Weer een ongeluk op de veerdienst te Middelharnis Feestelijke opening van twee nieywe zaken in „Holland-Zeeland" Dhr. F. Bom ambtenaar ter gemeente secretarie te Goltgensplaat 40 jaar in overheidsdienst lm ie len mst Onze Chr. U.L.O. Problemen op het eHand Tholen Schadepost aan duizenden auto's van vele' juldens Nieuws uit Zeeland Centraiie Veiling Middelharnis 30e Jaargang Dinsdag 1 oktober 1957 Nb. 2634 I Ieder )ORP C3ir. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILAJMDEP^ Verschiet tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond larnls ''^- iber na een k te WAA| hELSC"' Beperking van werk voor vrouwen jongens en meisjes in de landbouw Burgemeester P. W. Hordijk verrichte de plechtigheid Plaatselijk Nieuws Bazar Speeltuinvereniging Onderscheiden met de penning van verdiensten PBINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Redactie en Advertenties uitsluitend Teletoom K 1870—2629 Na 6 uur 's avonds Telefoon K 1870—2017 Giro 167980 en de I woi'dt rectie ■en S79 De Chrstelijke U.L.O. mag terugzien op heuglijke feiten: de ingebruikname van het nieuwe gebouw en de herden- liing zjj het wel wat ^aat van haar 25 jarig bestaan. B ij de vele gelukwen sen, die bestuur en personeel bereik ten, willen we gaaïne ook nog de onze voegen. Ons blad heeft steeds op de bres gestaan voor het christelijk onderwijs en het spreekt dus vanzelf, dat ook wij ons verheugen over de bloei van deze tak van onderwijs. De stichting van de school, die in 1930 haar beslag kreeg, was principieel noodzakelijk. Br was toendertijd immers voor hen, die christelijk onderwijs voor hun kinderen begeerden, geen enkele mogelijkheid op ons eiland voor verdere studie. Br bestond een Rijks H.B.S. en kort tevoren was er ook een Openbare U.L.O. gekomen, zodat er iets mo^st ge beuren. Voor het initiatief, dat toen ont plooid is, mogen wij dankbaar zijn. Op vrijwel ieder dorp was een chr. lagere school, die voordien haar verder stude rende leerlingen zag verdwijnen naar het neutraal onderwijs. Het was met name de heer Hogeweg, hoofd van de chr. school te Stad aan 't Haringvliet, die de motor is geweest van de actie en hij kan tezamen met hen, die dit werk hebben gesteund en voortgezet, met gro te voldoening neerzien op de resultaten De school is kennelijk gezegend en de gestadige groei ervan is het beste be wijs, in welk een grote behoefte zij vooral tegenwoordig voorziet. Het is daarom ook verblijdend, dat het bestuur met het nieuwe gebouw net vóór de bui (van de bestedingsbeperking) binnen is. Langer wachten zou ongetwijfeld funest zijn geweest. Wij hopen, dat het perso neel met meer arbeidsvreugde dan voor heen zijn moeilijk werk zal verrichten, dat het bestuur, bevrijd van een deel der problemen, waarvoor het staat, aange namer zal kunnen vergaderen en dat vooral ook de schooljeugd door het nieu we milieu een stimulans moge ontvan gen tot intensiever studie. Maar bovenal dat God met Zijn zegen de school moge vergezellen in de nieuwe periode van haar bestaan. Onze bijzondere Thoolse medewerker schrijft ons: Het Thoolse volk maakt min of meer een chronische economische crisis door. De bevolkingsaanwas houdt geen gelijke tred met de vermeerderiïïg van de be volking over het gehele land, maar blijft daar ver bij achter. Eigenlijk moet er gesproken worden van stilstand der bevolking, daar over de laatste tientallen van jaren er maar zeer weinig bevolkingstoename gecon stateerd moet worden. Ja, er zijn bij de zeven gemeenten wel