De arbeidsmarkt in Zuid-Holland Windhoos over het Ouddorpse land Bondsstranddag te Ouddorp Kon. Ned. Bond tot redding van drenkelingen Plaatselijk Nieuws Auiobotsing Nieuws uit Zeeland 30e Jaargang - Chr. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagamnd Tweede eilandsymposion thans op Flakkee Amerikaanse bevolking sedert 1950 toegenomen met 20 miljoen I; Kundigste strandwachten nemen aan demonstratie deel „Het Nederlandsche Trekpaard" Geref. Jeugd van Flakkee en Hoekse Waard gaat varen Voor Aardbeiplanten Dodelijk ongeluk Dinsdag 20 augustus 1957 No. 2622 PBINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHABNIS Redactie en Advertenties uitsluitend Telefoom K 1870—2629 Na 6 uur 's avonds Telefoon K 1870—2017 Giro 167930 ABONNRMRNTSPRIJS 1.90 PER KWARTAAI» ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. BD contract speciaal tarlel Aan het einde van het 2e kwartaal 1957 bedroeg de geregistreerde arbeids reserve in de provincie Zuid-HoUand 3901 mannen tegenover 5862 aan het einde van 'de vorige kwartaalperiode. Hoewel de arbeidsmarkt in de provin cie op de intrede van het voorjaarsei zoen wat minder sterk reageerde dan in het vorige jaar (1958 vermindering 2896 t.o.v. 1957 - 1961) kan de werkge legenheidssituatie over het algemeen nog zeer bevredigend worden geacht. Aan het einde van de verslagperiode was ook het vraagcijfer ongeveer 1000 lager dan op hetzelfde tijdstip in het vorige jaar. Deze fluctuatie kan binnen het raam van de verschijnselen op de arbeidsmarkt normaal worden geacht. De daling van het aanbod in het 2e kwartaal werd veroorzaakt door de ge stegen vraag in de bouwnijverheid, de landbouw, de visserij en de horecabe drijven, zodat de vergroting van de werkgelegenheid wel in sterke mate door het seizoen werd bepaald. Opge merkt kan nog worden, dat door de langdurige droogte de verruiming van de werkgelegenheid in de landbouw wat tegenviel, terwijl in de houtver werkende industrie een zeer geringe stijging van het aanbod voorkwam. Bij de werkgelegenheid voor vrou welijke arbeidskrachten kunnen analo ge verschijnselen worden opgemerkt. Uiteraard is ook hier de werking van de seizoens-invloed belangrijk. De vraag-aanbod-verhouding'geeft het ge bruikelijke beeld van de sterk domine rende vraag vooral wat betreft de ar beidsvoorziening in de kledingindustrie, ongeschoold fabriekspersoneel en de huishoudelijke beroepen. Bij het bezien van de werkgelegen heid in enkele afzonderlijke bedrijfs takken treden verschijnselen aan de dag welke, zij het nog in beperkte mate, wijzen op de invloed van de bestedings- en investeringsbeperking, hetgeen zich in enkele gevallen nog overwegend af tekent binnen de bedrijfshuisboudin- gen. In de woningbouw is het uitvoerings niveau in de provincie Zuid-Holland gestegen tot 32.00.0 en de arbeidsbezet- ting nam toe van 15.400 tot 16.800. In de gewesten Rotterdam en Vlaardingen valt een duidelijke overgang van de utiliteits- naar de woningbouw waar te nemen, hetgeen in het gewest 's Gra- venhage niet het geval blijkt te zijn. In 's-Gravenhage en Delft vreest men op korte termijn een tekort aan bouw grond; in andere gemeenten ligt deze situatie aanmerkelijk gunstiger. Even tuele storingen in de voortgang in de bouwobjecten ontstonden vooral door de tekorten aan timmerlieden, stuka doors en loodgieters. De gevolgen van de kapitaalschaar- ste voor de bouwnijverheid zijn nog niet te overzien. Echter kan wel wor den geconstateerd, dat de beperkingen vooral betrekking hebben op de