Kaptein Mobylette CKristelijke Scnolenaag te Miaaelnarnis Ooitgensplaat bouwt in snel tempo BEM MAIvTIIA TRAPPEN AFGESCHAFT Firma WITVLIET Buitenland Gerestaureerd orgel in Herv. Kerk te StaJ overgedragen BEN MALTHA lederen jas? m te 3de Wad Vrydag 29 november 1957 No. 2651 nieuwe fantastische, 100 pCt. automatische '*1obylette in prijzen vanaf f 428.50 Gratis proefrit toegestaan Middelharnis Telef. 2073 Nu weer eerste steen gelegd voor 34 woningen en 2 winkels DAAROM BEN MALTHA lestuur- Tioot, de Jompar- Iwaarbij opliep. |ind en Jij.been. ■aan de >aar hij Ito naar an Rot- ^roepen aen en. Elodie Ind om- por het 153. De en van J aange- •wee in livaring Be kin- kr door (iel het let kon let een |en aan I Elodie, en me- In wist Zijpe Igezon- van leladen naar FILMS STBA i JFan de ■cursus 1 waar- ^geven leero- lap. Ichool- in de kn, die |ij zijn weet fer wijst |n. Dit bnver- lakken lening lortge- In hun tekon- lers in puders |il bij Is met „Hij eigen fcf van lij het In ze- Iwordt 1 waar, Ie we- Vondst wor- weg- leester moet l^eten- bhool- fnigte. we- Irach- Idoor- Iklaar be- mee ^n en „De fen en Irende l. Ben Fr ge- ieren lijpen, |vend, zin- 1 ont- Ins in lis de God Ischa- -we- nens, dus Het ve de met we- 1 onze loegt, lie op besta tel- toede idere Irdig- en Op vrijdag 22 november werd de jaarlijkse scholendag gehouden voor de on- ierwijzers(essen) en besturen der christelijke scholen en verdere belangstel lenden uaïi OT^s eiland. De voorzitter de heer van Eek van SteUemdam, opende deze twaalfde jaarvergadering met het laten zingen van Psalm 66 4, het le ien van 1 Tim. 4 en gebed. Uit zijn openingswoord citeren we het volgende: Sen dag als vandaag is een gebeurtenis voor deze kring van geestverwanten. Eigenlijk ontmoeten we elkaar veel te weinig. Ook de vergaderingen van de p.C.O.V. worden door de aangesloten onderwijzers slecht bezocht. Maar op deze vergadering schitteren de besturen door afwezigheid. Daarom moet -ik ffiijn klacht van verleden jaar herhalen, dat er zo'n lauwheid is juist in de krin gen van het Christelijk onderwijs. \eii welkom werd toegeroepen aan de heer Matthijsse, ïnspekteur bij het la ger onderwijs, die tevens werd dank gezegd voor zijn hulp om deze vergade ring te doen slagen. Ook de bekende schrijver de heer Anne de Vries werd loelkom geheten. Wij stellen fict ten zeerste op prijs, dat U ons hier op ons égelegen eiland iets wilt komen vertellen over uw belevenissen in Suriname alóMS spreker. Ons eiland zit met tal van onderwijs problemen, ging de voorz. verder. In eerste plaats wel het gebrek aan personeel. Vakature's zijn niet te ver vullen. Vooral U.L.O., B.L.O. en V.G. LO. zijn de dupe hiervan. In de tweede plaats zijn de overvolle klassen wel een groot bezwaar. Minis ter Cals heeft wel een wet ingediend die hieraan een eind kan maken, maar daar zullen we pas over een jaar of vijf iets van gaan merken. Dit is al heel zonderling en wonderlijk. Ten derde speelt de bestedingsbeper king ook ons parten. Er wordt op ons eilanö in diverse plaatsen met smart op nieuwe scholen gewacht. Ten aan zien van dit laatste punt werden we geduld en sterkte toegewenst. Ten laatste zijn er ook spanningen en wijzigingen waar te nemen in de kerken. Ook de Chr. scholen ondergaan hiervan de invloed. Wij denken aan de ontsluiting van ons eiland door het Del taplan. Wij mogen niet exclusief afwerend zijn, maar te midden van alle beroerin gen onze grondslag bewaren. De Bijbel is de norm voor alle bestaans- en han delwijzen. IVIoge God ons de wijsheid en het inzicht schenken om de zegen en de roe ping van onze Flakkeese scholen te doen vervullen. Anne de Vries over het onder wijs in Suriname In Suriname wonen 200 a 250.000 men- Isen. Het land is ongeveer vier en een I half keer groter dan