EiiAnDEn-niEuws Gastarief in Dirksland wordt vernooga Vijftig kilometer per uur y .en goed overzicht van de nieuwe lijnen van de Ford 1958 Trouw reportages 2de blad Vrijdag 8 november 1957 No. 2645 UITHt N.V. Slavenburg's Bank Door ons verzorgd nog dezelfde dag klaar! De foto's worden voor uw leven gegarandeerd Sloot aan Stationsweg gaat dicht - Grondverhuur aan bedrijven Jonge boompjes vatten niet vanwege slechte grond Snerpende pijnen vm brandend maagzuur? U&ar neem dan toch Rennies. Die doven de zuurbraud dadelijk. Aktie kinderspeelgoed voor het Kinderziekenhuis te Dirksland Nogeens: de oude strafzaken Zachte heelmeesters Tocne- menide onveilig-heid n ons land De modekoning plotseling gestor ven. Het zou niet moeilijk vallen nog vele inbraak- en moordgeschiedenissen uit de 18e eeuw mede te delen en ook aan dacht te schenken aan de geduchte straf fen die toen wrerden uitgedeeld. Maar wij zullen de daders maar mèt hun daden in de schemer van het verleden laten. Niet altijd waren hun namen precies bekend. Maar de schout en het Hof wis ten toch wel wie er bedoeld werden als in de vonnissen sprake was van Salo mon de jood; Piet de Speelman; Aal Hille; Anna Pierlapompe; Piet de Spe ler en meer van die mannen. Toch zou ik die oude strafzaken met de vonnissen wel zeer in de aan dacht van onze rechtsgeleerden, justitie, professoren en studenten incluis, heel de zittende en staande magistratuur, willen aanhevelenf Want wij zijn nu zo be schaafd en humaan geworden dat het er op lijkt of wij voor elk misdrijf een excuus verzinnen. En wij zijn zo in de weer om de boosdoener toch weer op het goede pad te brengen, hetgeen ons volk miljoenen kost, dat de onderwereld er zo'n beetje op rekent dat de recht bank wel een hand over het hart zal strijken. Zo lollig is het nu Qok weer niet om er bij nacht en ontij op uit te trekken, met de zenuwen dat je gegre pen wordt, wat zegt U er van? Intussen is er verleden week des nachts in Rotterdam een sigarenwinkel compleet leeg gehaald. De voorraad moet per vrachtauto „naar elders" ge bracht zijn. Nu begrijp ik waardoor er tot in de nacht autogeraas in die grote steden is. Er is dan ook tamelijk veel verkeer. De recherche zal deze roker tjes en rovers wel weer opsporen. Wat in 't vat is verzuurt niet. De politie heeft een fijne neus, al loopt er dan niet dag en nacht in elke straat een agent. Het verleden is leerzaam. Ik roep expres de herinneringen aan de oude vergeldingstheorie op. De misdadiger schendt de goddelijke orde. Daarom 'moet hij gestraft worden. Het gaat in ons land niet goed. De brutale misda dige overvallen in de nacht op de be heerders van benzinestations roepen om wraak. Evenzo de overvallen op eenzame za kenmensen die nog laat in hun zaak zijn. De onveiligheid begint zo toe te nemen, dat niemand meer alleen in zijn zaak moest blijven als de avond ver verstreken is. Men wordt zo maar even met de dood bedreigd door een of an dere tuchtscboolboef. Deze jongelui den ken een leventje van wild-west te gaan leiden wanneer zij uit het strafgesticht komen (of weglopen). Zij schijnen el kander daar in de finesses van de mis daad in te leiden. Een overval mag dan KABX; 6 MIDDELHABNIS XELEF. 