c amera s Indrukwekkende opening van de werf VEROLME Dok- en Scheepsbouw Mij N.V. te Rozenburg „De boer in de schilderkunsf Commissaris van de Koningin verrichtte de plechtigheid Kiellegging voor de eerste olietanker die hier gebouwd wordt Vervolg verjaérdag van Prins Bernhard Een zeer bijzondere tentoonstelling in het Diekhuus Wij leveren alle bekende merken Kleinbeeld v.af f 99.— Box- en klapcamera's v.af f 15.50 V.. Plaatselijk Nieuws Vader en zoons Oosterling Middelharnis, slachtoffers van tegenligger Morgen bijzondere Zaterdag-koopjes in lon- kousen en Heren- anklets Excursie Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting Centrale Telling Middelharnis BU. 2 „EILANDEN-NIEUWS' Vrijdag 28 juni 1957 Juist een jaar nadat de echtgenote van de burgemeester van Rotterdam, mevr. Mr. J. M. van Walsu7n-Quispel de eerste paal sloeg voor het Botlekproject van Verolme Dok- en Scheepsbouw Mij. N.V., is deze moderne scheepswerf, waar de grootste schepen ter wereld zullen worden gebouwd en gerepareerd, ge opend. Deze openingsplechtigheid is verricht door de Commissaris van de Ko ningin in Zuid-Holland, Mr. J. Klaasesz. Er was voor dit grootse gebeuren een geweldige belangstelling, ook van zeer vele autoriteiten zowel uit binnen- als buitenland. Zo was met Prof. Mr. P. S. Gerbrandij, de Pres. Comm. van Verol- nie's Dok- en Scheepsbouw Mij. N.V. aanwezig het voltallig college van Ged. Staten, de dir.-generaal voor de Arbeidsvoorziening dr. ir. D. R. Mansholt; de consul-generaal van Amerika en van Brazilië; de amb. van Iran en de direc teur van de Iraanse Olie Mij; de burgemeester en enige wethouders van Rot terdam; van Rozenburg en van de omliggende gemeenten; (we bemerkten ook de burgemeester van Nieuwe Tonge) en honderdtallen andere gasten, teveel om op te noemen. Dit grote gezelschap kwam bijeen in een van de grote lashallen, dat voor dit doel keurig loas ingericht. Op een geweldig doek was de gehele werf geprojecteerd, niet alleen van hetgeen ml reeds is gebouwd, maar ook, hoe het er in de toekomst zal uitzien. Dit gaf de gasten een indruk van het gigantische project dat hier in wording is. We laten hieronder een summiere opsomming volgen van hetgeen donderdag 27 juni plaats had, wat we nog juist in ons nummer van heden..kunnen opnemen. Dhr. Verolme het podium betredend, riep eerst de vele gasten een welkom toe en schetste daarna de eerste tocht naar het eiland Rozenburg die hij met zijn medewerkers deed. Toen was hem voor de tweede maal in zijn leven een zekere angst bekropen, om daar een werf te bouwen. Dhr. Verolme beklem toonde dat hij het alleen durfde met Gods hulp en onder Zijn voorziening be stel, die alles leidt. Hij herinnerde ook aan het slaan van de eerste paal pre cies een jaar geleden aan de toe spraak van nu wijlen de burgemeester van Rozenburg Just de la Pasières, die toen de vestiging op dit eiland toe juichte maar anderzijds op de bezwaren wees, die de landbouw zou ondervinden. De overleden burgemeester werd met een minuut stilte herdacht. Dan ging dhr. Verolme de historie van deze werf na, waarover reeds in 1952 te Maassluis iDesprekingen zijn gevoerd. Op 7 april 1955 besloot de gemeente raad van Rotterdam het terrein toe te wijzen. Een raadslid zei toen dat er in Rotterdam zoveel lege hellingen waren en stelde de vraag of de bouw van een werf van zoveel afmetingen verantwoord was. Die lege hellingen zijn nog de stille getuigen dat lop Rozenburg thans een werf gereed is om enorme opdrachten uit te voeren en die deze werf reeds tot in 1963 heeft. In totaal loopt het over 1 miljard gulden aan opdrachten; aan het adres van minister Hofstra zei de heer Verolme dat 200 miljoen toege voegd werd ten gunste van de handels balans in Nederland. Spr. bracht speci aal de burgemeester van Rotterdam en Rozenburg dank voor de grote medewer king verleend, dat deze w-erf op 27 juni 1957 kon worden geopend. Zoals op 't