r Ongeschoold mannelijk personeel Enkele flinke jongens O. K 1878-399 C. HOEK Centrale Veiling Middelharnis Handschoenen-Atelier „MAJESTIC WONINGRUIL? NIEUWS U!T ZEELAND Vervolg opening Chr. ULO-school ie Middelharnis Plaatselijk Nieuws Morgen een ongekend Zaterdag-koopje voor de ^iü dames Nieuwe veerboot „Haringvliet" verloor zijn schroef Zondagdiensten artsen De nieuwe OPEL REKORD 1958 GEVRAAGD: wat na opleiding als volwaardige kracht in ons bedrijf in vaste dienst kan worden opgenomen. GALLASPLEIN 1-3 - TELEF. 234 HELLEVOETSLUIS V.. .J Zoekt ge „Gebroken Dijken" Bladz. 2 „EILAND E N - NIEUW S" Vrijdag 27 september 1957 Wanneer krijgt de B.L.O.-school een nieuw pak? Ds van Wakeren van Stad aan 't Haringrvliet complimenteerde namens liet bestuur van het Clir. B.L.O. en de kerkeraden van zijn gemeente. In zijn toespraak bleef hij in de confectie en wees er op, dat hier de korte broek ver wisseld was voor een lange en dat de B.L.O. het nog met een afdankertje moest doen. Hij hoopte dat het gemeen tebestuur ook' de B.L.O. nog eens een nieuw pak zou aanmeten! Ds van Wakeren sprak verder een ernstig woord, waarbij hij beklemtoon. de dat nog meerdere ouders hun plicht zouden leren verstaan om het Chr. uit gebreid Lager Onderwijs door de gena de van God gegeven, in zulk een mooie inrichting te volgen. Spr. wenste de leraren toe dat zij in het onderwijs me dearbeiders Gods zouden zijn. Dhr. van Ooyen het hoofd van de Openbare "Ulo feliciteerde bestuur en personeel en wees op de goede verstand houding, die hij ook hier hoopte dat zal blijven voortduren. Verder werd het woord gevoerd door dhr. A. van Eek als voozitter van da Chr. Scholenbond en als voorz. van P. C.O.V. Bij zijn gelukwens noemde hij deze halschool een school om jaloers op te zijn en al mag het stoffelijke niet overheersen, het uitwendige heeft in vloed op leraar en leerlingen. Spr. com, plimenteerde ook met het 25 jarig be staan en herinnerde aan de felle strijd die bij de oprichting in woord en ge schrift was gevoerd. De kwestie van het personeels tekort moge binnen af zienbare tijd zijn opgelost en God de Heere moge Zijn zegen over het onder wijs gebieden was zijn wens. Namens de ouders Burgemeester van Heyst complimen teerde namens de ouders der leerlingen. De kinderen gebruiken voor de oude school vaak 'n minder mooi adjectief zo dat deze nieuwe school hen veel vreugde zal doen beleven. Gehoord van de aar zeling bij de bouw zei spr., dat de „bui tengemeenten" er gaarne hun portie in zullen betalen; hij besloot met een ze- gewens voor bestuur en personeel. In de felicitatie die dhr. Wijnmaalen bracht was het geen wonder dat hij een vergelijk trok met deze school en hoe hij tot heden met het V.G.L.O. heeft moeten werken. „Ik krijg nu het oude pak" riep spr. uit, wij mogen het af dankertje dragen!" Maar in de oude school hoopte hij de oude traditie hoog te houden om de kinderen bij te bren gen dat zij bovenal een nieuw hart no. dig hebben. Hij complimenteerde be stuur en zijn collega's dat het Chr. Ulo zulk een mooie woning had gekregen en bad hen Gods zegen toe. Tot slot complimenteerde de directeur van de Technische Dienst dhr. Scherpe- nisse die wees op de prettige samen werking bij de bouw met zeer bekwame aannemers. Als altijd met zulke vaklie den met of zonder boord mag gewerkt zag hij