PAS-AAN ZlimETfl dekens J. SETON N.V. VIS VAN HEEMST 10 PROCENT KORTING KRUioeB. KERSTMIS Radio KERDEL gestikte RADIO KERDEL wollen Drogisterij Boekhoudt Motorlaarsjes Nieuws uit Zeeland Boekbespreking grote sortering COUWENBERG's SCHOENHANDEL De Rotterdamsche Droogdok Mij. werft nog steeds personeel Niet één maar.. "^0 Pas-Aan serviezen gratis bij U thuis! brengt nu del ideale Amerikaanse samenstelling Compleet ontbijtservies Compleet theeservies Compleet eetservies 3 in één gecombineerd voor 4,8 en 12 personen Ook voor GerO' Cassettes en dekens in moderne dessins. De grootste keus in Oude Tonge Telefoon 277 Middelharnis Telefoon 2284 Flakkee's grootste Meubelhuis MIDDELHABNIS TELEFOON 2774 WINKELCENTRUM HOLLAND-ZEELAND en veel artikelen tegen halve prijzen Zie hiervoor onze speciale Etalage's OOSTDIJK 53—61 SOMMELSDUK, TEL. 01870-2467 3Ceróimió 1957 nadert! Telefoon 2344 Zandpad 148 MIDDELHARNIS Is dat iets voor U dames?? maakt zijn entré in de etalage van Kerstboomverlichting in de prijzen van f 6.25 tot f 27=50 Speciale sortering KERSTPLATEN Verder onze uitgebreide collectie Scheer- apparaten, Grammofoons, Radio's, Televisie, Bandrecorders enz. Twee jonge redders gehuldigd In januari a.s. vervoer per eigen Dockyard Over de hele wereld vinden meer mensen baat bij REUNIES dan bij enig ander maagtablet. Kerstboeken van Meinezna Uw Rheumatiscbe Pijnen wijken voor een bloeilzuiverende knur. Met Krusehen Salts - iedere dag die Isleine dosis. NKEL CENT HOLLAND ZCELilND i/\}*i rustig tn Uw •igen omgeving. gl d* coOecde vso 30 ichlllerenda dicors hel Pat-Aan landci voor Uw leven! Zondv «rttga varptichitng. Gaarne leveren wij U: Gothische-sneeuw en bloemen^ kaarsen; ,^dte Oude jaarskaars"slede met ysblok; pad destoel; sneeiuwboom; bamby; kerstboomkaarsjes; kerstlopers; tafelkleden en servetjes. Heerlijk warm met vacht gevoerd. Voor de jongens ijzersterke jongens Robinson laarzen een half jaar garantie. Telefoon 2667 Zandpad 158 MIDDELHARNIS DIRKSIAND Straatdijk Telef. 290 MIDDEIJHABNIS Zandpad 160 Telef. 2338 VERVOLG PLAATSELIJK NIEUWS Uitbetalingsstukken. Met ingang van 1 januari 1958 zullen alle uitbetalings stukken door de betrokkenen persoon lijk aan het poststation moeten worden geind. Tot op heden werden door de postbesteller o.m. de gelden voor de ouden van dagen aan huis bezorgd; voortaan zullen deze persoonlijk of door hun gemachtigde ten postkantore moe ten worden afgehaald. Dit zal voor ve len een ongerief zijn. Voor hen, die buiten de bebouwde kom wonen, blijft de oude toestand gehandhaafd. Extra collecte. A.s. zondag zal er in de Geref. Gemeente een extra collecte worden gehouden ten bate van het kin- dertehms te Nunspeet MELISSANT Kerkdienst. Woensdagavond 18 dec. om 6 uur hoopt voor de Geref. Gem. in Nederl. alhier voor te gaan ds H. Lig- tenberg van Rotterdam OUDE TONGE Kerkdienst. A.s. zaterdagavond 7 u. hoopt voor de Ger. Gem. voor te gaan Student Wisse uit Tholen. Er zal een kollekte v/orden gehouden voor de Em. Weduwen en Wezen kas. Vakantiebonnen'. Er kunnen wederom vakantiebonnen van het Landbouwva- kantiefonds worden ingeleverd en wel in de periode van vrijdag 13 t.m. 21 dec. as, tot een bedrag van 50.Betrok ken leden moeten zich persoonlijk tot de afdelingspenningmeester van een der drie Landarbeidersbonden wenden, onder overlegging van hun lidmaatschapsbe- wtis. De