m III M Raadverslag Scherpenisse Ds. W. H. Blaak overleden MM Militairen botsen met auto tegen olietrein Onhoudbare toestand veerdiensten in Prov. Staten besproken Geld ontvreemd II ïll' ■vm NIEUWS UIT ZEELAND van f 20.000." :ni1i 1 m\ Centrale Veiling Middelharni» Veerboot „Van der Schuyt" in moeiiijkheden Gemeentebegroting van Dirksland heeft tekort PREDIKBEURTEN Kerstversieringen KAARSEN Enorme sortering in L3!\''imil •1!^";^!] 1-^ <r- Verbetering kan geen dag en geen uur uitstel lijden Kind ^an de rekening Geen dag en geen uur Plaatselijk Nieuws 2de blad un Ht I De nieu 100 pC Mobyiei li "i'iii Blad?.. 2 ,.K I l. A N D E N - N r B O W S" vrijdag 13 april 195, De havenmeester kreeg eervol ontslag. Voor de oude school is genoeg risico De begroting 1958 met een tekort van 27 mil le aangeboden. De raad te Scherpenisse, welke vrij dagmiddag 8 december in openbare ver gadering bijeenliwam was ditmaal com pleet. Men begon na de opening en no tulen met al direct een verzoek af te wijzen om subsidie, namelijk van het Humanistisch Thuisfront. Hoewel in het verzoek nog eens extra de nadruk werd gelegd op het goede doel en op het feit dat soortgelijke subsidieverzoeken door de raad nog steeds zijn afgewezen we ken noch b. en w. noch de leden van het al eerder ingenomen standpunt af. De heer IJzerman kreeg een ont kennend antwoord op de vraag of de gemeente aan andere dergelijke huizen subsidie toekende. Het verslag van de Schoolartsendienst waaruit een gunstige lichamelijke toe stand van de leerlingen op de lagere scholen bleek, werd voor kennisgeving aangenomen. Het bleek dat het aantal slechte gebitten op de kleuterschool gro ter was dan op de lagere scholen. De Stichting IVlaatschappelijk Werk en Gezinsverzorging op het eiland Tho- len vraagt weer dezelfde steun als vorig jaar. Voorgesteld wordt aan het verzoek te voldoen. Niemand is daar tegen. De heer Kievit vraagt hoe groot het aantal gezinsverzorgsters nu is, waar op de voorzitter antwoordt dat er zover hem bekend nu zes bij deze dienst werk zaam zijn. De heer IJzerman vindt het nog steeds te weinig. Daarmee is de voorz. het wel eens, maar het is toch al ge groeid en het moet noodwendig wel langzaam aan. Ged. Staten hebben het besluit tot verkoop van de houten noodschool aan St. Maartensdijk goedgekeurd. Een looncompensatiebesluit gaat on der de hamer door. Nu de mogelijkheid nog bestaat om een subjectieve verhoging uit het ge meentefonds aan te vragen, moet daar toe worden besloten, want dit zal hard nodig blijken te zijn, wanneer men de gemeentelijke financiële situatie be kijkt. Waterleiding Ook deze gemeente kreeg bericht van de Herverkaveling inzake de aanslui ting van waterleiding op percelen bui ten de gemeentekom. In andere raads- verslagen hebben we de brief hierover uitvoeriger weergegeven, zodat we thans kunnen volstaan met de mededelingen, dat iedere aansluiting is geraamd op 3700.waarvan aan de gemeenten een bijdrage wordt gebracht van W/o naar gelang het aantal in haar gebied vallen de in aanmerking komende percelen. Voor Scherpenisse zullen er dat onge veer 44 zijn, zodat er een bedrag voor gevoteerd dient te worden van 16.280.- Hoewel deze bijdrage, althans het be drag, minder groot is dan moet worden uitgegeven voor elektrificatie in het on rendabel gebied is het aan de andere kant toch nog geen peuleschil en de ge meente weet dan ook nog niet waar dekkingsmiddelen voor dit bedrag te vinden. Daarom kunnen b. en w. niet verder gaan dan voorstellen daartoe in principe te besluiten en wanneer daar voor de nodige middelen zijn het be sluit verder uit te werken. De heer Bijnagte: Het is wel veel, maar de mensen hebben er toch ook recht op. Alle leden zijn het daarmee eens en stemmen voor. Weth. Kleppe attendeert er op, dat men de hoofdleiding beter zodanig kan leggen, dat de weiden gemakkelijk kun nen worden aangesloten, zonder dat het voor aanleg percelen meer moet kos ten. Het is maar een kwestie van hoe men de hoofdleiding legt. Daarop zal geattendeerd worden. De rondweg in 1958 Het jaarverslag 1956 van de Water leiding Mij Tholen wordt voor'kennis geving aangenomen. Het Provinciaal Bestuur heeft aan de Herverkaveling het verzoek gericht om in 1958 gelden te veteren voor en uitvoering te geven P. VAN DEN OUDEN Belastingconsulent SOMMELSDIJK Voorstraat 18 Telef. 