G Plaatselijk Nieuws Diekhuusnieuws De „Haringvliet" weer naar de werf Haarsnijmachine Kerknieuws Wij lossen alle december cadeau-problemen voor u op! ezinsverzorging Coöperatie opende nieuwe siio Sleepbootje gezonken Nieuws uit Zeeland Vervolg De Deltawet in de Tweede Kamer Morgen een bijzonder voordelig en warm Zaterdag - koopje voor de Dames! St.Nicolaas- show GOEDEREEDE In wipmoripin Ja" Tanjs Jz. De confessionele evangelisatie ie Huizen en de gezangenkwestie Want een arllSllekC fotO PREDIKBEURTEN Centrale Veiling Middelliarni» Bladz. 2, „EILANDEN-NTEUWS" Vrijdag 15 november 1957 Dat maakt het ook bezwaarlijk, op het ogenWik al een nauwkeurige gedrags lijn vast te stellen. Dat neemt niet weg, dat deze wet op een aantal algemene gedragslijnen zal moeten berusten. Daarbij zullen wij in de eerste plaats zoveel mogelijk moeten streven naar het behoud van de visserij. In de tweede plaats moet worden nagegaan, waar heen de visserij eventueel kan worden verplaatst. In de derde plaats, indien deze beide mogelijkheden voor de visse rij in het algemeen of voor bepaalde takken van de visserij niet aanwezig zijn dan komt het vraagstuk van eentege moetkoming in de schade aan de orde. Hierbij zou ik willen opmerken, dit in antwoord op vragen van enkele afge vaardigden, die met name hebben ge sproken over de positie van de vissers in Stellendam en Veere, dat het bij dit geheel van zeer groot belang is, dat'wij tijdens de uitvoering van de werken en tijdens de oplossing van de vraagstuk ken voor de visserij goed in gedachten houden, dat wij hiermee tevens een stuk sanering van deze visserij moeten zien te bereiken. Vele van deze vraagstuk ken kunnen slechts opgelost worden, als wij ze plaatsen tegen de achtergrond van datgene, wat wij in de toekomst kunnen verwachten. Er is hier gespro ken over de mogelijkheden, die de Euro- markt biedt. Ik ben het daarmee geheel eens. Bovendien zullen wij bij deze sa nering van de visserij rekening moeten houden met het overblijvende visgebied, nadat de afsluiting is tot stand gekomen, Wij moeten nagaan, in hoeverre moge lijk is door omscholing en door over schakeling van bedrijven een aanpas sing te vinden, terwijl ook de verplaat sing van belang is. Thans het hoofdstuk Garnalen. Ook dat is moeilijk. Het schijnt, dat alles, Vvat deze dieren betreft, moeilijk is. Hierbij is het probleem niet alleen ver oorzaakt door de Deltawerken, maar het is er vandaag de dag al. Het grote probleem is hier, dat de afzet van de garnalen staat of valt met de export. Wij staan ook nu reeds voor de vraag: welk deel van de vloot kan nu eigen lijk op de duur blijven varen? En wij staan ook voor de vraag, met welk type schip en in welke omvang zal dit in de toekomst moeten gebeuren. Ik ben eveneens van oordeel, dat de uitvoering van de Deltawerken de oplossing van dit vraagstuk acuter maakt. Hier speelt wel in zeer sterke mate de nood zaak van sanering. Wij weten natuurlijk in het geheel nog niet, in hoeverre er voldoende garnalen blijven na de afslui ting van de zeegaten. Dhr. van der Zaal heeft erop gewezen; door het verande ren van de kustlijn ontstaat er een ge heel nieuwe situatie. Dit wil echter op zichzelf niet zeggen, dat de garnaal gaat verdwijnen, mmers ook voor de gesloten Belgische kunst is er garnalen visserij. Nu ik toch over België spreek: het is duidelijk, dat dit vraagstuk niet alleen