Opening inieuwe Openb. U.LO.- school ie Middelhamis Afscheid van de heer J. Kroos te Middelharnis Centrale Veiling Middelharnis Plaatselijk Nieuws Kinderhoekje Van onze adverteerders ■11 Onderwijs-paleis dat uniek is in ons land JPredikbeurten Bb( 3 „E I L A N D E-; N - NI E U W S" Vrijdag 6 september 1957 Beste jongens eu meisjes! Of we het willen geloven of niet, we zijn de herfstmaand ingegaan. De zomer gaat weer afscheid nemen van ons. De bladeren beginnen te vallen en lang zaam gaan we de winter tegemoet. Dat wil niet zeggen, dat het geen prachtig weer meer zal zijn. Septenaber brengt veelal een nazomertje, maar 's avonds wordt het al vroeg donker en er moet niet veel bijliomen of we gaan aan de kachel denken. Zo wisselt hier alles en de seizoenen volgen elkaar op, naar de wetten, die de Heere heeft gesteld; winter en zomer Een voorproefsel van het herfstweer zaaiing en oogst zullen niet ophouden, hebben we al gehad, toen een paar we ken geleden het zo stormde en de regen neerplensde. iDe laatste weken van au gustus hebben de boeren het graan moe ten stelen", zoals we dat noemen: als het enigszins droog was moest het bin nen gehaald en waren ze goed en wel bezig dan regenden ze weer uit. We zul len daar meer niet van zeggen. Geluk kig dat wij zonneschijn en regen niet kunnen regelen. En nu het nieuwe raadsel. SEPTEMBEE-RAADSEL 1 X X X X X 6 XXXXXXXXXXX 7 X 8 X 9 X 10 X 11 X 1 Letter; 2 Naaldboom; 3 Plant die veel ■i-ooLK'jiii.i Jii DoHseu; 4 Vroeger scnreven We op school met een... op een lei; 5 Vrucht van de kokospalm; 6 Tijd waar in we nu leven; 7 Maalderij waarbij men gebruik maakt van de wind; 8 Scheep- vaartwegen door mensen aangelegd; 9 Ander woord voor krank"; 10 Andere naam voor hektogram; 11 Letter. Op de kruisjeslijn naar beneden moet het woord komen te staan, dat gevraagd wordt bij 6. OPLOSSINGEN I. Orpa Ruth Ahazia Pilatus Herodes Stefanus Saulug Paulus. II. V DAL WAKEN BANANEN HAR INGNET VAKANTI ETIJD VAKANTI EMAAND N lEUWETONGE W INDMOLEN SCHAARS KRANS ENS D III. OOGSTMAAND ONDEUGEND G E WO N N E N SCHANDE TASTEN MOORD A L V A AAL N L D IV. 6 120 75 120 40 40 12 3 40 4 Wat kinderen schrijven Een vriendje is in Roterdam geweest bij een neef die werkzaam is bij de Hol- land-Amerika-lijn. Het -spreekt vanzelf dat ons vriendje veel van schepen te horen kreeg. Ook was er heel wat te zien. Hoor maar: ,We hebben de Nieuw-Amsterdam ook nog bezichtigd. Wat een groot schip is dat; het is 36667 bruto registerton, dus dan weet XJ het wel. We zijn overal geweest. Wat een eetzaten zo groot en luxueus. Overal in het schip liggen dik ke kleden en lopers, behalve op het dek natuurlijk. Verder is er ook een soort winkelstraat'waar een kapper zit en een juwelier; er is een souvenirwinkel en nog veel meer een zwembad, een gym- nastiekzaal tv/ee bibliotheken waar boe ken zijn in vier talen twee bioscopen, die tevens dienst kunnen doen als kerk- zalen. In de stuurhut staan vijf radar instrumenten twee roeren en nog veel meer dingen, die ik niet bij naam ken. Ook is er een heel aparte kaartenka- mer. Tegenwoordig sturen ze op zee niet meer want dan doen ze als volgt: ze stellen het schip in op b.v. 240° WL. en dan vaart het schip steeds maar door. Moeten ze uitwijken voor een ander sclilfv-'in*- ze op het radarscherm heb ben waargenomen dan stellen ze hem in op b.v. "250°. In havens en op rivieren sturen ze wel en ook bij mist. Een paar jaren geleden was het niet mogelijk bij mist binnen te lopen maar nu doen ze het wel, met behulp van radar. Op de nieuw-Amsterdam zijn duizend bemanningsleden en er kuimen 1250 passagiers mee. Een reis naar Amster dam 2e klas kost voor één persoon 1000 a 1100 's winters en 's zomers 1100 a 1200". Bij deze grote