FLITSAPPARATEN Kerknieuws verdienen grotere J. Zandstra Ploegwedstrijden deelname Wees zuinig op Uw gezondheid KOOP NU Fa. Gebr. Buijsse Middelharnis Vw. Van onze advezteerders Uitbreiding drogisterij fa. Boekhoudt Nieuwe machines in Limonade- fabriek E.S. Zondagdiensten artsen Predikbeurten Wetenschappelijk Genootschap Geen Camera zonder flits, maar Geen flits zonder ZANDSTRA! 11 in alle prijzen. Camera's Cine Projectoren Alle toebehoren Atelier en Fotohandel Plotselinge dood De stichting „Hulp aan Landgenoten in Indonesië" Kinderspeelgoedactie Ziekenhuis Dirksland Centrale Veiling Middelliarnis Sinterklaas in het ziekenhuis te Dirksland Ds. Fr. Don te Middelburg overleden Bladz. 2 .EILANDEN-NIEUWS" Vrijdag 6 december 195? Wij zijn er van overtuigd, dat vele jonge boeren en landbouwknechts de laatste weken met groot genoegen niet behulp van de tractor de ploeg door de akker hebben getrokken. Het weer was goed, en de grond geschikt om ge ploegd te worden. Meermalen zal met kunstlicht 's morgens vroeg begonnen zijn of 's avonds, na het ondergaan van de zon tot in de nacht het ploegen zijn voortgezet. Men heeft liefde voor dit werk en daarom doet men het graag en weet men niet van ophouden. Ook zal ieder getracht hebben zo goed mo gelijk de voren om te leggen, zodat na beëindiging het werk de meester zal kunnen loven Zou men al ploegende ook niet zo nu en dan aan het succes gedacht hebben, van dit jaar, en zou niet bij enkelen de stille wens zijn op gekomen, ook eens waardig gekeurd te worden Nederland te vertegenwoordi gen op een internationale ploegwed- strijd? Doch daarvoor is nodig eerst deel te nemen aan de ploegwedstrijden op ons eiland, en daarvoor was gelegenheid op 12 oktober j.l. op het bedrijf van de Weduwe Jacq. van Es onder Nieuwe Tonge. We stonden versteld te moeten vernemen, dat slechts 5 ploegen aan deze wedstrijd hadden deelgenomen, die na afloop als volgt stonden geklassifi- ceerd. 1. Henk Ardon, Dirksland. 2. Leen Ras, Sommelsdijk. 3. Piet Jacobs Az. 4. Jan van Oorschot. 5. Koos de Wit allen te Achthuizen. Het is toch bedroevend, dat de ploe gers hoeveel zouden er in totaal zijn? niet meer inzien, dat het wed- strijdploegen ook sport is, en een zeer nuttige sport, omdat daardoor de prak tische bekwaamheid in het ploegen wordt bevorderd. Behendigsheidswed- strijden zijn meer in trek, en toch men moet niet vergeten, dat het voor een toekomstige boer van groot belang is, als hijzelf de ploeg goed kan stellen en ook goed kan ploegen, zodat hij indien nodig het zijn personeel kon voordoen. Er wordt hier wel beweerd, dat de geringe deelname voortvloeit uit de eis, dat geploegd moet worden met een tweescharige, rondgaande ploeg, (dit is ook de eis bij de nationale en internati- nale ploegwedstrijd), doch deze ploe gen zijn op ons eiland in voldoend aan tal aanwezig, om het meerdere deelne mers mogelijk te maken er mee te oefe nen. Er is wel belangstelling genoeg om bij het wedstrijdploegen te gaan kijken en dan liefst in de auto, maar om zelf deel te nemen, daar voor ontbreekt de moed. En dat is jammer, zeer jammer. Ondertussen hebben wel 3 jongens van ons eiland deelgenomen aan de pro vinciale ploegwedstrijd van de jonge renorganisatie van de Holl. Maatschap pij van Landbouw op het bedrijf van de heer M. van Gaaien te Hoofddorp, met nog 13 deelnemers van elders. Leen Eas werd no. 4, Piet Noordermeer no. 8 en Henk Ardon no. 10. Leen Ras ontving na afloop een pla quette als herinnering aan deze