de toekomst niet somber in. Dhr. Dorsman onderwijzer aan de Chr. school te Nieuwe Tonge bracht namens het hoofd personeel en bestuur eveneens zijn gelukwensen over. Alle sprekers werden door de voorz. dank gebracht waarna het gezelschap de fraaie halschool bezichtigde. Geschenken Diverse geschenken werden ontvan gen o.m. van fa. Boekhoven een inktstel Boekhandel L. de Waal een schilderij; architect Kloppers een plant; fa. Dij kers en Kroos een elektr. klok; opzich. ter Guilonard 2 schilden en een plant; fa. Marco een elektr. klok; personeel V.G.L.O. een plant; C. Kievit (v.h. fa. C. de Mooy) een plant; fa. Campfens een tafelkleed en voorts meerdere plan ten en bloemen. MIDDELHARNIS Kerkdienst. Woensdagavond 2 okt. a.s. 's avonds 6.30 uur hoopt voor de Chr. Gerefkerk voor te gaan ds R. Kok vsm Veenendaal. DIEKHUUSNIEUWS Muziekclnbs. In verband met de ba zar is de aanvang van de clubs, begin, nelingen blokfluit en mandoline uitge steld tot de week na de bazar. Opgaven zijn nog mogelijk tot en met 5 oktober. Bazar. We zijn enthousiast over de medewerking van de bevolking. Er wordt flink gegeven, hetgeen de bazar zeker ten goede zal komen. Onze vrij willige medewerkers doen wat ze kun nen. Donderdag of vrijdag of zaterdag rekenen we zeker op uw komst. Bij het afhalen waren sommigen niet thuis, üilogen we vragen of men dit misschien even aan zou willen reiken Bloemenwedstrijd. In het kader van de bazar houden we een grote bloemen wedstrijd. Ieder kan meedoen, door op 3 of 4 oktober voor 's middags 13 uur een bouquet bloemen (doet er niet toe welke) in te zenden. Inleggeld 25 et. Het mooiste bouquet of stukje ontvangt de hoofdprijs van 5.2e prijs 4.— 3e prijs 3.— 4e prijs 2.— 5e prijs 1.Uitslag op 3 oktober bij de opening van de bazar, 's middags half vijf. Handenarbeid. De cursus handenar beid wordt ook deze winter weer gege ven op maandagavond. Aanmeldingen hiervoor dienen zo spoedg mogelijk ge. daan te worden, onder opgave van naam, adres en leeftijd. Aanvang clubs. Onmiddellijk na de bazar vanaf maandag 7 oktober van gen alle clubs weer aan ook de instuif. Builbeurs. Op zaterdag 12 oktober begint de ruilbeurs weer. Iedereen heeft natuurlijk weer heel wat opgedaan en verlangt naar de ruilgelegenheid. Be halve postzegels, suikerzakjes, lucifer- merken, sigarenbandjes enz. enz., be staat in het vervolg ook gelegenheid tot boekenruil. Eveneens kunnen gramofoon platen na beluistering geruild worden. De gezelligheid wordt zeker verhoogd, nu ook de cantine geopend is. SOMMEDSDIJK NajaarsKiarkt. Op woensdag 2 okt, 1957 zal in deze gemeente de eerste na- jaarsmarkt worden gehouden. Elegante najaars- DAMESHANDSCHOENEN var prachtige kwaliteit Suèdine in 8 verschillende modekleuren. Morgen bijzonder voor- Bv 95 delig, voor slechts BINNENWEG PLEINWtG 196 DIRKSLAND Collecte. Voor de vereen. ,,De Macht van het Kleine" voor de verpleging van lijders aan vallende ziekten te Heem stede werd 160.bijeen gebracht. Besluit S.B.Z. In de vergadering van de leden van de vereen. S.B.Z. werd be sloten de vereniging op de bestaande voet voort te zetten. HERKINGEN Geleverd. De eerste suikerbieten voor Puttershoek zijn geleverd door de land bouwer E. Kastelein. STELLEND AM Inenting. Op woensdag 2 okt. a.s. za] er gelegenheid zijn uw zuigeling te laten inenten tegen pokken om 4 uur op het consultatiebureau in het verenigingsge bouw. Dienstplicht. De dienstplichtige L. v. 