Ds. P. de Smit nam afscheid van de Chr. Ger. gemeente te Middelharnis gesloten Raad Oude Tonge De nieuwe graansilo van de Caago te Miaaelnarnis De 83-jarige Jeroen Beversluis door petroleumkachel in brand geraakt NIEUWS UIT ZEELAND 30e Jaargang Dinsdag 19 november 1957 No. 2648 Chr. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Vertch^nt tweematd per week: dinsdag- en vrijdagavond Vier jaar zijn gemeente met vreugde gediend De Apostolische zegenbede ----------------------------------- Flits en Camera show In verband met onze show op vrijdag 22 november a.s. in Hotel Spee maken wij U er op attent, dat onze zaak die dag vanaf 12 uur zal zijn. U heeft toch niet vergeten plaatsen te reser veren J. ZANDSTRA Vy Plaatselijk Nieuws Centrale Telling Jniddelharnls Maandag in het ziekenhuis aan gevolgen overleden PRINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHABNIS Bedactie en Advertentlei uitsluitend Telefoo» K 1870—2629 N« 8 uur 'i avond» TelefooH K 1870—2017 Giro 167980 ABONNEMENTSPMJS l.BO PEB KWARTAAL ADVEBTENTIEPBIJS 12 cent per mm. BQ coBtract ipeclaal tarlal Zondagavond 17 november heeft ds. P. de Smit, die naar Soestdök vertrekt, afscheid genomen van zijn gemeente in de Chr. Geref. kerk. Sinds 14 februari 1954 is hg er aan verbonden geweest en zijn ambtelijke bediening is hem in die vier jaar niet zwaar gevallen, aldus zei de grijze, maar nog zeer vitale predi ker voor de aanvang van zijn predikatie Met vreugde had hij steeds de kansel betreden, met liefde het Woord van God geopend, gecatichiseerd, zieken be zocht en de stervenden bijgestaan. Bij het huisbezoek, voorzover het toege staan werd, had hij steeds op de weg der zaligheid die ligt in de Heere Jezus Christus gewezen. In zijn bediening was Psalm 119 vers 7 zijn lievelingslied; in hemzelf was geen roem Gode alleen gaf hij de eer. Ook in de laatste ure, nu hij (Je herderstaf in deze gemeente neerlegt en de wolkkolom hem voorging naar Soestdijk, wilde hij daarvan getuigen. Tot afscheidstekst koos spr. 2 Cor. 13 vers 13: ,iDe genade van de Heere Jezus Christus en de liefde van God, en de ge meenschap des Heiligen Geestes zij met U allen. Amen. Het thema van deze predikatie was: „De Apostolische zegen bede", waarbij hij achtereenvolgens stil stond bij de genade, de liefde en de ge meenschap. Deze zegenbede aldus spr. evenaart bijna het allervolmaakste ge bed. We staan er bij als bij een over vloed, bij een rots als bij Mozes, die een drievoudige stroom uitgeeft. Allereerst wordt er in van-de genade Gods gesproken de zo nodig is, omdat wij arme zondaren zijn. De genade gaat hier voorop genade komt van het woord „naderen". God nadert tot de zondaar in het bloed van Jezus Christus. De vrucht is, dat we daardoor tot God kunnen naderen. Heel de weg van een arme zondaar is genade: het begin, de voortgang en ook het einde. Zalig als ge er wat van kent zei spr. Ziende op Christus, op zijn komst in de wereld, Zijn hangen aan het barre hout. Zijn lij den en sterven, is alleg genade. Genade is op Zijn lippen uitgestort. Ze is zeer overvloedig ze verbrijzeld het zondaars- hart en heft uit de ellende op tot God. Wie dat geniet roept uit: „Ik zie een poort wijd open staan, waardoor een licht komt stralen. En, die poort staat open, ook voor mij". De zonde heeft ons in brand gezet, de genade van Christus blust die brand. Die genade is het te genwicht voor alle zonden, druk, moeite zelfs tegen de dood. Het Is een vrije gift ze is niet te koop of te grijpen en daar om zo zalig. Genade kan nooit te ruim worden voorgesteld. Ze hebben spreker wel eens gezegd „U is nogal