Ghr. U.LO.-school ie Middelhamis onder groie belangsielling geopend Waar komt de Lrug? Tevens werd hei 25-jarig (27) besiaar) herdacht Buitenland Plaatselijk Nieuws 30e! Jaargang Cair, STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond iinniiiiiiiiiiii;^., MEDITATIE PORT SHERRY CHAMPAGNE DE ST. MARCEAUX en Co. ANTONIO AGUILAR KWALITEITSWIJNEN N.V: WED. C. KOLFF Zn. MIDDELHARNIS Vrijdag 27 september 1957- No. 2633 PRINS HENDBIKSTRAAT 14 - POSTBQX 8 - MIDDELHABNIS Bedactie en AdvertentieB uitsluitend Telefoom K 18702629 Na 6 UUT 'f avonds Telefoon K 1870—2017 Giro 167080 ABONNEMENTSPBIJS l.gO PEB KWABTAAL ADVEBTENTIEPBIJS 12 cent per mm. BS comtract speciaal tarlal Door het Ministerie van Verkeer en Waterstaat is dezer dagen het eerste nummer uitgegeven van een driemaan delijks tijdschrift, waarin speciaal be richten en overzichten worden opgeno men over de Deltawerken. Het boekje [s geillustreurd met foto's en tekeningen Veel nieuws zullen deze afleveringen vermoedelijk niet brengen, omdat ze meer een terugblik bevatten op de werk zaamheden in het afgelopen kwartaal. Het is wel jammer, dat al datgene, wat aan het 'Deltaplan is voorafgegaan, slechts in drie bladzijden wordt afge daan. We zijn het eens met de journalist gchryver Stuvel, dat men daaraan wel een apart nummer kan wijden. Het voornaamste van wat we hier wil len releveren, is de kwestie van de brug over het Haringvliet en de dam door het Volkerak. De Deltacommissie men kan dat op de kaarten zien, die bij het Deltawetsontwerp behoren had aanvankelijk de dam door het Vol kerak veel zuidelijker geprojecteerd dan waar hij nu komt; eerst meende men hem te leggen vanaf de punt bij Ooltgensplaat in zuidoostelijke richting naar een punt iets ten noorden van Dintelsas. De brug was toen geprojec teerd vanaf Hoekse Waard ongeveer bij Zuid-Beijerland over het Vuile Gat en Tien Gemeten Van dit plan schijnt men teruggekomen te zijn, want de nieuwe kaart geeft een andere plaats aan zowel voor de dam als voor de brug. Wat de eerste betreft, hierbij wordt nu gebruik gemaakt van de platen, die sedert het leggen van de strekdammen in het Hellegat ten noorden van Oolt gensplaat in het Haringvliet ontstaan z^n. Midden daarop komt een soort ver- keerscentrum waarop de brug aansluit. Deze komt veel oostelijker dan oor spronkelijk In de bedoeling lag. Hij be gint even ten westen van Numansdorp, loopt In zuidzuidwestelljke richting naar de oostpimt van Flakkee, maar reeds een eind daarvóór vindt hq op de Volke- rakdam zijn aansluitingspunt. De zuid punt van de brug bereikt Flakkee dus niet. Deze veranderig Is mogelijk, door dat de Volkerakdam nu geprojecteerd is vanaf een punt ten noord-westen van Ooltgensplaat naar de punt van Brabant bij Willemstad. Waarom men dit gedaan heeft? Het is niet onmogelijk, dat hierin een grote rol gespeeld heeft de kwestie van de af voer van water en ijs. Had men de brug over de oostpunt van Tiengemeten ge maakt, dan zou men tussen Tien Ge meten en Flakkee een dam hebben ge legd, die zou hebben veroorzaakt, dat alle afvoer door het Vuile Gat zou moe ten geschieden. Vermoedelgk heeft men datwei wat bezwaarlijk gevonden. Intussen is Flakkee, wat het verkeer betreft, met deze wijziging in de plan nen er niet op vooruitgegaan. Om naar Brabant en België te rijden, moet men vergeleken bij de eerste plannen een be hoorlijk aantal