't Leven is donderdag j.l. vertrokken naar zijn gamizoensplaats Nijmegen. Hij is ingedeeld als leerlingvlieger bij de L.3.K. Eerste suikerbieten. De eerste sui kerbieten van dit seizoen zijn aan de ha ven gelost door de landbouwer L. Vis ser met bestemming voor Puttershoek. Gestart. Donderdag 19 sept. is de dam en schaakcompetitie weer gestart. Wat de schakers aangaat hebben de nieuwe leden de heren Jofrlet en Bruin- sma zich goed geweerd, doch hun wei nige ervaring om in clubverband te spe len hebben er mede toe bijgedragen dat geen van beiden het tot winst konden brengen, toch geloven we wel dat Bruin- sma en zeer zeker Jofriet nog hoge ogen zullen gooien in de competitie. Wat de dammers betreft zij zijn in ledenaantal achteruit gegaan en er zal nog heel wat moeten gebeuren willen zij een tiental voor de Flakkeese com petitie op de been brengen. De uitsla gen waren schaken C. Booy^Woudstra O1; H. van SetersA. Jansen O1; Jofriet—D. van Ours O1; Bruinsma A. Roon O1; J. van Seters—Mevr. Woudstra afg.; W. van Seters—J. van Seters afg. Dammen G,. v. Oostenbrug geL. Koese O2; A. KoeseC. van Driel 20; J. BakkerL. Moyses 20. OUDDORP Bibliotheek. Volgende week vrijdag 4 oktober a.s. zal de bibliotheek van Plattelands Vrouwenbond afd. Ouddorp, weer geopend worden voor het afhalen van boeken van 78 uur 's avonds, ook voor niet leden. Benoemd. Dhr. C. Bernard te Amster dam is benoemd tot adjunct commies Ie klas ter gemeentesecretarie. Visserij. Vorige week maakten de garnalenvissers dagvangsten van 15 tot 250 kg; de prijzen liepen van 1.tot f 1.29; tong 2,90; schar 30 cent en wijting 20 cent per kg. Haven. Ingekomen 2 schepen met puin voor Rijks Waterstaat 1 schip met die voor firma de Graaff; 1 schip met grint voor firma Gebr. Bezuijen; er ver trok 1 schip met graan. Prijzen veldvruchten, J.l. donderdag golden de volgende prijzen gerst 2325 tarwe 27—28; haver 22—24 cent blauw maanzaad 1.25 tot 1.30; gr. erwten tot 36 en schokkers tot 55 cent. Alles per kg. biggen 4555 gulden. NIEUWE TONGE Herv. J.V. Dinsdagavond 2 oktober hoopt de Ned. Herv. J.V. Obadja weer te beginnen met de wekelijkse vergade ringen in de oude consistoriekamer. Nieuwe leden hartelijk welkom. Bibliotheek. De leesbibliotheek van de Ned. Herv. J.V. Obadja hoopt op za terdag 5 oktober a.s. weer te beginnen met het uitgeven van boeken 's middags van 3.30 tot 4.30 uur. Voor belangstel lenden is nog van belang dat deze bibli otheek is uitgebreid met een honderdtal nieuwe boeken, wat dus betekent, dat er nog meer keus is dan er geweest is. A-griep. Ook in deze gemeente ko men vele gevallen voor van A-griep. Gelukkig is d e ziekte niet van ernstige Verkeerscursus. Het ligt in het voor nemen ook in deze gemeente een ver- keerscursus te organiseren voor brom fietsen. De cursus zal staan onder lei ding van dhr. J. P. N. van Vliet, post- commandant der Rijkspolitie en duurt in totaal 8 weken, 1 avond per week. Op één der avonden zal een leraar van de Technische school in Middelharnis het een en ander vertellen over de techniek van de bromfiets. Zij die aan deze cur sus wensen deel te nemen, dienen zich daarvoor aan te melden of ten gemeen- tehuize of bij de postcommandant voor 15 oktober a.s. Bij de aanmelding moet het cursusgeld ad 1.gelijk worden voldaan. De eerste les wordt gegeven in ,,Ons Dorpshuis" op dinsdagavond 22 okt. a.s. te 20.uur. Zij die de cursus met goed gevolg hebben doorlopen, ontvangen een diploma. De toegang tot de lessen staat open voor een ieder vanaf 16 jaar zowel dames als heren. Komt allen in grote aantallen!! - Moedercursus. Het ligt in de bedoe ling op woensdag 2 okt. a.s. 