W.S.W. sector. De vrijgekomen arbeiders kon den vrijwel steeds elders worden onder gebracht. De scheepswerven beschikken over een ruime orderportefeuille. Van be lang is de opening van een nieuwe scheepswerf in het Botlekgebied. De personeelsvoorziening voor dit bedrijf geschiedt in samenwerking met^üig Ar beidsbureaus, waarbij men zich richt op een zo groot mogelijk gebied om spanningen op de krappe arbeidsmarkt van de metaalnijverheid in het gebied van de Waterweg zoveel mogelijk te voorkomen. Ten behoeve van de arbeidsvoorzie ning in de landbouw begon in mei de jaarlijkse trek van arbeidskrachten van Goeree en Overflakkee naar Voorne en Putten en de Hoeksche Waard. Zondagmorgen, tijdens een kort maar hevig onweer, dat vergezeld ging van zware slagregen en sterke windstoten, trok een windhoos door het Ouddorpse land, die flinke schade heeft aange richt. Hij kwam uit zee op ter hoogte van „Het Noordje", het zomerhuis van de familie Esselink te Mxddelhamis. Daar kwam de hoos over de duinen; water en zand werden eerst omhog gezogen, daarna op het achter de duinen gele gen land vele hooischelven, een dam- hek en ruiterpalen. Langzamerhand loste het natuurverschijnsel zich bij het verder trekken in zuidelijke richting op, maar van enige boerderijen rond de Westduinen werden nog flink wat pan nen afgerukt, die, evenals het hooi en stro enz. tot aan de Zuiddijk van Goe ree werden meegevoerd. De hoos was zo sterk, dat een paar koeien er door in een sloot werden geworpen. Enige in de omgeving rondwandelende vakantie gangers hebben er angstige ogenblikken door beleefd, maar gelukkig ging de hoos langs hen heen. In de visserij komen dit jaar vrijwel geen personeelstekorten voor. De voor naamste oorzaak hiervan was de stil legging van een 20-tal van de oudste en minst rendabele loggers van de Scheveningse vloot. Ook de Katwijkse vloot had geen moeite met personeels voorziening. Tot dusverre bleven de vangsten alsmede de opbrengst bene den de verwachting, zodat er voor de haringpakkers een verminderde werk gelegenheid ontstond. Ten behoeve van de emigratie wer den 39 voorlichtingsavonden gehouden, welke door 1896 personen werden be zocht. Het aantal definitieve aanmel dingen bedroeg 429 eenheden, omvat tende 1026 personen. Aan het einde van het kwartaal wa ren er op de Rijkswerkplaatsen voor Vakontwikkeling in Zuid-Holland to taal 438 mannen in opleiding, waarvan 103 in de bouw- en 335 in de metaal vakken. In opleiding met een trainings toeslag in bedrijven waren 86 mannen, van wie 51 tot de metaalsector behoor den. Deskundigen houden inleidingen over oudheidkundige zaken Bezichtiging van de streek en zijn merkwaardig heden. Door de directeur van de Rijksdienst voor het Oudheidkundig Bodemonder zoek te Amersfoort is, in samenwerking met het bestuur van de Stichting Streek museum Goeree-Overflakkee, op dins dag 3 en woensdag 4 september a.s. een „tweede oudheidkundig eilandensympo sion" belegd te IMiddelharnis. Het eerste eilandensymposion werd in Zierikzee gehouden in 1955. Het programma voor deze beide da gen vermeldt o.a.: 3 Sept., 9.30 uur ontvangst der deelne mers in de aula van de technische school te Middelharnis door burgemees ter P. W. Hordijk, gevolgd door opening van het symposion door de voorzitter van het streekmuseum, de heer A. J. Kruider. In het verdere, van de dag worden diverse lezingen gehouden, door de directeur van de Cult. Techn. Dienst Zuid-Holland, Ir. Kuipéri, over „Nieu we vormen in een oud land"; door ir. J. A. Trimpe