01870-2737 STAVENISSE Verkiezing ambtsdragers Herv. Kerk In de gehouden vergadering van lidma ten der Herv. Kerk werd herkozen als ouderlingen de heren W. Priem en W. D. J. van Prooijen en als diaken de heer G. M. Steendijk. Allen namen hun be noeming aan. Dinsdagavond werd in het Dorps huis een bijeenkomst gehouden van het Leger des Heils, waarbij de film „In Opmars" werd vertoond die een prach tig beeld van het zegenrijke werk door het Leger des Heils verricht. Er was voor deze avond slechts geringe belang stelling. ST. ANNALAND Uienveiling van dinsdag 10 dec. '57. Uien middel 13.33, bonken 12.23—12.02, drielingen 21.77, picklers 33.30. Alles p. 100 kg. Aanvoer 100.000 kg. 6000 kg peen B 10.— per 100 kg. Zesde bijbellezing. De zesde bijbelle zing over het boek Hosea zal D.V. ge houden worden op woensdag 18 dec. a.s. des sav. om 7 uur in de Herv. Kerk te St. Annaland. In deze dienst hoopt voor te gaan ds. P. Westland. Extra kerkdienst. Voor de Geref. Gem. hoopt op woensdag 18 dec. a.s. des sav. 7 uur alhier in de Dienst des Woords voor te gaan ds. Chr. van Dam van Rotterdam-Zuid. aan de plannen van de Scherpenisse- rondweg. Van Herverkavelingszij de is daarop geantwoord dat deze rondweg op het werkplan 1958 is geplaatst en de gelden daarvoor zijn uitgetrokken. De Raad mag dus aannemen, dat die lang verbeide rondweg in 1958 een feit gaat worden. Het Provinciaal bestuur heeft ook gunstig geadviseerd bij het Ministerie van Volkshuisvesting voor de bouw van 6 woningwetwoningen in Scherpenisse. De raad kan zich daarover slechts ver heugen, daar die woningen volgens haar hard nodig zijn. Aan dr. A. Poot wordt op zijn verzoek ontheffing verleend van hondenbelas ting voor het 2e halfjaar 1957. De voorz. doet mededeling van een ontvangen brief van Overheidszijde, waarin wordt meegedeeld dat het Rijk faciliteiten verleent bij het vrijwillig beschikbaar stellen van woonruimte. Men kan hieromtrent nadere inlichtin gen krijgen ter gemeentesecretarie voor zover dat uit publicaties nog niet dui delijk werd. Men gaat akkoord met verlening met een aflopende erfpacht van C. Burgers. De heer IJzerman begrijpt niet dat betrokkene het niet afkoopt voor 25 x de erfpachten. Lichtpunten De bewoners van de Platteweg vra gen verplaatsing van een lichtpunt op de driesprong ter hoogte van de Mo lenweg. En de inwoners van Westkerke zou den graag 2 lichtmasten bijgeplaatst zien waarvan dan minstens één als nacht brander. De districtsopzichter heeft in aanslui ting op dit verzoek meegedeeld dat een lichtpunt in de Achterweg nodig is, waarin kan worden voorzien door mid del van een armatuur. De heer Bijnagte vindt dat de straat verlichting niet juist is verdeeld. De heer Kievit vraagt zich af wat het plaatsen van twee lichtpunten in Westkerke zal kosten. Na enige bespre king vindt men één lichtpunt daar wel voldoende. De heer Bijnagte vindt het zelfs hele maal niet zo urgent, al zal hij niet te genstemmen. De mensen krijgen daar immers zelf licht en wanneer ze een buitenlichtje laten aanbrengen is er al veel opgelost. Allen zijn er echter voor dat toch eens te bekijken en zonodig een licht punt in Westkerke te doen plaatsen. Weth. V. d. Jagt: maar dan ook een nachtbrander in de Achterweg. Ook dat kan aller instemming wegdragen. De huishoudschool