/C. Supertankers kunnen in nieuwe R.D.M, dok Nieuws uit Zeeland Giro-betaling postabonné's! Nu bij 1 pakje Thee (Spar) 90 cl 200 gram Fondant voor de halve prijs „EILANDEN-NIKUWS" Problemen op het eiland Tholen n. Arie Schaap werd „tijgerman" '^k^MjyridiWu ■kei ijk al let lei- Bel es aan UIT DE KERKEN NED. HERV. KERK Over de paardetraxn Spar-klanien hebben elke dag exiraaijes! van 56 voor 28cent Ln 24 zegels! Predikant „verkoopt" gezinnen Deze week w^mÈ^ms^^m^^^f^»^'^^ 1 Q% korting op alle Spar-artikeien: Luister- en kijkgelden brachten 33 min. op Van heinde en ver Botsing bromlietsrijders te Middeiharnis Dinsdag 8 oktober 1957 Bladz. 3 zön"i Aan boord van de Amerikaanse destroyer U.S.S. „Huntington" gaven 200 Ame rikaanse bemanningsleden spotaan hun bloed ten bate van het Ned. Roode Kruis Het initiatief hiertoe is uitgegaan van de bemanningsleden zelf. De bloed- afneniing geschiedde onder leiding van dr. A. W. Mellema, directeur van de Bloedtransfusiedienst. Foto: Geassisteerd door een Roode Kruis verpleegster neemt een ziekenverple ger van de oorlogsbodeni bloed af van een der Amerikaanse Jantjes. Onze bijzondere Thoolse medewerker schrijft ons; In ons vorig artikeltje wezen we er op, dat de meest vruchtbare gronden, hoe vreemd het oppervlakkig bekeken mag zijn, niet tot de welvarendste streken behoren. Dat er juist in die streken het eerst sprake is van een overbevolking die uitloopt op een trek naar de steden. Dat is voor de klein- gronden in Zuid-West-Nederland in het algemeen het geval, maar voor het eiland Tholen manifesteert zich dat wel t)ijzonder duidelijk. Een oud rijmpje vermeldende de be roepsbezigheid van drie personen uit elk der stemhebbende steden spreekt reeds van „Drie Tholenaars, twee soldaten". en wijst er mogelijk reeds op, dat de Tholenaars vanwege een zekere over., bevolking genoodzaakt waren om het eiland te verlaten en de soldatenrok aan te trekken. Hoe dat ook moge zijn, in het heden kan worden geconstateerd, dat de eco nomische toestand van Tholen oorzaak is van stilstand der bevolking en een ge leidelijke wegtrekking van de jonge be volking. Zeker zou die migratie nog scherper vormen aannemen als de alom heersen de woningnood niet remmend werkte. Geen werk voor de bevolking en daar om een geleidelijke migratie van de Thoolse bevolking. Dat is eenvoudig gezegd het probleem waar Tholen mee worstelt. Kon er voor meer werk gezorgd worden, dan was het Thoolse probleem ons inziens opge lost. Nu wordt in de toekomst het oog ge richt op het Deltaplan maar de uitvoe ring daarvan en de mogelijke verbete ringen, die daaruit zouden kunnen voort vloeien liggen nog te ver in de toekomst terwijl eigenlijk onmiddellijke hulp of maatregelen voor Tholen getroffen die- nen te worden. In het Jegin van ons vo rig artikel noemden we enige zaken op, die mogelijk enige verzachting zouden kunnen aanbrengen en die jaren geleden reeds als zodanig door ons in het licht werden gesteld. Over de herverkaveling, toen nog niet aan de orde, schreven we toen niet Thans willen we hieraan enige aandacht schenken. En dan moeten we bereids opmerken, dat van de herverkaveling geen toename van arbeid en daardoor een vasthouding van de Thoolse bevol king is te verwachten. Integendeel. Als binnen enige