Hei nieuwe kinderziekenhuis te Dirksland eind november geopend y v" het V.G.L.O. Buitenland Gebrs kaptein Linkse actie tegen v^ 30e Jaargang Vrijdag 4 oktober 1957 No. 2635 n Chr. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEF Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Niei potdicht I iiiiiiiiiiiiiniii Het nieuwe moderne kinderziekenhuis te Dirksland, gezien van de Zuidzyde aan de tuinkant. Bouw en inrichting een van de modernste van ons land TEL 01870-2004-2205 En Dina, de dochter van Lea, die zy Jacob gebaard had, ging uit om de dochters van dat land te bezien. (Genesis 34 PRINS HENDBIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Bedactie en Advertenties uitsluitend TelsfooB K 1870262» ,Sb 6 uur '8 avonds Telefoon K 1870—2017 Giro 167830 Zo af en toe blijkt duidelijk, dat de rincipiële tegenstelling tussen christe- ijk en z.g. neutraal onderwijs ook in de olitiek nog steeds een grote rol speelt. 1 heeft het de schijn, dat met name de p.v.d.A., althans landelijk genomen, wat ématigder staat dan vroeger tegenover et Chr. onderwijs, bij voorkomende ge- egenheden blijkt wel, dat de mentaliteit n wezen niet veranderd is. Dit Icwam ook weer tot uiting in de öngste raadsvergadering van Middel- arnis, waar de huisvesting van de \G.L.b.-school aan de orde v/erd ge teld. Deze school, die zoals men weot doeld is als een centrale onderwijsin- ichting voor het 7e en 8e leerjaar der roegere lagere scholen, heeft reeds 120 leerUngen en verheugt 2ich in -elle groei en grote belangstelling. Het ngelukkige is echter, dat deze school jarenlang, worstelt met het probleem er huisvesting. De situatie is bepaald opeloos, daar het onderwijs verdeeld ia ver zeven ver uiteenliggende lokalitei- -en! Als zoiets bij het openbaar onde»- ijs gebeurde, was „Het Vrije Voik" te ein voor alle protesten. En nu er een plossing is gevonden voor het probleem - althans een voorlopige in de vorm an de twee leeggekomen U.L.O.'s, oogt de P.v.d.A.-fractie in broederlijk erbond met die van de liberale V.V.D. eze te torpederen.- Het is wel fraai! Er is in Middelharnis groot gebrek -an schoolruimteniet alleen het V.G.L. C. tobt daarmee, de Chr. B.L.O.-school it eveneens in lokalen, die absoluut onvoldoende zijn, terwijl de Chr. Kleu- 'erschool ook in een noodgebouw zit. In -eerwil van deze feiten durft de linker- ijde voor te stellen van een der beiden .L.O.-scholen een verenigingsgebouw "■e maken want daaraan is volgens haar leer behoefte. Het ligt er dik op, dat dit argument iets anders is dan een gecamoufleerde oging om Aet christelijk onderwijs te il te werken. De Chr. V.G.L.O.-school Js blijkbaar een doorn in het oog van de linkse heren. Een openbare V.G.L.O.- "achool is er niet en de neutrale huis houdschool in Sommelsdijk heeft ér een Wcurrente aan. Daarom moet blijk- laar dit onderwijs worden tegenge werkt. Dat het argument van e en vereni- ngsgebouw slechts een gelegenlieids- rgument is, staat voor ons als een paal Poven water. Wie regelmatig de vrijzin- lige en socialistische pescs en de Kamer- redevoeringen van die zijde leest, die reet, dat men daar aan het onderwijs ien enorme prioriteit toekent en dat lerleden jaar Mevr. Portanier-De Wit let bouwen van scholen zelfs op één lijn ^Ide stellen met de woningbouw. Dat aopt dus niet met het optreden der leestverwanten in Middelharnis, omdat |et niet in hun kraam te pas kwam. lovendien schijnen ze daar niet te weten |at het niet in de eerste plaats de Prot. hr. groepen zijn geweest, die het V.G. ii.O. hebben geïntroduceerd, maar dat ^t is uitgegaan van de z.g. progressie- ten, waarvan de P.v.d.A. zich gaarne Bs de voorhoede uitgeeft. Hun actie te gen de V.G.L.O.