Hartelqk weerzien na 46 jaar Giro-betaling postabonné's! Dodelijk ongeluk te Ooitgensplaat FoOryx Nieuwe veerboot 9,Haringvliet" liep te Hellevoetsluis op keiendam Centrale Veiling Middelharnis 130e Jaargang Oir. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSÈ EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per tceek: dinsdag- en vrijdagavond Mej. T. de Vos-Duim uit Ooitgensplaat ontmoette haar broer Jacob Duim in Amerika Belangstelling van de Amerikaanse pers P. UIT DE KERKEN Vrachtwagen met 10 ton uien op achterdek van de „Stad Zierikzee" door de afsluiting Werkhaven te Willemstad gegund De dam in het Haringvliet Van trekker gevallen en overreden Plaatselijk Nieuws Twee vaarzen door de bliksem getroffen GOEDEREBDE rr3:r:rrernno.v,rtr.MeP.a.send ^#^^.-^. Dinsdag 24 september 1957 No. 2632 PBINS HENDRIKSTHAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHABNIS BedBCÜe en Advertentlea uitsluitend Telefoom K 18702629 Na 6 UUT 'a avonds Telefoon K 1870—2017 Giro 167080 ABONNEMENTSPBIJS 1.90 FEB KWABTAAIi ADVEBTENTIEPBIJS 12 cent per mm. Bt) coatract ■i>eclaal tarial Mevr. T. de Vos-Duim, wonende Wees pad 20 te Ooitgensplaat is onlangs met haar schoondochter mevr. A. de Vos-van Dam met vakantie meegegaan naar Amerika. Laatst genoemde bracht een ibezoek aan haar familie, en haar man de heer L. de Vos was ongeveer een maand vroeger vertrokken. Beiden emi greerden met hun dochtertje voor 2 jaar naar Amerika en nu zij deze zomer de familie reeds een bezoek brachten kon de moeder van de heer L. de Vos moei lijk het aanbod afslaan om voor een poos met haar kinderen mee te gaan. Niet dat mevr. de Vos-<Duim alleen ging om Amerika eens te zien, maar zij heeft er naast haar zoon Leen nog een zoon (Johan) en een dochter (Mina) wonen en hier blijft het niet bij want ook een broer en zuster van mevr. de Vos hebben er sinds vele jaren hun woonplaats. Zij ontmoette er ook voor het eerst de vrouw en de kinderen van haar zoon Johan. De persmensen in U.S.A. kwamen op Pde hoogte van het bezoek van deze Fiakkeese vrouw en in „Grand Rapids ^Press" lazen wij het volgende: „Meets KIn After 46 Years". Dutch Woman Survives 3 Floods Na 46 jaar gescheiden Toen Jacob uim (66 jaar) Nederland verliet om paar de Prairie City, lowa, te gaan vam het niet bij hem op dat het 46 |aar zou duren voor hij en zijn zuster nevr. Teuntje de Vos (63 jaar) elkaar veer zouden ontmoeten. Het paar werd «reer verenigd ten huize van de zoon ^an mevr. de Voa Johzn. wonende 843 ^ristol av, N.W., waar mevr. de Vos |es maanden verblijft. Een 63 jaar oude Hollandse vrouw, lie 3 keer uit haar huis in Nederland poor de vloed verjaagd is werd hier t*weer verenigd' met een broer, die zij ge durende 46 jaar niet gezien had en ont moette haar schoondochter en twee kleinkinderen voor de eerste keer. 