jaren de herverkaveling gereed zal gekomen zijn, dan verwachten we er van, dat de mechanisatie in de landbouw zal toene men en een aantal werkkrachten over bodig zal worden. De herverkaveling heeft ook in zich een tendenz om het klein-grondbezit zoal niet op te heffen, dan toch te verminderen, door aan te sturen op het scheppen van boerderij tjes waaruit een gezin kan leven. Hoe aanlokkelijk dit ook mag zijn, toch zit er iets in, dat voor de hoeveelheid ar beid, die verricht moet worden niet be vorderlijk is. Juist, die k\eine boerderij tjes de spulletjes die boertjes met 4 tot 10 gem«ten grond presteerden het uit hun klein bedrijfje te halen, wat nie mand anders er uit halen kon. Een ha grond van zo'n klein bedrijfje vereiste en leverde meer arbeid op dan een ha van een groot- of middelgroot bedrijf. We laten geheel in het midden of bezit van zulke kleine bedrqf jes economisch wenselijk is, maar willen toch niet ver geten, dat een gemeente als Sint Anna- land, waar het kleia-bedrflf het meest tot bloei was gekomen zeker niet tot de minst welvarende van het eiland gere kend moet worden. Andere motieven te gen het verdwijnen van het klein bedrijf liggen meer op het gebied van zedelijke waarden en vallen buiten ons bestek... We wilden alleen maar aantonen dat dé herverkaveling eer minder dan meer arbeid zal opleveren, wat we menen te hebben aangetoond doordat door de her verkaveling de verdere mechanisatie op landbouwgebied wordt bevorderd en er in de herverkaveling een tendenz is ge legen tot vermindering van het kleinbe drijf met zijn zo intensieve en veelvul dige arbeid. De herverkaveling lost dus het probleem der werkloosheid aller minst op, maar doet het integendeel nog scherpere vormen aannemen. De eerste iionton van het nieuwe dok 9 van de Botterdamsche Droogdok My. N.V. is dezer dagen aan de werf aange komen. Deze ponton werd door L. Smit Oo's Intematitmale Sleepdienst van Antwerpen overzee naar Rotterdam ge sleept, nadat zij van te voren door, pel- gische sleepboten van de scheepswerf Jos. Boel Zonen te Temse, tot aan Antwerpen de Schelde afgevoerd was. Met tussenpozen van ongeveer zes we ken zullen in totaal elf pontons deze reis maken. ledere ponton heeft een hoogte van ruim zes meter, een lengte van 51.50 meter, overeenkomstig de breedte van het dok en een breedte van 'bijna 21 m. De 22 zijkasten van het nieuwe dok worden gemaakt door de firma Kloos te Kinderdijk deze firma is tevens belast met de samenbouw van het dok in de Heysehaven van de RJ>.M. Aaneenge- koppeld en voorzien van bordessen aan de einden zal het dok een totale lengte krijgen van 256 m bij een hefvermogen van 52.000 ton. Het dok is door de R.D.M, ontworpen en zal doordat het schepen met een diep gang tot 35' zal kimnen opnemen, be halve voor supertankschepen met een draagvermogen tot ca. 80.000 ton ook geschikt zijn voor het dokken van grote passagiersschepen. Als in de zomer van 1959 het dok gereed is, zal het bij de R.D.M. in aanbouw zijnde vlaggeschip Rotterdam van de HoUand-Amerikalijn een van de eerste schepen zijn welke in het dok zullen worden opgenomen. Bij het ontwerp is rekening gehouden met de mogelijMieid, het dok nog met een twaalfde ponton te verlengen ^ot een lengte van 277 m. De bijbehorende kadewerken