kan worden bekeken vanuit het Neder landse gezichtspunt. Het is een vraag-, stuk van de gehele Nederlands-Belgi sche kustvisserij en het zal zijn oplos sing moeten vinden in de Benelux. Ik: wijs op de mogelijkheden, welke de Vis serijnota geeft inzake de financiering. Ik ben van mening, dat dit wellicht nog onvoldoende zal zijn en dat wij dus moe ten nagaan „in hoeverre de regeling, neergelegd in de Visserijnota, aangepast moet worden aan de veranderingen, op tredende als gevolg van de Deltawerken voor de garnalenvisserij op te vangen". Minister Algera zei over de schade vergoeding in hoofdzaak het volgende: „Wat de vraag betreft, of niet reeds thans tot taxatie der eventueel voor schadevergoeding in aanmerking komen de bedrijven kan worden overgegaan, zij opgemerkt, dat de noodzaak en de mogelijkheid daartoe niet bestaan, alvo rens de gedachten over de schadevergoe dingsregeling nader zijn gevormd. De Voor de komende koude dagen een partij DAMES HANDSCHOENEN van prachtige, soepele kwali teit zwart lederen nappa, met zuiver wollen gebreide voe ring. Een zo uitzonderlijk koopje, dat U zich dit niet mag laten ontgaan Normale prijs 'W 95 14.95 NU Telefonische of schrlflelijke be stellingen worden stipt uitgevoerd uitvoering van de werken strekt zich over tal van jaren uit. Zowel de schade, alsook de nieuwe mogelijkheden zullen zich langzaam, zij het zeker, openbaren. Het vraagstuk van de tegemoetkoming verdient rustige overweging en laat deze ook toe. De Deltawet is een raam wet en art. 8 heeft een zeer betrekke lijke waarde. De opneming van dit arti kel heeft allereerst psychologische bete kenis. Er wordt een hoofdbeginsel ge steld: tegemoetkoming aan visserij en aanverwante bedrijven. Het woord ,te- gemoetkoming" is daarbij met opzet ge kozen. Het is ook meer adequaat (over eenstemmen) van de gtructuele verande ringen, die de uitvoering van het Delta plan brengt. Juist omdat een structuur gewijzigd wordt, zou het niet juist zijn slechts aandacht te schenken aan dat, wat wegvalt en uit het oog te verliezen hetgeen daarvoor in de plaats treedt, te weten: nieuwe economische mogelijk- tieden". Bij de replieken toonden diverse Ka merleden zich niet bevredigd. Dhr. Kodde kwam terug op de scha devergoeding en zei: „Over de uitspraak van de Minister, dat de schade niet vooraf zal worden vastgesteld ben ik zeer teleurgesteld. Met nadruk wil ik de noodzaak van de waardebepaling nu of zodra het ont werp wet is geworden, bepleiten. Elke dag later brengt de mogelijkheid van een onjuiste waardering. Elke dag later maakt een juiste waardering minder mogelijk. Wordt de waarde niet nu vast gesteld, dan zal de beste regeling van vergoeding geen goede uitkomst meer kunnen bieden. Of moet ik gaan vast stellen, dat het juist de bedoeling is door wachten de aanspraken te vermin deren?" Dhr. van der Zaal: „De Minister sug gereerde de Kamer met voorstellen voor schadevergoeding te komen, die hij dan aan de Commissie, die het wetsont werp voorbereidt, zal voorleggen. Ik wil naar aanleiding hiervan herhalen wat ik reeds gezegd heb: onze fractie staat eensgezind op het standpunt dat een integrale schadevergoedmg moet worden gegeven. Laat de Regering da delijk bij het in werking treden van deze wet de bestaande vissersbedrijven taxe ren. Het meest gevoel' ik voor een af koopsom ineens. De eigenaars van de bedrijven zijn dan in