Kruider DIP? RADIO KERDEL 12 nieuwe kamers r Drogisterij Boekhoudt 92 Plaatselijk Nieuws Diekhuusnieuws Nieuws uit Zeeland Boekbespreking een machine aan, die het zware werk van U overneemt Kiest daarvoor een machine die het goed blijft doen ook na jaren. BeClGnk dan dat u een machine op proef kunt krijgen om uw keuze te vergemakkelijken. VvGGSt kritisch koopt bij: KomtU vrijblijvend eens kijken! grootóte *^7l&ub&LkuiA OOSTDIJK 53-61 SOMMELSDIJK N.V. VISVAN HEEMST, tel. 2774, Middelharnis WINKELCENTRUM HOLLAND ZEELAND Zoxner en Vacantie vragen Uw aandacht Ook de kleding hiervoor geven U zorgen. Wij brengen speciale sorteringen in Hoogzomerjaponnen, Strand- en Zonnepakjes Shorts en Weekendhemden voor heren en jongeheren Ook voor meisjes en jongens kunt u voor hun vacantie- kleding bij ons slagen. Speciale afdeling KLEUXEBKLËDING Sturka Sportkleding Regenkleding Gebruikte U reeds HET BLIJVENDE STIJFSEL Per 5 tot 10 wasbeurten eenmaal dippen. i 2.per fles Apoth. ass. Telefoon 2344 Zandpad 148 J-i&t zed niet icing tneer eluren dan kunt u by onó door de open ramen turen Op TcLcVl^lc gebied kunt u bij ons de beste voorlichting krijgen, daar wij door het gehele land met de situatie op de hoogte zijn. Philips Televisie Hirschman Antenne leuwó UIT DE KERKEN N.V. Slavenburg's Bank Tandenborstels Dirksiand's brandweercorps be haalde 1ste prijs in de 2e klasse Examens Handels Avondschool WINKEL CENT Hoi^i^ji^iix) mmAm •JU Stri/ttaftl, tiltruk, mouwplaah Oude Tonge J. SiËTON Middelharnis 2^0 'fuiót cnivraH^en Royale uitvoering Fraai beeldhouwwerk Gestoffeerd met fraai wol len moquette Wij werken tevens met de beste televisie antennes en verdere montage materialen, daar wij met de fabriek die de antennes vervaardigd, altijd in nauw contact staan op gebied van de nieuwste snufjes. Met onze demonstratiemast verzorgen v/y binnen tien minuten een beeld in Uw kamer. HOLLAND DUITSLAND DDRKSLAND, Telefoon 0187'7-290 MIDDELHARNIS, Telefoon 01870-2238 U kunt bij ons voor elk artikel de betaling regelen. Wij werken niet met banken. Dus u heeft alleen met onze firma te maken. NED. HEBV. KEBK De Generale Synode, die deze week bijeen was, heeft opnieuw vergaderd over „De Vrouw in het ambt'. Met 2625 stemmen verwierp zij het voorstel, om de vrouw zonder meer tot alle ambten toe te laten. Met 2922 stemmen is daarop aan genomen het ouderling en diaken ambt open te stellen voor de vrouw en een bepaling in het leven te roepen, die dis'- pensatie kan verlenen van de uitslui ting tot het predik-ambt. Dit betekent in de praktijk natuurlijk dat, wie dit wenst ook een vrouwelijke predikant kan krijgen. Opnieuw heeft de Synode het aange durfd, door deze besluiten de kerk een stuk van Schrift en Belijdenis te ver wijderen. Hier wordt rechtstreeks tegen het Woord des Heeren ingegaan, dat uit drukkelijk bij monde van de apostel Paulus spreekt, dat de vrouw moet zwij gen in de vergadering der gemeente, dat zij niet over de man hebbe te regeren en dat zij, thuis in alle stilheid haar eigen mannen hebben te vragen, betreffende de gemeentelijke zaken. De man heeft zich zelf nu het brevet van onvermogen gegeven. Allerlei on mogelijke situaties worden alzo gescha pen. De onrust in de kerk wordt in de hand gewerkt en het ongenoegen des Heeren over haar ingeroepen. De taak der Geref. gezindheid in de Ned. Herv, kerk is thans om scherp en fel tegen te blijven protesteren en al het mogelijke te doen om deze besluiten weer ongedaan te maken. VOORSTRAAT 9 SOMMELSDUK TEUSF. 