wed strijd. De J.C.B.T.B. heeft ook een provinsi- ale ploegwedstrijd gehouden in Z.H. met 15 deelnemers, doch Flakkee was hierbij helaas niet vertegenv/oordigd. De J.L.T.B. kan zelfs geen provinciale wedstrijd formeren, wegens totaal ge brek aan belangstelling. Wel hebben alle drie jongeren orga nisaties een landelijke wedstrijd gehou den, de J.C.B.T.B. met 21 deelnemers, de J.L.T.B. met 26 deelnemers, waarbij Jan van Oorschot uit Achthuizen, als no. 9 eindigde en de Platelands Jonge ren Gemeenschap Nederland met 18 deelnemers waarbij Leen Ras als no. 13 eindigde. De 5 best geplatste ploegers van iede re jongeren organisatie mochten deel nemen aan de Nationale ploegwedstrijd, die vrijdag 8 nov. j.l. is gehouden in de Mariapolder te Strijen in de Hoekse Waard. Deze nationale ploegwedstrijden wor den georganiseerd door het „Ploeg Co mité Nederland," het overkoepelend or gaan van alle jongeren organisaties. Niet alleen, is op een dergelijke wed- "VERVOLG BtJIXENLAND Midden Oosten Dat het Midden Oosten nog steeds een haard van onrust is en dat de Verenigde Naties zich daarover ernstig bezorgd maken, blijkt wel uit het feit, dat se cretaris-generaal Hammarskjöld, mid den in een zitting van de Assemblee, een reis naar dat gebied heeft ondernomen. Het voornaamste doel van deze reis is een bezoek aan Amman, de hoofdstad van Jordanië, maar daarnaast gaat hij ook naar Beiroet, Damascus en Jeruza lem. Deze reis is een direct gevolg van de toegenomen spanning, met name aan de Israëlische grens. Nu de gespannen toe stand tussen Syrië en Turkije enigszins tot rust gekomen is richten verschillen de landen hun aandacht weer op Israël. Inzonderheid Jordanië weert zich' ge ducht om de Israëliërs te dwarsbomen. Er zijn langs de grens al verschillende incidenten voorgekomen. De vrees dat Israël over zou gaan tot represaille maatregelen, heeft Hammarskjöld doen besluiten, zijn reis onmiddellijk te ma ken. Ook onder de tegenstanders van Is raël heerst echter verdeeldheid. Koning Hoessein van Jordanië heeft zich vorig jaar gedistansieerd van Syrië en Egypte en wordt nu door deze landen beschul digd van heulen met Israël. Wellicht om die beschuldiging teg«n te spreken, ageert juist hij het meeste tegen deze staat. De taak van Hammarskjöld, om de gemoederen weer tot kalmte te bren ggen, is dus verre van gemakkelijk. strijd de spanning aanwezig over de vraag, wie kampioen zal worden, maar ook valt in deze wedstrijd de beslis sing wie het volgend jaar deel zullen nemen aan de wereldkampioenschap pen. De twee best geplaatsten worden daar naar uitgezonden. In 1958 zullen ze plaats hebben te Stuttgart in Duits land. De weersomstandigheden te Strijen waren 8 november droog, doch uiter mate koud. Verkild tot in merg en been hebben de vele toeschouwers de wed strijd gevolgd. 19 deelnemers, onder wierook de we reldkampioen W. de Lint, zorgden voor de nodige spanning. De uitslag was 1. A. van Dijke V/olfaarstdijk en 2. W. v. Dorp uit Rozenburg, terwijl W. de Lint als no. 6 eindigde. Het publiek was in hem teleurgesteld en zelf zal hij er in moeten berusten het volgend jaar niet voor deelneming aan het wereldkampioenschap in aan merking te komen. De Nederlandse kleuren zullen in Stutgart door van Dijke en van Dorp worden verdedigd. Het feit, dat eerst genoemde in 1954 ons land op een in ternationale ploegwedstrijd in Ierland en in 1957 op de ploegwedstrijd in Ame rika vertegenwoordigde, geeft in ieder gevoel de zekerheid, dat een ploeger