kilometers om, daar men ten noorden van Ooltgensplaat heen vrijwel tot Willemstad moet rflden om dan om te buigen naar het zuiden. En wat aangaat het verkeer van Flakkee In de richting Rotterdam moet men nu- ook een heel eind verder omrijden. Be halve voor Ooltgensplaat zelf is het nieuwe tracé ongunstiger geprojecteerd dan het eerste. Daar de weg over de brug slechts ge bruikt kan worden^ als de Volkerakdam klaar is, zal het dus nog, wel even du ren voor we over de brug rijden. Het tijdstip, waarop de werkzaamheden daaraan beëindigd moeten zijn, staat nog niet vast. De minister heeft echter op de begroting voor 1958 gelden daar voor aangevraagd bij de Staten Gene raal, zodat er in elk geval spoedig een begin mee wordt gemaakt. Geen twijfel mogelijk WAZETFABRIEKEN TE ZEVENBERGEN Verenigde Naties Vorige week dinsdag is de twaalfde gewone zitting van de Verenigde Naties geopend. Ook de gewone Assemblee heeft, in navolging van de speciale com- "hiissie, het rapport over Hongarije op haar agenda geplaatst, ondanks het Verzet van de communistische landen. Prins Wan van Siam (die voorzitter was van de elfde assemblee) zal zijn opge dragen' missie naar Hongarge en Rus land te zijner tqd ten uitvoer brengen, hoewel niemand daar positieve resulta ten van mag verwachten. Evenals vorige jaren heeft de agenda commissie een debat over de toelating Van communistisch China afgewezen. Wèl zullen debatten worden gevoerd over de kwestie Nieuw-Guinea, Algerije en Cyprus. I. 'Eu Dina, de docliter van Lea, die zij Jacob gebaard Iiad, ging uit om de doi^ters van dat land te 'bezien. (Genesis 34 1) Gods Woord laat ons niet voor niets een blik slaan op één van de donkerste bladzijden uit het gezinsboek van Jacob tegelflk de zwartste uit het levensboek van Jacobs enige dochter Dina. Wij kun nen ons" voorstellen dat Dina een bijzon dere plaats heeft ingenomen in het huis gezin van Jacob. Hoe teleurstellend is echter haar leven geweest, tenminste, wat de Heilige Schrift ons van haar ver telt. Want Dina is een meisje, dat. een grote schuld op zich geladen heeft. Om haar is Gods Naam onteerd, en Zijn ver bond ontheiligd, doordat het toenmalige zegel des verbonds op een ergelijke wij ze door haar broeders misbruikt is om zodoende hun moordplan te kunnen uit voeren. Dina is er de oorzaak van ge worden, dat een stad totaal uitgemoord is en dat de vrouwen en kinderen zijn weggevoerd. Het is aan haar te wijten, dat Levi en Simeon straks door de stervende Jacob inplaats van gezegend vervloekt worden. Wat was dan toch de zonde van dit meisje, waaruit zoveel vreselijke dingen voortkwamen? Ach, schijnbaar was het niets bijzonders. On ze tekst zegt: Dina ging uit om de doch ters van dat land te bezien. M.a.w. zij wilde wel eens zien wat er in ^e wereld te koop was. De tenten van haar vader waren opge slagen dichtbij het Kanaanitische stad je Sichem. Jacob had het stuk grond, waarop zijn tent gespannen was, gekocht van Hemor, de landvorst. En het eerste wat hij daar deed was het oprichten van een altaar dat hij noemde: De God Is raels is God. Daarin belijdt Jacob de wonderbare macht van zijn God, die hem door alle moeilijkheden heen bewaard en gezegend heeft, en hem nu tot rust gebracht heeft. In het gezin van deze godvrezende man schijnt het echter wei nig uit te werken en op het hart van de jonge Dina maakt het niet veel in druk. Jacob