DE TROONREDE Bezuinigen Plaatselijk Nieuws Opening van de Chr. Kleuterschool „Prinses Marijke'* te Stad aan 't Haring/liet Ghr. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Versch^nt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Brand in de Noorder Glashande) te Sommelsdijk Met meer dan gewone belangstelling zal dit jaar naar de Troonrede en ook naar de miljoenen-nota zijn uitgezien en tienduizenden zullen zich op deze middag van de derde dinsdag in september aan de radio hebben gezet om het Koninklijke woord over het staatsbeleid van het komende jaar te beluiste ren. We laten hieronder de volledige tekst van de Troonrede volgen. Een uittreksel van de miljoenen nota vindt U aan de binnenzijde van dit blad. LEDEN DER STATËN-GENERAAL, Een zeer bewogen jaar ligt achter ons. De inter nationale spanningen duren onverminderd voort. In onze ruxtionale economie is het evenwicht ver broken. Terwijl de nationale welvaart 'en de werkgelegen heid op een hoog peil zijn gebleven, geven de vermindering van de deviezenreserve en de ont wikkeling op'de 'kapitaalmarkt reden tot ernstige 'bezorgdheid. Hierin komt tot uiting, dat de beste dingen aan consumptie, investeringen en overheids uitgaven te zamen het nationale inkomen over treffen. De genomen maatregelen hebben het beoogde doel nog niet bereikt. Ter\ dele, omdat zij eerst geleidelijk hun werking kunnen doen gevoelen, an derdeels omdat blijkens de thans beschikbare gege vens dieper ingrijpen noodzakelijk is. Ons volk kan zonder twijfel de gerezen moeilijk heden te boven komen. Het zal zich daartoe be wust moeten zijn van de ernst van de situatie en aan een reële beperking van de bestedingen moeten meewerken. Dit geldt zowel voor de consumptieve uitgaven van de bevolking als voor de uitgaven van het bedrijfsleven en de overheid. De regering ha rerzijds is vast besloten zodanige maatregelen te treffen of, te bevorderen, dat het evenwicht in de verhoudingen en het vertrouwen in de financiële en monetaire situatie worden hersteld. Dit beleid drukt zijn stempel op de rijksbegro ting voor 1958. E.en beperking van uitgaven is op vele punten tot stand gebracht. Daarnaast is afge zien van tal van nieuwe plannen. Bovendien moet het Rijk in zijn financieel beleid rekening houden met de zeer grote moeilijkheden, die de gemeen ten ondervinden bij de financiering ook van de meest dringende kapitaalsuitgaven. Daarom acht de regering het voor een gezonde en ongestoorde financiering van de woningbouw noodzakelijk met ingang van het komende jaar weder over te gaan tot het verstrekken aan de gemeenten van voor schotten ten behoeve van de woningbouw ten laste van 's Rijks kas. Onder de tegenwoordige omstan digheden kunnen de gemeenten de verantwoorde lijkheid voor de financiering van deze bouw niet blijven dragen. Het Rijk zal er zich voorts vooral ter wille van de gemeenten van moeten onthouden voor zijn eigen uitgaven een beroep te doen op de kapitaalmarkt. Het is om deze reden, dat de begroting zodanig is opgesteld, dat de financiering van-de gehele dienst is gewaarborgd zonder een dergelijk beroep. Ten einde dit mogelijk te müken acht de Rege ring naast beperking van de overheidsuitgaven een tijdelijke verhoging nodig van de omzetbelasting op personenauto's en motorrijwielen, op televisietoe stellen en op sigaretten. Bovendien zal de opschor ting van de investeringsaftrek in 1958 moeten voort duren en zal een tijdelijke