Goedereede mag zuidzijde haven niet herstellen wegens bestedingsbeperking r U gooit geld weg 30e Jaargang No.H*.^ PRINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Redactie en Advertenties uitsluitend Telefoon K 1870—2629 Na 6 uur 's avonds Telefoon K 1870—2017 Giro 167930 Clir. STREEKBLAD OP GEREFOKMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUro-HOLLAM)SE EN ZEEUWSE EILANDEN ABONNEMENTSPRIJS 1.90 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. Bij contract speciaal tarlel Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Caritas niet zonder bedenicing Niet bereikt Voor uitbreidingsplan is hoop op Ouddorp gevestigd Centrale Telling JHEiddelharnis 5chmmmel^L Er vloeide bloed V.G.LO.-tentoonstelling te Middelharnis is een succes geworden Ongeveer 1100 bezoekers Dinsdag 25 juni 1957 De „Goed-Zo" actie heeft drie miljoen gulden.' bijeengebracht voor lijdenden en gebrekkigen. Een mooi resultaat is be reikt. Drie miljoen gulden kan worden afgedragen aan het PoUofonds Prin ses Beatrix, het instituut voor blin den en slechtziende kinderen Barttmeus het instituut voor doofstomme kinderen, Effatha en de Johannastichttng een in stituut voor gebrekkige kinderen. Voor ongelukkigen wil ons volk nog wel of feren. In ongeveer een jaar tijds werd drie miljoen gulden bijeengebedeld, door de Christelqke Radiovereniging. Inzon derheid heeft zich daarvoor verdienste lijk gemaakt de orgamsator van de „Goed Zo", actie, dhr. J. G. Bodegraven. Met onmiskenbaar talent en toewijding is de actie door hem gevoerd en niet voor het minst is het welslagen aan hem te danken. Hij heeft er verstand van het geld los te maken, zodat hij derwege wel de meester beroepsbedelaar ge noemd kan worden. „Een mooi resultaat is bereikt", zo schreven we boven. Inderdaad is dit zo, wanneer we alleen maar op het resul taat zien. Wanneer we onize aandacht schenken aan de manier waarop deze actie werd gevoerd, neen, dan kunnen we niet erg enthousiast over het resul taat zijn. En zeker kunnen we de geest drift van het dagblad „Trouw" niet de len wanneer het in vervoering schrijft „Dat hier deze week" een vonk van de Finkstergeest gezien werd. Dat hier het peil van de juiste caritas werd bereikt". Zie dat gaat ons te ver. Daartoe was de geldinzameling te veel omringd met een geweldig tam-tam. Daartoe werd teveel een beroep gedaan op de goklust van het Nederlandse volk. Christelijke liefdadigheid en bewogenheid gaat niet gepaard met het aankweken van de gok lust. Want door het stelsel van prezen is de goklust niet weinig bevorderd. Het is toch niet zo dat het doel de middelen heiUgt. Ongetwijfeld heeft de goklust niet weinig bijgedragen tot het welslagen van deze actie. En dat heeft met de ware barmhartigheid en bewogenheid niets te maken. Het doel moge zo goed en voor treffelijk zijn, maar daarom zijn de mid delen om het te bereiken niet zonder meer goed te keuren. Zeker niet als de geldzucht, de gok- zucht er door bevorderd wordt. Te min der waar het uitgaat van een Christe lijke instelling. Dat verleidt te meer om een kansje te wagen en daarom doet men beter om alles wat naar loten en gokken lijkt uit te bannen. Het goede uiteindelijke resultaat is toch niet be slissend. Zeker niet wanneer grote gees telijke en- zedelijke waarden verloren dreigen te gaan. Juist van Christelijke zijde dient men uiterst voorzichtig te zijn om zijn carita tieve doelstellingen niet te doen slagen ten koste van de aantasting van zede- Igke normen van ons volk. Barmhartigheid bewijzen omdat