Burger, conservator van het R.O.B., over „Neolitische en Ro meinse bewoningssporen te Haamstede op Schouwen", door Dr. J. Verseput, leraar iVI.O. geschiedenis over „Het ont staan van het eiland Goeree-Overflak kee"; door de gemeente-archivaris van Zierikzee, de heer P. van Beveren, over „Archivalia en Archeologie"; door dr. F. J. R. JVTodderman, conservator bij het R.O.B, over „Prehistorische bewo ning bij Hekelingen" en door drs. H. Halbertsma, eveneens concervator bij meergenoemde rijksdienst over „Pro blemen van de kustbewoning in ons land". 's Middags wordt een aperitif aange boden door het gemeentebestuur van Middelharnis, het avondeten wordt ge nuttigd in Café De Kok te Sommels- dijk. In de avonduren volgt dan nog een lezing met lichtbeelden door Dr. Glaze- ma„ directeur van het R.O.B., over „Prehistorische holenkunst". 's Woensdags wordt de dag begonnen, te 10 uur, met een excursie per auto bus over' Flakkee. Bezocht èn bezich tigd worden o.a. Dirksland en de ge restaureerde Kerkgracht; Goedereede, met beklimming van de toren, vanwaar men een fraai uitzicht heeft op Goeree- Schouwen en de Deltawerken in het Haringvliet; rondrit door Ouddorp met bezoek aan oude hofsteden en nieuwe zeedijk; in Herkingen wordt de geres taureerde visbank bezichtigd en van daar wordt langs een gedeelte van de 22 km lange, na de ramp gelegde, as- faltbetondijk gereden, naar Nieuwe Tonge, langs kerk en kerkgracht en de gerestaureerde hofstede Bouwlust. Ook Ooltgensplaat geniet de eer van in dit bezoek te delen en hier zal burgemees ter Van der Harst het gezelschap op het raadhuis ontvangen. Van Ooltgens plaat rijdt men terug naar Middelhar nis, waar het symposion wordt beëin digd. WASHINGTON Volgens een mede deling van het Bureau voor de Statis tiek bedroeg de bevolking van de Ver enigde Staten per 1 juli 171.200.000 een toename van 3 miljoen ten opzichte van 1 juli 1956 en van 20 miljoen ten opzich te van 1950 (151.100.000). In 1940 telde de Amerikaanse bevol king 132.122.000 zielen, in 1930; 123. 128.000, in 1920: 106.466.000, in 1910: 92. 407.000 en in 1900: 76.094.000. Zaterdagmiddag a.s. valt de Reddingsbrigade te Ouddorp de eer te beurt om de Bondsstranddag van de Kon. Nederl. Bond tot redding van drenkelingen (deze bond is gevestigd te Haarlem) te mogen verzorgen, terwijl de bezoekers van Ouddorps strand dus op die dag de verrassing bereid zal worden van een zeer interessante demonstratie. Gewoonlijk organiseert genoemde bond per jaar één zo'n stranddag en dit jaar zou zulks te VUssingen geschieden, terwijl, mede vanwege de grote belangstelling voor het strand dit jaar, op 13 juli al een soortgelijk evenement te Zandvoort is gehouden. Door diverse omstandigheden kon de demonstratiedag te VUssingen geen doorgang vinden, waarna het bondsbestuur de keus op Ouddorp heeft bepaald. De grote demonstratie zal in de eerste plaats verzorgd worden door een 25-tal van de kundigste strand wachten tJan de kust. Deze dames en heren komen uit plaatsen, gelegen tussen Ouddorp en Schiermonnikoog. In de morgen zullen deze naar Ouddorp komen Ook een aantal hondsofficials, met daarbij voorzitter Weijburg, zullen meeko men. Deze groep wordt gerecruteerd uit de beste kustbrigaden. Het betreft zon der uitzondering vrijwilligers, die zich beschikbaar stellen om te waken over de veiligheid van de badenden. De Reddingsbrigade Ouddorp treft thans voorbereidingen om de groep te ontvangen en om de demonstratie 'en wat daarna volgt te organiseren. Te 2.30 uur 's middags