met ligplaatsen, steigers en .oegangabruggen voor de dokken ziji. reeds in een ver gevorderd stadium, zo- dat bij het gereedkomen van het dok tevens voldoende gelegenheid voor het meren van supertankers is gewaarborgd. THOLEN Burgerlyke stand over sept. 1957. Ondertrouwd: C. Bout en E. Geuze Getrouwd A. A. van Aert 35 jaar en A. K. van der Dindé^ 33 jaar. Overleden te Bergen op Zoom A. J. den Ouden ongeh. Dameskrans. In vert>and met de vele zieken ,en het bezet zijn van het ver enigingslokaal zijn de verkoopdagen van het werk van de Ned. Herv. Krans alhier thans gesteld op vrijdag 11 en zaterdag 12 okt. a.s. Bietencampagne. Deze week zijn aan de haven alhier de eerste suikerbieten aangevoerd ter verscheping naar de di verse suikerfabrieken. Verkeerscorsus. Onder leiding van de heer A. M. Westdorp, postcomm'andant der Rijkspolitie alhier zal de afd. Tho len van het Verbond van Veilig Ver keer maandag 14 okt. a.s. weer begin nen met een cursus voor veilig verkeer. Deze cursus zal 10 weken duren en worden aangevuld met films en verkeers tafel. De cursus wordt gratis gegeven men verwacht alleen dat de cursisten lid worden van het Verbond voor Veilig Verkeer. N.C.V.B. De afd. Tholen van de Ned. Chr. Vrouwenbond zal woensdag 9 okt. a.s. in het Verenigingsgebouw een bij eenkomst beleggen waar dan ds J. den Hoed, Ned. Herv. predt. alhier zal spre ken over Doop en Avondmaal. Verkoping. Zaterdag 12 okt. a.s. zal notaris E. D. v. d. Velde alhier in het openbaar verkopen het woonhuis met erf van wijlen mej. J. Geluk, Verl. Hoogstraat no. 98 en wel des avonds 8 uur in hotel Zeeland. Jubileum;. Het echtpaar A. KotC. J. Baaij alhier hoopt vrijdag 11 okt. a.s. het feit te herdenken, dat het 40 jaren geleden in de echt werd verbonden. SCHERPENISSE Burgerlijke stand over sept. 1957. Huwelijk: C. L. Ovenfeeeke 27 jaar en A. P. Verkerke 21 jaar. Overlijden: J. Hage 87 jaar gehuwd geweest met P. IJzerman; P. van der Werff 60 jaar echtg. van M. Lindhout Ingekomen: J. Geuze en gezin van Oud-Vossemeer; P. J. Laven van Her- wijnen.' Vertrokken: J. J. L. van Dalen naar Rijswijk Z.-H.; J. J. Moelker-Zandee n. O en W Souburg; M. Geuze naar Gou da; G. Vos en gezin naar Zwöndrecht iST. ANNALAND Burgerlijke stand over sept. 1957. Geboren: Kr^na d. v. L. van Dijke en J. Goedegebuure; Jan z. v. C. Moerland en J. Hendrikse; Gerardus z. v. E. Goe degebuure en S. van Leeuwen. Overlijden: P. Westdorp 76 jaar wed. van C. D. Goedegebuure. Ingeikomen: M. E. Ketting van Ber gen op Zoom; J. de Leeuw van Yerseke; A. Verdouw en echtgenote van Tholen; Vertrokken: M. C. van den Boogaart naar Rotterdam. Oenkerk; Hardenberg D. Pasman te Delfzijl. Bedankt voor Harlingen D. Kuiper te Bedum; Delft J. Goede te Aalten; Ap- pingedam J. v. Wijngaarden te Aalten; Deventer P. Visser te Tilburg; Kampen en Werkendam M. Mulder te Heerde. Ds C. Ruben te Helpman is veldpredi- ker geworden in algemene dienst en nam dientengevolge afscheid van zijn gemeente. CHR. GER. KERKEN Tweetal te Steenwijk J. Carliet te Zutphen en S. Wijnsma te Broek op Lanigendijk. Beroepen te Zaandam S. Wijnsma te Broek op Langendijk; Delft G. Buys te Papendrecht Bedankt voor Ede K. van Smeden te Utrcht; Bunschoten D. Slagboom te s-Gravenzande Momenteel is er één student met preek-censent nl. dhr. W. Steenbergen te Apeldoorn Beroepen te Middelhamis C. Tanis te Urk. De Theol. school ontving uit een nalatenschap te 's Gravenmoer 1000.