heffing van opcenten op de vermogensbelasting worden voorgesteld. Deze maatregelen leveren tevens een bijdrage tot de be perking van de bestedingen. Verdere verhoging van de uitvoer vraagt bijzon dere aandacht. Ter wille hiervan is het nodig te waken tegen het ongunstiger worden van onze concurrentiepositie op de internationale markt. Gro te voorzichtigheid bij het nemen van maatregelen, die tot verhoging der produktiekosten kunnen lei den, is geboden. Zolang de huidige toestand voort duwt zullen bedrijfsleven en overheid zich ten aan zien van de ontwikkeling van het loonpeil de grootst mogelijke beperking moeten opleggen. Mede met het oog hierop moet de prijsstabilisatie- politiek in overleg met het bedrijfsleven onver- flauwd worden voortgezet. Het prijsbeleid en het mededingingsbeleid zullen ook moeten bevorderen, dat kostenverlagingen zoveel mogelijk in de prijzen doorwerken. Het is dringend noodzakelijk de besparingen op te voeren onder inschakeling van zo breed moge lijke lagen der bevolking. Voorstellen ter bevordering van de bezitsvorming zullen u in het komende zittingsjaar bereiken. Voor landbouwprodukten vertoont de ongunsti ge verhouding van vraag en aanbod op de wereld markt geen verbetering. Zij lijkt zelfs van structu rele aard te worden. Voortgebouwd zal worden op de grondslag, welke de Regering het afgelopen jaar heeft gelegd. In dit verband zullen de vraagstukken van de totale omvang van de produktie en van, de verbetering van de bedrijfsstructuur de bijzondere aandacht vragen. De strijd tegen de woningnood blijft nog steeds de meest dringende taak bij de voorziening in de behoeften van ons volh. Mede dank zij de gunstige weersomstandigheden in het begin van het jaar, zal in 1957 een groter aantal woningen gereedkomen dan in enig voor gaand jaar het geval was. Verwacht mag worden, dat meer dan 80000 woningen aan de woningvoor raad zullen worden toegevoegd. Het streven van de regering blijft, ook in het komende jaar, gericht op een binnen het kader van de bestaande mo gelijkheden zo groot mogelijke woningbouw. Het is haar voornemen de financiering van 40000 wo ningwetwoningen mogelijkje maken. Ter betere aanpassing van de rijkssteun aan de werkelijke be hoeften en ter stimulering van de bouw van parti culiere woningen met een redelijke huurprijs is een wijziging van de premie- en bijdrageregeling wo ningbouw 1953 tot stand gebracht. Verwacht wordt, dat mede dank zij deze maatregel met de bouw van 40000 particuliere woningen zal worden aan gevangen. Ten einde een begin te maken met de consolida tie van de te hoog opgelopen vlottende schuld der gemeenten en van de schulden, die moeten worden aangegaan, in het bijzonder voor de nog dit jaar ondernomen woningbouw, zal de Regering haar medewerking verlenen aan een binnenkort door de Bank voor Nederlandsche Gemeenten tegen markt- voorwaarden uit te geven woningbouwlening. Maatregelen zijn in voorbereiding om het vrij willig beschikbaar stellen van ruimte voor inwo ning sterker aan te moedigen. De mogelijkheden tot het verlenen van een bijdrage in de kosten van noodzakelijke voorzieningen aan de woningen zul len worden verruimd. De samenwerking tussen Nederland, Suriname en de Nederlandse Antillen in\de geest van het Statuut heeft de voortdurende aandacht der Regering. Na ontvangst van een binnenkort te verwachten ad vies van de commissie tot herziening van de staats inrichting van