-sohool in Middelharnis dus zakelijk inconsequent en kan al ten verklaard worden uit de principiële pgenstelling,^' 'r Wie het debat in de raad aandachtig leeft gevolgd, krijgt de onmiskenbare Jidruk, dat alle mogelijke argumenten pjn bijeengezocht om het Chr. V.G.L.O. torpederen: het verenigingsgebouw iioest voorgaan, volgens dhr. Kleingeld poest ook het B.L.O. voorgaan en zelfs fit verzuimenprobleem werd aangesne- |en om de school in een kwaad daglicht stellen, bij welk laatste punt schrome- Jk werd overdreven en vergeten, dat lit op al dergelijke scholen ook m de re en 8e klassen der lagere scholen Ben moeilijk vraagstuk is door het ab soluut gebrek aan medewerking van vele ouders zowel bij hét openbaar als bij het bijzonder onderwijs. Onze eind conclusie kan in elk gefral zijn, dat het Chr. onderwijs niet veilig is in de han den van een linkse gemeenteraad. De kiezers mogen dit wel goed in het "oor knopen en er bij de verkiezingen voor de 'raden de in 1958 plaats hebben, ter dege rekening mee houden. •Geen twijfel riiögelijk... ABONNEMENTSPRIJS 1.90 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per ram. Bt) comtract ipeciaal tBvinif. EB-Ma'.«!^aaw.;i.gir.ïiro»jsm<ai^iipByf'BtrHfflP'^ 1) Wereldzucht brengt Dina op het pad der zonde. Wereldzucht doet Dina haar eer verliezen. En eenmaal zover geko men, zit Dina in de strik van de we reldzucht gevangen. Dina zit vast in de dienst van de wereld. Zij heeft de macht van de wereld en de zonde onderschat. De geschiedenis van Dina, en de gevol gen van haar zondige nieuwsgierigheid 'zijn ons in Gods Woord beschreven tot een ernstige waarschuwing. Allereerst voor onze jongens en meisjes. De eerste stappen op de weg naar de wereld zijn de gevaarlijkste, juist ook, omdat zij schijnbaar zo ongevaarlijk zijn. De gren zeloze luchüiartigheid, waarmee Dina zich naar Sichem begeeft, moet ons tot ernstige bezinning stemmen. Jongens, en meisjes, zie liet toch als een zegen, als de stem van je geweten nog spreekt. En probeer de waarschuwing Gods in je hart niet te overwinnen. Want hebt ge die tegenstand eenmaal overwonnen dan zult ge uit de greep van de zonde niet meer los kunnen komen. De roep van de wereld is in onze tijd nog veel ster ker geworden, dan in de tijd van Dina. En die roep lijkt vaak zo onschuldig. Maar als ge naar deze roep hoort, zo zult ge bezwijken voor de macht van de verleiding. Als ge uw gewetei^ het zwij gen oplegt en naar de zonde gaat zien, zo zult ge de uitnodiging der zonde om mede te drinken uit de beker der verzoe king niet kunnen weerstaan. Dina heeft de zonde omhelst, en... de zonde heeft haar gegrepen en... haar leven verwoest. Zij is teruggekeerd naar huis met een verloren eer, met een kapot le ven, met een geschonden ziel, met een onherstelbare schande. Het genot van de zonde duurt zo kort en haar gevolgen zijn zo erg. Het loon der zonde is de dood. Niet alleen in de eeuvrige smart maar ook hier zal zij een wroeging veroorzaken, die aan de boom van ons leven knaagt. Wanneer de roes uitgeslapen is, komt men te laat tot bezinning. Vreselijk is de gev/etenswroeging, wan neer men de gevolgen overziet. Dina was geen