van groot formaat en iemand met wed strijd-ervaring onze belangen in Stut gart zal verdedigen. We wensen hem en Wim van Dorp in 1958 veel succes. Graag willen we alle jongeren, die ons eiland op de verschillende wedstrij den hebben vertegenwoordigd, een pluim op de hoed steken. Het houdt niet op met de verbouwin gen en vernieuwingen in het Midden standscentrum HoUand-Zeland en wij bedoelen nu niet de feeërieke verlich ting, die er ter gelegenheid van Sint Nicolaas aan alle winkelpuien is aan gebracht en die een bezienswaardigheid op zichzelf vormt, maar nu de vernieu wing en uitbreiding, die is tot stand gekomen met en in de zaak van Dro gisterij Boekhoudt, die vanaf de kant van Middelharnis het Winkelcentrum opent. Jarenlang heeft er naast een stuk grond braak gelegen, dat vrij kwam na verplaatsing van de gasfabriek. Hier op liet fa. Boekhoudt een begerig oog vallen, omdat dit de enige mogelijk heid tot uitbreiding vormde en men slaagde er in een gedeelte van dit per ceel in handen te krijgen. Daarop is nu een fraai, nieuw woonhuis verrezen, maar niet alleen een woning, ook -werd hier plaats gevonden voor een zeer ruim magazijn in het sousterain, iets waaraan deze drogisterij wel de groot ste behoefte had.^ Het schiep tevens de mogelijkheid om de winkel van opslag van goederen te bevrijden en er de achter gelegen kamer bij te trekken. Het resultaat van dit alles is dat mevrouw Boekhoudt met haar staf van personeel thans in een ruime winkel huist en dat men voor aanvulling der voorraden uit een centraal magazijn kan putten. De woongelegenheid, die tot voor kort tot een minimum beperkt was, is nu zo ruim, geriefelijk en smaakvol als men normaliter eisen kan, het werken moet veel prettiger zijn en uiteindelijk komt dit de bediening der clientèle ten goede, die zich niet in kleine ruimte op drukke uren behoeft te verdringen en veel beter overzicht heeft over de tal loze artikelen, die de drogisterij, par fumerie enz. biedt. Aangenaam is vooral ook dat beide gebouwen centraal en automatisch met oliestook verwarmd worden. Door de cliënten zal dit alles zeker wel als een belangrijke verbetering worden aange voeld en geaccepteerd. Gaarne derhal ve onze gelukwensen ter gelegenheid van deze vernieuwing, die wij richten aan mevrouw Boekhoudt en haar help sters en van deze in het bijzonder aan mej. De Bloeme, die van de noodzaak van veel wetendheid en zorg over vele plaatsen verdeeld magazijn wordt ont heven. Architect van de nieuwbouw was de heer Kloppers, aannemer de heer F. Jansen, metselaar de heer W. Keijzer, schilder Driece, sanitair fa. P. Kievit Zn., elektriciteit Gibbels, centrale verwarming C. Kievit (v.h. Gebr. de Mooij) en stukadoorswerk fa. Kruide nier (Rotterdam). Voor het estetisch aanzien van het Zandpad en Holland-Zeeland betekent een en ander ook een aanzienlijke ver betering, daar nu een lelijk hiaat in de bebouwing is gevuld. Wij ontvingen het vriendelijk verzoek van de zijde van limonadefabriek E. S. (Van Eesteren) aan de Dorpsweg te Sommelsdijk om eens een kijkje te ko men nemen bij nieuwe installaties, die men zich voor dit bedrijf heeft aange schaft. Wij werden er geconfronteerd met twee gloednieuwe, grote apparaten voor de vulling van elke soort limona- defles met vloeistof, koolzuur en bijko mende ingrediënten. De machines zijn uit Duitsland geimporteerd en vormen het modernste op dit gebied, hetwelk men van het uiterlijk direct kan afzien. Alle chroom, glas en wit emaille, hoogst hygiënisch