3138 Alle Bank- en Effectenzaken Bels- en Zaken-deviezen Ir. J. B. Mijs, provinciaal vertegen woordiger van de K.N.A.C, verzoekt ons het volgende te publiceren: In verschillende publicaties met be trekking tot het invoeren van de ma ximum snelheid van vijftig kilometer per uur heeft ter illustratie van de tekst een foto gestaan van een rond verkeersbord waarin op het witte mid denveld het getal 50 was afgebeeld. De K.N.A.C. maakt er de automobilisten opmerkzaam op dat deze borden nog niet bestaan. Men wachte dus niet bij het naderen van een bebouwde kom met het terugbrengen van zijn snelheid tot men op zulk een bord stuit, maar kijke uit naar de langwerpige blauwe plaatsnaamborden die aangegeven waar de bebouwde kom en dus de snelheids beperking begint en waar deze ein digt. Wel is het van verscheidene ge meentebesturen de bedoeling om de ^50 km borden als bovenbedoeld binnenkort aan te brengen. De K.N.A.C. is er warm voorstander van dat als men begint met het plaatsen van deze (zeer ge wenste) 50-kilometer borden men dit over alle linies doet, dus bij elke be bouwde kom daar er anders tweeërlei borden zullen zijn voor een en hetzelfde gebod, hetgeen niet anders dan ver warring stichtend werken kan. K.N,.A.C. IJKT GRATIS SNELHEIDSMETEBS Daar de snelheid die door de desbe treffende meters wordt aangegeven worgaans niet helemaal of helemaal {Jiet met de werkelijkheid klopt, ligt het in de bedoeling van de K.N.A.C. om ter kennismaking met een betrekkelijk eenvoudige mogelijkheid tot ijking zo- yeel automobilisten als doenlijk blijkt, in den Haag, Amsterdam, Rotterdam en Utrecht, gedurende één dag, in de ge- 'egenheid te stellen deze meters gratis te doen ijken. Een en ander is uiteraard van groot belang met betrekking tot de snelheidsbeperking tot 50 kilometer die per 1 november in de bebouwde kom men is ingevoei-d. .,?h nauwe samenwerking met de po- Utie in elk der genoemde steden zal de '^•N.A.C. deze gratis ijk-dagen op nog nader te bepalen data organiseren. maar „loze bedreiging met de dood" ge weest zijn, het is te begrijpen dat mis daad aanwoekert en alg het dan even moet, welnu, dan gaat er een mensen leven te loor. De justitie moest hier maar eens ge ducht straffen. Allereerst om het recht te voldoen, maar ook om schrik te zet ten. De overheid moet laten voelen dat zij niet met zich laat spotten. Ik heb niet veel hoop gehoord te worden, want er waait aan het departement van Jus titie een zachte zuidenwind. Handel mij zachtkens met de jongeling! En spring niet zo ruw met de gevangenen om, door om 10 uur te zeggen: „man nen, 't is tijd, zouden jullie niet naar bed gaan?" Want daar worden ze dan zo zenuwachtig van. (Scheveningen). En verder meen ik, ofschoon op dit terrein zonder ervaring, dat men het best doet bij een overval direct de da der aan te vliegen, want meestal zijn -het lafaards, die zo'n stunt maar eens proberen. De grote modekoning Dior uit Parijs is aan een hartaanval bezweken. Hij beheerste de damesmode vrijwel geheel en schreef de snit voor de vrouwenkle ding voor bijna heel de westerse wereld voor. Is dag en nacht vervuld geweest met de zorg voor het damestoilet. Voor het kleed, dat de meng om der zonde wil draagt. In het Paradijs heerste vóór de val een hemelse 'reinheid, daar was geen kleed nodig. En nu speelt vooral de vrouw haar rol om uiterlijk bekoor lijk te zijn. En wat volgen wij de mode slaafs, bang om achteraan te komen. Men kan'fen behoeft niet persé 100 jaar achter te blijven. Maar als het toiletje ons zo in zijn greep heeft, dan bewijst het waar ons hart nu leeft. En de laat ste mode, ong laatste kleed, zal maar een dun gewaadje wezen.,Zoals ook ons laatste huisje maar klein zal zijn. Waarnemer ST. ANNAXJlND Burgerl. stand over okt. 1957. Geboren: Arma Peternella, d. v. J. Heijboer en J. Gunter; Willem z. v. W. van Vossen en E. Siefert. Huwelijken: A. de Witte 21 jaar en L. C. van der Jagt; J. de Leeuw 54 jaar en M. Goos 53 jaar; L. Theunisse 23 jaar en M. Moerland 19 jaar. Overlijden: M. W. v. d. Klooster 73 jaar wed. van M. Giljam; J. H. Theunis se 67 jaar eehtg. van A. W. Ketting; J. Quist 83 jaar wed. van W. M. Scher- penisse; P. Vroegop 