getallen houdt ons vriendje wijselijk maar op; die geld sommen zijn niet in zijn portemonnee te vinden. Voorlopig moet ons raadsel neefje de oceaan nog niet over ook. Allemaal de hartelijke groeten van Oom Ko Zaterdagmorgen werd in het gebouw van de technische dienst van PTT aan de Burg. Mijslaan te Middelharnis af scheid genomen van dhr. J. Kroos, chef vakman in dienst van het staatsbedrijf. De monteurskamer was voor deze gele genheid in een gezellig zaaltje herscha pen o.a. door de vele bloemen op de ta feltjes. Dhr. Kroos, die niet van ophef houdt, had verzocht niet teveel drukte van dit afscheid te maken en geen lange redevoeringen te houden. Hieraan heb ben alle sprekers zich gehouden, maar niemand stak onder, stoelen of banken, dat PTT voortaan een harde, vakkun dige en kameraadschappelijke medewer ker zal missen en ook waren allen er van overtuigd, dat deze chef-vakman zijn pensioen ten volle verdiend heeft. Vooral ten tijde van de grote water snood is gebleken hoe de ouderen uit de medewerkers de steunpilaren van het bedrijf waren, vooral toen op vele pos ten op het oude handbedrijf van de te lefoon, bedieningsaparatuur in plaats van automatiek moest worden terug gegrepen. De zeer gezellige bijeenkomst werd geopend door de technische hoofdamb tenaar van het district Rotterdam, dhr. B. Brik, die mevrouw Kroos een bouquet anjers aanbood. Eerste spreker was ir J. C. Spakier, directeur van het telefoondistrict Rot terdam, die de scheidende medewerker he prachtige jubileumboek ,,60 jaar PTT" aanbood.Deze spr. bracht naar voren dat in het district drie PTT-men- sen afscheid nemen, maar dat hij dat van dhr. Kroos* persoonlijk niet had wil len missen. Dienstkringleider K. P. Meijer, van de kring Middelharnis, sprak namens de beambten uit de onmiddellijke omge ving van dhr. Kroos en deze kon mede deling doen, dat de reisvereniging van de Technische Dienst Middelharnis de heer Kroos tot erevoorzitter had be noemd. Voorts bood dhr. Meijer een prachtige, staande leeslamp aan. Dhr. Makkenze, die ruim twee jaar geleden gepensioneerd werd als dienst kringleider te Middelharnis, haalde na tuurlijk oude en aangename herinnerin gen op en riep dhr. Kroos een hartelijk welkom toe in de kringen der gepensi oneerden. I De chef van de sector Middelharnis, dhr. F. Jansen, sprak in zeer waarde rende woorden over de prettige samen werking tussen de mensen van de bin nen- en de buitendienst op Plakkee. Te vens nam deze spreker afscheid van de heer Kroos in zijn kwaliteit als voor zitter van de ABVA, echter hopend dat dhr. Kroos aangesloten zal blijven. Ter verduidelijking zij hier bij vermeld, dat de binnendienst de zorg heeft voor alle centrales op het eiland, die in één sec tor zijn ondergebracht, terwijl de buiten dienst de zorg heeft voor alle kabels, luchtlijnen, toestellen en installaties bij de abonne's. Als laatste sprak technisch hoofd ambtenaar B. Brik dhr. Kroos nogmaals toe onder aanbieding van een foto in lijst, waarop de scheidende chef-vakman staat afgebeeld naast de in opbouw zijn de telefoonautomaat van het gemeente huis te Ouddorp. Dhr. Brik bracht eveneens de veelzij digheid van dhr. Kroos naar voren; deze leverde steeds keurig werk, onverschil lig of het de oudere of de modernste in stallaties, leidingen enz. betrof. Alles tesamen was het een uiterst ge zellig afscheid, waarbij door aanbieden van koffie met gebak en daarna een glaasje wijn ook voor de inwendige mens werd gezorgd. Behalve de genoemden woonden dit afscheid ook bij de directeur van het postkantoor Middelharnis, dhr. Doorn hein, de chef alg. dienst van het district Rotterdam, dhr. Vijlbrief, de opzichter Ie klasse Le Maitre de chef monteur D. Raap de oudcollega uit Goedereede, dhr. Klein