Even opletten s.u.p. en dit zeher lexen! Wat heeft de wereldspaarweek ons te zeggen Wethouder H. van Rossum nam afscheid van de raad wegens vertrek naar Dirksland Waarom knappe vrouwen er zo aantrekkelijk uitzien... €7~ Plaatselijk Nieuws Nieuws uit Zeeland Ui krijgt dan tenminste een reductiebon van 40 gulden en misschien wel van 100 gulden ]>u$i Toortaan kopen in I10I^1<A]¥l>-ZXii:r^AE^l^, het is Uw voordeel GEMEENTERAAD MELISSANT Er worden weer 6 woningwetwoningen gebouwd Gem.-rekening 1 955 heeft nog een klein batig saldo -.:'•<'u.'v'g'ï.r-ravj'" Dinsdag 29 oktober 1Ö57 „EILANDEN-NIBUWS" Bladz. 3 Tot de veelvuldigst aangehaalde fa bels van Jean de La Fontaine behoort die over de krekel en de mier. Dat heeft de dichter zeker voor een belangrijk deel aan de spaarbanken te danken, die ons sinds jaar en dag gaarne het spa ren in de dierenwereld voorhouden als bewijs van de noodzaak van sparen. Een Fransman van onze tijd, de be kende economist Betrand de Jouvenel is het met dit voorbeeld minder eens. Dat heeft hij voor de Franse spaarbankbe stuurders eens duidelijk uit de doeken gedaan, toen deze hem hadden uitgeno digd op hun jaarvergadering te spre ken. IDe dieren vsreten zich door hun spa ren in de tijd van overvloed in het leven te houden in het ongunstige jaargetijde. Maar ze blijven op hetzelfde peil; zij komen niet vooruit. Over het menselijk bestaan in de primitieve tijden is niet zo heel veel metzekerheid bekend. Op ons maakt het de indruk, dat ze het niet zo erg veel beter hadden dan de in liet wild levende dieren. Hoeveel anders leeft de mens van nu: huizen van allerlei gemakken voorzien: water leiding, elektriciteit enz. Is dit alles door sparen verkregen? Het sparen heeft er toe bijgedragen, maar er is meer voor nodig geweest. Was er alleen maar gespaard om in schrale tijden ook te eten te hebben, dan was ook de mensheid niet verder gekomen. Dan waren wij in primitieve omstandigheden gebleven, verstoken van alle modern gerief. Maar de mensen zijn het werk onder elkaar gaan verdelen. Een deel werkt voor de voorziening in de eerste levens behoeften: voedsel, kleding, beschutting. Zij verbruikten niet alles zelf. Zij spaarden een deel, maar niet om het in een gat in de grond te stoppen of in een holle boom voor de kwade tijden, Dat doen de dieren. Neen, ze hebben het gespaarde geïnvesteerd". Dat wil zeggen: zij hebben het ter beschikking gesteld van een aantal medemensen, die hun tijd daardoor niet voor het zelf bij eenbrengen van hun voedsel behoefden te gebruiken, doch heel ander werk kon den gaan doen, b.v. het onderzoeken van de natuur, waardoor methoden worden gevonden die het werk veel minder zwaar en de opbrengsten veel groter maken. Weer anderen maken de werk- tuigen en de stoffen, die nodig zijn, om die betere werkmethoden in praktijk te brengen. Zo staat de ene prestatie te genover de andere. Het ruilen van deze prestaties tussen de verschillende men sen is niet zo eenvoudig. In hun pogin gen dit te vergemakkelijken, hebben de mensen het „geld" uitgevonden, iets wat we in de dierenwereld tevergeefs zoeken. Geld is dus eigenlijk iets, dat ons recht geeft op een prestatie van onze medemensen, hetzij indirect in de vorm van een produkt, dat door een prestatie tot stand is gebracht. Het geld heeft niet alleen het „ruilen'' van „prestaties" gemakkelijker gemaakt maar ook het sparen. De landbouwer en de turfsteker kunnen een hoeveelheid van hun eigen produkt opslaan, maar hoe zou de kapper, de leraar, de weten schappelijke onderzoeker het resultaat van zijn arbeid moeten opslaan en spa ren zonder geld. Door het geld is het mogelijk geworden, dat iedereen spaart, ongeacht het soort werk dat hij verricht Nu kunnen ook omgekeerd aan de men sen die zich bezig houden met de voort