Nederland, terwijl I slechts één of anderhalf procent van de [bodem in cultuur gebracht wordt. De (eigenlijke bewoners zijn de Indianen, I terwijl wat er verder woont later naar I toegebracht is. Langs de rivieren in het [binnenland wonen zo'n 20.000 Bosne- j gers. 1 Langs de kust bevindt zich een zeer vruchtbare kleistrook. Dan naar het zui- jden toe een Savannengebied. De rest [is oerwoud. Het land levert veel hout [en een beetje goud. Vermoedelijk is dat goud vïel de oorzaak geweest, dat Euro- jpeanen zich hebben gevestigd in Su- I riname. I Tot de 15e 16e eeuw genoot dit land geen bekendheid. Spanjaarden die I in die tijd op zoek waren naar Eldo- rado meenden dat hier gevonden te heb- I ben.' In 1650 kwamen de Engelsen, die ook I Paramaribo (de hoofdstad) hebben ge- I sticht. Zeventien jaar later kwamen de I Zeeuwen, die de Engelsen verjaagden. I Deze Zeeuwen waren ook op zoek [naar goud, maar zij vonden dit in^^de [vorrn van vruchtbare klei, die ze wel 1 gewend waren in hun vaderland. Zij (bouwden dan ook plantage's en ver dienden schatten aan de tabak, suiker I en katoen. De slavenhandel uit die tijd door de Westindische Compagnie is een zwart boekdeel uit onze geschiedenis. Van de in de loop der tijden ingevoerde j slaven (300.000) waren er bij de afschaf fing der slavernij in 1863 niet veel meer over. De meesten waren bezweken door de slechte behandeling. Nu moet wel gezegd worden, dat het niet de beste zonen van ons volk waren die in die tijden naar andere landen gingen om geld te verdienen. Motor starten, alleen gasgeven. Geen koppeling te bedienen en geen andere handelingen. Dat hebben alleen de duurste auto's eude Wie nu in Suriname komt, dient zich wel te realiseren dat hij daar niet moet komen als koloniaal. Voor hen is het daar geen plaats. Ga er heen als mens, die weet, dat voor God alle rassen ge lijk zijn. U zult dan de grootste mede werking ondervinden. .Na de afschaffing van de slavernij liepen alle slaven van de plantage's weg. Dit was een ramp voor een land, dat daar zijn bestaan in moest vinden. Men heeft toen eerst Chinezen als kontakt arbeiders inge voerd. Maar deze gingen na afloop van hun diensttijd zich wijden aan de han del. Men probeerde het toen met Hin- doestanen. Dit zijn nu de landbouwers van Suriname. Van hen zijn er onge veer 80.000 personen. Verder vindt men er 30.000 Javanen en wat blanken, Syri- ërs en Joden. U begrijpt wel, dat de taal hier een heel probleem vormt. De al gemene onlgangstaal is het Nederlands. Ook Suriname kent zijn woningvraag stuk. In een huis met een oppervlakte van twaalf vierkante meter sliepen 18 mensen. In de meeste gezinnen is al leen een moeder. 60 °/o van de kinde ren wordt er buitenechtelijk geboren. Voor 1863 mochten de slaven niet hu wen en nu zijn ze er bijna niet toe te bewegen. Wat de heer De Vries verder was opgevallen was wel de sterke on derlinge band bij de rassen en de eer bied voor de ouderen. De Broedergemeente der Herrnhut- ters stuurden de eerste zendelingen. De ze moesten al werkende voor hun eigen kost het Evangelie brengen. Tot de sla ven werden ze niet toegelaten. Pas in 1844 mochten ze die leren lezen. Maar ze leren schrijven was niet toegestaan, daar de slavenhouders bevreesd waren dat hun slaven kontakt zouden zoeken met anderen. In 1876 kwam al een leer plicht. Dat is een twintigtal jaren eer der dan in ons eigen land. Wanneer de kinderen nu voor het eerst naar school komen moeten ze heel vaak een jaar of drie in de eerste klas zitten, omdat ze de Nederlandse taal niet meester zijn. Pas als ze die goed kunnen volgen, kunnen ze ook met vrucht onderwijs ontvangen. Aan de opleiding van onderwijzers wordt de grootste aandacht besteed, maar er ligt nog heel wat werk te wach ten om dit mooie land te