en voorts het voltallige personeel van binnen- en buitendienst. FA. SETON DEMONSTREERT OLDESTOOK Het koude jaargetijde staat voor de deur en de kachel of haard wordt zo zachtaan op zijn plaats gezet (voor zo ver dat nodig is). Velen ook staan voor het feit, dat er nieuwe stookgelegenheid moet komen. Bij de keus, waarvoor men ook vroeger gesteld werd, hoe de nieu we kachel er uit zal zien, is nu gekomen de vraag of men zal voort gaan met dé traditionele manier van stoken met de kolenkachel of dat men zal overgaan op de moderne oliestook. Door deze overweging zal fa. J. Seton te Oude Tonge en met filiaal te Middelharnis wel geleid zijn nu deze firma a.s. maan dag 9 september in Hotel Spee 's mid dags en sav^ een demonstratie geeft met allerlei oliestookhaarden. De bezoekers (bezoeksters zullen er wel meer zijn) zal op vlotte manier voorlichting gege ven worden, waarbij men zelfs grijpt naar projector en witte doek. Genoemde firma demonstreert de Perfection Olie kachel, met de geoctrooieerde Pilot spaarbrander, in alle mogelijke typen, voor grote zowel als kleine vertrekken en in allerlei prijzen. Men mag aanne men, dat het een instructieve en verhel derende demonstratie zal zijn. De toegang is gratis! MEUSSANT Burgerl. stand over augustus 1957. Ingekomen: C. W. van Dijk uit Som- melsdijk. Vertrokken: M. Nagtegaal echtgenote van C .van Oostenbrugge naar Ouddorp Geboren: Krijna Adriana d. v. D. de Bonte en C. E. van Putten; Everdientje d. V. C. A. Leijdens en E. J. Keizer; Adriana Laurina d. v. A. Brooshoofd en C. de Wit; Leendert, z. v. K. A. van Beek en M. P. van der Baan. Gehuwd: C. van Oostenbrugge 28 jaar en M. Nagtegaal 27 jaar; D. Pee- man 29 jaar en A. Visbeen 24 jaar. Het fraaie exterieur van de beido Ulo-scholen, die wat bouw betreft als 2 druppels water aan elkaar gelijk zijn. Onder grote belangstelling is dondei'dag 5 sept. de nieuwe Openbare Ulo- school aan de Stationsweg te Middelharnis geopend. De grote hal was geheel gevuld met genodigden. Allereerst wtis er burgemeester Hordijk die de leiding had, wethouders en raadsleden van M^iddelharnis, burgemeester van Hofwegen (de enigste burg. van de buitengetneo^^ten) collega's en personeel van openbare lagere scholen, de heer en mevr. de; .'^ckert met leraren van de Chr. Ulo school, de oudercommissie en bestuur oud-leerlingen; vert. Volksonderwijs onder wie mevr. Schaap namens het hoofdbestuur, de Inspecteur van het on derwijs de heer Mathijsse, architect Kloppers en de aannemers, vele dames enz. Er werden vele goede woorden en wensen gesproken en de bewondering over deze moderne school, waarover we in ons vorig nuininer een breedvoerige be schrijving hebben gegeven was algemean. Zeer terecht werd het een „onder- wijspaleis" genoemd. Het mooie septemherweer maakte deze opening tot een wel zeer feestelijke dag. Een posthume hulde vjerd gebracht aan het vorige hoofd wijlen de heer S. J. Menheer van wie een plaquette van diens beeltenis in de hal werd onthuld. Burgemeester Hordijk riep de vele aanwezigen een welkom toe en wees op de fier wapperende vlag aan de in gang als symbool van de vrijheid, die er ook op onderwijs gebied heerst. Hij schetste de totstandkoming, daterend van 1954 en de lange weg die moest af gelegd vóór dat deze school kon wor den gerealiseerd. Oorspronkelijk was het de bedoeling de beide Uloscholen aan de Berkenlaan te bouwen; de grond was echter niet geschikt; waarom dit terrein gekozen is, waar de mooie ge- bouv/en tevens in het dorpsschoon bij dragen. Aan architect Kloppers zwaaide de burgemeester alls lof toe die van dood materiaal een levend element heeft weten te maken, dat een lust voor het oog is. Hij prees de aannemers (al had het.wat lang geduurd) die