Fa. 1S¥. A. Pe^ch ^Tzn. Jongens en Meisjes Raad St. Philipsland benoemde nieuwe wethouder Huishoudster woon- en winiceiriuis Bij hef Te'efot^ndisirici mannelijke en vrouwelijke administratieve krachten falHissement van A. Kerkhol Dr. JESSURUN geen spreekuur Als U zelf geen Pootaardappelen kunt rooien, Fa. C. van der Meide (■genist van cis zotner! fa. L. Verkerke Zn. of inwonend echtpaar, Bij ïnschrijving te koop F R A M O open bestelwagen en goedlioopst j i^ In prijs het laagst Huishoudster VRAAGT ONZE ADVERTENTIE-TARIEVEN Roiterclam Gevraagd: A. C. van Rossum-Melissant ^■i&t laden en ioo^aen Er komt een machinefabriek voor scheepsmotoren Famille-beiichten Inplaats van kaarten VERLOOFD: ALI HOGEWEG en PIET VAN LOON MIEN HOGEWEG en SIMON VAN LOON Sneek, Kapelstraat 34 Oude Tönge, Kerkring 4 Bergschenhoek, Hoeksekade 67na 13 juli 1957. Thuis te Sneek 13 juli na 20 uui'. Te Oude Tonge 29 juli na 19 uur. Heden overleed tot onze 1 diepe droefheid, in het Rusthuis „De Goede Ree", te Somelsdijk onze l innig geliefde zorgzame j tante, mej. STOFFELINA LANDEGENT in de oudei'dom van ruim 83 jaar. Ons van uw deelneming overtuigd lioudende. Sommelsdijk: J. Vis Czn. D. A. J, Vis- van As en familie Sommelsdijk, 5 juli 1957 Rusthuis ,,De Goede Ree" De teraardebestelling heeft plaats gehad dins dag 9 juli des nam. 3 uur op de algemene be graafplaats te Sommels dijk. DANKBETUIGING Voor de vele bewijzen van deelneming ons betoond tij dens de ziekte en na het overlijden van onze lieve moeder, behuwd- en groot moeder MARIA SNIJDER wed. van Jacob Kattestaart betuigen wij onze hartelijke dank. Pam. Kattestaart Nieuwe Tonge, juli 1957. ZELDZAAM AANBOD Nie- meijer kreeg een aanbieding van drie grote partijen super Virginia uit Amerika en Niemeijer kocht die ta- ibak. Dat zit nu in de Ster ling shag, waai'door Ster ling verreweg de kampioen is. Doe er uw voordeel mee! Bij beschikking van de Edelachtbare Heer Rechter commissaris in het aannemer, wonende te Her- Idngen, is bepaald dat de schuldvorderingen bij de curator moeten zijn inge diend voor 1 7 augustus a.s. en dat de verificatieverga dering zal worden gehouden op 7 sept. 1957, v.m. 10.15 uur in het gebouw der Rechtbank Noordsingel 117 te Rotterdam. Curator, Mr. A. D. MUS Mathenesserlaan 184, houdt VRIJDAG 13 JULI 1^ SOLEX-, RAP- en PUCH servicestation Telefoon 2770 - Middelharnis mogen wij U dan onze naaste prijs opgeven? Maat 35/45 of 28/35 Klasse S, E of A. Soorten: BINTJE, EIGENHEIMER, FURORE of DORE. Wilt U ons even bellen? MIDDELHARNIS Telefoon 2778 en 2346 maak zelf uw tuinbank. 1 stel tuinbankpoten 17 geschaafde timibanklatten 34 koperen schroeven voor slechts 36.50 IJzerhandel Sommelsdijk Tel. 2464 Middelharnis Tel. 2564 Dokter K. J. HUISMAN Melissant, zoekt bereid om de huishouding te verzorgen. Woonruimte be schikbaar. Plaatst uw familie-berichten in EILANDEN-NIEUWS te Dirksland, aan de Straat- dijk 20, kad. sectie B. no. 1666 groot 1,12 aren. Door koper in overleg met B. en W. van Dirksland, on geveer 1 augustus 1957 vrij te aanvaarden. Inschrijvingsbiljetten in te leveren ten kantore van no taris J. DE VRIES te Dirksland, vóór of op 18 juli 1957, alwaar ook nadere inlichtingen zijn te verkre gen. Wat draagvermogen betreft het gunstigst in hun klasse In kwaliteit het hoogst -^ In onderhoud het eenvoudigst Gevraagd een nette leeftijd 25 tot 35 jaar p. g. bij geg. landbouwer en zoon. Brieven onder no. 3399 bur. van dit blad. Open bestelwagen incl. laadbak draagvermogen 850 kg. f 4375.