-. Den Haag-Zuid. Deze nog jonge ge meente ontving in ds W. de Joode ge komen van Ede haar eerste predikant. Bevestiger was prof. L. v. d. Meiden, welke sprak over 2 Tim. 4 4a. De in- trede-tekst was Openb. 6 2. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Aagtekerke J. Bel te Krabbendijke; Middelburg W. Hage te Nunspeet Bedankt voor Giessendam en Moer- capelle p. van GUst te Dirksland; N.- Beijerland J. Bel te Krabbendijke; West- kapelle W. Hage te Nunspeet. Vijftig jarig bestaan Ger. Gemeenten Ter gelegenheid van het 50 jarig be staan der vereniging van de Dedeboeri- aanse Gereformeerde Gemeenten en de Gereformeerde Gemeenten onder het kruis zal (morgen) woensdag 9 oktober te Rotterdam in de kerk aan de Boe zemsingel een herdenkingssamenkomst worden gehouden. Woordvoerders zullen zijn in de voormiddagdienst ds A. Ver- hage van Gouda en des nam. ds L. Rqk- sen van Rotterdam W en ds C. Hege- niah uit Genemuiden. De laatste zal spreken over de Geref. Gemeenten in Noord-Amerika en Canada. Vraag in alle steden tussen Bangkok en Amsterdam, waar een vliegveld is, naar de „Tijgerman" en men zal XJ ver wijzen naar Arie Schaap, dierensteward bij de K.L.M. Deze man, met zijn zacht aardige naam dankt dit krijghaftige epitheton aan het volgende voorval, dat zich afspeelde in een verstikkend-hete tropennacht te Damascus. Arie Schaap was van Bangkok op weg naar Amsterdam. Met twee tijgers. Twee bijzonder makke tijgers. Te Da mascus werd een nachtstop gemaakt. De cabine vah de DC-4 was een oven ge lijk. Tot groot ongerief van Arie en de tijgers, die terecht, vonden dat een nachtstop bedoeld was om te slapen. Daarom greep Arie de twee tijgers bij hun halsband, verliet het vUegtuig en legde zich te rusten onder de vleugel. Al spoedig daverde de omgeving van zijn gesnurk, waarbij zich nog de ge luiden voegden van de twee tijgers, die, dicht tegen hem aangevlijd, eveneens een uiltje knapten. Dit geluid werd opgevangen door een Ijverige douane-beambte. Hij speurde naar de oorzaak en wat hij ontdekte, bracht binnen een minuut het hele vlieg veld in opperste paniek. Politie, brand weer en leger rukten uit, om de man, die zich Jkreunend verdedigde tegen de gecombineerde aanval van twee tijgers, te hulp te snellen. De DC-4 werd om singeld en met het geweer in aanslag WEiagden de dappersten zich naderbij. Om niets meer of niets minder te zien dan een zeer verveeld geeuwende Arie, die, door het lawaai gewekt, noodge dwongen met zijn twee tijgers maar weer de rust van de cabine opzocht. Sinsdien luistert Arie Schaap naar de bijnaam ,de tijgerman"... Na het 4e kwartaal weer voor de deur etaat maken wij onze postabonne's attent op het be talen van het abonnementsgeld per giro. Itoor het overschrijven van 1.90 bespaart dit de hoge incassokosten. Het Js luitslultend bedoeld voor degenen die gewoon ^n via de post betalen; waax onze agenten aan de deur komen worden geen Incasso-kosten l^jgerekend. De ipostkwitanties gaan op 12 oktober a.a de deur |uit; voor die tijd per giro overschrijven is ge wenst. Administratie, N.V. Eilanden-nieuws Beroepen te De Bilt