ruim". We denken te schriel van God zei spr., God zet de deur wagenwijd open! U hebt de hand des geloofs maar uit te strekken en U hebt het. God heeft dit steeds door mij laten zeggen en Hij meende het. Hebt U het afgewezen, dan is dat erg Atelier en Fotohandel SOMMELSDUK Donderdagavond vergaderde de ge meenteraad alhier. Het enige agenda punt betrof een voorstel tot het verle nen van voorschotten aan de woning bouwvereniging „Samenwerking" ten einde de aankoop van 47 woningen te financieren. De woningbouwvereniging heeft on derhandeld met de Zuid-Nederlandse Bouw en handelscombinatie welke op het ogenblik de 47 woningen te Oude Tonge aan het bouwen is. 28 naderen de Voltooiing en deze kunnen worden aan gekocht voor een bedrag van 8500.— per woning hetgeen zou resulteren In 6en huur van 13.25 plus geyserhuur. Om tot deze aankoop te kunnen over gaan werd thans een voorschot ge vraagd van 450.000.—. Ook Oude Tonge kan voor een geldle ning tot dit bedrag niet slagen en heeft 2ich daarom tot de Minster van Binnen landse zaken en Publiekrechtelijke Be- *ijfsorganisatie gewend. Dhr. Kanters wenste hierover een be raad in geheime zitting en dhr. van Loon sloot zich hierbij aan. Na langdu rig overleg werd besloten het voorschot te verlenen. Besloten werd ook om 45 m2 grond op de hoek van de Schoolstraat en de Langeweg-, thans deel uitmakend van de boerderij van dhr. P. van Markensteyn aan te kopen ter verbetering van de bocht tegen een prijs van 3.50 per m2. Ook werd besloten een bedrag van 3000.beschikbaar te stellen ter ver betering van het gymnastieklokaal. en voor verantwoording van U; het is niet Gods schuld. De liefde Gods (des Vaders) wordt in de tweede plaats genoemd. Door de poort der genade komen we tot de liefde Gods. De liefde is een eigenschap van God en Zijn eigenschappen Zijn God Zelf. Hij heeft het niet, geeft het niet, maar IS het. God ig reine, souvereine liefde. Die liefde zegt de Apostel, zij met U allen. Heeft zij uw hart vervuld, vroeg spr. Vanavond nog komt de liefde Gods tot U: laat U met God verzoenen! Spr. ging dan na hoe sterk de liefde Gods zich in de harten der Zijnen open baart. Hoe lang ook volgehouden tegen God te strijden, die liefde bracht hen aan zijn voeten. Wanneer die liefde wordt genoten, straalt er ook wat uit van de mens en zet het hart in gloed. Hij schenkt Zijn liefde niet om terug te betalen; wij hebben zelf niets! En Hij weet wat van Zijn maaksel zij te wach ten, 't Is een eenzijdige liefde: ze gaat altijd van God uit. Ze ig hoger dan de hemelen en dieper dan de zee; ze is eeuwig, zonder begin en zonder einde. Het besluit van de zegenbede is de ge- gemeenschap des Heligen Geestes, een gemeenschap die rust op overeenkomst. Genade ontvangen, de liefde in ons hart laten we ons leiden door da gemeen schap des Heiligen Geestes. De H. Geest leidt ons tot de Zoon en de Zoon tot de Vader. We staan hier bij een drievoudige volheid. Deze zegen is dikwijls op U gelegd zei spr.; dat was niet een wens, maar een ambtelijk werk. Spr. vroeg zijn hoor ders, is het wel eens werkelijkheid voor U geweest? Of vond U het een formule als einde van de dienst? Blijft bij het Woord, vermaande spr. dat U bij voortduur is voorgehouden. Jonge mensen oefen U er in, luister niet wat mensen zeggen, ook niet naar wat kinderen Gods zeggen al zijn ze be roemdheden op Flakkee. Tot de Wet en de getuigenis anders zal het geen da geraad hebben! Kerkeraad, handhaaf het Woord, ook in de vakaturetijd. God heeft het goed gemaakt; de va- kature zal niet lang duren. Gunstgeno- ten des Heeren, de zoetheid en de za ligheid hebt U