81 jaar wed. van A. van den Boogaart; J. J. Vroegop 52 jaar. Ingekomen: W. de Groen van Poort- vliet; E. Bijl (wed. Kaashoek van Poort- vliet; Li. Zonneveld van Oldebroek Vertrokken: G. Theunisse naar Krim pen aan den IJssel; P. Ponne naar Dordrecht; A. van Luijk naar Leiden; H. A. Gaakeer naar Utrecht; L. J. Ket ting naar Budel; D. Jut-de Voogd van der Straaten naar Amsterdam; J. J. van Gorsel en gezin naar Middelburg; A. de Witte naar Oud-Vossemeer; L. C. de Witte-van der Jagt naar Oud-Vossemeer A. J. Westdorp en gezin naar 's-Gra- ■\?enhage; I. den Engelsman naar Poort- vliet; M. M. Ketelaars naar Kruiningen; A. Paape en echtgenote naar Elburg; C. J. van der Male naar Vlissingen; J. L. Rijnberg en echgenote naar Pijnac- ker; M. J. van de Velde-den Haan en kind naar Amsterdam;, J. J. Sandee naar Oostkapelle; H. W. Slager naar Vaalbeek (België); M. J. Scheermeijer naar Poortvliet PLAATST UW FAMILIE-BEBICHTEN ES" EILANDEN-NIEUWS Wij rekenen weer de oude prijs f 1.— per stuk. Ondanks de bestedingsbeperking gaan er in Dirksland toch bepaalde zaken van het openbaar bezit veranderen; de sloot aan de Stationsweg, tegenover het ziekenhuis, kan worden gedempt, hetwelk beslist een grote verkeersverbete- ring betekent en tevens de omgeving van het ziekenhuis zeer ten goede komt, terwijl dat ook het geval zal zijn als gevolg van overname van een gedeelte van de oude trambaan, waarop men wellicht een speeltuin kan vestigen. Deze zaken kwamen aan de orde in de woensdagavond gehouden openbare vergade ring van de gemeenteraad, waar men overigens ook kennis kon nemen van een minder tot verheuging stemmend iets n.l. verhoging van het gastarief, dat vrijwel over alle linies met 1 et per kub. m. naar boven zal gaan. Waterleiding tarief, salariëring van gemeente-ambtenaren en personeel gasbedrijf kwamen eveneens aan de orde, terwijl de rondvraag,jZoals gewoonlijk diverse aangele genheden naar voren bracht. Burgemeester van Heyst presideerde; hij kwam iets te laat ter vergadering, vanwege 'n reis naar de overkant met gebruike- l'flke vertraging op het veer. Na opening van de vergadering door de voorzitter burgemeester van Heyst werden de notulen van de vorige ver gadering vastgesteld en onveranderd goedgekeurd. De volgende ingekomen stukken wer den zonder op of aanmerkingen voor kennisgeving aangenomen. bericht van de heer R. P. Boot, arts, dat hij zijn benoeming tot gemeente geneesheer onder dank aanneemt; verslag van het Centraal Verificatie bureau inzake opname van kas en boe ken van de gemeente-ontvanger. verslag inzake opname van kas en boeken van het Gasdistributiebedrijf; verslag inzake opname van kas en boeken van de gemeentelijke Instelling voor Maatschappelijke zorg; bericht van Ged. Staten dat tegen het raadsbesluit inzake het verlenen van een looncompensatie in verband met de huurverhoging per 1 augustus 1957 geen bezwaren bestaan; bericht alsvoren inzake het raadsbe sluit verhoging kindertoelage over het 3e en 4e kw. 1957. (voorschotregeling). Waterleiding De begroting van 1958 van het Drink- waterleidingbedrijf deed nogal wat stof opwaaien. De heer de Bonte ging in op het in gezonden stuk in de pers van de heer van der Slik, i.v.m. de verschillen in de tarieven. De voorzitter zei liever niet in te gaan op ingezonden stukken, maar kreeg de indruk dat door v. d. Slik geen reke ning werd gehouden met het verschil tussen vaste 'en varia,bele kosten. Er is voor 1- en 2-kamerwoningen al een la ger tarief zodat daar wel rekening mee is gehouden. De*heer de Bonte vroeg of er geen goedkopere beplanting kon worden aan gebracht in de duinen, waarop de voor zitter antwoordde dat dit is gebeurt in overleg met