en St. Maartens dijk T. Poot te Haatten; Eist (U) G. van Estrik te Nieuwland; Bruchem J. Doomebal te Oene; Waarder C. Treure te Ederveen. Benoemd tot vicaris te Woudsend, cand. Th. Pol te Vriezenveen Bedankt voor Meerkerk J. Noltes te Emst; Ridderkerk G. van Estrik te Nieuwland Beroepen te Mastenbroek J. Woltes te Ernst GEBEF. KERKEN Beroepen te Leerdam C. Timmers te St. Pancras; Leiden J. van Leeuwen te IJmuiden; Dussen S. J. Verveld voor heen doopsgezind predt. te Den Hom; Haastrecht J. Lensink te Culemborg; Groningen W. van Boe.en te Eindhoven Aang. naar Eünmen M. Feitsma te (Buiten verantwoordelijkheid der red.) Den Bommel, 4 okt. 1957 Mijnheer de redacteur. Ik heb met genoegen het stukje in Eilanden-nieuws gelezen over de R.T.M, en de paardetram en wat oude herinneringen betreft valt het mij op dat het zo mooi en precies weergege\ren is. Ik heb daar ook nog persoonliJKe herinneringen aan. In die tfld had ik in Hilligersberg twee zwagers wonen en in de wrinter ging ik daar elk jaar heen als 't werk op 't land stil lag. Ik was toen ongeveer 16 jaar en ben er nu 65. De Bergweg was toen nog een landweg met aan weerskanten sloten waarlangs een rij wilgebomen. Wat natuurschoon betreft prachtig, ai alles nog mooi ou derwets. Het café Preeriks kan ik mij heel goed herinneren en daar werd het paard vervangen door een verse. Aan elke kant van de Schie reed zo'h tram; de een naar Overschie reed links en de rechter naar Hilligersberg. Ui heb de koetsier nog wel eens ge holpen; er stond op dat moment dat ik meereed naar de Koemarkt een paard voor, die wat men noemt verkeerde nukken had en 't op een hollen wou zet ten. En daar ik al vroeg bij mijn vader achter de paarden liep, hebben we sa men dat weerstrevende dier in bedwang kunnen houden, waar de koetsier mij nog voor bedankte, want in een tram kom je in de regel niet veel mensen te gen die yan paarden verstand hebben. Alles ging ouderwets gemoedelijk. Ik herinner mij nog een voorval dat de tram uit de rails liep. Maar geen nood, de passagiers even naar achter voor te genwicht en met een vijzeltje werd het vehikel weer in 't gelid gezet. Die oude belevenissen lees ik altijd graag. De klok terugzetten gaat nu eenmaal niet, maar toch wil Ik zeggen, dat de gezelligheid van vroeger in vele opzich ten niet voor 't moderne onder deed. Met groeten J. ZXJIJDIJK Molendijk 10 - Den Bommel Eén der Nijkerkse predikanten ds. J. Koele, voorheen te Dirksland, merkt in zijn gemeentebericht in de Hervormde Kerkbode voor de classis Harderwijk het onderstaande op: Ik las dezer dagen dat in een gemeen te in ons land een beroep op de ge meenteleden gedaan werd, om contact te zoeken met mensen, die pas in de ge meente zijn komen wonen. Zij voelen zich vaak zo vreemd in de nieuwe om geving. Wat kan het een verkwikking zijn voor zulken dat een buurman of buurvrouw in de straat eens aanbelt om kennis te maken. Het zijn soms mensen die 's zondags dezelfde weg naar de kerk gaan. Ik zou dit echter nog verder wiUen uitbreiden. We klagen wel eens over de onkerkelijkheid. Wat erg toch dat ver schillende mensen niet meer naar de kerk gaan. Maar hebt U wel eens gepro beerd ze in de kerk te krijgen? Hier hebben de gemeenteleden een taak. Ik weet wel dat het zo gemakkelijk op de