Volgend jaar beginnen de Deltawerken bij de Plaat Veerbooi ,Hanngyliei' heefi nieuwe schroef gekregen Afscheid van Weihouder H. V. Rossum ie Melissani Coöperatie opent nieuwe silo «Tli Hervormingsdag 30e Jaargang ;-mn|#i-29 oktober 1957 No. 2642 Chr. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILAJTOEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Bouw van de brug getemporiseerd iCUWÓ UIT DE KERKEN Nu maar weer proefvaren, thanst met sleepbootkapitein op de brug. Centrale Veiling Middelharnis Plaatselijk Nieuws Veel waardering voor het werk in belang van de gemeente r~ niEui/s PBINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHAENIS Redactie en Advertentie* uitsluitend Telefoo» K 1870—2629 Na 8 uur avonds Telefoon K 1870—2017 Giro 167980 ABONNiaiENTSPBIJS 1.90 PEB KWAETAAI» ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. Big comtract speciaal tarisl Blijkens de memorie van toelichting op de rijksbegroting zal volgend jaar onverminderd met de Deltawerken wor den voortgegaan. Zelfs is hievoor 17 miljoen gulden meer uitgetrokken. In deze toelichting schrijft de minister van waterstaat o.a. het volgende: Op enkele nieuwe punten in het Del tagebied zal in [1958 tot uitvoering van werlten worden overgegaan. Dit betreft Ide aanleg van pen gedeelte dam over de platen bij de oostpunt van nakkee in (het Paringvliet, welk werk te zijner tijd een londepdeel lal vormen van de jscheiding tussen het Zeeuwse meer en het (Harlngvlietbek- ken. Op de tegenovergelegen' Bra bantse «ever zal een (werlkhaven na^ bü Willemstad gereed kunnen komen. Verder ligt het in ijiet Voornemen ite beginnen met ide voorbereidende werkzaamheden voor de Ibouw van de Grevelingendam tegen de oever van Schouw -Duiveland nabij Bruinisse. De commissie van Voorbereiding voor het wetsontwerp Deltawet heeft na be studering van de memorie van antwoord op genoemde wet enkele mondelinge vragen aan minister Algera en zijn naaste medewerkers gesteld. Hieronder was ook de vraag naar de plaats waar de Volkerakdam komt te liggen, welke plaats voor het wegenplan van groot belang wordt geacht. De Minister ant woordde hierop, dat de plannen nog niet geheel vaststaan, maar dat de gedach ten thans uitgaan naar de aanleg van een eilandje met verkeersrotonde op de platen van het Hellegat van waar uit een brug over het Haringvliet naar de Hoeksche Waad enerzijds en een dam naar Oost-Flakkee- anderzijds de ver bindingen met Brabant etc. zullen tot stand komen. De Volkerakdam zou dus iets ten noorden Van het eigenlijke Volkerak ko men. De soheepvaartsluizen in deze dam zullen dan gebouwd worden op de uiter waarden aan de Brabantse kant en niet in de vaargeul; waardoor de scheep- NED. HEBV. KERK Beroepen te Hardinxveld G. v. Kooten te Genemuiden; Papendrecht H. C. Balt- man te Dussen; Oosterwolde C. Graaf- land te Ameide. Aangenomen naar Doornspijk R. W. Steur te Ouddorp. Bedankt voor Mastenbroek J. Woltes te Ernst; Lopik H. C. Bultman te Dus sen. Huizen. Na een korte vakature, ont staan door 't vertrek van ds C. van Dop naar Amersfoort, werd hierin j.l. zon dag voozien door de overkomst van ds J. H. Cirkel van Woudenberg. Bevesti- ger was de vroegere predikant van Huizen ds J. van Sliedrecht van Putten. Tekst 2 Cor. 4 7, Ds Cirkel deed in trede n.a.v. Joh. 3 14 en 15. Hei en Boeicop. Na bevestiging door ds J. V. d. Heuvel van Ede met een pre diking over Handel. 10 33, verbond ds H. Kastelein, zich aan deze, zijn eerste gemeente, sprekend over Handel. 