plaatsen waar in absolute zin van achteruitgang gespro. ken moet worden. Dat is voor de wel vaart niet voordelig. Integendeel bij een stilstaande of - achteruitgaande bevol king zijn de perspectieven om tot uit bouw van bestaande of tot stichting van nieuwe zaken oVer te gaan, niet aanlokkelijk. Dat geldt in materiële zin. Maar ook in geestelijk opzicht is het niet vooruit gaan van de bevolking en het kwijnen in economische zin weinig minder dan eenramp. Er komt over het volk een geest van doflieid en een gebrek aan initiatief, Heï meest ondernemend gedeelte van de bevolking 'migreert, de ouderen blij ven wonen. Daardoor lijdt de ondeme, mingsgeest en zeker niet alleen op eco nomisch gebied. Maar ook in kerkelijk en verenigingsleven wordt die invloed van het wegtrekken van jonge gezin nen pijnlijk gevoeld. Jaren geleden schreven we hier reeds over. De zo in grijpende herverkaveling lieten we toen als nog niet in het verschiet buiten be- schouvring. We kwamen toen ook reeds tot de conclusie dat de veroudering van de Thoolse bevolking tegenover jeugdi ge bevolkingsgroepen 'n schadelijke wer king uitoefent voor de welvaart van het eiland Tholen. Reeds toen zochten We middelen aan te geven om te ko men tot meerdere arbeid. Want dat is iet probleem van Thojen. Gebrek aan werk en daarmee aan brood voor de jonge Thoolse gezinnen. Ook toen reeds zagen we in vestiging van industrie, ■landbouw en verwante industrie een mogelijkheid om de welvaart op Tholen te doen toenemen en een middel om de ^migratie tegen te gaan. ^andbouwgebieden, speciaal de zee- (kleigebieden van het zuidwesten van ons Band lijden zonder uitzondering aan een ^tructuele werkloosheid. Die nog ver zwaard wordt door een grote seizoen- werkzaamheid. blechts die streken waar enige indus trie in (Je nabijheid wordt gevonden hebben daar geen doorslaggevende moeite mee. Landbouwgebieden zoals ook het eiland Tholen zijn ten opzichte van ontwikkeling en welvaart niet te vergelijken met industrie en handelsge. «leden. Immers door de mechanisatie Wordt in de landbouw het werk veel mmder. Dat kan niet ontkend worden. Door de komst van de machines worden tal van arbeiders overbodig. Om niet te Ver in het verleden terug te grijpen kan Wel worden vastgesteld, dat omtrent de eeuwwisseling, dus een 50—60sjaar ge- jtóden er meer werk was voor de arbei- ders dan in het heden. Niettegenstaan de er gedurende dit tijdperk veel gedaan is aan grondverbetering, door b.v. be tere ontwatering. Daardoor konden laag. gelegen gronden tot bouwgrond worden gemaakt. Door de kunstmatige water lozing, stichting van watergemalen is inderdaad een belangrijke stap gedaan tot gprondverbetering en uitbreiding van de bouwgrond. Wat op die wijze aan meerdere arbeid, werd gewonnen ging door de landbouwmechanisatie meer dan verloren. Bn zo staat het te bezien dat door de herverkaveling er enige uit breiding zal komen van landbouwgrond en dus utbreiding van werkgelegenheid die echter door grotere mogelijkheid van mechanisatie zeker verloren zal gaan. De herverkaveling zal ontegenzegge lijk enige uitbueiding van landbouw grond en zeker een kwaliteitsverbete ring opleveren maar meerder werk zal er niet door ontstaan. Integendeel door het scheppen van gunstiger voorwaar den voor mechanisatie zal de hoeveel heid arbeid verminderen. In dit opzicht staat het eiland Tholen niet alleen. Alle agrarische gebieden hebben met dit verschijnsel te kampen Er zijn in ons land meerdere landbouw- streken aan te wijzen