Misère met vervoer aan veer diensten RTM wordt steeds erger Directie RTM liet kans op nog een grotere veerboot voorbijgaan r^ Twee jubilarissen op landbouwbedrijf P. C Breen te Ouddorp -k „Stad Zierikzee" afgekeurd Hopeloos lange wachttijd voor luxe en vrachtwagens -k Boten 's morgens en 's avonds overbelast met werknemers en passagiers Nieuws uit Zeeland Centrale Telling Middelharnis Auto over de kop in de Fortuinweg te Stellendam 30e Jaargang Dinsdag 23 juli 1957 No. 2616 PBINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHABNIS Bedactie en AdvertentleB uitsluitend Teletoo» K 18702629 Na 6 uur 'a avonds Telefoon K 1870—2017 Giro 167930 Cbx. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 1.90 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. Bt) contract speciaal tarief. Momenteel Is het weer een hopeloze toestand aan de veren Middelharnis- Hellevoetsluis. De „Stad Zierikzee" is naar de werf en voorlopig afgekeurd! „De Schelde" en de „Minister v. d. Sleijden" kunnen uiteraard maar een be perkt aantal auto's meenemen, zodat men voor auto-vervoer hoofdzakelijk op de „Grevelingen' is aangewezen. Vooral nu het aanbod van vrachtwagens met aardappelen en uien toeneemt, staan er steeds lange rijen auto's met moppe rende chauffeurs te wachten, om te worden overgezet. De nieuwe veerboot die Rijk en Provincie inzet en door de R.T.M. wordt geëxploiteerd is eerst in dit najaar gereed; zodat we voorlopig in de misère blijven zitten! Een mooie kans om er nog een grote veerboot bij te krijgen heeft de directie van de R.T.M. laten voorbijgaan, daar de N.V. Droogdok Mij. (gratis) een grote boot heeft aangeboden voor vervoer van haar werknemers, die voorts de hele dag voor auto- en personenvervoer kon worden gebruikt. Door het talmen van de R.T.M, directie is deze boot inmiddels verkocht. De medewerking van de zijde van R.T.M, om de lokaliteit uit de impasse te helpen is dus maar zeer po ver, eerder is er sprake van tegenwerking, daar men een mooie kans voor beter en ruimer vervoer heeft laten glippen. Het vervoer met werknemers naar de Rotterdamse Droogdok Mij. e.a. werven, naar Thompsons havenbedrijf, met in dustriewerkers voor Hellevoetsluis en oogstcolonnewerkers op Voorne en Put ten neemt nog steeds toe. De ons ten dienste staande cijfers zijn dat er met de boten van 6.30 en 6.45 uur 's morgens (en 's avonds weer terug) plm. 270 man meegaan voor de Droogdok N.V., plm. 150 man voor Thompsens Havenbedrijf en 140 voor Voorne en Putten. Plus de passagiers en dat zijn er 's morgens en 's avonds ook een paar bussen vol. We hebben al meer geschreven dat dit een onhoudbare toestand is, daar er bijna geen plaats is om op zo'n boot te. staan om van zitten van passagiers maar niet te spreken. Bovendien is het met deze volle boten een zeer gevaarlijke onder neming, er moet maar eens iets gebeu ren (vooral nu de vaart drukker wordt naar de Deltawerken) dan wordt 't een ramp die niet te overzien is. De red dingsmiddelen op de veerboten zijn ab soluut onvoldoende en ook volkomen on deugdelijk. Het is ons orabegrijpelijk, dat de scheepvaartinspectie en de ver keerspolitie, dit langer tolereert. Als er in één bus een of twee man te veel zit moeten ze er uit en als men b.v. in een vrachtwagen 40 varkens worden ver voerd waar er maar 30 in mogen, krijgt de vervoerder nog een flinke boete op de koop toe! Bij het vervoer van mensen op deze veerboten komt het er blijkbaar niet zo op aan, het veevervoer waar de dierenbescherming achter staat komt er veel beter af! Dat het gevaar om met deze oude boten mee te gaan niet denkbeeldig is, blflkt wel, dat de „Stad Zierikzee' is af gekeurd. EJerst zouden de vuurhaarden worden opgeknapt, naar wij vernemen heeft de Scheepvaartinspectie