Griep? COGNAC Buitenland Brug verbinding Flakkee-vasteland komt niet op Rijksbegroting 1958 14.90 I 17.90 Frankrijk hei zieke lid var) de Wesi- Europese Siaien- gemeerischap Fa. C. V. WEZEL Zonen 30e Jaargang Vrijdag 1 november 1957 No. 2643 Chr. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Vertchifnt tweemaal per iceek: dinsdag- en vrijdagavond Illllllllll MEDITATIE I>e fontein der zegeningen GEVESTIGD Zondagdiensten artsen De nieuwste creaties van Tweka Toeneming van de verkeersongevallen Burgemeester Van Dijk van Poortugaal stelt vragen aan Ged. Staten Goede veerverbindingen blijven alsnog zeer gewenst Zal de „Haringvliet" spoedig in de dienst regeling komen? Fa. KAPTEIN Tel. K 1870-2004 - 2205 AN«JO 1870 Drinkt De FABLO-boom staat in bloei 1 Fa. C. V. Wezel Zn. PEINS HENDBIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHABNIS Bedactie en Advertentlei uitsluitend Telefoom K 1870—2629 Na 8 uur 'i avonda Telefoon K 1870—2017 Giro 167980 ABONNEMENTSPBIJS 1.90 PEB KWABTAAL ADVEBTENTIEPBIJS 12 cent per mm. BQ contract ■j>eclaal taiial In Frankrijk heerst weer een rege ringscrisis. Het moet na de oorlog de 34ste zijn. Het kan ook wel de 33ste zijn. Het valt moeilijk'om de tel bij te houden, indien men er niet een ^speciale studie van maakt. Frankrijk het land van de oorsprong van de revolutie. Van de revolutie in 1789. Wat al wisselingen in regeringsvorm heeft het land sedert dien niet mee gemaakt? Totdat het na 1870 weer een republiek is geworden. Maar ook deze regeringsvorm ibiedt geen waarborg voor vastheid en duur zaamheid der regeringen. Frankrijk is een moeilijk te regeren land. Naar revo lutionaire aard wordt het geregeerd door de helft plus één. Maar hoe moei lijk is die meerderheid bij een te krijgen. Het volk is verdeeld in tal van partijen met revolutionaire grondslag. Partijen der revolutie van allerlei kleurschake ring. Liberalen, socialisten en commu nisten ook deze laatste partij is er nog een van de sterkste partijen. Zelfs de Rooms-Kaholieken hebben in dit ultra Roomse land van ouds, geen doorslag gevende invloed meer. Het is in Frank rijk een geweldige verwarring. Inzon derheid op politiek gebied. De Radi caal Socialisten hebben in de naoorlog se jaren nog enige stabiliteit betoond. Zij vormden de ruggegraat van de ver schillende regeringen. Maar ook in die partij is geen eensgezindheid meer. Binnen die partij is het ook haat en verdeeldheid. Sedert de twist tussen haar twee leiders Mendès France en Edgar Faure is deze partij in drie groe pen uiteengevallen, zodat ze haar bete kenis verloren heeft en niet meer in staat is om als centrumpartij op te tre den om met steun van anderen een re gering te vormen. Politiek -gesproken staat Frankrijk aan de rand van de on dergang. En dat, waar de Franse zaak op de Assemble van de Verenigde Naties verdedigd dient te worden. Het conflict met Algiers, het Franse gewest aan de overzijde van de Middellandse Zee. En er is in Frankrijk geen regering. De re gering Bourgès Manoury is al een maandlang demissionair en het ziet er niet uit, dat er spoedig een regering gevormd kan worden. Insiders zijn van mening, dat het wel bijzonder moeilijk zal zijn om de rege- rigscrisig tot een oplossing te brengen. Daaronder lijdt Frankrijk geweldig en zijn aanzien in het touitenland wordt er niet weinig door gescholït. Een onbe stuurbaar land, een land dat met de grootste moeite niet in staat is zich een regering te geven, terwijl dat land in een dodelijk conflict is gewikkeld met zijn overzeese gebiedsdelen, waarover