ontsluiten. In de middagvergadering trad als spreker op de heer van Hulst, die jaren lang voorzitter was van de P.C.O.V. en die direkteur is van de Hervormde kweekschool in Amsterdam. Deze sprak over: De positie van de Chr. School in de spanning van deze tijd Spreker zag als zijn eerste opgave om deze tijd iets nader te analyseren (d.w.z te ontleden). Wat is er nu aktueel? Ik kan niet precies zeggen hoe de spanningen zijn. Ik wil er wel iets van zeggen aan de hand van uitspraken van gezaghebben de figuren van deze tijd. De gereformeerde ds. Overduyn zegt In zijn boek: „Hel en hemel van Da chau": Het grootste deel van ons volk is ontworteld en geestelijk dakloos ge worden. Wanneer het nationaal socialisme (staatsabsolutisme) terugkomt, zal de principeloze mens van deze tijd weer niet weten te onderscheiden en de ver keerde kant kiezen. In deze situatie le ven ook de kinderen van ons volk. Zij worden eenmaal volwassen en wij zullen hen moeten leren onderschei den wat de stromingen dezer tijden in houden. De hervormde professor van Niftrik heeft gezegd: Een staat is een luchtle dige, dat met elke duivelse bezetenheid gevuld kan worden. Ik ben vaak achter het ijzeren gor dijn geweest. Dat was niet bepaald een voorrecht. Ik heb daar kunnen vast stellen, hoe daar het kind geestelijk om hals wordt gebracht. Hun leerboeken op school staan vol leugens. Over de Invasie wordt geleerd, dat deze eerst plaats vond, toen de Duitsers al geheel waren vesrlagen door de Russen. Er zijn zelfs boeken die spreken over een In vasie toen de vrede al was getekend of er wordt helemaal niet meer over ge rept zelfs. Dit voorbeeld is met ontel baar veel andere voorbeelden aan te vullen. Bij een reeks van hedendaagse schrij vers is op te merken, dat men het leven voorstelt als een zinloos gedoe. Ook films, toneel en kranten in ons land spreken over deze zinloosheid van het leven. Onze vraag is nu maar, of wij door Gods genade het kind nog iets kunnen leren, dat het leven wel waardevol is en niet iets absurds. Er moet een ge slacht gekweekt worden, dat deze ern stige dingen weet te doorzien. Nog leeft in ons volk iets van de oude geest, die in vroeger jaren de mensen op grafstenen lieten zetten: Hier ligt begraven om nooit meer op te staan----- Hier slaapt om nooit meer te ont waken. Thys Booy zegt ergens in een van zijn geschriften: Jullie hebt ons klaargemaakt voor een baan inplaats van ons voor te bereiden op een missie in dit leven. Veel men sen menen, dat de school dient om de kinderen te leren rekenen en lezen enz. maar het belangrijkste is, dat de kin deren van nu, zich geestelijk moeten leren instellen op deze tijd. In onze tijd spelen zoveel dingen een rol, die de mensen afhouden van de hogere waarden des levens. Als Abe Lenstra een zeer dijbeen heeft, staat dat in alle bladen te lezen. Maar over het lijden van kankerpatiën ten lees je niets. Een Hervormde dominee ergens in Friesland preekte eens over het onder werp: Kunnen wij iets van Abe leren? De gereformeerde koUega wilde niet achter blijven en sprak de volgende zondag over: Us Abe! Vooral de hedendaagse jeugd is be zeten door de Abe-itus-epidemica. Men moet ze leren, dat een gouden medaille niet het hoogste in het leven is. Sportmensen bereiken hun hoogte punt op 25-jarige leeftijd. Zwemmers zijn na hun 20ste jaar niet veel meer waard. Maar geestelijke prestaties du ren het hele leven. Denk maar eens aan Churchill en Adenauer. (Prof. Wisse, verslagg.) De belangrijkste spanning van deze tijd is wel de devaluering (minder waard worden) van het Chr. levenspa troon. Wat is een levenspatroon? Dat is de vertaling van het innerlijk van de mens. Het in praktijk brengen van wat God van ons vraagt. Dat betekent ook, dat we niet onverschillig mogen staan tegenover