deze boot afgekeurd en zal er met de bestaande machinerie in dit schip niet meer mogen worden gevaren. Wil men de Stad Zie rikzee verder gebruiken, zal men deze moeten ombouwen voor motorische kracht, waarmee nog wel een half jaar tje zal heengaan. Negatie van prachtig aanbod Gezien de slechte vervoers-situatie neemt de Roterdamse Droogdok Mij. in overwegfing de werknemers zelf te ver voeren. Z(j doet dit reeds met bussen te land en wil nu ook en eigen boot in leggen, die de mensen 's morgens naar Hellevoetsluis en 's avonds naar Middel- hamis-haven terug brengt. Op zoek naar zo'n boot vond men er een te Antwer pen, waar direct optie op werd geno men. Deze boot had een rijdekbreedte van 13 meter en een motorvermogen van tweemaal 160 p.k. dus 320 p.k. in totaal (dubbele schroef). Op 13 april van dit jaar zond de di- rertie van de Bott. Droogdok My. een Bcbryven aan de directie van de R^T.M dat zy deze iboot wilde aankopen^ in richten (voor auto- en passagiersver voer (35() zitplaatsen) en ^nder lenige investering in exploitatie wade geven aan de II.T.M. [De enige voorwaarde was hierby dat de R.T.Mi. |met deze boot 's imorgens en 's avonds de werk nemers van de tR..I>.M. zou vervoeren. Voor de rest van de dag Ikon deze boot door de R.T.M. voor auto- en persjonenvervoer worden gebniikt. Mooier kan het o.i. al miet! Bovendien wilde de Droogdok My.die S'/j ton 350.000.in deze boot zou inves teren, desnoods in de exploitatieikos- ten bydragen. De directeur van de R.1?J\I. dr van Zuyien, was echter püet erg toeschieteiyk. Hy negeerde de brief iop 'S (mei ihad by er nog niets op laten boren en {moest jnen er over gaan telefoneren!' Terwyi zo'n aanbod toch wel een bespreking waard is! Het dot is (geworden dat door bet talmen van de iB.T.M. de optie verliep en de boot verkocht Is naar {Scandina vië. iEn iwQ maar tobben en wachten 6p de veren! Het is voor ons onbegrijpelijk dat de directie van de R.T.M, op dit mooie aan bod niet is ingegaan. Dr van Zuijlen voerde eerst aan dat hij meende dat ge noemde boot afgekeurd was, en verwees naar de Scheepvaartinspectie. Weer uit stel. De heer Groenendijk van de Scheep vaartinspectie te Eten Haag was met va kantie, wat weer enige weken nam. Deze verklaarde bij thuiskomst dat het schip zeer geschikt was, daar er plannen had den bestaan om deze boot op het veer Kruiningen-Perkpolder in te leggen. De hoogte van het schip voor aanleg- aan de pontons was precies als bij de Greve lingen, zodat dit ook geen bezwaar zou vormen. Heel anders dus als de voorstel ling van zaken die dr van Zuijlen er aan gaf. Het bestuur van de Plakk. Gtemeen- schap was intussen ook met dit aanbod in kennis gekomen; de voorz. burg. P. W. Hordijk maakte er direct werk van om de Prov. Waterstaat er voor te ani meren en vro^ een ondehoud met prof. Klein en ir. Bruggeman. Deze zouden zich op hun beurt weer verstaan met dr van Zuijlen, de directeur van de R.T.M., maar het liep alles even stroef. Tot er op een gegeven ogenblik bericht kwam, dat de boot was verkocht naar het bui tenland. Wy imeenden er goed aan te doen bet publiek biervan in kennls te stellen. Op bet ogenblik is de ,Stad Zierikzee" uitgevaUen, die voorlopig niet in de vaart komt. En de grote boot, die t© Amsterdam Voor opbouw op de werf ligt, Ikan eerst dit najaar Waar zgn. En daamee zyn we i— volgens de woorden van dr van iZuyien nog niet mee uit de impasse. Waarom dan dit mooie aanbod niet direct met beide handen aangegrepen? Wanneer de directie van de R.T.M, op het aanbod van de RX».M. was inge gaan, hadden we nu een boot gehad die 45 luxe wagens kon vervoeren. Het lag in de bedoeling dat het rijdek zo zou zfln ingericht, dat de grootste vrachtwa gen en combinaties er mee konden wor den vervoerd. Het