staat tijdig een an dere richting in te slaan. Zij hebben echt niet nodig aan de hand van vader Staat oftewel van een ambtenaar te gaan. Zij zijn wel bekwaam op eigen be nen te staan. Laat de Regering dus een afkoopsom geven met de uitdrukkelijke voorwaarde, dat men hiermede van alia verdere aanspraken op de Regering af ziet. Dit is de meest radicale de meest gezonde en de goedkoopste oplossing''. Ziehier een woordelijk verslag van wat in eerste en tweede termijn is ge zegd, voorzover dit met name voor Stellendam van belang is. Helaas heb ben we op het moment, dat we dit schrijven, het slot van de besprekingen in de Handelingen nog niet in ons bezit. We stellen ons dus voor dit in een ander artikel op' te nemen het betreft hier het eindantwoord van Min. Algera en de debatten bij enkele amendementen terwijl we dan tevens gelegenheid hopen te hebben er kele beschouwingen onzer zijds aan toe te voegen. Onze üiBHciiemöiicr ig gereed rijk gesorteerd met alleraardigste, prak tische cadeautjes: make-up; Ponds-Mac; Factor-Wills; enz. Zepen, eaudecolognes, Parfums enz. Uw bezoek zonder enige koopverplich ting wordt zeer op prijs gesteld. Drog. HisschemöUer, telef. 01870—2441 MIDDELHARNIS Bespreking Kinderrechter. Nogmaals vestigen we de aandacht op deze bij eenkomst die gehouden wordt in sa menwerking met de federatie van vrou wenverenigingen Pro Juventute de Raad voor Kinderbescherming- On derwijs en Politie. 's Middags om 2.30 uur voor de vrou- v/enverenigingen en andere belangstel lenden. 's Avonds om 7 uur voor Onderwijs- Politie- Gezinsvoogden- toezichthouders (sters) en andere belangstellenden. De kinderrechter mej. Hudig en an deren zullen met ons spreken over al lerlei zaken rond jeugdige delinquen ten. Vertoond zal worden de Kinder- beschermingsfilm „De Paraplu". SOMMELSDIJK De kollekte welke gehouden werd voor de stichting blindenhulp „De Fak kels bijeen" heeft de mooie som opge bracht van 239.—. DIRKSLAND Burg. Stand. Geboren: Jan, zoon van J. V. d. Valk en F. de Boed. Overleden: Johanne Legierse 81 Jaar, echtgenote van B. Vervloet. Geslaagd. Aan de Universiteit te Utrecht slaagde mej. H. C. Polderman te Dirksland voor het doctoraal exa men geneeskunde. Kollekte. De kollekte voor de Herv. Gemeente voor het verstrekken van brandstoffen aan ondersteunden bracht 304.— op. HERKINGEN Auto contra paard. Een vertegen woordiger van de fa. Atlas uit Delft, reed gisteren donderdag, over de West- dijk Melissant-Herkingen met de auto toen een loslopend paard plotseling de rijweg overstak. Door krachtig remmen kon hij de macht over het stuur be houden, doch kon niet verhinderen dat het paard werd aangereden, over de kop duikelde en onder de dijk terecht kwam. Het had erger kunnen zijn. MELISSANT Blindenavond. Dinsdagavond 19 no vember a.s. sav. om 8 uur zal er in de Kleuterschool aan de Binnenweg een Blindenavond worden georganiseerd. Er In het begin van de week is de veer boot de „Haringvliet" naar de werf „Waalhaven" v.h. fa. Lith Madern te Rotterdam gebracht en dadelijk op de helling gezet. Sedert het laatste euvel, waarbij de „Haringvliet" in de keien- dam van de haven te Middelharnis te recht kwam en deze geheel versper de, heeft men er niet meer mee kunnen proefvaren. Er mankeerde iets aan een van de roeren en ook aan een schroef. Wat men nu met de boot van plan is, is ons niet bekend en moet worden afge