Nederlands-Nieuw-Guinea, hoopt de Regering aan de StatenrGeneraal te kunnen aanbie den een ontwerp van wet tot partiële herziening van de bewindsregeling Nieuu>Guinea, dat een rui mer uitzicht zal bieden voor de politieke ontwikke ling van dat gebied. In de samenwerking tussen de vrije hinden wordt een nieuw perspectief geopend door de onderteke ning van verdragen betreffende een Europese Eco nomische Gemeenschap en een Europese Gemeen schap voor Atoom-energie, alsmede door de tussen de Regeringen der drie Beneluxlanden bereikte overeenstemming over het verdrag imzdke de eco nomische unie. De behandeling van de drie hier mede samenhangende wetsontwerpen zal in de ko mende zitting veel van uw aandacht vragen. Het levensbelang, van de Noord-Atlantische Ver- drags-Organisatie voor de vrije wereld- blijft ook van ons land een redelijke defensiebijdrage eisen. In de Verenigde Naties zal de Regering haar steun verlenen aan élk oprecht streven naar politieke ont spanning, herstel van onrecht en bevordering van de vrede. Nauwere Europese samenwerking maakt het ons te meer tot plicht in eigen land verhov,dingen te schep pen, die Nederland in internatiorboal verband een goede en sterke partner doen zijn. Ten einde de aandacht geconcentreerd te houden op de vraagstukken, die op het ogenblik centraal staan, spreek ik thans niet tot u over tal van andere onderwerpen, die nochtans in het komende zittings jaar veel van uw werkkracht zullen vragen. Beperking op velerlei gebied, waarbij de Regering er intussen naar streeft het meest essentiële te ont zien, mag niet het laatste woord zijn. Een positief gerichte inspanning, zowel ter ver- f roting van de nationale produktie als ter versier ing van de geestelijke en maatschappelijke krach- ten\, zal nieuwe én ruimer mogelijkheden moeten openen. Terugziende op hetgeen ons volk na de oorlog onder veel moeilijker ^omstandigheden heeft ge presteerd vertrouw ik, dat het ook thans de zelfbe heersing en de kracht zal weten op te brengen, noodzakelijk voor herstel en voor nieuwe vooruit gang. Moge God u sterken bij de verantwoordelijke taah waartoe gij weder zijt geroepen. Hiermede verklaar ik de gewone zitting der Sta- ten-Generaal geopend. 17 september 1957. 4 PBINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Eedactie en Advertenties uitsluitend Telefooa K 1870—262? Na 6 uur 'a avonds Telefoon K 1870—2017 Giro 167930 ABONNEMENTSPRIJS 1.80 PER KWARTAAIi ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. Bf) coBtraci ipeclaal tazl«l Dezer dagen konden wij in de dag-bife- den lezen, dat op de overheidsuitgaven drastisch zal worden bezuinigd. Deze week zullen wij er meer van we ten als de miljoenen nota is gepresen-. teerd. Onder de verschillende commentaren over de mogelijke posten, lazen wij met instertiming een artikeltje in Ijet Alge meen Dagblad 6 sept. '57 getiteld „Waar bezuinigen". Het Alg. Dagblad wijst erop, dat de overheid ve^l te precies is en veel te weinig overlaat aan het gezond verstand van de burgers. Toegegeven moet wor den dat bij een eenvoudiger wetstoepas sing met behulp van vager voorschrif ten, hier en daar ongerechtigheden zul len voorkomen, doch het is de vraag, of dat erger is dan de pijnlijke administra tieve orde welke over ons uitgestort. Daarop laat het Wad volgen, waarop wij Speciaal het oog hebben: De wijze, waarop de loonbelasting en de premies voor de sociale verzeke ring moeten worden