10 36 Ds H. Stolk te Schevenüigen her dacht de dag, dat hij 25 jaar aan deze gemeente verbonden. Hij aanvaardde het ambt te Briels Nieuwland, vertrok van daar naar Goutum en vervolgens naar Charlois, om zich daarna aan de gemeen te Scheveningen te verbinden. Aanvanke lijk was hij de Vrijzinnige richting toe gedaan, doch kreeg in de loop der jaren Schrift en Belijdenis lief, zodat hij de Christus der Schriften ging verkondigen Ouddorp: Na voor talrijke beroepen bedankt te hebben heeft ds R. W. Steur thans dat naar Doornspijk aangenomen Doornspijk is een gemeente van onge veer gelijke grootte (3000) als Ouddorp en is enkele maanden vakant na 't ver trek van ds J. R. Cuperus, die hier 18 jaar stond en 85 beroepen ontving, al vorens dat naar Waddinxveen aan te nemen. Ds Steur is in die streek geen onbe kende, daar hij voor zijn komst naar Ouddorp, 10 jaar geleden, enkele jaren de genabuurde gemeente Oldebroek heeft gediend. Voordien stond hij van 1936—1941 te Oud-Alblas. Ds Steur is bijna 50 jaar. GEREF. KERKEN Beroepen te Avereerst W. de Graaf te Ahnkerk; Enumatil F. van Zuthem te HoUum op Ameland; Oud-Beijerland G. Hengeveld te Woubrugge; Uithuizen C. de Vries te LoUum. Aangenomen naa» St. Anna Parochie L. Böttichen te Ten Post. Bedankt voor Leiden J. van Leeuwen te IJmuiden. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Midwolda J. Carlier te Zutphen; Aalsmeer J. Visser te Dok- kum; Woerden G. Buys te Papendrecht Nieuw Amsterdam L. Holtrigten te OuBtwedde; Tholen J. van Doven te Er, melo. Aangenomeni naar Middelharnis M. C. Tanis te Urk; Chatham C. JSToordegraai' te 's-Gravendeel. Bedankt voor Delft G. Buys te Pa pendrecht. vaart gedurende de bouw geen hinder zal ondervinden. Inmiddels is de aanleg van een werkhaven bij Willemstad aan besteed, aldus de minister in zijn ant woord (Met de aanleg van deze werk haven is men reeds begonnen, red.) De bouw van de brug over het Ha ringvliet, welke niet essentieel is voor de veiligheid, zal enigszins getempo riseerd moeten worden met het oog op de bestedingsbeperking. Voor de bouw van de dammen maakt dit geen verschil, aldus gaat minister Algera verder. Met andere woorden komt het dus hierop neer, dat de bouw van de brug wordt uitgesteld. Voor het eigenlijke Deltaplan (de veiligheid) is deze niet nodig, wel voor het wegenplan. Wat het eerste hierboven aangehaal de betreft t.w. de toelichting op de Rijksbegroting en we bezien anderzijds het antwoord aan de commissie, van voorbereiding voor de Deltawet, dan ko men wij tot deze conclusie: voor de brug is blijkbaar geen cent uitgetrokken op de begroting voor 1958 en dit werk laat dus op zich wachten. Vanaf de Oostpunt van Flakkee bij Ooltgensplaat zal men beginnen met het aanleggen van een dam naar achter de strekdam in het Hellegat, tot op de plaats waar de verkeersrotonde zal worden aangelegd. De juiste plaats van deze dam zal zeker al zijn vastgesteld al is hij ons nog onbekend. Gelden hiervoor zijn uit getrokken. Aansluitende hierop zal later vanaf deze rotonde de dam naar Willemstad Worden gelegd en deze beide dammen vormen samen of in zijn geheel de scheiding tussen het Zeeuwse meer en het Harin|:vlietbekken. Het zal ook te vens een verbinding vormen tussen Flakkee en de Westhoek van Noord- Brabant en verder. iDe brug is evenwel nodig om ons eiland met het vaste land boven de rivieren te verbinden. Wan neer? Misschien geeft de 'behandeling van de Deltawet, die heden dinsdag in de Tweede Kamer begint ons meer licht in deze materie. De veerboot Haringvliet, na in het gemeentedroogdok van de stad Rotter dam van 'n nieuwe schroef te zijn voorzien, is weer in de haven van Middelharnis teruggekeerd. Naar wij vernemen gaat men er nu opnieuw mee proefvaren, in de hoop dat men het schip eindelijk onder de knie zal krijgen. Vanwege Rijks- en Provinciale Waterstaat is daartoe de medewerking verzocht van het bureau WeïsmuUer Co. te Rotterdam, bekende maatschappij op het ge bied van zeesleepvaart, die een van haar kapiteins, de heer H. J. Dijkema, heeft afgestaan. Deze gezagvoerder heeft vorige week al met de andere veerbo ten meegevaren om kennis te krijgen van het Haringvliet en zijn stromingen en van de havens. Men hocpt nu, dat deze kapitein er in slaagt aan de weet te komen hoe men de Haringvliet" moet manoeuvreren, waarna hij zijn kennis op de R.T.M.