brenging van wat wij voor onze voeding kleding en beschutting nodig hebben, de gelden ter besohikkig worden gesteld, nodig om moderne technische Installa ties aan te schaffen, opnieuw een vorm van investering. De laatste week van oktober roepen de spaarbanken over de hele wereld de mensen op, zich op deze dingen te be zinnen. In '1957 lijkt de noodzaak daar toe groter dan ooit te voren. Hoe ver heugend is het, als wij melding kunnen maken van de bouw van vele nieuwe woningen een eerste levensbehoefte die voor vele onzer landgenoten nog steeds onbevredigd blijft van de ope ning van nieuwe scholen, van de inge bruikneming van nieuwe, veilige wegen van de verfraaiing onzer steden met mooie parken om maar een paar dingen van welvaart te noemen. Nu wedijveren de gemeenten in het opsommen van al les wat zij op dit gebied nalaten: in- vesterings-beperkingen. Beperking van de investeringen is beperken van de vooruitgang, ja erger, want ook hier geldt, dat reeds stilstand achteruitgang betekent. De dieren sparen zonder inves teren (en dat doen ook de oppotters in oude kousen e.d.). Daar komt men niet verder mee. Maar met investeren zonder sparen komt men ook niet verder, want dat is eenvoudig onmogelijk. Als de wereldspaarweek nog niet be stond, moest zij nu zeker worden inge steld. Het is noodzakelijk dat wij ons re aliseren dat de economische vooruitgang de volkswelvaart, op het spel staat, wanneer we niet sparen voor onze in vesteringen. Maar de spaarder heeft ook zijn rech ten. Het is niet meer dan billijk dat hij voor de-prestaties die hij, in geld omge zet, ter beschikking stelt, ook gelijk waardige prestaties terugontvangt. Daar om hameren de spaarbanken er voort durend op, dat de overheid de plicht heeft de waarde van het geld onverkort te handhaven. Want terwijl het spaar geld via de investeringen zijn nuttige werk doet voor de economische vooruit gang, behoudt het toch voor ieder mens persoonlijk en voor ieder gezin tegelijk de nuttige functie die het sparen in de dierenwereld ook heeft. Ook in het per soonlijk leven en in het gezin wisselen tijden van grote en minder grote be hoeften elkaar af. Door regelmatig te sparen worden moeilijkheden en zorgen in de tijden van zwaardere lasten ver meden; wordt het mogelijk grote aan schaffingen te doen, die uit het lopend inkomen van één week of één maand niet zouden kunnen worden betaald. Door tijdig sparen kimnen jonge men sen ook een gezonde financiële basis leggen voor de stichting van een eigen gezin. Maar alweer, dit vooronderstelt, dat het geld zijn waarde bejioudt. Daarom is de boodschap van de spaar banken ter gelegenheid van de wereld spaarweek 1957 tweeledig: Volk spaar! Overheid houd het geld ge- zoBd! De gemeenteraad van Melissant kwam vrijdagavond 7.30 uur ibijeen. De belang rijkste punten van behandeling waren het besluit tot de bouw van 6 woning wetwoningen; aanschaf nieuwe brandweeruniformen en het nemen van enkele maatregelen ter bevordering van de veiligheid van het verkeer. Wethouder H. van Rossum nam in deze zitting afscheid van het college van b en w en de raad, wegens verhuizing naar Dirksland. Aan het eind van de zitting werd hij door de burgemeester en door enkele raadsleden hartelijk toegesproken en kreeg als blijvend aandenken voor het vele werk dat hij in het belang der ge meente heeft gedaan van het raadscoUege een fraaie barometer in ontvangst te nemen. Mevr. van Rossum en een dochter waren bij dit afscheid aanwezig. De zoon van de wethouder, de heer A. C. van Rossum, zal als opvolger van de lijst voor de S.G.P., de plaats van zijn vader als raadslid innemen. Geopend werd met gebed. Na vast stelling van de notulen volgden de inge komen stukken. Hierbfl was een mede deling van de heer H. van Rossum, dat hij ontslag neemt als wethouder en raadslid en een mededeling van het Centraal stembureau, dat dhr. A. C. v, Rossum tot raadslid is-benoemd ver klaard.