Drama's in het Kremlin Nieuwe veerboot „Haringvliet" die September in de vaart komt Buitenland 30e Jaargang Vrijdag 2 augustus 1957 No. 2619 Chr. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE ELLANDEI^ Verschijnt tweemaal per tceek: dinsdag- en vrijdagavond MEDITATIE llllllllllll Hoe zult gij ontvluchten? Bijna 50 m lang en 14 m breed Het gehele dek kan worden benut voor auto-vervoer Comité tot hulpverlening brand fam. Kom leidde tot verrassend resultaat PORT SHERRY CHAMPAGNE DE ST. MARCEAUX en Co. ANTONIO AGUILAR KWALITEITS WIJNEN N.V. WED. C. KOLFF Zn. MIDDELHARNiS PBINS HENDMKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHABNIS Bedactie en Advertenties uitsluitend TelefooB K 18702629 Na 6 uur 's avonds Telefoon K 1870—2017 Giro 167030 ABONNEMENTSPRIJS 1.90 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. Bt) contract speciaal taria;! IX. Door de geheimzinnigheid, waarin de Sovjet-politiek permanent gehuld wordt, is het niet mogelijk, de zuivere waarheid te weten te komen omtrent de opeenvolgende paleisrevoluties in het Kremlin. Zo is er beweerd, dat Stalin in 1953 gestorven is aan een beroerte tengevolge van een vreselijke opwin ding, omdat enkele prominente commu nisten o.a. Worosjilow, hem op bepaal de punten niet willen volgen. We weten niet, inhoeverre dit juist is. Evenmin weten we de achtergrond van de uit schakeling en liquidatie van Beria, de chef van de geheime politie, door zijn confraters Malenkow en Molotow. En zo is het nu weer. Wat zich onlangs in het centraal comité afspeelde tussen de ze heren met Kaganowitsj en Sjepilow enerzijds en Chroetsjow met zijn vrien den anderzijds, blijft grotendeels in het duister. Zelfs in democratische landen speelt zich in de hoogste politieke krin gen veel meer achter de schermen af dan de doorsnee-burger vermoedt en de pers kan vermelden. In een dictatuur- staat is dit uiteraard in versterkte ma te het geval. Daarbij moet men er re kening mee houden, dat politici in het algemeen en communistische politici in het bijzonder buitengewoon geraffineerd zijn in het camoufleren van de ware toedracht der feiten. En daarom kan men er ook slechts naar raden, wat de eigenlijke oorzaken waren van de ter zijdestelling van bovengenoemde vier kopstukken. Dit is in elk geval zeker, dat Chroets jow, althans voorlopig, het pleit gewon nen heeft en thans wel beschouwd kan worden als de machtigste man in de Sovjet-Unie, al heeft hij nog lang niet de machtspositie van Stalin bereikt. Chroestsjow werd beschouwd als iemand, die een nieuwe koers wilde in slaan. Hij was voorstander van het col lectieve leiderschap, hij proclameerde de „vreedzame coëxistentie-politiek en streefde in het binnenland naar decen tralisatie op economisch gebied. Men kan er echter zeker van zijn, dat dit geen principiële wijzigingen zijn, maar slechts tactiek. Als Chroestsjow kans krijgt en het lijkt er nu veel op de alleenheerschappij te vervoeren, al is het slechts zeer tijdelijk, dan lapt hij de idee van het collectieve leiderschap vrolijk aan zijn laars. Zijn opnieuw lanceren van de leuze, dat Oost en West ondanks hun verschillende ideologie vreedzaam d.w.z. in een koude oor log naast elkaar kunnen voortleven, is niets dan een slaapmiddel voor het Westen. Als Chroetstsjow kans zag of ziet het vrije Westen de genadeslag toe te brengen, zal hij het niet laten. En zijn economische decentralisatie bete kent niets anders dan een erkenning van het enorme fiasco der communisti sche plan-economie en bijbehorende bureaucratie, maar ze komt geenszins een wezenlijke verslapping in van de binnenlandse politiek op dit gebied. Ook is het aan zeer gerechte twijfel onderhevig, of de jongste persoonsmu taties in de Sovj et-leiding iets te maken hebben met de toekomstige buitenland se politiek, al heeft het wel de schijn ervan. Het staat wel vast, dat de me ningsverschillen ook de houding tegen over het buitenland betroffen, maar de vraag is, of