Staatsbosbeheer. Deze be planting is nodig om verstuiving tegen te gaan en tevens voor verfraaiing V£ui het natuurschoon. De heer van Prooijen merkte op dat de verhoging wordt gebaseerd op af schrijving naar vervangingswaarde. Hij meende dat op het ogenblik op de we reldmarkt een tendenz valt waar te ne men van prijsdalingen en vond deze verhoging dan ook niet helemaal juist. De voorzitter was van mening dat het met die prijsdaling wel een beetje meevalt, althans had hij er nog- weinig van kunnen bemerken. De heer van Prooijen was van me ning dat de verhoging in strijd is met het advies van de raad van Vakcentra- len. Deze adviseert immers geen prijs verhoging, geen loonsverhoging. De economen verwachten ook prijsdalin gen. De voorzitter antwoordde hierop, dat het voor hem moeilijjc was op deze ma terie verder in te gaan. De afschrijving wordt gedaan op basis van de vervan- gingsweiarde en op de huidige prijzen. Het is moeilijk nu reeds rekening te houden met eventuele prijsverlagingen in de toekomst. De beslissing van de ta riefsverhoging berust bij het Min. van Economische zaken. Dit moet men maar afwachten. Binnenhof. De begroting van „Het Binnenhof" voor 1958 gaf reden tot ontevredenheid Zolang er nog veel werk is voor deze mensen kan het goed gaan. Bij een ver ruiming op de arbeidsmarkt kan er een slapte optreden, daar dan door de be drijven waarschijnlijk minder werk zal worden uitbesteed, aldus de voorzitter. Ingekomen was besluit van de minis ters van Binnenlandse zaken, Bezits vorming en Publiekrechtelijke Bedrijfs organisatie en van Financiën, waarbij afwijzend wordt beschikt op het ver zoek van 28 september 1956 om verho ging van de uitkomst per inwoner van de algemene uitkering uit het gemeente fonds. De gemeente-begroting en de begro ting van het gasdistributiebedrijf voor het dienstjaar 1958 werden aan de raad aangeboden. Rapport van de commissie tot wering van het schoolverzuim, waarin werd medegedeeld dat over het jaar 1956 ze ven gevallen werden behandeld en drie maal werd vergaderd. De heer Roon merkte op, dat het rap port wel erg laat Werd ingediend, waar mee de voorzitter het eens was. Verder was nog een besluit van Ged. Staten binnengekomen tot goedkeuring De 1958 Ford kenmerkt zich door een geheel nieuw ontwerp van de carrosse rie, de meest efficiënte motoren uit de geschiedenis van de automobiel, een op zienbarende volkomen nieuwe automa tische transmissie, alsmede een voor het eerst uitgebrache pneumatische vóór- en achterwielophanging. Wanneer wij in de geschiedenis terug kijken dan kunnen wij opmerken dat de automobelfabrikanten feitelijk om de drie jaar een nieuwe wagen op de markt brengen. Maar Ford presteert het thans na zijn reeds geheel nieuwe 1957 modellen, voor 1958 met een wa gen uit te komen die niet alleen weder om van een geheel nieuw ontwerp is, maar bovendien technisch en qua motor ingrijpend is gewijzigd. De 1958 Ford komt uit met 21 mo dellen samengebracht in 5 series, t.w. de Pairlane 500; Fairlane; Custom 300; Custom; Station Wagon. Van deze series is de Fairlane 500 wel de meest luxueuse. Zij omvat be halve de Skyliner de wagen die au tomatisch zijn gehele stalen kap kan opbergen in een gedeelte van de kof ferruimte een Convertible en een 2- van het besluit tot dempin'g van de sloot aan de Stationsweg. Salariëring Ged. Staten hebben in verband met de circulaire van de Min. van Binnen landse Zaken inzake vaststelling van de normen voor de jaarwedden van de ge meente-secretarissen en ontvangers een nieuwe ontwerp-regeling overgenomen Voorgesteld werd aan Ged. Staten te berichten dat geen bezwaren hiertegen bestaan. De voorzitter lichtte toe dat de sala