de opzet had den begrepen en prachtig werk hebben afgeleverd. Exterieur en interieur zijn volkomen esthetisch verantwoord. .Er kan een schoolgemeenschap in worden gevormd,, waarin de leerkrachten op prettige wijze kunnen werken aan de vorming van het kind. Spr. drukte de wens uit dat de leerlingen uit en van buiten de gemeente hier een goede op leiding zullen ontvangen en deze mooie school zich verder ontwikkelen zal tot heil van ons gehele eiland. De burgemeester overhandigde de sleutel van de school aan de heer van Ooyen en verklaarde de nieuwe school voor geopend. Een sprookje Inspecteur Mathijsse begon met een sprookje over een land aan de lage lan den van de zee, waar een zekere Piet over de schatkist ging, die de bewoners een schatting oplegde zodat de kist tot het deksel met dukaten werd gevuld. Piet vertrok en er kwam een ander die van het geld huizen en scholen Het bouwen zodat de schatkist leeg werd. Toen kwam weer een ander die met die lege schatkist niet verder kon vroe ger kon alles en nu niets meer! Op een eiland in dat land waren energieke men sen die het echter klaar speelden om twee scholen gelijk te bouwen. Het sprookje is werkelijkheid gewor den, we zitten nu in een van de nieu we scholen, waarvoor spreker alle hulde had. Spr. drukte de wens uit, dat het hoofd dhr. van Ooyen en zijn personeel tot zegen van de jeugd er in zouden mogen werkzaana zijn. Namens het hoofdbestuur van de Vereen. Volksonderwijs bracht het hoofd bestuurslid mevr. Schaap haar geluk wensen over. Spr. was als Rotterdamse jaloers op deze moderne school, waar men wel met pleizier moet werken. Zij complimenteerde het gem. bestuur, hoofd en personeel, ouders en het meest de kinderen zelf en maakte ook de ar chitect haar compliment. Posthume hulde Als voorz. van de Oudercommissie sprak de heer S. v. d. Valk die met graagte het woord voerde in dit nieu we onder wij spaleis, waarnaar reeds zo lang is gesmacht. De school zal de naam dragen van de goede mens wijlen S. J. Menheer, die zo graag de verwezenlijking er van had ge zien. God heeft anders beschikt. Spr. gaf Techn. Rutobarhandschoenen voor de landbouw. Rooidoppeu Rubberhandschoenen v. d. huishouding. Gummi vingers Spuiten v. kamer- en tuinplanten Drog. HISSCHEMöLLER TEL. 2441 Uienveiling van vrijdag 6 sept. 1957 ■'Middel 11.30—12.48; drielingen 26.06; picklers 25.50—26.19; pootuien grof 10.97—11.20, middel 11.96. Aanvoer 115.000 kg. uiting van dankbaarheid dat deze school naar hem was genoemd en onthulde een maquette aan de wand met de beelte nis van het overleden vroegere hoofd. Onder diens naam stond: „Hij was eens voorbeeld en onze leidsman. De oud- leerlingen." Spr. hoopte dat deze pla quette alle leraren bezieling zou geven bij lichamelijke en geestelijke vorming van het kind. Hij bracht dank aan de oud-leerlingen die mede het geld er voor hebben bijeengebracht. De nieuwe school komt nu onder lei ding van de heer van Ooyen, destijds de enige sollicitant, maar in wie men niet is teleurgesteld. Aan het slot van zijn betoog overhandigde hij aan de bur gemeester namens de oudercommissie een fraaie barometer voor de school. Hij zag de ÜIo in goede handen bij het ge meentebestuur en besloot met de wens dat deze school in alle opzichten zou „voldoen aan verbetering en opbouw van 'het openbaar onderwijs. Volksonderwys Dhr. van Nimwegen, hoofd o.l.s. te Sommelsdijk complimenteerde namens de afd. Volksonderwijs en de Nederl. Onderwijzersvereniging. Hij drukte zijn jaloersheid uit over dit prachtig on derwij spaleis. Opmerkelijk vond hij dat beide Ulo's weer bij elkaar stonden zoals de beide hoofden broederlijk naast elkaar in de zaal zaten. Hij hoopte dat de goede ver standhouding zou blijven en wenste