waar zich gelijk soortige omstandigheden voordoen. Bij Tholen komt de betrekkelijk on gunstige ligging de moeilijkheden ver groten. Andere landbouwstreken hebben doordat ze gelegen waren in de nabij heid van grote bevolkingscentra om kunnen schakelen in meerder of mindere mate op tuinbouw waarvoor meer ar beidskrachten nodig zijn. Het is een eigenaardig feit dat de beste grond niet tot de welvarendste gebieden behoort. Vooral in de landbouwstreken doet de overbevolking zich het meest gevoelen. Verschillende werkzaamheden in de landbouw voor jongens, meisjes en vrou wen zullen worden verboden door een wijziging van het arbeidsbesluit. Het besluit bevat een. aantal voor schriften, in het belang van de gezond heid en de veiligheid ivan jeugdige per sonen en vrouwen!. Oooidat het vorige jaar de arbeidswet ook van toepassing werd op landbouwarbeiders, was het no dig het arbeidsbesluit dat op deze wet is gegrond -naeer af te stemmen op de situatie in de landbouw. Het zal voor personen beneden de 18 jaar verboden zijn zware grondverplaat singsmachines te bedienen en zware bo men te vellen. Belangrijk is hei verbod voor perso nen beneden de 18 en voor zwangere en zogende vrouwen om te verblijven dicht bij een plaats waar met giftige en bij tende stoffen worden gewerkt. Jongens en-meisjes beneden de 16 jaar mogen geen aiibeid verrichten aan dors machines, stro- of hooipersen, strobin- ders, haksel- en inkuilmachines rijdende oogstmachines en transporteurs. lOok het besturen van trekkers is voor hen verboden. Zij mogen geen gierkel- ders reinigen, kunstmest uit de hand zaaien, trekzagen of bijlen hanteren, vlas- of aardappelloof met de hand trek ken of in bomen klimmen voor rooi- en snoeiwerkzaamheden. Vermoedelijk zal het besluit op 1 febr. 1958 in werking treden. Vrijdagmorgen is bij het vertrek van de „Stad Zierikzee" weer een grote schadepost gevaren aan vrachtwagens en luxe auto's. Er waren op het achterdek 4 geladen vrachtwagens w.o. een grote wagen van 11 ton geladen met witlof van de fa. van Dongen te Dirksland Deze laatste wagen stak buiten de reeling. Daar tussen in stond een nieuwe Fiat 600 van de heer de Vin uit Oude Tonge. Toen de boot vertrok moest eerst van voren worden afgehouden omdat ook daar een grote vrachtwagen stond, die enigszins buiten boord stak. Door de Noordwesterbries raakte de Stad bij het vertrek met het achterschip êen meerpaal, waar de auto van de fa. van Dongen achter bleef haken. De zwaar geladen wagen schoof tegen de andere aan, waardoor een grote ravage ont stond. De luxe auto van de Vin werd in elkaar gedrukt en ook de andere au to's, beliepen door de verschuiving van deze zware vracht grote schade, wat tezamen in de duizenden zal lopen. Met dit geval komt weer eens uit, dat de huidige veerboten 'behalve dan de „Grevelingen", veel te bekrompen zijn voor zwaar vervoer. De kapiteins mo gen geen vrachtwagens meenemen die buiten boord steken óf de chauffeurs moeten tekenen dat dit voor eigen risico is. We weten niet of daar altijd de hand aan wordt gehouden; we weten ook niet wie al die schade zal betalen. De nieuwe boot De nieuwe veerboot „Haringvliet" ligt thans in de haven van Middelhar- nis. Wij vernamen dat deze naar de werf zaj gaan voor herstel van de stuk- gevaren schroef. Naar men ons vertel de ligt het niet in de bedoeling een an dere roer-constructie aan te brengen; het spel zal dué bij gereedgekomen weer opnieuw beginnen. Al met al zitten we aan de veerdienst Middelharnis^Hellevoetsluis