doortrapt slecht meisje. Neen, Zij wilde alleen maar eens iets van de wereld zien. Maar het einde van haar nieuwsgierigheid is moord op weerloze mensen, schade over Jacobs huis, ja, Gods Naam is erdoor gelasterd. Deze geschiedenis heeft ook de ouders veel te leren. Want het gebrek aan waak zaamheid waardoor Jacob zijn dochter niet belet, is eveneens in droevig. Hoe- velen zijn er niet, die hun kinderen toe staan de Iveg naar Sichem in te slaan. Ouders spreekt ge wel eens met uw kin deren over de dienst des Heeren? Gaat ge uw kinderen voor, in woord en daad, om hen in liefde te leiden op de weg naar Gods huis? Waarschuwt gij ze wel voor de grote gevaren van de we reld? Poogt ge ook thuis zulk een sfeer te scheppen, dat uw kinderen hun vermaak niet ibuitenshuis willen zoe ken? En ja... bidt ge wel voor hen en buigt ge ook samen met hen uw knieën om God te vragen, of Hij hen bewaren wil voor de zonde, die in ons hart leeft? De Heere zegt het U in zijn Woord. Vergader mij dit volk, en ik zal hun Mijn woorden doen horen, die zij zullen leren, om Mij te vrezen al de dagen die Zij op de aarde zullen leven, en zij zul len ze bun kinderen leren. Dat is Gods opdracht. Als wij die verstaan zal het ook onze voordurende bede zijn: Laat Uw gena' ons met haar troost ver rijken. En laat Uw werk aan Uwe knechten blijken, Uw heerlijkheid niet van huh kind'ren wijken; Uw liefd' Uw macht behoed' ons voor bezwijken; Sterk onze hand, en zegen onze vlijt; Bekroon ons werk, en nu, en 't allen tijd Rijssen E. F. Vergunst .'l ONB£PE«KTE CAIAHTIi OP Di VIIIHG t »*AZETFABRIEKEN T E ZEVENBERGEN EXTENSE VEEBIABKT Op de veemarkt van woensdag 2 okt, 1957 werden aangevoerd 123 stuks, Waarvan 81 runderen, 2 paarden en 40 ■Pggen. De ruderen werden bij geringe aan voer traag verhandeld, de prijzen da lende In biggen gering aanbod met re delijke handel e» de prijzen vrijwel on veranderd. ï'rB'zen: kalfkoeien 700—1025; kalfvaar- .-aen 675—925; guste koeien 600—800; nken 400—500; graskalveren 275—400 arden 700—900;biggen 4050; lopers ^-80; vette koeien 2.60^2.80 per kg «lacht. Neen, dat zijn onze gevangenissen nu juist niet, potdicht. Volgens het jaarboek van het gevan geniswezen zijn er in 1956 niet minder dan 264 gedetineerden uit de gevange nis ontsnapt. Dat is een hoog cijfer. In dat jaar waren er gemiddeld 4614 gede tineerden. Als er daar 264 van weten te ontsnappen is dat een hoog procent. Zo ongeveer 6 procpnt. Zo 'ongeveer weet er dan van ieder zestien gevange nen één te ontsnappen. Zo nu en dan hoort men van opzien bare ontsnappingen uit de gevangenis. Eigenlijk is het begonnen met de veel stof opgejaagd hebbende ontsnapping van de zeven politieke gevangenen uit de strafgevangenis van Breda, isfadien hebben andere ontsnappingen de aan dacht getrokken. Van Gerrit de Stotte raar en van de Zwarte Ruiter, om een paar gevangenen te noemen. Vooral de Scheveningse gevangenis heeft daarbij naam gemaakt, daar meerdere malen gevangenen uit die gevangenis wisten te ontvluchten. Er schijnt met onze gevangenissen toch iets niet in orde te zijn. Hetzij dat het gezocht moet worden in het materi ële, of in 'de bewaking, het personeel dus, of in de nieuwere methoden die toegepast worden. Sluitingen en sloten die zullen wel in orde zijn. Daar zal het kwalijk aan kunnen liggen. En de bewaking, het personeel dus zal onge twijfeld zijn plicht ook wel doen en de gegeven orderg opvolgen. Mogelijk, dat