de overwinning van Chroestsjow voor het Westen zoveel voordeel zal opleveren. Molotov is een verstokte doctrinaire Stalinist d.w.z. hij wenst voortzetting van het oude regime, afsluiting van het buitenland, exploi tatie der satellietlanden, voortzetting van de koude oorlog, prioriteit voor de zware industrie etc. Chroestsjow en Boelganin wilden uit tactische overwe gingen de teugels wat vieren. Gevolg: de statellietstaten komen in beroering. En toen kwam de aap uit de mouw: Chroestsjow liet Hongarije neerslaan. Conclusie: hij is in de grond der zaak een even felle communist en imperialist als Molotow al is zijn tactiek op sommi ge punten wat soepeler. Zijn periodie ke scheldpartijen op Amerika en Enge land doen evenmin veel goeds van hem verwachten. Het is niet onwaarschijnlijk, dat de voortdurende wijzigingen in de toplei ding in hoofdzaak veroorzaakt worden door een permanente machtsstrijd en ri valiteit tussen de voornaamste kopstuk ken. Het communisme heeft een vaste marxistische basis, maar in de prak tische politiek is ruimte voor veel me ningsverschil. Opzienbarende koerswij zigingen, door Moskou gedecreteerd en door de volgelingen in binnen- en bui tenland braaf geaccepteerd, zijn aan het communisme niet vreemd. Vandaar, dat elke prominente communist voort durend in penibele situaties verzeilt en zijn hoogste wijsheid moet bestaan uit HAZETFABRIEK'EN TE ZEVENBERGEN Hoe zullen wij ontvlieden, indien wij op zo grote zaligheid geen acht nemen. (Hebr. 2 3a). Het werk der engelen heeft een bij zondere plaats in de uitvoering van de raad Gods. Wij weten dat de kerk der Reformatie zich zeer sterk gekeerd heeft tegen de in de roomse kerk zich ont wikkeld hebbende engelen-verheerlij king, en dit ten rechte. Toch valt het te betreuren, dat ook in het leven van het volk van. God zo weinig aandacht besteed wordt aan hetgeen de H. Schrift over de engelen zegt. 'Ook hierin vinden wij vele woor den, die troostrijke beloften inhouden voor Gods Kerk. De Heere heeft gezegd, dat de engelen gedienstige geesten zijn, die tot dienst uitgezonden worden, om dergenen wil, die de zaligheid beërven. Het woord der engelen door hen in de Naam des Heeren gesproken, is vast en bondig. Wij lezen in het hoofdstuk, waarvan wij nu een gedeelte overdenken, dat al le overtreding en ongehoorzaamheid aan het engelenwoord rechtvaardige vergelding ontvangen heeft. Waarop ziet dit uit het tweede vers in het bijzonder? Dit ziet in het bijzon der op de Wet des Heeren, die wel door God aan het volk van Israël gegeven is, maar door de dienst van engelen, zo als wij in Gods Woord lezen. Deze, door middel van de engelen gegeven wet, predikt vloek en toorn aan allen die dezelve ongehoorzaam zijn. Maar als dan het door de engelen gesproken woord zo zware vergelding predikt aan hen die ongehoorzaam zijn, „hoe" vraagt de Apostel zullen wij dan ontvlieden als wij op zo grote zaligheid geen acht ne men. De Apostel spreekt hier van hetgeen in het Evangelie geopenbaard is, n.l. de boodschap van Gods vrije genade, die niet door de engelen, Gods dienaren, maar door Jezus Christus zijn eigen, natuurlijke en eniggeboren zoon op de aarde gepredikt is. God liet Zyn Wet, die heilig en volmaakt is, door de dienst der engelen in de hand van Mozes leg gen, maar Zyn Evangelie heeft hij in de hand van Zijn Zoon gelegd en door Hem op deze aarde doen verkondigen. Paulus spreekt hier van het acht ne men op deze boodschap, hetwelk onze dure roeping is en hij gewaagt vragen derwijze van het ontzaggelijke van de toorn des Lams, welke komen zal over hen, die dat Evangelie versmaden en het bloed des Nieuwen Testaments on rein achten. Wat staan wij er doorgaans toch wei nig bij stil, welke machtige verant woordelijkheid wij dragen, wanneer dat Evangelie ons gepredikt wordt. In dat Evangelie wijst God de zondaren, die allen zonder onderscheid onder het oor deel der eeuwige vervloeking liggen, op het Lam Gods, dat de