ogenblik de werf gereed is, is deze in staat 3000 werknemers op te nemen. De bedrijfsschool is in staat om 200 jonge mensen en ook ouderen op te leiden. Op een enorme wandkaart stelde dhr. Verolme het Botlekproject aan de gas ten voor. Mammoettankei's Het is de eerste scheepswerf in Euro pa, waar mammoettankersschepen bo ven de 100.000 ton gebouwd kunnen wor den. Dergelijke oliereuzen kunnen in één lading een hoeveelheid olie aan brengen, welke ruim voldoende is om drie maanden lang in de petroleumbe- hoefte van een stad als Amsterdam te voorzien. Hier wordt een helling ge bouwd voor schepen tot 50.000 ton, een bouwdok voor schepen tot 85.000 ton, een afbouwdok voor schepen tot 120.000 ton, reparatiedokken voor schepen tot 85.000 ton, een reparatiedok voor sche pen tot 120.000 ton, reparatiedokken en drijvende reparatiedokken voor kleine re schepen. Men moet hierbij bedenken, dat het grootste schip ter wereld, de Queen Elisabeth, 84.000 ton telt. De nieuwe scheepswerf heeft een op pervlakte van 90 ha, men spreekt in deze omgeving van „Nieuw Rotterdam". Plaatsjes zullen hier veranderen in gro te steden, er worden nieuwe havens ge graven, industrieterreinen aangelegd, kortom het eiland Rozenburg wordt omgewoeld. Boven een grauwe woestijn van opge spoten zand verrijst reeds een hijskraan van 66 meter hoogte. Er strekt zich een helling uit voor schepen tot 50.000 ton waaronder bijna duizend palen van 23 meter lengte zijn geheid. Daarnaast gaapt een zeventien meter diepe kuil, die een omtrek heeft van 230 meter De organisaties voor particuliere cul- tuurfinanciering hebben, zoals bekend is over het algemeen weinig bronnen van inkomsten. Landelijk bracht het Prins Bernhardfonds gelden bijeen te brengen; provinciaal zijn het de Anjerfondsen, die zich moeite geven het culturele le ven te stimuleren. De plaatselijke initiatieven op het ge bied van kunst, ontspanning, muziek- en zangverenigingen, jeugdwerk en de bi bliotheken, ze vervullen een taak, die veelal wordt onderschat. Maar ook hier worden de ontwikke lingsmogelijkheden vaak geremd door dat grote remblok... de financiën. Een duwtje van buitenaf is dikwijls nodig om de wagen op gang te helpen. En dat duwtje geeft het Anjerfonds. Telkens blijkt weer dat de Anjercol lecte, welke elk jaar 29 juni gehouden wordt, bij de bevolking niet de belang stelling heeft, welke ze zo dringend nodig heeft. Het Prins Bernhardfonds mag echter niet ontevreden zijn over zijn werk. Sedert enkele jaren mag het zich be schouwen als de weldoener van de hele kerkelijke en vrije arbeid op sociaal en cultureel terrein. En het is aan 't Prins Bernhardfonds te danken dat de z.g. giftenregeling, althans voor de naamloze lengte en 70 meter breedte. Dit is het bouwdok voor schepen tot 80.000 ton. Verder zijn gereed een aanvoerbaan met optische toren voor het aftekenen der platen, een rolbaan voor het vervoer der platen, een reusachtige machinale bewerkingshal en laswerkplaats en een moderne kantine. In de bedrijfs school werken reeds honderden landarbeiders die omgeschoold worden tot scheeps bouwers. Er koinen grote aanlegsteigers voor de supertankers en in het vervolg een hypermodern hoofdkantoor voor 1000 employe's. Met het oog op de beste dingsbeperking zal voorlopig met een houten kantoorgebouw moeten worden volstaan. Dan verzocht de heer Ver olme de Commissaris der Koningin het bedrijf door middel van het overhalen van een handle, het bedrijf in werking te stellen. De zilvermeeuw De Commissaris stelde vooraf, dat er zich op het eiland Rozenburg twee Po len, twee tegenstellingen bevonden. Voor het eerste doelde hij op het na tuurmonument De Beer waar hij pas een weekend had vertoeft en voor het tweede de industrie van Verolme. Spr. had op de Beer de vogels nauw keurig gadegeslagen en bemerkt, dat zij in de broedtijd erg wangunstig zijn. Een grote zilvermeeuw, die zich tussen de kapmeeuwen voegde werd als een