heeft alle contact met het heidense Sichem gemeden. En ook zijn kinderen zal hij gewezen hebben op de verplichtingen, die het verbond Gods hen oplegde. Eén van deze plichten was wel, dat zij, als kinderen van Abraham zich niet zouden inlaten met de heidense volken van KanaSn. Het zaad des ver bonds moest heilig gehouden worden. Jacob en Lea zullen hun dochter met deze Inzettingen des Heeren hebben be kend gemaakt. Maar hoe goed Dina het ook wist, zij wilde toch met de wereld rondom haar wekere aanraking hebben. Haar hart leefde niet in de weg des Heeren, maar trekt haar naar Sichem. Vanuit haar vaders tent zal zij dikwijls naar het stadje hebben gekeken. In de verte zal zij de meisjes van Sichem heb ben zien wandelen, en zo bekruipt naar het verlangen om met die vreemde meis jes omgang te hebben. ESi, vanzelf, de gelegenheid is gekomen. Toen haar broeders in het veld waren, en Dina al leen met haar vader thuis was, is zij stil weggeslopen. Zij ging er alleen op uit, op weg naar Sichem, om daar de zaak eens te verkennen. Zou zij dan niet geweten hebben, aan welk gevaar zij zich bloot stelt? Zou haar geweten haar niet gewaarschuwd hebben dat zij toch verkeerd deed? Ongetwijfeld, maar Dina heeft die stem het zwijgen opge legd. Zo erg is het i'mmers niet. wat zij gaat doen. Zij gaat alleen maar kij ken. Meer niet. AUeen maar eens zien, hoe de meisjes van Sichem leven, wat hun levensgewoonten zijn. Zit daar nu zo'n kwaad in? Als, dat niet mag... Zo gaat Dina er op uit, en dwaalt zij in haar eentje door de heidense stad. Maar dan blijkt al spoedig in welk ge vaar zij zich begeven heeft. Zij zou er zich wel uitredden, als er iets aan de hand is. Zij is bij de pinken genoeg. Ja, maar nauwelijks is zij het stadje bin nengekomen, of Dina wordt uitgenodigd in het paleis te komen van de zoon van de landvorst. En Dina gaat. Misschien zal zij moeilijk anders meer gekund hebben. En toen, in de kamer 'van het paleis gelokt Is haar haar eer ontroofd. Zo zij tegenstand geboden heeft, het heeft haar niet gebaat. Toen de zonde bedreven was, schijnt Dina zich echter ook daarmede verzoend te hebben, Want zij bleef in het palels, waar de weelde haar ijdelheid gestreeld heeft, en zij liet zitóh de liefde van de prins aanleu nen, die naar haar hart sprak. Russen Ds E. F. Vergunst Wat Nieuw-Guinea betreft, de Neder landse afgevaardigde. Mr. Liüis heeft zich krachtig verzet tegen behandeling van de kwestie. Hij voorziet terecht dat de betrekkingen tussen Nederland en Indonesië door een debat alleen maar Blechter kunnen worden. Maar, hoewel de agendacommissie vóór een debat ge kozen heeft, is het toch niet waarschijn lijk dat er straks tweederde meerderheid eal zijn voor een resolutie tegen Neder land. De kwestie Csrprus lijkt ons gevaarlij ker. Aartsbisschop Makarios is momen teel in Amerika en de Grieken dringen aan op een oplossing. Een poging tot oplossing is ook ge daan door de Roemeense premier Stoica die voorgesteld heeft de Balkanstaten uit te nodigen voor een conferentie. (Het initiatief daartoe zal- wel door de Sowjet-Unie zijn genomen). Het Zuid- slavische staatshoofd Tito betuigde reeds z'n instemming met dit voorstel. Toch Itjkt het, gezien de heterogene sa menstelling van de Balkan, niet waar schijnlijk, dat deze conferentie er komen zal, zeker iet dat men eventueel tot overeenstemming zal geraken. Overigens dragen