zonde der wereld wegdraagt. In deze boodschap nodigt Hij, tot wie hij naar Zijn welbehagen Zijn Evangelie zendt, om in Jezus Chris tus te zoeken, wat ons tot het leven van node is. De Apostel vat heel de Evangeliebood schap samen in de woorden: „zo grote zaligheid," want hij kon niet zeggen wat er in de Heere te vinden is. Het is vre de met God, verzoening, vreugde en eeuwige blijdschap; het verlost wor den van zonde en schuld, van vervloe king en oordeel om in te gaan in Zijn zalige gemeenschap, en dat alles door Hem in wie zijn Evangelie vlees en bloed geworden is. Hij vraagt dan ook: Hoe zullen wij ontvlieden?, alsof hij zeg gen wil, waar zult gij U bergen, wan neer gij, geleefd hebbend onder die ver kondiging onbekeerd voor God ver schijnt. Hoe zult gij U verantwoorden, wanneer gij gewezen zult worden op de grote bemoeienissen Gods, die Hij met U hield en waaronder gij niet verne derd werd? Ontzaggelijk, zo zegt hij, zal het zijn om in de handen van de levende God te vallen, omdat ge in het versmaden van deze boodschap niet en gelen of mensen gesmaad hebt, maar Gods eigen Zoon hebt veracht. Mijn waarde lezer, dit is een woord dat met heilige ernst tot U komt. Hoe zult gij ontvlieden? Geef acht op alle bemoeienissen die God met U houdt. Die zijn vele en velerlei. Niet alleen, dat Hij U spijs en drank verschaft, U kleedt en dekt, U schenkt wat ge tot de ver vulling van Uw levensbehoefte en veel al ook tot veraangenaming van Uw le ven behoeft, ja, dat Hij U spaart en draagt, maar bovenal dat Hij op de deur van Uw hart geklopt heeft en nog klopt. Toen gij U nog niet bewust waardt dat ge leefdet, naderde de Heere reeds tot U om aan Uw voorhoofd dat teken van Zijn verbond te hechten, waarin ons ge zegd wordt, dat alhoewel wij in het Rijk van God niet kunnen komen, noch tans Hij in Zijn wijsheid een weg uit dacht, waarlangs een diep verloren volk nog tot Zijne gemeenschap komen kan. Hij deed U leven onder de bearbei ding door middel van Zijn Woord, on der de vermaningen en waarschuwingen van God vreaende ouders of onder het gebed van Zijn volk. Ja, wat meer is, Christus zelf verschijnt door middel van Zijn woord telkenmale aan de poort van Uw leven om daar te betuigen, dat bij Hem duurachtig goed en gerechtigheid is. Neen, hij heeft geen lust in Uw dood, maar Hij staat aan de deur en Hij klopt. In Zijn woord dat Hij tot U zendt, no digt Hij U door U als een zondaar te laten zaligen en U als een vijand met God te laten verzoenen. Hij neemt in Zijn wonden al Uw bedenkingen en ver ontschuldigingen weg. Hij immers zegt: al hebt ge met vele boeleerders geboe- leerd, keert nochtans weder tot Mij; al waren Uw zonden als scharlaken. Ik zal ze maken als witte wol. Hij zegt machtig te zijn om Uw schuld, hoe groot die ook zijn moge, weg te nemen, om U van al Uw smetten te reinigen en verklaart U met nadruk, dat gij voor Hem nimmer een hopeloos geval zijt. En nu vragen wij ons af hoe zullen v/ij ontvlieden? De Heere zal tegen U zeggen: Ik ben de schuld van Uw ver doemenis niet! Die schuld is alleen bij ons, omdat wij niet gewild hebben, dat Hij koning over ons zijn zou. Daar, en daar alleen, ligt de oorzaak van onze ondergang. Neen, dit betekent niet te zeggen alsof de mens nog enige krachten in zichzelf over gehouden had, of alsof het enkel aan zijn willen liggen zou in deze zin, dat de mens evengoed zou kunnen willen als niet willen. De mens wil niet en wil in der eeuwigheid niet als een zondaar gezaligd worden! En daarvan overtuigt Gods Woord ons op vele plaatsen. Gelukkig wanneer wij die schuld van onwil persoonlijk leren kennen, en wan neer wij onszelf die vijand door Gods Genade moeten aanmerken. Dan zal het ons een oorzaak van ver- v/ondering worden, dat Hij die alle macht heeft in hemel en op aarde mach tig is om een onwillig volk op de dag van Zijn heirkracht gewillig te maken. Een volk, dat hier zichzelf als schul dig aan Gods Wet heeft leren kennen ook in die