op de Assemble van de UNIO' zeker har de noten gekraakt zullen worden. En dan daar moeten verschijnen zonder een krachtige regering als ruggesteun en als pleitbezorgsters te hebben. In poli tiek opzicht is Frankrijk een land, dat aan de rand staat van de anarchie en de chaos. Maar ook financieel zijn de voor uitzichten hopeloos. Dreigt Frankrijk zijn financiële ondergang tegemoet te gaan en schijnt een staatsbankroet voor de deur te staan. De Franse schat kist is leeg en een economische inflatie flreigt het land in grote moeilijkheden te storten. In juni van dit jaar leende de Franse regering van de Franse Bank frs. 350 miljard, waarvan in november frs. 50 miljard terugbetaald moet worden. Dat is onmogelijk, daar de schatkist leeg is, temeer daar Frankrijk om aan zijn ver plichtingen te voldoen moet kunnen be schikken in die tijd over 350 miljard franks, waarvoor het vrij zeker een nieuwe lening bij de Franse Bank zal dienen aan te gaan. Indien er op korte termijn niet krachtig ingegrepen wordt dan schijnt Frankrijk zijn financiële on dergang tegemoet te gaan. En wie moet er ingrijpen? Een regering is er niet. En tot heden (20 okt.) is het met alle pogingen óm een regering te vormen op niets uitgelopen. Met de dag wordt de toestand moeilijker en de kans om een regering te vormen, geringer. Daarbij komt nog de sociale onrust van werk stakingen waardoor de toestand al moei lijker en ingevnkkelder wordt. Geen Wonder, dat verschillende organen van de Franse pers aandringen op herstel Van de onderlinge eenheid en om de handen in een te slaan om de dreigende ondergang van het land te voorkomen. Maar tot nog toe vergeefs. De verwar- ^g en het onderlinge partijgekrakeel auurt voort, waardoor het vormen van een regering al moeilijker wordt. Frank- rtik, dit zo bevoorrechte land met zijn ïijke hulpbronnen staat er heel slecht Voor. Het is te vergelijken met Turkije Geen twijfel •nogelijk... "AZETFABRIEKEN TE ZEVENBERGEN Al deze dingen zijn uit God 2 Kor. 5 18 Mijn vrienden! Dit is wel een korte, doch een zeer wezenlijke tekst en veel bevattende tekst; want Cfod en alle din., gen zijn daarin begrepen. Indien onze dorst groot is, dan mogen wij niet alleen uit de stromen, namelijk het Woord en de sacramenten, met alle goede en grote dingen, die daarin wor den voorgesteld ,maar ook uit de Springbron van alle dingen, die wij nodig hebben, tot verzadiging drinken door het beschouwen en geloven, dat alle dingen uit God zijn. Ofschoon gij zeggen mocht: Mij ont breekt vergeving van zonden, mij ont breekt zegen, mij ontbreekt een-gestalte ja mij ontbreken alle dingen, die ik heb ben moest, zo kan het geloof nochtans antwoorden: Geen, nood, ik heb hetgeen béter is dan al die dingen; ik heb de fontein bij mij tegenwoordig, de God in Wie ik Ipef, mij beweeg en ben; in Wie en van Wie ik alles heb; niets hebbende bezit ik alles, want alle dingen zijn uit God. 1. In het voorgaande vers wordt ons gezegd, dat, zo iemand in Christus is, hij een nieuw schepsel is; het oude is voorbijgegaan; ziet, het is alles nieuw geworden. Zo zijn dan die alle dingen, welke hier bedoeld worden, de dingen, die op de nieuwe schepping in Christus Jezus betrekkelijk zijn. En volgeng vers 19 moeten wij deze God als een verzoend God in Christus beschouwen. Zo dan, indien iemand in Christus is, die is een nieuw schepsel; het oude is voorbijgegaan; ziet; het is alles nieuw geworden (vers 17). Wie maakt dit zo? God, gelijk Hij van Zichzelf zegt, in Openb. 