Aan de orde komt dan ook in deze gemeente liet verzoek van de Z.L.M, tot het betuigen van adheasie aan het door deze instantie bij de Kroon inge diend request tot het stichten van een chr. landbouwhuishoudschool in Sint- Maartensdijk. De voorz. verzoekt de secretaris het schrijven voor te lezen en meent er verder niet meer aan te moeten toe voegen. Het verzoek is zo langzamer hand al wel bekend te achten. Weth. V. d. Jagt hierover het woord verkrijgend zegt dat de Z.L.M, dus thans een huishoudschool wil stichten waarop chr. onderwijs wordt gegeven. Hij kan zich dit niet zo goed indenken. Wanneer straks andersdenkenden vragen aan de Z.L.M, een andere bijzondere huishoud school te stichten moet ze dat ook doen. Immers, het is hiermee als wat hij zag op een boerenhoeve, toen daar de boerin het voer strooide voor de kippen en hij alle kippen op de boerderij, zij het van verschillend pluimage naar toe zag ko men hollen om een graantje mee te pikken. Dè Z.L.M, telt ook leden van allerlei richting, nu komt er een chr. huishoud school, maar wat wordt er door dezelf de instelling straks neergezet? Men kan niet God dienen en de Mammon. Spre ker kan zich hiertoe niet verenigen en zal daarom ook zijn stem onthouden aan dit adhaesieverzoek. De voorz. wijst in aansluiting op bo venstaande op het reglement zoals dat ook geldt voor een andere elders door de Z.L.M, gestichte chr. huishoudschool. De commissie van toezicht die voor zo'n school wordt gevormd heeft rekening te houden met Gods Woord. Is er beter grondslag denkbaar? De heer IJzerman is het met weth. v. d. Jagt eens dat de Z.L.M, uit mensen met verschillende zienswijzen bestaat en waarom het nu een chr. huishoud school moet worden kan hij zich niet indenken. Hij had het veel beter ge vonden dat er maar een algemene huis houdschool in Sint-Maartensdijk was gekomen. Is het dan niet zo, dat men niet evengoed protestants, christen kan zijn, wanneer men niet op een chr. huishoudschool gaat? De voorz. zegt in deze niets en nie mand te willen verdedigen, maar wel te willen citeren, welk besluit door de raad van Sint-Maartensdijk is geno men. Dat is toch duidelijk genoeg. De heer IJzerman: Ik beschouw het allemaal als politiek van alle kanten en anders niets. Weth. Kleppe zegt ook veel liever te hebben gezien, dat men een algemene huishoudschool had gesticht. De heer IJzerman, die in zijn vorig betoog naar voren had laten komen he lemaal niet zo hapig te zijn op een chr. huishoudschool, moet wel erkennen, dat de vestingsplaats St-Maartensdijk heel gunstig ligt voor Scherpenisse, maar voor de rest vindt hij het in St.-Anna- land en van de Z.L.M, maar politiek. De voorz. vindt dat hiermee de stand punten voldoende zijn uiteengezet en brengt het meerderheidsvoorstel van b. en w. tot adhaesiebetuiging in stem ming. Voor zijn weth. Kleppe, Kievit, Hage en IJzerman. Tegen weth. v. d. Jagt, De Goffau en Bijnagte, zodat het met een 43 meerderheid is aangenomen. Uienveiling van vrijdag 13 dec. 1957 Grove 12.99, middel 13.20—13.86, drie lingen 20.15, picklers 33.—. Aanvoer 69.000 kg. De 21 jarige soldaat T. M. van I>ijk van Dirksland liep verwondingen op Tien militairen zijn woensdagmorgen gewond bij een hevige botsing tussen een militaire vrachtauto en een olietrein van de Shell. Het ongeluk gebeurde te omstreeks kwart over zes op de oude iDorpsweg, ter hoogte van de militaire barakken. De auto was de achterste van drie vrachtwagens, die juist waren vertrok ken naar Den Haag, waar die dag een oefening zou worden gehouden. De 21 jarige dpi. soldaat J. F. van Dijk, af komstig uit Alblasserdam, die de auto bestuurde, heeft waarschijnlijk het treintje, dat in de richting Pernis reed te laat opgemerkt aldus lazen we in „De Rotterdammer. De vrachtwagen, waarin behalve de chauffeur en wachtmeester