zin, dat zij gewaar werden, dat het Evangelie van Gods genade te gen hen getuigde. Een volk, dat met de vraag van de Apostel «elf werk zaam geweest is en heeft moeten ant woorden dat er geen ontvlieden was en geen verberging voor dat Aangezicht, maar dat een verberging gevonden heeft in die, die zal zijn een verberging te gen de vloed en als een schaduw van een zware keisteen in een dorstig land. Hoe zullen wij ontvlieden? Christus staat aan de poort van ons leven, nu nog kloppende. Dat Hij aanstonds daar niet wenende sta, als eenmaal aan Je- ruzalems poorten zeggende: Jeruzalem, Jeruzalem, hoe menigmaal heb ik U bij- eenwillen vergaderen als een hen haar kiekens, maar gij hebt niet gewild. Want dan zal ook Jeruzalems oordeel het on ze zyn: Uwe woonsteden 'worden U woest gelaten. C. Ds A. Vergunst een geestelijke acrobatiek om met de politiek van de top mee te zwaaien op straffe van de gevangenis. Waar het communisme aan de macht is, zijn de machthebbers nimmer zeker van hun positie, daar dit systeem een ziekelijk wantrouwen koestert naar binnen en naar buiten, zodat „zuiveringen" aan de orde van de dag zijn. Zo schijnt de Sovjet-Unie wel een machtige staat en zij poogt deze indruk door dreigementen en intimidaties te versterken, maar wij weten nu wel, dat zij de laatste tijd met enorme moeilijk heden te kampen heeft. Allereerst is de plan-economie een volslagen fiasco geworden. Er heerst een desorganisatie, die funest werkt voor de productie. Voorts is er de tegenstelling tussen hen, die de zware en hen, die de consumptie ve industrie voorrang willen verlenen. Malenkow wilde het laatste, ten einde de meer dan droevige levensstandaard der bevolking wat op te voeren. Maar het ging niet door. De Russen leven daarom nog steeds in een oorlogseco nomie. Dit wordt uiteraard gesteund en gestimuleerd door het leger. Ook dit is een enorme macht in de staat Stalin begreep het gevaar van die zijde en li quideerde zijn beste generaals. Chroets- jow's positie was onlangs zo wankel, dat hij zich naar het schijnt slechts met behulp van maarschalk Zjóekow tegen over zijn rivalen heeft kunnen hand haven. Deze werd daarvoor tot Minis ster van Defensie benoemd, zodat de Sovjet-politiek voortaan in hoge mate mede door het leger zal worden be paald. Molotow, de rechterhand van Sta lin, en Malenkow, zijn onderdanige die naar, werden mede schuldig geacht aan de massamoord op de generaals in 1937 en daarvoor hebben ze nu de prijs moe ten betalen, al is die tot dusver niet zo hoog geweest als die, welke toen het leger moest betalen. Maar het Rode le ger is in opmars en dat belooft weinig goeds, want vergroting van de invloed der militairen op de, regeringspolitiek kan de verhoudingen alleen maar ver scherpen. Voorts is er de kennelijke verzwak king van de Sovjet-macht over de sa tellietlanden. In Hongarije werd het na tionale verzet wel neergeslagen, maar Kadar leeft op een vulkaan. Gomulka, wiens gezondheid in communistische ge vangenissen is gebroken, probeert langs vreedzame weg steeds vrijer van Rus land te worden. In Roemenië, Boelgarije en Albanië kraakt het aan alle kanten. In Oost-Duitsland steunt het regime op het Russische leger. De bevolking vlucht in langzaam tempo naar het westen. In Tsjecho-Slowakije is het betrekkelijk rustig, maar men kan er zeker van zijn, dat de massa van het volk evenals in de andere oosteuropese landen zit te wachten op de sprong naar de vrijheid. En in Rusland zelf neemt de oppositie hand over hand toe. Het voUc zit vol kritiek. Het is de communistische pro paganda beu. Het wenst meer vrijheid, meer voedsel, goedkoper en beter kle ding, meer huizen, meer werkelijke cul- Ongetwijfeld zullen onze eiland-bewoners bij de huidige moeilijkheden die er zijn aan het veer Middelharnis-Hellevoetsluis-Middelharnis, uitzien naar de nieuwe veerboot, het m.s. „Haringvliet", die op de scheepswerf en machinefa briek van fa. Verschure Co. N.V. te Amsterdam