er een auto mee verdiend kan worden, dat heeft met de ware caritas, met de ware bewogenheid niets te maken. Zulke caritas staat teveel in het te ken van de opgewekte begeerte en be geerte en caritas passen niet bij elkaar. Sport in de zin van lichaamsoefening heeft algemeen instemming gevonden. We doen aan sport op de scholen en onze jonge mannen in mUitaire dienst worden ook lichamelijk geoefend. Voor vrije tijdsbesteding is de sport een geliefkoosd ontspanningsmiddel. De sport heeft de laatste jaren een zeer grote vlucht genomen. Zo zelfs, dat niet zonder reden van sportverdwazing ge sproken moet worden. Inzonderheid de voetbalsport heeft grote uitbreiding ver kregen. Door het indragen van de wed strijdidee en in de laatste tgd door in voering van het betaalde voetbal is het beginsel van gezonde lichaamsbeweging niet alleen op de achtergrond geraakt, maar men kan wel zeggen geheel ver dwenen. De sport culmineert vooral in de voetbalsport en is zeker geen tak van sport die zoveel beoefenaars en belang stellenden heeft. Men heeft de verdienste van de voet balsport wel hoog aangeslagen. In wed strijden en speciaal in internationale wedstrijden zou de voetbalsport niet weinig meewerken tot verbroedering van de volkeren. Velen hebben er in geloofd. De uit komst is anders. Inplaats van verbroe dering opwekking van haatgevoelens. Zoals te zien is geweest bij de inter landen voetbalontmoeting Nederland Oostenrijk te Wenen. Sport was er niet te zien. Wel een grimmige vechtpartij. Oplaaiing van hartstochten. Bevorde ring van landelijk chauvinisme. Verbroedering der volkeren? Het die nen van de vredesidee? Het wordt door de voetbalsport niet bereikt. Wel een prikkeling van tegenstelling en een op- laaüng van vijandschap. De internatio nale voetbalwedstrijden dienen de ver broedering niet, maar verscherpen inte gendeel de tegenstellingen. Donderdagavond j.l. kwam de gemeenteraad van Goedereede in openbare ver gadering bijeen. Burgemeester Baron van Knobelsdorff presideerde. De nestor van de raad, de heer J. Tanis Jz. ontbrak. Wij hebben hem in lange tijd niet in de raad aanwezig gezien. De raadsleden konden van vele zaken kennis nemen, allereerst van een lange lijst ingekomen stukken, waarbij enkele, die tegenvallers inhielden zoals b.v. dat Ged. Staten het nog niet nodig achten dat de haven zuidzijde hersteld wordt. Verder bleek dat de riolering, waarvoor Goedereede een kapitaal heeft uitgegeven, niet in alle opzichten bevredigt het stinkt b.v. vreselijk in de Pieterstraat terwijl men uitermate klaagde ouer de lage waterstand in de haven en daaruit voortvloeiende gevolgen van verontreiniging enz. Voorts kwam in deze byeenkomst naar voren, dat Goe dereede geen grond meer heeft voor zijn uitbreidingsplan, zodat men nu alle hoop moet vestigen op vrijgevigheid van Ouddorp, dat een stukje gebied bij grenscorrectie aan Goedereede zou kunnen overdoen, waardoor men voorlopig uit de moeilijkheden is. Die grond ligt ten noorden van de Achterhaven. Het is nu Ouddorps gebied al zou men dat niet zeggen, want het ligt vlak bij het stadje. Aardappelveiling van maandag 24 juni Eigenheimers 30.10—30.30. Eerstelin gen 30.60. Aanvoer 5000 kg. Burgemeester Van Knobelsdorff open de met het gebruikelijke welkomst woord, waarna sekretaris Jongkoen ge legenheid kreeg zijn notulen te lezen. Daar de vorige vergadering maar heel kort duurde was het genotuleerde dien overeenkomstig. De ingekomen stukken betroffen o.a.: bestek en tekeningen voor nieuwe wo ningen aan de prov. weg; jaarverslag 1956 schoolartsendienst; jaarstukken waterleiding; voorlopige goedkeuring G. S. op verordening verhuur wonin gen; rapport over verbetering van de openbare school, waarmede plm. 40.000 gld. gemoeid zal zijn; bouw van een nieuwe school is wegens de investerings beperking nu niet doenlijk. „Zoals het nu is kan het niet blijven," merkte de voorzitter op. Goedgekeurd was een rek.