2138 Alle Bank- an Eittectenzaben Bels- en Zaken-devlesen MIDDELHARNIS—SOMMELSDIJK De koliekten ten behoeve van de sa menwerkende organisaties kinderbe scherming (Sakor) heeft in Middelhar nis en Sommelsdijk opgebracht het grote bedrag van 737.70. Wel een be wijs van de activiteit der inzamelaars en ook van de belangstelling, die de kinderbescherming onder de bevolking geniet. Bloedafname. 282 donors van Som melsdijk, Middelharnis, Stad aan 't Ha ringvliet en Den Bojnmel gaven op 17 juni j.l. hun bloed voor de lijdende mensheid.' Het Roode Kruis dankt bij monde van de afdeling Middelharnis de donors en allen die hier bij geholpen hebben voor het vele dat zij verrich ten. Een goede kwaliteit en een ruime keus vindt U in: WED. KURVINKS DROGISTERIJ 1. De boer in de Nederlandse Schil derkunst. Onder deze titel wordt vanaf heden tot en met woensdag 3 juli een tentoonstelling gehouden in het Diek-' nuus. U ziet hier echte schilderijen van Ruysdael, Brueghel, van Ostade, van Gogh en anderen en enkele voorwerpen uit het Streekmuseum en het Neder lands Openluchtmuseum:. Deze tentoonstelling geeft een goed beeld van wat de schilders tussen 1500- 1900 over het boerenleven hebben vast gelegd. Bij de tentoonstelling is een catalogus verkrijgbaar a 65 cent. Hierin staan al le schilderijen vermeld met een korte toelichting op elk stuk. Bovendien vindt L hierin verschillende reproducties van de schilderijen. De toegangsprijs is 25 cent. De tentoon.'ïtelling is geopend: Heden avond 7—9 uur, zaterdagmiddag 25 u. En maandag, dinsdag en woensdag van 35 en van 79 uur. 2. Instuif. Deze week is de gewone Instuif vervroegd en wordt nü gehouden van 79 uur. 3. Spe! en sport. Maandagavond gaat de spel en sportclub bij goed weer naar buiten. Wij verzamelen om 7 uur. De club is voor jongeren van 15 jaar en ouder. 4. Deltotocht. Op woensdag 3 juli gaat het Diekhuuskader, samen met de deel nemers aan de jeugdleiderscursus de boottocht naar de Deltawerken maken. Wij verzamelen om 18.15 uur. 5 Tentoonstelling „Ons Gezin en de Viikantie." Tot 31 juli organiseert de Vereniging voor Ouders en Opvoeders a=.n de 's- Gravendijkwal 60, in Rot terdam een tentoonstelling. Als U toch nog een uurtje op de tram moet wachten is dit een mooie gelegen heid hier eens te gaan kijken. De ten toonstelling laat werkstukjes van kin deren zien, die in vakantietijd gemaakt kunnen worden, terwijl U tevens aller lei trips voor gezinsuitstapjes gegeven worden. De toegang is gratis. 6. Paedagogische prijsvraag. De moge lijkheid om de prijsvraag die op de ouderavond uitgereikt is, nog in te le veren is verlengd tot uiterlijk dinsdag a.s. Neemt U dus nog even de moeite, schrijf uw antwoord op het formulier tje en lever dit meteen bij ons in. U hebt kans op de prijs van een goed boek. HERKINGEN Zondag 7 juli a.s. hoopt driemaal voor de Ger. Gem. op te treden student P. Blok te Rotterdam. Deze week staat in het teken van reisgenoegens, de leerlingen der Herv. school 0.1. van het personeel hopen vrij dag een reisje