er van mogen smaken. Afzonderlijke toespraken wilde spre ker niet houden. De genade, de liefde Gods en de gemeenschap des H. Gees tes zij met U allen besloot spreker. Scheiden is altijd pijnlijk voegde hij er aan toe. Een stuk van mijn leven wordt afgesloten. Er zal niet zoveel droefheid zijn, omdat ge spoedig weer een dienstknecht krijgt. Hartelijk dank bracht hij voor de genoten vriendelijk heid. Hij bad hen de zegen toe uit Ps. 122 3: „Dat vrede en aangename rust" welke psalm de gemeente daarna zong. Toespraken Ouderling A. Driesse sprak eerst een woord tot de gemeente en wees er op, dat de Heere een overvloedige maat had toegemeten door zo vele leraren te geven, die ieder naar hun gaven en krachten het Evangelie hadden ge bracht. Heeft het ons enig nut gebracht? vroeg spreker. Genade isalleen voor diepschuldigen. Hebben we er niets van ondervonden is dat eigen schuld. Ds. de Smit vertrekt en we ontvan gen weer een herder en leraar. Niet omdat Middelharnis zo goed is, maar alleen door ontfermende genade. Laten we een goed gebruik maken van het geen God ons schenkt. Namens kerkeraad en gemeente bracht sp. hartelijk dank aan de scheidende Ds. de Smit en ook aan mevrouw. U gaat wonen in de plaats waar de Ko ningin woont zei spreker, hij hoopte dat hij in zijn bediening aldaar de ge nade van de Koning der Kerk mocht ontvangen die zegt: Ik ben het Licht der wereld. Hij wenste hem toe nu de ouderdom en de grijsheid daar is en on verwacht de nacht kan komen dat dan ook de vrucht van de dood van de Ko ning der Kerk zou mogen genoten, n.l. een overgang in het eeuwige leven. Ds. Muntingh sprak namens de Ger. Kerk-gemeente. Met de uitnodiging was hij zeer verblijd omdat hij er iets uit proefde van het Hogepriesterlijke ge bed: Ik wil, dat ze allen een zijn. Hij dankte voor de vriendschap, die hij van hem als collega had genoten. Het speet hem dat de samenwerking kort was ge weest. U gaat naar een andere, zij het kleinere gemeente en gaat nog niet met emeritaat. Spreker had daar achting voor, dat hij ondanks zijn 75 jaar nog met volle kracht tot het hart van Jeru zalem mocht spreken. Vandaag had spr. in zijn kerk gesproken over de laatste oogst. Dat God zijn sikkel op de aarde zendt en de engelen om te maaien. De mensen zijn de zaaiers een van die zaaiers zijt gij aldus spr. Onvermoeid en met blijdscliep hebt U het uitge strooid. Vier jaar deed U het hier, nu gaat U naar Soestdijk, dicht bij het pa leis van de Koningin. Spreker besloot met de wens, dat hij daar dicht bij zijn Koning mocht zijn, die Hem de opdracht gegeven heeft. Predikende totdat de dag komt, wanneer van hem gezegd zal worden, kom in, gij gezegende des Heeren, beërf het Koninkrijk voor U weggelegd. De laatste spreker was burgemeester Hordijk, die met mevrouw aanwezig was. Deze richtte een dankwoord tot de scheidende prediker, niet omdat hij nu uit het bevolkingsregister werd uitge schreven, maar omdat hij door de pre diking van Gods Woord binnen de kerk, in de gemeenschap naar buiten aktivi- teit en een dadendrang had gebracht. De vruchten van deze zelfwerkzaam heid is voor de burgerlijke gemeente en ook voor de overheid van groot nut en tot zegen. Met lede ogen zag hij daar om de grijze predikant vertrekken die hij ook dankte voor zijn werk als lid van de Commissie van Toezicht bij het Middelbaar Onderwijs. Ds. P. de Smit dankte geroerd voor deze hartelijke toespraken. Na het dank gebed zong de gemeente Ps. 90 9 en legde de scheidende leraar voor het laatst de zegen op de gemeente. Toen hij van de kansel ging zong de gemeen te hem staande toe Psalm 121 4: „De