wordt begonnen met een mars naar het strand, waarbij vermoedelijk de plaatselijke muziek vereniging Concordia haar medewerking zal verlenen. Daarna volgen op het badstrand, na bij de paviljoens van de heren Flohil, de diverse onderdelen van de demon stratie in redden van in gevaar verke renden. Hierbij wordt gewerkt met drie groepen, waarvan er én op het droge zal blijven en de twee anderen in de zee zullen werken. Men demonstreert met de haspellijn, met de stok met grijptang en met de flotteur (drie aan elkaar verbonden kano's, twee voorop en een er achter) en met ander mate riaal. Bovendien wordt een zwin afge zocht naar een vermeende drenkeling. Het slot van de demonstratie wordt gevormd door het spectaculaire gebruik van de vorig jaar door de Brigade Oud dorp verkregen plastic motorreddings- vlet. Deze vlet, die voortgestuwd wordt door een 5% pk Johnson aanhangmo- tor, heeft het Bondsbestuur kunnen aanschaffen uit gelden van het Natio naal Rampenfonds en daarna aan de bridge Ouddorp toegewezen. Men kan met dit scheepje ver en snel de zee in. Na de demonstratie worden de deel nemers en genodigden bij deze laat- sten behoren de burgemeesters van dit eiland een diner aangeboden in het klubgebouw in de Ouddorpse speeltuin. Burgemeester Kleijneniberg zal dan de leiding voor het verdere van de dag overnemen (hij is ere-voorzitter van de Reddigsbrigade Ouddorp). Tijdens het diner en daarna zal gelegenheid gebo den worden tot het houden van rede voeringen. Openluchtfilm reddingswerk Bij gunstige weersgelegenheid wordt 's avonds in de openlucht o.a. de film vertoond, die deze zomer langs de Ne derlandse kust over het werk der red dingsbrigade is opgenomen en waarin ook taferelen voorkomen van de Oud dorpse brigade; de twee jeugdige bri- gadieten Kees Tanis en Hans Venne- man, die deze zomer een vriendje red den en daarvoor door de Commissaris der Koningin op 23 juli gehuldigd zijn, zal men dan ook op het witte doek aan de gang kunnen zien met het reddings werk. Indien de weersomstandigheden niet mochten meewerken zal deze filmverto ning geschieden in het speeltuingebouw, 's Avonds zal de muziekvereen. Concor dia eveneens medewerking verlenen. De Ouddorps reddingsbrigade, die on der commando staat van de heer A. Hoek, telt thans ongeveer 50 oudere en 15 jeugdlieden. Bovendien worden 60 leerlingzwemmers opgeleid. De brigade bestaat sinds 1949. Aan leiding tot de oprichting is geweest het toenmalige verdrinkingsgeval van het predikantenechtpaar Vos uit Berg Am bacht. Gedurende de gehele tijd van het badseizoen bewaken dagelijks 6 a 8 brigadeleden het drukke strand van Oud dorp. Ze offeren daar vrijwillig hun vrije tijd en zelfs hun vakantie voor op! Steun is hard nodig'. Alle kosten, die de brigade maakt (maken moet), worden gevonden uit con tributie en vrijwillige bijdragen. Voor zo'n bijdrage zal a.s. zaterdag ook een beroep op de kijkers worden gedaan en men mag vertrouwen dat dit niet te vergeefs zal geschieden, want de red dingbrigades doen prachtig werk, waar voor de badgasten niet anders dan bui tengewoon dankbaar kunnen zijn. De ze zomer b.v. is de Ouddorpse redding brigade tenminste tweemaal aan het drukke strand in actie moeten komen om mensenlevens te redden, hetgeen beide keren met volledig succes geschied de. Gevaarlijke strom,ingen Commandat Hoek is de enige van de oprichters uit 1947, die nog actief aan het brigadewerk deelneemt. Uit het geen hij ons over de a.s. Bondsstranddag en over het wel en wee van zijn eigen brigade