dominee of ouderlingen wordt afgescho ven, dat die ze eens moeten bezoeken. Maar met één bezoek heb je de mensen niet in de kerk. En er is heus meer te doen dan alleen onkerkelijken te bezoe ken. Voor elk meelevend lid ligt hier een taak. Ik wou dat er In de verschillende stra ten van Nijkerk actieve gemeenteleden waren die zich eens voornamen om in de komende winter regelmatig enkele on kerkelijke gezinnen in hun straat te be zoeken. Bel eens aan en ga eens praten over hun belang van de geestelijke din gen en over de kerkgang. U kunt hierbij op onze steun rekenen. Wij zouden het zeer waarderen als er zo wat van de ge meente uitging. Bel es aan: Dit soort belletje trekken zal zeker enthousiast door verschillende worden ontvangen. Misschien wordt deze trek aan of druk op de bel de klop op het geweten van de ander dat het toch zo niet gaat, op dat er nog gewonnen worden voor de Heere en Zijn Dienst. IJ kent nu het slagwoord? Het is: bel es aan. Ds G. Lans, destijds jeugdpredikant te Amsterdam, doch sedert enige tijd predikant te Amsterdam-West-Wijkge- meente-Slotermeer, staat voor de nood zaak in dit stadsdeel, dat reeds 40.000 inwoners telt, een kerkelijk centrum te bouwen. Aan de bouwsom voor een der gelijk centrum (kerk plus bijgebouwen) ontbreekt nog 400.000. Dit bedrag wil de predikant.zo spoedig mogelijk bijeen (10-17 oktober) DUBBEL aantal zegels op: Ontbijtkoek groot 70 et, 28 zegels middelgroot 53 et, 21 zegels Amandelspeculaas p. pak 200 gr. 70 et, 28 zegels Custard p. pak 450 gr. 80 cl, 24 zegels Maak hier gebruik van/ Wani mei 200 zegels kuni u uw Sparboekje al inruilen voor een gratis gulden. Kopen bij De Spar - is sparen bij de koop zien te krijgen, door 800 meelevende gezinnen elk 500 té laten opbrengen. Echter, vele dezer meelevende gezin nen zullen dat niet kunnen en daarom zegt ds Lans in een juist verschenen vouwblad: „Ik verkoop stuk voor stuk al mijn gezinnen aan een hervorm de gemeente, aan een muziekvereniging aan welke instantie, waar ook in Ne derland, die een gezin wil adopteren en het geld op tafel wil leggen. Reeds adopteerde de hervormde gemeente van Hallum (Ameland) een Amsterdams ge zin. Het vouwblad is gefllustreerd met een maquette van het te stichten kerke lijk centrum Slotermeer, en met een aantal foto's die de groei van dit deel van Amsterdam duidelijk doen zien. Chocoladerepen per stuk. Rijst per pak 500 gram BeSSenSap Hes 0.36 Uter Hes 0,29 Uier WrijfWaS doos 140 gram Sclioensmeer per doosje Kaclielglans per tube KabeljOUW per pak 450 gram 20 et, 4 zegels 62 et, 12 zegels 120 et. 24 zegel. 95 ot, 19 zegels 82 et, 16 zegais 30 eb 6 zegels 30 et, 6 zegels 115 el, 23 zegels (alleen voor wintceliers met diepvriescontainer) Het aantal geregistreerde radio-ont vangtoestellen steeg van bflna 21 min. op 1 januari tot ruim 2,25 min. op 31 december 1956 of met bijna 7 pet., zo blijkt uit het jaarverslag van de P.T.T. over 1956. In de periode van 1 januari de datum waarop de wet op het kijk geld in werking trad, tot 31 december werden circa 100.000 televisietoestellen geregistreerd. Bij de ruim een half miljoen controles die in 1956 werden uitgevoerd, bleek bijna 8 pet. van het aantal aangetrof fen radio-ontvangtoestellen niet te zijn aangegeven. In totaal werden ruim 