- Bij de ingekomen jaarverslagen van de stichting tot bevordering van tand heelkundige jeugdzorg werd door de voorz. meegedeeld, dat het voortbestaan van deze stichting min of meer wankel staat, wanneer er niet door de gemeen ten wordt bijgedragen. Bij de vaststel ling van de begroting, zal de subsidie nader worden bezien. Een verzoek van A. Groenendijk, Nieuweweg, tot het doen aanbrengen van een afrastering van harmonicagaas langs zijn tuin. Een eerder, tot b en w gericht, soortgelijk verzoek is door dit college afgewezen, zy stelden voor ook nu niet op het verzoek van Groenendijk in te gaan. Inmiddels is aan de gemeen- fonds nodig zi|n. Een aanvrage hiertoe IS zowel voor 1957 als voor 1958 inge diend. Voor 1957 is nog geen beslissing ontvangen (hoewel het voorschrift geldt flat een dergelijke beslissing vóór 1 januari van het betreffende jaar moet zyn genomen), terwijl voor 1958 niet yast staat of de mogelijkheid tot sub jectieve verhoging van de uitkeringen aanwezig zal bleven. B en w hopen, dat de te nemen be slissing zodanig zal uitvallen, dat het geraamde tekort zal worden opgeheven 01 althans zeer belangrijk zal worden teruggebracht. In het laatste geval zou Met aanspreking van de saldi-reserve, «e thans nog ongeveer 100.000.— be draagt, de begroting wellicht in even wicht kunnen worden gebracht. te-architect opdracht verstrekt er op toe te zien, dat de gemeentewerklieden zorg dragen voor een geregeld en be hoorlijk onderhoud van de bestaande grensafscheiding. Dit werd na enige bespreking goedge vonden. Achtereenvolgens werden,j. goedge keurd de begrotingen van dé^vleeskeu- ringsdienst. Drinkwaterleiding en „Het Binnenhof". Woningbouw Voorstel tot het doen bouwen van 6 in plaats van, zoals op 15 september Ik ben gewoon jaloers op die onberispe lijke nylons van Üw mannequins. De mijne zijn lang zo mooi niet Waar kopen die meisjes ze toch? .6 Dat is helemaal geen geheim, mevrouw. Ze dragen Dubarry nylons. Die zijn veel eleganter en .mooier van kleur. Maar niet alleen dèt... Dubarry gaat veel langer mee. Op de shows, waar veel van nylons gevergd wordt, is ons gebleken dat Dubarry's de sterkste van alle nylons zijn. Dubarry's zijn in elke goede zaak verkrijgbaar! ZO mooi, zo sterk! Dubarry nylons van 2.95 tot 4.95 •<<w '1956 werd besloten, 9 woningwetwonin gen. De financieringsmoeilijkheden die er o.m. toe hebben geleid, dat geen machtiging tot gunning van de bouw van woningwetwoningen wordt verleend wanneer geen vaste financieringsmidde len tot het volle bedrag der bouwkosten beschikbaar zijn, nopen b en w voor te stellen het aantal te bouwen woningen met 3 te verminderen. Dit door de N.V. Bank voor Neder landse gemeenten aan de gemeente toe gewezen geldlening ad 154.600. waarvan de helft of 77.300.mag worden bestemd voor in 1957 aan t« vangen woningbouw, maakt het, met nog enkele andere ter beschikking staande of komende bedragen, mogelijk deze 6 woningen te bouwen. Omtrent de prijs van deze woningen is overeenstemming verkregen. Het wordt een type met de z.g. grote keu ken. Ze komen in één blok aan de Mar grietlaan aldus de burgemeester. „De Nationale geldlening is goed ge slaagd, zouden we daar ook nog een wo ning of tien van krijgen vroeg de heer van der Spaan. De voorz. gaf de garantie dat b en w op dit punt delegent zullen zijn. Of er invloed op uitgeoefend kan worden is iets anders, aldus spreker. „Hou je taai!" riep de heer van der Spaan tot het college van b en w. Ande re gemeenten kunnen ook woningen heb ben, maar ieder spreekt voor zichzelf. Dhr. V. d. Vliet zag er liever nog wat bejaardenwoningen bij, als er de moge lijkheid toe bestond. De