berekend, afge houden en verrekend is een opvallend staal van precibie arbeid, die evenwel het bedrijfsleven handen met geld kost en het de arbeiders vrijwel on mogelijk maakt na te gaan, wat er is afgehouden". Wanneer wij aan deze berekeningen toevoegen de te plakken of uit te reiken zegels, zoals invaliditeitzegels, pensioen zegels, ziektezegels vakantiezegels dan vragen ook wij ons af of dit alles nu niet eenvoudiger kan en heel wat min der geld kan kosten. Ben knecht -heeft er geen erg in en het publiek nog veel minder, wat een berekeningen er vast zitten aan het op maken en verder uitwerken van een loonlijst. Neem nu b.v. het jaar 1957. Tot nu toe zijn er weer drie berekenin gen bij het loon gekomen. Eerst op een afzonderlijke regel de 'premie alg. ouderdomsvoorziening, het bedrag dat de werkgever moet betalen. Na vaststelling van het totaal loon, weer op een andere regel het bedrag dat de werknemer moet afdragen. Als derde regel, het bedrag dat de Werkgever moet betalen voor de huur verhoging. Waar er nu zoveel academisch ge vormde mensen zijn op economisch en ..i administratief gebied, lijkt het er op, ;!^dat men het leven voor een zakenman Jawel moeilijker, maar niet eenvoudiger ^.'zoekt te maken. Vorige week heeft Z.Bx. ^ninister 'gMansholt een bezoek aan Flakkee ge- bracht. 'Ji In de veilingzaal te MiddeUiarnis ■^eeft Z.Ex. een rede gehouden over 'aiandbouwvraagstukken. Hoewel beperkt in verband met de verlopen tijd, werd gelegenheid gegeven 'fflt het stellen van vragen. Weth Visser uit Stellendam memo- eerde dat hij de minister al eerder ver- lenvoudiging van de loonadministratie eeft gevraagd, maar daarvan nog niets lemerkt heeft. „Bent U dat vergeten" Toeg spr. Hierop moet volgens het verslag de linister hebben geantwoord dat hij met loonadministratie niets te malcen heeft. zich absoluut niet kon herinneren dat de heer Visser reeds eerder hiernaar had gevraagd. Het standpunt deelde dat vereenvou diging nodig is Weth. Visser heeft dus een bezuini- ingsobject aangesneden dat door de inister gedeeld wordt, maar waarop helaas niet de toezegging ontving, ^dat Z.Ex. het in de ministerraad ter ?|sprake zou brengen en op nader onder- '■^ïzoek aandringen. Onze overtuiging is, dat indien deze 'j./aak ernstig ter hand genomen werd, ;^hier heel wat te saneren zou zijn, tot .tf voordeel van de schatkist, en vereenvou- .tïdiging van het administratieve werk "voor het bedrijfsleven. Zlaterdagavond omstreeks half tien be merkte dhr. G. van der Sluijs te Som- meldijk, dat er rook kwam uit de bo venverdieping van het gebouw van de Noorderglashandel aan de St. Joris Doelstraat. Ook zag hij achter de ven- sters vonken spetteren. Als oudbrand- Weerman wist dhr. van der Sluijs pre cies hoe hij op z'n vlugst de brandweer In actie moest brengen. Die was er dan ook als de kippen bij. Men ging het ge bouw binnen en vond op de zolder een hoop smeulend zaagsel, vermengd met olie. Er-ontwikkelde zich een dikke rook die het oriënteren zeer bemoeilijkte. De autospuit hield men echter nog even in reserve en men ging het brandje met een schuimblusser en daarna met een slangetje op de wate;rleiding te lijf, het geen al spoedig het gewenste resultaat had. Het vuur werd gedoofd en de rook -Verdreven. De schade bleef beperkt. .Vooral omdat men de brandspuit niet in gebruik had behoeven te nemen, iets Waarvoor ook de belendende percelen heel dankbaar kunnen zijn. De brand