en volautomatisch. De oude machinerie is er voor opgeruimd gewor den, het fabrieksgedeelte, waarin zij zijn geplaatst, is mede vernieuwd o.a. door aanbrengen van zuurvrije tegels tegen de wanden en op de vloer, leidingen zijn eveneens door nieuwe vervangen, kort om het geheel makt een zeer propere en aangename in®ruk. Maar wellicht belangrijker voor de ondernemers is nog dat deze machines een veel grotere ca paciteit hebben dan hun voorgangers. Men kan tenminste 700 flessen per uur vullen en na enig inwerken zal dat wel opgevoerd kunnen worden tot 900 of meer, waardoor men thans ook in het drukste van het jaar aan elke vraag kan voldoen. Wij menen de leiding van ge noemde fabriek wel met deze aanwinst te kunnen feliciteren, mede vanwege het initiatief, dat er uit spreekt. Van zaterdag 7 december v.m. 12 uur t.m. maandag 9 december v.m. 9 uur Middelharnis-Sommelsdijk: Afwezig de artsen Bakker, Arends en Wieringa. Voor spoedgevallen Dogte- rom, arts, tel. 2121, Sommelsdijk. Dirksland-Herkingen-Melissant: Afwezig de artsen Elvé en Huisman. Voor spoedgevallen Boot, arts, tel. 01877—227, Dirksland. Oost-Flakkee: Afwezig de artsen Buth, de Man en Voogd. Voor spoedgevallen Bouman, arts, tel. 01871—269, Stad aan 't Ha ringvliet en Kramers, arts, tel. 01873 201, Ooitgensplaat. ZONDAGSDIENST DIERENARTSEN Afwezig Terlouw. Dienst heeft Wag ner, tel. 01877—281, Dirksland. ,_v \/RAAO'T EENS IN WED.KURVINKt OROGISTER'J ^-^ KERKSTR.160 - OUOOORP ZONDAG 8 DECEMBER 1957 MIDDELHARNIS Herv. Kerk 10 uur dhr. A. Terlouw en 6 uur ds. P. van Wakeren van Stad aan 't Haringvliet (sav. voorber. H.A., kollekte voor het hulppredikersfonds. Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. G. C. Muntingh. Chr. Ger. Kerk 10 en 6 uur lezen. Ger. Gem. 10 en 4 uur lezen (v.m. in de zondagsschool van Aersensstraat te Sommelsdijk en nam. in de Chr. Ger. Kerk te Middelharnis. Ger. Kerk (vrijgemaakt) 10 en 16.30 uur ds. J. Goudzwaard van Rozenburg. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 10.30 uur ds. P. van Wakeren van Stad aan 't Haringvliet en 6 uur ds. Anth. Gooyer (sav. H. Doop). Rem. Kerk 6.30 uur ds. van Rooyen van Rotterdam (2e kollekte diaconie en extra kollekte voor de oecumene.) DIRKSLAND Herv. Kerk 10 uur ds. J. den Besten en 6 uur ds. G. Wursten van den Bommel. Ger. Gem. 10 en 6 uur ds. H. van Gilst. HERKINGEN HERV. Kerk 9.30 uur le zen en 6 uur ds. A. Boertje. Ger. Gem. 2 x lezen. MELISSANT Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. W. van Herpen, (v.m. H.A. en sav. dankzegging.) STELLENDAM Herv. Kerk 10 en 6 u. ds. H. J. Smit. GOEDEREEDE Herv. Kerk 10 uur ds. A. Boertje van Herkingen en 6.30 uur ds, R. W. Steur van Ouddorp. OUDDORP Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur ds. R. W. Steur. (Dankdag voor gewas visserij, handel en ambacht, Oogst- koUekte). Ger. Kerk 2 x ds. Pon tier van Vlissingen. Ger. Gem. 2 x lezen. Doopsgez. Gem. 9.30 uur ds. van Stadum van Utrecht. NIEUWE TONGE Herv. Kerk 9.30 uur ds. Anth. Gooyer van Sommelsdijk en 6 uur dhr. J. Neijenhuis van de Lang straat. OUDE TONGE Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. J. C. Wolthers. STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 9 uur ds. P. van Wakeren en 6 uur dhr. A. Terlouw van Middelhar nis. Ger. Kerk 9.30 en 6 uur ds. A. Trapman. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lezen. DEN BOMMEL Herv. Kerk 10 uur ds. G. Wursten en 6 uur ds. J. den Bes ten van Dirksland. Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. Schout. OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 9.30 en 6 uur ds. J. van Drenth. (v.m. H. Doop) Ger. Kerk 9.30 en 6 uur cand C. van Uiden van 's Gravenhage. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lezen. LANGSTRAAT Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur dhr. J. Neijenhuis. Voor het Wetenschappelijk Genoot schap zal maandag 9 december in Ho tel Spee als spreker optreden prof. J. Bavinck met het onderwerp „Boeddhis me", toegelicht met diapositieven. Aan vang 8 uur. ZEELAND THOLEN Herv. Kerk 10 uur ds. J. den Hoed en 3 uur ds. C. J. P. Lam. Ger. Kerk 10 uur lezen en 5 uur ds. Bakker. Ger. Gem. 10, 2.30 en 6.30 uur lezen. Chr. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur lezen. OUD VOSSEMEER Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. A. Breure. Ger. Kerk 10 en 2.30 uur ds. A. Koning. Chr. Ger. Kerk 10, 2.30 en 6.30 uur lezen. SCHERPENISSE Herv. Kerk 10 en 2.30 uur ds. J. Brons (Kolenkollekte). Ger. Gem. 10, 2 en 6 uur student Blok uit Rotterdam. POORTVLIET Herv. Kerk 10 uur ds. Lam en 2.30 uur ds. J. den Hoed van Tholen. Ger. Kerk 10 en 2.30 uur ds. Bakker. Ger. Gem. 10, 2 en 6 uur student Wisse uit Tholen. ST. MAARTENSDIJK Herv. Kerk 9.30 en 2 uur dhr. J. G. Grisnich uit Rot terdam. Oud Ger. Gem. 3 x lezen. Oud Ger. Kerk 3 x lezen. ST. ANNALAND Herv. Kerk 10 en 6 uur ds, P. Westland sav. bed. H. Doop Ger. Gem. 9.30, 2 en 6 uur lezen. Vrije Ger. Gem. 9.45, 2.15 en 6.15 uur lezen. STAVENISSE Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. H. Bouter (NajaarszendingskoUek- te). Oud Ger. Gem. 9.30, 2 en 6 u. dhr. J. W. Slager. NIEUWERKERK Ger. Kerk 10 en 3 u. dr. J. H. Becker. ST. PHILIPSLAND Herv. kerk 2 x ds. van Dieren Geref. Gemeente lees- dienst Oud Geref. Gem. driemaal de heer Gebraad Sommelsdijk W. Krakeelstraat 8 MIDDELHARNIS Spreekuur woonruimte-commissie. Op maandag 9 december a.s. deg nam. van 7—8 uur ten gemeentehuize. DIEKHtfUSNIEÜWS Alle clubs gaan a.s. week op de ge wone tijden door. Ruilbeurs. A.s. zaterdag 7 dec. vanaf half 3 kunnen weer geruild worden,: gramofoonplaten, boeken, postzegels, suikerzakjes, albumplaten, sigarenband- jes, bouwdoosonderdelen enz. enz. Kom deze gezellige beurs eens bezoe ken. De cantine is open. Ouderavond. Op a.s. donderdag 12 dec, te half 8 hopen we met de ouders weer een ouderavond te hebben. Ver schillende clubs doen voor de pauze weer allerlei stukjes en na de pauze hebben we weer een gedachtenuitwisse- ling. Natuurlijk rekenen we op de va ders en moeders. Kaderbijeenkomst. Vrijdag 13 dec. is er de Kaderbijeenkomst waar o.a. wordt overlegd hoe de Kerstfeestviering kan plaats hebben. Kerstverhalen. Ouders, die zoeken naar geschikte kerstverhalen voor kin deren van diverse leeftijden willen we hierin gaarne adviseren enkele verhalen ter mzage geven. Huiselijke kring. De huiselijke gezel ligheid is zeer belangrijk, zoekt U een voortreffelijk spel waaraan allen vanaf 10 jaar kunnen meedoen koop dan het „Scrabble spel". We garanderen U het succes. In bijna alle speelgoedwinkels ter plaatse verkrijgbaar. Het kost wel plm. ƒ8.maar het is ook iets waar U allen zeer veel plezier van zult beleven SOMMELSDIJK Heden vrijdagmorgen is de heer Abr. van Assen van Westdijk 19 alhier, werk zaam in de Stichting Binnenhof, toen hij nog maar een half uur op zijn werk (in de-matrassenaf deling was) plotseling overleden. De heer van Assen was een hartpatiënt. Hij is 53 jaar oud