'zoon John. 843 Bristol av N.W. en zoon John. 5483 Bristol av N.W. en haar broer Jacob Duinv van Prairie City lowa, waar hij naar toe emigreerde toen hij 20 jaar was. Na tijdens de Duitse inva.sie voor de - tweede keer door de vloed verjaagd te zijn werd mevr. de Vos tijdens de ramp van 19S3 overvallen door de vreselijke overstroming in 100 jaar. Gedurende drie dagen verbleef zij met haar schoon dochter, mevr. Leonard de Vos, nu wo- nende 732 Lynch st. SW. en haar kleln- dochtertje Cornelia, nu 6 jaar, in ge vaar tot een boot hen bevrijdde. Het land om Ooitgensplaat op Goeree Over- flakkee, is echter opnieuw in cultive ring gebracht. John nu een diesel mechanicus, was haar eerste zoon, die 10 jaar geleden naar dit land kwam. Zijn zoons Richard 6 en Thomas 2, hebben hun grootmoe der voor de eerste keer ontmoet. John haalde zijn broer Leonard over en deze kwam 3 jaar geleden naar dit land en zijn zwager Bram Langeweg, wonende 614 Hogan st., SW., is hier nu met vrouw en 3 kinderen een jaar. Mevr. Teuntje de Vos heeft ook een zuster in Salt Lake City daarom heeft zij het plan opgevat haar een bezoek te brengen, voor zij de volgende winter Weer naar Holland terugkeert. Tot zover het artikel in „Grand Ra pids Press" van 30 augustus j.l. Boven het verhaal was een aardige foto afgedrukt van mevr. de Vos met haar broer, samen op een bank. Fantastische uitwerking Het bericht in de krant had een fan tastische uitwerking. Direct na de ver schijning ratelde de telefoon bij Johan de Vos van de vele Platenaren en Flak- keeenaars, die een gesprek wensten met mevr. de Vos. Velen waren reeds jaren van hier vertrokken. Sommigen hadden geen enkele contact meer ge had met mensen uit hun geboorteplaats of streek. Zo was daar de echtgenote van dhr. Wit Groenendijk, mevr. Celia van Dijk (uit Groningen afkomstig) die gaarne kennis wilde maken met de mensen uit de geboorteplaats van haar man die 9 jaar geleden is overleden. Zij woonde ook in Grand Rapids. Wederke rig werd een bezoek gebracht aan de familie van Beek-Berkhout. Mevr. D. van Beek ontmoette deze zomer tijdens haar bezoek aan Ooitgensplaat de fa milie L. de Vos, die toen ook juist met vakantie thuis waren. Op 1227 West Leonard Street werd het contact ver- ia- Nu het 4e (kwartaal weer voor de deur (staat Smiaken, wy onze postabbonne's attent op het Ibe- talen van het abonnementsgeld per giro. Door het overschreven van 1.90 bespaart dit de hoge incassokosten. Het Ss uitsluitend bedoeld ivoor degenen die gewoon z^jn via de post betalen; waar onze agenten aan de deiir (komen worden, geen incasso-kosten bygerekend. I>e |>08tikwitanties gaan op 12 oktober a.si. de deur (uit; voor die tüd ■per giro overschrijven is ge wenst. Administratie, N.V. Eilanden-nieuws stevigd: tussen deze stadsgenoten Sla met spek en gepofte poters. Maar heel deze geschiedenis is nog lang niet uit. Er werd een idee geboren om een dag te organiseren waar Plate naren en Plakkeeënaars gemeenschap pelijk samen zouden komen. En dit is ook geschiedt ten huize van John de Vos. Naast het gezellig samenzijn werd 's middags Plaatse kost gegeten n.l. gestampte sla uit de schotel (met spek) Zelfs werden er die dag poters gepoft. Onder de vele gasten bevonden zich ook Piet van der Veer en Krijn Bakelaar beiden afkomstig uit de Langstraat. Geloof maar dat er deze dag oude herinneringen zijn opgehaald. Het heden zal ook wel terdege onder de loupe zijn genomen. Is het wonder, dat Jacob Duim toen hij na een week weer naar zijn woning in de Prairie City vertrok moest zeg gen: „ik heb in één week meer genoten dan in al die 46 jaar". En toch