wordt omgebouwd en in gereedheid gebracht. Van de zijde van Ged. Staten, met name de Gedeputeerde dhr. A. C. Deerenberg, is het bestuur van de Flakkeesche Gemeenschap uit genodigd het schip aan de werf te bezichtigen, waarbij wij als pers ook zijn geinviteerd. Dit aanbod hebben wij met graagte aanvaard om onze lezers er al vast een plaatje van te geven en er tevens een en ander over te kunnen ver tellen. Met burgemeester P. W. Hordijk van Middelhamis-Sommelsdijk als voorzit ter van de Flakkeesche Gemeenschap en de heer P. D. Sieling te Melissant als bestuurslid hebben wij woensdag j.l. de gelegenheid gekregen de in aanbouw zijnde veerboot het m.s. „Haringvliet" te bezichtigen. Op de werf van fa. Verschuure Co te Amsterdam werden wij ontvangen door de directeur de heer Kan, waarbij de Gedeputeerde dhr. A. C. Deerenberg, Ir. V. d. Burg van de Prov. Waterstaat en dhr. v. d. Spek als gemachtigde van de scheepsarchitect ir. de Boer te Dordrecht en een vertegenwoordiger van de scheepsvaartinspectie tegen woordig was. Bij de bezichtiging van deze nieuwe en grote veerboot, overtrof deze onze verwachtingen. Het is een groot en ruim schip, waarvan het dek, dat een lengte tuur en meer openheid tegenover het buitenland. Het heeft nu lang genoeg in één groot concentratiekamp gewoond. Veertig jaar heeft het geleefd in de voorsgespiegelde verwachting van het communistische paradijs, maar het gaat begrijpen, dat het z.g. kapitalistische Westen er heel wat beter aan toe is. En zo is er meer. Het Kremlin zit vol pro blemen. Al die conflicten in de leiding wijzen op toenemende interne spannin gen. Daaruit kan van alles geboren wor den. En daarom dient het Westen uit de gebeurtenissen in Moskou de con clusie te trekken, dat waakzaamheid ge boden blijft en dat er geen sprake kan zijn van verzwakking van de westerse defensie in de N.A.V.O. Moskou is en blijft de onruststoker en het grootste wereldgevaar, zolang het communistisch regime daar niet is geliquideerd. En daar ziet het nog niet naar uit. heeft van 48.15 m en een breedte van bijna 14 m geheel disponibel komt voor het vervoer van auto's. Et zullen grote trailers met aanhangwagens op kunnen worden vervoerd, waarmee op dit bre de dek zeer gemakkelijk zal kunnen gemanoeuvreerd. De holte van het schip in de zijde is 4 meter; de diepgang 2.20 meter. Moderne accomodatie Voor de passagiers wordt een moder ne accomodatie aangebracht niet in, maar op een overdekking van het schip dat aan de achterzijde op een over spanning boven het dek is gebouwd. Bij het aan en van boord gaan hebben de passagiers absoluut geen last om tus sen de auto's te moeten doorlopen; er is aan weerszijden van de boot een aparte afgesloten gang gemaakt, die naar een brede en gemakkelijke trap leidt, om de salon te kunnen bereiken. Op circa 6 a 7 meter hoogte heeft men in deze salon die 12 m lang en 11 m breed is een ruim uitzicht over het water. De ruimte voor de passagiers wordt zeer fraai ingericht; er komt een kom buis in met een ronde bar en ca. 70 zit plaatsen, welk aantal met gemakkelijke stoeltjes kan worden uitgebreid. Niet alleen dus voor auto's, maar ook voor passaglervervoer biedt deze grote veer boot veel gerief. Deze dubbelschroef veerboot zal wor den voortgestuwd door 2 Deutz motoren elk van 550 p.k. De nieuwste navigatie- middelen zullen er op worden aange bracht; de boot zal voorts geheel elek trisch worden verhcht. Radar zal er echter niet op komen. Zoals op de foto te zien is, is men nog druk bezig de veerboot af te bouwen. Duidelijk is de breedte van het dek Het m.s. „Haringvliet" aan scheepswerf en machinefabriek Verschuure Co N.V. te Amsterdam u)ordt in gereedheid gebracht. Met man en m.acht wordt er aan gewerkt. waar te nemen en de opbouw met stuur hut en passagiers gelegenheid. De heer Deerenberg, die als gedepu teerde nauwlettend de gang van zaken volgt, vertelde ons, dat het schip onge veer eind augustus zal gereed zijn en