21 5: Ziet Ik maak alle din gen nieuw. En hier wordt gezegd van Hem, alle dingen zijn uit God; namelijk alle nieuwe dingen waarvan hier ge sproken wordt. Inzonderheid. 1. De nieuwe geboorte is uit God. En daarom worden degenen, die wederge boren zijn, gezegd „uit God gehoren te zijn", 1 Joh. 3 9. Zij zijn ,uit de Geest geboren". Joh. 3 5. Tot dit einde ia derhalve ook 2. Het nieuwe hart uit God. Ziet Ez, 36 26: Indien gij heden een gelovig, een ootmoedig, een biddend,, een liefheb bend, een teder, of een bereid en stand vastig hart bekomt, het zal van God moeten zijn. 3. Het nieuwe leven is uit God. Hij is de Fontein des levens. Die tot ons zegt, alg wij in ons bloed liggen: „leeft, in uw bloed, leeft, Ez. 16 6. Het geeste lijk leven dat „met Christus verborgen is in God", is uit God. Het leven der rechtvaardigmaking is uit God: „God is het, die rechtvaardig maakt; wie is het die verdoemt?" En het leven der heilig making en heiligheid in Christus, is uit God: ,,Ik ben de Heere, de U heiligt", Lev. 22 32. 4. Het nieuwe licht is uit God 2 Kor. 4 6. God is de Vader van alle lichten, na tuurlijk en geestelijk. „Alle goede gave en alle volmaakte gifte is van boven, van de Vader der lichten afkomende". 5. De nieuwe vrijheid is uit God Ps. 146 7: ,,De Heere maakt de gevange nen los''. En „waar de Geest des Heeren is, aldaar is vrijheid". Indien iemands banden worden losgemaakt, dan moet God daarvan de eer hebben; en de ziel, die van de banden en boeien der duister nis, van vrees, twijfelingen en ongelo vige jaloersheid verlost en in vrijheid gesteld wordt om de Heere met vrijmoe digheid te dienen, (behoorde te zeggen: „Gij hebt mijn banden losgemaakt", Ps. 116 6. 6. Het nieuwe kleed is uit God. Hij is het. Die ons bekleedt met de klederei^ des heils en ons de mantel der gerech tigheid om doet. Het kleed van toegerekende gerech tigheid is uit God. Want Hij, door Wie Christus voor ons zonde gemaakt iè, is Degene door welke wij gemaakt worden rechtvaardigheid Gods in Hem", 2 Kor, 5 21. Het kleed vanmedegedeelde genade en heihgheid is uit God. Ps.. 45 14: „Des Konings dochter is geheel verheerlijkt inwendig; haar kleding is van gouden borduursel", gewrocht door Gods vinger wiens maaksel het nieuwe schepsel is. Kortom, alle dingen, het nieuwe schep sel of de nieuwe schepping in Christus betreffende, zijn uit God. n. Hoe zijn al deze dingen uit God 1. Al deze dingen zijn uit God, als de Uitvinder, de Wilier, Belover van dezel ve. De oude schepping was een grote uitvinding; doch de nieuwe schepping is niet alleen een grote en goede, maar een veel heerlijker uitvinding. Deze kon niet dan in de boezem van oneindige Wijsheid geteeld worden. Alles komt voort van een daad van Gods souverei- ne wil, Jak. 1 18. Hierom zijn al de beloften van het nieuwe verbond als zo vele willen, welke volstrekt, absoluut, worden voorgesteld. 2. Alle dingen zijn uit God, niet al leen als de Uitvinder, Wilier en Belover maar ook als de Schepper, Werker en Uitvoerder. Wie schept het reine hart, de vrucht der lippen, de nieuwe heme len en de nieuwe aarde, doende de ver mogens van de ziel zijn als een nieuwe hemel ten aanzien van de geestelijk heid; en de leden des liohaama als een nieuwe aarde ten aanzien van de werk zaamheid in Zijn dienst? Wie anders dan God? „Ik de Heere doe al deze din gen", Jes. 45 7. Wie verandert de mensen, die als beesten zijn en maakt hen tot heiligen? „Ziet Ik, zegt de Heere, zal wat nieuws maken", Jes. 43. 