vertelde, hebben wij begrepen dat hij met hart en ziel aan dit mooie werk verknocht is. Hij is een zeer goed zwemmer en bovendien kent hij alle gevaarlijke plekjes, alle stromingen, banken en geulen van de Ouddorpse kust. Van hem vernemen wij ook, dat het badstrand van Ouddorp, waaronder te veTstaan het gedeelte bij de pavil joens, juist de meeste gevaren in zich heeft. Daar bevindt zich een strekdam met gevaarlijk diepe en verraderlijke put en in dit stranddeel gaan de sterk ste stromingen. - Het spreekt dus vanzelf, dat de bri gade juist hier al zijn aandacht en be waking concentreert, temeer omdat dit voor nadere gedeelten van de kust maar matig nodig zou zijn. Kreeg comman dant Hoek zijn zin, dan zou men het drukke strand een kilometer of daar omtrent verleggen, doch dit wordt te gengewerkt door de moeilijker bereik baarheid van de andere strandgedeel- ten. MIDDELHARNIS Reorganisatie „De Zaayer". Het or gaan voor de Ned. Herv. gemeenten op Goeree en Overflakkee „De Zaayer" had reeds enige tijd met financiële moei lijkheden te kampen. Dit vond voorna melijk zijn oorzaak in het feit, dat het geen vaste lezerskring kende, welke zich op het blad hadden geobonneerd, de exploitatie was grotendeels afhan kelijk van de opbrengst des busjes, wel ke bij bezorging van het kerkblad door de bezorgsters werden aangeboden. In overleg met de kerkeraden is thans be sloten om te schakelen op het abonne mentenstelsel, behoudens in een drietal gemeenten, welke zich garant hebben gesteld voor hun deel in de exploitatie kosten. Men kan zich nu als abonné opgeven tegen 6.per jaar, 3. per half jaar of 1.50 per kwartaal. Wanneer één en ander definitief zijn beslag krijgt zal nog nader worden be kend gemaakt. DIRKSLAND Burg. Stand. Getrouwd: P. van Nim- wegen 25 jaar en G. Zoon 20 jaar. Ondertrouwd: A. Born 28 jaar en C. Melissant 25 jaar. Overleden: Tona Oorbeek 78 jaar, weduwe van G. Bakker. Huwelijksbevestiging. A.s. donder dagmiddag 2.30 uur zal in de Ger. Gem. door ds. H. van Gilst het huwelijk be vestigd worden van D. Grootenboer en J. Kijape. Collecte. A.s. zondag zal in de Ger. Gem. een collecte worden gehouden voor de Kweekschool „De Driestar' te Gou da. Gecollecteerd. Voor de „Macht van het Kleine" werd alhier 130.25 bijeen gebracht. Aanbesteding. De uitslag van de op 16 augustus gehouden openbare aan besteding voor het maken van een nieu we weg met riolering, plantsoenen en een doorbraak naar de Ring is als volgt: Pa. H. Bunschoten en Zn. te Noordwijk 49480.—; P. A. Duhen en G. Polder te Dirksland 47671.—; Fa. A. J. Dijkers en Zn. te Middelharnis 43900.—; L. J. Zoetemeijer te Brielle 44700.M. v. d. Velde te Bruinisse 42200.—; fa. Be- zuijen te Ouddorp 41700. HERKINGEN Burg. Stand over de maand juli '57. Geboren: Lijntje dochter van W. van 't Hof en N. van Vught. Ondertrouwd: T. de Jong, oud 25 jaar, schilder, wonende te Herkingen en M. Heerschap, oud 22 jaar, onderwijzeres kleuterschool te Ouddorp. Ingekomen: J. van der Groef van Me lissant, P. van Dam, echtg. van J. van der Groef uit Klundert en K. D. Wit vliet uit Vlissingen. Vertrokken: P. Logmans naar Ridder kerk. Opbrengst collecte. De collecte voor de Chr. School heeft in de Ger. Gem, opgebracht 102.92. Kerkdiensten. A.s. zondag 25 aug. hoopt voor de Ger. Gem. op te treden ds Honkoop uit Goes. De diensten zullen aanvangen v.m. 10, nam. 2 en sav. 6 uur. OUDDORP Kerkdiensten. A.s. woensdagavond 6 uur hoopt in de Ger. Gem. alhier voor te gaan ds. Chr. van Dam van Rotter dam. A.s. zaterdagavond