J. Moerman, die naast hem zat, nog acht militaipen waren gezeten, werd on geveer 25 meter meegesleurd voor de trein tot stilstand kwam. Het was een complete ravage. De ca bine van de vrachtauto werd totaal in elkaar gedrukt. Wachtmeester Moerman werd met grote kracht uit de wagen ge slingerd. Hij vloog met een boog over de trein en kwam over de sloot langs de spoorlijn terecht op het dak van een houten barak. Wonder boven wonder liep hij slechts lichte verwondingen op. Hij kreeg echter een zware shock en is evenals de acht soldaten, die ach terin de wagen hadden gezeten in de ziekenzaal van het kamp opgenomen. Chauffeur van Dijk werd beklemd tussen de brokstukken van de cabine. Met veel moeite en door de wagen op te cricken heeft men hem kunnen bevrij den. Ook hij had geen ernstige verwon dingen opgelopen. De vrachtauto werd totaal vernield en is later met een takelwagen wegge sleept. Het treintje werd licht bescha digd. De overige militairen, w.o. T. M. van Dijk uit Dirksland, liepen niet ernstige vewondingen op. Het geval had veel er ger kunnen zijn. Grote opschudding veroorzaakte het ongeluk in het militaire kamp. Vele mi litairen werden ingeschakeld bij de hulp aan de gewonden en bij het opruimings- werk. Commissaris K. J. Muller van de Rotterdamse verkeerspolitie kwam zich persoonlek van het ongeluk op de hoog te steUen. In de ouderdom van ruim 86 jaar is te Geldermalsen overleden ds. W. H. Blaak, emeritus predikant der Oud Ger. Gemeenten. Ds. Blaak werd in 1871 geboren. Eerst op 60-jarige leeftijd werd hij pre dikant; 12 sept. 1934 werd hij te St. Philipsland bevestigd door ds. L. Boo ne, wiens plaats hij innam. Hij dien de deze gemeente tot aan zijn emeritaat op 1 januari 1957. Daarna diende hij de gemeente van Geldermalsen. Voor hij predikant werd, was ds. Blaak oefenaar bij de Oud Ger. Ge meente te Nieuw Beijerland. Heden vrijdag wordt hij ten grave gedragen. Om 10 uur hedenmorgen is een rouwdienst gehouden in het kerk gebouw van de Oud Ger. Gem. te Gel- dei'malsen en om half een vertrok de stoet van het sterfhuis naar de begraaf plaats. Met ds. Blaak daalt de laatste predi kant ten grave, die nog in het ambts gewaad van steek, kniebroek en schoe nen met gespen uit preken ging. SCHERPENISSE Opening nieuwe Chr. school. Vrijdag avond 20 dec. a.s. des avonds 7 uur, zal de nieuwe Chr. school der Geref. Gem. officieel geopend worden door ds H. Rijksen van Vlaardingen. Schroef en schroefas verloren Dinsdagavond 7 uur heeft de veer boot „Van der Schuyt", van de dienst Dintelsas^Ooltgensplaat even buiten eerstgenoemde haven zijn schroef en schroefas verloren. Omtrent de oorzaak wordt een onderzoek ingesteld. Het kon zijn, dat breuk de oorzaak is, maar de mogelijkheid is niet uitgesloten dat men op een ijsboei, die pas zijn gelegd, of op iets anders is gevaren. De boot waS juist de haven uit voor de laatste dienst toen het ongeluk gebeurde. Men gaf met de hoorn noodseinen die bij de be woners van 'O'oltgensplaat de vraag deed opkomen: „wat zou er nu weer gebeuren'', gezien de ongelukken van de laatste weken. Op de noodseinen kwam de sleepboot Jozef" te hulp, die met een bak zand juist van een in de omgeving liggende zandzuiger was vertrokken. Deze nam de „Van der Schuyt" op sleep terug naar de ponton. Toen bleek dat er geen lekkage was ontstaan is met behulp van deze sleepboot de dienst visa versa nog uitgevoerd. Op het moment dat men seinen gaf was er weinig vaart. Het s.s. Minister Lely van de R.T.M, was alleen in de omgeving. De kapitein verminderde vaart om zich op de hoogte te stellen. Toen men zag dat assistentie werd verleend ver volgde de tramboot zijn reis. De zelfde nacht is de van der Schuyt die door het ongeval ook nog een defect aan de stoomleiding kreeg, naar een werf te Dordrecht gesleept, waar men denkt drie dagen voor de reparatie no dig te hebben. Gelijk werd de reserve veerboot „Prinses Irene" te Rotterdam opgehaald om de dienst te onderhouden waardoor geen vertraging is ontstaan. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De passagiers waren wel erg ge schrokken, terwijl de machinist in de machinekamer tegen de grond werd ge slingerd. Sluitend gemaakt van vroegere batige saldi De gemeentebegroting voor 1958 wordt heden vrijdagavond in de openbare raadsvergadering behandeld. Deze be groting levert een tekort op van 20.000.dat gedekt is door een ge deelte van de vroegere batige saldi voor dit tekort te bestemmen. Voor de pos ten algemeen beheer sluit deze begro ting met een ontvangst van 13.806 en met een uitgaaf van 81.542. De uit gaven voor de openbare veiligheid zijn geraamd op 14.145, voor de volksge zondheid op 33.395; voor de volkshuis vesting op 93.655; voor openbare wer ken op 112.744; voor eigendommen niet voor de publieke dienst bestemd op 12.084; de kosten voor het openbaar gewoon lager onderwijs zijn geraamd op 46.779; voor het openbaar ulo op 900.voor het openbaar kleuteron derwijs op 8399; voor het bijzonder ge woon lager onderwijs op 15.359; voor het bijzonder u.l.o. op 1113.; voor het bijzonder kleuteronderwijs op 3732; voor de h.b.s. op 9500; voor het nij verheidsonderwijs op 3900; voor maat schappelijke zorg is uitgetrokken 35.949; voor economische aangelegen heden 14.634; voor kasvoorzieningen op 58.067. Als inkomsten werden o.a, geraamd aan straatbelasting 7800; reinigingsrecht 5400; grondbelasting 14.700; grondbelaseting onbebouwde ZONDAG 15 DECEMBER 1957 MIDDELHARNIS Herv. Kerk 10 uur ds. P. van Wakeren van Stad aan 't Haringvliet en 6 uur dhr. A. Terlouv/. (v.m. H.A. en sav. dankzegging, kol- lekte diaconie.) Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. G. C. Muntingh. Chr. Ger. Kerk 10 en 6 uur lezen. Ger. Gem. 10 en 4 uur lezen (v.m. in de zondags school van Aerssensstraat te Som- melsdijk en nam. in de Chr. Geref. Kerk te Middelharnis. Ger. Kerk (vrijgemaakt) 10 en 16.30 uur lezen. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. Anth. Gooyer. (Kollekte voor het Bouwfonds.) Rem. Kerk 10 uur ds. Rosing uit Gouda. DIRKSLAND Herv. Kerk 10 uur dhr. C. J. Kesting en 6 uur ds. J. den Besten. Ger. Gem. 10 en 6 uur ds. H. van Gilst. HERKINGEN Herv. Kerk 9.30 en 6 uur ds. A. Boertje. (In beide diensten ex tra kollekte B.L.O. Ger. Gem. 2 x lezen. MELISSANT Herv. Kerk 10 uur ds. R. W. Steur van Ouddorp en 6 uur ds. J. van Drenth. STELLENDAM Herv. Kerk 10 uur dhr. Vetter van Ooltgensplaat en 6 uur ds. H. J. Smit. (Extra kollekte Noord Oostpolder.) GOEDEREEDE Herv. Kerk 10 uur ds. J. den Besten van Dirksland en 6.30 uur ds. R. W. Steur van Ouddorp. (v.m. H. Doop, kollekte Kerstfeestvie ring Zondagsschool.) OUDDORP Herv. Kerk 9.30 uur lezen en 2.30 uur ds. R. W. Steur. (Kollekte Bouwfonds.) Ger. Kerk geen op gaaf. Ger. Gem. 2 x lezen. Doopsgez. Gem. 9.30 uur dhr. v. d. Dool van Rotterdam. NIEUWE TONGE Herv. Kerk 9.30 uur ds. H. J. Smit van Stellendam en 6 uur dhr. C. J. Kesting van Dirksland. (v.m. H. Doop.) OUDE TONGE Herv. Kerk 10 en 6 u. ds. J. C. Wolthers. Ger. Gem. lezen STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 9.30 uur ds. G. Wursten van den Bommel en 6 uur ds. P. van Wa keren. (Kollekte voor Chr. Belangen). Ger. Kerk 9.30 en 6 uur ds. Steu nenberg van Rotterdam. Ger. Gem. 9.30, 2.30 en 6.30 uur student C. Wisse van Tholen. DEN BOMMEL Herv. Kerk 10 uur cand. J. Balke van Baarn en 6 uur ds. G. Wursten. (Kollekte Kerkvoogdij). Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. Schout. OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 9.30 u. ds. J. van Drenth en 6 uur cand. J. Balke van Baarn. (Extra kollekte voor Noord Oostpolder en Zuiderzee- fonds.) Ger. Kerk 9.30 en 2.30 uur ds. A. de Korte. (nam. afscheid). Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lezen. LANGSTRAAT Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur dhr. J. Neijenhuis. ZEELAND THOLEN Herv. Kerk 10.30 en 3.30 uur ds. J. den Hoed. (Extra koUekte ver warming.) Ger. Kerk 10 en 5 uur ds. Bakker. Ger. Gem. 10, 2.30 en 6.30 uur lezen. Chr. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur lezen. OUD VOSSEMEER Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. A. Breure. Ger. Kerk 1 plüililk' ijL i>yj eigendommen 6800; personele belas ting 16.800; hondenbelasting 600. Uitkeringen van het Rijk uit het ge meentefonds 216.437. Aan de Instel ling van Maatschappelijke zorg zal een subsidie worden uitgekeerd van 19.000 In de zitting van de Prov. Staten van disdag j.l. hebben, verschillende Ie. den hun bezorgdheid uitgesproken over de slechte verbindingen op het veet Middelharnis-Hellevoetsluis, vooral omdat de aangekochte veerboot „Haring, vliet" niet in de vaart kan worden gebracht. Het A.R. Statenlid burgemeester Ham- jner betoogde: „Wat dan ook de reden is, de bevolking van Goeree-Overflalikee is nog steeds het Isind van de reliening!" De eilandbewoners hebben al hun hoop op de nieuwe veerboot gevestigd, ging de a.r.woordvoerder verder. Nu deze niet geschikt blijkt voor de dienst worden weer vele en kostbare wachturen gemaakt. De spreker meende dat Ged, Staten blijkbaar geen enkele zekerheid hebben over verbetering in de toestand. Hij drong aan op maatregelen die daar toe leiden. I>e heer Vlasblom (S.G.P.) citeerde de woorden van dr. A. Kuijper, dat geen dag en geen uur mocht gewacht oi.i verbetering in de onhoudbare toestand te brengen. We zijn nog even ver als ia 1940 Idaagde de heer Vlasblom. Havens verzanden Gedeputeerde A. C. A. Deerenberg zei niet te kunnen ontkennen dat er een on houdbare toestand is ontstaan, maar wierp het verwijt van de heer Vlasblom 10 en 2.30 uur ds. A. Koning. Chr. Ger. Kerk 10, 2.30 en 6.30 uur lezen SCHERPENISSE Herv. Kerk 10 en 2.30 uur ds. J. Brons. Ger. Gem. 10, 2 en 6 uur lezen. POORTVLIET Herv. Kerk 10 en 2.30 u. ds. Lam. (v.m. H.A.) Ger. Kerk 10 uur lezen en 2.30 uur ds. Bakker. Ger. Gem. 10, 2 en 6 uur lezen. ST. MAARTENSDIJK Herv. Kerk 9.30 en 2 uur ds. Doornenbal uit Oenen, (v.m. H.A. en nam. dankz.) Oud Ger. Gem. 3 x lezen. Oud Ger. Kerk 3 en lezen. ST. ANNALAND Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. P. Westland (v.m. voorber. H.A.) Ger. Gem. 9.30, 2 en 6 uur lezen, (kollekte Chr. kleuterschool). Vrije Ger. Gem. 9.45, 2.15 en 6.15 uur IszGn, STAVENISSE Herv. Kerk 10 en 6 mu ds. H. Bouter. Oud Ger. Gem. 9.30, 2 en 6 uur dhr. J. W. Slager. ST. PHILIPSLAND Herv. Kerk 2 x ds. van Dieren. Ger. Gem. lezen. Oud Ger. Gem. 3 x dhr. Gebraad. NIEUWERKERK Ger. Kerk 10 en 3 u. ----------o---------- MIDDELHARNIS A.s. dinsdagavond des sav. 7 uur hoopt voor de Chr. Ger. Kerk alhier vor te gaan ds. N. de Jong van Katwijk aan Zee. In de nacht van dinsdag op woensdag blijkt men zich toegang te hebben ver schaft tot het kantoor van de zaadhan- del van fa. C. v. d. Meide, in de Ring achter het postkantoor. Woensdag kwara er tenminste uit, dat uit een bureau een bedrag van ruim 1000.was meege nomen. De ledige portefeuille lag op zijri plaats. Van inbraak was niets te be speuren het bureau was normaal ge sloten. De rijkspolitie heeft de zaak in han den; er is ook al een rechercheur met een speurhond aan te pas gekomen. Het is wel een mysterieus geval. DIRKSLAND Woningruimte commissie. A.s. maan dag 16 dec. zal de woningruimtecom.