Inbraak Brand GEBRS. DE JONGH - GOES P. de Korte Zonen Bekendmaking 3 procent rente Kantoorjufirouw juffrouw Maak er nu werk van! l®[L[l^'^-tu sigarenzaak overnemen A. C. M. Tieleman Aangifte van leerlingen De druk Foto-artikelen Dierenbescherming P. de Korte Zonen N.V. Bijbel Jst. van Loon nieuwe Cjeackte kia it Hiermede maak ik U bekend, dat ik mijn brandstoffenhandel ver kocht heb aan Ie Oude Tonge Ik dank U beleefd voor het ver trouwen dat U mij jarenlang schonk. Daar ik voorlopig voor P. de Korte Zonen n.v. blijf verkopen, ver zoek ik U vriendelijk, dit ver trouwen aan mij te blijven schenken. Hoogachtend, W. SCHOUWENAAR Telef. 326 - Den Bommel LJeackie kLa vi anlen, Zoals U hierboven kunt lezen, hebben wij de brandstoffenhandel van de heer W. Schouwenaar overgenomen. Wy ziiUen ons best doen U zo te bedienen, zoals de heer Schouwenaar dat alt^d heeft gedaan. Graag willen wij, dat U Uw be stellingen op blijft geven aan de heer Schouwenaar. Hoogachtend, Oude Tonge TAFELBIJBELS en PSALMBOEKEN GEBR. DE WAAL - St. Maartensdijk crediet meer kan worden gegeven dan 1 week. tot leder bedrag Telefoondisirici Rotterdam mannelijke en vrouwelijke administratieve krachten Tienduizenden bonnen o.a. POPULIEREN staan op uw bestelling voor a.s. najaar te wachten. Vrijblijvende offertes op aanvraag bij al .onze plaatselijke agentscfiappen. f Alle leveringen onder N.A.K. controle i ZADEN - BOMEN - BESTRIJDINGSMIDDELEN H. J. V. d. Boom - Kaai 6 - Dirksland Tel. K 1877-540 Voorverkoop Rijnsburger Uienzaad eigen selecties en elite Victoria rode klaver. V Met een N^IDIILIS)! bent U niet alleen het veiligst, maar ook het voordeligst uit: Solex-, Rap- en Puch service-station Telefoon 312 Oude Tonge School mei de Bijbel te Melissant Homoeopathie in de praktijk Boekhandel De Waai Plaatselijk Nieuws De „Febe" in Ooltgensplaat OMlen, naar Oude Statenvertaling met één of twee kope ren sloten. Steeds verkr^gbaar b]]: De melkslrjtersverenlging „Samenwerking" omvattende geheel Goeree en Overflakkee maakt in verband met de as. melkprijsverhoging van 1 juli bekend, dat asji hun afnemers niet langer Degenen die om de een of andere reden vanachter zgn geraakt met hun betaling wor den verzocht met hun leverancier een regeling te treffen teneinde dit ongedaan te maken. Melkslïjtersvereniging „SAMENWERKING" Omvattende geheel Goeree en Overflakkee 100.—, 1000.—, 10.000.— kwijt. Dit kunt U voorkomen door uw geld tijdig naar de NUTSSPAARBANK te brengen. Daar is het veilig en... U krijgt BEWAAR NOOIT GEUD IN HUIS! VOORSTRAAT 36 MIDDELHABNIS Gevestigd sedert 1849 PAPIEBWARENBEDRIJF GEBR. DE WAAL, LANGEWEG 13 SOMMELSDIJK vraagt wegens huwelijk een nette Indiensttreding liefst omstreeks 15 juli e.v. later. Sollicitaties met verlangd salaris onder no. 3265 bureau van dit blad. bestaat gelegenheid tot plaatsing van Vereistendiploma M.U.L.O. of daarmee gelijkgestelde opleiding. (Zü, die dit jaar examen doen, kunnen eveneens solliciteren). Beloning: 15 jaar f 79,47 bruto p. mnd. 19 jaar f 155,59 bruto p. mnd. 16 jaar f 98,50 20 jaar f 174,62 17 jaar f 117,53 21 jaar f 217,16 18 jaar f 136,56 In bepaalde gevallen wordt een tegemoetkoming verleraid m de reis- en/of pensionkosten. Gunstige vakantieregeling, goede sociale voorzieningen. Sollicitaties schriftelijk onder letter A aan de directeur van het Telefoondistrict Rotterdam, Botersloot 187 te Rotterdam. HOOFDVERTEGENWOORDIGER Komt U eens naar de nieuwe SoleX kijken bij Wie wil onze goed renderende Voor goodwill wordt niets geëist. Kerkring 6 Telef. S88 Nieuwe Tonge voor het nieuwe cursusjaar wordt gaarne ingewacht op VRIJDAG 28 JUNI van 7.30 tot 9 uur ten huize van het hoofd der school Nieuweweg 4. De kinderen moeten vóór 1 oktober de leett^d van 6 jaar hebb«n bereikt. HET BESTUUR van het medisch handboek Is verschenen. Dit boek vormt 'n praktische vraag baak voor iedereen en be vat de omschrijving van alle ziekten met aanwijzing van de te gebruiken homoeopa- tische middelen. Prijs 13.75. Uit voorraad in Zandpad 118 - Middelhamis DIRKSLAND Concours