weerlieden, geleid door commandant Bie- Befelt, zijn zeer snel en vooral verstan dig opgetreden! Uiteraard bracht het brandje en voor- .1 het geloei ,van de sirene, nogal wat olk op de been. Indien de brand niet 20 snel was ontdekt en aangepakt had het een fik van belang kunnen worden, want behalve een glashandel die veel Stro, hout en zaagsel in opslag heeft bevindt zich in het gebouw ook veel Verf, olie en terpentijn. stad aan 't Haringvliet heeft eindelijk een nieuwe kleuterschool gekregen, waar men lange tijd smachtend naar heeft utgezien. En een school die er zijn mag, wat de lezer uit onderstaande beschriving wel zal kunnen aflezen. Voor de lagere scholen om jaloers op te zijn! Het is een z.g. compromisschool met eeh schoolbestuur van personen van diverse richting, waarvan burge meester Chr. van Hofwegen voorzitter is. Het bestuur bestaat verder uit de heren Joh. Maliepaard, secretaris; Adr. Maliepaatd; L. MaUepaard; J. Copier en de dames mevr. Ottevanger-van Aken; mevr. E. MaUepaard-Saarloos. De leidster is mej. L. Wagner; de helpster mej. Mol. Beven dit verslag schreven we: „Chr. Kleuterschool" het kleuteronderwijs zal met gebed aanvangen en met dankzegging eindigen en er zal de kinderen ook uit de Bijbel worden ver teld. De opening zelf is echter niet met gebed of Schri.ftlezing begonnen en dit zal naar wij vernamen, ook op de bestuursvergaderiagen niet het geval zijn. Het viel ons op, dat er bij deze opening geen linkse raadsleden tegenwoordig waren; voor de linkse is de kleuterschool misschien te rechts en voor de rechtse te links. Er moet dus blijkbaar wat gegeven en genomen worden! De genodigdeix kwamen eerst in het Verenigingslokaal bijeen, met het be stuur waren aanwezig enige raadsleden de inspectrice mej. Glas, ds. Trapman, predt. Geref. kerk; dr. Gestman de schoolarts, de hoofden van beide scholen architect Kloppers, de meeste heren met hun dames. Na een welkomstwoord van de voorz. burg. van Hofwegen begaf het gezel-- schap zich in de stromende regen naar het nieuwe kleuterschoolgebouw. De kleuters Adri van Druningen en Ineke Verwoerd hesen bij aankomst de vlag en Aantje Braber bood mevr. van Hofwe gen bloemen aan, die ook de sleutel van Kees Trommel aannam en de deur van de school opende. De mooie lokalen, de speel- en leerma terialen werden daarna bezichtigd, waar voor alle bewondering was. Teruggekomen in het verenigingslo kaal werd aan de genodigden thee ge serveerd en door de voorz., mej. Glas en dhr. Kloppers het woord gevoerd. Ds. Trapman betreurde het dat er geen grote C (christelijk) op de school stond, wat de voorz. niet zo erg vond, als het christendom maar in het hart >zat. Architect en bouwers werden lof ge bracht voor hun werk. Inrichting De kleuterschool heeft aan de zuid kant twee speel-werklokalen, met daar tussen gelegen garderobe. Vóór deze lo kalen ligt de gang, toiletten, keukentje kamer hoofd en leermiddelenberging. De gang is van de hoofdtoegang afge sloten met een tochtportaal. In de garderobe voor de kleuters is naast elk kapstokhaakje een tegeltje aangebracht met een sprookjesfiguurtje welk voor elk haakje verschillend is uit gevoerd, zodat de kinderen gemakkelijk hun eigen haakje kunnen terugvirvden. Voorts zijn in de garderobe twee voeten- wasbakjes geplaatst. In elk speel-werklokaal bevindt zich een kleuteraanrecht met daaronder een kleibak. De vloeren in de lokalen zijn beplakt met linoleum hoüandgranité in crème