's avonds half acht een moe,dercursus te houden (voor baby en kleuters) Belangstellen den kunnen zich hiervoor opgeven bij zuster B. Landheer. Weer naar Canada. Onze dorpsge noot L. Timmer Mzn. en J. van Zielst Lz., die vier maanden met vakantie heb ben vertoefd bij hun ouders, zijn dezer dagen weer scheep gegaan naar Canada Geslaagd voor tandarts. Aan de Me dische Faculteit, afdehng Tandheelkun de van de Rijks Universiteit te Utrecht slaagde onze dorpsgenoot dhr. A. van Alphen voor het candidaatsexamen. OOLTGENSPLAAT Plotseling overleden. In de ouderdom van ruim 75 jaar is mevr. D. M. M. van Putten-Schelling wonende Julianastraat 8 alhier, ten huize van haar zoon ds R. C. van Putten te Loenen a. d. Vecht plotseling overleden. Mevr. van Putten was met haar echtgenoot de heer Anth. van Putten voor enkele weken met va kantie. Woensdagmiddag werd zij in de gang van de woning, aldaar, door een hartaanval getroffen en overleed ter plaatse. Geruime tijd was mevr. v. Put ten al lijdende aan hartzwakte. Het be richt is in de gemeente met ontsteltenis ontvangen. De eerste suikerbieten aangevoerd en verscheept. Donderdagmorgen werden de eerste suikerbieten van dit seizoen op de Kaai aangevoerd door de land bouwer C. Mijs. De bieten waren be stemd voor de fabriek te Puttershoek. Men constateerde dat over het alge meen de bieten stevig van stuk zijn. De landbouwers hebben al direct vaart gezet met de aanvoer. Schipper W. Ro- mijn uit Papendrecht zag zijn m.s. „Ad- wi" in een minimum van tijd geladen en kon 's middags bij hoogwater reeds met de eerste vracht naar de fabriek. STAD AAN 'T HARINGVLIET Eerste suikerbieten. De eerste sui kerbieten voor dit seizoen zijn door de landbouwer D. Saarloos aangevoerd. ZONDAG 29 SEPTEMBER MIDDELHARNIS Herv. Kerk9.30 en 6 uur ds. L, Roetman van Wierden. (KoUekte voor de Chr. Kleuterschool.) Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. G. C. Muntingh. Chr. Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. P. de Smit. Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. Ger. Kerk (vrijge maakt) 10 en 4.30 uur ds. K. J. Kap- teyn van 's Gravenhage. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 10 uur ds. Anth. Gooijer en 6 uur kand. C. Baas van Gouda. Rem. Kerk 10 uur ds. Rosings te Leiden. DIRKSLAND Herv. Kerk 9.30 uur ds. J. den Besten en 6 uur dhr. C. J. Kes- ting. Ger. Gem. 10 en 6 uur ds. H. van Qilst. Rem. Kerk in vereen, gebouw 7 uur ds. Cramer. (Extra col lecte.) HERKINGEN Herv. Kerk 9.30 en 6 uur ds. A. Boertje. (Extra kollekte voor de kerk.) Ger. Gem. 2 x lezen. MELISSANT Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. Kranendonk te Westbroek. STELLENDAM Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. H. J. Smit. GOEDEREEDE Herv. Kerk 10 uur dhr. C. J. Kesting van Dirksland en 6.30 uur ds. A. Gooijer van Sommelsdijk. (Kollekte voor Sanatorium Zonne- gloren.) OUDDORP Herv. Kerk 9.30 en 2.30 