de moderne methoden er de oorzaak van zijn. Een methode om het de gevangenen zo aangenaam mogelijk te maken be houdens dan de vrijheid. Maar diè vrij heid weten ze wel te vinden, indien hfet hun al te gemakkelijk wordt gemaakt, De humane behandeling met gemis van de vrijheid schijnt toch niet zo op prijs gesteld te worden, dat ze de kans om te ontvluchten niet zouden waarnemen. Na de ontvluchting van de beruchte „Zwarte Ruiter", verklaarde minister Samkalden in de Eerste Kamer dat hij drie maatregelen had genomen om de bewaking van de Scheveningse strafge vangenis te verscherpen, uit de geslaag de ontvluchtingen van later tijd blijkt wel, dat de genomen maatregelen ze ker niet afdoende zijn geweest. Tegenwoordig staat men ,op een hu mane behandeling van de gevangenen. Dat is zeker niet af te keuren, als het binnen de perken blijft. Onmenselijke en hardvochtige behandeling waar dan ook toegepast, dus ook in de gevangenis is af te keuren. Maar men moet niet óverdrijven en in andere uitersten vallen en zeker zijn maatregelen niet zodanig treffen, dat het ontvluchten er door in de hand wordt gewerkt. Is er door de rechter een veroordelend vonnis geveld, dan heeft de overheid er ook zorg voor te dragen, dat het uitge voerd wordt. Straf is voor de overtre ders. De vele ontvluchtingen wijzen op een manco waar dat dan ook gevonden mag worden. Ons volk heeft er recht op en het beantwoordt tenvoUe aan het rechtsgevoel van ons volk, dat misda digers in de gevangenis terecht komen. En er blijven tot hun straf is geboet. Ong volk mag verlangen, dat gevaar lijke misdadigers eenmaal berecht ook niet uit de gevangenis kunnen ontvluch ten. Ze zijn berecht met al de waarlfor- gen voor recht en gerechtigheid die een rechtstaat hun biedt, maar dan dient ons volk er ook van verzekerd te kun- nen zijn, dat ze weer niet opnieuw een dreiging voor de veiligheid gaan vor men. Frankrijk Het is minister-president Bourgès- Manoury en zijn regering niet gelukt de goedkeuring van de Nationale Vergade ring te krijgen voor de nieuwe Algerijn se politiek. Met een kleine meerderheid (279 tegen 253 stemmen) sprak de Franse Kamer zich uit tegen het wets ontwerp en aangezien Bourgès daaraan de vertrouwenskwestie had verbonden betekende deze uitslag de val van zijn kabinet. Strikt genomen was de premier niet verplcht, af te treden (er was geen absolute meerderheid) maar onder deze omstandigheden kon hij moeilijk aan blijven, temeer daar hem nog een debat over de landbouwpolitiek te wachten stond, dat waarschijnlijk toch op een val van tiet kabinet was uitgelopen. Het wetsontwerp bevatte onder meer een nieuw statuut, dat Algerije beloof de, een zekere mate van autonomie te zullen verschaffen. De rechterzijde heeft zich altijd verzet tegen een tegemoet komende houding aan de Algerijnen. Dat lijkt wel heel flink maar het is de treu rige waarheid dat Frankrijk innerlijk eeer verdeeld is, zodat het zeker geen krachtige buitenlandse politiek kan voe ren. Ondertussen gaat de strijd tegen de Algerijnse opstandelingen dag in dag uit voort en kost miljoenen aan geld en honderden mensenlevens. Geen wonder dat de regering aan die vruchteloze strijd een einde wil maken, ook al zou BYankrijk een deel van zijn aanspraken moeten prijsgeven. De regering van Bourgès-Manoury stuitte bij die verzoe ningspogingen voortdurend op verzet en was de rechterzijde al een eindweegs te gemoet gekomen om te