rissen van de ambtenaren momenteel in het middelpunt van de belangstelling staan. Het voorstel doorbreekt echter de vroegere verhoudingen. Hierover werd een schrijven ontvangen van de Bond van Gemeenteambtenaren. Voor de kleinere gemeenten is deze wijziging van weinig betekenis, maar voor de gro tere gemeenten kan de voorgestelde nieuwe regeling aanmerkelijke verschil len te zien geven. Spr. stelde dan ook voor met de nieuwe regeling akkoord te ga,an, onder aantekening dat met het schrijven van de bond van gemeente ambtenaren wordt ingestemd. In genoemde circulaire van de Minis ter van Binnenlandse Zaken zijn ook weer normen voor andere gemeentelij ke functionarissen aangegeven. Daar door was ook een wijzigring van de Sa laris-verordening nodig. Mede op voor stel van de Gascommissie werd voorge steld de fitter Ie klas en de hulpfitter- meteropnemer-incasseerder bij het Gas distributiebedrijf in een hogere loon- klasse te plaatsen. De voorzitter merkte op, dat tenge volge van het gewijzigde systeem in de opname- en incassodienst de verant woordelijkheid van de heer Groenendijk groter is geworden. Waarna ook met dit voorstel werd akkoord gegaan. Dwurder Gas De Gascentrale „Plakkee", waarvan Dirksland haar gas betrekt, berichtte dat zij haar gastarieven zal herzien, ge let op de resultaten van het bedrijf over het Ie halfjaar 1957 en de prognose voor het 2e halfjaar van 1957. Het is nodig ook de gastarieven in deze ge meente te verhogen, omdat ook de kost prijs voor Dirksland hoger zal worden dan oorspronkelijk geraamd werd. Voorgesteld werd de verhoging te Dirksland te laten ingaan met ingang van 1 november 1957, volgens onder staand tarief: Oud tarief: De eerste 20 m? 22 et per ms, de vol gende 40 m3 18% et per m^, de volgen de 65 m3 161^ et per ms, daarboven 15% et per m3, grootverbruik 14 et per m3 en vastrecht 7.50 p. maand. Nieuw tarief: De eerste 20 mS blijft op 22 et per m^ de volgende 40 m^ wordt 19% et, de volgende 65 m3 wordt 17% et, daarbo ven 16% et, grootverbruik 15 et en 7.50 vastrecht per maand. De heer Poortvliet maakte hieruit op dat de verhoging het meeste drukt op de grootgebruikers en de bedrijven. Hij was bang dat dit niet verantwoord was. De voorzitter was van mening, dat wanneer de grootgebruikers buiten de verhoging zouden worden gehouden, dit als het ware een subsidie zou betekenen, waaraan men niet kan beginnen. De heer van Kempen vroeg hoe of de verhouding t.o.v. andere gemeenten lag, waarop de voorzitter mededeelde, dat voor zover hem bekend de tarieven daar zeker niet lager zijn. Dit geldt dan natuiu-lijk voor gewoon gas. Met aard of mijngas ligt dat natuurlijk anders. Door de geïsoleerde ligging kunnen wij hier nog niet aansluiten op aard- of mijngas. Na de vaste verbinding kan dit waarschijnlijk wel. Ook dit voorstel werd hierna aangenomen. Tot leden van de commissie voor het nazien van de gemeente-rekening 1956 en voor onderzoek van de begrotingen 1958 werden benoemd de heren: C. van E3s; D. Gestel; A. W. van Kempen en D. Poortvliet. Bij de benoeming van dr. R. P. Boot tot gemeente-geneesheer, tevens belast met de armenpraktijk, werd toegezegd dat een nieuwe instructie voor deze functionaris ontworpen zou worden, daar de oude op verschillende punten verouderd was. Het ontwerp van deze nieuwe instructie volgens een gang baar en meer algemeen model, werd vastgesteld door de Inspectie van de Volksgezondheid. Dit gaf de Raad geen aanleiding tot op- of aanmerkingen en men nam het voorstel dan ook zonder meer aan. De Bijzondere Schoolvereniging werd overeenkomstig art. 75, 4e lid van de Kleuteronderwijswet een voorschot ver leend op de vergoeding voor het lopen de jaar 