met vele moeilijkheden. De directie van de R.T.M, had onlangs bij het niet-aanvaarden van de veerboot van de Rotterdamse Droog dok Mij het motief dat met die boot niet op de havens zou zijn te komen nu heeft men een boot waar ondanks zijn vele paardenkrachten helemaal niet mee te manoeuvreren is. Had men toen die boot aanvaard, waren we uit de impasse geweest dat staat voor ons vast. We kunnen nu alleen maar hopen dat men de nieuwe boot zo spoedig moge lijk goed bevaarbaar maakt waardoor we wat het vervoer betreft voor de. ko mende winter zijn gewaarborgd. De opening van de twee nieuwe zaken in „Holland-Zeeland" te Middelharnis, n.l. ,Radio Kerdel" en de uitbreding van de zaak van dhr. Seton is zaterdag j.l. met enige feestelijkheden gepaard gegaan. De vlaggen wapperden van de puien van de winkels in deze zakenwijk en 's avonds was er een feërieke verlich ting. Ook werd er via luidsprekers muziek uitgezonden, als ook de toespraak van burgemeester Hordijk, die hij bij de opening heeft gehouden. Een en ander trok tot laat in de avond grote belangstelling van het publiek. In de zaak van de heer Seton waren zaterdagmorgen de winkeliers met hun dames uit de diverse zaken van ,Holland Zeeland" bijeengekomen, leden van het comité van de Deltabeurs, de aanne mers en meerdere genodigden. Burg. Hordijk deed staande op dit his torisch punt een duik in de geschiedenis en haalde aan, dat men zo omstreeks 17401745 Sommelsdijk als het beste en grootste dorp van Zeeland beschreef met daarnaast Middelharnis als het schoonste dorp van ZÜid-HoUand. Qua nering waren het voorname plaatsen, men vond er zelfs houders van winkels in goud en zilver. Van Middelharnis- Sommelsdijk wordt verder gezegd, dat er ,eenen bestraaten dyck aanwesig was" die er nog is aldus de burge meester, Kiet uitstekend verzorgde mid denstandszaken. Merkwaardig vond spreker wel, dat ondanks bestedingsbeperking op dit markante punt de vroegere scheids lijn Holland-Zeeland in goede na buurschap deze winkelcombüiatie uit breidt en thans twee nieuwe winkelpan den worden geopend. Het trof hem dat in Middelharnis-Sommelsdijk een derge lijk initiatief is ontstaan waarmee spreker niets ten nadele bedoelde te zeggen van de algemene middenstand in beide gemeenten maar waarmee een grote dadendrang tot uiting komt. Met het oog op de toekomst is een stevige middenstand noodzakelijk spreker had reeds een blik naar\bin- nen geworpen en was overtuigd dat MIDDELHARNIS De bazar van de Speeltuinvereniging Middelharnis zal worden gehouden op donderdag 17, vrijdag 18 en zaterdag 19 oktober a.s. in de voormalige Open bare Ulo. Het dames-comité verzoekt degenen welke nog artikelen in bewerking of in voorraad hebben, deze uiterlijk 12 okto ber a.s. te vrillen bezorgen bij mevr. Por, Berkenlaan 41 te Middelharnis, of bij mevr. Vroegindeweij Lijsterbesweg 5. De organisatrices zijn zeer dankbaar voor de grote hulp welke zij in velerlei vorm mochten ontvangen, doch hebben nog behoefte aan de daadwerkelijke hulp van enkele dames om tijdens de bazar êen stand te verzorgen. Aanmeldingen worden gaarne ingewacht bij boven genoemde adressen. 