voorz. hoopte op de nieuwe verhou ding Rijk en Gemeenten. Prof. Oud ha mert er op, dat aan de gemeenten z.g. „doeluitkeringen" worden verstrekt, om tot meerdere bouw en uitvoering van kapitaalswerken te komen Weth. van Rossum merkte op dat de regering de industrie het meest steunt. De landbouw kan de concurrentie er niet mee vol houden. Zoals het nu gaat wordt het platteland ontvolkt en dan gaan we Frankrijk achterop zei spr. „We moeten daarom bouwen zei dhr. V. d. Spaan anders lopen de mensen weg! Gaat het dan niet aan geplaveide wegen, dan maar over een grindweg. De voorz. zegde toe er op te zullen wijzen, dat door de hoeveelheid slechte woningen in de gemeente nieuwbouw noodzakelijk is. Men keurde het voor stel goed. Batig slot 1955 Besloten werd tot voorlopige vaststel ling van de gemeente-rekening en van de rekening van het Woningbedrijf over het dienstjaar 1955, zomede tot goed keuring van de rekening van het Alge meen Armbestuur over dat jaar. De ge meenterekening 1955 gaf een batig slot te zien van 817.De rekening 1956 zal spoedig worden aangeboden. Bewijs, dat de gemeente-administratie weer bij is, zei de voorzitter. Verkeersmaatregelen Voorstel tot het nemen van enkele maatregelen ter bevordering van de vei ligheid van het verkeer. De plaatselijke afdeling van het Ver bond voor veiUg. verkeer heeft b en w geadviseerd: a. het Smidsslop gesloten te verkla ren voor alle verkeer in één richting, in dier voege, dat alleen verkeer is toege staan in de richting oost-west, b het kruispunt Binnenweg^Kerkhof- weg en Beatrixlaan aan te wrijzen als voorrangskruispunt, met dien verstande dat het verkeer op de Binnenweg voor rang heeft boven dat op de genoemde zijwegen. c artikel 38a der Algemene politiever ordening, voorschrijvende dat het verbo den is langs de openbare wegeh in de gemeente, geen provinciale wegen zijn de, binnen een afstand van 3 m geme ten uit de scheiding van de weg, hout gewas te planten of te hebben, hoger dan 1.25 m boven de kruin van de weg, aldus te wijzigen, dat voor 1.25 m wordt gelezen 1 m. B en w zijn van mening dat inderdaad door deze maatregelen de verkeersvei ligheid zal worden bevorderd en stelden voor te besluiten conform het hierboven genoemde. Dhr. Vogelaar vond dat er weinig verkeer door het Smidsslop is. Hij wilde het liever zo laten en het niet met bor den ontsieren. De voorz. antwoordde dat b en w dit ook had bezien. Maar er kan plotseling een brom- of motorfiets of auto uit ko men. Spr. achtte het wel verantwoord. Weth. Leijdens wist dat er vaak jon gens op fietsen uitschieten, wat gevaar lijk is. „Ik zie er het nut niet van in" was de mening van dhr. v. d. Spaan. Besloten werd toch het Smidsslop tot één richtingverkeer te verklaren. Bij het volgende punt was dhr. Voge laar er tegen dat de Binnenweg een soort voorrangsweg werd. Er wordt daar hard gereden en hij meende dat het beter was, dat men in de Binnenweg moest stoppen. Weth. van Rossum vond het een onge bruikelijke methode. Het mindere ver keer krijgt dan voorkeur boven het snelle verkeer zei spr. De voorz. vond het ook in strijd met de regels voor het snellere verkeer. „Het kan kinderlevens kosten" zei de heer v. d. Spaan, want er staat daar een school. De voorz. antwoordde dat het hier niet om de schoolkinderen ging, maar om de viersprong aldaar. Hij vond het verkeerd het Prinsessekwartier voor rang te geven. De heren v. d. Spaan en Vogelaar stemden tegen dit punt, dat overigens werd goedgekeurd. Betreffende de wijziging politie-veror- dening merkte de voorz. op, dat er een nieuwe verordening op stapel stond, waarom b en w nu geen wijziging vrilde aanbrengen. Wel kan verordend worden dat de heggen op kruispunten worden gekort. Na enige bespreking werd ook dit punt goedgevonden. lOp de z.g. lange