3. Alle dingen zijn uit God als de Uit- deler en Bestuurder van dezelve. Gelijk „Hij alle dingen draagt door het Woord Zijner kracht'', alzo schikt en bestuurt Hij ook alle dingen in de nieuwe schep ping, naar Zijn souverein welbehagen; deels door alle dingen, die Hij gewrocht heeft te bewaren en staande te houden, deels door dezelve te bevorderen en op te bouwen en deels door alle dingen van de nieuwe schepping, welke in verval komen, te herstellen en te verbeteren. Ralph Erskine van voor de eerste wereldoorlog, toen dit land de zieke man van Europa werd genoemd. Zo kan men Frankrijk terecht de zieke man van West-Europa noemen. Met dit land heeft ons land een verdrag gesloten, de Euromarkt, dat diep ingrijpt in de belangen van onze handel, land bouw en industrie. Een verdrag, waarbij ten opzichte van Frankrijk en zijn over zeese gebieden door ons land concessies moesten worden gedaan. En welke zijn de vastigheden? Regeringen die om de zoveel maanden door het Parlement weggevaagd worden. Verdragen zullen zo eerlijk en billijk nageleefd worden en eisen offers van beide zijden. In Frankrijk ontbrak reeds bij de gevoerde onderhandelingen de wil tot het brengen van offers. Trouwens welke Franse regering zal offers kunnen brengen. Dan worden ze door het Parlement zeker weggejaagd. Voor een nationale politiek is in Frank rijk geen regering te vinden, dus zeker niet voor een bestendige internationale politiek, waarbij offers gebracht dienen te worden. Welke Franse partijen zullen nog een regering kunnen vormen, die tegenover het buitenland, door verdra gen gebonden, offers kan brengen? Frankrijk is een speelbal geworden van de politieke partijen. Het land van de revolutie dreigt ten onder te gaan door zijn revolutionaire gezindheid in chaos en anarchie. En toch gaat onze regering mede met dit land een zo diep ingrij pend verdrag te sluiten. Zeker, bezwaren zijn genoemd en naar voren gebracht. Een hoera-stemming voor de Euro- markt was allerminst aanwezjg. Het verdrag werd wel een sprong in het duister genoemd maar goed, men deed de sprong. En zo heeft de toestand van Frankrijk een land dat het zieke lid van de West- europese statengemeenschap genoemd moet worden ons land er niet van weer houden om er een diepingrijpend verdrag mee te sluiten. Een tijd van afwachten was zeker het minste geweest wat men van onze regering had mogen verwach ten. P. VAN DEN OUDEN Belastingconsulent Voorstraat 18 Sommelsdijk Van zaterd,ag 2 november v.m. 12 aur tan. maandag 4 november vjn. 9 uur. AUddelharnis-Sonunelsdyk Afwezig de artsen Bakker, Arends en Wieringa. Voor spoedgevallen Dogterom arts, telef. 2121, Sommelsdijk. Dirksland-Herkingen-lVIelissant Afwezig de artsen Boot en Huisman Voor spoedgevallen Elvé, arts, telef. 01877—262, Dirksland. Oost-Flakkee: Afwezig de artsen Buth, de Man en Bouman. Voor spoedgevallen Kramers, arts, telef. 01873—201, Ooltgensplaat en Voogd, arts, telef. 01874259, Oude Tonge. ZONDAGSDIENST DIEBENABTSEN Afwezig Xerlouw.. Dienst heeft W^g- |M»r, telef. 01877—?81, Dirksland. TWEB^ japoimen TWEKA deux-piéces TWEKA vesten TWEKA truitjes TWEKA rokken, ook in ruiten TWEKA pullovers TWEKA kinderkleding TWEKA melton broeken, in bruin en blauw, alle maten TWEKA wollen broeken Te veel om op te noemen. Zandpad 10—14 Telefoon 2596 IMIDDELJEIABNIS Volgens een publikatie van de K.N. A.C. zijn er in de eerste helft van 1957 niet minder dan 64225 verkeersongeval len gebeurd. Daarbij zijn 785 mensen om het leven gekomen en werden er 11223 menisen ernstig gewond. Volgens bovengenoemde publicatie wordt| de materiële schade op 130 mil joen geschat. Wat een vreselijke