- missie vergadering houden in het ge meentehuis te 7.30 uur. Gegadigden voor een woning kunnen daar hun verlangen kenbaar maken. KoUekte. Zaterdag 14 dec. zal een huis aan huis kollekte worden gehou den voor de Stichting „Christelijke Blin- denhulp" waartoe o.a. „Bartimeus" be hoort. Enkele kinderen uit onze ge meente worden daar verpleegd. Jaarvergadering. Dinsdag 17 dec. a.s. zal de meisjesvereniging van de Geref. Gem. „Tabitha" haar jaarvergadering houden. In de pauze zal gelegenheid worden gegeven voor het bezichtigen van de gemaakte goederen, aanvang 7 uur. Belangstellenden hartelijk welkoif Burg. Stand. Geboren: Johannis zoen van A. van Dam en S. Jongejan; Geer trui Johanna dochter van J. Breur en G. S. Franke. Beroepen. Ds. H. van Gillst heeft een beroep ontvangen naar Capelle aan de IJssel en naar Kampen. HERKINGEN Raadsvergadering. A.s. maandag des nam. 3 uur komt de raad der gemeente in vergadering bijen. MELISSANT Moedercwrsus. Woensdag 18 dec. des sav. 7 uur in het Wijkgebouw zal de laatste avond voor de gehouden Moe dercursus plaats vinden. Zr. van Os en mej. Blom zullen die avond een lezing met film over de voorlichting van de kleuteropvoeding verzorgen. Ook jonge moeders die niet aan cle cursus hebben deelgenomen zijn, voor zover er plaats is hartelijk welkom. Geslaagd voor wijkverpleging. Onze vroegere dorpsgenoot mej. P. Goedegc- buur Cd., slaagde dezer dagen te Utrecht voor het diploma wijkverpleging. Met dit laatste diploma heeft mej. Goedege- buur alle diploma's op gebied van zie ken en krankzinnigenverpleging, behal ve dan voor nazorg, waarvoor zij binnen kort nog een examen moet doen. STELLENDAM Per K.L.M, naar Parijs. De schilder J. Bakker hoopt op 19 dec. a.s. per K.L.M, vanaf Schiphol te vliegen naar Parijs voor een driedaags gratis verblijf om de bezienswaardigheden van Parijs te gaan bezichtigen. De verffabriek Sik- kens schreef voor de schilders een prijs- van zich; dat men vooraf gewaarschuw zou zijn, dat de boot te groot zou zb, voor de havens op dit veer. Bij de a»" koop van de boot door Rijk en Provi» cie is gesteld, dat deze de bouw van en brug niet mocht vertragen. Brugboj; en onderhoud havens is een Rijkszaj betoogde spreker; de verzanding van i havens was volgens hem veel .ernstigf dan de Rijkswaterstaat heeft kunne vermoeden. Spr. zegde toe, dat ds niet we boot zo spoedig mogelijk in de vaat zal worden gebracht. Van een verdere gedachtenwisseliji werd afgezien, zeker omdat de lei overtuigd waren, dat Ged. Staten t.ai verbetering in de veerverbinding de nt dige maatregelen zullen treffen. vraag met slagzin uit, vv^elke door Bakker werd ingezonden en gewonnei Wij wensen hem prettige dagen. Verzilvering vakantiebonnen. verzilvering van vakantiebonnen ka geschieden op zaterdag 14 dec. a.s, uur nama bij de penningmeester vam N.C.L.B. M. V. d. Ree voor een bedr; van ten hoogste 50. Verjaringsfonds. Het verjaring; fovids van de Ned. Herv. Kerk heeft de maand nov. 183.75 opgebracht. -- Verksers-actie. De etalage wedslr welke hier 14 dagen geduurd heeft sltï op zaterdagavond. Lever dus nog tijt uw formulieren in voor de kans op (i zeer vele aantrekkelijke prijzen. De bf- kendmaking geschied op 15 jan. 1958, Geluidinstallatie. A.s. zondag i; dec. hocpt men in de Herv. Kerk geluidinstallatie in gebruik te nema. Tevens ligt het in de bedoeling hiero: ook ziekentelefoon aan te sluiten ieder die meent hiervoor in aanmerkis te komen, hiervoor een verzoek k; richten tot de kerkmeester en kerke raad. Het is evenwel van belang dat ten spoedigste gebeurt in verband m het aanvragen van een prijsopgaaf de P.T.T. OUDDORP Gevonden voorwerpen: 1 paar ham schoenen (glacé's), 1 konijn. Verloren voorwerpen: 1 paar woUa v/anten, 1 bruine portemonnaie met in houd. Inlichtingen te bekomen bij rijkspolitie Ouddorp, Havenweg 2, Visserij. De garnalenvissers maaktei in de afgelopen week dagvangsten 130 tot 160 kg; de prijzen voor de pel lerij liepen van 2.28 tot 2.35 per b Schar deed 50 et per kg. Haven. Uit de Ouddorpse haven