stukken van de weg zal het niet van toepassing zijn. Water weggelopen Voorstel tot het verlenen van een bij drage van 33.08 aan de huurder van de woning Julianaweg 6, de heer A. W. Vogel, in de kosten van meer-verbruik van drinkwater, ontstaan door een lek kage. Tengevolge van een lek tussen de meter en de woning is 258 ms water verbruikt, waarvoor het waterleiding bedrijf 66.15 aan de huurder van de woning in rekening brengt. Hoewel de huurder aansprakelijk is voor de water- leidinggelden, menen b en w dat het in dit geval billijk is de huurder de helft van het genoemde bedrag te schenken. Dhr. Keyzer meende dat hier een pre cedent werd geschapen ook voor ande ren. Het materiaal wordt al maar ouder en dan komen er mogelijk meer aanvra gen. De voorz. meende dat hier toch een onderscheid moest worden gezien, om dat deze leiding over een groot stuk van de speelplaats loopt. Als het in de kelder loopt, dan'merk je het wel! zei spr. „Ik heb het zelf gehad dat het van de sohuur naar de greppel liep", zei dhr. Keyzer en ik moest het zelf betalen!" „Uit de discussie kunnen de bewoners van de gemeentewetwoningen afleiden dat het niet altijd zal worden betaald als er een lek komt", aldus de voorz. Men keurde het voorstel goed. Tot het uitbrengen van rapporten over de begrotingen, werden aangewe zen de heren Keyzer en v. d- Spaan en als pi. verv. lid de heer Vogelaar.' Bezoldiging gemeente-secretarissen en ontvangers. Ged. Staten vragen het gevoelen van de raad m.b.t. een door hen ontworpen nieuwe salarisregeling voor de secreta rissen en de ontvangers. De Ned. bond van gemeente-ambte naren heeft zich in een schrijven d.d. 16 juli 1957 tot de gemeenteraden gewend met het verzoek Ged. Staten te advi seren bij de thans aanhangig zijnde herzieningen van de bezoldigingen van de secretarissen en ontvangers in ieder geval de sedert 1 jan. 1954 geldende procentuele verhoudingentot resp. de burgemeestersbezoldigingen en de secre tarisbezoldigingen te handhaven. De voorz. lichtte toe, dat voorheen het salaris van de secretaris 96.8% in verhouding stond tot dat van de burge meester (in gemeenten van 23000 zie len) Dit wil men nu terug brengen tot een verhouding van 92%. De voorz. kon met het streven van de bond instemmen dat de vroegere verhouding niet wordt losgelaten. Dhr. V. d. Vliet merkte op dat de verhoudingen vroeger geheel anders lagen. Toen waren de burgemeesters boeren, nu zijn het heren! Er werd om gelachen en gezegd dat „de boeren dan nu zeker mens" waren geworden! Weth. Leydens: Vroeger had een boer z'n bedrijf en was tevens burgemeester. Dat kan nu niet meer! De Bond werd bij hun pogen steun toegezegd. Brandweer-uniformen Voorstel tot het beschikbaarstellen van een bedrag van 1060.voor de aankoop van nieuwe brandweerunifor men. De uniformkleding van het brand weerpersoneel is versleten en niet meer waterdicht. De commandant van het korps heeft daarom verzocht nieuwe kleding te mogen aanschaffen. De ge meente-architect raamt het bedrag dat nodig is voor de aanschaffing van 16 complete uniformen van deugdelijke stof (Evertex A) op 1060. Dhr. Vogelaar vroeg bij aankoop de pi. middenstand in te schakelen. D,e voorz. vond dat moeilijk, omdat het een fabriek betreft die speciaal uniformen maakt. Als het over de mid denstand loopt, is het toch maar een paar procent. B en w wil dit gaarne informeren. Dhr. Vogelaar dacht ook aan het ma teriaal van de speelweide. Toen is ook een middenstander ingeschakeld. Al was het niet veel, het geeft toch voldoening. Dhr. V. d. .Spaan informeerde naar de kwaliteit, waarna de voorz. een staaltje liet zien. In Herkingen was men er uitermate tevreden over. Het werd goedgevonden. Volgde onderzoek van de geloofsbrie ven van het nieuw benoemde raadslid, de heer A. C. v. Rossum