cijfers. Die materi ele schade, hoe erg het voor sommigen ook mag wezen, daar is uiteindelijk herstel voor. Maar 785 mensen gedood en 11223 ernstig gewond. Wat een jammer en ellende. Wat on herstelbaar leed. Niet in woorden, noch minder in cijfers uit te drukken. En dat gaat zo maar dag in, dag uit voort. De dood op de weg. En we leven maar even zorgeloos verder. En erger nog, we maken nog maar even zorgeloos ge bruik van de wegen. Niettegenstaande de gevaren van jaar tot jaar groter worden. Immers volgens dezelfde publi katie zijn de ongelukken over het eerste half jaar van 1957 veel hoger dan die over het eerste halfjaar van 1956, Toen waren er 672 doden en 9398 ernstig ge wonden, als gevolg van 58719 ongeluk ken. De. cijfers wijzen het uit. Een ver schrikkelijk hoge toename. En zo gaat het van jaar tot jaar maar voort. En het ernstigste is, dat het publiek er on der verhardt. Het als een noodzakelijk, een niet te vermijden kwaad beschouwt. Om aan het verkeer deel te nemen moet jaarlijks een offer gebracht worden van ongeveer 1500 doden. Men legt er zich als het ware bij neer. En het schijnt ons volk niet meer te treffen, niet meer te beroeren, dat jaarlijks het getal be woners van een flinlc dorp door het verkeer wordt gedood. Dat ieder jaar een gote volledige school van aclit lo kalen, wat het getal betreft, met kinde ren om het leven komt. Het verkeer is tot een oneindig repeterende ramp ge worden. ESi het schijnt, dat de mensheid ook elders is het zo, dat ons volk het niet meer telt dat we er verhard onder zijn geworden. En och, toch is het ieders plicht te doen wat zijn hand vindt om te doen. Om het aantal ongelukken te verminderen. „Waarom komt de ,Haringvliet" niet in de vaart?" Het lid van de Prov. Staten, de heer A. D. van Dijk (arb.) te Poortugaal heeft aan het college van Ged. Staten van Zuid-Holland de navolgende vragen gesteld: „Kennis genomen hebbende van het feit, dat de nieuwe veerboot „Haring vliet" door de Conuxiissaris van de Koningin op 18 september j.l. offici eel aan de R.T.M, is overgedragen, vraagt ondergetekende of Ged. Staten kunnen mededelen waarom de „Ha ringvliet" nog steeds niet in de vaart is gebracht".. Kunnen Ged. Staten mededelen wan neer zulks zal geschieden of de re denen mededelen waarom het t^dstip van het in de vaart torengen nog niet is te I>epajien. Rusland De Sowjet-Unie zorgt tegenwoordig wekelijks voor verrassingen in het nieuws uit het buitenland. Eerst was het de kunstmaan, waar de ogen van de hele wereld op gericht waren, daarna werd de spanning tussen Turkije en Syrië zo hoog mogelijk opgevoerd en thans is maarschalk Zjoekow ontslagen als minister van Defensie. Het is bui ten twijfel dat deze gebeurtenissen alle met elkaar in verband staan. Ze vor men als het ware de schakels van een nieuwe keten in de Russische buiten landse politiek. In een kort communiqué werd vorige week zaterdag bekend gemaakt dat maarschalk Zjoekow was ontslagen als mipister van Defensie en als zodanig vervangen door Malinowsky. Zjoekow Was in februari 1955 tot minister van Defensie benoemd als opvolger van Boelganin, die toen premier werd. In de Tweede Wereldoorlog had Zjoejcow gro te bekendheid gekregen door de gevech ten tegen de Duitsers voor Moskou, Sta lingrad en Leningrad. Hij leidde ook het beslissende offensief tegen Polen. Zjoekow onderhoud goede persoonlijke betrekkingen met president Eisenhower van AAerika. Op dit ogenblik is het nog Steeds de vraag of het ontslag van Zjoe kow een promotie of een degradatie in houdt. De