Heer zal U steeds gadeslaan" en werd gelegenheid gegeven ds. en mevr. de 3mit de hand te drukken, waarvan door zeer velen gebruik werd gemaakt. Opgemerkt zij nog, dat ook vertegen woordigers van de kerkeraad der Her vormde Kerk en van de Ger. Gemeen te tegenwoordig waren. MIDDELHARNIS Dankdag. Woensdag 20 nov. zal de Geref. Gemeente alhier dankdag hou den, waarbij de consulent ds H. van Gilst uit Dirksland zal voorgaan. De diensten zullen worden gehouden in de Chr. Geref. kerk aan de Hoflaan en wel des v.m. 10, des nam. 2.30 en 's avonds 7 uur. ^Kerkdienst. Zaterdagavond a.s. des avonds 7 uur zal voor de Geref. Gem. alhier voorgaan dhr. P. Blok, student aan de Theol. school te Rotterdam. Deze dienst wordt gehouden in de Chr. Geref. kerk aan de Hoflaan. Verjaringsfonds. Het verjaringsfonds in de Ned. Herv. kerk heeft over de maand oktober 110.04 opgebracht - SLOT RAADSVERGADERING MIDDELHARNIS Het slot van het raadsverslag van Middelharnis staat niet op pag. 4 zoals aangekondigd, maar moest tot een vol gend nummer blijven overstaan. (Red.) SOMMELSDUK Collecte voor de Vereniging „Het Hoogeland". Voor de vereniging „Het Hoogeland", welke dit jaar haar 65-ja- rig bestaan herdenkt wordt deze week een collecte gehouden voor haar verzor- gings-, opvoedings- en reclasserings- werk. Gaarne bevelen wij deze Hogelandse collecte voor het uitgebreide werk in de 4 landkolonies en 5 tehuizen, waarin per jaar meer dan 700 personen van alle gezindten worden verpleegd en waar- vooT veel geld nodig is, bij u aan. Geeft mild voor dit mooie christelijke, maat schappelijke en sociale werk. DIRKSLAND Tractor ongeval. De tractor knecht L. Smit wilde met zijn tractor op de dijk keren, en reed per ongeluk achter uit de dijk af. De tractor sloeg enkele malen over de kop en kwam in de sloot terecht. De bestuurder heeft waarschijn lijk zijn leven gered door het kastje dat op de tractor gebouwd was, hij kreeg jen. ontwrichte schouder en brak en kele ribben. Hij moest in het zieken huis worden opgenomen, waar de chi rurg dr. Stoel voor zijn schouder opera tief moest ingrijpen. Studievereniging. A.s. woensdag avond 7 uur hoopt de studievereniging der S.G.P. te vergaderen in de consis torie der Ger. Gemeente. De heer G. C. Vreugdenhil zal dan een onderwerp houden over „Humanisme en Materia lisme". Belangstellenden zijn hartelijk welkom. HERKINGEN Ongelukken. Het zoontje van C. H. had het ongeluk een steen op het hoofd te krijgen waardoor geneeskundige hulp noodzakelijk bleek. De heer J. Oorbeek kwam met zijn bromfiets te vallen, waardoor hij een gekneusd been opliep en heelkundige hulp noodzakelijk was, zodat hij zijn werkzaamheden niet kan verrichten. Collecte. Zondagavond a.s. zal er in de Ger. Gem. een extra collecte worden gehouden ten bate der kas van Em. pre dikanten weduwen en wezen. Vervolg catechisatie. Vrijdag 22 nov. a.s. zal er in het jeugdgebouw een ver- volgcatechisatie worden gehouden o.l. van ds Boertje. Ds hoopt een onderwerp in te leiden en daarna zal er gelegenheid ztjn tot vragen stellen. Aanvang acht uur. Gezinszorg. Dezer dagen zal door middel van een foldertje de Stichting Gezinsverzorging een offertje vragen van 1.als jaarlijkse bijdrage. Daar in een vorig bericht Herkingen NIET was vermeld delen we mede dat zulks wel het geval is. Ongeluk. Het zoontje van J. v. d. V. had het ongeluk tijdens het peensnijden een stukje peen tussen of onder één der nagels van een vinger te steken. Doktershulp bleek noodzakelijk, die zelfs langs operatieve weg ,het knaapje moest behandelen. OUDDORP Kerkdiensten. A.s. woensdagavond 7 uur hoopt in de