en laat een vrouw en drie kinderen na, die nog thuis zijn, plus één die gehuwd is. Dit tragische geval heeft zeer begrijpelijk onder de medewerkenden grote ontroe ring teweeg gebracht. En voor ons allen spreekt er het „memento mori" gedenkt te sterven uit. Hoe plotseling kan het toch met een mens gedaan zijn. A.V.A.C. actie zeer geslaagd. De Fe deratie van Vrouwelijke Vrijwillige Hulp, deelt ons mede, dat de A.V.A.C. actie, (het verkopen van chocolade re pen, ten behoeve van het asthmatise kind) zeer goed geslaagd is. Vooral om dat deze verkoop op een zo korte ter mijn moest geschieden, er waren maar 4 dagen beschikbaar, is het resultaat zeer gunstig. Er zijn 1722 repen ver- Anna Paulownastraat 11, 's Graven hage, is thans de enige organisatie hier te lande, die onze behoeftige Nederlan ders in Indonesië, die steeds meer in de verdrukking komen, hulp kan ver lenen. Geeft zoals V bij de Hongaarse ramp deed ook thans spontaan op giro nummer 308 van genoemde Stichting. 3e afrekening Vorige saldo 1164.60. O.L.S. ,Den Bommel 9.80; O.L.S. Ooitgensplaat 5.Openb. U.L.O. Middelharnis 18.41; Nat. Chr. School Stellendam 4.55; Rijks H.B.S. Middelharnis 69.74, Chr. School Ooitgensplaat 41,Tech nische school Middelharnis 55.07; Par ticulieren en bedrijven 425.11. Nieuw saldo 1793.28. Een melkslijter bracht ons een en veloppen met 77.50, die hij bij zijn klanten had bijeen gepraat voor de ak- tie. Bravo. Het resultaat is bovenverwachting. De aktie loopt nu zoetjes aan ten einde. Hoewel het in de bedoeling ligt, om ieder, die meegewerkt heeft bij afzon derlijk schrijven te bedanken, m.enen wij ook langs deze weg onze hartelijke dank te betuigen voor de prettige sa menwerking, die het ons zo gemakkelijk heeft gemaakt. Het Comité. kocht. Namens alle patientjes dank, heel hartelijk dank, vooral an die da mes, die zo spontaan hebben medege- holpen. DIRKSLAND Geslipt. Toen woensdagmorgen de heer J. van der Gijze met zijn Fiat 600 naar Dirksland reed, kwam hij ter hoog te van de benzintank van B. A. de Gast te slippen. Hij schoot naar de andere kant van de weg, reed tegen een paal tje op waardoor het portier open vloog en de inzittenden op het fietspad te recht kwamen. De heer van der Gijze had n.l. als passagier de heer Jaap Visser in de auto, die hij naar het ziekenhuis zou brengen. Dr. Boot, die, spoedig ter plaatse ver scheen, heeft er toen voor gezorgd, dat de heer Visser op andere wijze naar het ziekenhuis werd vervoerd. Met ver wondingen liep het naar wij vernamen wel af, maar de auto was tamelijk be schadigd. Vermoedelijk is gladheid van de weg de oorzaak. De Chr. Gem. Zangvereniging „Sur- siim Corda" hoopt haar Kerstuitvoering te houden op zaterdag 14 dec. in de Ned, Herv. kerk o.l.v. de dirigent J. Kaslan- der. Medewerking zal worden verleend door het kinderkoor o.l.v. A. J. Keijzer, de baszanger H. J. van Monsjou. Medi- tatieh door ds J. den Besten en dhr. C. J. Kesting. Orgel A. J. Keijzer. De heer H. J. van Monsjou is mede werker aan bet N.C.R.V. vocaal En semble en de wereldomroep. De pro gramma's S. 50 cent zijn verkrijgbaar bij de heren A. Kramer, Burg. C. Zaaijer- laan 89 en S. Kramer, Zomerstraat 1. Neerslag in de maand november 31,8 mm. In dezelfde maand van vorig jaai 54.7 mm. Grootste etmaal hoeveelheid afgetapt op 22 november 6.5 mm. Waarnemer K.N.M.I. MELISSANT Kerknieuws. Uit het gestelde tweetal H. Maan en M. A. Ruissen voor diaken in de Geref. kerk is laatstgenoemde be noemd. Op de laatstgehouden