trachten, daar mee het parlement te vrinnen voor het nieuwe statuut. Desondaniks werd de re gering verslagen. Vlak voor de vaj van de regering stel de preniier Bourgès de vraag of de rechterzijde dan soms in staat was, een politiek beleid uit te stippelen dat be tere kans van slagen zou hebben, op die vraag moeten de tegenstemmers het antwoord schuldig blijven. Nu moet straks de Franse minister van buiten landse zaken naar de Verenigde Naties om daar een zaak te bepleiten, waarvoor Frankrijk zelf geen oplossing weet. Bo vendien zal de venhouding van de Alge rijnen tot Frankrijk er niet beter op worden, alg ze zien, dat de regering wel beloften doet, maar niet in staat is, ze te vervullen En wat misschien nog het zwaarste weegt is, dat Frankrijk voor a,e zoveel ste maal zonder regering is, op een ogen blik, dat het zich die weelde helemaal niet kan veroorloven. De landbouwpoli tiek van dè regering heeft alom in het land wantrouwen gewekt en doen op sommige plaatsen al sociale troebelen verwachten. De pogingen van de uiterst bekwame minister van Financiën, Gail- lard, om de Franse economie weer ge zond te maken, zijn hiermee eveneens getorpedeerd. Over de vraag v/ie de opdracht zal krijgen, een nieuwe Franse regering te vormen, lopen de meningen uiteen. Waarschijnlijk zal president Coty eerst iemand van de rechtervleugel benoemen maar dan is de kans van slagen niet groot. Men verwacht in het algemeen wel, dat de nieuwe premier iemand zal zön, die zich tot-nog-toe weinig met de Het is zeer verblijdend te kunnen mee te Dirksland de aanbouw aan het huis bijna gereed is. De schilders zijn de besturen hopen dat het medio of in opengesteld. Vooruitlopend op deze grote een kijkje genomen en moeten er van over trof. Dit nieuwe kinderziekenhuis dat het tot een van de modernste vaii staanQe ziekenhuis, waaraan het is aan stegen, omdat wachtkamers, administra deel zijn ondergebracht. -'■ Wanneer straks en dat zal waar schijnlijk eind november zijn 't nieu we kinderziekenhuis te Dirksland gereed is zal het ziekenhuis in zijn geheel zich te beter kunnen ontplooien. Tot dusver kwam er eens in de veertien dagen een kinderarts zitting houden, die alleen uit eigen aanschouwing de diagnose van de kinderziekte kon vaststellen, waarbij echter de mogelijkheid om de kinderen korter of langer in observatie te houden of te isoleren, geheel ontbrak. In meer dere gevallen moesten dan de kinderen naar een ziekenhuis te Rotterdam wor den gebracht, wat grotere kosten verg- delen, dat het nieuwe kinderziekenhuis Paulina van Weel en Bethesda Zieken- bezig er de laatste hand aan te leggen; het laatst van november kan worden gebeurtenis hebben wij er alvast eens zeggen dat het verre onze verwachting is gebouwd en ingericht op een wijze ons land kan gerekend worden. Het be- gebouwd, is er zeer door in waarde ge- tie en polikliniekruimte in het nieuwe Mijnhardt's Hoofdpijnpoeders. Doos 50 cent Algerijnss kwestie heeft bemoeid en ..die daarom bij voor- en tegenstanders te aanvaarden is. Amerika Het rumoer om de schoolkwestie in Little Rock in de Amerikaanse staat Arkansas is enigszins verstild tengevol ge van 't feit dat President Eisenhower een duizend man troepen naar de plaats heeft gezonden om negerkinderen in de gelegenheid te stellen ongehinderd de lessen aan deze school te volgen. Gou verneur Faubus, die zich daartegen met alle hem ten dienste staande middelen had verzet, heeft tenslotte moeten bui gen en daardoor een zielige figuur ge maakt. 