Herv. Kerk voor te Uienveiling dinsdag 29 november 1957 Grpve 12.17—12.52, middel 14.82— 15.06, drielingen 19.96, picklers 27.85 Aanvoer 73.000 kg. gaan ds. Tukker van Rotterdam. De collecte is bestemd voor de J.V. A.s. zondag om 9.30 en 6.30 uur hoopt in de Ger. Gem. voor te gaan de heer P. Blok, student aan de Theol. School te Rotterdam. NIEUWE TONGE Dankstond. A.s. donderdag 21 no vember sav. 6.30 uur zal in- de Herv. Kerk te Nieuwe Tonge dankstond voor het gewas worden gehouden. In deze dienst hoopt voor te gaan ds. A. Boertje van Herkingen. Verkoopavond Bijbelkring. De Bij belkring is voornemens a.s. woensdag haar gemaakte goederen te verkopen, 's Middags van 35 uur, sav. van 79 uur in de cons'istorie. Opbrengst collecte. De collecte ge houden voor het Oorlogsgravencomité heeft in deze gemeente opgebracht de som van 158.44. Opening nieuw postkantoor. Naar wij vernemen zal op 25 november a.s. het nieuwe postkantoor te Nieuwe Ton ge in gebruik worden genomen. Het is een pracht kantoor, geheel gemoderni seerd en van alle gemakken voorzien, waar Nieuwe Tongenaars trots op zal kunnen zijn. Ook de wachtgelegenheid is hier beter en ruimer dan in het vori ge kantoor. OUDE TONGE Hefkraan sloeg om. Zaterdagmorgen is tijdens de overslag van suikerbieten een van de drie hefkranen van de fa. PuUeman die langs de haven aan het werk zijn omgeslagen. De machinist wilde juist een net met bieten geladen naar het schip overzwaaien toen de kraan door nog niet vastgestelde oor zaak kwam te kantelen. Deze kwam met de arm in het gangboord terecht waar de schipper E. P. van der Vliet stond. Deze mag van geluk spreken want hij werd slechts licht gewond. Er ger was de kraanmachinist er aan toe, deze raakte met zijn rechterhand be klemd waardoor vier vingertoppen wer den afgerukt en hij naar het ziekenhuis ter verdere behandeling moest worden overgebracht. De kraan liep slechts lichte schade op. OOLTGENSPLAAT Chr. Blindenbond. Donderdag 21 nov. a.s. zal er sav. 7.30 uur in het ge bouw „Elthato" een avond gegeven wor den door de Chr. Blindenbond, waar in woord en beeld zal worden verteld van alles wat voor de blinden medemens wordt gedaan. De Chr. Gem. Zangvereen „Jubilate", onder leiding van de heer C. C. V. d. Heuvel, verleend medewer king, terwijl de beide plaatselijke pre dikanten ds. A. de Korte en ds. J. van Drenth resp. een openings- en slot woord zullen spreken.^ Dankstond voor het gewas. Donder dag a.s. zal in de Ger. Gem. dankstond voor het gewas worden gehouden, nam. 2.30 uur en sav. 6.30 uur. Voorganger ds. H. van GUst te Dirksland. STAD AAN 'T HARINGVLIET Zaterdagmiddag liep het zoontje van dhr. D. Ottevanger de werkplaats uit de achterdijk op, toen op dat moment dhr. C. Wagner met zijn motor pas seerde. De jongen liep tegen de motor op en W. kon hem niet meer misrijden, zodat hij aan het hoofd ernstig ge wond werd. W. had zelf geen letsel, maar de motor was zwaar beschadigd. Gevonden voorwerpen. Een fietstas met inhoud. Terug te bekomen bij C. H. Knape, Oranjelaai 19, alhier. Een uniformpet van een varensman, te bevragen bij postcommandant der Rijkspolitie alhier. Woensdag 20 nov. zal er in het ver enigingslokaal een verkoopavond en -middag gehouden worden, uitgaande van de Ned. Herv. Vrouwen- en Meis jesvereniging van gemaakte goederen. Tevens zullen er olieballen verkrijg baar zijn. Komt allen. Er is voor elk wat wils. ST. ANNALAND Wijziging kerkdiensten. In verband met de ziekte van ds. P. Honkoop uit Yerseke kan zijn eerwaarde D.V. op woensdag 20 november a.s. niet voor gaan in de Dienst des Woords voor de Ger. Gem. van