vij and beschouwd en ernstig gepikt en toegetakeld. Spr. bracht dit beeld over op de Botlek-industrie; er is geen ruim te meer voor vestiging en met lede ogen zien anderen aan, wat hier plaats vindt. Er is hier een zilvermeeuw gekomen, die veel meer ruimte nodig heeft dan de anderen, en dat geeft deining. Met de vogels is het echter zo, dat na de broedtijd alles weer in volkomen har monie komt, welke periode spr. hier ook verwachtte. De Commissaris noemde het een vreug devolle dag al is misschien niet ieder op Rozenburg blij, en al woi'dt er hier en daar pijn gevoeld. Hij vertelde dat hij gedichten verzamelde uit Zuid Hol land en een gedicht in handen had ge kregen van 251 strophen over de heer Verolme! Hij zou ze maar niet voor lezen, het zou ook niet goed voor hem zijn, voegde spr. er aan toe. Maar het deed hem deugd, dat het Nederlandse volk zulke wakkere ondernemers ople verde. Een Flakkeese jongen, uit de klei getrokken die het ene bedrijf na heï andere opkoopt, en nu een mijlpaal beleeft met de opening van dit grote bedrijf. Met genoegen, had spr. de gro te wandkaart bezichtigd, die daarvan zulk een prachtig overzicht gaf. Hij vroeg deze een poosje in het Provincie huis te mogen exposeren. Tot zijn vreugde was er een goede werkgemeenschap in de bedrijven, van de pres. commissaris tot de nageljongen toe. Dankbaar was hij voor dit waar devolle voorbeeld. Met de wens dat on der Gods zegen voor dit grote bedrijf een schone toekomst zal zijn weggelegd, haalde de Commissaris de handle over, waardoor zich een sirene in werking zette en meteen alle machinerieën en kranen. Kiellegging van het eerste schip Daarna werd een rondgang over de werf en door de bedrijfshallen gemaakt. Het Rozenburgse muziek-corps aan wie de heer Verolme splinternieuwe uni formen had geschonken bracht bui ten een serenade en speelde de „Verol- memars". Deze mars was uit dankbaar heid door een der corspleden gecompo neerd. Het gezelschap begaf zich naar de gro te helling, waar de eerste kiellegging plaats vond van een 33.000 tanker, be stemd voor Perzië. Dit is het eerste schip, dat Perzië ooit heeft laten bou wen en zal dus het eerste schip van de Perzische koopvaardijvloot worden. De plechtigheid geschiedde door mrs. Mef- tak, de ambassadeur van Perzië. Mogelijk schepen met atoomkracht Teruggekomen in de hal werd het woord gevoerd door prof. Gerbrandy, die uitdrukte dat hier geen schepen zouden v/orden gebouwd, maar hele vlo ten, mogelijk ook, die niet atoomkracht zullen worden voortgestuwd. Hij noemde dhr. Verolme de man die een juiste visie op het grote wereldver- keer had en daarom zoveel durfc te on dernemen. De opening van deze werf was van nationale betekenis waarom hij meende dat hier de Nederlandse rege ring bij had moeten tegenwoordig zijn. De burgemeester van Rozenburg uitte zijn waardering voor hetgeen op Rozen burg was tot stand gekomen. Maar hij liet ook de andere kant van de medaille zien. Hij sprak 3 wensen uit: ten Ie een goede toekomst voor het bedrijf; aan dacht van de ovei-heid aan de mensen die Rozenburg moeten verlaten en een goed samenspel tussen de werknemers die hier komen wonen met de bestaan de verenigingen en ook met de overheid Dhr. Biogert tot adjunkt bedrijfs directeur benoemd complimenteerde namens het personeel en bood een ge schenk aan voor de cantine. Geestig was het dankwoord van de voorz. van de Rozenburgse muziekvereniging voor de geschonken uniformen, hij bood dhr. Verolme de „Verolmemars" aan in piano zetting. Aan het slot van het officieel samen zijn bood dhr. Verolme aan de stad Rot terdam een bronzen beeld aan, ter plaat sing in de tuin van het museum Boy- mans. Dit beeld is een symbool van de watersnood 1 febr. 1953 en stelt een vrouw voor in dekens gehuld, die door een man uit het water wordt gehaald. De grote wandkaart waarop het gehele project van Verolme Dok- en Scheepsbouw N.V. te Rozenburg te zien is. De