was een aanbod waarmee de R.D.M. er op aan kon dat haar mensen op tijd en zonder gevaar konden worden vervoerd (een werkge ver heeft toch ook verantwoording voor zijn werknemers) en tevens was de lo kaliteit er prachtig mee uit de impasse geweest, althans zo zien wij 't en zo ziet het ook de Flakkeese Gemeenschap. En dhr. Groenendijk (van de Scheepvaart inspectie) begreep ook niet waarom dr van Zuijlen daarvoor geen interesse toonde. Dhr. van Zuilen wil het passagiers vervoer spreiden. Dat is plat gezegd: kolder. Dan zouden de passagiers eerst moeten opbellen, of ze met die of die boot zouden mee kunnen (of mee „mo gen"). Dat is toch te dwaas om los te lopen. De heer van Zuijlen heeft in een onder houd met een journalist van het Vrije Volk gezegd: „moet ik dan nog meer ponten laten varen!" Wij antwoorden daarop: „meer ponten, en grotere pon ten! Aanbod van vervoer is er voldoende dan moet er hoe dan ook voor ver voersmogelijkheden worden gezorgd. Maar de R.T.M, trekt zich er niets van aan. Concluderend kunnen wij er van zeggen, dat de R.T.M, niet voor haar taak is berekend en daarom of moet verdvwjnen, of door onze overheid tot de orde dient te worden geroepen. Aan de remmende werking die de R.T.M, in het vervoers wezen van en naar ons eiland teweeg brengt dient een einde te komen. De ontzettende last van wacht- uren en het daarmee gepaard gaande grote kapitaalverlies van de zakenmen sen op ons eiland, is niet langer te dra gen. En waar men dan zulk een prachtig aanbod krijgt van een grote boot, die 40 45 auto's kon vervoeren, waar geen cent investering voor werd gevraagd, kunnen wij niet begrijpen, dat dit niet met beide handen is aangegrepen. Er zal mogelijk andere uitleg aan worden gegeven, maar de feiten zijn, dat het totaal is genegeerd. En dat vergeven wij de R.T.M. niet. MIDDELHARNIS Opgave reis ouden van dagen. De ouden van dagen vanaf 65 jaar, die het jaarlijkse reisje willen meemaken, kun nen zich daarvoor opgeven ten gemeen- tehuize, op woensdagavond a.s. tussen half zeven en zeven uur. DIRKSLAND Kerknieuws Ger. Gemeente. A.s. vrij dagavond zal de kerkeraad der Gerer. Gemeente vergaderen, ouders die hun kinderen wensen te laten dopen kunnen dan aangifte doen van 7 tot 8.30 uur, Ziekenhuisbouw. De bouw van de nieuwe kinderafdeling van het zieken huis is thans zover gevorderd, dat de officiële opening daarvan zal plaats hebben in de tweede helft van de maand september a.s. MELISSANT Rouwdienst voor omgekomen zee- miliciën Leendert Jan Mijnders hij de ramp met de Neutron In de Ned. Herv. Kerk alhier, zal op vrijdagavond te half acht uur een rouw dienst worden gehouden voor de bij de vliegramp met de Neutron te Blak om gekomen zeemüiciën Leendert Jan Mijn ders. Deze rouwdienst zal worden ge leid door de pastor loei, ds. W. van Her pen. STELLEND AM Motorongeluk. Maandagmiddag om streeks half 3 had aan het eind Korte weg-oprit dorpsdijk een ernstig motor ongeluk plaats. Onze oud dorpsgenoot G. V. d. Nieuwendijk welke alhier niet vakantie was en een eindje motor zou rijden had het ongeluk uit de bocht te rijden en de macht over het stuur kwijt te raken doordat hij een bermpaal raak te en vervolgens tegen de dijk werd geslingerd. Dr. Kreling welke direct ter plaatse was, verleende eerste hulp. Met zware ontvellingen en hersenschudding werd hij bij zijn schoonouders binnenr gebracht. De politie heeft van een ett ander procesverbaal opgemaakt. GOEDEREEDE Zondag 21 juli j.l. werden in de Ned. Herv. Kerk alhier de volgende kinderen gedoopt: Maria Adriana, d.v. J. Brug geman en Joh. Tanis; Jan, z.v. M. Roos en H. VroegindeweijCornelis, z.v. N. C. Krijger en K. J. Sperling; Johanna Din- gena, d.v. A. C. Groenendijk en P. M. Orgers; Willempje, d.v. Ed. Lokker en M. 