bei de heren veel geluk met hun nieuwe school. Als een symbool van bloei bood hij namens beide instanties een prachti ge palm en een bloemstuk aan. Vereniging oud-leerlingen De heer Bruggeman van Goedereede feliciteerde als voorz. van de Vereen, oud-leerlingen. Hij betreurde dat dhr. Menheer dit niet meer mocht beleven, niaar was verblijd, dat de school naar zijn naam is genoemd en de plaquette met zijn beeltenis in de hal prijkt als een blijvend aandenken. Hij besloot dat het openbaar onderwijs in deze nieuwe school groeien en bloeien zou en leraren en leerlingen veel profijt trekken van deze moderne outillage. Goede buren De heer de Fockert, hoofd van de Chr. Ulo die gem. bestuur zijn collega V. Ooyen en de leraren geluk wenste wees er op, dat het in de praktijk niet veel voorkomt, wanneer buren verhui zen dat ze bij die verhuizing weer naast elkaar komen te wonen. Ondanks ver schil in levensbeschouwing waren we steeds goede buren zei spr., ook met wijlen collega Menheer. Het was iemand die leefde voor z'n school. Van de heer van Ooyen vertelde spr. dat deze jaren lang de scepter had gezwaaid in de o.l.s. te Herwijnen waar hij in 1902 ook op school geweest was, al was de heer v. Ooyen er toen nog niet. Spr. had de overtuiging dat de goede nabuurschap zou blijven bestaan en besloot met de wens dat God sterkte en opgewektheid zou geven om de belangrijke taak te volbrengen. Als representant van de buiten-ge- meenten feliciteerde burgemeester van Hofwegen en kon niet anders doen dan de architect tof toezwaaien. Hij miste wel een muurschildering als in de school te Nieuwe Tonge (vrolijkheid) al vond hij de plaquette van wijlen dhr. Men heer een uitstekende gedachte. De school vond spr. zo mooi, dat de bijdrage vol gens de onderwij swetgeving gaarne zal worden betaald erv. zegde toe wanneer voorzieningen nodig waren b.v. een piano dat de gemeente N. Tonge gaarne een bijdrage zal verlenen. De man van de finishing touch Dan stelde de burgemeester de aan wezigen de heer Guilonard voor, de ge nerale opzichten over deze scholenbouw, die de finishing touch op uitmuntende wijze heeft aangebracht. De heer Guilonard prees de samen werking met architect en aannemers en ook met de dir. van de Techn. dienst, de heer Scherpenisse een samenwerking zoals hij nooit eer had aangetroffen. Er is gewerkt en gestreefd naar een vol maakt gebouw, waar jeugd en personeel levensvreugd in kunnen laten vloeien. Als aandenken overhandigde spreker het in hout gesneden model van het wapen van Plakkee om in de burge meesterskamer een plaats te krijgen. De oudste leraar van de school voerde namens het personeel het woord, de hoop uitdrukkend dat zegen op het ge bouw zou rusten en allen die er zullen doceren veel goeds en nuttigs zullen meegeven aan een grote groep leerlin gen van het eiland. De architect de heer Kloppers dankte het gemeen tebestuur voor de opdracht. Zelden ge beurt het, dat 2 gelijke opdrachten wor den verkregen. Hij noemde architect v. Hoorn uit Utrecht de promotor van de ze Ulo-school van wie hij waardevolle adviezen had verkregen. Dank bracht hij aan de aannemer-s, die 100 "/o goed werk hadden geleverd, eveneens aan de heer Scherpenisse (dir. Techn. dienst) en aan zijn naaste medewerker de heer Fris. Sprekers wens dat dhr. v. Ooyen en zijn staf er tot heil van de jeugd werken zou en zegde voorts dank aan allen die hun lof over de school hadden geuit. Als bijdrage aan de school schonk hij een reuze ficus, die het prachtig deed in de ruiine en hoge hal. Tot slot sprak het hoofd der school Van zaterdag 7 september v.m. 12 unt t.m. maandag 9 september v.m. 9 wj Middelharnis-Sommelsdijk: Afwezig de artsen Bakker, Arends g, Wieringa. Voor spoedgevallen Dogteros