Zangvereniging. De Chr. Gem. Zangvereea „Sursum Corda" hoopt op 24 juli a.s. deel te nemen aan het concours te Brummen bij Zutphen. Er zijn nog enkele plaatsen vrij. Zij die deze reis mee willen maken kunnen zich opgeven bij A. Kramer, Burg. C. Zaaierlaan 89 en bij S. Kra mer Zomerstraat 1. E.H.B.O. nam deel aan wedstriód te Zwijndrecht Zaterdag 15 juni ging de E.H.B.O. van Dirksland naar Zwijndrecht die ter ge legenheid van haar 40-jarig jubileum een wedstrijd had uitgeschreven waar op alle ploegen die op de distrikt wed strijd in den Haag waren uitgekomen uitgenodigd waren, 12 ploegen hadden aan de oproep gehoor gegeven. Gewerkt werd in twee boxen. Voor elke box waren drie prijzen plus een leiderspr^js beschikbaar gesteld. Na loting bleek dat Dirksland in box B moest werken in deze volgorde: no. 1 Giessendam, 2. Meerkerk; 3. Maasdijk; 4. Lekkerkerk; 5. 's Gravendeel en 6. Dirksland. De opgaaf was: een slippend brom fietser wordt geraakt door een voor bijrijdende auto. De bromfietser valt te gen de grond. De auto met bestuurder rijdt door een poging tot uitwijken te gen een boom. De bestuurder wordt uit de auto geslingerd en getroffen door een glasscherf. De uitslag was: 1. Giessendam 213, pt, leider 56 pt.; 2. Dirksland 187 pt, leider 41 pt.; 3. Meerkerk 172 pt, leider 37 pt; 4. 's Gravendeel 165 pt, leider 35 pt.; 5. Maasdijk 146 pt, leider 45 pt.; 6. Lek kerkerk 142 pt, leider 20 pt Afd. V,eT. Chr. Gezondheidskolonie. Naar wij vernemen is hier te Dirksland opgericht een afdeling van de „Vereen. Gezondheidskoloniën in Nederland", ge vestigd te Zeist Deze vereniging stelt zich ten doel om zogenaamde „bleek neusjes" dat aijn kinderen, die hoewel niet ziek, toch niet zo welig tieren als anderen, omdat ze meer behoefte heb ben aan bos of zeelucht, uit te zenden. Op aanwijzing van de huis- en school arts worden zulke kinderen voor een poosje naar een gezondheidskolonie ge zonden. Uit de aard der zaak brengt zulk een uitzending kosten' mee voor. de ouders en voor de afdeling. Om hier in enigszins te voorzien is er reeds ge meentelijke subsidie aangevraagd voor die gevsilen waarvoor dit nodig mocht zijn, terwijl ook getracht zal worden on der de burgers leden te winnen tegen een zelf te bepalen contributie. Naar verluidt is er een voorlopig bestuur ge vormd bestaande uit de heren A. A. Jansen en J. Meppelink. De genoemde instelling pleit eigenlijk voor zichzelf, zodat wij vertrouwen, dat zeer velen als contribuerend lid zuUen toetreden. In de inrichtingen worden kinderen van al le gezindten toegelaten. In het afgelo pen jaar zijn reeds een tweetal kinde ren uit Dirksland uitgezonden, en ook nu weer zijn er aanvragen binnengeko men. HERKINGEN Met auto de sloot in. De heer C. Hui- zer Jz. had het ongeluk met zijn auto nabij Stellendam van de dijk te rijden. Al kantelende kwam hij in een droge sloot terecht Met glaswonden en zijn arm uit de kom heeft de juist passe rende T. B. uit Herkingen hem naar het ziekenhuis gebracht, ter verdere be handeling. De auto werd tamelijk be schadigd. Wezel in huis. De schaapherder AI- menkinders kreeg deze week ongewenst bezoek van een wezel, welke zijn intrek genomen had in de woonkamer. Zijn vrouw was hier niet mede ingenomen, met behulp van zijn hond heeft hij de ongewenste gast verwijderd. Het inte rieur moest het wel wat ontgelden, daar het beest tegenstand bood. GOEDEREEDE Schoolreis. De hoogste klassen der Openb. Lagere School zijn j.l. woens- WED. KUBVINKS DKOGISTEEIJ ook voor BOX-CAM£BA'S vanaf 14.50 dag vertrokken, om evenals vorige ja ren een vierdaags reisje te maken met bestemming Beekbergen. Middenstanders op reis. Het ligt in de bedoeling dat de leden van de plaat selijke afdeling der Middenstandsbond op 25 juni a.s. een reis zullen maken per touringcar. Men gaat van hieruit via het veer Dintelsas door Brabant naar den Bosch. Vervolgens via Culemborg door de Gelderse valleien naar Utrecht. Ongeval. De melkhandelaar Fr. v. H. had het ongeluk tijdens zijn werkzaam heden, aan een ketel met oververhitte stoom zich zodanig aan zijn