is Amerika het land zijner, dromen. NED. HERV. KERKEN Beroepen te Sliedrecht T. Poot te Haatten; Wijk bij Duurstede G. H. van Kooten te Genemuideii; Meerkerk J. Woltes te. Ernst; RottecdamrJEfllligS!S.v berg C. Treure te Ederveen; Öchelluinen A. G. Haring te Loon op Zand. Bedankt voor Ter Aa A. G. Haring te Loon op Zand; Woerden A. de Har- togh te Amersfoort. Schoonrewoerd: Zondag 15 sept. werd cand. van Brummelen hier bevestigd door ds T. Poot van Haatten met een predikatie over 1 Cor. 4 1 en 2. De intrede-prediking ging over het Woord uit Handel. 4 29 b „en geef uw dienst knechten met alle vrijmoedigheid het Woord te spreken. 0.m. waren aanwe zig ds H. van Dijk en Ds K. Ooms, bei den uit Leerdam. Ds R. de Bruin uit Barneveld; ds J. den Hoed uit Tholen; burg. A. de Wolf en dhr. Broekhuis na mens „Voetlus". Putten: Na bevestiging door ds J. v. Sliedrecht te Putten ,sprekende over 2 Oor. 4 7, deed ds L. Kievit voor de tweede maal Intrede in deze gemeente. Zijn intrede tekst was 2 Cor. 6 2 „Ziet nu js het de welaangename tijd, nu is het de dag der zaligheid". Ds D. J. van Dijlk te Nieuwerkerk a. d. Ussel mocht 14 sept. j.l. zijn 30 jarige jubUeum vieren. Hij werd in 1898 te Veenendaal geboren en diende van 1927 tot 1950 de kerken op Celebes, daartoe uitgenodigd door de G.Z.B. Toen werd gerepatrieerd en een beroep naar St. Annaland aangenomen. In 1956 werd deze plaats verwisseld met de huidige standplaats. Zwartebroefe. De buurtschap Zwarte broek behorende tot de gemeente Voort- huizen, ontving een nieuw kerkgebouw. Ds W. VroegindeweiJ van Barneveld bracht bij de ingebruikname daarvem, de gelukwensen over der classis Har derwijk. Ook de oud predikanten van Voorthuizen ds J. v. Amstel en ds C. V. Dop voerden het woord. Ds W. L. Mulder, em. predt. en hulpprediker te Zwarteijróek, hield een predikantie n.a.v. Psalm 122 Il en 2. Geref. Bonid. Op de vergadering der Geref. bond op 19 sept. te Utrecht ge houden, werd een commissie benoemd welke t.z.t. publicatie zal doen van de voorstellen der Geref. Bond l.z. haar houding t.a.v. de kwestie van „de vrouw in het ambt". Dr Schroten be lichtte op deze vergadering de princi piële zijde van 't vraagstuk en ds H, Goedhart nam de gevolgen der aan vaarding van de Synodale voorstellen onder de loupe. OEBEF. KERKEN Beroepen te Delft L. J. Goede te Aal ten; Rozendaal J. Pleeg te Schagen; Stadskansial C. Mak te Roden; Werken dam M. Mulder te Heerde. Aangenomen naar Spljkenisse D. Broer te Harderwijk; Hijken W. Reinders kan. te, Apeldoorn; Hasselt G. Heersink kan. te Aalten; Leimuiden H. Koffrie kan. te Ede. Bedankt voor Workum P. Klapwijk te Hoogezand. De predikanten: W. Blanken te Rut- ten; J. Dijkstra te Schermerhorn; W. Halsema te Eenzewoude; A. Klapwijk te Paessens; D. Kronemeijer te Opper- huizen; J. Lamme te 's Gravenmoer; G. V. liOenen te Moerdijk; J. v. d. Pep pel te Lochem; L. J. Schalkvrijk te Nieu werkerk en W. v. Wijk te Nederhorst den Berg zijn voor 1 jaar als veldpre- diker in militaire dienst getreden. De VolvoHdiesel bleef net nog hangen en beliep veel schade Vrijdagavond circa half negen is bij het laden van de „Stad Zierikzee" een ongeluk gebeurd dat betrekkelgk nog goed is afgelopen. Als laatste