u. ds. R. W. Steur. (Kollekte H.G.O. fonds.) Ger. Kerk 9.30 en 2.30 uur ds. H. de Valk van Katwijk a.d. Rijn. Ger. Gem. 9.30 ert.2.30 uur lezen. Doopsgez. Gem. 93.0 uur ds. Dool van Rotterdam. NIEUWE TONGE Her-v. Kerk 9.30 uur dhr. A. Terlouw van Middelharnis en. 6 uur ds. R. W. Steur van Ouddorp. (Maandel. kollekte voor de kerkvoog dij.) OUDE TONGE Herv. Kerk 10 en 6 uür ds. J. C. Wolthers. (Kollekte Zuider- zeefonds.) STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 9.30 en 6 uur ds. P. van Wake ren. Ger. Kerk 9.30 en 6 uur ds. P. A. Zeilstra Em. pred. te Monster. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lezen. DEN BOMMEL Herv. Kerk 9.30 uur cand. C. Baas van Gouda en 6 uur ds. J. den Besten van Dirksland. (sav. voorb. H.A. Kollekte voor Zuilichem en Nieuwaal. Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. Schout. i OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 9.30 en 6 uur ds. J. van Drenth. (Extra kol lekte voor B.L.O. School. Geref. Kerk 9.30 en 6 uur ds. A. de Korte (v.m. bevestiging ambtsdragers.) Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lezen. LANGSTRAAT Herv. Kerk 9.30 uur dhr. Hemhaing en 2.30 uur dhr. J. Neijenhuis (nam. voorb. H.A. Kollek te voor de verwarming.) Uienveüing van vrijdag 27 sept. 1957 Grove 12.—; Middel 12.91—13.38; Drielingen 23.29; Picklers 25.75. Aanvoer 160.000 kg. Met de nieuwe veerboot „Haringvliet" waarmee deze week iedere dag is proef gevaren, blijft het tobben. Was de boot zoals wij dinsdag hebben gemeld bij het binnenvaren van de haven te Hellevoet- sluis door de onbestuurbaarheid met de steven in de keiendam gelopen, donder dag liep de boot met de achtersteven in de havendam. Gevolg was dat een van de schroeven werd stukgeslagen, zodat het varen voorlopig gebeurd is. Naar wij vernemen, zal men proberen op de Marinewerf te Hellevoetsluis de schade te herstellen; gaat het niet, zal men naar een andere werf moeten. Het lijkt ons verstandig dat er een besluit komt, om nu maar meteen an dere roeren aan te brengen met een andere roerconstructie. Bij de proéfvaart en de overdracht liep het al mis en nadien is het met al het proberen, niet beter geworden. Vast staat nu wel dat met deze roerconstruc tie en ook niet met de bediening van de motoren vanuit de stuurhut (althans zoals het op deze wijze gaat) met het schip niet is te manoevreren. Dat geeft straks met een geladen boot met auto's en een paar honderd passagiers kans op grote ongelukken. En men kan er beter 70 of 80.000.(die met deze verbe tering zou gemoeid zijn) aan besteden dan dat men straks grotere schade vaart met kans op persoonlijke ongeluk ken. Dat men er niet mee drale, vs/ant we zitten met smart op deze mooie en ge rief elijke boot te wachten! Van zaterdag 28 sept. v.m. 12 uur t.m. maandag 30 sept. v.m. 9 uur Middelharnis-Sommelsdijk: Afwezig de artsen Arends, Dogterom en Bakker. Voor spoedgevallen J. J. Wieringa, arts, tel. 01870—2090, Mid delharnis. Dirksland-Herkingen-Melissant: Afwezig de artsen Elvé en Boot. Voor spoedgevallen Huisman, arts, tel. 01877- 412, Melissant. Oost-Flakkee: Afwezig de artsen Buth, Voogd en de Man. Voor spoedgevallen Bouman, arts Tel. 01871—269, Stad aan 't Haringvliet' en Kramers, arts, tel. 01873-201, Oolt- gensplaat. VAN ONZE ADVERTEERDERS 'toe nieuwe Opel Rekord die begin augustus zoveel