-crt.-over- eenkomst met de Bank van Ned. Ge meenten. De centrale van Katholieke militaire tehuizen vroeg subsidie. Op voorstel van B. en W. werd het afgewezen. Goedgekeurd was ook een geringe huurverhoging voor 9 gemeentewonin gen. Het prov. bestuur ging accoord met verkoop van de woning ^van het school hoofd. B. en W. hadden bericht dat de woning inmiddels is verkocht aan de heer C. Orgers. Rapporten waren ontvangen over controles van diverse gemeentekassen. Een groot aantal begrotingswijzigin gen was door Ged. Staten goedgekeurd, evenals de garantie van 10.000 gld. voor de Bouwkas van Ned. Gemeenten. De minister van onderwijs had ont heffing verleend terzake het aantal leerlingen van een kleuterschool, het geen betekent, dat men niet het bij de wet vereiste aantal leerlingen behoeft te hebben. De voorzitter vertrouwde op een noodgebouw, want een nieuw ge bouw zal men niet krijgen. In elk ge val is deze ontheffing een winstpuntje. De rekening van de vleeskeurings dienst sloot met een batig slot ,en werd goedgekeurd, evenals,de begroting van de Emgo. Hoger op Geen goedkeuring konden G. S. ge ven aan de verlaging van de verdie pingshoogte, zoals die in de bouwver ordening is aangegeven. De heer Goekoop begreep dat niet. De architecten van het Groene Kruisge- bouw deelden spr. mee, dat men elders lager zolderingen toestaat, 't Is nog goedkoper ook. De voorzitter deelde mede dat de di rectie van volkshuisvesting in Zuid- Holland het niet wenst. 't Kan wachten Ged. Staten hadden voorts bericht, dat h.i. vernieuwing van de bestrating van het Bekaf en Z.Z. haven nog wel uitstel kon lijden. B. en W. willen het nog wel eens bezien en b.v. de stoepen vernieuwen. De heer Den Eerzamen vond de be strating wel slecht. De voorz. vond ook de Z.Z. haven wel urgent worden. Helaas stroopt het ook op de bestedingsbeperking. „Kan 't niet met eigen personeel?" vroeg de heer P. Tanis, maar de voorz. wees op het vele andere werk in de ge meente. Waarna men zich bij het uit stel neerlegde. Ruimte nodig De voorzitter stelde dan aan de orde een advies van de commissie van ad vies voor de uitbreidingsplan en de re geling gebouwde kom. Hij bracht daar bij een tweetal kaarten ter tafel, waar op is aangegeven op welke wijze Goe dereede aan stadsuitbreiding zou kun nen doen. De voorzitter wees er op, dat men maar heel weinig niets grond ter beschikking heeft, zodat men wel gedwongen is het oog te laten vallen op Ouddorps gebied. Spr. hoopte dat Ouddorp er geen bezwaar tegen zal ma ken. Gedep. Staten menen ook, dat grenscorrectie wel nodig is. De uitbrei ding zo begrepen wij zal moeten geschieden langs de Achterhaven, waar Ouddorp tot vlak op en soms zelfs tot in de bestaande bebouwing van Goede reede dringt. „Zal het corresponderen met de be staande riolering, 't is lang geleden" merkte de heer Goekoop op. „'t Zal wel moeilijkheden geven" vreesde de voorzitter. „We kimnen toch beter daarheen dan naar de Oostdijk" vond de heer Den Eerzamen. „Men dringt aan op sanering van de dorpskom, dus hebben wij die uitbrei ding hard nodig" verduidelijkte de voor zitter. Hier rondom is de grondslag in