St. Annaland. Er zal nu des morgens om half 10 leesdienst zijn, terwijl des middags om 2 uur en des sav. om 6 uur de heer Wisse, theologisch student uit Tholen zal voorgaan. Uienveiling van donderdag 14 nov. Uien middel 15.09—15.02; uien bon ken 12.73, uien drielingen 21.61, uien picklers 27.98, uien stek 3.25. Alles per 100 kg, aanvoer 41 ton. Scherpenisse, 14 nov. Uien middel 15.03 per 100 kg. Aanvoer 5 ton. Dankdag voor het gewas. Woensdag 20 nov. a.s. zal er alhier dankdag voor het gewas worden gehouden. In de Herv. Kerk hoopt voor te gaan 10 en 2 uur ds. P. Westland, Ger. Gem. 9.30 u. lezen en 2 en 6 uur dhr. Wisse van Tho len, Vrije Ger. Gem. 9.45, 2.15 en 6.15 uur ds. M. van de Ketterij van Alblas- serdam. Donderdag is de nieuwe silo van de Caago te Middelharnis, staande aan de Havendijk, feestelijk in gebruik gesteld. Deze silo heeft een graanontvangst van 40 ton per uur en kan 1800 ton opslaan. Dit is de tweede grote investering die de Caago in betrekkelijk korte tijd doet; eerst de worteldrogerij te Ouddorp en nu deze silo, die van aanbouw plm. een half miljoen gulden heeft gekost. Er zijn, naar uit de toespraken bij de ope ning bleek, grote verwachtingen van bij de landbouwers, daar men denkt dat de graanteelt op ons eiland zal toenemen. omdat men daarmee de hoge arbeidslo nen mis gaat. Deze silo, met zijn inge wikkelde machinerie, kan door één man bediend worden. De heer A. Blok te Middelharnis is de silo-chef, die tegeliji kertijd cellen kan laten omlopen en dro gen, kan schonen en tevens afvoeren (een schip laden). In de inzet ir. Y. de Boer, directeur van het Centraal Bureau te Rotterdam, die de officiële ingebruik stelling verrichtte. Het verslag van de opening is te vinden aan de binnenzijde van dit blad. Zondagmorgen om 11 uur zagen de heer A. van der Sluis en zijn echtgenote vanuit hun achterkamer rook uit de woning aan het Zandpad van de 83 ja rige heer Jeroen Beversluis komen. Direct maakte hij alarm, o.m. bij zijn buurman Krijtenberg, die brandweer man is. Zij begaven zich onmiddellijk naar het Zandpad en vonden de kamer geheel vol rook en roet. Op de tast von den zij de oude heer Beversluis met smeulende kleren boven een brandende petroleumkachel, waar hij op was ge vallen. Zij droegen hem onmiddellijk in de gang en waarschuwden terstond de dokter en ook de brandweer. De heer N. H. Beversluis, een neef van het slachtoffer, dook nogmaals de kamer in; greep de tafel, keerde deze om en doof de het vuur met het tafelblad. Waren ze later gekomen, zou het huis waar schijnlijk in vlammen, zijn opgegaan. Intussen kwam de brandweer aange rukt en ook manschappen van de B.B. die echter geen dienst meer behoefden te doen. Adjudant de Heer van de Rijks politie verscheen ook ter plaatse, even eens een arts, die onmiddellijke over brenging naar het ziekenhuis te Dirks land noodzakelijk achtte. Dhr. Jeroen Beversluis had n.l. ernstige brandwon den aan zijn gezicht en handen, onder lijf en benen. Toen hij op de brancard werd gedragen kwam hij weer bij en vroeg of de kachel nu uit was. Zijn toe stand was zeer zorgwekkend. Maandag middag is hij aan de gevolgen overleden. De heer Jeroen Beversluis is de laat ste uit een oud molenmakersgeslacht op ons eiland. Naast zijn huis staat nog al tijd de werkplaats met tal van oude ge reedschappen, waar vroeger molens werden gemaakt en gerepareerd. Sedert de dood van zijn zuster leefde de oude heer alleen; hij werd verzorgd door zijn dichtbij wonende nicht mej. J. Beversluis Aan de kachel mocht zij echter nooit komen, daar zorgde hijzelf voor. Kort geleden raakte de schoorsteen