18.000 processen-verbaal opgemaakt, waarvan een kleine 600 tegen overtre ders van de wet op het kijkgeld. De bezitters van televisietoestellen hadden ook moeite met de betalingsdiscispline: ruim 9.400 van hen betaalden het kijk geld niet op tijd. Aan luisterbijdragen werd 30,5 min. gld. ontvangen, aan kijkgeld ruim 2.5 min. Na aftrek van 4,1 min. wegens in casso- en controlekosten en na verreke ning met de Nozema en de N.T.S. ten bedrage van 4 min. kwam een bedrag ad 24.9 min geld. beschikbaar voor het ministerie van onderwijs, kunsten en wetenschappen. 108 jarige gehuldigd Nederlands oud ste inwoonster, de te Holterhoek ge meente Eibergen wonende weduwe Christina Kamebeek-Backs, of wel Chrissemeuje vierde 2 oktober haar 108e verjaardag. De hele dag was het in haar anderg zo stille woning dicht bij de Duitse grens een komen en gaan van krantfenmannen, fotograven, familie, en Groepscommajidant Ri{kspolitie roept getuigen op Zaterdagavond, 5 oktober 1957 om streeks 20.50 uur, had op de Vissers- dijk te Middeiharnis een verkeersonge val plaats, waarbij twee bromfietsberij ders op het midden van de weg tegen elkander gereden zijn. Uit de richting bioscoop naderde de 16 jarige R. V. uit Middeiharnis terwijl Uit tegengestelde richting de 30 jarige C. A. G. uit Melissant naderde. Onge veer ter hoogte, van het slop van Mar» kesteijn botsten beide personen met hun bromfietsen op het midden van de/'^w'èg tegen elkander. Het gevolg was een flinke beschadiging van de beide brom fietsen. De 16 jarige R. V. werd zodanig door. de val getroffen dat hij met een vermoe delijke hersenschudding per brancard naar zijn woning vervoerd moest wor den. C. A. G. te Melissant liep wonder boven wonder slechts enige lichte ont vellingen op en kon op eigem gelegen heid huiswaarts keren. In verband met dit verkeersongeval verzoekt de groepscommandant der rijkspolitie te Middeiharnis hen, die ge tuigen waren, zich voor het verstrekken van inlichtingen te vervoegen op het groepsbureau der rijkspolitie te Middei harnis, Ring 36 of bij de politie van hun woonplaats. verdere belangstellenden. In deze vroege morgen ontving ze al talrijke fehcitaties over de post, benevens tal van bloem stukken, fruitmanden en andere ge schenken. Het oudje is nog gezond;.-9n vitaal. Ze wijkt niet van haar vaste leef regels af's morgens half tien opstaan, 's middags wat rusten en 's avonds om negen uur naar bed. Vooral 's avonds laat ze zich door niemand weerhouden om naar bed te gaan als het negen uur is. Grote ontsparing in september. Bij de rijkspostspaarbank werd in september bijna 4 miljoen ontspaard. Men ziet in deze ontsparing een doorwerking van de bestedingsbeperking. Verkeerde vajse naam gekozen. Een Italiaan die een gering vergrijp had ge pleegd, liet zich om aan de politie te ontkomen, in een hotel te Genua onder een valse naam inschrijven. Hij had echter een verkeerde valse naam geko zen, want reeds een paar uur later klop te de poUtie aan zijn hoteldöür aan om hem te arresteren. Toen kwam aan het licht, dat hij een belaste valse naam had gekozen, want die behoorde toe aan e enman, die door de politie werd ge zocht wegens het plegen van een aantal ernstige fraudes.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1957 | | pagina 3