de Bijbel, de lectuur- keuze, kerkgang, vakbond, jeugdclub, enz. Ook op scholen is het waar te nemen, dat men minder ernst maakt met deze dingen. Op een neutrale schol stond op zekere morgen op een briefje in de gang, dat de leraar Nederlands (die er de vorige dag nog was) overleden was. Meer aandacht werd daar niet aan be steed. Iemand uit de vergadering gaf later een ander voorbeeld, dat we u ze ker niet willen onthouden. Op een Chr. middelbare school stond een leraar te danken aan het eind van de les. Hij dankte voor dit en voor dat, ook voor het mooie weer. Al dankende had hij zijn ogen geopend en zag dat het was gaan regenen. Hij deelde daarop de klas on der het gebed mede, dat het weer plots veranderd was, dus dat nam hij weer terug en vervolgde zijn dankgebed!!! De bevolking van onze scholen moet bestaan uit kerkelijke gezinnen. Maar tegenwoordig vindt men, dat dat niets meer uitmaakt. Men is keuze-loos ge worden. Het gebeurt maar al te vaak, dat wanneer de ouders hun kinderen komen aangeven als leerling, zij niet eens meer weten of dat betrokken kind wel gedoopt is. Als godsdienst geven ze op: Protestant. Daarmee geven ze dan te kennen, dat ze niet Rooms willen zijn maar eveneens, dat ze absoluut niet kerkelijk meelevend zijn. De Christelijke School heeft nog een functie en een taak. Wees maar dank baar voor de bestrijding, want daarin is de chr. school groot geworden. Ik wil u bemoedigen, nu de strijd wordt toege spitst. Wordt onze taak nu niet te zwaar? U kunt zelfs die taak niet aan. Maar het is heerlijk. Dat er Eén ge weest is die heeft gezegd: Ik heb voor u gebeden en Ik ben met U alle dagen tot aan de voleinding der wereld. Na een geanimeerde diskussie, waar bij nog zeer veel zaken over het on derwijs in deze tijd ter sprake kwa men, werd op verzoek van de voorzit ter de vergadering met gebed gesloten door de heer van Hulst. Keesje en Jannie leggen de eerste steen. Ooitgensplaat zet gang achter de woningbouw. Zijn er enige jaren terug strub belingen geweest, waardoor stagnatie in de bouw ontstond, thans wordt dat verlies dubbel in gehaald. In de nieuwe wijk, aan de noordzijde van het dorp, kon dinsdagmiddag weer de eerste steen worden gelegd voor een complex van 34 woningwetwoningen en 2 winkels. Er kcrnit n.l. een grote winkel op de hoek van het complex van de Coöperatie Flakkee en voorts een, waar een viswin- kel in zal worden gevestigd. De Woningbouwvereniging „Beter Wonen" heeft met déze nieuwe panden een bezit van in totaal 194 woningen. Bij de ingebruik name werd door de voorz. van de vereniging, de gemeente-opzichter S. de Vries gezegd, dat hij hoopte, dat het er niet by zal blijven, want aan woonruimte is nog steeds gebrek te Ooitgensplaat. De eerste steenlegging had men deze keer aan twee kinderen van bestuursle den toegewezen: n.l. aan Keesje Luyen- dijk en Jannie v. d. Vliet. In de speech die dhr. de Vries vooraf hield zei deze, dat men daardoor tot uitdrukking wil brengen dat het vooral voor de jeugd is waarvoor men bouwt. Op de foto is te zien hoe Keesje han dig de troffel hanteert, terwijl Jannie de steen aangeeft. Zij werden voor hun daad beloond met een cadeau van de voorzitter en kregen bovendien van ar chitect Kloppers ieder het fraaie voor leesboek van W. G. v. d. Hulst. Burgemeester v. d. Harst complimen teerde namens het gemeentebestuur en verheugde zicht, dat door deze bouw de ergste woningnood kon worden gelenigd. Wel zei spreker dat de huren tegen zul len vallen, men zal daaraan eerst moe ten wennen. Spreker hoopte dat de Wo ningbouwvereniging zo door zou kunnen gaan en dat het in de gemeente ook tot krotopruiming zal komen. In een op het terrein aanwezige gro te aannemerskeet werd daarna het glas geheven op de voorspoedige bouw. De heer Roos