kleur met in het ene lokaal een vakverdeling met rode banen en in het andere met blauwe banen. In het mid den van deze lokalen zijn in een cirkel 8 insets geplakt van verschillende gesty- leerde dierfiguren in diverse kleuren. Boven de aanrechtjes is een verlaagd plafond van houten rasterwerk aange bracht. Het plafond iu de lokalen is in vak ken verdeeld welke in twee lichte tin ten zijn gesausd. Ook de wanden van de lokalen zijn in harmoniërende kleu ren gesausd. De Yloeren in de gardero be, gang, toiletten en keukentje zijn be legd met grijswitte tegeltjes. Elk lokaal h«ft de beschikking over twee kindertoile.jes, welke door twee lage klapdeurtjes van het voorportaal zijn afgescheider. In de voorportaaltjes zijn handwasbak;es aangebracht. Door een raam in het lokaal en de glasdeur van elke toiletgnep heeft de leidster vanuit het lokaal ioezicht op de kleuters welke het toilet lezoeken. De vloerbedekHng in kamer hoofd bestaat uit rood hdland granité in vak verdeling met grijz; biezen. De wanden in deze kamer zijn lehangen met papier in twee verschillend», dessins. De kamer is voorzien van een rotan zitje en een modern Pastoe bureautje met boeken- berging en bijpassenoe stalen stoel. Voor verlichting is een n;oderne hanglamp aangebracht. Vanuit lamer hoofd is het keukentje bereikbaar., Het schilderwerk in de gehele school h öi diverse kleu ren uitgevoerd. De ranen in de lokalen en kamer hoofd kunneE worden afgeslo ten met gordijnen in mbderne dessins. De verwarming van de school ge schiedt door middel van.Drugasars. De school is uitgevoert in metselbak-r steen en wordt afgedekt met twee les senaarsdaken, welke in ft)ut zijn uitge voerd en geïsoleerd zijn" met glaswol- dekens. De hoofdingang is cegen wind en regen beschut door een ditpè omlijsting welke met mozaiksteentjes is bezet. Achter de school is eei betegelde speelplaats aangelegd en een grote zandbak gemaakt welke mjt roosters van gaas kan worden afge<tekt. l>e bouwers Het gebouw is ontworpen door archi tect Li. F. Kloppers te Middeüiarnis. Hoofdaannemer A. Roos te Stad aan 't Haringvliet, timmerwerk; Metsel- en betonwerk: fa. G. van der Welle Zn. te Den Bommel; Smids-, elektriciteits- werk en sanitair J. J. Nipius te Stad aan 't Haringvliet; Schilderwerk H. van Asperen te Stad aan 't Haringvliet; Vloerbedekking en stoffering „Het Bin nenhuis" te Middelharnis; Meubilering N.V. D.P. Luijendijk te 's-Gravenhage. MIDDELHARNIS Orgelbespeling met samenzang. Zaterdag 14 sept. 's avonds half acht bevonden we ons in de Ned. Herv kerk waar een orgelbespeling met samenzang gegeven werd door de organist Arie J. Keyzer. Geopend werd met twee koraals voorspelen van D. Buytehude. Vervol gens werd gespeeld Praeludium et Fuga in G van J. S. Bach en Variaties op een thema in de bas van G. F. Handel. Arie J. Keyzer besloot zijn program ma met Psalm 33 van J. Zwart en Toc cata van A. Renaud. Het geheel werd afgewisseld met sa menzang. Op het programma bevond zich een korte maar duidelijke uitleg van de te spelen werken, hetgeen door de aanwezigen op prijs werd gesteld. In het vervolg zal dan ook op de program ma's de nodige aandacht hieraan wor den besteed. Beroepen, Door de kerkeraad der Chr. Geref. kerk van Middelhamis zijn heden ter vervulling in de a.s. vacature door het vertrek van ds P. de Smit naar Soestdijk, op tweetal gesteld. Ds B. Bijleveld van Noordeloos en ds M. C. Tanis van Urk. DIRKSLAND