ledenver gadering der Ger. Gem. zijn herkozen als ouderling M. Verkerke en als diaken J. Nagtegaal en A. Keizer, die allen deze benoeming hebben aanvaard. Kerkdienst. Dinsdagavond 10 dec. om 6 uur zal dr. C. Steenblok in de Ger, Gem, in Ndl, optreden, STELLENDAM Naamgeving Verenigingsgebouw. De Stichting voor Maatschappelijk- en Cul tureel Belang van Stellendam wenst het nieuwe Verenigingsgebouw, dat bin nen afzienbare tijd in gebruik zal wor den genomen, van een toepasselijke naam te voorzien, In deze naam dient tot uitdrukking te worden gebracht, dat het gebouw een geschenk is van de ge meente 's-Gravenhage. In verband hiermede wordt verzocht namen aan het Stichtingsbestuur ken baar te maken, terwijl aan degene, die de meest toepasselijke naam opgeeft, als blijk van waardering een prijs zal worden toegekend. Opgaven kunnen worden ingediend vóór 15 december a.s. bij de heer K, Ooms, Mr, Iman Caustraat 74 te Stel lendam, Burg. Stand over de maand nov. '57 Geboren: Elisabeht, dochter van P, M, Biemond en N, D, van Nieuwenhuij- zen; Baaltje Pietemella, dochter van A, van Soest en S, Moijses, Overlijden: Willem Grootenboer oud 70 jaar; Johannis D, Poldermand, oud 70 jaar. Huwelijken: F. Klink, oud 50 jaar met J. J, Schipper oud 44 jaar. Vestiging: F. J. Schipper van Rot terdam met 1 kind; J, de Blok van Som melsdijk; M, J, Westdorp echtg, van J, Ringma van Breda; J, Spuij echtg, van M. Klink van Rotterdam, Vertrek: L, de Goede met echtg, naar Bodegraven; J, Troost echtg, van der Sluis naar Rotterdam; J. Human echtg, van W, Jeronimus met 1 kind naar Vlaardingen; J, van Huizen naar Me lissant; G, M, van den Broek naar Rot- GOEDEREEDE Bllndeninstituut gaf voorlicftting. J,l, dinsdagavond is door het Elinden-Insti- tuut uit Amsterdam een voorlichtings avond over het werk van de blinden ge geven zo als deze dit doen in de beken de werkplaatsen aan de plantage Mid- delbaan aldaar. De heer Hogerwerf ver telde als propagandist dat men met dit werk al ruim 90 jaar bezig is. De blinde is niet meer aangewezen op de aalmoes van vroger, maar verricht thajis lonen de arbeid. Uienveiling van vrijdag 6 december 195? Grove 10,94—10.98; middel 13.09- 13.87; drielingen 21.81; picklers 32.51. Aanvoer 110.000 kg. -----o Donderdagmiddag heeft Sinterklaas in tegenwoordigheid van de Directrice de administrateur, doktoren en het Co mité Aktie Kinderspeelgoed, een be zoek gebracht aan het ziekenhuis te Dirksland. Zoals onze lezers v/eten, heeft bo vengenoemd Comité gezorgd, dat er speelgoed kwam niet alleen voor de pa tientjes die er momenteel liggen, maar ook voor het ziekenhuis zelf. Sinterklaas ging alle bedjes rond en hield hier en daar een praatje met de kinderen, die zijn komst soms wel met een beetje bedeesdheid tegemoet zagen. Onder het zingen van de bekende lied jes gaf de Sint aan elk patientje een cadeautje. Onder leiding van de ver schillende zaalzusters was er flink ge repeteerd en de kleintjes zongen uit volle borst. Nader vernemen wij nog, dat het Co mité nog niet geheel klaar is met het werk. Er zullen nog verschillende din gen achterna komen. Mede namens het bestuur werd liet Comité bij monde vaa Zr. de Korver en dcminé den Besten hartelijk bedankt voor de mooie geste. Het overtrof hun stoutste verwachtingen. Elders, in dit blad kan men weer oen verantwoording vi iden van de reeds in gekomen .gelden en het bedrag dat mo- nrrnteel bij het verschijnen van dit blad ontvangen v/as. De film „Vs^erk brengt licht" gaf een duidelijk beeld van het werk dër blinden en de verdere zorgen die daaraan ver bonden zijn. Het Gem. koor van hier o.l.v. de heer V. d. Heuvel zong ter opluistering ver schillende liederen. Het ver8nigings,5e- bouw was geheel gevuld met een danl'.