uit Stad aan 't Haring vliet dankte namens zijn mede-aanne mer dhr. V. d. Welle uit den Bommel voor de opdracht en feliciteerde met de eerste steenlegging. De onderaannemers voor deze bouw zijn: L. Bakker, den Bommel, schilderwerk; W. de Jong Mid- delharnis, loodgieter etc; en de heer Schippers Nieuwe Tonge elektriciteit. Met de bestuursleden van de Woning bouwvereniging was het gemeentebe stuur aanwezig en meerdere raadsledetl, alsook het bestuur van de Coöperatieve „Flakkee". N.A.V.O. Half december komen te Parijs de re geringshoofden van de NAVO-landen bijeen. Deze uiterst belangrijke confe rentie heeft ten doel, de Noordatlanti- sche Verdragsorganisatie aan te passen aan de gewijzigde defensie-aangelegen- heden. In alle landen wordt reeds druk gewerkt aan de voorbereiding van deze bijeenkomst, want er zijn nog vele moei lijkheden te overwinnen, voordat de Westelijke landen met elkaar over de gemeenschappelijke verdediging kunnen gaar spreken. Over het algemeen wordt wel ingezien dat het Westen een ge meenschappelijke politieke gedragslijn moet volgen om eventuele Russische agressie bet hoofd te kunnen bieden, maar ieder land is nog meer vervuld van z"n eigen belangen dan van het ge- mepuschappelijke belang. Daar is allereerst Frankrijk dat op de voor vergadering, van de raad van parlementariërs roet in het eten heeft gegooid, door van de conferentie weg te lopen omdat Amerika en Engeland Tunesië van-' wapenen heben voorzien. Minister Pineau is kort daarop naar Amerika gevlogen om daar over de wa- penleveranties te spreken. Hij heeft Interieur met orgel van de Ned. Herv. Kerk te Stad dan 't Haringvliet, welk orgel is gerestaureerd en maandagavond in een speciale dienst aan de gemeen te en kerkeraad is overgedragen. Zestig jaar geleden kocht de Her vormde gemeente te Stad aan 't Haring vliet een orgel aan, van een Remon strantse kerk te Amsterdam. Sindsdien heeft dat orgel steeds de gemeentezang begeleid. Totdat ongeveer vijf en twin tig jaar geleden enige restauratie no dig was, maar die is blijkbaar niet af doende gebleken, want kort geleden moesten kerkvoogdij en kerkeraad we^ derom tot vernieuwing besluiten, waar toe opdracht werd gegeven aan de be kende orgelbouwer Koppejan te Eder- veen, die in kerken op Goeree-Over- flakkee meerdere orgels heeft gebouwd of gerestaureerd. Dezer dagen kwam het werk tot een goed einde en dinsdag avond leverde de heer Koppejan het aan zijn opdrachtgevers op, waarna het door de kerkvoogdij aan de kerkeraad is overgedragen. Dit geschiedde in een bijzondere sa menkomst van de gemeenteleden, waar bij de predikant, ds. van Wakeren voor ging. De overdracht van het instrument geschiedde op symbolische wijze door de president-kerkvoogd, de heer W. van der Valk, die de dominee en de kerke raad een muziekboek aanbood. De pre dikant hield een voor deze gelegenheid passende predikatie, waarna de heer Koppejan gelegenheid kreeg het orgel te bespelen. De restauratie betrof het wijzigen van stemmen, vernieuwing van pijpen en aanvulling met pijpen, die aan het in strument tot heden ontbraken. Ver nieuwd werd ook de speeltafel, het pe daal en de orgelbank. Bovendien wordt het orgel, dat 'voorheen gepompt moest worden, nu door een windmachine aan gedreven. De dispositie van dit 2-klaviers me chanische orgel is nu geworden: Ma nuaal 1: bourdon 16 vt, prestant 8 vt, holpijp 8 vt, octaaf 4 vt, quint 2 2/3 vt, octaaf 2 vt, mixtuur 4 sterk; Manuaal II: fluit dolce 8', gemshoorn 4', woudfluit 2', sexquater 2 sterk. Voorts is er de tremolo, het manu aalkoppel II en I, het pedaalkoppel I en het pedaalkoppel II. WAAROM KOOPT TJ BIJ ©en betere OMDAT: onze lederen kleding is vervaardigd van Ie klas speciaal uitgezocht leer. OMDAT: onze voering en andere fournituren het beste