te maken naar Breda, Kaatsheuvel e.o. en j.l. donderdag gin gen de ouden van dagen naar Utrecht en omgeving, en de brandweer met hun dames naar Den Haag, Bloemendaal enz. Met groot genoegen heeft de bevol king van Dirksland kennis genomen van het bericht dat het plaatselijk vrij willig brandweercorps zaterdag j.l. met een eerste prijs is thuis gekomen van de te Vlaardingen gehouden brandweer wedstrijd voor korpsen in de 2e klasse. En dat uit twintig deelnemende brand weren! Een prestatie om trots op te zijn, vooral als men in aanmerking neemt dat in de tweede klasse is uitge komen. (De wedstrijd, die twee weken geleden door de, Dirkslandse brand weer zelf georganiseerd werd, betrof de derde klasse). Commandant De Lignie en zijn mannen hebben zich nu de gele genheid veroverd om te gaan deelne men aan de wedstrijd om het landelijk kampioenschap, die te Alphen aan de Rijn zullen worden gehouden. Dirksland komt op deze manier wel onder de aandacht in brandweerkringen en de bevolking mag er op vertrouwen, dat het korps, als de nood aan de man komt, met even grote paraatheid en des kundigheid zal optreden als zaterdag het geval is geweekt. Wat een gerust stellende gedachte is in deze tijd, die vol is van berichten over grote bran den en de schaden, die daardoor ver oorzaakt worden. Het succes van de Dirkslanders kan en zal ook wel stimulerend werken op de ijver en oefenbereidheid van de andere brandweren van GoereeOver- flakee. Wij weten trouwens wel, dat in al onze dorpen de brandweerlieden groot enthousiasme aan de dag leggen voor de vrijwillig opgenomen taak, al hoewel die veel opofferingen vraagt; zonder overdrijving kan gezegd wor den, dat al deze mensen blijk geven van gemeenschapszin en offerbereidheid. Waarvoor alle waardering dient uitge sproken. GOEDEREEDE Dinsdagmorgen om half 6 vertrok de Middenstand van Goedereede voor een dagje vakantie. Via de nieuwe dam in de haven werd naar Ooltgensplaat gere den. Daar aangekomen regende het dat het goot. Gelukkig had dit op de stem ming van het gezelschap geen invloed. Eenmaal aan de overzijde aangekomen werd koers gezet naar Oudenbosch. Na gebruik van een kop koffie werd de R.K kerk aldaar bezichtigd. Allen kwamen hier onder de indruk-van het machtige imposante schouwspel. Intussen was het weer droog geworden en werd de tocht naar Teteringen voortgezet, waar een pracht speeltuin enige verpozing bracht Om 1 uur schaarde het gezelschap zich om een weivoorziene maaltijd in hotel „Centraar' te 's Hertogenbosch. Toen de inwendige mens weer versterkt was, ging de tocht naar Austerlitz. De speel tuin werd hier ook goed bezocht. Ook de pyramide werd beklommen. Een bij zonderheid hierbij was, dat de 78-jarige G. Tanis, die de tocht ook meemaakte, als eerste boven was en daarbij geen blijk van vermoeienis toonde. Om half zes werd koers gezet naar Rotterdam. Hier bleef het gezelschap nog een poos je gezellig samen, waar tevens nog wat werd gebruikt. Om 11 uur bereikten wij allen, zeer voldaan, weer onze oude veste. De reis werd gemaakt met een der prachtige, maar bovenal geriefelijke bussen van de firma Buijsse. Een woord van hulde en dank aan chauffeur Wie gel mag hier zeker niet ontbreken. OUDE TONGE De heer D. Verweij heeft zijn woon huis aan de