de Verenigde Naties duidelijk het stempel van machteloos heid. De doelstellingen mogen goed en edel ziJn, maar gezien de politieke ver houdingen is er ook dit jaar weinig kans op resultaten. Amerika Het rumoer dat in de staat Arkansas is ontstaan tengevolge van het rassen- probleem op een middelbare school in Little Rock is nog niet verstild. De ras senscheiding is daar opgehe'ven bij besluit van het federale gerecht, maar gouverneur Faubus heeft halsstarrig geweigerd, negerkinderen tot de school toe te laten. President Eisenhower heeft zich al geruime tijd met de zaak bemoeid en tenslotte leek het erop, alsof Faubus het hoofd in de schoot zou leggen. Acht negerleerlingen zijn er althans in ge slaagd, door een achterdeur de school binnen te komen. De dreigende houding van een groep blanken echter maakte het noodzakelijk, hen vóór het einde van de schooltijd met politie-auto's naar huis te brengen. President Eisenhower, die blijkbaar tot-nog-toe de juiste houding niet kon vinden, heeft eindelijk doorgetast en een proclamatie uitgevaardigd, waarin hij het juridisch mogelijk maakt, fede- rsJe troepen naar Little Rock te zen den om de wet ongehinderd te doen uit voeren en de orde te herstellen. Inmid dels zijn er 1000 man luchtlandingstroe pen aangekomen. De rassenkwestie is door het onver standig optreden van de gouverneur wel zeer verscherpt. Noorwegfen In de nacht van vrijdag op zaterdag is Koning Haakon van Noorwegen in de ouderdom van 85 jaar overleden. De vorst is slechts een paar weken ziek ge weest; hij leed aan een storing in de bloedsomloop. Koning Haakon, in 1872 als Deense prins geboren, kreeg in 1905, bij de on afhankelijkheid van Noorwegen de Noor se kroon aangeboden. Voor die tijd vormde Noorwegen een unie met het naburige Zweden. In de 52 jaar dat hij ziJn land heeft gediend, heeft de koning zich zeer be mind gemaakt bij het Noorse volk. Hij kenmerkte zich door een'voud en een juist begrip van zijn taak. Toen het Duitse leger in april 1940 Noorwegen binnenviel, week de koning met zijn troepen voor de oprukkende Duitsers en twee maanden later verliet hü het land om de oorlogsjaren in En-' geland door te brengen. Koning Haakon is gehuwd geweest met een Engelse prinses, uit welk hu welijk de kroonprins Olav geboren is, die nu zijn vader is opigevolgd. De nieuj we koning is 54 jaar en vader van drie kinderen. De begrafenis van Koning Haakon is bepaald op dinsdag 1 oktober. Koningin Juliana en Prins Bernhard zullen de plechtigheid bijwonen. MIDDELHABNIS De toogavond Herv; Vereen. Betref fende de toogavond der Ned. Herv. ver enigingen op Goeree-iOverflakkee, deelt men ons nog.mede, dat vanaf 7 okt. al leen nog programma's verkrijgbaar zijn bij de fa. Vroegindeweij, Westdijk 48, Middelhamis en voor zover voorradig 's avonds aan de kerk. De vertrektijden van de extra-bussen naar deze bijeenkomst voor hen die een programma 2.hebben, zullen vol gende week gepubliceerd worden. Sprekers zijn dr. H. Jonker van Am sterdam en ds J. V. d. Heuvel van Ede. Vocale medewerking door een selectie uit het Blindenkoor „Bartimeus" te Zeist, Soliste de blinde sopraan D. van Oenen. Aan 't orgel de dirigent van ,Bartimeus", Meer van Huis. HERKINGEN Agent suikerfabriek. In de plaats van dhr. Kievit zal als agent van de suikerfabriek te Puttershoek in onze gemeente alszodanig optreden dhr. W, Tijl uit Nieuwe Tonge. Extra collecte. Zondag zal er in de Herv. kerk een extra collecte gehouden worden ten bate der kerk. OXJDDORP Controle bevolkingsregister. In het belang van een nauwkeurige bijhouding van het bevolkigsregister wordt een ieder voor zover dit nog niet is ge schiedt verzocht, het formulier con trole bevolking zo spoedig mogelijk in- ge-vuld in de brie-venbus van het gemeen tehuis te deponeren. De bouwverordening der gemeente Ouddorp Z.