het algemeen slecht voor bouwen. Grondboringen daar hebben uitgewezen dat boujven er mogelijk is. De stede bouwkundigen denken aan doortrek ken van de Pieterstraat en sanering van de bestaande bebouwing rond de toren. Misschien kunnen oude schuren ver dwijnen in verband met de ruilverka veling en daar wordt in de „regeling bebouwde kom'' vanuit gegaan. Wij moeten geen droombeelden ophangen, aldus spr., maar doen wat mogelijk is. Er wordt nu een positieve uitspraak van de raad gevraagd en wel om B. en W. te machtigen de nodige stappen te doen en o.a. het gesprek met Ouddorp aan te knopen. Na enige verdere bespreking verleen de deraad, die volledig van de nood zaak van een en ander overtuigd bleek, de gevraagde machtiging. Herstel doktershuis Voorgesteld werd een 17e en 18e wij ziging van de begroting 1957. Dit betrof voorzieningen aan de wo ning van de gemeente-arts. Enige raads leden vonden het hard nodig. De voorz. deelde mede, dat de restau ratie van muren en plafond er in is be groot. Het is een kast van een huis! De heer Goekoop vroeg er naar of al huurverhoging plaats vond. De voorz. antwoordde, dat dit is geschied bij de algemene verhogingen van de laatste jaren. In vergelijking met woningwet woningen is de huur laag. In alle geval komt in augustus de 25°/o verhoging er bij. De raad keurde het herstel goed. Grote lening Dan volgde een voorstel tot het aangaan van een geldlening van 98.400 met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten. Dit geld moet dienen voor de delging van vlottende schuld en voor nieuwbouw. Ook dit werd aangenomen evenals een nieuwe verordening op de brand veiligheid, een verplaatsingskostenver ordening voor ambtenaren, alsmede wijziging ambtenaren-reglement. Geen WC, alleen een C Het volgende onderwerp was kort weg op de agende vermeld als: „riole ring". Er zijn diverse knelpunten in aan sluiting op de riolering en daarover hadden B. en W. advies gevraagd aan de Techn. Dienst. Deze stelde diverse voorzieningen voor. „Er zijn b.v. pan den nabij de persleiding, maar daarop kon men niet aansluiten. Er zouden septitanks moeten komen. „Daar hebben ze geen WC, alleen een C. Nu trachten ze hun emmers in de haven te ledigen, maar de politie let daar scherp op" merkt de heer Goe koop op, „en nu willen ze het in een sloot gooien; om dat te verhinderen wil men een hekje plaatsen en dan ben ik bang, dat ik het op het erf krijg!!" De voorz. zei, dat het tien panden be treft. Misschien kan men lozen op de polder. „Dan is goedkeuring van G. S. nodig" meende de heer Den Eerzamen. „De huisaansluitingen moeten de eige naars verzorgen en de gemeente de tanks'', zag de voorzitter een oplossing. B. en W. kregen'machtiging tot over leg met de eigenaren en tot verder uit werken der plannen. De heer Sandifort wees hierbij op ergerlijke verontreiniging van de ha ven. Dat is geen W.C., maar het lijkt er veel op. En veel riolering wordt niet ten volle benut, Spr. was niet geheel content met het rioleringsstelsel. „Er zitten nogal moeilijkheden in. Wij zullen vragen dat de Techn. Dienst het met de grootste zorg bekijkt,'' ant woordde de voorz. De heer Sandifort wenste riolering langs de achterhaven, waarna de heer Den Eerzamen zei te geloven dat de eigenaars daar er wel toestemming voor zullen geven. Deze spreker wees er voorts op, dat er veel meer ontluch ting moet komen in de Pieterstraat. Daar stonk het met Pinksteren enorm. Spr. beval aan om door te spoelen met de brandspuit! De voorz. vond dat niet nodig. Met iedere regenbui