arts, tel. 2121, Som_melsdijk. Dirksland-Herki7igen-Melissant: Afwezig de artsen Huisman en Boo! Voor spoedgevallen Elvé, acts, tel. 018;: 282. Dirksland. Oost-Flakkee: Afwezig de artsen Buth, Voogd e; Bouman. Voor spoedgevallen Kramer; arts, tel. 01873-201, Ooltgensplaat en t Man. arts, tel. 01875-301, Nieuwe Tong de heer van Ooyen. Toen hij een jas: geleden solliciteerde had hij niet kui: nen vermoeden de opening van de niea. we school nu al te zullen beleven. Hi had veel nieuwe scholen gezien, maa; nimmer een, die zo esthetisch en har monisch was als deze. Ook de prachtig omgeving heeft een grote opvoedend; waarde en hij achtte dat het. personee; een groot geluk was beschoren om ii zo'n school te werken. Hij dankte he: college voor het vertrouwen zo'n moois school onder beheer te krijgen. Met beide handen greep hij het aan. bod van de burgemeester van Nieuw; Tonge aan om een nieuwe piano in school te krijgen waarvan hij hoopte ds ook de andere gemeenten zouden bij- dragen. Tot slot dankte hij voor alle ge- ulte wensen en hoopte in goede m- buurschap de taak in de nieuwe schooi aan te vatten tot heil van de jeugd: Het eind en het begi „We zijn nu a'an het eind en aan h begin'' zei burgemeester Hordijk in ziji slotwoord. Voor goed onderwijs is ee: goed team nodig, er moet een goede re latie zijn tussen leerkracht en leerlinj Een woord van dank bracht hij aan al le sprekers, ook voor de fraaie geschen ken. De Techn. dienst werd dank gezegt voor de fraaie plantsoenen en straat aanleg, die zulk een harmonisch geheei vormden en eindigde met de wens ds: de school aan het gestelde doel zou vol doen ten nutte van heel de bevolking ei ook van hen die er in werkzaam zijn. Na afloop van het officiële deel weit de, school bezichtigd. ZONDAG 8 SEPTEMBER 1957 MIDDELHARNIS Herv. Kerk 9.30 uur ds. J. van Drentja van Ooltgensplaat en 6 uur dhr. A. Terlouw. (v.m. H.A. en sav. dankz. Kollekte voor het Hulp- predikersfonds. Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. G. C. Muntingh. Chr. Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. P. de Smit. Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 10 en 6 uur cand. Chr. S. Verwoerd van Rhenen. (Kollekte voor het P.I.T. Rem. Kerk 7 uur ds. Cramer. DIRKSLAND Herv. Kerk 9.30 uur dhi; C. J. Kesting en 6 uur ds. J. den Bes ten, (sav. H. Doop. In beide diensten maandelijkse kollekte voor de kerk voogdij. Ger. Gem. 10 en 6 uur ds. H. van Gilst. HERKINGEN Herv. Kerk 9.30 uur le zen en 6 uur ds. A. Boertje. Ger. Gem. 2 x lezen. MELISSANT Herv. Kerk 10 uur ds. A. Boertje van Herkingen en 6 uur dhr. C. J. Kesting van Dirksland. (Extra koll. voor het Fonds Chr. Belangen). Ger. Gem. 10 en 6 uur student Hof man. STELLENDAM Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. H. .1. Smit. GOEDEREEDE Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. R. W. Steur van Ouddorp. OUDDORP Herv. Kerk 9.30 uur lezen en 2.30 uur ds. R. W. Steur. (nam. H. Doop. Kollekte Bouwfonds. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur ds. J. van der Veen van Borssele Driewegen. Ger Gem. 9.30 en 2.30 uur lezen. Dcopsgez. Gem. 9,30 uur ds. Stadum NIEUWE TONGE Herv. Kerk 9.30 uur ds. J. den Besten van Dirksland en 3 uur ds. A. Boertje van Herkingen. OUDE TONGE Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. J. C. Wolthers. (v.m- H. Doop. Ex tra kollekte-voor de kerk.) STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 9.30 uur dhr. A. Terlouw van Middelharnis en 6 uur ds. P. van Wa keren. DEN BOMMEL Herv. Kerk 9.30 uur ds. P. van Wakeren van Stad aan 't Ha ringvliet en 6 uur ds. R. C. van Putten van Loenen aan de Vecht, (voorm. H. Doop. Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. Schout. OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 9.30 u. ds. R. C. van Putten van Loenen en 6 uur ds. J. van Drenth. Ger. Kerk 9.30 en 6 uur ds. A. de Korte. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lezen. LANGSTRAAT Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur dhr. J. Neijenhuis. MIDDELHARNIS Woensdag 11 sept. hoopt des sav. 7.30 uur voor de Chr. Ger. Kerk voor te gaan ds. G. Blom te Meerkerk. DIRKSLAND Neerslag in de maand aug. 122.9 mm. Grootste etmaal hoeveelheid afge tapt op 17 augustus 20.6 mm. Neerslag in de zelfde maand van vorig jaar 60.6 mm. Waarnemer K.N.M.I. Huwelijksbevestiging. A.s. dinsdag 10 september zal in 'de Herv. kerk des nam. 3 uur een huwelijk kerkelijk wor den bevestigd door ds J. den Besten. Woningbouw. Aan de Pr. Bernhard- laan zullen weer twee woningen voor particuliere bouw worden gebouwd. Daardoor zal deze straat dan geheel zijn volgebouwd. MELISSANT Gevonden voorwerpen. 1 linker kin derschoentje (wit). Kan afgehaald wor den op de gemeente-secretarie. Kerkdienst. Woensdag 11 sept. te uur hoopt ds Mallan voor de Geref. Ge meenten in Ndl. voor te gaan. STELLENDAM Burgerl. stand over augustus 195!, Geboren: Jan Adrianus z. v. M. vai den Nieuwendijk en A. Moijses; Christo- phorus A. J. M. z. v. C. G. M. van i Ven en J. Jutte; Tona Jannetje d, i B. van Seters en L. A. van Ours;-Jace- bus Willem z. v, D. Boshoven' en J Troost; Ingrid d. v. K. Kreeft en i' H. Kievit. Overlijden: p. Kooijman oud 70 jaar Ingekomen: J. J. Schutte van Rotter dam; W. Klepper van Middelharnis; H. J. Smit van Eethen met gezin; J! Tel van Heerenveen. Vertrokken: P. Brinkman naar Som melsdijk; E. G. Kemner-van den jSIieii- wendijk naar Rotterdam; A. v. Es naa: Ouddorp Z.-H.; C. M. Kruitbosch mei echtgenote naar Middelharnis; J, T Remerij-van de Ree naar Willemstaö C. van Heest naar Goedereede; L, 1 Rus-Kalle naar Alblasserdam. Huwelijken: A. Bruinsma 24 jaar e E. P. van Oostenbrugge 21 jaar: V Klepper 24 jaar en J. Westdijk 18 jaar GOEDEREEDE/ Burgerl. stand over augustus 1651. Gboren: Gerda Klazina d. v. Kr. Over- beeke en A. Boshoven. Gehuwd: L. A. A. Kuchwalek 28 jaa; en Gr. Heerschap 24 jaar; J. v. d. Kioos- ter 22 jaar en T. Groenendijk 17 jaar. Ingekomen: H. van Ommeren met gf' zin van Rotterdam; G. Roos van Maas sluis; C. van Heest van Stellendam. Vertrokken: KL den Eerzamen naa: Ouddorp; R. Mud met gezin naar Win schoten; A. Albregts naar Rotterdaü M. Hameeteman naar Ouddorp; Ad:o, P Melissant naar Hellevoetsluis; G. Heei- schap naar Rotterdam. Kollekte Koningin Wilhelininafonds De opbrengst van de in deze geraeeii' te gehouden kollekte voor het Koningii Wilhelminafonds heeft opgebracint 169.68. Aanrijding. De fietsrijder A. D. weK van de Westerloodijk aankwam fietse: in richting provinciale weg, had aldaa' een aanrijding inet een personenauto ko mende over de voorrangsweg. Met e-iig: materiele schade liep dit ongeval v-'oi' derlijk goed af. Naar het ziekenhuis. Donderdagmi' dag geheel onverwachts moest de huis Vrouw van de heer J. W. B. op dokte'- advies naar het ziekenhuis te DirksïaiK vervoerd worden. OUDDORP Visserij. De garnalenvissers maakte' de vorige week dagvangsten van 50 to: 100 kg. De prijs voor de pellerij lispfl terug tot 1.601.90 per kg. Tong 2.55 per kg. Haven. In. de haven alhier kwanic de vorige week een schip met puin e' 2 jachten binnen, er vertrok een scUi met koren en peulvruchten. Beurs. Op de beurs van j.l. dondeï dag golden de volgende prijzen; schok kers tot 25 cent gerst 2324% cent sjalotten 23 cent; goede tarwe 27 t'sii' aardappelen 13 cent; zaai- en pootuie- 1014 cent; blauw maanzaad 1.40. Alles per kg. Biggen 45.tot 55.^

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1957 | | pagina 2