om 7 uur hoopt in de Ger. Gem. alhier voor te gaan ds. F. Honkoop van Goes. Arm gebroken. Het dochtertje van de fam. W. Moerkerk had bij het spelen het ongeluk een arm te breken en ook het zoontje van de heer Fr. Akershoek kreeg bij het spelen eenzelfde ongeluk. OOLTGENSPLAAT Schip met vlas omhoog gevaren. Za terdagmorgen voer het schip 160 ton metende motorschip Piraldo, schipper J. Koopman te Assen in het Ventjagers gaatje omhoog. Het schip was geladen Tien miljoenste bezoeker op Schiphol Vrij dagmorgen ■meldde de tien miljoenste bezoe ker zich aan de loketten van de luchthaven van Schiphol. De gelukkige was de heer Mr. R. C. Schlingeman met echtgenote uit Arnhem. Foto: Nadat zij vele geschenken in ontvangst had den genomen na men zij plaats in het feestelijk ver sierde Schiphol- treintje voor een rondrit over de luchthaven. met vlas en op weg van Rozenburg naar België. Door de hoge lading en het slechte zicht wegens de regen, is de schipper buiten de betonning terecht ge komen en bleef op het slik zitten. Daar het tegen hoogwater was kwam het schip niet meer vlot, dit gelukte pas sav. omstreeks 8 uur toen het weer hoog water was. Men kon toen de reis voort zetten. Ger. Kerk. Dit jaar zijn aftredend als ouderling dhr. G. J. Oostdijk en als diaken dhr. K. C. van Kempen. Door de kerkeraad werden de volgende dub beltallen gesteld: voor ouderling de he ren P. van Es en W. Tiggelman en voor diaken de heren P. Crezee en W. G. C. van Kempen. Zondag na de morgen- dienst werdeni gekozen: voor ouderling de heer P. van Es en voor diaken de heer W. G. C. van Kempen. Kerkdienst. Voor de Ger. Gem. hoopt a.s. donderdag nam. 7 uur voor te gaan ds. H. van Gilst van Dirksland. JUBILEUMTENTOONSTELLING De jubileumtentoonstelling van de Koninklijke Vereniging „Het Neder landsche Trekpaard", welke op dinsdag 10 en woensdag 11 september te 's- Hertogenbosch wordt gehouden, zal een feestelijk karakter dragen. Uiteraard zal dit tot uitdrukking komen op de eigenlijke tentoonstelling van dinsdag en woensdagvoormiddag. In de namiddag van woensdag 11 september zullen o.a. enkele honderden vertegenwoordigers van de plattelands jeugd in Nederland een massale demon stratie geven. Voor deze gelegenheid is een samenwerking van de plattelands jongerenorganisaties van alle gezindten tot stand gekomen. De middag zal worden besloten met een taptoe door de Koninklijke Mili taire Kapel in ceremonieel tenue onder leiding van kapelmeester Majoor Rocus van Yperen. De Ger. Jeugd van de eilanden Hoek se Waard, Voome-Putten en Flakkee organiseren op 31 aug. a.s. een boot tocht langs de Deltawerken, waaraan nog een verder uitstapje verbonden is. Men vertrekt uit Numansdorp, Mid delharnis en HeUevoetsluis (de tijd wordt later bekend gemaakt) naar Stel- lendam waar het meegebrachte eten wordt gebruikt. Zowel oudere als jongeren kunnen mee. Elke belangstel lende is welkom. Er wordt gevaren met een salonboot met plaats voor 200 per sonen. Haast u met opgeven voor het te laat is. Voor Flakkee kunt u zich opge ven bij J. L. Vogelaar, Halspolder 19, Melissant. CIVITAS STUDIOSORUM IN FUNDAMENTO REFORMATO Nu binnenkort de nieuwe cursus aan de universiteiten en hogescholen weer aanvangt, grijpt het bestuur der Civitas Studiosorum in Fundamento Reforma- to deze gelegenheid aan om U te wijzen op het bestaan van de studentenvereni ging, de C.S.F.R. Deze landelijke vereni ging is bij uitstek een studievereniging, die zich bezig houdt met het bestuderen van o.a. actuele, theologische, maat