't Mannetje; Adriana Willempje, dv. W. A. Groenendijk en J. Lokker; Aren- tje, d.v. C. Orgers en P. Roos; Klaartje, d.v. M. Struijk en G. van Hoven. STAD AAN 'T HARINGVLIET Hulp bö' kerkbouw. De kerkeraad der Herv. Gemeente alhier, heeft een uitno diging ontvangen van de Herv. Gemeen te te Doeveren (N.B.) tot bijwoning van de ingebruikname van de nieuwe kerk aldaar. Het Hervormde kerkbestuur al hier heeft zich n.l. voor een zekere som garant gesteld, om deze arme gemeen te, bij de bouw van een nieuwe kerk, die door oorlogsgewelw is verwoest, te helpen. Wedvlucht van de P.V. de Rode Duif vanaf Vilvoorde. Jonge duiven. Comb, de Gans 1, 8, 10, 14, 24, 25, 26, 38, 41, 50; A. C. Koppenaal 2, 3, 6, 18, 29, 30, 34, 35, 36, 37, 44, 45, 46, 47, 53; J. de Vos 4, 7, 16, 27; H. Bevaart 5, 40; Trommel- V. d. Boogert 9, 17, 21, 2, 23, 31, 32, 52, 54; Mijs-Beier 11, 12, 19, 20, 28; B. Vis ser 13, 42, 51; Gebr. v. d. Valk 15, 33, 43, 48.. Wedvlucht vanaf Vilvoorde oude dui ven, Comb, de Gans 1, 7; H. Bevaart 2, 3, 4, 5, 6. -------—o------ Aardappelveiling van maandag 23 juli Eigenheimers 15.1017.70; grove 17.40; drielingen 6.90—9.—; kriel 3.80; Bintjes 18.10; Present ƒ.16.90. Aanvoer 30.000 kg. De treinramp Nice- Parijs, waarbij een groot aantal doden'zijn te be treuren Wat vroeger jaren meer voorkwam, n.l. vele jaren, ja zelfs tientallen jaren achtereen werkzaam, te zijn op een bedrijf, ziet m.en thans maar .zelden ge beuren^ Enkele weken geleden vierde een werknemer in Stad aan het Haring vliet een 40-jarig jubileum en gisteren had zulks plaats op het boerenbedrijf van de heer P. C. Breen Jz. te Ouddorp; het betrof hier zelfs een dubbel jubi leum. De heer Hameetman en de heer E. Breen waren resp. 40 en 30 jaren werkzaam op dit bedrijf. De heer Hameetman kwam in 1917 als voorman in dienst bij de vader van de huidige eigenaar; de heer Breen volgde tien jaren later als hulp van de „Ouwe Hans" (zo noemde men de melkknecht H. v. d. Wende.) Dat men deze jubilea niet zonder meer voorbij liet gaan, spreekt haast vanzelf. Maandagavond vierde men dit heuglijke feit in de kamer van de boerderij van de fam. Breen, waarbij aanwezig waren de jubilarissen met hun echtgenoten, het overige personeel met de vrouwen, burgemeester Kleynenberg met wet houder Voogd en Grinwis, de heer J. Hameeteman en de heer L. P. Akers- hoek namens de H.M. van Landbouw. De heer Hameetman kreeg Kon. Onderscheiding De heer Breen gaf een resumé van enkele gebeurtenissen in de afgelopen jaren. Hij memoreerde dat Hameetman in 1917 in dienst van spr. vader kwam en dat Breen een tiental jaren later volgde. Beiden kwamen in 1927 in dienst van spr. De heer Breen releveerde te vens de veranderde tijden en de veran derde werkwijzen op velerlei gebied, speciaal het oog hebbend op het bedrijf. Vers in het geheugen van de heer Breen en diens vrouw lagen nog de vele nachtjes waken bij de veulenmerries. Aan het eind van de toespraak bood hij voorman Hameetman een rookfau- teuil aan en sprak de hoop uit dat Hans nog vele jaren plezier van deze stoel mocht hebben. Breen werd voor zijn 30 jaren trouwe dienst een polshorloge aangeboden. De heer J. Hameeteman, voorzitter van de H.M.v.L. van de afd. Goedereede e.o. voerde hierna het woord. Vroeger was het usance dat iemand na de schoolbanken bij een werkgever kwam en daar veelal bleef. De tijd is echter in vele opzichten veranderd en de tijd die voor de deur staat zal nog wel meer veranderingen met zich brengen. Ve len zullen naar de overkant als werk nemers vertrekken, maar toch zullen er steeds zijn die de landbouw trouw blijven, die als het werk aan de grond verknocht zijn. Het is goed dat er nog zulke werknemers zijn, die vele lange jaren achtereen op één bedrijf werken, aldus