.000 kg. Ver schillende landbouwers kwamen zelfs hoger. De gemiddelde gehalte varieerd rond de 15%%. De bieten aan de Kaai zijn verladen in 58 schepen, die door 31 verschillende schippers werden bevaren. Aangevoerd werd 477.242 kg, natte pulp. De overslag van beten en pulp ge schiedde mechanisch met elektrische kranen. Ooltgensplaat - Aehtliuizen - Langstraat Reinigingsdienst met de feestdagen. Met het ophalen van huisvuil is door de reinigingsdienst de volgende rege ling getroffen in verband met de a.s. feestdagen. Op maandag 23 dec. des nam. in de buurtschappen Achthuizen en Langstraat. Op dinsdag 24 dec. te Ooltgensplaat als gewoon. Op vrijdag 27 dec. des voormiddags te Ooltgensplaat en des namiddags te Achthuizen en Langstraat. Op dinsdag 31 dec. des voormiddags te Ooltgensplaat. Verzocht wordt de emmers die dagen vroegtijdig gereed te zetten. Winkels open. In verband met de kerstdagen mogen de winkels van 20 tot en met 24 december tot 's avonds 9 uur geopend zijn. LWINKELCENTRUM - BINNENWEG> ZONDAG 22 DECEMBER MIDDELHARNIS Herv. Kerk 10 en 6 uur dhr. D. D. Konings van Putten. (Kollekte voor het bouwfonds). Ger. Kerk 10 uur ds. G. C. Muntingh en 6 uur ds. Schout van den Bommel. Chr. Ger. Kerk 10 en 6 uur lezen. Ger. Gem. 10 en 4 uur lezen (v.m. in de Zondagsschool van Aerssenstraat te Sommelsdijk en nam. in de Chr. Ger. Kerk te Middelharnis. Geref. Kerk (vrijgemaakt) 10 en 16.30 uur ds. F. van Deursen van Barendrecht. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. Anth. Gooyer. Rem. Kerk 10 uur ds. A. W. Cramer en 7 uur Kerstfeest voor de zondagsschool. DIRKSLAND Herv. Kerk 10 uur ds. J. den Besten en 6 uur dhr. C. J. Kes- ting. Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. HERKINGEN Herv. Kerk 9.30 en 6 uur ds. A. Boertje. Ger. Gem. 2 x le zen. MELISSANT Herv. Kerk 10 uur ds. J. C. Wolthers van Oude Tonge en 6 u. ds. W. van Herpen. STELLENDAM Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. H. J. Smit. GOEDEREEDE Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. R. W. Steur van Ouddorp. OUDDORP Herv. Kerk 9.30 uur lezen en 2.30 uur ds. R. W. Steur. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur ds. Zeilstra van Monster. Ger. Gem. 2 x lezen. Doopsgez. Gem. 9.30 ds. Vroegindeweij van Kr. a.d. IJssel. NIEUWE TONGE Herv. Kerk 9.30 uur ds. G. Wursten van den Bommel en 3 uur dhr. D. D. Konings van Putten. OUDE TONGE Herv. Kerk 10 uur dhr. C. J. Kesting van Dirksland en 6 uur ds. J. C. Wolthers. (Extra kollekte voor Eist.) STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 9.30 en 6 uur ds. P. van Wake ren. Ger. Kerk 9.30 en 6 uur ds. A. Trapman. Ger. Gem. 9.30, 2.30 en 6.30 uur ds. H. van Gilst van Dirks land (v.m. H.A.) DEN BOMMEL Herv. Kerk 10 uur ds. W. van Herpen van Melissant en 6 uur ds. G. Wursten. Ger. Kerk 10 uur ds. Schout en 6 uur ds. G. C. Muntingh van Middelharnis. OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 9.30 en 6 uur ds. J. van Drenth. Ger. Kerk 9.30 en 6 uur ds. W. Steunenberg van Rotterdam-Zuid. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lezen. LANGSTRAAT Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur dhr. J. Neijenhuis. ZEELAND THOLEN Herv. Kerk 10 uur ds. J. den Hoed en 3 uur ds. A. Breure. Ger. Kerk 10 en 5 uur ds. Bakker Ger. Gem. 10, 2.30 en 6.30 uur lezen. Chr. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur lezen. OUD VOSSEMEER Herv. Kerk 10 uur ds. R. C. v. Putten en 2.30 uur idem Ger. Kerk 10 en 2.30 uur ds. A. Koning. Chr. Ger. Kerk 10, 2.30 en 6.30 uur lezen. SCHERPENISSE Herv. Kerk 10 en 2.30 uur ds. J. Brons. Ger. Gem. 10, 2 en 6 uur lezen. POORTVLIET Herv. Kerk 10 en 2.30 u. ds. M. Verweij uit Arnemuiden. Ger. Kerk 10 uur lezen en 2.30 uur ds. Bakker. Ger. Gem. 10, 2 en 6 uur lezen. ST. MAARTENSDIJK Herv. Kerk 9.30 uur ds. Bouter en 2 uur ds. den Hoed uit Tholen (nam. H. Doop) Oud Ger. Gem. 3 x lezen. Oud Ger. Kerk 3 x lezen. BRUINISSE Herv. Kerk 10 en 5 uur ds. Poort, legerpredikant te Tilburg. Ger. Kerk 10 en 5 uur ds. Wielema- ker. Ger. Gem. 10 en 5 uur ds. Mal- lan. Oud Ger. Kerk 10 en 5 uur lezen. NIEUWERKERK Ger. Kerk 10 en 3 u. ds. T. Kampen van Scharendijke. ST. ANNALAND Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. P. Westland (bed. H.A. en dankz.) Ger. Gem. 9.30, 2 en 6 uur lezen. Vrije Ger. Gem. 9.45, 2.15 en 6.15 uur lezen. STAVENISSE Herv. Kerk 10 uur ds. A. Breure van Oud Vossemeer en 6 uur ds, H. Bouter. Oud Ger. Gem. 9 30, 2 en 6 uur dhr. Slager. ST. PHILIPSLAND Herv. Kerk 2 x ds. V. Dieren. Ger. Gem. 3 x lezen. Oud Ger. Gem. 3 x dhr. Gebraad. XJienveiling van vrijdag 20 dec. 3957 Grove 12 51, middel 12.51—13.99. drielingen 15.19—16.99; picklers 20-! Aanvoer 92.000 kg. MIDDELHARNIS De Beschuttende werkplaats van de Stichting Binnenhof te Sommelsdijk' beschikt niet meer over voldoende ruim.^ te. Daarom zal te Middelharnis op je plaats van het zaadkantoor en de zaad- schuur van fa. C. v. d. Melde, achter het postkantoor aan de Ring een ge. heel nieuwe en grote werkplaats e.a. ruimten worden gebouwd. Maandag 15 dec. had de inschrijving plaats. Er werd als volgt ingeschreven: fe C. Boeter Sommelsdijk 104.000.—; H J. Boeter, Middelharnis 101.971.—; Fa J. Ie Comte Sommelsdijk 102.887.-; fa. Dijkers en Kroos Middelharnis 109.400.—; fa. C. v. Groningen Middel harnis 102.350.—; fa. M. Langbroek Middelharnis 108.790.—; fa. A. Mans Middelharnis 110.700.—; fa. A. Mans Melissant 109.000.—; fa. J. Mosselman Nieuwe Tonge 115.000.—; fa. J. C. Os- seweijer Sommelsdijk 104.990.fa H. V. d. Put Sommelsdijk 117.948.-; fa. C. V. d. Veer Herkingen 95.794.50; (de laagste); fa. J. v. d. Wende Middel harnis 101.000.—; fa. P. Wielhouwer Middelharnis 105.000.—; De gunning moet nog plaats vinden. ST. MAARTENSDIJK Huis verkocht. Een woning van de wed. J. J. Boogaard (Kaadje C 54) is publiek verkocht aan dhr. Jac. de Rijke alhier voor de som van 72.50. Burg. stand over de maand nov. 5?. Ingekomen: J. van Gorsel uit Steen bergen; A. W. van Sliedrecht (e.v. J. N, Noom) uit Dinteloord ca.; C. P. Kant met echtgenote en 1 kind uit Middel burg; KI. Hart (e.v. G. A. R. Meeuw- sen) uit Haarlem met 2 kinderen. Geboren: Johannis Jan Willem van Houdt, zoon van P. Jac. van Houdt en Cath. J. Bijnagte; Phillipus Martinus, zoon van C. Hartog en P. de Witte; Adriana Commerina, dochter van C, Hartog en P. de Witte Geertje Adriana dochter van M. C. Wielaard en C. B, Schot; Cornells