-H. is tegen betaling der kosten ad 5.ter gemeentesecretarie te verkrijgen. THOLEN Kerkdienst. Woensdagavond a.s. om 7.30 uur hoopt voor de Geref. Gem. voor te gaan ds A. Honkoop uit Goes. Donderdagavond om 7 uur hoopt voor de Chr. Geref. kerk voor te gaan ds. van Doorn uit Emmeloord. Het bestuur van de jubilerende Vereniging voor Clu'istelijk Uitgebreid Lager Onderwijs. V.l.n.r. de heren D. Vogelaar vice voorz.; een van de oprichters; ds. C. van der Wal te Muiden» y. h. te Dirksland, Idie jarenlang voorz. is ge weest; A. A. Hogeweg, H. d. Sch. te B'dam iv. ih. te Stad, ook een der oprichiters; G. J. \A. lOpstelten voorz.; C. Joppe Melissant; Ji. J, M. den Baars DirkslandM. K. Van Eek, Middelliainisi L. Bloot, secretaris; K. de Bruin, Oude Tonge en M. A. de Fockert, hoofd der school. Het was voor het bestuur en voor de vrienden van het Chr. ULO onderwijs op Goeree»Overflakkee woensdag 25 september een dubbel feest: de nieuwe school werd door het gemeentebestuur officieel overgedragen en men vierde diezelfde dag het zilveren jubileum van de school. (Eigenlijk bestaat de school 2 jaar langer, maar ■-men heeft deze herdenking indertijd moeten uitstel len en nu met de opening gecombineerd De middag was Bestemd voor de over dracht; des avonds heeft ds C. van der Wal van Muiden voorheen predikant te Dirksland en bijna van begin af bestuurslid van de vereniging voor Chr. Ulo onderwijs in verband met het jubileum een rede gehouden. We geven hieronder het verslag van de overdracht en de opening; in ons volgend nummer hopen we de feestrede van ds C. van der Wal weer te geven. In de mooie en ruime hal van de nieu we Chr. tJlo school waren des middags een groot aantal genodigden bijeen. Met het bestuur en de leraren o.m. biu'ge- raeester Hordijk en de wethouders; de heer Scherpenisse dir. Techn. Dienst; bugemeester van Hey?t van Dirksland; ds. C. van der Wal van Muiden en meer dere predikanten van het eiland; dhr. Hogeweg van Rotterdam (v. h. hoofd Chr. school te Stad, een der oprichters en jarenlang secretaris van de vereni ging) meerdere hoofden van scholen en ook het hoofd van de Openbare Ulo; oud-leerlingen, meerdere dames en ver dere belangstellenden De voorzitter dhr. Opstelten van Nieuwe Tonge opende met het laten zin gen van Ps 146 1 en 8, las daarna Ps. 147 en ging voor in gebed. Na een wel komstwoord releveerde de voorzitter de moeilijkheden die overwonnen moesten worden eer deze school in gebruik kon Worden genomen. Alle instanties die er bij betrokken waren bleken hun uiter ste best gedaan te hebben om zich door de chaos van voorschriften heen te wer ken om tot een goede oplossing te ko men. Met een zekere weemoed was de oude school waarin 27 jaar les is gege ven verlaten; het eerste moeilijke begin van Chr. Ulo onderwijs, had daar een aanvang genomen. In de kwarteeuw die achter ligt is de school echter zeer gegroeid; sinds jaren was er gebrek aan ruimte, zo zelfs, dat