spr. De H.M.v.L. stelt het op prijs dat zulke mensen een jubileum vieren en stelt hiervoor een diploma ter be schikking. Spr. overhandigde de heren Hameetman en Breen een keurig diplo ma wegens resp. 40 en 30 jaren trouwe dienst en feliciteerde beiden hartelijk met dit jubileum. Burg. Kleynenberg hield een toe spraak waarin hij de bijzondere beteke nis schetste dat werknemers zo'n lange tijd bij een en dezelfde patroon in dienst waren. Spr. feliciteerde hen om zolang werkzaam te zijn in dit bedrijf, dat on getwijfeld zijn hoogtepunten en diep- Door het klappen van een band is de heer J. A. Jongeling, wethouder te Den Bommel met zijn auto een Renault 4 in de Fortuinweg tussen Melissant en Stel lendam over de kop geslagen. De heer Jongeling zat met zijn gezin in de auto. Mevr. Jongeling kreeg een vrij ernstige beenwond en moest in het ziekenhuis worden opgenomen. De an deren kregen lirhte verwondingen maar konden naar huis woden vervoerd. tepunten gekend heeft. Het was de burgemeester een vreugde de heer Ha meetman de Kon. onderscheiding te mogen uitreiken als koningin's verte genwoordiger, n.l. een medaille in brons in de orde van Oranje Nassau. Spreker hoopte dat Hameetman nog lang van zijn gezondheid mag genieten en dat God daarop zijn zegen mag geven. De heer Breen werd eveneens in en kele woorden doof de burgemeester toe gesproken, maar hij moest tot zijn te leurstelling zeggen dat deze nog niet voor een lintje in aanmerking kwam, omdat dit eerst gebeurt bij een 35-jarig trouwe dienst. Beiden werden door burg. Kleynen berg gefeliciteerd, die daarna nog en kele woorden richtte tot de zoons, waar na felicitaties over en weer plaats von den. Een van de zoons. Klaas Breen, bood de beide jubilarissen een doos sigaren aan namens de zoons en het overige personeel en bood de beide dames van de jubilarissen elk een plant aan. Tot slot van dit officiële gedeelte dankten beide jubilarissen allen voor de gesproken woorden en voor de ca deaus. De heer Hameetman verzocht tevens de burgemeester zijn dank over te bren gen aan H.M. de Koningin. Men bleef daarna nog lange tijd bij een in een feestelijke stemming. BRUINIS'SE De sloot in. Een glad wegdek van de regen een tegemoet komende scooter en dan plotseling sterk moeten remmen, ziedaar drie oorzaken die de verzeke ringsagent J. A. Kik, die op de Dorps weg in de richting Nieuwstraat reed in OUDE TONGE Programma van het bezoek aan de gemeente alhier, op woensdag 24 juli 1957 door mevr. Klaasesz echtgenote van de Hoogedelgestrenge heer Com missaris der Koningin in de prov. Zuid- Holland 15.30 uur: Aankomst bij het gemeente huis; verwelkoming door de echtgente van de burg., echtgenote van de wethou ders en de secretaris. Direkt daarop per taxi naar de boerderij van de heer M. C. M. Pollemans, alwaar de bezichtiging van deze boerdeifij die door monumenten zorg is hersteld van de oorlogs- en wa terschade plaats heeft. In deze boerderij wordt een kop thee aangeboden en heeft een begroeting en onderhoud plaats met de dames-afgevaardigden van de ver schuilende vrouwenverenigingen. 16.20: Aankomst van mevr. Klaasesz in de aula van het nieuwe schoolgebouw teneinde met haar echtgenoot, HEdG. heer commissaris der Koningin in deze provincie een ontmoeting te hebben met de inwoners der gemeente. De inwoners worden verzocht om ter gelegenheid van de hoge bezoek de vlag gen uit te willen steken. OOLTGENSPLAAT De vlaggen uit! Ter gelegenheid van het bezoek van de Commissaris der Ko ningin in Zuid Holland morgen (woens dag) aan onze gemeente, worden de be woners verzocht de vlag uit te steken. Geslaagd. Te Arnhem slaagde mej. A. van Dis J.Md. wonende aan de Kra- nendijk voor het aanvullende pedago gisch en didactisch gedeelte van de