wacht. Het is te hopen dat ze nu met een de roerconstructie radikaal veran deren, v/aardoor de mogelijkheid be staat dat het schip beter bestuurbaar wordt en voor onze veerdienst behou den blijft. Dit klemt te meer, omdat naar wij menen de „Stad Zierikzee" maar tot januari a.s. vergunning heeft om met deze ketels te varen en dan geruime tijd naar de werf moet. Wij vernamen dat het in het voorne men ligt de Rijkshaven Middelharnis en Hellevoetsluis extra diep uit te bag geren, wat er op wijst, dat men de nieuwe veerboot, wanneer hij van de werf komt, in de havens meer diepte wil geven. zal een film worden vertoond over het werk onder de blinden, afgewisseld met zang van een kwartet en declamatie. Wij willen gaarne ieder opwekken tot het bijv/onen van deze avond. De collec tanten zullen de gemeente deze week bezoeken; men kan dan bij hun intreé- kaarten kopen a 0.50 per stuk. STELLENDAM Ned. Ver. v. Huisvrouwen. Voor de Ned. Ver. van huisvrouwen hield J. Ba ron van Knobelsdorff een interessante lezing over het Deltaplan. Hierna wer den 2 mooie films vertoond over >>et iichtmaken van de Zuiderzee en de NO Polder. Met genoegen kan de Vereen OD een leerzame en gezellige midag te rugzien. Lezing. Op 19 nov. a.s. nam. 2.15 u. hoopt voor de Ned. Vereen, van Huis vrouwen „de N.V. Spanjaard" een le zing met projectieplaatjes te houden over textiel en Cinderella in het bijzon der. Uitslag loten. Enige weken geleden heeft de Brandweer een filmavond ge houden met verloting. Er zijn enkele nummers van de loten niet afgehaald, n.l. no. 911, rollade; no. 738, taart; no. 795, nagelgarnituur. Men kan zich ver voegen bij dhr. C. Koenraad, Voorstraat 50 en 2 maal 55 getrouwd. De echtpa^ ven Joh. de Blok-Kooijman Molenkade, en het echtpaar H. v. Seters-van Soest "Hieuweweg. herdachten donderdag 'i^et ■■eit dat zij 55 jaar in de echt werden verbonden en beden vrijdag viert fam W. Polie-van Weezel de dag dat zij 50 jaren geleden getrouwd ziin. Zij genie- •■en allen nog een behoorlijke gezond heid en wensen hen nog vele jaren aan hun echt toe. Laatste evacué's terug. De fam. G. ■Kievit, welke geëvacueerd zijn tijdens de ramn naar Rotterdam, ziin êfve week terug gekeerd in hun nieuwe wo ning in de Meidoornstraat. In de ouderdom van 85 iaar is do-^- derdag 14 nov. overleden de heer Jan Tanis Jzn. De overledene was zo niet het oudste raadslid van Nederland, dan toch zeker het oudste op één na. Hij was raadslid vanaf 3 sept. 1935 tot zijn overlijden, waarvan 4 iaar wethouder, in de periode 1935—1939. De laatste tijd kon hij, weeens verval van krachten de raadszittingen niet meer bijwonen. In zijn jongere tijd bekleedde hij de functie van ambtenaar ter secretarie en gemeente-ontvanger te Zoetermeer-Zeg- waard. Met het bereiken van de pensi- oengerechti,gde leeftijd kwam hij naar zijn geboorteplaats terug. Als eeboren Goereeër deed hij veel voor zijn oude stad; als ontwikkeld man was hij voor velen een vraagbaak. Voor vele vissers hield hij de administratie bij en gaf hen adviezen. Met hem^is een geacht burger van Goedereede heengegaan. DROOGSCHEERAPPARATEN GILETTE-MESJES SCHEERKWASTEN ■y"!"