Russische pers en radio schonken aanvankelijk zeer weinig aan dacht aan het ontslag, maar uit het feit dat het presidium va de Opperste Sow- jet bijna een dag en een nacht heeft vergaderd, menen waarnemers te kun nen opmaken dat er onder de Russische leiders verdeeldheid heerst over de toe komstige functie van de ontslagen mi nister. Dinsdagavond verscheen Chroetsjow (tot grote verrassing van de aanwezi gen!) op een receptie van de Turkse ambassade. Hjj verklaarde daar onder meer dat aan Zjoekow een functie zal .worden toegekend, die in overeenstem ming is met zijn kwaliteiten. Men kan dit vanzelfsprekend op twee manieren verklaren! (De verbazing over het ontslag van Zjoekow was te groter, naarmate men zijn politieke invloed hoger schatte. Naar men ons uit betrouwbare en welingelichte bron heeft medegedeeld, zal de brugverbinding van Goeree-Overflakkee naar het vastelcind, die bij Oolt gensplaat is gedacht, niet op de Rijksbegroting voor 1958 worden geplaatst. Dit betekent dus dat ons eiland voorlopig in het isolement zal blijven. Uiterste noodzaak is daarom wel, dat voor goede veerverbindingen wordt gezorgd. De hoop van de Flakkeese bevolking is er op gevestigd geweest, dat de vas te oever-verbinding van Flakkee naar het vasteland, gezien de vele klachten over de slechte veerverbinding, in het kader van de uit te voeren Delta-wer ken toch nog wel op de Rijksbegroting 1958 zou worden geplaatst. Dit blijkt naar wij uit betrouwbare bron verna men niet het geval te zullen zijn. Bestedingsbeperking zal hieraan wel ten grondslag liggen. Voor ons Flak- keënaars betekent dit, dat we minstens wéér een jaar langer in ons isolement zullen moeten blijven. In ons vorig nummer hebben wij al meegedeeld, dat minister Algera de brug niet essentieel noemde voor de veilig heid en de bouw enigszins getempori seerd moet worden met het oog op de bestedingsbeperking. Nu het een vast staand feit is geworden, is dit toch een lelijke tegenvaller. Temporiseren betekent tijd winnen, uitstellen; hoe lang dit uitstel duren zal, weten we niet. In ieder geval is het zo, dat we voorlopig nog niet over de brug zullen rijden. Nodig is daarom wel, dat bijzondere aandacht en zorg aan onze veerverbin dingen wordt geschonken. Van over- fieidszijde heeft men dat wel gedaan Rijk en Provincie hebben zoals bekend een grote veerboot aan de R.T.M, in ex ploitatie gegeven welke boot echter tot heden nog niet in de dienstregeling kon worden gelegd. Men is er al weken mee aan het proefvaren; nog steeds echter is men het schip niet machtig om er goed mee de havens in en uit te kimnen manoevreren. De bestuurbaarheid laat nog veel te wensen over. In de „Tramkoerier" okt. 1957, het huisorgaan van de R.T.M. (blz. 8) la zen we over de besturing het volgende: „Een bijzonderheid van de Haring vliet" is nog, dat het sturen plaats vindt door z.g.n. „Flettnerroeren", die in de stuurhut met de hand bediend kun nen worden en een stuurmachine over bodig maken. Bij de verschillende proef- vaarten hebben deze roeren goed vol daan; de middellijn der draaicirkel voor het schip, met beide motoren op volle kracht werkend, was ongeveer gelijk aan een scheepslengte. Omdat er bij be langhebbenden ongerustheid over de werking van deze roeren was ontstaan, is de vorige eigenaars naar hun erva ring met deze roeren gevraagd. In hun antwoord hebben zij de verzekering ge geven, dat zij goede' ervaringen met deze roeren hebben opgedaan en deze op vijf van him schepen met succes hebben toegepast". Die .ongerustheid" waarvan hierboven