'Onverzettelijk als hij was, heeft hg elke mogelijkheid om tot een ver gelijk te komen, afgewezen. Voor het gerecht, waar hij zich misschien nog enigszins had kunnen verdedigen, wei gerde hij te verschijnen. Wellicht heeft hij gehoopt, dat de president het bij dreigementen zou laten en indien inder daad troepen naar Little Rock gezon den zouden worden, dat dan de bevol king wel in actie zou komen. De bere kening van Paubus is geheel onjuist ge weest: Eisenhower zond de troepen en de bevolking verzette zich daartegen niet. De troepen zijn nog steeds in Little Rock en de negerleerlingen genieten normaal het onderwijs op de middelba re school en worden door de blajike scholieren uiterst vriendelijk behandeld. Verenigde Naties De Zweed Hammarskjöld is vorige week met algemene stemmen voor een periode van vijf jaar herkozen als secre taris-generaal van de volkerenorganisa tie. Vraagt men zich af, welk praktisch nut de verenigde volkeren tot-nog-toe hebben gehad, en moet men op 'deze vraag het antwoord schuldig blijven, dat zal toch niet het geval zijn wat betreft haar secretaris. Deze heeft voor de re cente wereldgebeurtenissen uiterst veel betekend in binnen het kader van zijn bevoegdheden in de laatste vijf jaar voortreffelijk werk verricht. Zonder hem zou, menselijkewijze geredeneerd, de we reldsituatie een totaal ander beeld ver tonen. Dat hij daardoor bij Oost en West vertrouwen geniet, blijkt duidelijk uit het feit dat hij met algemene stem men werd herkozen. Hij is bij wijze van spreken he levende hart van de volke renorganisatie. de en bovendien minder prettig voor de ouders was. Met het gereedkomen van dit kinderziekenhuis zal dit grote euvel zijn ondervangen. Er is een kinderarts aangesteld n.l. dr. J. van Loo, (opvol ger van dr v. d. Koolj) voor wiens prak tijk nu reeds veel belangstelling is. Er komt in dit ziekenhuis, plaats voor 42 kinderbedden, plus enige zeer moderne couveuses. Inventaris komt uit Zweden De gehele inventaris voor dit kinder ziekenhuis, instrumenten, ledkanten bed den, dekens, bestekken enz. komt uit Zweden en kan ieder ogenblik arriveren Zoals bekend heeft de Zweedse instel ling „Radda Barnen" bijna een half mil joen, precies gezegd 459.000.- beschik baar gesteld voor de bouw en;/ 200.000.- voor de inventaris. Daarmee is men er nog niet, er ig voor de totale inrichting nog meer geld nodig, maar dit wordt door de beide ziekenhuisbesturen bijge past. ■Ofschoon dit een geweldig kapitaal is zal ieder die straks dit nieuwe zieken huis bezoekt moeten zeggen dat het niet te duur is. Als men weet dat één bed in een ziekenhuis met alle medische verzorging e.a. voorzieningen gerekend wordt op plm. 40.000.krijgt men er een beetje kijk op, wat dit alles kost. Meteen zei hier gezegd, dat de ver- pleegkosten in ons ziekenhuis ruim schoots de toets met die van andere ziekenhuizen in ons land kan doorstaan. We kunnen er niet anders dan zeer ver blijd over zijn dat dit ziekenhuis dank zij het Zweedse Roode Kruis en Radda Barnen er gekomen is, want het is een geweldige aanwinst voor onze Flakkee- se bevolking. Meest moderne methoden toegepast Ook de besturen van het Paulina van Weelziekenhuis, de besturende zuster Korver en de administrateur-Thesaurier dhr. van Oortmersen verheugen zich, dat het einde van de bouw nadert. Er liggen druk bezette jaren achter hen