zijn, wat er op dit gebied te koop is. OMDAT: alléén de beste vakmensen onze lederen kleding vervaardigen. OMDAT: wij daardoor onze lederen kleding volledig garanderen. OMDAT: wij een sortering hebben die zijn gelijke niet vindt. OMDAT: wij desgewenst Uw lederen kleding aanmeten zonder prijs verhoging. OMDAT: wij door onze enorme omzet goedkoper zijn en goedkoper inkopen dan wie ook. OMDAT: wij U gaarne met raad en daad terzijde staan en U vrijblijvend alle inlichtingen geven die U wenst. is het beslist DE LEDEREN KLEDINO SPECIALIST EEN PRACHTIGE HERENJAS vanaf 107.— EEN ELEGANTE DAMESJAS vanaf 129 VESTEN vanaf 55.— Een enorme sortering HANDSCHOENEN, LAARZEN, REGEN BROEKEN enz. ena. tegen de laagste prijzen. MEENT 80 ROTTERDAM Telefoon 120207 (10 lijnen) daar gedaan gekregen dat Amerika geen verdere stappen zal doen om de Franse politiek in Afrika af te keuren en zelfs dat Amerika in de Verenigde Naties Frankrijk niet zal afvallen, als het tot een behandeling van deze kwestie komt, maar op de wapenleveranties zelf wenst Amerika niet terug te komen. De Fran sen hebben al gedreigd dat de vergade ring in december weinig zin zou heb ben, als het in de Tunesische kwestie z'n zin niet krijgt, mar het ziet er wel naar uit, dat Frankrijk zich zal moeten matigen, wil het zichzelf niet isoleren. Er is nog een andere moeilijkheid, waarbij niet alleen Frankrijk, maar ook andere landen betrokken zijn; dat is de „onderlinge afhankelijkheid". Ver schillende partners willen op voet van gelijkheid kunrjen beschikken over de kernwapens, maar die zullen voorlopig wel in Amerikaanse en Britse handen blijven. Amerika en Engeland vinden het niet verantwoord, de kleine landen dit hoogstgevaarlijke speelgoed in han den te geven, omdat er zo gemakkelijk avontuurlijke spelletjes mee kunnen worden gespeeld. Tenslotte is daar de mogelijkheid dat de hele conferentie niet daorgaat of al thans wordt uitgesteld, omdat zojuist uit de Verenigde Staten het bericht kwam van de ziekte van president Eisen hower. Weliswaar achten de specialisten geen direkt gevaar aanwezig, maar in elk geval moet de president enige we ken volkomen rust houden en kan aan de reis naar Europa zelfs niet worden gedacht. In het Westen zijn stemmen opgegaan om nu de bijeenkomst maar uit te stellen doch in Amerika over weegt men, Eisenhower te laten vervan gen door vice-president Nixon. Nog de ze week zal daarvoor een beslissing worden genomen. V. N. De kwestie Nieuw-Guinea is nu in behandeling bij de Verenigde Naties. De Indonesische minister Subandrio heeft daar de Indonesische aanspraken op Ne derlands Nieuw-Güinea nog eens dui delijk omschreven. Hij zou echter de wereldopinie gemakkelijker voor zich winnen, als van Indonesische zijde niet vortdurend met geweld werd gedreigd. Subandrio is reeds zover gegaan dat hij aan de Latijns-Amerikaanse landen het verzoek heeft gedaan, om hun invloed aan te wenden in het geschil tussen In donesië en Nederland. Worden de be sprekingen niet hervat, dan zal Indo nesië de politieke betrekkingen met Nederland verbreken en zullen waar schijnlijk de Nederlandse bedrijven in Indonesië worden genationaliseerd. Ook in Amerika is de publieke opinie Indonesië niet gunstig gezind. Grote bladen schrijven de bedreigingen toe aan het absolute onvermogen om eigen moeilijkheden het hoofd te bieden. Een ander blad schreef dat Soekarno in zijn eisen slechts wordt gesteund door „com munisten en jabroers." Om deze uit lating was de president nogal beledigd! Zowel van Nederlandse als van Au stralische zijde is in de Verenigde Na ties opgemaakt dat de bewoners van Nieuw-Guinea zelf weinig of geen be langstelling hebben voor het probleem. - (Vervolg z.o.z.)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1957 | | pagina 5