belangstelling trof op de Internationale Autotentoonstelling te Frankfurt, is ook op Flakkee gearri veerd. De Gebr. van Splunter te Middel harnis zijn er de sub-dealers van, die ons de nieuwe Opel Rekord ter bezich tiging gaf en ook de gelegenhed om er eens mee te rijden. Het viel ons direct op, dat het model 1958 een complete vernieuwing heeft ondergaan. Een vernieuwing van bumper tot bumper. De carrosserie is lager maar ook langer, waardoor er een hele mooie lijn in deze wagen zit. Een nieuw ken merk is ook het zeer grote ruitoppervlak met panoramische voorruit en grote achterruit, die tot ver in de zijvlakken van de kap buigt. De aflopende motor kap komt vrijwel op dezelfde hoogte als de spatborden en de versiering, zowel binnen als buiten, is bijzonder geslaagd. De wielbasis is met 6 cm verlengd. Daardoor ligt de Opel Rekord 1958 ook veel vaster op de weg. Door de langere wielbasis ig ook de beschikbare been- ruimte vergroot, de zitplaatsen voor- en achter zijn ook breder geworden. De voorste zitbank kan gemakkelijk wor den versteld, dank zij een nieuw systeem op kogellagers. Een achteruitkijkspiegel behoort tot de standaarduitrusting en is zo geplaatst, dat hij rechtstreeks in he gezichtsveld van de bestuurder valt. De parkeer-, stop- en knipperlichten vormen een harmonisch geheel; achter- uite'ijlampen kunnen er desgewenst zo worden ingebouwd. Wat betreft de rijkwaliteit, de weglig ging, accuraat sturen en de veiligheid hebben de constructeurs bijzondere aan- ZEELAND THOLEN Herv. Kerk 10 uur ds. J. dy Hoed en 3 uur cand. J. J. Tigchelaar van Kampen. (Restauratie kollekte.) Ger. Kerk 10 en 5 uur ds. Bakker. Ger. Gem. 10, 2.30 en 6.30 uur le zen. Chr. Ger. Kerk 10 en 6.30 u. OUD VOSSEMEER Herv. Kerk 10 en 6.30 uur cand. J. J. Tigchelaar van Kampen. (Extra kollekte kerkvoogdij) Ger. Kerk 10 en 6.30 ur ds. A. Ko ning. Chr. Ger. Kerk 10, 2.30 en 6.30 uur lezen. SCHERPENISSE Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur ds. J. Brons (Kollekte ver warming.) Ger. Gem. 9.30, 2 en 6 uur lezen. POORTVLIET Herv. Kerk 10 en 2.30 uur ds. C. J. P. Lam. (nam. H. Doop) Ger. Kerk 10 uur lezen en 2.30 u. ds. Bakker. Ger. Gem. 10, 2 en 6 uur lezen, ST. MAARTENSDIJK Herv. Kerk 9.30 uur ds. H. Bouter en 2 uur ds. de Hoed uit Tholen. Oud Ger. Gem. 3 X lezen. Oud Ger. Kerk 3 x lezen. ST. ANNALAND Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. P. Westland. Ger. Gem. 9.30, 2 en 6 uur lezen. Vrije Ger. Gem. 9.45, 2.15 en 6.15 uur lezen. ST. PHILIPSLAND Herv. Kerk 2 x ds. v. Dieren. Ger. Gem. lezen. Oud Ger. Gem. 3 x dhr. Gebraad. BRUINISSE Herv. Kerk 10 en 5 uur ds. van den Brink (indien niet ziek) Ger. Kerk 10 en 5 uur ds. C. Wie- lemaker. Ger. Gem. 10 en 5 uur lezen. Oud Ger. Kerk 10 uur en 5 uur lezen. NIEUWERKERK 10 en 3 uur dr. J. H. Becker. voor opleiding in diverse afdelingen van ons bedrijf, prettig werk en goede toekomstmogelijkheden. Loon volgens C.A.O. premie. Goede sociale verzorging. Eventueel woningen beschikbaar. Aanmelden dagelijks schriftelijk of mondeling. Vanaf heden zijn wij telefonisch aangesloten onder Gedurende 14 4agen een paar CRêPE NYLONS en een paar WANDEL NYLONS samen voor 7.