1 Botsing. Omstreeks half acht zon dagavond had een botsing plaats op de kaai tussen een bromfiets en een per sonenauto. De brommer was dhr. Klem die uit de Nieuwstraat kwam, welke te gen de auto van de-heer de Vos, direc teur Van de Caago (zijn patroon) opreed Er was materiële schade aan beide voer tuigen. Oorzaak: geen voorrang gegeven SOMMELSDIJK Beikn^ld. Dhr. A. Bom, Langeweg alhier, me werkzaam was onder Goede- reede met een z.g.n. „Atlas"- knijper, geraakte onder de bak bekneld. Daar de knijper aan een draad vast kwam te zitten wilde dhr. B. deze los maken. Daar opeens de knijper op eigen kracht los kwam kon hij niet meer op zij waardoor hrj er bekneld onder kwam. Met een flink geblesseerd been moest hij per jeep i^aar huis worden vervoerd, waar hij enkele dagen rust zal moeten houden. DIRKSLAND Burgerl. stand. Overleden: G. Bom 77 jaar wed. van A. L. Jongejan; Izak Zaatjer 73 jaar man van N. M. E. Klink A. Visser 88 jaar weduwn. van J. Boo- gert eerder weduwn. van L. Polder; L. Struijk 72 jaar man van J. Struis. .- men voor zijn inkopen niet naar Rotter dam behoefde te gaan, maar hier jte kust en te keur kon. De middenstanders hebben een ver- trouwenstaak in de gemeenschap hij meende dat dé initiatiefnemers geslaagd waren om het beste te geven wat ze ge ven konden. Hij wenste zowel de fa. Kerdel als de firma Seton van harte proficiat met hun nieuwe en vergroot be drijf en verklaarde beide zaken voor ge opend. Dhr. A. Mans, aannemer van de ver bouwing van de zaak van de firma Seton wenste de ondernemer vele goede jaren en goede zaken toe en prees b en w en de Technische Dienst dat zij hadden ge zorgd dat de nodige vergunningen in een minimum van tijd voor elkaar wa ren. Het gezelschap bezichtigde daarna de beide zaken en er werd een dronk gewijd op een goede verkoop en een grote om zet. Naar w ij vei-nemen zal de feestelijke verlichting in Holland-Zeeland" de ge hele week blijven duren. Kerknieuws. Geref. Gemeente. Ds'H. van Gilst heeft voor de beroepen naar Moercapelle en Giessendam bedankt. De collecte oor de Emerituskas heeft opge bracht de som van 662.52. STELLENDAM Dienstplicht. De dienstplichtige D. Oosters vertrekt 3 okt. voor het vervul len van zijn dienstplicht. Hij is ingedeeld bij de Zware Lua te Ossendrecht. in de sloot. Onze dorpsgenoot dhr. C. Troost Izn. geraakte bij het nemen van de bocht naar de Nieuweweg de macht over zijn stuur kwijt, waardoor hij met de bromfiets in de sloot terecht kwam. Met grote schrik en een nat pak liep dit ongeval voor Cees goed af! Benarde positie. Zondagavond ge raakte dhr. A. B. in een benarde positie Hij moest op de gorzen de koeien gaan halen en ze naar hoger gelegen plaats brengen. Daar het donker was en het hoog water werd, kon dhr. B. niet meer terug. Hij moest op een paal gaan zitten om zichzelf te redden van het water. De vrouw van dhr. B. werd ongerust over het uitblijven van haar man, waar schuwde enkele dorpsbewoners en die gingen er met zaklichten op uit: 1% uur later kon dhr. B. bevrijd worden. Met een nat pak liep dit angstige avon tuur goed af. Uitslag gespeelde dam en schaakwed strijden. A. JansenC. Booy 10; A. RoonJofriet O1; Merv. Woudstra J. L. Woudstra O1; W. v. Seters^H. van Seters D. van OursJaap van Seters 10; Jan van SetersA. Bruinsma 10. Dammen: C. van DrielJ. Bakker 2-0 S. J. van OursG. van Oostenbrugge 2—0; A. Koese—C. v. d. Wal 1—1. OUDDORP Doopaanglfte. Ouders die a.s. zondag D.V. in de Herv. kerk hun kind(ren) wensen te laten dopen, kunnen daar a.s. vrijdagavond 7 uur aangifte van doen in de kerkekamer. OOLTGENSPLAAT Winkelslultlng Met ingang van 1 okt. zullen de winkels 's avonds om 6 uur gesloten zijn, behalve de kappers en de sigarenwinkels die als gewoon om 7 uur sluiten. Zang voor kerktelefoon. Woensdag 2 oktober 's avonds om 7.30 uur zal in de Herv. meisjesvereniging