inlevering van vakantiebonnen van de Landbouw voor de Kerstdagen en Nieuwjaar vindt plaats öp maandag 16 dec. a.s. van 68 uur bij de penning meester van N.C.L.B. dhr. L. Brinkman Bernhardstraat 21. DEN BOMMEL Vorige week werden de jongedames Dini en Betsy Geluk ten gemeentehuize ontboden. In de raadzaal werden ze toegesproken door burgemeester Van te Harst, die zich gelukkig prees dat hij deze beide meisjes, die reeds op jeugdige leeftijd blijk gegeven hadden van naastenliefde, namens de Maat schappij tot redding van Drenkelingen, «en prachtig ingelijst getuigschrift, ver- Sezeld van de bronzen draagmedaille Van genoemde maatschappij te mogen aanbieden. Bovendien ontvingen beide een bedrag in geld. Mede tegenwoordig *aren bij deze gebeurtenis de eerste Wethouder de heer J. A. Jongeling en fe gemeentesecretaris, de heer A. Mun ters. Dit had plaats naar aanleiding van net feit dat gp 28 juni 1957, beide jonge- ■larnes de in levensgevaar verkerende y- Hermans die tijdens het zwemmen ta diep water was terecht gekomen, uit het water gehaald hadden en de levens geesten weer hadden opgewekt. In de nieuwsbladen zien we tegenwoo de mededeling: Werkloosheid neemt toe Droogdok Mij." niet van toepassing te en ongeschoolde arbeidskrachten gevra levert er flink wat; er pendelen iedere werf aan de Heyplaat, wat naar onze plm. 400 man. Er is voor het vervoer met een voortstuwingsvermogen van de vaart zal komen. Door de R.ID.M. zijn deze week weer enige voorlichtingsavonden gehouden met lichtbeelden en een bedrijfsfilm, o.m. te Ooltgensplaat, te Sommelsdijk en he den vrijdagavond te Ouddorp. Door de mooie kleurenbeelden en de film kreeg het publiek een indruk van dit grote be drijf; de werkzaamheden in de scheeps- bouwloods; de grote lasloods die wel 200 m lang en 30 m breed is; de gieterij; per serij; de enorme draaibanken waar gi gantische kruk- en schroefassen worden gemaakt; de werkzaamheden aan sche pen van allerlei nationaUteit, die aan de nieuwe kraantoaan liggen of in de dokken om te worden gerepareerd. Br is thans een dok in aanbouw dat een hefvermogen van 52000 ton zal krijgen, waarin supertankers tot 80.000 ton zul len kunnen worden gerepareerd. De pontons met zijkasten liggen er al voor gereed. En last but not least kreeg men de bouw van de „Rotterdam" te zien; het 40.000 ton metende passagiersschip, dat voor rekenig van de Holland Ameri- ka-lijn wordt gebouwd, wat straks het vlaggeschip van de Nederlandse Koop vaardijvloot zal zijn. We komen daar a.s. week op terug, omdat we dan een excursie naar de werf hopen te maken en over Nederlands grootste passagiers schip wat meer zullen vertellen. Op deze voorlichtingsavond kregen de bezoekers en die waren, talrijk wel de indruk dat op de „Droogdok" voorshands werk in overvloed is. De di rectie heeft nog vele orders voor nieuw bouw in portefeuille en zolang er nog zoveel schepen de Waterweg op en af varen, die op zijn tijd in een van de vele dokken moeten komen om te wor den gerepareerd of voor een jaarlijkse schoonmaakbeurt, is er nog geen nood. Een vaste werkkring staat de mensen uit Flakkee dan ook wel aan en er is onder hen maar weinig verjoop. Vooral voor jonge mensen die voor metaalbe werker, lasser, draaier o.i.d. worden om geschoold, zit er een goede toekomst in. De voorwaarden Er werd op de voorlichtings-avonden gretig geluisterd naar de