nog in brand, welk brandje door mej. Bever sluis tijdig kon worden geblust. Zij heeft hem toen nog ernstig gewaarschuwd. De overledene was zeer slecht ter been, waarschijnlijk is hij over de bran dende petroleumkachel gestruikeld met het fatale gevolg. De droeve gebeurte nis bracht in de stille zondagmorgen veel volk op de been. VAN ONZE ADVERTEERDEIBS Levensmiddelenbedrijf van de heer L. van Zanten, Chr. de Vrieslaan te Middelharnis Vrijdag 22 nov. a.s., des voormiddags te 10 uur wordt aan de Chr. de Vries laan (de voormalige zaak van dhr. Schuurman) te Middelharnis een ge heel nieuw levensmiddelenbedrijf ge opend. Deze zaak is wat het interieur betreft geheel vernieuwd en naar eis des tij ds ingericht. Vloeren en plafonds zijn vernieuwd en er is een modern winkel-interieur in aangebracht, ge bouwd door de firma Doome te Til burg. Dit modern interieur, met prach tige eiken laden en kasten langs de wanden en mooie vitrines biedt niet al leen gemak bij de verkoop, maar geeft de cliënt een overzicht van de veel heid van voorradige artikelen en pro ducten op levensmiddelen gebied. Tus sen een van de fraaie toonbanken is een schitterend mooie koelkast inge bouwd en voorts is er in deze mooie winkel nog een stand met zelfbediening. De heer van Zanten past zich dus wel aan zijn tijd aan. Op het gebied van het kruideniersvak heeft de onderne mer zijn sporen wel verdiend; hij was voorheen 12 jaar werkzaam bij fa. de Gruyter en later nog twee jaar in het bedrijf van dhr. J. v. d.' Maas te Nieuwe Tonge. Dit kan het publiek ten goede komen. Hij is lid van de grote com merciële Organisatie T.I.P. te Amster dam, rayon „De Bij" te Dinteloord. Het is een keurige en fleurige zaak gewor den, die zoals bekend op een beste stand en op een zeer aantrekkelijke plaats staat. 'Ter gelegenheid van de opening kun nen de kopers profiteren van speciale prijzen op verschillende artikelen en ook van attracties die voor de kinderen worden verstrekt. Burgemeester Hordijk heeft zich be reid verklaard vrijdagmorgen deze nieuwe zaak te openen. We wensen de heer en mevrouw van Zanten met deze nieuwe onderneming veel succes. Architect voor verbouw en inrichting was de heer Kroner van de organisatie T.I.P., het metsel- en timmerwerk is uitgevoerd door de firma A. Mans; schilderwerk fa. van Dongen, Verlich ting fa. Gibbels en gasverwarming fa. P. Kievit te Middelharnis. Foto- en fUtsavond fa. 2;andstra Foto- en filmvrienden van dit eiland krijgen vrijdag a.s. een interessante avond geboden door de heer Zandstra te Sommelsdijk. In samenwerking met Phi lips foto-afdeling en N.V. Animex uit Haarlem importeur van foto- en filmapparatuur richt de heer Zand stra in de zaal van Hotel Spee een ex positie in van allerlei apparatuur op het gebied van de amateurfotografie en filmerij. Dhr. de Haan van N.V. Philips zal 'n lezing met dia's (in kleur) bran dende fotolampen, terwijl men op het gebied van de smalfilm 8 en 16 mm ook veel wetenswaardigs te zien en te horen zal krijgen o.a. door het pre senteren van het allernieuwste type op- neemcamera, dat vol-automatisch werkt en zelf voor de juiste belichting zorgt; met deze camera's heeft Bell Howell een wonder van precisie, vindingrijk heid en automatiek op de markt ge bracht. Naar wij vernamen bestaat er zeer grote belangstelling voor deze avond, weshalve het wel zaak is te letten op de wijze waarop een en ander georgani seerd wordt en op hetgeen de lezer in de elders in dit blad opgenomen adverten tie vermeld vindt. ABONNEERT V OP EILAin>EN-NIEUWS

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1957 | | pagina 1