- Gesloten bestelwagen draagvermogen 750 kg. f 5250.- Combinatiewagen 6 personen f 5995.- Kleine bus 8 personen.f 6750.- Personenauto I F.Af 4593.- Euentlieel gemahkelif^e hetalingsvoorwaaraen. Official dealer voor Goeree-O^erflakkee: GARAGeBEDRIJF en DOORSMEERSTATION Nieuweweg 6-8 Ouddorp bestaat gelegenheid tot plaatsing van Vereisten diploma M.U.L.O. of daarmee gelijkgestelde opleiding. (Zij, die dit jaar examen doen, kunnen eveneens solliciteren). Beloning: 15 jaar f 79,47 bruto p. mnd. 19 jaar f 155,54) bruto p. mnd. 16 jaar f 98,50 20 jaar f 174,62 17 jaar f 117,53 21 Jaar f 217,16 18 jaar fl 36,56 In bepaalde gevallen wordt een tegemoetkoming verleend in de reis- en/of pensionkosten. Gunstige vakantieregeling, goede sociale voorzieningen. Sollicitaties schriftelijk onder letter A aan de directeur van het Telefoondistrict Rotterdam, Botersloot 187 te Rotterdam. boven 14 jaar boven 15 jaar voor bet plukken van aardbeien en bessen. Telefoon 01877 - 326 Eraaienisse 31 van zwaar materiaal of het lichten van uw auto of tractor of dergelijk werl-i wordt door ons correct uitgevoerd met 'n mobiele kraan. Ring 27 Telef. 254 Nieuwe Tonge Op vrijdag 28 juni j.l. des avonds 7 uur hield men een openbare vergade ring van de gemeenteraad te St. Phi lipsland. De voorz. roept een bijzonder welkom toe aan de heer M. Reijngoudt, die de eerste vergadering als raadslid bijwoont om daarna als eerste punt aan - de orde te stellen, onderzoek van de geloofsbrieven van de heer K. Gouds zwaard. Daartoe worden aangewezen de heren Bolier en Verwijs. Zoals bekend kwam de heer M. Reijngoudt in de va- kature Vaders, terwijl raadslid Gouds waard de door het vertrek van dhr. L. J. van Nieuwenhuijze opengelsomen plaats zal innemen. De commissie rap porteert dat de stukken in orde zijn en stelt toelating van raadslid Goudswaard voor. Deze binnengeleid, legt de vereiste eden af. De heer Goudzwaard is al eer der lid van de raad geweest. De voorz. feliciteert beide nieuwe le den en wijst er op, dat beiden nu als volksvertegenwoordigers optreden. De kiezers schonken U het vertrouwen. Goed raadslid zijn is allesbehalve een voudig. U dient die taak op te vatten, zoals het behoort. Veel belangrijke be sluiten zijn er na de ramp genomen en uitgevoerd en dat steeds in een aange name sfeer. Ook voor mij, aldus de voorzitter, was dit elkaar begrijpen, aangenaam. Zoek het vooral niet in kleine en onbelangrijke dingen, maar daarin, waarmede de gemeenschap ge baat is. Immers, er blijft nog genoeg te doen, o.a. de bouw van een nieuw ge meentehuis, waarvoor de plannen gereed liggen, maar die thans stagneren door de bestedingsbeperking. Nochtans dient de bouw verwezenlijkt te worden. Spre ker hoopt op de volle medewerking van de nieuwe raadsleden tot opbouw der gemeente en hoopt tevens dat Gods zegen op het werk mag rusten. De heer Reijngoudt dankt de voorz. en hoopt dat God hem de kracht zal ge ven de gemeentebelangen te dienen en die van de S.G.P. te behartigen. In de plaats van mijn partijgenoot geplaatst, aldus de heer Reijngoudt, die door om standigheden was genoodzaakt te be danken, hoop ik diens voetsporen te drukken. Ook de heer Goudzwaard dankt de voorzitter en doet een beroep op hem en de andere raadsleden om gezamenlijk de gemeentebelangen te dienen. Wethouder benoemd Daarna