salariëring. Het bedrijf werkt in tarief; d.w.z. be halve uurloon 30% tarief, waarvan 17% elke week wordt uitbetaald en 13% aan het einde van het jaar. Het loon ligt voor een ongeschoolde van 25 jaar en ouder op een aanvang van 1.20 per uur (plus tarief). De werktijd is 48 uur; vakantie 15 dagen, per jaar; plus vakan- rdig telkens onheilspellende koppen met maar dit blijkt op „De Rotterdamsche zijn. Daar worden nog steeds geschoolde agd. En ons eiland Goeree Overflakkec dag zo wat 300 werknemers naar de mening deze winter wel zal stijgen tot van deze mensen een boot in aanbouw 500 p.k., die in de maand januari a.s. in tietoeslag (lopend van juli tot juli). Niet te vergeten de jaarlijkse gratifica tie, die vorig jaar van 400.tot 600.beliep, en premievrij pensioen. Bij ziekte ontvangt men vanaf de eer ste dag uitkering (90 tot 94%). Straks een eigen boot. Het dagelijks heen en weer pendelen naar het werk is voor de werknemers een vervelende geschiedenis, maar de directie van de Droogdok Mij. doet al het mogelijke om het vervoer verant woord en zo geriefelijk mogelijk te doen zijn. Medio januari a.s. zal een eigen boot worden ingelegd, die voor 400 man ruimte zal bieden. En niet zo, dat de mensen zullen moeten staan, ze zullen alle een zitplaats aan vaste tafel tjes krijgen. Men is daarmee niet meer afhankelijk van de R.T.M., bij aankomst met de bussen kan men direct scheep en vertrekken. Dit zal 's avonds wel eens een kwartier schelen, dat men vroeger thuis is. Deze nieuwe „Dock yard", zal uitgerust worden met de mo dernste navigatie middelen. De veerdienst van de R.T.M, zal er mede door worden ontlast. Tot heden is het voor de passagiers een onhoud bare om maar niet te spreken van een onverantwoordelijke toestand vooral op de spitsuren als de pendelar beiders worden vervoerd. Met deze ei gen veerboot bewijst de R.D.M, dus niet alleen haar personeel een grote dienst, maar tevens de passagiers van ons eiland, die daardoor wat meer ruimte krijgen. -----------o----------- THOLEN Hoogwaterstanden in de week van 15 lm. 21 december. Zondag v.m. 9.36 en nam. 22.23 uur; maandag v.m. 10.50 en nam. 23.36 uur; dinsdag nam. 12.06 uur; woensdag v.m. 0.42 en nam. 13.10 uur; donderdag v.m. 1.40 en nam. 14.05 uur; vrijdag v.m. 2.28 en nam. 14.52 uur; zaterdag v.m. 3.14 en nam. 15.37 uur. 14 dec. Laatste Kwartier te 6.45 uur. 21 dec. Nieuwe Maan te 7.11 uur. ST. PHILIPSLAND Kerstverzilvering vakantiebonnen voor de Landbouw, kunnen 16 en 19 december voor een bedrag van 50. ingeleverd worden telkens van sav. half zeven bij M. Rijnbrand alhier. Reunies blussen prandend maagzuur on middellijk. Gewoon laten smelten op de tong en Uw pijnen verdwijnen in korter tijd dan U nodig had om deze adverten tie te lezen ST. MAARTENSDIJK Slachtvergunningen. Al loopt het aantal huisslachtingen elk jaar opnieuw terug, toch blijft van de maand novem ber de benaming slachtmaand nog al tijd van toepassing. Zodat in de maand november nog 90 vergunningen voor huisslachting alhier zijn uitgereikt. Bietencampagne geëindigd. Op de weegbrug. Algemeen Belang alhier, zijn totaal gewogen in dit seizoen: Coöpera tief Dinteloord 2.718.941 kg netto ge wicht; Centr. Suiker Mij. 2.579.060 kg, bruto gewicht; Coöperatief Puttershoek 2.312.330 kg bruto gewicht. Dus totaal 7.610.331 kg bieten. ,_v \/RAfKG'T EENS IN OfOWED.KURVINKS DROGISTER'J ^-^ KERKSTR. 