ook voor de voorzitter burgemeester D. van Heyst om dit ziekenhuis op de meest praktische en economische wijze in te richten. De meest moderne methoden zijn er dan ook in toegepast. Om er enkele van te noemen is dit gebouw geheel met airconditioning ingericht en wel zo, dat het voor de verpleegruimten waar geïn- f ecteerden liggen, bedienbaar is van bui ten af. De luchtverversing blaast en zuigt af geheel geluidloos. Het is alles zo uitgebalanceerd, ook met de ramen, dat er nooit tocht kan plaats hebben en ook geen ,geurtjes" blijven hangen. Praktische indeling Zoals wij bij een vorige beschrijving reeds hebben gemeld, komt men uit het bestaande ziekenhuis zowel op beneden als op de bovenverdieping door een gang in het nieuwe ziekenhuis. Men komt dan in een zeer fraaie geheel glazen hal, gesteimd door zuilen, die met mozaïek zijn bezet. Van buiten af komt men in deze hal door een draaideur, wat voor taan de ingang voor de bezoekers zal worden. Alle bezoekers voor patiënten en poliklinieken zullen zich in het ver volg in dit nieuwe gedeelte moe- ANNO 1870 Alleenverkoop van de bekende GLORIA PORT en de nieuwe ESMERALDO WIJNEN. ten melden waar een paar zeer ruime lichte en luchte wachtkamers zijn, met gemakkelijke zittingen. Dit is een groot winstpunt, tot heden was de wachtruimte veel te bekrompen en zal ook zeer meewerken tot bevor dering van rust in het gehele gebouw. De polikliniekruimten zijn uit het be staande gebouw verdwenen, waardoor ook daar in het vefvolg meer ruimte en rust zal komen. In het oude gebouw zal recreatie-zaal worden benut, terwijl er de vrijgekomen ruimte o.m. voor een eveneens nog een recreatiezaal in het nieuwe gebouw komt. De inrichting gelijkvloers In het nieuwe gebouw komen drie po likliniekruimten, plus 2 onderzoekka- kamers. Deze zullen worden gebruikt voor de oog- oor- keel- en neus-arts, voor de huisarts, neuroloog enz. Voor de oogarts is een speciale donkere kamer gebouwd. Voorts bevindt zich gelijk vloers een kamer voor de administrateur en het administratieve personeel. De laatste kamer grenst aan de hal, waar een loket is voor het publiek. In de gang vlak voor de grote wacht kamer, bevindt zich een telefooncel, waarvan door de bezoekers gebruik kan worden gemaakt. Aan dezelfde gang beneden bevinden zich de werk- en de onderzoekkamers van de chirurg dr. Stoel en van de kinderarts dr. van Loo. De inter nist dr. Jessurun blijft met zijn werk en onderzoekkamer in het bestaande ziekenhuis. Voorts bevinden zich beneden nog meerdere vertrekken, o.m. een voor de voorziening van zuurstof die direct naar ieder bed kan worden afgevoerd; een kamer waar ijs wordt gemaakt voor ijs- zakken enz. Geheel aan de zuidkant beneden is het woongedeelte van de besturende zuster zr. Korver, dat met openslaande deuren op de mooie tuin uitkomt, een tuin, welke geheel aan de nieuwe situa tie is aangepast. De infectie-afdeling Op de Ie etage bevindt zich een jon gens- en een meisjeszaal ieder van 4-14 jaar; een kleuterzaal van 1 tot 4 jaar en een zaal voor zieke baby's van 0-1 jaar. Er zijn zes boxeji (verpleegruimten) voor infectie-gevallen, waarvan drie met een sluis. Ter verduidelijking zei gezegd dat een sluis een glazen voorportaal i^ met wasgelegenheid en desinfecterend gereedschap, kleding e.d. Deze zes box en vormen samen een gesloten afdeling. (Vervolg pag. 2)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1957 | | pagina 1