spoelt het door. In één uur hersteld „Een ambachtsman hier heeft mij ge zegd, dat hij het in een uur kan maken" deelde de heer Den Eerzamen mee. „Nu is het niet te harden." „Laat hij het maar doen, liefst in zijn vrije tijd," accepteerde de voorzitter. Waarna men van dit onderwerp af stapte om zich te beraden op vaststel ling van een nieuwe politie(straf) ver ordening. De oude dateert van 1887! Benoemd werd een commissie uit de raad, die het ontwerp zal bestuderen. De ledige haven De heer Den Eerzamen wenste alles in het werk te stellen om water in de haven te krijgen. Nu is het geen toe stand. De voorz. onderschreef dit verlangen, mede met het oog op onderhoud kaden, brandbluswater, aestetisch aanzien enz. „Maar ik kan onmogelijk zelf voor wa ter zorgen", verontschuldigde hij. „Ik zou het er zelf wel willen indra gen!" aldus de heer Den Eerzamen, die deze zaak dus wel ter harte ging. „Dan zou het zout water moeten zijn!'' merkte de voorz. op. „Als de bemaling van de polder klaar is brengt men het op 20 cm AP. Nu staat er vrijwel niets in. Het is een zaak van Rijkswa terstaat." „Ze hebben de haven al dicht ge gooid wat voor ons niet goed is, en nu dit weer. Er zitten beslist typhusbacil- len in en de paling gaat er in dood," aldus de heer Den Eerzamen. „Desnoods maar een brief aan G. S." De heer Sandifort vroeg straatver lichting op en bij de havendam op het hoofd. „Wij hebben al over diverse lichtpun ten gedacht,,' kon de voorz. meedelen. „Wij zijn nu eigenaar van Toppers- hoedje, maar men haalt er de vruch ten weg''! deelde de heer Sandifort mee. ,,'t Is nog van de erven Baart de la Faille, want het raadsbesluit is nog niet goedgekeurd. We wachten ook nog op de beslissing van participanten in de stichting,'' antwoordde de voorzitter. En dit was dan het laatste onderwerp uit de openbare besprekingen van deze avond. Er is verleden week maandagavond weer heel wat bloed gevloeid in het grote veilinglokaal te Midelharnis. Niet dat er werd geschoten of met messen gewerkt, nee, het ging er alles heel vreedzaam naar toe. Vrijwillig lieten bijna driehonderd mensen zich daar een prik in de arm geven om zich een half litertje bloed te laten aftappen voor de bloedtransfusiedienst van het Nederland se Roode Kruis. Uw Schrammetje was ook weer van de partij, want als met selaar kan je toch niet nalaten een steentje bij te dragen voor de goede gang van zaken voor deze wel zeer be langrijke tak en taak van ons Roode Kruis. Toen ik na de aderlating de aan geboden kop koffie zat uit te drinken, zaten juist een aantal dames uit Am sterdam zich tegoed te doen aan een Plakkees gebakken eitje met toebeho ren, hun door de plaatselijke afdeling aangeboden. Deze dames behoorden tot een vrijwillig team, dat 's middags om twee uur de hoofdstad had verlaten en eerst ver na middernacht daar weer terug kon zijn, om de flessen met de kostbare inhoud af te leveren. Zo tussen de druk te door kwamen ze wel een hart- versterking toe, want Schram vindt het een mooie prestatie om zo'n uur of dertien belangeloos in de weer te zijn ten dien ste van zijn medemens. Het aantal do nors dat te - Middelharnis behandeld wordt blijft behoorlijk op peil, maar toch moet het me van 't hart, dat het een kleintje zou zijn om uit deze gemeenten het dubbele aantal te leveren. Misschien is het uit nonchalance of uit te geringe belangstelling voor dit mooie doel dat zich nog zovelen die gemakkelijk die halve liter bloed kunnen missen afzijdig houden om dit werk te steunen. Het kan ook ziJn, dat men