van uit de kerk voor de telefoon ee;n half uur zingen ten gerieve van de zieken en ouden van da gen. Ter inzage. De begroting van inkom sten en uitgaven voor 1958 van de gas- centrale Flakkee, ligt ter nzage op de gemeente-secretarie tot 11 oktober a.s. Veel A-griep patiënten. Ook in onze gemeente komen veel gevallen van A- griep voor. De ziekte is gelukkig niet ABONNEMENTSPRIJS 1.90 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. BH contract apeciaal tarlal De heer Bom te Ooltgensplaat was 29 september j.l. 40 jaar in overheidsdienst. In verband hiermede ontving hij de penning van verdiensten van de gemeen te Ooltgensplaat. Op de foto links de jubilaris die door burgemeester W. M. van der Harst (rechts) hartelijk wordt toegesproken. I Op 29 september j.l. was het 40 jaar geleden dat dhr. P. Bom zijn loopbaan begon in de gemeente-administratie en dit feit werd zaterdag 28 september in intieme kring herdacht in de raadzaal van het gemeentehuis. Achter de groene tafel was de jubila ris met zijn echtgenote mevr. J. Bom- Vermaas en drie van zijn kinderen geze ten, temidden van de burgemeester dhr. W. van der Harst, wethouders L. Hokke het secretarie-personeel, de politie, de heren de Vries en Goudkamp van de technische dienst en bode en mevr. Raap. Opgeruimd en vriendschappelijk Burg. van der Harst had met voldoe ning geconstateerd hoe dhr. Bom voor 40 jaar zijri, ambtelijke loopbaan was begonnen en daartoe had hij hier en op Den Bommel de archieven eens nage- snuffeld en daaruit enkele gegevens ver zameld. Spr. geloofde dat de gemeenten en de jubilaris dankbaar op deze 40 jaar mogen terugzien. Naast uw gewone functie van ambtenaar van de burger lijke stand waarbij U, aldus de burg., voortdurend voor het voetlicht treed. Als hobby heeft dhr. Bom een schrijvers aangelegenheid waardoor waardevolle bijdragen in het ,,EiIanden-nieuws" ver schijnen en wel over Staatrechterlijke onderwerpen; voorts beoefent de jubi laris de dichtkunst. Dit alles zal U en uw gezin dankbaar voor God stemmen, aldus spr. De gemeente Ooltgensplaat is U grote erkentelijkheid schuldig, daar U zich heeït ingezet met uw hele persoon in een goede opgeruimde geest en' vriendschap pelijkheid. Als waardering heeft het gemeentebe- stunr gemeend U de penning van ver diensten van de gemeente Ooltgensplaat te verlenen die de burgemeester de jubi laris op zijn colbert spelde. Tevens ging hierbij nog een envelop met inhoud. Secretaris, dhr. J. L. Vetter sprak namens het secretarie en technisch per soneel, de politie en de bode en droeg daarbij een gedicht voor gemaakt door een der ambtenaren, waarin veel naar voren kwam van goede en ook stoute dingen die grote vrolijkheid te weeg brachten. Mevr. Bom werd namens al len een bloemstuk aangeboden en dhr. Bom een boekwerk getiteld: ,,De Bijbel heeft toch gelijk". Weth. L. Hokke wist nog iets te ver tellen van vroeger en sloot zich bij de sprekers aan met hartelijke gelukwen sen. Harteiyke danktoon Dhr. Bom had liever deze dag geheel onopgemerkt willen laten voorbijgaan. maar nu men gemeend heeft hieraan enige aandacht te schenken maakte hij van de geboden gelegenheid gebruik om enkele woorden te spreken. Veertig jaar ben ik thans in over heidsdienst, aldus dhr. Bom. Ik zie deze ambtelijke loopbaan als een lange weg, waar langs op bepaalde afstanden wit te paaltjes staan. Op grotere afstanden passeert men dan een groter paaltje, waarop te lezen staat hoeveel kilome ters men al heeft afgelegd. Ambtelijk