Stationsweg onderhands verkocht aan dhr. Jn. Versaevel. Zaterdag, de verjaardag van Z.K.H. Prins Bemhard, zal alhier weer de jaarlijkse AnjerkoUekte gehouden wor den. In de middaguren zullen een aan tal ijverige jongedames met speldjes door de gemeente gaan en zal de mu ziekvereniging Vooruit voor muziek in de straten zorgen. Deze koUekte immers is bestemd voor culturele doeleinden, OOLTGENSPLAAT Benoemd. Met ingang van 1 septem ber a.s. is mej. C. Hartman te Fijnaart (N Br.) benoemd als leidster aan de Chr. Kleuterschool alhier. Mej. Bever sluis heeft met ingang van deze datum ontslag gevraagd wegens verdere stu die. Tegen bromfiets gelopen. De 4-jarige Jan in 't Veld Az. liep tijdens het spe len op de Langeweg tegen een bromfiets bestuurd door dhr. M. D. Het ventje liep hierbij een grote hoofdwond en een v;ond boven aan zijn rechterbeen op. Dr. Kramers achtte een onderzoek naar inwendige kneuzingen etc. in het zieken huis te Dirksland noodzakelijk waar ge lukkig geen verdere afwijkingen werden geconstateerd. Postbode aan ongeluk ontsnapt. Toen de postbode dhr. J. Nattekaas na het bezorgen van poststukken bij de tim- mfjrman dhr. L. Korteweg aan de Zuid Achterweg de deur dicht trok viel ach ter hem een groot stuk beton neer dat atkomstig was van boven de deur en daar was aangebracht als siersteen. Het stuk kwam boven op zijn tas, die aan zijn rug hing, terecht, maar dhr. Nattekaas bleef gelukkig zelf onge- dee'-d. Inleveren vakantiebonnen. Op zater dag £9 juni a.s. bestaat er gelegenheid om bij de penningmeester van de N.C. L.E.. de heer A. Kromdijk, Kerksingel 30 vakantiebonnen in te leveren met op druk: „geldig tot 30 april 1957.'' Er zal zitting worden gehouden van 2 tot 4 uur nam. Dit is de laatste inlevering. Gymnastiek uitvoering. De gymna stiekvereniging D.O.I. zal zaterdag 29 juni een openlucht uitvoering geven op het sportterrein aan de Oudedijk, o.l.v. dhr. J. Buscop te Oude Tonge. Om 3 uur nam. treedt de kleutergroep op en om 7 -jiur de andere groepen. Naast brug en paard oefeningen zal een grote mas sale vrije oefening worden gehouden. De „Febe" vertrokken. De „Febe'' het evangelisatiemotorschip van het Leger des Heils is woensdag vertrokken. De Dinsdagavond 25 juni werden de mon delinge eindexamens gehouden van de Handels Avondschool te Middelharnis. Er werden vier candidaten geëxami neerd, die alle vier slaagden t.w. mej. P. N. Verbiest, Sommelsdijk en de he ren A. van Dam, Ooltgensplaat, J. van Vliet, Oude Tonge en A. Maasland, Dirksland. De examencommisse werd gevonqad door de heren drs. H. C. J. van Nierop, directeur R.H.B.S., E. Ottink, procura tiehouder van de N.V. Kooman te Dirks land, beiden als gecommiteerden, alsme de R. Götz, L. Haak en P. J. van der Kamp, resp, directeur en leraren der H.A.S. De resultaten van deze eerste eindexamens mogen zeer gunstig wor den genoemd en zij zullen zeker wel een aanmoediging voor de leerlingen van het tweede leerjaar zijn, die vol gend jaar eindexamen zullen doen. De thans geslaagden zijn automatisch in het bezit van het middenstandsdi ploma gekomen. bemanning heeft tijdens hun verblijf, vanaf j.l. vrijdag weer,grote belangstel ling ondervonden bij hun samenkomsten voor jong en oud. Vooral dinsdagavond was de tent geheel vol met