-kapiteins kan overdragen. Eerlijk gezegd hebben wij "niet veel ver trouwen in de uitslag. Niet dat men be hoeft te twijfelen aan de kundigheden van de heer Dijkema, maar o.i. bezitten de R.T.M.-kapiteins en stuurlieden die ook voldoende. JfVie zal er beter dan hen op de hQogte zijn met de sterke stro mingen voor de havens van Hellevoet, sluis en Middelharnis en met de eisen van navigeren, die het binnenlopen dier havens stelt? Feitelijk achten wij het voor de R.T.M.-mensen wel wat sneu, dat men meent er een vreemde kracht bij te moeten halen. En daar aan de stuurinrichting van het schip niets is veranderd dat zou ongeveer een ton moeten kosten! zijn wij niet bijster hoopvol gestemd. Het feit is immers, dat het schip slechts met geringe snelheid de haven van Middelharnis mag binnen varen. Vaart het te snel dan ontstaat er een veel te sterke zuiging op de sluisdeuren en andere in de haven gemeerde sche pen. Maar juist als het schip geen schroefwater meer maakt loopt het uit zijn roeren, omdat die van dusdanig sys teem zijn, dat zij alleen naar behoren functioneren als er druk van water op staat. Wij zien het er nog van komen, dat de „Haringvliet" voor goed van het Haringvliet verdwijnt. Misschien zou men het schip kunnen ruilen voor de „Ingenieur van Elzeningen", die de veer dienst tussen Rozenburg en Maassluis onderhoudt en dat wel een goed bestuur baar schip is, terwijl de /.Haringvliet" op de Waterweg geen havens zou behoe ven aan te doen en telkens tegen De Classis ZwoUe heeft aan de heer H. Hoeksema te Kampen voor de tijd van 1 jaar het recht verleend een stich telijk woord in de gemeenten der classis te spreken. Ite toestand van ds M. Overduin, die door een hartaanval was getroffen op de kansel te Eemdijk en in Amersfoort verpleegd wordt, is hoewel iets vooruit gaande, toch nog niet van gevaar ont bloot. Naar „De Wekker" mededeelt, heeft de redacteur enkele regels schrift van hem ontvangen, waarin hij verklaart, dat de Heere goed is en dat hij zich als een gespeend kind bij Hem mag bevin den. GEREF. GEMEENTEN Tweetal te Veenendaal L. Kieboom te Lisse en H. Rijksen te Vlaardingen. Nunspeet: De gemeente te Nunspeet heeft thans een kerk-pijporgel aange kocht. Het instrument heeft één klavier vrij pedaal en, elektrisch systeem. In de „Saambinder" komt een artikel voor, dat is overgenomen uit „Oude Paden", het orgaan van de Oud Geref. predikant ds B. Hennephof te Dordrecht en dat handelt over de televisie. Ds Hennephof vraagt hierin o.m. aan de voorstanders, die argumenteren dat er toch ook wel iemand door bekeerd kan worden, zou er ook een misdaad door gepleegd kunnen worden? Hij kan dit bevestigen, daar de zondige gezindheid, die door vele uitzendingen bevorderd wordt, reeds een misdaad t.o.v. de Heere. Er door bekeerd worden (wat niet te bewijzen is) dan moet men dit vol gens dezelfde logica afwijzen omdat zij de misdaad bevordert. stroom in langszij de veersteigers kan aanleggen. Nochthans is het betreurens waardig, dat de zaken met deze veer boot, ,waarop Flakkee zoveel hoop heeft gesteld, zo uitpakken, want het is een groot schip en in elk geval groter dan de Rozenburgse boot. We zullen het verloop afwachten. -----o--------- Uien veiling van dinsdag 29 oktober '57. Grove 12.51; middel 14.34; drielingen 19.13; Picklers 22.