gezien ben ik nu weer bij zo'n grote witte paal gearriveerd. Wij gaan deze paal niet zonder meer voor bij, maar willen daarbij een ogenblik stil staan. Spr. ging daarna dieper in op het ver leden en het heden. Een rustige lévens- zee en ook donkere schuimende golven, tekenen zich hierbij af. Van de 40 jaar is spreker 33 jaar op de gemeente-se cretarie van Ooltgensplaat werkzaam geweest. Het was een prettige werk kring en voor de collegaliteit bracht de jubilaris allen hartelijk dank. De uitreiking van de -■ penning van verdiensten had hem zeer getroffen. Hij wag daarvoor benevens voor de envelop met inhoud, het gemeentebestuur zeer erkentelijk. Ook de geschenken van de overige aanwezigen werden in grote dank aanvaard. Met het danklied: „'k Wil U o God, mijn dank betalen", besloot spr. zijn toespraak. De loopbaan van de jubilaris Op 29 september 1917 trad dhr. Bom in dienst van de gemeente Den Bommel Hij verbleef daar 6 jaren en ging toen een trapje hoger- op de maatschappe lijke ladder door een benoeming als ambtenaar ter secretarie te 's-Graven- hage. Deze gemeente heeft slechts kort van zijn diensten kunnen profiteren want na 1 jaar volgde zijn aanstelling op de gemeente-secretarie van Ooltgensplaat; alwaar de jubilaris thans nog werkzaam is en wel in de rang van Commies A. In al deze jaren heeft de heer Bom een onuitputtelijke werklust aan de dag gelegd en was hij een vraagbaak voor velen. Hij was, wat men noemt, een kracht waar men opaan kon. De jubilaris bekleed voorts nog vele functies. Hij is o.a. administrateur van de Boedel wijlen Pieter Bigge, secretaris van het Groene Kruis, commissaris van de Woningbouwvereniging ,B6ter Wo nen", terwijl hij de organisator is van verschillende koliekten o.a. kankerbe strijding, t.b.c. bestrijding etc. Moge het de jubilaris gegeven zijn om de gemeen te Ooltgensplaat nog vele jaren in goede gezondheid te dienen. van ernstige aard. De artsen hebben evenwel handen vol werk met patiënten bezoek. Overgeplaatst. Wachtmeester Ie klas der Rijkspolitie J. Koorevaar te Acht- huizen is op nader te bepalen datum overgeplaatst naar de groep Alblasser- dam, waar hij in de zelfde functie dienst zal doen bij de post Oud Alblas. I Oudste inwoner jarig. De oudste in woner uit de kom der gemeente, de heer E. Hotting, Kerksingel 26 herdenkt he den zijn 93ste geboortedag. ST. ANNALAND Uienveiling yain donderdag 26 sept. St. Aimaland 26 sept. Uien middel 13.72—(13.70; uien bonken 12.05; uien drielingen 21.95; uien picklers 25.51. Alles per 100 kg Aanvoer 35 ton. Eigenheimers gew.lY.70per lOOkg. Aanvoer 1000 kg. Centra winkel geopend. Donderdag middag werd de geheel verbouwde en uitgebreide Centra-winkel van de heer uienveiling dinsdag 1 oktober 1957. Grove 10.18—10.50; middel 11.70— 12.50; drielingen 19.02^19.96; Picklers 22.03. Aanvoer 20.2000 kg. A. Gunter aan het begin van de Nieuw straat heropend. Velen kwamen om hun boodschappen naar dit gemoderniseerde levensmiddelenbedrijf, waar dhr. Gunter overgeschakeld had naar het nieuwe systeem van semi-zelfbedientng. Ter gelegenheid van deze heropening kregen de kinderen een met gas gevul de ballon gratis. Huis wordt gesloopt. De woning van dhr. M. Voshol in de Brugstraat alhier wordt momenteel gesloopt door de fa. Ridderhof-Rijnberg. Verschillende gevallen. In de gemeen te alhier zijn verschillende gevallen van A-griep geconstateerd, die gelukkig niet van ernstige aard zijn.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1957 | | pagina 1