wagen reed een grote Volvo-Diesel geladen met 10 ton uien op het achterdek, eigen dom van de vervoerder fa. Gebr. de Vos uit Oude Tonge. De blokken werden op de banden gezet, de afsluithekken ge sloten waarmee de zaak volkomen oké was. De „Stad" werd toen verhaald om het voordek te laden. Dezelfde chauffeur reed een andere wagen van zijn firma eveneens geladen met uien op het voor dek. Dit ging naar alle waarschljnl^kheid een beetje ruw toe, waardoor de boot zó schommelde, dat de 10-tons wagen die op het achterdek stond, van achteren door het hek heen het water in schoot. Het geluk wilde dat het voorste deel met de motor op het dek bleef hangen. De laadbalken van de Volvo werden gebroken of al thans zeer verbogen, zodat het zaakje scheef in- het water hing. Een deel van de last kwam in het water terecht, de uienbaaltjes dreven overal rond In de haven. Men is met de „Stad" voorzich tig naar de oude ponton gevaren waar na op de „Schelde" de andere auto's zijn ontladen. Intussen was een takel wagen van de fa. Knöps gearriveerd, die het geval op de kant heeft gezet. Gelukkig vielen geen persoonlijke onge lukken voor, al heeft de Volvo-diesel enorme schade bekomen. I Veel oponthoud De „Stad Zierikzee" kon die avond begrijpelijk niet meer weg met het bootje van Thomsons Havenibedrljf zijn de passagiers te Hellevoetsluis gebracht. Dit ongeval demonstreert weer eens te meer, hoe naar de nieuwe en veel gro tere boot „Haringvliet" waar men ge makkelijk met een geladen vrachtwa gen op kan rond draaien wordt uitge zien. We zullen hopen, dat deze spoedig InTdè" dienst'zal worden ingelegd. CHB. GEB. KERKEN Tweetal te MiddeUiamis B. Bijleveld te Noordeloos en M. Tanis te Urk; Delft G. Buljs te Papendrecht en C. Noordegraaf te 's Gravendeel; Zaan dam M. Vlietstra te Eemdljk en S. Wijnsma te Broek op Langedijk. Beroepen te Rotterdam-W. H. van Leeuwen te Arnhem; Gouda J. M. Vis ser te Dokkum; Biezelinge J. P. Geels te Haarlem; Bussum M. Holtrap te Leeu warden, Aang. naar Bussum M. Holtrap te Leeuwarden. Ds W. H. Velema te Eindhoven hoopt 15 nov. a.s. aan de V.U. te pro moveren tot doctor in de Godgeleerd heid. Promotor is prof. Dr. G. C. Berk- ouwer. Ede: Ds W. de <Toode nam wegens ver trek naar 's Gravenhage afscheid met een predikantie over Hebr. 4 2 3a. Hattem: Er worden thans wekelijks kerkdiensten gehouden in de voormalige synagoge, 's Morgens wordt er preek gelezen terwijl 's avonds één van de genabuurde predikanten voor gaat. In zijn Pastorale Brieven spreekt prof. Wisse in „De Wekker" er zijn ver ontschuldiging over uit, dat er zo wei nig opmerken is in christelijke kringen omtrent de oordelen Gods op aarde. Hoe kan men de wereld een halt toe roepen als men in eigen kring in feite dezelfde levensgang er op na houdt. Bioscoopbezoek, televisie-vermaak, to neel, ijdele muziek-mededelingen in de chr. pers over een atoom-tentoonstelling waar men op zondag terecht kan chris telijke njeisjes en vrouwen met de siga ret tussen de geverfde lippen, dikwijls in mannen kledij, op 's Heeren dag zwerven in bossen en aan het strand. Een drang naar geld, geld en nog eens geld en dat dan voor zo weinig moge lijk werken en om zoveel mogelijk de beest uit te hangen. Hele