—. Aanvoer 93.000 kg. --------o-------- De grote nieuwe silo van de Coöpe ratieve Aankoop- en Afzetvereniging „Goeree Overflakkee" G.A. staande aan de haven te Middelharnis, zal op 14 nov. a.s. des nam. 3 uur officieel in gebruik worden geseld, door ir. Y. de Boer, di recteur van het Centraal Bureau te Rot terdam. ---------o------ MIDDELHARNIS DIEKHUUSNIEUWS Uitslag verloting: 629 gaswarmwaterapparaat; 904 elektri sche koffiemolen; 262 armbandhorloge; 1075 jongens- of meisjesregenjas; 470 grote lap manchester; 159 schemerlamp 980 badhanddoek; 62 nylonkousen; 1297 schort; 1406 doos koffielepels; 461 sjaal 817 boekensteunen; 688 tabakspot; 69 gasaansteker; 855 blokhanddoek; 1009 zakdoekjes; 1411 boek Holland"; 1030 legpiizzle; 901 eend met snoep; 575 spe- cerijkoek. Verkoopavond Eleosschool. Woens dagavond 30 oktober van half 7 tot half 9 uur, wordt in de Eleosschool voor B.L.O. te Sommelsdijk een verkoop avond van gemaakte artikelen gehou den. Ieder is hartelijk welkom. DIRKSLAND Burg., stand. Geboren: Cornells Ma- rinus z. V. M. P. Pipping en C. Osse- weijer; Dirkje d. v. P. Wolfert en K. Groenendijk. Padvinderij. De oude woningen aan het Korteweegje die voor bewoning niet meer in aanmerking komen, zijn thans bestemd voor de padvinderij voor het houden va bijeenkomsten enz. Kerknieuws. Geref. Gemeente: A.s. vrijdagavond zal kerkeraadsvergadering worden gehouden, gelijk wordt dan doopzitting gehouden van 8 tot 8.30 uur Poopsbediening a.s. zondagavond 3 no vember. MELISSANT Kerkdienst. Woensdag 30 oktober, des avonds 7 uur, hoopt ds A. Vergunst van Rotterdam (C.) in de Geref. Ge meente alhier voor te gaan. (Vervolg pag. 4) Namens de raadsleden ontvangt de scheidende wethouder, de heer H. van Rossum uit handen van burgemeester van Heyst een blijvend aandenken in de vorm van een fraaie barometer. Naast hem zijn echtgenote en dochter. In de j.l. vrijdagavond te Melis^ant ge van Rossum zijn taak neergelegd als hij van zijn hofstede waar zijn kinderen meente Dirksland. De heer van Rossum vierde als lid van de Provinciale Staten vanaf 1935 zitting in de raad. Hij had in het bglang van de gemeente had ge zijn college wethouder en raadsleden de raadszitting zelf, vindt de lezer aan Aan het eind van de zitting werd af scheid genomen van wethouder van Ros sum, waarbij ook mevr. van Rossum met een van de dochters tegenwoordig was. Burgemeester van Heyst sprak de scheidende wethouder namens de raad toe. Er wordt door U een brok werk afgesloten zei spr., dat de liefde had van uw hart. Het college is dan ook vervuld met een gevoel van dankbaarheid, dat God U de wijsheid en de krachten gege ven heeft om uw taak als wethouder in het belang van de gemeente Melis sant te vervullen. Vanaf 3 sept. 1935 tot 5 Sept. 1939 is de heer van Rossum raadslid geweest aldus spr.; toen kwam de bezetting; na de bevrijding in 1945 kwam hij eerst in de noodgemeenteraad, werd in de definitieve raad wethouder, welke funktie hij tot heden heeft ver vuld. De bittgemeester had de eer ge had het grootste gedeelte van de wet houders-periode met hem samen te wer ken. In de tien jaar dat spr. hem had gadegeslagen was er in toenemende ma te waardering voor zijn persoon en ar beid gegroeid. Het dienen van de pu blieke zaak is geen gemakkelijke opgave Men treedt naar buiten en bij ieder vindt dit geen weerklank. Persoonlijk had spr. veel van hem geleerd; U bent niet een man van veel woorden, bracht nooit uw eigen persoon naar voren inte gendeel maar U was overtuigd met zwakke krachten de goede zaak van de gemeente te dienen. De toepassing van de woningwet 1947 noemde spr. wel de moeilijkste opgave, die via de woning-commissie aan b en w werd voorgelegd. Tal van punten zijn er echter, waar we ons over verheugen zei spr.; Melissant kent de woningnood nog, maar aan vele aanvragen kon toch worden voldaan. Dit punt eist steeds voortdurende inspanning, betoogde spr., maar gelukkig zijn in de heren van Rossum en Leydens personen getroffen die het zich tot een