bang is voor het prik je in de arm of de angst dat men flauw zal vallen, maar dat valt heus wel mee. Als ge het nog nooit gedaan hebt, kunt ge ook niet weten hoe U er op reageren zult. Het percentage dat enkele ogen blikken in zwijm valt is uiterst gering en als dat eens voorkomt zijn er ge dienstigen plenty, die U a la minute weer in goede conditie brengen Spreken we af, dat U bij leven en welzijn bij de volgende bloedafname ook onder de donors behoort? Het leven van uw medemens kan er vanaf hangen! Het is de laatste weken een hele puz- isleritgeworden om per auto uit Men- heerse te komen. De automobilisten stuiten overal op borden die een doorrit verbieden en men moet een lange om weg over de Oudedijk maken om b.v. naar het Havenhoofd te gaan. De nieu we straatwegen mogen him voordelen Overstroming in de Po-delta. Door de abnormale regenval in de Po in Noord-Italië buiten haar oevers ge treden en rijst de waterstand met het uur. Foto: Boeren uit de gehele omtrek werfcen aan de versterking van de nog niet bezweken d\jlken. hebben, een nadeel is wel dat er m.i. meer onderhoud aan is om er putten en kuilen uit te halen. De teerwegen mogen d£in in een strenge winter tijdelijk voor opdooi ontzien moeten worden of voor het verkeer afgesloten, maar wanneer dit met straatwegen voor reparatie ook gebeurt, is het ,,lood om oud ijzer", zo men dat noemt. Zou het niet zo kunnen, dat tijdens deze reparaties aan de straat wegen voor enkele straten tijdelijk het één richtingsverkeer wordt opgeheven? Al was het dan alleen maar voor per sonenauto's. Dat spaart vele kilometers omrijden. De benzineprijs is er wel naar, dat er in deze ook op de kleintjes moet worden gelet! Nu we op dit chapiter komen, vraagt Schram zich wel eens af of de bestedingsbeperking ook op dit terrein al gemerkt wordt. Benzine van 40 tot 50 cent per liter maakt het auto rijden tot een dure liefhebberij. Boven dien zijn de uitkomsten van de landbouw op Flakkee van het afgelopen jaar ook niet bepaald rooskleurig geweest. Ik vernam dat er landbouwers zijn, die in de crisistijd der dertiger jaren nog niet zo'n slecht jaar meegemaakt hebben dan het vorige jaar. Dat zegt heel wat. Dan wordt het weer uitkijken om niet aan lager wal te geraken en kan een auto wel eens 'n zeer schadelijke uitga venpost vormen, vooral wanneer deze „gefinancierd" is. Naar ik mij onlangs heb laten vertellen moeten er op Flak kee heel wat van die gefinancierde wa gens lopen. Dat gaat allemaal goed zo lang de zaak maar draait, maar o wee, als de rollen eens omgedraaid worden. Dan worden zulke afbetalingssystemen een blok aan 't been. Zo zie ik ook op allerlei daken steeds meer televisiean tennes verschijnen op hoge en lage daken En ik maak me sterk, dat al die appa ratuur ook niet contant betaald is. Reeds meer heb ik er op gewezen, dat er aan afbetaling een gevaarlijke kant zit. Het is veel verstandiger eerst te sparen en dan te kopen, dart andersom te hande len. Dan blijft men eigen baas en wacht men zich onverstandige aankopen te doen. De tentoonstelling van het V.G.L.O. wanneer U het abonnements geld per post laat innen! Be spaar de incasso-kosten door ons uw abonnementsgeld voor het 3e kwartaal per giro over te maken! De abonnees die ge woon zijn aan de post te beta len, besparen onnodige kosten door tijdig 1.90 op onze post rekening no. 167930 te gireren! ADMINISTRATIE N.V. EILANDEN-NIEUWS het voortgezet lager onderwijs in de voormalige zaak van Wajon in de Schoolstraat heeft veel belangstelling getrokken. Het werk van de leerlingen was een kijkje waard en vooral hetgeen op scheepvaartgebied werd getoond in samenwerking van de Ned. Droogdok Mij. was interessant. Het blijkt meer en meer, dat deze tak van onderwijs ineen behoefte voorziet, gezien ook de belang stelling die er van de zijde der ouders voor bestaat. Het zal voor schoolhoofd en personeel een prettige dag zijn, wan neer te zijner tijd een hele school in ge bruik kan worden genonien. 