volgt benoeming wethouders in de vakature L. J. van Nieuwenhuijze. Het blijkt dat de heer J. Verwijs 5 stem men op zijn naam heeft, dat er één stem is uitgebracht op P. Bolier en één op P. Mol. De laatste stem is ongeldig, omdat dhr. Mol al zitting heeft als wet houder. De voorz. feliciteert dhr. Verwijs met deze benoeming en wijst er op, dat ook al is de benoemde al jaren raadslid, de taak van de wethouders toch geheel anders ligt. Uw lid zijn van het dage lijks bestur eist meer werk, beleid en veel meer vergaderingen. Veel stukken worden alleen door b. en w. verwerkt. Spr. hoopt op een prettige samenwer king in b. en w. opdat het waarachtig belang van de gemeente wordt gediend. Daartode schenke God de almachtige U de nodige kracht, die voor deze taak zeer nodig is. De heer Verwijs dankt de voorz. en de raad voor het in hem gestelde ver trouwen. Hij heeft dit ambt niet geam bieerd. Hij wil het dan ook maar voor één jaar op zich nemen en beslist niet langer, ook al zouden er geen verande ringen in samenstelling van de raad plaats vinden, al wijzen de voortekenen in een andere richting. Tot deze zware taak geroepen hoopt hij op samenwer king met de voorz., weth. Mol, het sec retariepersoneel en de gemeenteopzich ter, evenals met alle anderen die in eni ge dienstbetrekking tot de gemeente staan. Hij hoopt dat God hem in deze mag steunen. De heer Stormezand feliciteert dhr. Verwijs met zijn benoeming, waarbij zich de overige raadsleden aansluiten. Vakantie voor de Middenstand De Kon. Ned. Middenstandsbond, afd. St. Philipsland vraagt de raad een ver ordening te maken, regelende de ver plichte vakantiesluiting voor de mid denstand. Om beurten zullen deze een week vakantie nemen, waartoe een roos ter aan het dagelijks bestuur is overge legd en door betrokkenen getekend. Ge zien het gunstig advies van de Kamer van Koophandel, stellen b. en w. voor aan het verlangen van de middenstand te voldoen en een desbetreffende veror dening vast te stellen. Wethouder Mol wijst er nog op, dat drie middenstanders het rooster niet heb ben getekend en dus tegen deze vakan tie week zijn, waarvan hij op ver zoek van de heer Stormezand de na men noemt. Daarna besluit de raad met algemene stemmen genoemd verzoek in te willigen. Door de beer J. P. Verhage wordt een ibouw- en krotopruimingcpremie aange- vraasfd. Dat bedraagt voor de gemeente 15 "/o van de bouwpremie of 660. Ook dit verzoek wordt met algemene stemjmen ingewilligd. Brandweerslangen Van de districtsinspecteur van de Brandweer is een schrijven ingekomen, waarin wordt eewezen op de noodzake lijkheid van 1200 meter slang terwijl er maar 34o meter no. 3 en 270 m. no. 2 aanwezig is. De inspecteur adviseert de ontbrekende hoeveelheid in enkele jaren aan te vullen. B. en w. stellen daarom voor thans 175 meter no. 3 en 25 me ter no. 2 aan te kopen, zijnde rubber slangen van binnen gevoerd. Hierover ontstaat enige discussie. Weth. Mol meent dat men hier met 515 meter slan gen no. 3 een heel eind kan komen in de gemeente, maar voor de Polder is het met deze lengte niet opgelost. De heer Stormezand vraagt gelijktij dig hoe het staat met voor de Polder aangekochte tanks. De voorz. zegt dat de gemeente-opzichter de tanks in over leg met het dagelijks bestuur had ge kocht, maar de verkoper, zijnde de heer Jeroense, had de tanks reeds aan een ander doorverkocht. Daar is nog wel het een en ander over te doen geweest