-! •-< ft f ppvic- iri WED. KUEVINKS DKOGISTERIJ OUDDORP Kerkdienst. A s. dinsdagavond 7 uur hoopt ds. H. van Gilst voor te gaan in de Ger. Gem. alhier. Opbrengst kollekte. Voor het P.I.T. is to Ouddorp 93.13 ingezameld. Visserij. De garnalenvissers m^aktfn in de afgelopen wek dagvangsten van too tot 150 kg, de pelterijen namen ze ■'f voir 1.30 tot 1.38 per kg, tong 2.80; schar en wijting 23 et per kg. Haven. In de haven alhier kwam binnen 1 schip met schelnen en 1 m^t ve°voPder; er vetrokken 7 schepen met suikerbieten, 4 voor Puttreshoek en 3 voor Dinteloord. Opbrengst veldvruchten. Op de beurs van jl. donderdag werden de volgende nrjizon geboden: gerst 26; haver 24; tar we 27; groene erwten 3235; schokkers =^7: =i=ilotten 40; uien 1112 et. alles per kg. NIEUWE TONGE Opbrengst collecte. De gehouden hu^s aan huis collecte ten bate voor de zondagsschool (kerstfeestviering) heeft opgebracht de som van 632.50. STAD AAN 'T HARINGVLIET Blindenavond gaat niet door. De te houden propaganda avond voor de Blin- denbond op donderdag 21 november gaat niet door, waarvan de reden is te late aanvraag van het verenigingslokaal. Deze avond v/ordt nu op een nader te bepalen datum gehouden. Macht van het Kleine. In het afgelo pen kwartaal is 74.85 gecontribueerd van de vereniging ,De Macht van het Kleine". Naar aanleiding van enige vragen omtrent bevengenoemd punt en het be richt dat in onze rubriek Kerknieuws hierover stond, geven wij hieronder het gehele verslag weer uit het Geref. Weekblad van 2 nov. j.l. „Doordat de kerkeraad destijds meen de geen gehoor te kunnen geven aan de verzoeken van de confessionelen om beurten waarin predikanten voorgingen van dit modaliteit, werd te Huizen een confessionele evangelisatie gesticht, waarin allerlei midden-orthodoxe pre dikanten voorgingen. Het is de kerkeraad niet mogelijk ge weest hierin te berusten, zodat een en ander nog eens breedvoerig overwogen is, m.ede in aanwezigheid van kerkvi- sitator-generaal ds. W. L. Tukker, die meende, dat er een oplossing te vinden was binnen de grenzen van Schrift en belijdenis. Hij deed daartoe ook een bepaald voorstel, dat blijkens een ver klaring van de kerkeraad breedvoerig gemotiveerd werd, waarbij op twee pun ten de aandacht werd gevestigd: In de eerste plaats hierop, dat hij door eigen ervaring in verschillende gemeenten tot de conclusie was geko men dat men voor de aanvaardbaarheid der prediking niet al te strak diende vast te houden aan 'de prediking en de predikanten in onze hervormde kerk die tot de Geref. Bond behoren. Hij noem de namen van predikanten, behorende tot een andere „richting" dan de Ger. Bond die menigmaal met grote zegen gearbeid hadden, ook in de prediking, onder hen die tot de gereformeerde ge zindte behoorden. Voorwaarde bleef vanzelfsprekend dat men zich zou blij ven bewegen binnen de grenzen van Schrift en Belijdenis. In de praktijk meende ds. Tukker dat hier samenwer king en dus een oplossing gevonden kon worden. In de tweede plaats dat hij, zonder daarbij zijn eigen standpunt ook maar een ogenblik te verloochenen, toch kon adviseren in het onderhavige geval in bepaalde diensten in onze gemeenten vrijheid van liturgie toe te laten, dus gezangen te laten zingen. Ds. Tukker heeft er daarbij uitdrukkelijk op ge wezen dat, hoewel hij zelf om meer dan een reden, daartoe nimmer zou kun nen en willen overgaan, de kwestie van het al dan niet laten zingen van ge- met een praciitige Zweedse lijst is nog altijd het mooi.^te present voor St. Nicoiaas of Kerstmis, wat U zich bedenken kunt. 'Wilt U niet teleurgesteld worden.