avonden be steedt men om te zitten kijken naar de kijkkast van de duivel en een uur in de kerk is nog te lang. Hoe zal men het in de hemel toch uithouden. Van zulk een christendom is de red ding der wereld niet te verwachten. Ik weet aldus prof. Wisse, het is oude muziek op het orgel van Jeremia, die ik laat horen. Maar deze muziek houdt zijn waarde. Het is september. De grote R is in de wereld-maand. De mensheids- rheuma begint te klagen. Hebt ge voor warme kleren gezorgd? Ge begrijpt me toch wel hoop ik? Dat is zoveel als een verberging tegen de storm en vloed. De kleding des hells en de mantel der gerechtigheid. GEKEF. GEMEENTEN Beroepen te Wageningen W. Hage te Nunspeet; Giessendam H. v. Gilst te Dirksland. Corsica (U.S.A.) Wegens vertrek naar Rotterdam nam ds A. Vergunst af scheid van de gemeente in 't Nederlands sprekende over Jesaja'55 10 en 11 en in 't Engels over Hebr. 13 8 „Jezus Christus is gisteren en heden en tot in der eeuwigheid dezelfde". Gesproken werd over: 1. De onveran- derlijkhed der leer van Christus;. 2 De onveranderlijkheid van 't werk van Christus; 3 De onveranderlijkheid van de zorg van Christus. Aan het einde der dienst, richtte ou- Het manoevreren met de nieuwe veer boot „Haringvliet" gaat nog niet naar wens. Op de rivier, wanneer full speed kan worden gedraaid gaat het wel maar bij het opzetten op de havens, is de boot moeilijk bestuurbaar. Vooral wanneer vaart moet worden verminderd, voor- en achteruit moet wordeh gedraaid (welke omwisseling ook te lang duurt) durft de boot wel eens uit zijn roer te lopen óf niet naar zijn roer te luisteren. Dat was maandag weer het geval, toen de boot bij het opzetten van de ha ven te Hellevoetsluis in de keiendam liep. Het was een gat, waar men wel een koe in kon begraven I Voor de kapiteins, die wat navigatie betreft hun sporen wel verdiend heb- fcjpn ,is het ook geen hapje met zo'n J^ot te moeten varen. Bij het proefva- i'en gaat het de ene dag goed, maar de andere dag is er weer het een of andere euvel. Het beste lijkt ons, dat men deze boot spoedig op de werf brengt en eer men verder stukken maafet een andere roer-construktie aanbrengt. Het is jammer dat het zo loopt, want het is een pracht boot en we zitten er op Plakkee op te springen, dat hij in de vaart komt. Het maken van een werkhaven aan de zuidelijke oever van het HoUandsch Diep te Willemstad is gegund aan D. Blankevoort en Zn. N.V. uit Bloemen- daal voor 923.800. Ulenivelling van 24 september 1957. Grove 12.—; midel il3.45—1'.72; drielingen 22.—; picklers 25.78. Aanvoer 120.000 kg. derling John Kiel zich tot de scheidende leraar en zegde hem dank. voor alle ar beid in de gemeente verricht. Toegezon gen werd Psalm 344. Na enkele woorden van dank verzocht ds Vergunst om staande de lofverheffing te zingen: Praise'God from hom all blessings flow Praise, Him all creatures here below Prais Him above, ye heavenly host Praise Father, Son and Holy Ghost. Bij het verlaten van 't kerkgebouw nam ieder persoonlijk afscheid van de scheidende predikant en diens vrouw. „Klink-gedachten" Dr. van Swichem schrijft in de kerk bode van de classis Zwolle „Op sommi ge boerderijen in deze streek is het met de mensen net als met de