160 - OU DDORP V)r. E. A. Francken-Duparc, Een zaam Kerstfeest. Uitgeverij W. ten Have N.V., Amsterdam. „Met Kerstfeest mag niemand een zaam zijn", zo vangt dit korte, maar indrukwekkende verhaal aan. Er zijn inderdaad eenzamen, die misschien door niemand worden genodigd om in een gezellige huiselijke kring Kerstfeest te vieren. Zo komt hier een oude dokter in het verhaal voor, die alleen woont en wel door vele vrienden wordt uitgeno digd, maar toch de eenzaamheid kiest. En in die eenzaamheid wordt hij be schenen door het Licht, dat in Bethle hem opgegaan is. Een kort verhaal maar indrukwekkend. Het werkje kan in een bijpassende enveloppe worden verzon den. Prijs 1.25.Voor evangelisatie doeleinden bij 20 stuks 0.90 en bij 100 stuks 0.80 per ex. Van N.V. W. D. Meinema te Delft ontvingen we de nieuwe catalogus van jeugdboeken met een aantal nieuwe ti tels en herdrukken, die dit jaar zijn verschenen. De catalogus biedt weer een weelderige verscheidenheid van frisse en fleurige uitgaven, zowel voor onze kleinen In leuke, kinderlijke taal geschreven, en met geestige plaatjes verlucht als de pittige boeken met ge zonde spanning en aktie, voor jongens en meisjes tot 14 jaar. Maar ook vlot geschreven geschiedenisboeken, koste lijke verhalen voor jongens en gezellige meisjesboeken. U moet maar eens een catalogus aanvragen, of eens bij uw boekhandelaar vragen. En verenigingen. Zondagsschoolbesturen etc. moeten dat zeksr doen. Het zijn alle boeken van een goede christelijke moraal, die voor uitdeling zeer geschikt zijn. We geven hier een korte omschrijving van enkele nieuwe uitgaven en herdrukken. „Suiker voor de pannekoeken" door Corry van der Linge. Een avontuur van Anneliesje, die suiker moet halen, om dat moeder pannekoeken moet bakken. Maar ze laat de suiker vallen Kostelijk. Ongelooflijk dat dit boekje met mooie pentekeningen maar 30 et. kost., G. H. van Maren, 15 gulden voor Flappie. Een knap geschreven verhaal voor jongens van 79 jaar. De strijd tussen begeerte en eerlijkheid wordt er in getekend. Treske, de held van het verhaal, overwint in die strijd. Prijs 50 cent. T. Aalhersberg-van Boven „Snoekie", is ook een verhaal voor jon gens van 79 jaar. Echt wat voor zulke jongens: met een schepnetje aan de wa terkant, balkje wippen, in 't water val len enz. Zo wordt Bert in 't vervolg „Snoekie" genoemd. Een opvallend en pakkend gekleurd omslag. Prijs 50 cent. Elga Vlas, „Dat éne schaapje", voor jongens en meisjes van 79 jaar. Een gevoelig boekje: er wordt in verteld van een circus-schaap, dat een pootje breekt en daardoor onbruikbaar wordt. Toevallig komt een herder langs, die het koopt en verzorgt. Het blijkt een goede herder te zijn. En zo wordt er de bood schap van de Goede Herder gebracht. Prijs 55 cent. N. A. C. Wissel, „Dikkie heeft vacan- tie", mooi gebonden boek, jongens en meisjes 68 jaar. 0.90. De schrijfster vertelt de belevenissen van Dikkie die in de vacantie met zijn oom mee mag naar de markt en de stad. Leuk van dat biggetje dat wegliep en dat geplaagde hondje! „Dom Fikje" is geschreven door Liesbeth Lens voor jongens en meisjes van 68 jaar. Een uitstekend verhaal over Fik, de „domme" waakhond, die echter uitstekend zorgt voor de kuiken tjes van kleine Bram. Prijs 90 cent. „Het huisje aan het Zandpad", door Jenny Slegers-Kwakkel, jongens en meisjes 810 jaar. In