heer Verohne voor het spreekgestoelte. vennootschappen is gewijzigd. Laten wij vooral niet vergeten dat het bij de cultuur in de eerste plaats aankomt op de eigen kracht van het volk. En alles wat deze eigen kracht kan bevorderen, ig van oneindig groter belang dan welke hulp ook in de vorm van steun of subsidie. (De kernhaak van het fonds is: de be vordering van de eigen kracht van het volk. Dit klinkt misschien vreemd Toch is het niet dwaas om in deze tijd van coUectivieering van de grote massa en het grote getal juist terug te grijpen naar de kracht van het individu, van het bijzondere. En het is juist daarom dat het fonds enerzijds m een zijner wetenschappelijke publicaties aandringt op grote collec tieve middelen voor de cultuur om daar naast juist te streven naar steun voo\ die arbeid, die niet in het collectieve geheel past. Juist hierin zit de waarde van het fonds en van zijn directe of in directe arbeid. Prins Bernhard, die sedert de oprich ting de ziel van het Prins Bernhardfonds genaamd kan woi'den, levert in dit op zicht een belangrgke bijdrage voor de culturele opbouw van het christelijk ver enigingsleven en andere instellingen, die alleszins onze steun verdienen. Terecht is gezegd, dat Prins Bernhard zonder Minister te zijn, een van de raadsleden der kroon is. Hij springt steeds in de bres voor de belangen van het volk. De Ministerraad vertrouwt hem opdrachten toe, die de welstand van onze natie raken. Hijzelf geeft zich. Zo heeft hij aller hart gestolen en ons volk acht zich gelukkig met zijn bezit. Wij leven op zijn verjaardag van harte met hem mee, en brengen hem en het Koninklijke Gezin onze beste wensen. O'oltgensplaat 24 juni 1957. P. BOM ambt. ter secretarie Onder het rubriekje Diekhuusnieuws vindt de lezer een bijzondere tentoon stelling aangekondigd, die vanaf heden in het Diekhuus te Middelharnis ge houden wordt. De bijzonderheid schuilt daarin, dat men nu eens op dit eiland de gelegenheid krijgt schilderijen te gaan bezichtigen, die men normaal allleen maar in de musea, elders in het land, kan tegenkomen, schilderijen, die ver vaardigd zijn door beroemde kunstenaars uit het verleden. Deze schilderijen zijn rijksbezit en vanwege het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen worden er bepaalde collecties uit samengesteld, die men het land in stuurt. De collectie, die nu in het Diekhuus te bezichtigen is betreft „De boer in de Nederlandse schilderkunst" en omvat kunstwerken uit de periode van 1550 tot 1900. Het feit, dat Flakkee een landbouwende bevolking heeft, bracht uiteraard juist deze verzameling hierheen. Het onderwerp „de boer in de schil derkunst'' moet in staat zijn op dit eiland grote belangstelling te trekken; die behoeft echter niet alleen uit land- bouwkring te komen, want wie van schilderen en schilderijen houdt zal er zeker buitengewoon van kunnen genie ten, terwijl er voor onze jongeren veel leerzaams in zit; die kunnen nu eens zien hoe onze voorouders van het plat teland leefden en werkten. Om die ver gelijking te kunnen maken zijn er trou wens ook nog voorwerpen uit het boe renbedrijf van vroeger jaren aanwezig, die zijn afgestaan door het Openlucht museum te Arnhem en door het Streek museum te Sommelsdijk. De omvang van deze reizende ten toonstelling moest natuurlijk beperkt blijven, maar hij is o.i. juist groot ge noeg om iedereen te bevredigen. Bij be zichtiging krijgt men een goede indruk zowel van de ontwikkeling van de schil derkunst als van het boerenbedrijf. Het zou te ver voeren om van elk schilderij en elke schilder een beschrij ving te geven. Vermeld zij echter wel, dat de tentoonstelling in chronologische volgorde is opgesteld. Het begint met reproducties (alle anderen zijn origine len) van miniaturen uit religieuse ge- tijdenkalenders, die kunstenaars samen stelden in dienst van Bourgondische hertogen, nog vrij primitieve, maar zeer uitgewerkte voorstellingen, die