Nij- verheidsakte. Verkocht. De heer C. de Vos Johz. heeft zijn woonhuis aan de Beneden Mo lendijk onderhands verkocht aan de heer C. Braber Az. de sloot deden belanden, waarbij de auto zulke capriolen maakte dat de kop van de wagen weer in de richting lag, waar uit men zo juist was gekomen. De berijdster van de scooter kwam met de schrik vrij, de heer Kik en zijn mede inzittende broer W. Kik kregen lichte verwondingen, de auto werd eveneens beschadigd, terwijl de heer N. J. Knoops, die juist te voet passeerde en bijna door de slingerende wagen werd aangereden, zich verdienstelijk maakte door de inzittenden waaronder een kind van 5 jaar, uit hun netelige postie te helpen bevrijden. iST. ANNAIAJSTD Aardappelveiling van vrijdag 19 juli '57 St. Annaland 19 juli: Doré bonken 19.98; gew. 1 19.04^—20; driel. 12.74; bintjes bonken 22.80; gew. 1 15.03— 15.10; gew. 2 13.------14.52; driel. 12.11; eigenheimers bonken 17.20; gew. 1 17.51 —17.80; gew. 2 15.88—17.06; driel. 12.83 113.22. Alles per 100 kg. Aanvoer 100 ton. Scherpenisse, 19 juli Doré bonken 22.217; gew. 1 17.70—18.—; gew. 2 16.40 bintjes gew. 1 13.39; eigenheimers gew. 1 17.------17.16; gew. 2 16.66. Alles per 100 kg. Aanvoer 54 ton. -— Mannenkracht inplaats van paarde- kracht. Toen dhr. Jacs. de Rijke, die al enige dagen met zijn plezierjacht in de haven alhier lag, weer wilde gaan va ren, ging alles aanvankelijk goed, tot op het moment, dat hij omhoog voer en vast kwam te zitten. Teneinde raad, sprong hij gekleed en wel in de haven, deed een touw om zijn hals en trok al zwemmend zijn jacht weer vlot en kon weer gaan varen. Een mooi succes. Tijdens de zaterdag middag j.l. te Tholen gehouden schiet- wedstrijd ontving dhr. J. Kooijman alhier als beste schutter van de Thoolse Ja gersvereniging de wisselbeker. Een mooi succes Een zilveren -medaille. Bij de in Utrecht gehouden landbouwshow behaal de de rijksgediplomeerde hoefsmid M. J. van Beek Jr. alhier een zilveren medaille voor hoefbeslag. ST. MAARTENSDIJK Diefstal gepleegd. Verleden week werd uit de loods van de firma Huis- NAGEKOMEN FAMILIEBERICHT W. A. PESCH Wzn. en A. PESCH-VAN DEN BROEK geven met grote blijdschap kennis van de geboorte van hun WJUOEIM ALBEBTUS Ouddorp, 23 juli 1957. Nieuweweg 6 Tijdelijk adres: Kraaminrichting, Putseplein 25-26, Rotterdam man uit Delft, die belast is met de res tauratie van de Herv. Kerk alhier, enig gereedschap ontvreemd. De jeugdige dader is bij de politie bekend. Een geslaagde dag. Donderdag j.l. maakten de kinderen van de Zondags school onder leiding van dhr. J. M. Boogert, hun jaarlijks uitstapje. Ditmaal ging het via Breda naar Woudrichem waar een bezoek werd gebracht aan 't beroemde slot Loevestein. Daar werd enige tijd gespeeld. Toen ging het naar de Efteling in Kaatsheuvel, waar werd genoten van roeien en kanovaren. Daarna ging het via Tilburg naar de dierentuin en werd het tijd weer huis waarts te keren. Al met al is het een mooie dag geweest. Aanvang zïlveruienseizoen. In ver band met de loonregeling voor de a.s. campagne is er een vergadering gehou den onder drie plaatselijke commissies. Benoemd werd in de commissie van de werkgevers dhr. Mart. van Damme al hier,- voor de gehele provincie, van de zijde der werknemers voor eiland Tho len werd benoemd dhr. N. op den Brouw alhier en van St. Philipsland dhr. L. Quist. Wat de lonen betreft zal worden uitgegaan van een basisloon van 15. tot 18.per dag en een uurloon van 1.85. Een ongeluk. Zaterdagavond kwam dhr. D. Klaassen met zijn vrouw, elk op een bromfiets huiswaarts gereden, waarbij de vrouw plotseling kwam te vallen. Zij bekwam een hersenschudding en moest met een auto worden thuisge- bracht.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1957 | | pagina 1