1957. Per leerling 794/9 x 9. is 715.Voor 2 leslokalen en 1 speel lokaal 3 X 715.is 245.Totaal te verlenen voorschot 2860. Daar de huur van het perceel bouw land bij de gasfabriek dit najaar af loopt en aan de Gebr. Spek geen nieuwe huur meer wordt verleend, werd voor gesteld 2040 m.2 in erfpacht af te staan aan Gebr. Vijfhuizen voor de bouw van een loods voor de berging van land bouwmachines. Verder werd voorgesteld 900 mS in erfpacht af te staan aan P. Wolfert Czn. voor de bouw van een witlofloods. De kosten van de aanleg van een nieu we weg, midden door het perceel ko men voor rekening van de erfpachters. De voorzitter lichtte toe dat het de gemeente geen geld kost. De heer Poorvliet vond het een nog al groot stuk voor Vijfhuizen, te meer wanneer er nog gegadigden komen voor een stuk. De voorzitter deelde mede, dat er vele aanvragen geweest zijn, maar de mees ten de aanvraag weer hebben ingetrok ken. De heer Roon stelde voor om de be paling op te nemen, dat wanneer na 5 jaren niet gebouwd is, een eventuele intrekking van de huur kan worden voorgesteld. De raad ging hiermede ak koord en nam tevens de door de heer Roon voorgestelde bepaling over. Voorstellen tot wijzigingen van de gemeente-begroting 1957 hadden betrek king op een verhoging van de begrote kosten van de brug over de Boezem. De werkelijke kosten hebben 15.522.41 be dragen, zodat voorgesteld werd de be groting te verhogen met 1.022.41. Voor de kosten tot verbetering van de Kerkgracht werden de totale kosten ge bracht op 87.125.30 zodat de begroting diende te worden verhoogd met een be drag van 5125.30., De heer Poortvliet vond het nog al tijd jammer dat er geen ronding in de kerkgracht gekomen is. Tussen enkele raadsleden ontspon zich hierover een levendig debat. De voorzitter meende dat de rechter hoek voor het verkeer een grote ver betering is geworden. De heer van Es merkte op, dat het voor auto's moeilijk zou zijn vanaf de Vroonweg de brug over de Boezem op te draaien. De heer Poortvliet dacht dat mogelijk voor weinig geld hierin verbetering te brengen is. Volgens wethouder Zoeteman kan een tractor met aanhangwagen zonder moei te de brug opdraaien. De voorzitter deelde mede dat het niet mogelijk is voor weinig geld hierin verbetering te brengen. Trambaan Van de R.T.M, was bericht ontvan gen, dat de gemeente in de gelegenheid wordt gesteld grond te kopen langs de Boezemweg van de voormalige tram baan. Gedacht wordt deze grond te be stemmen voor speeltuin of plantsoen. Het perceel is groot 4721 m2 en wordt aangeboden voor 50 et per m^ plus 35 et per strekkende meter. De hierop staande schuur is hierin niet begrepen, daar deze eigendom is van de heer de Ruiter. De schuur moet echter op eer ste aanschrijving van de R.T.M, worden afgebroken. De heer Poortvliet wilde dit terrein voor de woningbouw besten\men. De voorzitter wilde dit echter later eens bekijken. Greppels De heer Gestel vroeg of het niet mo gelijk was bij het dempen van de sloot aan de Stationsweg gelijk de greppels te laten verdwijnen. Volgens de heren van de Stedebouw- kundige Dienst zou het aanzien van de weg hierdoor verminderen, deelde de voorz. mede. Wethouder van 't Geloof merkte op, dat aan de greppels de laatste jaren weinig is gedaan en dat deze vaak vol water staan. De voorzitter deelde mede, dat dit de aandacht van b en w zal krijgen. Boompje De heer de Bonte had gezien dat bij v. Oostenbrugge voor de vierde maal en' 4 deur Hardtop, alsmede een 2- en 4 deur Sedan. De modellen van de Fairlane 500 en Fairlane serie hebben alle een 'wielba sis van 2.99 meter tegenover 2.94 me ter in alle overige series, incl. de Sta tion Wagons. In de vorige series ■vinden wij gro