- moet u in verband met de afwerking voor 2 dec. komen. Voor Kerstmis tot 20 dec. zangen, voor de kerk, z.i. geen halszaak is, maar dat men elkander, binnen de grenzen van Schrift en Belijdenis, een zekere vrijheid moet laten en in elk ge val daarom-geen breuk in de gemeente mag laten ontstaan of voortduren. Na een langdurige bespreking kwam men tot een voorstel om vanwege de kerkeraad elke zondag een dienst te houden voor de bezoekers van de evan gelisatie buiten de gewone diensten voor de gemeente om, waarvoor predi kanten zouden worden uitgenodigd in gemeenschappelijk overleg tussen een comm.issie uit de kerkeraad en het be stuur van de evangelisatie. Dit voorstel werd aanvaard met 2716 stemmen. Hiermee was de meerderheid van de kerkeraad van mening gebleven te zijn binnen de grenzen van Schrift en Be lijdenis. Afgewacht dient nu te worden of de evangelisatie met dit voorstel accoord gaat." OOLTGENSPLAAT Schipper P. Jeiier met zijn motorboot aangevaren door een hardloper Naar wij vernemen is dinsdagrhorgen half zeven het motorschip „Maria" van schipper P. Jeiier uit Stad aan 't Ha ringvliet aangevaren door een hardlo per ut België. Schipper Jeiier was met origeveer 130 ton suikerbieten onderweg ;Va,n Ouddorp naar de fabriek te Put- tershoek toen hij ter hoogte van Wil lemsdorp werd aangevaren door een hardloper die uit tegenovergestelde richting kwam. De hardloper die half was geladen liep tegen de kop van de ,„Maria" die tot ongeveer mid-scheeps werd ingedrukt. De luiken en binten die achter .op de roef waren gelegd werden door de enor me schok de stuurhut ingeslingerd waar schipper Jeiier zelf aan het roer stond. Hij moest vanuit de brokstuk ken worden bevrijd, maar kreeg geen letsel. De schipper van de hardloper trok zich van de aanvaring niets aan en voer aanvankelijk door. Toen hi] even wel bemerkte, dat hij zelf ook averij had opgelopen kwam hij terug. Een juist voorbij varende motorboot kwam de „Maria" te hulp en maakte met een staaldraad vast. De sleep boot had een pomp aan boord en zo heeft men het zwaar gehavende vaartuig naar de fabriek gesleept, al waar direct de bieten werden gelost. Later heeft men het schip naar de weTt gebracht. Als een groot geluk kan worden aan.. gemerkt, dat de schipper met zijn vijf kinderen er best zijn afgekomen. Zijn vrouw was een reis aan de wal geble ven. De jongelui waren reeds uit bed en ongetwijfeld zullen wel enkele van hen in het vooronder hebben geslapen, dat rnet de aanvaring geheel werd vernield. Wij vernamen nog, dat de hardloper het 1000 ton metende m.s. „Fregat'' was DIRKSLAND HERKINGEN MELISSANT STELLENDAM Het bestuur van de Stichting Gezins verzorging „West-Flakkee" vestigt hier bij de aandacht van de lezers er op, dat dezer dagen door middel van een eenvoudige folder aan de inwoner van Dirksland, Herkingen, Melissant en Stellendam zal worden gevraagd het werk der gezinsverzorging te willen steunen door een jaarlijkse bijdrage van 1.—. Helpt ons, opdat wij anderen kunnen helpen! ZONDAG 17 NOVEMBER 1957 MIDDELHARNIS Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. W. Vroegindeweij van Bleis wij k. (Naj aarskollekte voor de Ger. Zendingsbond.) Ger. Kerk 10 en 3 uur ds. G. C. Muntingh. Chr. Ger. Kerk 10 en 6 uur afscheids-predikatie ds. P. de Smit. Ger. Gem. 10 uur lezen in de Zondagsschool van Aer- senstraat te Sommelsdijk en 4 uur le- y^v, in de C'nr.' Ger. Kerk te Middel harnis). Ger. Kerk (vrijgemaakt) ij v.xi 4.30 uur lezen. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 10 en 6 u. ds. H. van Anistel van Ter Aar (Z.H.) (Kollekte Bouwfonds). Rem. Kerk 10 uur ds. A. W. Cramer en 7 uur j eugddienst. DIRKSLAND Herv. Kerk 9.30 uur dhr. C. J. Kesting en 6 uur ds. J. den Bes ten. (In beide diensten extra kollekte voor de Bond van Inwendige Zen ding). Ger. Gem. 10 en 6 uur le zen. HERRINGEN Herv. Kerk 9.30 en 6 uur ds. A. Boertje. Ger. Gem. 2 x lezen. MfcJjIySANT Herv. Kerk 10 uur ds. J. C. Wolthers van Oude Tonge en 6 uur ds. R. W. Steur van Ouddorp. STELLENDAM Herv. Kerk 10 uur ds. H. J. Smit en 6 uur dhr. T. Vetter. GOEDEREEDE Herv. Kerk 10 uur ds. R. V/. Steur van Ouddorp en 6.30 uur dhr. C. J. Kesting van Dirksland. (Dankstond voor gewas en visserij. Dankstond kollekte in beide diensten) OUDDORP Herv. Kerk 9.30 uur lezen en 2.30 uur ds. R. W. Steur, ('s Middags voorber. H.A., kollekte Bouwfonds.) Ger. Kerk 9.30 en 2.30 uur ds. J. v. d. Veen van Borselen-Driebergen. Ger. Gem. 9.30 en 2.30 uur lezen. Doopsgez. Gem. 9.30 uur ds. Mul der van Dordrecht. NIEUWE TONGE Herv. Kerk 9.30 uur ds. J. den Besten van Dirksland en 6 uur ds. H. J. Smit van Stellendam. OUDE TONGE Herv. Kerk 10 uur ds. G. Wursten van den Bommel en 6 uur ds. J. C. Wolthers. (Dankstond voor het gewas, beide beurten oogst- koUekte.) Ger. Gem. lezen. STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 9.30 en 6 uur ds. P. van Wake ren, (v.m. H.A. en sav. dankzegging.) Ger. Kerk 9.30 en 6 uur ds. A. Trapman. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lezen. DEN BOMMEL Herv. Kerk 10 uur lezen en 6 uur ds. G. Wustren. Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. Schout. OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 9.30 en 6 uur ds. J. van Drenth (Bediening en dankzegging H.A.) Ger. Kerk 9.30 en 6 uur ds. A. de Korte. Ger. Gem 9.30, 2.30 en 6.30 uur ds. H. van Gilst van Dirksland. v.m. H.A. en sav. dankzegging H.A.) LANGSTRAAT Herv. Kerk 9.30 uur dhr. J. Neijenhuis en 2.30 uur dhr. H. V. d. Brink van Ermelo. ZEELAND THOLEN Herv. Kerk 10 30 uur ds. Spelt en 3 uur ds. J. den Hoed (H. Doop.) Ger. Kerk 10 en 5 uur ds. Bakker. Ger. Gem. 10, 2.30 en 6.30 uur le zen. Chr. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Bijleveld. OUD VOSSEMEER Herv. Kerk 10 en 6 30 uur ds. A. Breure. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. A. Koning. Chr. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur lezen en 2.30 uur ds. Bijleveld. SCHERPENISSE Herv. Kerk 10 en 2.30 uur ds. J. Brons. (v.m. H.A.) Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur lezen. POORTVLIET Herv. Kerk 10 en 2.30 uur ds. Lam. Ger. Kerk 10 uur le zen en 2.30 uur ds. Bakker. Geref. Gem. 10, 2 en 6 uur lezen. ST. MAARTENSDIJK Herv. Kerk 9.30 uur ds. den Hoed uit Tholen en 2 uur ds. Westland uit St. Annaland. Oud Ger. Gem. 3 x lezen. Oud Ger. Kerk 3 x lezen. ST. ANN AL AIM D Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. P. Westland. Ger. Gem. 9 30, 2 en 6 uur lezen. Vrije Ger. Gem. 9.45, 2.15 en 6.15 uur lezen. STAVENISSE Herv. Kerk 10 uur ds. H. Bouter (voorb. H.A.) 6 uur ds. H. Bouter. Oud Ger. Gem. 9.30, 2 en 6 uur dhr. J. W. Slager. ST. PHILIPSLAND Herv. Kerk 2 x ds. van Dieren. Ger. Gem. lezen. Oud Ger. Gem. 3 x dhr. Gebraad. BRTTINTSSE Herv. Kerk 10 en 5 uur ds. van den Brink. Ger. Kerk 10 en 3 uur