deur-klinken Ze gaan pas open als je ze neerdrukt en niet als je probeert ze op te beuren". ----------o---------- De N.C.R.V. zal over de zender Hil versum 2, a.s. vrijdagavond van 8.40 tot 9 uur een klankbeeld uitzenden verzorgd door Guus Weitzel getiteld: „De dam in het Haringvliet". Deze uitzending geschied in samen werking met de Wereldomroep. Maandagmiddag omstreeks 4 uur ge beurde een ernstig ongeluk aan de Oudelandsedijk waarbij de 42 jarige Abr. de Vos Johzn. het leven moest la ten. Dhr. de Vos zat samen met zijn broer dhr. Andr. de Vos achter op een auto trekker welke werd bestuurd door de heer Jac. v. d. Welle Jaczn. Achter deze trekker was een wagen geladen met stalmest gekoppeld. Even voorbij de in aanbouw zijnde boerderij van dhr. P. de Vos bevond zich op genoemde dijk een enigszins on effen gedeelte. Toen de trekker daar doorreed heeft vermoedelijk de heer de Vos zijn evenwicht verloren en viel van dit voertuig af en kreeg de wagen met mest over zijn lichaam. Hierbij werd zijn borstkast ingedrukt en in bijzijn van zijn broer die niet meer kon helpen overleed dhr. de Vos na enkele ogen blikken. De bestuurder heeft direct gestopt maar begrijpelijk was dit te laat daar de wagen zich op korte afstand van de trekker bevond. Dr. Kramers-v. d. Dor- pe was spoedig ter plaatse maar kon slechts de dood constateren. Dhr. de Vos, die landbouwer was, is gehuwd en had 1 kind. De verslagen heid in de gemeente met dit ernstig on geval is groot. MIDDELHARNIS Tijdens het zware onweer van zondag ochtend vroeg zijn in de weide voor de hofstede van de heer A. D. Slis aan de Geerweg twee vaarzen door de bliksem getroffen. Het was zo'n hevige slag, dat de landbouwer Slis dacht, dat zijn boerderij was geraakt. Bij het krieken van de dag ging hij eens zien naar de paarden die in de wel voor het huis lie pen en vond toen twee 2 jarige vaar zen dood. Na onderzoek door de veearts zijn ze voor de consumptie goedgekeurd. Het vlees is in de alg. slachtplaats verkocht. Beroepen. Bij de Herv. gemeente alhier is een beroep uitgebracht op ds T. Poot van Haatten. DIRKSLAND Kerknieuws Geref. Gemeente. Ds H. van Gilst heeft voor het beroep naar Ridderkerk bedankt. A.s. vrijdagavond zal kerkeraadsver gadering worden gehouden. HERKINGEN Gapende wonde. Het zoontje van J. A. de K. had het ongeluk zodanig met zijn hoofd op een. stoep te vallen-dat hij een gapende wonde bekwam, dat door de dokter moest worden gehecht. MELISSANT Kerkdienst Morgen (woensdagavond) hoopt om 7 uur voor de Gerf. Gem, (Beatrixlaan) ds P. Honkoop van Yerse- ke voor te gaan. STELLENDAM Bevordering tuinaanleg. De Stichting voor Maatschappelijk - en Cultureel Be lang alhier heeft een commissie in het leven geroepen welke de aanleg van tuinen door particulieren zal trachten te bevorderen. Inmiddels zijn reeds voor bereidende maatregelen getroffen en het ligt dan ook in het voornemen in 1958 een wedstrijd uit te schrijven, waaraan door de inwoners, die de beschikking hebben over een tuin;(tje) kan worden deelgenomen. Aan deze wedstrijd zullen uiteraard enkele fraaie prijzen worden verbonden. Binnen afzienbare tijd zullen diegenen die daarvoor in aanmerking komen na der de planen op de hoogte worden