gesproken wordt is blijkbaar niet zonder reden geweest. Aan de roeren hapert het juist! Niet, wanneer dit schip op volle kracht vaart, maar wel, wan neer men met gematigde vaart de moei lijke havens van MiddeUiarnis of Helle- voetsluis moet aandoen. Integenstelling van het bericht uit de „Tramkoerier" vertelde ons een zeeman die jarenlang in Engeland was en deze boot onder de naam „Hillary" eerst te Liverpool op de Mersey en daarna op de Thames heeft gadegeslagen, dat er bij het aanleggen meer dan eens brok ken mee werden gemaaJit. We maken ons zorgen, dat dit hier in het vervolg ook wel eens zal gebeuren. Naar men ons meedeelde heeft het woensdag j.l. bij het herhaaldelijk op en in de havens zetten met dit schip, bijzonder goed gegaan. Als dit nu zo blijft, is er toch nog enige kans, dat dg veerboot spoedig in de dienstregeling zal worden ingelegd. Men zal het schip Volgens sommigen was hij de man die, na Chroetsjow, het voor het zeggen had en die zelfs Chroetsjow weleens naar de macht zou kunnen staan. Door zijn ontslag is deze bewering nog niet bewe zen. Maar Zjoekow staat wel algemeen be kend alg een zeer gematigd man en een populaire figuur, die eigenUjk niet meer past in de politiek die Chroetsjow de laatste tijd weer voert. Het lijkt erop, dat de Russen, na het lanceren van de „spoetnik" weer terug grijpen naar het oude beproefde sys teem: koude oorlog, bedreigingen, angst en vrees. De politiek van de glimlach was eigenlijk al door het optreden in Hongarije, nu een jaar geleden, ver dwenen. De Russen vertonen weer het strakke gezicht uit de tijd van Stalin. Verdeeldheid zaaien tussen de tegen standers, spanningen tussen landen hoog opvoeren, angst en vrees aanjagen bluffen op 'militaire en technische pres taties, dat alles kan de Sowjet-Unie zich weer veroorloven nadat de spoet nik het luchtruim is ingeschoten. Zjoe kow was niet de man om het met zo'n politiek eens te zijn. Heeft hij daarom het veld moeten ruimen? (Vervolg pag. 2) Alleenverkoop van de bekende GLORIA PORT en de ESMERADO WIJNEN bij allerlei weer en stromingen helemaal uitproberen; er zal bij deze proeven een telefoon-installatie vanuit de machineka mer naar de brug worden gemaakt om door te geven hoe bij bepaalde gelegen heden de stand van de roeren is, wat dan op de brug op een gradenmeter wordt vastgelegd. Een grote handicap is de geweldige breedte van dit schip in de smalle ha- venmondingen, vooral bij laag water. De haven van Middelharnis is twea maanden geleden uitgediept op 5 meter beneden N.A.P., maar nu reeds bevin den zich in de havenmonding zandrug- gen, waar zo'n breed schip bij laag wa ter last van heeft. De andere veerboten met minder diepgang en minder zuig kracht, hebben daar niet zo veel last van. Mogelijk dat hier ook een middel op gevonden wordt om dit op de een of andere manier op te heffen. We kunnen niet anderg dan van harte wensen, dat de „Haringvliet" spoedig in de veerdienst Middelharnis^Helle- voetsluis zal worden ingelegd. Het is een mooie en voor auto's en vrachtwagens geriefelijke iboot die ook aan de passagiers veel comfort biedt. Vooral nu er op een vaste oeververbinding geen zicht is, zou het wel zeer te be treuren zijn, wanneer deze grote boot voor de veerdienst ongeschikt zou blij ken. Een gloednieuwe loot aan de FABLO^ stam is het: AMERICAN WHITE SHIBT OOK IN NON-IBON De FAB1.0 is thans het meest gevraag de shirt in de herehmodewereld. Zandpad 10—14 Telefoon 3596 MIDDELHABNIS

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1957 | | pagina 1