ver trokken 7 geladen schepen, 3 met sui kerbieten voor Puttershoek, 3 scliepe: vor Dinteloord en 1 schip met schr van firma Gebr. Hoek. Averij. De O.D. 3, schipper J. Sperlini moest, doordat het net in de schro geraakte, door twee andere schep worden binnengesleept. Beurs van 12 dec. 1957. De noterit gen waren; gerst en haver 2425; tar we tot 27; groene erwten tot 36; schol- kers tot 60; aardappelen 14; uien 10 tt 11 et., alles per kg. STAD AAN 'T HARINGVLIET Kerstwijding. A.s. wosnsdagavoDi zal in de Ger. Kerk een kerstwijding: avond .gehouden worden. Aanvang Sctiippec met hand tussen de moto Zaterdagavond tijdens het aanslaai van de motor, geraakte schipper C Struijk P.M.zn. a.b. m.s. ,,Theam" mt zijn rechter hand tussen deze macliii waarbij hij een vinger verloor, één en stig werd gekneusd en een ander nog werd gewond. Schipper Struijk met zijn schip aan de suikerfabriek fe Puttershoek en werd op medisch ad naar het Diaconessen ziekenhuis Dordrecht vervoerd waar men de Vvonde delen heeft verbonden. Hij modij hierna naar boord terugkeren. IJsclub. Dinsdagavond 7.30 uur zi de ijsclub Nooit Gedacht" haar jaaij Vergadering houden. Een mooi succes. Op de Nat. tei| toonstelling te Gouda en omstreken H haalde dhr. J. C. Visser met zijn Vlaa» Bche reuzen met 3 in zendingen 2 mas Z.Z.G. en 1 Z.G.G. Tevens had hij mooiste en beste ram van deze ras. Duivententoonstelling. Heden vii dagavond en zaterdagavond zal de Pt Vereniging „De Rode Duif' haar ja" lijkse tentoonstelling houden in het ve enigingslokaal. OOLTGENSPLAAT Ongevallen. Dinsdagavond omstrei half elf is de heer P. den Braber J,P op de Molendijk te Den Bommel met zij bromfiets tegen een auto gereden die g' parkeerd langs de weg stond. De heer Braber werd naar het zieken huis te Dirksland vervoerd waar hlcil dat hij een sleutelbeen had gebrokei een hersenschudding en enkele verwot dingen had opgelopen. Hij wordt thai thuis verpleegd. Bus van de dijlï. Een bus van R.T.M, is woensdagmorgen bij café i Boet te Achthuizen in de berm van dijk gezakt. Met behulp van een take! wagen werd hij op de weg gebracht, f passagiers werden met een andere W vervoerd. Laatste bieten. Woensdagmiddag zS vanaf de Kaai de laatste bieten vei scheept naar Puttershoek door schipp' A. J. Vink van Stad aan 't Haringvfö! Landbouwer J. M. van Rossum was laatste leverancier. Vakantiebonnen. Zaterdag 14 dec van 2 tot 4 uur nam. bestaat er ge!' genheid om bij de penningmeester v' de N.C.L.B., de heer K. Kromdijk, W'' singel 30, vakantiebonnen in te wisseli met opdruk geldig 30 april 1958 tot e* bedrag van ten hoogste 50. Afscheid ds de Korte. A.s. zonda! middag 2,30 uur zal de Geref. predt A. de Korte afscheid nemen van zijn meente, wegens vertrek naar Wolde'- dorp. ABONNEERT U OP EÏLANDïaV-NIEtnf Jndië ir manieri wingen Er komt voorbij ons ze rubriek niet prettig heel Eiland de geregeh op het opei wanneer wi nog tijd Wi rustig de ki de is er eei wij mede wij lezen v spoed, kort mogen wet stuurt. Wa, de onze. Er ging d zaak voorb toch moet re redacteu verslag. Be< die nu met nog woi nu de Nede kom.t er ir werkers mo weg moetei is lelijker Nederlande is men in staat één f draaien. Reeds bij hadden alle vaarwel ze machtig Ne vesteerd. Il wat zal er Nieuw-Gi dat land wi was maar Dat blijkt onrecht je£ de overdra( v/reekt ziel rechtse Kar debatten ze ge.zegd. Ma; tij van de volkspartij voor en 29 er des nac! merleden w Aan de r ten ambonn do niet Motor sta Geen kop geen and hebben al ende (4) Er volgen w pot flink a; zijn ook we ie opzij leg in jonge hei meer. Hij k heeft hij he op de grote zijn. Dat h koopt te vil gewonnen, staat zijn g vuur. Het boot bij de Niet langer ander hoek Die schap prijs kunne Verlies De grote de marktta

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1957 | | pagina 2