—. Steeds voorradig MIRLON WOL. Deze is 20 x sterker dan gewone wol. Voor een gabardine mantel of jas. Komt een „IMPERIAL" van C. Hoek net van pas Confectie-, Manufacturen Annex woninginrichting KELDERWEG 46 OUDDORP iemand voor uw Een eenvoudige en doel treffende manier om deze te vinden is een kleine advertentie in ons blad „Blilanden-nieuws". Het verdient daarbij aan beveling de voordelen van uw woning maar ook de eisen die U stelt uitvoerig te omschrijven. Het documentaire werk over de ramp is bijna uitverkocht. Koop nü nog een exemplaar! Wanneer ze binnenkort uitverkocht zijn hebt U er spijt van dat U deze kans liet gaan. PRIJS 7.50 gebonden. BOEKHANDEL DE WAAL Zandpad 118 Middelharnis dacht aan deze wagen besteedt. De wiel ophanging en de stuurinrichting zijn een voorwerp van ver doorgedreven stu die. Anderzijds is de zelfdragende con structie van de carosserie, waarvoor Opel baanbrekend werk heeft geleverd, verder geperfectioneerd met het doel meer veiligheid voor de passagiers en grotere duurzaamheid van het geheel te verzekeren bij minder gewicht. Het instrumentenbord is van een vol komen nieuwe conceptie, twee spaken van het stuurwiel zijn hellend naar on der gebracht, tot meerdere veiligheid van de bestuurder. De snelheidsmeter is van het rechtlijnige type; door de rode strook die zich horizontaal verplaatst is de snelheid gemakkelijker af te lezen. Onder de snelheidsmeter bevindt zich een klokje, verklikkerlampjes van de batterij en oliedruk, benzinemeter, ver klikker voor koplampen richtingsigna len en koelwaterthermometer. Op het dashbord is verder een sigarenaansteker aangebracht en schakelaar voor e.v. mistlampen. Het handschoenenkastje is groter en de koffer achterin biedt ook veel meer ruimte, doordat het reservewiel verti caal opzij is vastgemaakt. Andere bijzonderheden Verder attenderen we op de onafhan kelijke wielophanging; de voortraverse volgt.een bijna rechte lijn; de draagar- men zijn uit één stuk, schokbrekers zijn verbeterd en schroefveren aanmer- keljjk verlengd. Ook het remsysteem is aanmerkelijk verbeterd. De super vierkante motor heeft al leen detail-wijzigingen ondergaan; toch kunnen wij noteren, dat de hoogte van de motor is verminderd met de lage motorkap. De versnellingsbak heeft 3 gesjmchroniseerde versnellingen maar het carterverlengstuk is langer gewor den en thans van licht metaal. De stuur inrichting heeft een volkomen nieuw symmetrisch stuurstangenstelsel met 3 delige spoorstang, die direct met de Pit manarm is verbonden. Van Opel Rekord 1958 kunnen wij zeg gen dat deze ruimer van uitzicht is, meer plaats en meer comfort biedt. Het is een zeer fraaie, technisch perfecte 4 persoonswagen, waarmee het een lust is om mee te rijden. Met de „bestedings beperking" die zich al meer laat gelden ook een goedkope wagen door het gerin gere benzine-verbruik. Men vrage eens inlichtingen aan de subdealer Gebrs. van Splunter van wie een advertentie el ders in dit blad voorkomt. THOLEN Zondagsdienst artsen. Voor de ge meenten Poortvliet, Tholen, Nieuw Vos- semeer, St. Philipsland en Oud Vosse- meer hebben zondag 29 sept. dienst dr. P. J. Duinker, tel. 40 Tholen en dr. H. Menger, tel. 20, St. Philipsland. ST. ANNALAND Kerkdienst. Woensdag 2 okt. a.s. hoopt voor de Geref. Gem. alhier voor te gaan des avonds 7 uur ds M. Heerschap van Borssele. Uienveiling van dinsdag 24 sept. '57. St. Annaland 24 sept. Uien middel 40-70 13.61; uien drielingen 21.57; uien picklers 25.50. Aller per