en nu zullen er andere worden geleverd. De heer Stormezand vindt, dat b. en w. in deze te gemakkelijk zijn geweest. De heer Bolier meent dat die tanks niet nodig zijn. Er is in de polder een kreek afgesloten, waarin steeds water en van waaruit met 515 meter slang plus de hoeveelheid nummer 2 de polder goed bereikt kan worden. Aan de ande re kant ligt er ook een kreek met blus water. De heer Goudswaard is het evenwel niet eens met vorige spreker. Met een eventuele strenge vorst is er geen water Daarom wil dhr. Goudswaard de tanks wel aankopen. Hierover nog even ge praat, besluit de raad 10 tanks van 1500 liter elk, aan te kopen. Het Ned. congres voor openbare ge zondheid vraagt subsidie. De voorz. voegt er aan toe dat het voor scholen is, enz. Waar hier alles reeds goed loopt stellen b. en w. voor dit verzoek af te wijzen. Er komen veel van dergelijke aanvragen en de financiële positie van de gemeente laat dat alles niet toe. Met het voorstel van het dagelijks bestuur kunen de leden zich verenigen. Bouwgrond voor industrie De heren A. en P. van Dijke vragen bouwgrond van de gemeente voor in dustrievestiging, n.l. een machinefabriek voor scheepsmotoren. B. en w. stellen; voor ongeveer 1700 m2 te verkopen a 5.per meter. Daarbij is bouwgrond voor een woon huis inbegrepen. De voorz. toont de leden de tekening. Er staat ook een kippenhok op gepro jecteerd, wat de leden niet kan beko ren. In het fabriekje zullen vooreerst geen ongeschoolden te werk gesteld kunnen worden, wat niet wegneemt dat de leden met de verkoop in principe wel akkoord kunnen gaan. Een ander voorstel van b. en w. is om het erfpachtrecht van de grondgebrui kers W. Noordhoek en A. den Braber, gelegen aan de Zuiddijk, over te nemen. Ook hiermede kan de raad zich vereni gen. De heren M. A. Mol, J. Moerland en P. V. d. Welle vragen eveneens om bouwgrond voor de stichting van een woning. B. en w. stellen dat te doen voor 7.45 per m2. Daartoe wordt be sloten. oor kennisgeving worden enkele goedgekeurde raadsbesluiten aangeno- ni.cn. Het bestuur van de muziekvereniging „Concordia" vraagt wijziging van het uitbreidingsplan tot het plaatsen van een muziektent in de omgeving van het komende nieuwe gemeentehuis en de pastorie der Ned. Herv. Kerk. De Cen trale Dienst heeft het verzoek bekeken en acht het wel mogelijk. Waar ook b. en w. geen andere mogelijkheid zien, stelt het college voor het verzoek in te willigen, waarmee alle leden zich kun- iien verenigen. Voor de hogere ambtenaren moet het salaris worden gewijzigd, aldus in een briet van de Min. van Binnenl. Zaken. Voor hier is dat van geen belang. De bijürage ziekenkcsten ambtenaren dient bepaald te worden op 112.80 voor ge huwden en 56.40 voor ongehuwden. De salarissen van de gemeentewerk lieden worden gelijkgetrokken met die van de rijkswerklieden. De gemeenterekening 1954, waarvan de cijfers reeds eerder werden gepubli ceerd wordt met algemene stemmen vast gesteld. Aangeboden wordt de rekening 1055, De voorz. leest daarna een brief voor van de P.Z..EM, waarin wordt voorge steld een bespreking te houden over- elektrificatie van 3 boerderijen in de P'-. Hendrikpolder. De aansluiting ia tl'.ans maar voorlopig en dient plaats, te maken voor een vaste aanleg. Vï'aar er van de rondvraag geen ge- biuik wordt gemaakt, gaat men nog, even over in besloten zitting.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1957 | | pagina 4