in de bestuurska mer les moest worden gegeven. Al zou er biJ de oude school een lokaal zijn bij gebouwd had dit toch niet voldoende geweest, zodat deze nieuwe school e«n grote aanwinst kan worden genoemd. Aarzeling Bij het bestuur was eerst enige aar zeling om op het voorstel van een nieu we school over te gaan; er zaten enige bepaalde dingen aan vast (die spr. niet noemde) hij meende dat men het ge meentebestuur ter wille was geweest en in gezamenlijk overleg was het er toch van gekomen aldus spreker. Beide schoolhoofden (indertijd ook de heer Menheer) werden in het overleg omtrent inrichting etc, betrokken. De voorz. drukte dé wens uit dat in deze school even prettig zal worden ge werkt als in de oude; vooral voor de leraren zal het een voldoening zijn in zo'n prettige ruimte les te geven en voor de kinderen om er onderwijs te mo gen ontvangen. Hij hoopte dat Gods ze gen op de arbeid zou rusten. Verder ■wil de spr. er niet op vooruitlopen, om bur gemeester Hordijk gelegenheid te geven de school over te dragen. De overdracht Burgemeester Hordijk noemde het een pleizierige dag zowel voor het school-, als het gemeentebestuur. Vanaf 1953 hebben veel besprekingen plaats gevon den en moest door een berg van voor schriften heengewerkt. Omdat er zoveel stemmen in het kapittel waren, was het moeilijk om tot een resultaat te komen te meer waar de finantiële situatie er niet beter op werd. Spr. corrigeerde het gezegde van de voorzitter, „dat het be stuur de gemeente zeer terwille was ge weest" en stelde vast, dat op het kleine stukje grond waar de oude school staat geen uitbreiding kon plaats hebben. Hier staat een schoolgebouw dat aan alle eisen voldoet zei spr. Gunstig gele gen en met zeer veel ruimte. Op zich zelf echter een dood ding; het gaat wil het goed zijn om de levende, kinderziel begrijpende leerkracht, die in overeen stemming met de doelstelling van de vereniging onderwijs geeft. Daartoe is ook nodig aktieve medewerking van de ouders, waaraan helaas, nogal eens veel ontbreekt. Spreker prees het dat er goede samen werking bestaat met „de buren" en hoopte dat het besluit van de raad die tot de bouw van deze 2 scholen besloot tot groot nut zal zijn voor de jeugd en voor de gehele streek. De leraren wen ste hij toe dat zij er pleizierig zouden werken en dat Gods zegen op hun ar beid mocht rusten. Laat de vrije vlag die nu van de school wappert, het sym bool zijn van de vrije ontplooiing van de taak, die het bestuur zich heeft gesteld aldus besloot spr., die daarna de sleutel van de school aan de voorzitter overhan digde en daarmee de school symbolisch aan het bestuur overdroeg. Nu reeds aanvraag voor oitbrei- ding. De voorz. bracht dank aan het gemeen tebestuur voor alle medewerking en deed een beroep op verdere steun, omdat er formeel reeds een aanvraag was voor Uitbreiding. De prettige omge^ving zal ongetwijfeld stimulerend werken zowel op leraren als leerlingen meende spr. De geest van het onderwijs, de geeste lijke vorming van onze jeugd zal ook in deze school primair moeten blijven betoogde spr. Hij bad de onderwijzers wijsheid toe niet alleen bij de materiële vorming maar ook en vooral bij het heenwijzen naar de redder van zonda ren, Jezus Christus. s|pr. bracht hulde aan de architect en de bouwers voor het creëren van zulk een schoon geheel. Als schoolbestuur hadden we wel weinig te zeggen, de