- baar publiek. Verschillende gaven zich op om het blindenwerk te steunen. De colleote voor het blinden invalidefonds bracht 33.94 op, OUDDORP Visserij. In de afgelopen week gingen de dagvangsten der garnalen vissers van 120 tot 160 kg; de prijzen van 1.87 tot 2.26 per kg; wijting 30 cent; schar 40 cent; bot 45 cent alles per kg Haven. Uit de haven alhier vertrok ken 6 schepen met suikerbieten en 1 schip met gedroogde cichorei; er kwam 1 schip met zand; een met grint en een met cokes binnen. Opbrengst collecten. Voor de Hel dringstichting; de Marthastichting en Valkenheide werd te Ouddorp 164.43 bijeengebracht. Prijzen veldvnichten. Op de beurs van j.l. donderdag besteedde men voor gerst 25; haver 23-24; tarwe 27; gr, erwten 32-35; schokkers 60-65; aard appels 1415; uien 13 cent. Alles per kg. NIEUWE TONGE Burg, Stand, Ondertrouiüd; J, N. v. d. Velde, oud 28 jaar en A. Lokker, oud 24 jaar. DEN BOMMEL De kollekte voor de zondagsschool ten bate van de Kerstfeestviering heeft opgebracht de som van 557.90. Burg. Stand. Overleden: P. Fokker, 89 jaar, echtg. van L. Meijer. Verkiezing Notabel. Op woensdag 11 dec. zal er voor de Herv. Kerk vei-kie- zing zijn van een notabel (in de vac. C. Mijs.) Het stembureau houdt zitting in het verenigingsgebouw sav. v.in 68 u. Opbrengst kollekte. De kollekte voor de Herv. zondagsschool gehouden ten aanzien van de kerstfeestviering heeft opgebracht de som van 557.90, STAD AAN THARINGVLIET Laatste bieten. Woensdag zijn voor dit seizoen de laatste suikerbieten voor de fabriek Dinteloord per scheepsgele- genheid vei'voerd door schipper Boo- gaert van den Bommel. Door de land bouwer A. D. Slis werden de laatste bieten aangevoerd. Keersluis gereed. Deze week is de keersluis geheel gereed gekomen zodat zij Voor de eerste maal aan de bestaan de instanties is opgeleverd. Dinsdagmiddag is in Middelburg op 59-jarige leeftijd overleden ds. Fr. Don, Ned. Herv. predikant in de Zeeuwse hoofdstad en een markante figuur zo wel in Middelburg als daarbuiten, Sinds 1946 was ds. Don Hervormd predikant te Middelburg; daarvoor diende hij de Hervormde gemeente van Oostkapelie, waar hij in 1935 in zijn ambt werd be vestigd. De wijze, waarop ds. Don er in slaagde zijn studie te volbrengen, was tekenend voor zijn karakter. Reeds ge huwd en vader van tien kinderen be gon hij aan de studie voor het staats examen gymnasium, dat hij geheel door zelfstudie met goed gevolg aflegde. Daar na beëindigde hij in twee jaar met suc ces de theologische studie in Utrecht, een studie, dit normaal vier jaar vergt. Op 11 augustus 1935 werd hij als pre dikant bevestigd in Oostkapelle door ds. A. Hoekert te Voorburg. Het was voor hem een meer dan bijzondere vol doening, dat hij zelf later vier van zijn zoons in dit ambt mocht bevestigen. In het kerkelijk leven van Zeeland nam ds. Don een grote plaats in, o.m. als voorzitter van de centrale kerke- raad in Middelburg en als lid van ver scheidene provinciale kerkelijke com missies. Ds. Don was lid van de Pro testantse Christelijke Kerkgemeenschap in de P.v.d.A. De begrafenis zal plaats hebben zaterdagmiddag a.s. om 3 uur op de Algemeene Begraafplaats te Mid delburg.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1957 | | pagina 2