die m.a.s. werd toegelaten. Volgende zitting zal hij wor den beëdigd. Kondvraag Dhr. V. d. Vliet sprak over de riole ring. Hij verwachtte deze winter werk loosheid en vroeg of met inschake ling van deze mensen de slootjes kon den worden uitgediept ter betere funk- tionering. Dit zal nader bekeken wor den. Dhr. Keyzer stelde een vraag over de tramhuisjes, waarop de voorz. zei, dat men daar iets mooi's van wilde maken, omdat deze midden in de gemeente ko men te staan. „Maar niet van glas" merkte de heer V. d. Spaan op, die bang is, dat de jeiigd het zal kapot gooien. (Zie voor afscheid weth. van Possum de voorpagina). PLtJIMVEEMARKT Op de pluimveemarkt van vrijdag 18 oktober j.l. werden aangevoerd 7000 stuks. De prijzen lagen als volgt: Kippen (witte) 1.8,'1.95 per kg le vend gewicht; kippen (gekleurd) 1.80 1.90 per kg levend gewicht; oude ha nen 3.254.25 per stuk. Ruim aanbod van kippen met leven dige handel en de prijzen iets hoger. Matige aanvoer van oude hanen met vlugge handel en de prijzen onveranderd Op vrijdag 1 november zal vanwege Allerheiligen de pluimveemarkt te Leur worden gehouden op donderdag 31 okt. HERKINGEN Kleuterschool. VoSr de vakature on derwijzeres aan de kleuterschool zfln enige sollicitanten binnengekomen, zo dat men binnenkort deze weer hoopt te vervullen. Opleiding. Onze dorpsgenote mej. R. Murre, is naar Gouda vertrokken voor opleiding onderwijzeres aan de Chr. Kweekschool „De Driestar" aldaar. MELISSANT Kerkdienst. Op vrijdag 1 nov. a.9. hoopt voor de Geref. Gem. in Ndl. al hier voor te gaan ds. M. v. d. Ketterij. Droeve herinnering. Vorige week mocht de familie Mijnders bericht ont vangen, dat van hun zoon L. Mijnders, die omkwam bij de ramp van de Neu tron, een weekend tas gevonden was, met o.a. zijn scheergerei, foto's en en kele gebruiksartikelen. OUDDORP Prijzen veldvpuchten. Op de beurs van j.l. donderdag golden de volgende prijzen: tarwe 24^27 et; gerst 24 251/^gr. erwten 2535; uien naar grootte 1217%; blauw maanzaad 11.35; alles per kg; biggen tot 55 gulden per stuk. Uitslag schietwedstrfld van de schiet vereniging „De Vrijheid". Ie prijs no. 103; 2e no. 234; 3e no. 512; 4e no. 254; 5e no. 536; 6e no. 124; 7e no. 470; 8e no. 285; 9e no. 46; 10e no. 899; lie no. 346; 12e no. 213; 13e no. 293; 14e no. 797; 15e no. 347; 16e no. 951; 17e no. 343; 18e no. 355; 19e no. 94; 20e no. 799; 21e no. 624; 22e no. 523; 23e no. 4; 24e no. 334; 25e no. 631; 26e no. 824; 27e no. 404; 28e no. 144; 29e no. 732; 30e no. 461; 31e no. 501. Prijzen k«nnen worden afgehaald bij P. Mierop, Marijkeweg 15, Ouddorp. OUDE TONG& Haven, In de afgelopen week zijn uit de haven vertrokken 6 schepen met sui kerbieten voor Puttershoek, 9 schepen met suikerbieten voor Dinteloord en 1 schip met gerst. Aangekomen 1 schip met kolen. THOLEN Burgeriyke staad. Gehuwd: C. Bout 25 jaar en E. C. Geuze 21 jaar. Kerknieuws. Door de Chr. Ger. kerk alhier is beroepen ds J. van Doom te Ermelo. Cf 1^ Voor elk bedrag dat U besteedt in HOLLAND-ZEELAND ontvangt U een bon met vermel ding van het bestede bedrag en datum van aankoop. Elke week vs'ordt vooruit een dag bepaald waarop U van uw bestede bedragen 20 tot 50 procent reductie ontvangt in de vorm van een koopbon. Deze bon kunt U naar keuze in de HOLLAND-ZEELAND zaken besteden. De bepaalde datum wordt in verzegelde enveloppe gedeponeerd bij notaris de Vries te Dirksland. Voorbeeld: Gesteld de aangewezen datum is donderdag en U heeft op deze donderdag bij de gezamenlijke zaken in HOLLAND-ZEELAND voor 200 gld. gekocjjt. U behoeft natuurlijk deze dag niet in alle zaken gekocht te hebben. Ook al heeft U alleen bij firma Seton of b.v. bij Kruider gekocht, heeft U recht op deze reductie.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1957 | | pagina 3