belangstel lenden. Schoolreisje Chr. School. De hoogste klassen van de Chr. Nat. School maak ten met het personeel een reisje naar Hilversum, Utrecht, Austerlitz en omge ving. De jongelui hebben een prettige dag gehad en de E.F.A.O. zorgde voor prima vervoer. STAD AAN 'T HARINGVLIET Brovifietsrit Veilig Verkeer. Uitgaan de van de afd. Stad aan 't Haringvliet van het verbond voor veilig verkeer v/ordt er zaterdagmiddag 29 juni om 2.30 uur een veilig verkeersrit gehouden door de gemeente voor bromfietsers. Op verschillende plaatsen zullen verkeers borden geplaatst worden, dus bromfiet- st:rs let op uw bord! THOLEN Zondagsdienst artsen. Zondag 30 juni hebben in de gemeenten Poortvliet, Tholen, Nieuw Vóssemeer, St. Philips- land en Oud Vóssemeer dienst dr. A. Kugel, tel. 10, Poortvliet en dr. J. Ver met, tel. 10, Nieuw Vóssemeer. HooÊfwaterstanden in de week van 30 juni t.m. 6 juli 1957. Zondag v.m. 5.02 en nam. 17.21 uur; maandag v.m. 5.42 en nam. 18.12 uur; dinsdag v.m. 6.45 en nam. 19.06 uur; woensdag v.m. 7.42 en nam. 20.00 uur; donderdag v.m. 8.43 en nam. 20.58 uur; vrijdag v.m. 9.37 en nam. 21.57 uur; zaterdag v.m. 10.40 en nam. 23.06 uur. Avonturen in Azië, door Alfred van Sprang. Uitgave N.V. Grebrs. Zomer en Keunings. Ultg. Mij. te Wageningfen. Alfred van Sprang wie kent hem niet! Op ons eiland kennen we hem niet enkel uit „De Spiegel", maar hebben hem onlangs te Middelharnis nog zijn avonturen horen vertellen. Bij de eerste oproep die toen in ons blad voor deze bijeenkomst gedaan werd het ging toen over Hongarije waren de kaar ten uitverkocht. Als er een zaal was ge weest waar 3000 man in kon zou deze ook bezet zijn geweest. Er zijn die avond veel boeken van hem verkocht, ook het hierboven genoemde: „Avonturen in Azië". Een boeiend meeslepend boek, het is bij de erkende boekhandel nog te krijgen. Het is zo geschreven dat uzelf de reizen en de avonturen meemaakt. In werkelijkheid is dat zo prettig niet. Zoudt U er tegen kunnen om een barre winternacht op een veldbed in een toch tige tent te moeten doorbrengen? Wat denkt U er van, als je net een helicop ter verlaten hebt en de communisten schieten hem in stukken? Of dat ge moest vluchten uit een brandend hotel in Cairo? Daar moet je Alfred van Sprang voor heten, om dergelijke nar row escapes mee te maken. Waar ge vaar is, daar is onze Alfred (op 't ogen blik is hij op de Libanon) Als er jour nalistiek niets meer is te beleven pakt hij zijn koffers en trekt naar een ander land, naar een andere gevarenzone. Dit boek vertelt ons de belevenissen in het onrustige verre Oosten. In Thailand be zoekt hij de Nederlandse oorlogsgraven; hij beschrijft ontmoetingen met Neder landse soldaten in Korea; dan weer zit ten we met hem in de trein dwars door Japan, of in een Chinese jink, of in een vliegtuig waaruit hij met Amerikaanse parachutisten een nachtelijke sprong maakt. In Vietnam maken we de laatste oorlogsnacht met hem mee en later weer een theevisite bij de familie Tsjang Kai-sjek op Ftormosa. Een spannend boek van de eerste tot de laatste bladzijde, met vele prachtige foto's. Een uitnemend boek om als ge schenk te geven. Prijs fraai gebonden met kleurige stofomslag 9.90.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1957 | | pagina 5