tendeels dezelfde modellen terug, met uitzondering van de Skyliner en de Con vertible. De Station Wagon serie tenslotte brengt in verschillende varianten de be kende 2- en 4 deurs modellen, met zit plaatsen voor 6 tot 9 personen. Vele tienduizenden lijders aan brandend maagzuur verbreiden de roem van Ren nies. Ze zijn dan ook een ware uit komst ook in de hardnekkigste geval len. En U hoeft helemaal niet in het onzekere te zijn over het resultaat, ze helpen vanaf 't eerste ogenblik dat ge Uw eerste Rennies laat smelten op de tong. U voelt de zuurbrand doven; één of twee minuten en alle leed is geleden. Nu deze maand het nieuwe kinderzie kenhuis te Dirksland geopend wordt heeft zich een comité gevormd om daar in voor de patientjes ook een hoeveel heid kinderspeelgoed te verkrijgen. Het is n.l. zo, dat de kinderen die in het ziekenhuis te Dirksland worden ver pleegd, hun eigen speelgoed meebren gen en later weer mee terug nemen. Bedoeling van het comité, waarin zit ting hebben de leraren, Drenthe, Smid- jer en Willemse is om in dit ziekenhuis een vaste kast met speelgoed te krijgen, dat er altijd blijft en waar alle patien tjes gebruik van kunnen maken. Hoof den van scholen zullen worden aange schreven en ook aan de burgerij wordt medewerking gevraagd. Wie er wat voor over heeft en dat zal ongetwij feld, want we zijn allemaal blij met ons nieuwe kinderziekenhuis schrijve een bedragje over op de girorekening no. 487936 van de heer H. L. Willemsen, Voorstraat 12, Sommelsdijk met vermei-, ding op het strookje „speelgoedactie". Wij bevelen deze actie ten zeerste aan een nieuw boompje was geplant. Hij meende dat het hier geen levensvat baarheid zal hebben, daar het door de wortels van de grote bomen alle voe dingsstoffen wordt onthouden. Ook aan de Burg. Zaaijerlaan komen veel dode bomen voor. De heer van Kempen stelde voor gro te gaten te graven en deze op te vullen met kompost. Hij meende, dat de grond hier was verzuurd. De heer Poortvliet wees op de moge lijkheid van een lekke gasleiding. (De voorzitter zegde toe, dit met de opzichter te zjjllen opnemen en de grond eventueel te vervangen. Diversen De heer van Es stelde nog een 'vraag over dè krotopruiming. Hij had verno men dat in een van de woningen elek trisch licht was aangelegd. De voorzitter deelde hierop mede, dat de woning, naast die van de door de heer van Es bedoelde, particulier eigen dom is. Bij een e'ventuele afbraak zou een nieuwe muur moeten worden ge maakt wat veel kosten met zich mee zal brengen. Daarom werd, daar het toch nog lange tijd zal duren voor genoem de woning wordt afgebroken, tot deze aanleg overgegaan. De heer de Bonte merkte op, dat het bij de bushalte aan het Schelpenpad een onaangename situatie is. De voorzitter deelde mede, dat in- plaats van de plaatsing van een abri word gedacht aan een betere oplossing. De heer Bestman merkte nog op dat het trottoir aan de Ring, na de restau ratie van de Kerkgracht, op sommige plaatsen beneden het wegdek is komen te liggen. De voorzitter zegde toe dat het de aandacht zal hebben. De heer Roon wees er op dat het op vele plaatsen een smerige boel is ge worden door het graven van de P.T.T. De voorzitter deelde mede dat eerst tengevolge van de bestedingsbeperking de mededeling was ontvangen dat er geen nieuwe kabels zouden worden ge legd. Anders had men nog even gewacht met het verbeteren van de bestrating. Er schijnt zich echter een 'wijziging in de beslissing te hebben voorgedaan, waardoor alsnog met het leggen van de kabels is begonnen. Hierna sloot de voorzitter de verga dering en ging men over tot besloten zitting.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1957 | | pagina 3