eer stelden, dit tot een oplossing te brengen. Een belangrijk punt bij alle behandel de zaken noemde spr. de eensgezindheid- Ondanks verschillend politiek inzicht was er altijd een vriendschappelijke sfeer, wat voor het werk van b en w van ontzaggelijk grote betekenis is. Rus tig en bescheiden werden de zaken be zien en na overweging kwam het bijna altijd tot een afgerond voorstel. Overstappend van de vergoedingen van b en w op de gemeenteraad merkte spr. terecht op, dat de wethouders daar meestal niet het woord voeren. Wan neer U het echter deed, zei spr. tot de heer van Rossum, wist ieder van ons, dat U recht op de man af ging. Al deze eigenschappen stempelen U tot een mens met prettige omgang. U zult een lege plaats in het college achterlaten en het is met een tikkeltje weemoed dat we U zien gaan, aldus de burgemeester. Maar ook met dankbaarheid aan God, die U begiftigde met een goed verstand en helder inzicht. Nu'het bedrijf is overgegaan In han den van de kinderen, wenste de voorz. hem toe, dat hij in de genabuurde ge meente Dirksland een welverdiende rust zou mogen genieten. Spr. wist dat het overgrote deel van de gemeentenaren hem waardeerde voor al het werk ten houden raadszitting heeft wethouder wethouder en alg raadslid. Dit, omdat op wonen, gaat verhuizen naar dè ge- (die onlangs zijn zilveren jubileum van Zuid-Holland voor de S.G.P.) heeft veel lof aan te horen voor hetgeen hij daan en werd door de burgemeester, hartelijk toegesproken. Het verslag van de binnenzijde van dit blad. nutte van het algemeen verricht. Bij het 25 jarige jubileum van dhr. van Rossum als lid van de Prov. Sta ten, had spr. de vele funkties gezien, die door hem worden bekleedt. In kerkelijk opzicht hebt U uw scoren verdiend zei spreker en als voorz. van de polders bleek U te zijn de juiste man op de rech te plaats. Het moet een voldoening zijn op zulk een eervolle wijze uw werk neer te leggen, besloot spr., namens de gehele raad en de bevolking voor het geen hij voor de gemeente Melissant had gedaan. De burg. onderstreepte deze dank door hem namens de raad een blijvend aandenken aan te bieden, in de vorm van een fraaie barometer. De burgemeester dankte ook mevr. van Rossum voor de steun die zij'al die jaren haar man had verleend, door hem zoveel avonden tén nutte van het alge meen belang af te staan. Honderd drie en twintig raadsvergaderingen zijn er door uw man bijgewoond en vele hon derden vergaderingen van b en w. Dikwijls zal dat voor U niet prettig geweest zijn zei spr. en zegde haar daarvoor hartelijk dank. Om op de wonde nog een pleister te leggen, over handigde de burgemeester mevr. van Rossum een fraaie bloeiende plant, (Bromelia). Weth. Leydens was dankbaar dat de heer van Rossum als Ie wethouder naast hem stond. Toen hij wethouder werd, was alles vreemd en ook hij had veel van hem geleerd. De samenwer king was ondanks kleine verschillen buitengewoon prettig; de b en w ver gaderingen waren hoogstaand en het speet hem werkelijk, dat dhr. van Ros sum naar Dirksland vertrok. Hij hoopte dat de samenwerking met zijn opvolger van dezelfde aard zou zijn. Dhr. Molenaar die als fractielid van de S.G.P. met hem in de raad zat, speet het ook, dat de heer van Rossum de gemeente verliet. Hij had maar kort in de raad gezeten, maar de samenwer king was altijd prettig. Spr. dankte hem daarvoor en was blij, dat zijn zoon hem in de raad zal vervangen. „In de plaats van de vaderen zullen de zonen zijn" aldus haalde spr. het Bijbelwoord aan en wenste hem en zijn gezin 's Heeren zegen toe bij het vertrek naar Dirksland Wel hoopte hij daar zo nodig nog eens "bij hem tê_.Daogen aankloppen om raad. Dhr. V. d. Spaan zei afscheid te ne men van een tegenstander. Dikwijls wa ren we het niet eens zei spr., dhr. van Rossum wilde