schappelijke, ethische en politieke pro blemen in het licht van de reformati- sche beginselen. Haar leder^, die o.a. in Utrecht en Delft disputen vormen, behoren voor het grootste gedeelte tot de Ned. Herv. Kerk (Gereformeerde richting), de Chr. Geref. Kerken, de Ger. Gemeenten en de Oud-Geref. Gemeenten. Diegenen, die nadere inlichtingen over de C.S.F.R. op prijs stellen, kunnen zich wenden tot: Mej. M. M. van Harmeien, De Sa- vomin Lohmanlaan 483, Den Haag; P. J. J. Lamoré, Catharijnsingel 115 Utrecht P. A. van Leeuwen, Com. Trompstraat 30, Delft. MIDDELHARNIS Zaterdagmiddag had onderaan het Zandpad een botsing plaats, tussen de auto's van de heer A. Oosterling (Vaux- hall) en L. v. Seters (Peugot) beiden wonende te Middelharnis. De heer Oos terling kwam uit de Nieuwstraat en reed zover naar links, dat de heer van Seters niet verder rechts kon uitwijken. De botsing was van die aard, dat beide wagens deerlijk werden gehavend. Er ger was, dat de heer van Seters door stukken glas uit de voorruit aan het hoofd werd gewond. Hij kreeg een flin ke snee aan de linker-wenkbrauw. Ook zijn linker arm werd gekneusd. Dokter van de Peppel verleende de eerste hulp. De politie heeft procesverbaal opge maakt. NAAR J. HOGCHEM Emmalaan 29 - Dirksland - Telef. 354 STAVENISSB Vorige week woensdagavond vond al hier een vreselijk ongeluk plaats dat aan de 27-jarige echtgenote van de heer W. M. C. Smits het leven heeft gekost. Terwijl mej. Smits aan de was bezig was, is door een defect aan de aardver binding van de elektrische wasmachine dit apparaat onder stroom komen te staan. De aanraking hiermede heeft het droevig gevolg gehad dat de jonge vrouw onmidmiddellijk moet zijn ge dood. De moeder van het slachtoffer vond tot haar ontzetting enige tijd later haar dochter op de grond liggen met de om gevallen wasmachine. Ook zij kreeg door aanraking van haar dochter, nog een schok door haar arm. Het medeleven met de zo zwaar ge troffen familie is in de gemeente bijzon der groot. De heer Smits blijft met 2 jonge kin deren, van 4 en 2 jaar achter. Onder grote belangstelling vond za terdag de begrafenis plaats. Aan het graf werd het woord gevoerd door ds. H. Bouter, deze wees op de onmacht van mensen om in dit smartelijk ver lies troost te schenken, welke alleen bij de Heere gevonden kan worden. Verder werd nog gesproken door dhr Goedegebuure, terwijl de schoonvader een woord van dank sprak voor de deelneming bij dit droevig verlies on dervonden. Burg. Stand over de maand juli '57. Geboren: Janetta Gesa, dochter van J. Bouwmeester en G. Rabbers; Mari- nus Adriaan, zoon van J. C. Moerland en M. C. Dane. Overleden: J. C. de Graaf 72 jaar, echtg. van G. de Rijke. Ondertrouwd: D. Potappel 36 jaar en W. J. Smits 23 jaar. Vertrokken: L. J. Vendeville en ge zin naar Dordrecht; A. de Graaf naar Rijswijk; P. C. van Oeveren naar Cas- tricum. ST. ANNALAND Extra kerkdienst. Voor de Vrije Ge reformeerde Gemeente van St. Anna- land hoopt D.V. woensdag 21 aug. a.s. des sav. om 6.45 uur in het kerkgebouw aan de Cureestraat voor te gaan in de Dienst des Woords ds. P. Mallan van Bruinisse. Voet afgeklemd. De zetschipper M. van Driel Abrz. uit St. Annaland werd het slachtoffer van één dezer dagen ern stig ongeluk, dat te Emmeloord plaats vond. Bij het zwaaien van het schip is zijn voet door een staaldraad afgesne den. Hij moest ter Verpleging in een ziekenhuis worden, opgenomen in Vol- lenhove. (Vervolg pag. 4)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1957 | | pagina 1