verwacht kan worden dat de veerboot ongeveer half september in de vaart komt. De Flakkeese bevolking ziet met be langstelling dit ogenblik tegemoet, om dat dit in de vervoers-situatie waarin we nu verkeren, uitkomst kan brengen. Wanneer naast deze boot door de R.TM. met het bestaande materiaal wordt ge varen, zal dit zeker ook zo zijn. Het is een grote en zeer geriefelijke boot, waarop Rijk en Provincie die hier voor de gelden hebben gevoteeerd met recht trots kunnen zijn. HERKINGEN Het comité dat ter plaatse is ingesteld voor hulpverlening bij de brand van de famUie Kom alhier, heeft tot een ver rassend resultaat geleid. Er is door de inwoners en ook door gevers van buiten de gemeente een bedrag bij eengebracht groot 3250.75. Dit is dus een groot succes geworden, waa~r burge meester van Heijst die direct na de brand dit comité heeft ingesteld, terecht trots op kan zijn. Het demonstreert wel de burgerzin en de saamhorigheid in de- gemeente. De getroffen familie heeft boven dit bedrag nog tal van giften in natura (linnengoed enz.) in ontvangst mogen nemen. Deze mensen, van wie de gehele inboedel verloren is gegaan, zijn hier zeer dankbaar voor. De fam. Kom heeft tijdelijk onderdag gevonden in de mooie woonwagen van Gebrs. de Boer, die voor dit doel welwillend is afgestaan. Londen De internationale ontwapeningsbe- aprekingen in de Britse hoofdstad, die langzamerhand in een kritiek stadium waren gekomen, zijn nieuw leven inge blazen doordat president Eisenhower on verwachts minister Dulles naar Londen heeft gezonden om de conferentie bij te wonen. Amerika wil met dit gebaar to nen dat het ernst maakt met het ver langen naar concrete resultaten op de Londense conferentie. Een van de grootste struikelblokken die uit de weg geruimd moeten worden, is de kwestie van de inspectiezones, waarboven vliegtuigen verkennings vluchten zouden mogen uitvoeren om te zien of er geen voorbereidingen voor een aanval worden getroffen. Over de grootte nu van deze gebieden kan men het niet eens worden. Dan is daar ook het vraagstuk van de proeven met atoom- en waterstof bommen. De Russen wilden deze proeven voor twee of drie jaar stopzetten, de Verenigde Naties slechts voor de tijd van tien maanden. Met de onverwachte zending van Dulles naar Londen hebtoen de Verenig de Staten waarschijnlijk nog een ander doel. Er heerst namelijk onder de Wes telijke deelnemers geen volledige een- Alleenverkoop voor het eiland: OPGERICHT 1768 - TEL. 2012 stemmigheid over de ontwapeningskwes tie. Duitsland vreest in het algemeen de inspectie vanuit de lucht, omdat het ijzeren gordijn immers midden door Duitsland loopt. En Amerika is minder beducht voor een eventuele Russische aanval dan zijn bondgenoten ze voelen zich wat veiliger aan de andere zijde van de Atlantische Oceaan! Het is de taak van DuUes, „de weste lijke standpunten te coördineren", maar tevens zal hij de Russen tot bepaalde concessies moeten bewegen. Het is nog de vraag of hij daarin zal slagen. Als hij bereiken wil, wat de anderen in geen maanden wisten te bereiken, dan zal hij wel met verstrekkende voorstellen moe ten komen. En met een te grote toe geeflijkheid is de westerse defensie ook niet gediend. Muskat De opstandelingen in het Britse sul tanaat Muskat en Oman hebben de laat ste tijd weer meer activiteit aan de dag gelegd. Voor de sultan is dit een reden geweest om aan Engeland om assisten tie te verzoeken. De Britse Minister van Buitenlandse Zaken heeft dit verzoek ingewilligd en de Britse autoriteiten hebben vrijheid gekregen, binnen bepaalde grenzen over te geven tot militair ingrijpen, indien de omstandigheden dit nodig mochten ma ken. Dit besluit is gebaseerd op het feit dat de opstandelingen in Muskat bui tenlandse hulp ontvangen. Welke hulp wordt niet gezegd, maar dat zal wel uit Rusland of een ander communistisch geregeerd land zijn. (Vervolg pag. 2)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1957 | | pagina 1