Johannes Leendert, zoon van G. Voshol en W. P. Stoutjesdijk. Vertrokken: C. Priem naar Katwijk; J. Knuist naar Scherpenisse; I. J. Har tog naar Axel; J. van Dolf sen met echt genote en 4 kinderen naar Wieringen, M. W. Bazen (e.v. J. Keur) naar Sint- Annaland; W. van Akkeren (e.v. P. P. Boekman) naar Wemeldinge. Overleden: Marinus Pieter van Gor sel, oud 85 jaar. Gehuwd: H. van As met Jac. C. Scher penisse; D. van Gorsel met Joh. Kleppe; Joh. Keur met M. W. Bazen; P. Ph, Heekman met W. van Akkeren. Aanbeste-ding. In verband met de herverkaveUng van het eiland Tholen werd maandag door de Ned. Heidemij. alhier in hotel Hof van Holland aanbe steed de aanleg van wegen nabij de ge. meente Poortvliet, ter lengte van 3 km. De inschrijvingen waren: Gebr. J. en M. Moerland St. Annaland 153.600.—; G. van Herk, Nieuwerkerk a. d. IJssel 159.900.B. Stegink, VUssingen f 162.000.—; Fa. Buitendijk, Strijen 162.000.—; C. V. v.h. van 't Verlaat Giessendam 164.500.Pa. J. D. Jan- se Middelburg 164.750.—; A. en D. van der Werff St. Maartensdijk f 165.200.'M. de Oude en K. de Jon ge Zierikzee 165.600.J. H. Eeleveld Groningen 167.860.Pa. Gehr. Janse en Co Lepelstraat 170.000.—; N.V. Hillen en Roosen Amsterdam 172.000.De gunning werd aange houden. BRUINISSE Aardappelenvervoer. Vorige week lag in de haven alhier het motorschip Mede dinger van schipper A. van Wijngaar den om aardappelen te laden, gekocht door een commissionnair uit Tholen. Het is reeds lang geleden dat er aard appelen werden verladen via de haven, terwijl het natuurlijk ook prettig is voor de betrokken landbouwers dat er vraag komt naar aardappelen. De keuring is echter uiterst streng. Vergadering. In de deze week gehou den vergadering van Ingelanden van het Calamiteuze waterschap Bruinisse werd de begroting 1958 goedgekeurd. Gewezen werd op de hoge lasten in de polder Bruinisse vergeleken met an dere polders op Schouwen Duiveland Juist voor de vele regens in september besloot het bestuur de situatie niet meel te doen plaats vinden via de sluis die uitmondt in het Mastgat, maar via het elektrische gemaal te Ouwerkerk. Deze verandering in de afvoer vat het polderwater was van gerote beteke nis. Br werd in de regenperiode die volgde weinig overlast van water ondervonden De situatie volgens de voorheen gevolg de methode bracht geen kosten met zie' mee. De dijk in het Noorden van het wa terschap van de Dijkpalen nul tot negen kwam gereed, binnen enkele dagen of weken zal ook de waterkering in het zuiden klaar zijn. -— Kerstwijdingsavond. De Herv. Vrou- wenverenignig „Helpt Elkander" hield dinsdagavond als eerste van de Bruinis- ser verenigingen haar Kerstwijdings avond, volgens de liturgie van de Cl V.P. De Bijbelinleiding werd verzorgd dO"' mevr. wed. Brouwer-Jumelet. Naast de zangstukjes die in de liturgie voorkwa men werden nog meerdere kerstliederen ten gehore gebracht door 'n daartoe ge vormd koortje. ST. PHILIPSLAND In het jachtgebied van de heer P. J' C. Vogelaar, Anna Jacobapolder wer den op 18 dec. met een klopjacht 60 ha zen geschoten. Burg. Stand over de maand no^. '5'' Geboorten: Andries Adriaan, zoon va»

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1957 | | pagina 2