ds. C. A. Wielemaker. Geref. Gem. 10 en 5 uur ds. F. Mallan. Oud Ger. Kerk 10 en 5 uur lezen. NIEUWERKERK Ger. Kerk 10 en 3 uur dr. J. H. Becker. WOENSDAG 20 NOVEMBER (Dankdag) THOLEN Herv. Kerk 10 uur ds. J. den Hoed en 3 uur ds. Breure. Ger. Donderdagmiddag is de nieuwe silo van de Coöp. Aankoop- en Afzetver- eniging „Goeree Overflakkee" te Mid delharnis feestelijk in gebruik geno men; de directeur van het Centraal Bu reau te Rotterdam verrichtte de plech tigheid. Een groot gezelschap genodig den hebben eerst dit kolossale nieuwe bedrijf 'oezichtigd, waarna men in Ho tel Spee te Scrnmelsdijk een apératief gebruikte en aan tafel ging. Er waren tal van bloemstukken en aan het diner werden vele goede woorden en wen sen uitgesproken. In ons volgend num mer hopen wij er op terug te komen. Maandag voer een sleepbootje, dat een zolderschuit achter zich mee trok, door het Haringvliet ten oosten van de haven van Middelharnis. De zolder schuit was met twee draden aan het sleepbootje verbonden en op gegeven moment brak een van deze draden, waarna de sleep opzij uitgierde aan de overgebleven draad en daarbij de sleep boot omver trok. Gelukkig kon de ka pitein-machinist overspringen op de bak. Het sleepbootje vervol de en zonk onmiddellijk. Het was de „Franka" uit Rotterdam, die op weg was van Nu- mansdorp naar Hoek van Holland. Dinsdagmorgen is een grote drijven de kraan gekomen, die er in is geslaagd de sleepboot te lichten en uit het vaar water te verwijderen. Kerk 10 uur ds. Snoeij en 5 uur ds. Bakker. Ger. Gem. 10, 2.30 en 6.30 uur ds. Bel. Chr. Ger. Kerk 10, 2.30 en 6.30 uur ds. Keuning van Ba- rendrecht. OUD VOSSEMEER Herv. Kerk 10 uur ds. A. Breure en 6.30 uur ds. J. den Hoed. Ger. Kerk 10 en 6.30 uur ds. A. Koning. Chr. Ger. Kerk 10, 2.30 en 6.30 uur ds. Baaij. SCHERPENISSE Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur ds. J. Brons. Ger. Gem. 9.30, 2 en 6 uur ds. A. Honkoop uit Goes. STAVENISSE Herv. Kerk 10 en 2.30 u. ds. H. Bouter (oogstkollekte). Uienveiling vrijdag 15 november 1957 Grove 13.—; Middel 15.50; Drie- lingen 20.25; Picklers 27.45. ST. MAARTENSDIJK Kerkdienst. Dinsdag 19 nov. a.s. hoopt voor de Oud Ger. Gem. des sav. 7 uur voor te gaan dhr. Gebraad uit St. Philipslaiid. STAVENISSE De kollekte voor de N.O.V.I.B. (Na tionale Organisatie voor Internationale Bijstand) heeft in deze gemeente opge bracht de mooie som van 926.35. Burg. stand over de maand okt. '57. Geboren: Hubrecht Cornells, zoon van J. G. Mol en C. Anthonisse. Overleden: Jannetje Vermaas, 67 j., echtgen. van N. Potappel; Pieter den Braber, 77 jaar, wedn. van W. Dorst. Huwelijksaangifte: N. M. de Viet 24 jaar (van St. Maartensdijk) en J. M. M. Moerland 22 j.; L. van Dijke 24 j. (van Tholen) en J. Steendijk 21 j. Gehuwd: N. M. de Viet 24 j. en J. M. M. Moerland 22 j. Ingekomen: J. Klaassens van St. Maartensdijk; M. Klaassens-Zeeman van Marum. ST. ANNALAND Uienveiling van dinsdag 12 nov. '57. Uien middel 14.94; uien bonken 12.01, uien drielingen 21.01, uien pic klers 26.53, uien stek 3.Alles per 100 kg. Aanvoer 23 ton. Peen B 11.04. Per 100 kg. Aanvoer 8 ton. Furore 15.79 per 100 kg. Aanvoer 9 ton. Scfierpenisse, 12 nov. Uien middel 14 81—15.30, dien bonken 12.26, uien drielingen 20.59, uien picklers 26.71 uien stek 3.Alles per 100 kg. Aanvoer 23 ton.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1957 | | pagina 2