eigenlijke opdrachtgever was de gemeen te, niettemin bracht hij allen die er aan hadden gewerkt hartelijk dank, waarin hg ook de dag. opzichter Guilonard be trok en de Technische dienst voor de fraaie entourage om de school. Tenslot te sprak spr. de wens uit, dat de Chr. Ulo school verder in bloei zal toenemen tot heil van de jeugd en de gehele ge meenschap en tot Gods eer. Bericht van afwezigheid met felici tatie was ingekomen van Inspecteur Mathijsse; ds v. d. Zee te Maarssen, (vroegere voorzitter) ds Smit van Stel- lendam,en van dhr. Faas, een yan de oprichters. Een nieuw pak, dat krap zit! Na de pauze verkreeg dhr. de Fockert het hoofd van de school het woord. Ze kunnen zeggen wat ze willen zei deze spreker maar mijn collega's en ik Alleenverkoop voor het eiland: OPGERICHT 1768 - TEL. 2012 zijn de voornaamste in deze nieuwe school. Het bestuur vergadert er zo eens een enkele keer,, maar wij zijn er iedere dag! De verwisseling van de oude naar de nieuwe school vergeleek hij met een oud en een nieuw pak. Het oude pak zat goed! Het was een beetje krap, het nieu we is echter maar precies pas en niet op de groei gemaakt. Spr. noemde de nieuwe school een schoon gebouw en bij dat „schoon" dacht hij aan de familie Hans die ook deze school zeker gaarne schoon zullen houden. Bij de verhuizing is veel achtergela ten betoogde spr., ook de oude meube. len. De leerstof is meegenomen ook het oude beginsel: de Bijbel. De jeugd moet ook geleerd worden dat ze een ander pak moeten hebben, hun zondaars plunje zal verwisseld moeten worden met het geikregen Weed (Ze kunnen het niet verdienen) van de Koning der Kerk Spr. besloot met de wens dat in volko men afhankelijkheid van God tot Zijn eer les zal worden gegeven, dat dan ook niet ongezegend zal blijven. Ds. O. van der Wal bracht bij de ingebruikneming van dit gebouw aan bestuur en leraren en ook aan de leerlingen zijn gelukwensen over De oude school kende spr. beter dan de nieuwe, omdat hij er jaren voorzitter van geweest was. Het verheugde hem dat de school zo was gegroeid; hij her innerde dat precies met het minimum was begonnen, zó, dat men zelfs om de laatste handtekening nog had moeten vechten. God heeft het werk gezegend concludeerde spr. en nu is hét „Reho- both" de Heere heeft ons ruimte ge maakt Hoe practisch en fraai alles ook is ingericht, dit betekent echter niet alles zei spr., daarmee doelende op ho gere waarden. Ds v. d. Wal feliciteerde het bestuur dat ook het oude hoofd mee. gaat heel belangrijk is, wie in de school werken. Nog belangrijker is, dat Hij meegaat. Die gisteren.en heden de zelfde is, Spr. besloot met de wens dat in dit gebouw gebouwd zal worden door Hem die de grote Bouwmeester is en dat in de school in dit nieuwe gewaad tot eer van 's Heeren Naam en tot heil van de jeugd zal worden gearbeid. Aanbieding schoolbel Namens de oud-leerlingen werd door mevr. van Eck-Knape (omdat mej. van Damme uit Dirksland verhinderd was) een klankvolle schoolbel aangeboden. Zij vertelde een en ander van het werk van het comité, die ook een resumé van oud-leerlingen had willen organiseren, maar daarin niet was geslaagd. Met een hartelijke gelukwens voor bestuur en personeel droeg zjj de fraaie schoolbel die reeds in de school was aangebracht, aan het bestuur over. (Vervolg pag. 2)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1957 | | pagina 1