het huisje aan het Zandpad wordt een oude vrouw door de kinderen voor een heks versleten, maar het blijkt later hoe vriendelijk ze is en hoeveel leed dit oude mens heeft ge had. Een echt kerstverhaal. Prijs 90 et. gebonden. „Vlammetje en haar vriend jes," door Fré van Hoorn. Meisjes 79 jaar. Vlammetje beleeft prettige avon turen in de zomervakantie en maakt nieuwe vriendjes bij het kamperen in clubverband. Zeer goed verteld. Prijs geb. 0.90. „Samen naar opa Beun" door J. L. Schoolland, jongens en meisjes 810 j. Henk is een vlotte knul, maar hij denkt te veel aan zichzelf. Het valt niet mee om van die karakterfout af te komen, al ziet hij, dat zijn broertje wèl wat voor anderen over heeft. Zijn moeder leidt hem tactvol en herinnert hem tel kens, dat hij de overwinning op zichzelf niet in eigen kracht kan behalen. Mooi boek, fraai gebonden 1. P. de Zeeuw J.Gz., „De scfioolmees- Waarom er niet morgen reeds mee be gonnen ledere dag verder leven in on dragelijke pijnen betekent voor U een verloren dag. U weet uit eigen erva ring, hoe die pijnen Uw hele gestel on dermijnen. En 't gaat van kwaad tot erger, tenzij ge de bloedzuiverende or ganen die nieuwe stimulans geeft, waar door 't bloed weer jeugdig snel door de aderen vloeit... ter van Mougon." Een boek van de Zeeuw behoeft eigenlijk geen aanbeve ling. Dit is een nieuw boek in de Her- vormings-serie van deze bekende schrij ver, dat speelt in de dagen van de her roeping van het edict van Nantes. Boeiend geschreven, en een stuk ge schiedenis waar men wat uit kon op steken. In prachtige band, 1.20. „Tussen maats en machines," door J. J. Frinsel. Voor jongens tusen 1014 jaar. Aan de titel bemerkt men al, dat dit een verhaal is uit het fabrieksleven: Joop, die als jongmaatje dit leven bin nen stapt, heeft het eerst moeilijk, maar zijn oudere maats krijgen voor deze christen-jongen, die zijn christelijk be ginsel niet verloochent, respect. Er gaat zelfs invloed van de jongen op hen uit. Een boek met een goede moraal. Pracht boek, fraai geb. met 47 illustraties en het kost maar 1.30. H. te Merwe, „Gevaarlijke dienst." Deze bekende historicus (die ook het mooie werk „De wereldveeg der kerk" (kerkgeschiedenis) heeft geschreven, brengt hier een verhaal uit de tijd na de herroeping van het edict van Nan tes. Het vertelt van de moed waarmee en het gevaar waaronder een Frans pre dikant zich uit de veilige Nederlanden naar zijn vaderland begeeft, om daar de kerken te dienen. Een verantwoord en boeiend beeld uit de tijd der Hugenoten en het Frankrijk van Lodewijk XIV. Voor jongens en meisjes van 1014 j. bijzonder aanbevolen. Dit boek, rijk ge ïllustreerd, fraai geb. 1.45. Cowboy op de Creek-ranch door H. Henszen Veenland. Dit verhaal loopt over een Hollandse boerenzoon, die in het Westen van Amerika op een grote ranch terecht komt en daar als cowboy allerlei avonturen beleeft. Een oude ja ger, die zijn vriend is geworden, komt onder verdenking van diefstal en in grote moeilijkheden. Maar het wordt toch a happy end. Voor jongens van 1013 jaar om in te smullen! Al deze boeken kunnen we warm aanbevelen. Ze zijn alle fraai geïllus treerd en kleurig en fleurig van uitvoe ring. We staan verbaasd, dat deze mooie boeken zo laag in prijs zijn. PLAATST UW FAMILIE-BERICHTEN BV EILANDEN-NIEUWS

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1957 | | pagina 5