Bugerl, stand. Geboren: Johanna d v J. de Jong en K. E|. de Vos; Adriana Petemella d. v. A. Kool en M. E. Hau- brich; Adriaantje Cornelia d. v. A. H. Nipius en J. Visser; Maria Bastiana d. V. C. Buscop en D. S'. van 't Hof. Collecten. Deze week zal een huis aan huis collecte worden gehouden voor de t.b.c. bestrijding „Draagt elkanders lasten". A.s. zondag zal in de Geref. Gemeente een collecte worden gehouden voor de Emeritus kas predikantswe'duwen en wezen. HERKINGEN Agent suikerfabriek. Dhr. L. v. d. Wende hoopt evenals vorige jaren als agent op te treden voor de suikerfabriek te Dinteloord. De weegbrug is voor de a.s. bietencampagne goedgekeurd. Woning vr^. Daar het gezin van A. de Klerk naar Rotterdam is vertrokken komt de woning St. Elizabethstraat 6 weer vrij voor andere woningzoekenden Ongeliuh. De werkman W. de G. had het ongeluk van een wagen te vallen en met zijn hand in een z.g.n. wielploeg terecht te komen. Doktershulp moest worden ingeroepen, hij kan zijn werk niet verrichten. Burgerl. stand. Overleden: Paulus de Jong 68 jaar wedn. van M. N. Hen- drikse; Ondertrouwd: W. Kieijit 31 j en J. Meijer 32 j wed. van G. van Spronsen te Vlaardingen. Lage daad. Van de landbouwer van Eek zijn een paar fuiken ontvreemd, van de daders geen spoor. STELLENDAM IJam- schaakvereniging. Op donder dag 19 sept. hoopt de dam en schaak vereniging haar wekelijkse avonden weer te houden, ook nieuwe leden zijn van harte welkom. Filmavond Ned. Bybelgenootschap. Op woensdag 25 sept. a.s. organiseert de afdeling Stellendam van het Ned. Bijbelgenootschap des nam. 8 uur een filmavond in de Geref. kerk alhier. Vertoond zal worden de kleurenfilm „Het levende woord in Japan". Daarin zijn allerlei close-ups uit het schilder achtige Japanse leven te zien. „Hoe de Bijbel tot ons kwam" is een film van l^et Amerilcaanse Bijbelgenoot schap, die in beeld brengt de geschiede nis van de Bijbel te beginnefa met het ontstaan van de handschriften tot en met de boekdrukkunst. De films zullen niet ualaten de bezoe kers een goede indruk te geven van het werk der bijbelgenootschappen en hen er bij bepalen, dat dit werk veler aan dacht waard is. Kaarten zijn verkrijgbaar 0.75 bij fa. Wed. H. van Dongen, Voorstraat 18 Stellendam. Leden hebben op vertoon van hun lidmaatschapskaart gratis toe gang. laUDDORP Bliksem ingeslagen. J.l. donderdag op vrijdag woedde er een hevig onweer. Bij de fam. T. Grinwis sloeg de bliksem iö zodat de schoorsteen van het dak ging en in het gehele huis veel schade kwam. Persoonlijke ongelukken kwamen niet vöor. Ongeluk. De wed. Bakelaar had het ongeluk bij haar huiseUjke werkzaam heden achter over van de tafel te val len. Met vele ontvellingen en veel pijn werd zij opgenomen. NIE-XAVE TONGE VoU^tuintjes. B en w van hier ma ken bekend dat op het terrein van de waterzuiveringsinrichting een 8 tal volkstuintjes zullen worden uitgegeven groot 200 m^^. Gegadigden kunnen zich hiervoor" schriftelijk melden voor 21 sept. a.s. Ongeluk. De landbouwer C. v. d. M. had het ongeluk, met zijn bromfiets zo ernstig te vallen dat hij een diepe hoofd wonde opliep. Geneeskundige hulp bleek noodzakelijk. Wachthuisjes R.T.M. De R.T.M, heeft thans een begin gemaakt met het plaatsen van wachthuisjes. De haltes zijn Molendijk en Wentinkstraat. Ondertrouwd. J. H. Trommel 30 j en J. L. Breur 21 j (Vervolg plaatselijk nieuws pag. 4)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1957 | | pagina 1