ge steld doch mogelijk kan men nu reeds zijn gedachten over een en ander laten gaan. Het is n.l. de doelstelling van de com missie hetdorp door het aanleggen van dergelijke tuintjes een zo fraai moge lijk aanzien te geven. Harde wind, goede visvangst. On^ danks het stormachtige en regenach tige weer, maakten de zeevissers toch tamelijk goede vangsten en goede markt prijzen in de week van 16 t.m. 21 sept. Een der bemanningsleden van de GO 2 had het ongeluk door het breken van een takel zo te vallen dat hij zijn linkerarm brak. Na aankomst te Sehe- venlngen moest hij zich onder medische behandeling stellen. Ongeval. Op het Havenhoofd kwam van enkele spelende kinderen er een zo danig te vallen dat doktershulp moest Ingeroepen, welke een lichte hersen schudding- constateerde. OUDIDORP Dam- en schaakclub vergadert. De dam- en schaakclub alhier houdt woensdagavond as., algemene ledenver gadering in het clubgebouw in de speel tuin. Het bestuur legt een belangrijke agenda voor, zodat alle leden worden opgewekt ter vergadering te komen, terwijl het zeer op prijs zal worden ge steld als elk lid een adspirant mee brengt. De vereniging kan n.l. vele nieuwe leden, zowel voor schaken als dammen, gebruiken, dat er door vertrek enz. een aantal ouderen is afgevallen. l OUDE TONGE Bazar voor de brandweer. Naar we vernemen hoopt de vereen, van brand weerlieden op 17, 18 en 19 okt. een ba zar te houden ten behoeve van het urd- formfonds. Prflzen veldvmichten: Gerst 22-JS4; haver 20-21; erwten schokkers 40-54; kl. groene 30-36; maanzaad 100-lSO; karweizaad 50^8; aardappelen: eigenh. 15, bintjes 10-11; voeraardappelen 2 et; Uien 11, picklers 23-24; drielingen. 23-24 STAD AAN 'T HARINGVLIET BUksem ingeslagen. Het onweer dat zich onlastte boven de gemeente i» in geslagen bij dhr. B. Visser nabij de boer derij van dhr. Mol wat veel schade aan de woning bracht. De bewoners waren gelukkig net beneden toen de grote stukken steen op de zoldertrap terecht kwamen. Persoonlijke ongelukken de den zich niet voor. Ook op enkele tele- foonpalen sloeg het In, welke geheel versplinterd werden. Hand bekneld. De landbouwknecht van Dijk geraakte met een van zijn vin gers tussen 'n ploeg bekneld zodat deze zo werd verwond, dat hij zich onder ge neeskundige behandeling moest stellen. Opbrengst collecte. De gehouden col lecte van „Draagt Elkanders Lasten" heeft opgebracht 68.86. DEN BOMMEL Inenten tegen kinderverlamming. De burgemeester en wethouders maken be kend dat gelegenheid wordt gegeven tot inenting tegen kinderverlamming voor kinderen die in 1955 geboren zijn. Te Den Bommel op donderdag 26 sept. a.s. des nam. van 6 tot 7 uur n het wijk- gebouw Groene Kruis; Te Achthuizen op donderdag 26 sept. a.s. des nam. van 3 tot 4 uur in Café Huibrechtse. OOLTGENSPLAAT Beroep. De Geref. predikant ds A. de Korte ontving een beroep naar de gemeente van Woldendorp, classis Ap- pingedam (Gr.) Onder de kerk van Woldendorp ressorteren: Termunten, Termunterzijl en Borgsweer, m= het gezelllgoi 9^' „,,4« uitvoering straling van het S ,brandbaar »v»arte uuv ,e„,u.tarlecapac.te.- ^JOOOja..^ „etmicadeur I 370.. 1 ..-olasdeur 22.50

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1957 | | pagina 1