een nauwkeurig beeld van het landwerk ge ven. Daarna komt de boer (b.v. Pieter Brueghel de Oude de Boerenbrueg- hel) als zelfstandig onderwerp naar vo ren, evenals het Hollandse landschap (paneeltjes van Abel Grimmer), terwijl de 16e eeuwers alle aspecten van het le ven ten plattelande behandelden: ar beid, markt, kermis, ijspret enz. Dat de welstand in de Gouden Eeuw ook bij de boeren toenam blijkt uit de goed ge klede, weldoorvoerde personages, die Adriaen van Ostade op het doek bracht, terwijl op dit gebied ook de romantiek ging spreken, die de IBe en 19e-eeuwse schilderkunst beheerste. Daarna begint de moderne opvatting een rol te spelen o.a. met werken van Mauve en voor al van Vincent van Gogh (wiens Bra bantse Boerin herinneringen oproept aan zijn beroemde „Aardappeleters"). Als men schrijf of spreekt over ex pressionisten enz. dan is er de kans, Ongeluk, dat velen in het zieken huis bracht Woensdagavond waren de heer J. Oosterling en zijn beide zoons A. en W. Oosterling met hun auto, een Ford Cus- tomline, op weg van Middelharnis naar de Noord-Oostpolder, waar zij met hun bulldozerbedrij f werkzaam zijn. De heer A. Oosterling zat aan het stuur. Voorbij Oldebroek en nabij Zwolle kreeg men op de Zuiderzeestraatweg een militaire autokolonne, met daartussen particu liere wagens, als tegenligger. De be stuurder van een volkswagenbusje, dat in deze file meereed, wilde er uit ont snappen en de voor hem rijdende wa gens passeren, juist toen de auto van de familie Oosterling er met flinke snel heid tegenin kwam. De bestuurders kon den elkaar niet meer ontwijken en er ontstond een verschrikkelijke botsing, die vele slachtoffers opleverde, mede omdat het Volkswagenbusje een tiental bouwvakarbeiders van hun werk naar huis vervoerde, allen mensen uit Zwol le en omgeving'. De Volkswagenbus werd deerlijk ge- Een partij-verkoop bijzonder mooie eerste keus NYLON- KOUSEN, 30 denier, met naad in de kleur, van 3.95, morgen 2 49 HEREN-ANKLETS van prima kwaliteit wol met nylon, in di verse moderne dessins. Normale prijs 3.45 per paar, morgen 75 25 D» 2 paar S» HEREN-ANKLETS, van prach- tige kv/aliteit s-t-r-e-t-c-h nylon, in grote verscheidenheid van dessins. Norm. prijs 3.95 p. paar, morgen 25 25 A* 2 paar ^r Vl».li<iit BINNENWEG PLEINWEG 196 dat dit belangstelling afstoot, omdat ve len niet voor deze schildersuitingen ge voelen, maar liever naturalistische voor stellingen bezichtigen. Dezulken zullen door deze tentoonstelling in het Diek huus niet teleurgesteld worden, want wat naturalistische schilderkunst be treft kan men hier zijn hart ophalen; wij wijzen b.v. op het wonderschone en minitieuse schilderij „Inhalen van de oogst" van P. G. van Os; men lette eens op de prachtige boom met zijn rijke bladertooi; een wonder van nauwkeu righeid! Terzake de openstelling van de ex positie zij naar Diekhuusnieuws verwe zen. De vereniging voor Bedrijfsvoorlich ting afdeling Goeree-Overflakkee zal dit jaar ook weer een excursie maken naar de proefboerderij „Mariënhof te Westmaas, tevens zal ook het kweek- veld van de N.A.K. worden bezocht. Als datum is gekozen donderdag 4 ju li a.s. havend en meerdere arbeiders zaten er in bekneld. Zij moesten met behulp van allerlei werktuigen uit hun benarde po sities bevrijd worden, waarna zij met allerlei verwondingen, beenbreuken enz. naar een ziekenhuis vervoerd zijn, Slechts drie hunner konden na verbon den te zijn op eigen gelegenheid huis waarts keren. Ook de auto van de heren Oosterling werd zwaar beschadigd en de inzitten den liepen deerlijk letsel op. Zowel de heer Oosterling Sr., als diens zoon A. Oosterling kregen een hersenschudding, eerstgenoemde bovendien een gebroken knieschijf en de bestuurder een inge drukte borstkas. De zoon Wim, die met nog een passagier achterin zat, bracht het er met een gebroken neusbeen at De passagier liep ook verwondingen op en is, evenals als de beide voorin