niet zijn zoals ik en ik niet zoals dhr. van Rossum. Dat kan ook niet. Spr.' wenste de heer en mevrouw van Rossum echter gaarne vele geluk kige jaren te Dirksland toe. DanloVoord Na deze redevoeringen zei weth. van Rossum, dat er enige weemoed was in dit scheiden. Het is de loop der natuur, dat de ouders voor de kinderen plaats maken. Hij was blij, dat zijn bedrijf door hen was overgenomen, wat echter tot gevolg heeft, dat hij Melissant gaat verlaten en van zijn funktie als wethouder en raads lid wordt ontheven. Hij had getracht zijn taak als zodanig naar zijn besta vermogen te vervullen, niet om mensen te behagen maar naar de beginselen die hij voorstond, gegrond op Gods Woord. Spr. was beschaamd over alle lof, hij had dit niet verdiend. Eerlijk wilde hij zijn gebreken en tekortkomingen erken nen. Bij zijn intrede te Melissant was er in tegenstelling met wat het nu is een te zuinig beheer. Er viel veel op te knappen en met liefde had hij daar aan medegewerkt. Straten en wegen zijn verbeterd, de huizenbouw is bevor derd. Toch was bij hem de laatste jaren de ambitie wat aan het tanen; niet om de verstandhouding in b en w en de raad die prima was, maar omdat we als gemeente aan banden liggen en van bo ven af worden geregeerd. Van de auto nomie van de gemeente is weinig meer over, wat naar spr.'s inzicht steeds er ger wordt. Hij hoopte dat dit nog eens zal veranderen. Wat gezegd is over het aandeel in de woningbouw e.d. zei spr., daarin ben ik de burgemeester maar gevolgd. Hoeveel reizen hebt U daarvoor naar Den Haag gemaakt? stelde spr., die de lof daarover gaarne aan hem terug gaf. De samenwerking in b en w was pret tig. Er was wel eens verschil van me ning, omdat er verschil van opvatting was, hij dankte echter de burgemeester en weth. Leydens voor de prettige sa menwerking. Ook de raadsleden. [Dhr. V. d. Spaan noemde zich tegen stander dat is hij ook zei spr. maar er was toch weinig tegenkanting. De laatste raadsvergadering uitgezon derd, was er steeds een prettige sfeer. Hij hoopte dat dit bestendigd zal blijven en een waardig opvolger zijn plaats zal innemen. Hij dankte voor de cadeaux hem en zijn echtgenote geschonken en besloot met de wens dat de Heere de arbeid voor de gemeente Melissant zal zegenen. Men bleef daarna nog geruime tijd onder het genot van verversingen bijeen. Mogen w' op deze dag herdenken, Hetgeen God ons volk wou schenken; Hij heeft ons toen in donk're nacht, Het Evangelie opnieuw gebracht. De neev'len werden opgeklaard, De Bijbel werd opnieuw ver-klaard. Aan menigeen die dwaalde in 't rond, En soms nergens rust meer vond. De vijand were! met kracht verslagen, Gods naam en roem werd uitgedragen. Na 4 eeuwen heerst er weer een (donk're nacht. Men hoort echter schaars de bange klacht O, God, was 't weer Hervormingsdag! Opdat ons volk wederkeren mag Van onze boze en ijd'le paan En opnieuw weer pal mag staan. Voor 't Evangelie en het Woord, Zoals dat eertijds werd gehoord. Wil Zelf het Licht opnieuw doen schijnen Opdat die nevelen verdwijnen. De vijand wordt' teniet gedaan, Door Uw roemrijke daan. En wij weer mogen wederkeren Tot de Heer der Heeren. (Du vers is ons ingezonden door een lezer uit een Sanatorium. Red.) Holland-Zeeland reclame geldt niet voor kachels Ten onrechte vermeldden wij j.l. vrij dag in de attentie, die wij op de recla me, die de middenstandsgroep „Holland- Zeeland" te Middelharnis gemaakt, dat daaronder ook de aankoop van haarden en kachels is begrepen. De firma Seton berichtte ons, dat die er van zijn uitgesloten, omdat dit door de fabriek vastgestelde prijzen zijn. De korting op de aangewezen koöpdagen geldt dus niet voor haarden en kachels; wèl voor wasmachines e.a. artikelen. Redaktie

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1957 | | pagina 1