lOO kg. Aanvoer 40 ton. S'cherpenisse, 24 sept. Uien middel 40 -70 13.08; uien drielingen 21.uien picklers 25.20. Alles per 100 kg. Aan voer 8 ton. BRUINISSE Woeste fletser. Dhr. D. Jumelet Gz. uit Breda die maandagavond half acht met zijn vrouw op weg was naar zijn ouderlijk huis alhier werd op de Dorps weg aldaar, aangereden door een fiet ser die bezig was te proberen een paar bromfietsers bij te houden. iDhr. Jumelet moest na de aanrijding en nadat dr. Quaak eerste hulp had ver leend naar het ziekenhuis worden ver voerd, omdat hij niet alleen zijn been, maar ook zijn pink en enige beentjes in zijn hand had gebroken, mevrouw Jume let kreeg lichtere verwondingen. Mooie opruiming. Vele automobilis ten zullen het zeker toejuichen, dat de salonwagen die tot voor kort bij de tramhalte stond is verdwenen, het uit zicht wordt ter plaatse nu niet meer belemmerd. Kerkgebouw Oud Geref. Gem. gereed Lange tijd heeft de kerkeraad van de Oud. Geref. Gemeente alhier geaarzeld om het door de oorlogshandelingen in 1945 verloren gegane kerkgebouw te doen herbouwen. Men kerkte in het Ned. Herv. verenigingsgebouw en de gemeen-», te was klein, zodat men aarzelde om zware lasten op zich te nemen, tot men voor de keus gesteld werd herbouwen of herbouwpremie verloren laten gaan. Men koos uiteindelijk voor herbouw, na dat dhr. van Harmeien, architect uit Den Haag de oplossing had gebracht. Deze ontwierp een smaakvol kerkge- bouwtje, dat zitplaats biedt aan 130 kerkgangers annex consistoriekamer, hall en toiletinrichting. Dit kerkgebouw werd door de fa. Jac. en C. Deurloo alhier in de Prinses Mar grietstraat gebouwd, het schilderwerk werd geleverd door dhr. P. J. Deurloo het kerkmeubilair werd door een Haag se firma vervaardigd. Dit meubilair (banken, preekstoel en voorlezersbank) zijn gehouden in don ker mahoniehout de kerk is geschilderd in frisse doch gepast gedekte tinten. Dinsdagavond 1 oktober om 7 uur, zal het kerkgebouw worden ingewijd met een predikatie van'ds Mieras van Krim pen aan de IJssel. Gladiolendrogerij. De gladiolenteelt in de 'polder alhier, door tal van klein landbouwers beoefend, gaf enkelen van hen de gelegenheid om nu ook de twee de stap te doen n.l. het inrichten van een drooginrichting. Dit gebeurde in een voormalig oesterpakhuis in de zg. Oude Stoof. Deze gladiolendrogerij wordt voorzien van een droogketel en ge droogd wordt volgens het zg. droogkis- ten systeem, waar de bollen in kisten doorblazen worden met warme lucht. Voor de nadrogerij wordt een plafond ventilatie aangebracht. Alg de proeven die de betrokken telers dit jaar slagen, zal volgend jaar ook voor derden wor den gedroogd. Brand in een schip. De brandweersi rene haalde in de nacht van dinsdag op woensdag vele mensen uit hun slaap en verschillende liepen in hun nachtgewaad op straat. Men dacht aan het water, omdat het sirene gehuil uit de nacht van 1 febr. 1953 nog vers in het geheu gen ligt. Maar er was brand uitgebro ken op een in de Vluchthaven te Zijpe liggend schip de Telegraaf 9. Een la ding katoen, was in het met stukgoed geladen schip gaan broeien. Naast lig gende schepen en de brandweer hebben de brand die lange tijd bleef smeulen geblust en de balen katoen zijn woens dag en donderdag overgeladen op een bak.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1957 | | pagina 2