zitten- den, naar het ziekenhuis te Zwolle ver voerd. De toestand der opgenomenen zou ernstig zijn. De Zuiderzeestraatweg heeft ter plaatse een wegdek van keien en wordt door bomen begrensd, hetwelk wel me de de chauffeurs verhinderd zal heb ben uitwijkmogelijkheden voor elkaar te zoeken. Ook dit ongeval bewijst weer hoe moeilijk en gevaarlijk het kan zijn voor chauffeurs om zich uit een lange file met veel tegenliggers los te maken, DIRKSLAND Victoria in werking'. Naar wij verne men begint a.s. maandag de kortgele den gebouwde Victoria fabriek te wer ken met het drie ploegen stelsel, nieuw personeel is reeds aangenomen, de di rectie heeft nieuwe plannen gemaakt voor uitbreiding van de fabriek, zodat de activiteit van de Victoria nog steeds toeneemt. STELLENDAM Vakantiebonnen. Arbeiders die hun vakantiebonnen nog niet hebben verzil verd, dat zijn dan de vakantiebonnen die geldig zijn tot 30 april 1957, kunnen dit nog doen a.s. zaterdag 29 juni om 3 uur bij de penn. M. van der Ree, Voorstraat 88. Anjercollecte. In deze gemeente zal a.s. zaterdag 29 juni een huis aan huis collecte gehouden worden ten bate van de anjeractie. QOBDEREEDE Schoolreisje Woensdag 19 juni j,l, vertrokken de leerlingen der hoogste klassen van de 0',L. school alhier voor hun jaarlijkse schoolreisje naar Beek bergen, enige km ten zuiden van Apel doorn. Vier dagen zouden ze van de bossen kunnen genieten. En dat hebben ze dan ook gedaan, begunstigd door prachtig zomerweer. Vele km werden afgelegd, vele mooie tochten gemaakt, afgewis seld met bezoek aan speeltuinen, zoals de Pyramide van Austerlitz en het Ve- luws Eiland. Het koele water van de Loenense waterval werd gekeurd en vele ijsjes verdwenen in de dorstige kelen. Een middag werd zoek gebracht in het zwembad van Beekbergen. Wat een verschil het bruine water van zon hos- bad en het heldere water van de zee! De moeilijkste ogenblikken zijn altijd die, waneer er souvenirs voor familie en kennissen moeten worden gekocht. Maar de keuze in de Beekbergse winkels was groot en velen kwamen met pre sentjes thuis, die heus niet zo enorm ,,dier" waren. Het was gezellig in een kamp te ver blijven, waar we al eens eerder waren geweest en dezelfde vriendelijke heer Gerritsen was weer onze steun en toe verlaat. Zaterdag 22 juni werd de terugtocht aanvaard. Thans niet met een bus van de fa. Vermaat, maar met een mooie „Snel" wagen. De chauffeur wist onder weg nog heel wat wetenswaardigheden te vertellen en meed, waar mogelijk, de grote wegen, waardoor langs stille we gen nog meer van het natuurschoon werd genoten. De terugreis verliep zo vlot, dat bij aankomst in Goedereede de ouders in allerijl aan kwamen hollen en de gebruikelijke muzikale intocht kwam te vervallen. Het is anders altijd zo'n vrolijk slot! Een woord van dank aan geleiders, R.T.M, en de firma Vermaat is hier wel op zijn plaats. OUDDORP Visserij. De garnalenvisers maakten in de sifgelopen week geen grote vang sten, van 20 tot 45 kg per dag. Ook de prijzen daalden tot 2.40 per kg; de vis- prijzen lagen ook lager. Geslaagd. De leerlingen der Chr. school Tanis, A. Lokker en Adr. Voogd slaagden voor het toelatingsexamen van de Chr. Ulo school te Middelharnis. Vergezicht. De oude gemeentetoren is voor het publiek weer opengesteld op dinsdag en vrijdagavond na 7 uur. Men heeft vanaf de trans een ruim uitzicht lOver Ouddorps schone dreven. Vakantieboimen. Vakantieboimen van (Vervolg pag. 3) Aardappelveiling van woensdag 26 juni Present 37.------37.40; Blauwputten 44.40; Doré 28.50—29.—; Eerstelin gen 29.------29.60; Eigenheimers 28.— —31.Aanvoer 11.000 kg. Met ingang van volgende week wor den de veilingen als volgt gehouden: 's Maandagsmiddags half vier en 's woensdags- en vrijdagmiddags om twee uur. De aardappelen dienen op de veiling- dagen vóór twaalf uur 's middags te worden aangevoerd.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1957 | | pagina 2