't Is nu met recht een gewurm om alles in goede ba nen te leiden, nu dit onderwijs in allerlei hulplokalen in beide dorpen verspreid is ondergebracht. Dat alles zo goed marcheert ondanks de moeilijkheden die er met de huisves ting zijn, mag wel op rekening van het actieve schoolhoofd worden geschreven. Als er volgend jaar weer een tentoon stelling gehouden wordt, moet U er ook eens gaan kijken. Vooral wanneer U kinderen hebt, die voor dit onderwijs in aanmerking komen! Schrammetje De tentoonstelling die door de leerlingen van de streekschool voor V.G.L. te Middelharnis op donderdag, vrijdag en zaterdag j.l. is gehouden, is een groot succes geworden. Bijna 1100 bezoekers gaven van hun belangstelling blijk; w.o. ook de plaatselijke autoriteiten. Burgemeester P. W. Hordijk van Middel- harnis-Sommclsdijfc met de wethouders van Eek en de Jong en uit Sommelsdijk wethouder Dijkers bezochten deze interessante show. Er waren ook tal van bezoekers uit andere plaatsen, onder wie we burgemeester en mevr. v. Hofwe- gen uit Nieuwe Tonge bemerkten. Het V.G.L.O.-onderwijs is door deze ten toonstelling weer nader bij het Flakkeese volk gebracht; men was zeer en thousiast over hetgeen door de leerlingen wordt gepresteerd. Op het karaktervormend voortgezet lager onderwijs en op hetgeen op de ten toonstelling te zien was, gaan we nu niet meer in, we achten dit voldoende beschreven. Er waren zoals in een vorig verslag gezegd meerdere at tracties aan deze show verbonden; we vermelden hier alleen nog de verschil lende prijzen, die daarbij zijn gewonnen Het Ie fraaie geborduurde kussen viel ten deel aan dhr. van Ooyen, Hobbe- mastraat, Middelharnis. Het 2e kussen aan Tinette Kats, Dubbele Ring 14, Sommelsdijk; het 3e kussen aan Beppie Knöps, Korteweegje 32, Nieuwe Tonge. De Ie overhanddoek werd gewonnen door Coby Groenendijk, Straatdijk 3, Dirksland; de tweede door H. van Ros- sum, Kraaijendijk 31 te Melissant. Bij het raden naar de naam van een schip (de tewaterlating) werd aan Opoe Vos aan de Waterweg te Middelharnis een cake toegekend; de taart werd gewon nen door mej. Rijnten, Voorstraat 20 te Middelharnis. De 500e bezoekster was mevr. L. Knöps, Geldersedijk 34 te Dirksland; de 750 bezoekster mevr. J. C. Broekhuizen, Beatrixlaan te Middelharnis en de 1000ste bezoeker dhr. H. J. Vreeswijk, Finlandplein 16 te Nieuwe Tonge. Zijn we goed ingelicht wordt deze drie een taart bezorgd. Grote dankbaarheid Bij het sluiten van de tentoonstelling, zaterdagavond 6 uur, heeft de heer Wijnmaalen het hoofd der school zijn oprechte dank betuigd voor de onder vonden medewerking. De jongens en meisjes kregen een pluim voor hun ge weldige activiteit, het onderwijzend personeel voor hun spontane inzet en opoffering van hun vrije tijd (de on derwijzeressen kregen een bloemetje mee) en last but not least een dank woord voor de hulp die door verschil lende bedrijven is geboden. De heer Wijnmaalen noemde ze alle bij name; de plaatselijke middenstand, de Deken- (Vervolg pag. 4 Ie kolom)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1957 | | pagina 1