gezicht te verbranden dat hij zich onder genees kundige behandeling moest stellen. Zeevisserij niet lonend. Kenmerkend voor de tijd van het jaar, zijn de bij zonder schrale vangsten door de zee visserij en is tengevolge hiervan bijna niet lonend te-noemen. De meeste sche pen hebben ook met veel averij aan de netten te kampen. De garnalenvissers hebben de zelfde moeilijkheden, de zeer hoge marktprijzen maken een en ander nog goed. Verbeterd bericht. Het woonhuis thans nog bewoond door de heer van Breemen, hoofd der open. lagere school is bij inschrijving verkocht aan de heer C. Orgers Johz. welke er na de nodige verbouwing zijn kruideniers-branche zal vestigen. NIEUWE TONGE Wandelsport. De speeltuinvereniging „Nieuwe Tonge" organiseert van 24 t.m. 28 juni a.s. een avondvierdaagse. A mars van 15 km inleggeld 1.25, start 7 uur; B mars van 10 km inleg geld 1.start 6.30 uur; C mars van 6 km inleggeld 0.75 start 6.30 uur. Start vanaf de speeltuin. Er kan indi vidueel worden deelgenomen of in groepsverband. Inschrijvingen bij de secretaris dhr. J. J. van Weenen, Zuid- dijk 32, Nieuwe Tonge. Inschrijvingen na 22 juni 0.15 extra, groepen 0.50 Herinneringsmedaille voor het volbren gen van de vier marsen, ook groeps- medailles OOLTGENSPLAAT Zwemmen bij het rode sluisje verboden Waar nu heen? Sinds woensdag is het zwemmen bij het z.g.n. rode sluisje verboden. Dit ver bod heeft zijn voor en tegen. De land bouwers die op genoemde plaats aan het buitengors hun hooiland hebben zien een groot gedeelte van hun oogst vertrapt en dus waardeloos worden. Ook gebeurt het dat gebroken flessen en andere dergelijke voorwerpen in het hooi terecht komen die grote gevaren voor het vee met zich brengen. Hierte genover staat, dat de jeugd de zwem-" plaats wordt ontnomen die vooral 's middags door moeders met hun kinde ren wordt bezocht. Men kan deze plaats wel het Plaatse strand noemen en met die warme dagen is het daar ontzettend druk. Ook wordt er gezwommen door hen die niet van de haven gebruik wen sen te maken. Nu door de landbouwers om boven genoemde redenen een verbod is inge steld kan men direct de vraag stellen: „Waar nu heen?" Kinderen hebben toe zicht nodig en bij het rode sluisje kan door de ouders toezicht worden gehou den. Een andere geschikte plaats is er (nog) niet. Bestaat er nu geen moge lijkheid, dat b.v. het gemeentebestuur een regeling met de betrokken land bouwers tot stand kan brengen? Men zou een afstand van 100 meter aan kun nen wijzen op het gors waar men zich alleen tijdens het zwemmen mocht op houden. Misschien kan ook het gras vlug worden gemaaid. Het zou wel een oplossing zijn. De grootste oplossing is om de plannen voor een zwembad aan het eind van de haven (met een diep en een ondiep bassin) zo spoedig mo- Evenals reeds verscheidene jaren vaart de „Febe", het evangelisatiemo- torschip van het Leger des Heils, door Nederland en wil daarbij Ooltgensplaat niet vergeten. Van zaterdag 22 juni t.m. dinsdag 25 juni a.s. zal dit bekende schip deze plaats bezoeken en in zijn tent aan de Langeweg hoek Esdoornstraat om 8 uur n.m. zijn samenkomsten hou den, die, zoals U weet, een afwisselend programma bieden. Muziek, zang en korte toespraken vormen de hoofdscho tel. De samenkomsten staan ook dit jaar onder leiding van de „Febe"-beman- ning, bestaande uit een tiental jonge officieren van het Leger des Heils. Om vijf uur nam. wordt op ieder van deze dagen een verteluurtje voor de kinderen gehouden. gelijk te verwezelijken. Er is dringend behoefte aan. Met „Kasteel Staverden". Mevr. K. Braber-Albrechts zal volgende week met de „Kasteel Staverden" een reis maken naar verschillende plaatsen in ons land. Zij behoort tot een van de ve le passagiers die langdurig ziek zijn en een dergelijke reis door het Ned. Roode Kruis worden aangeboden. Sakor kollekte. De z.g.n. Sakor kol- lekte heeft opgebracht 71.07. Gesloten. Donderdag 27 juni is de gemeente-secretarie de gehele dag ge sloten. Burgerlijke stand zaken kunnen worden afgedaan tussen 10.30 en 12.00 uur v.m. Benoemd. De heer Joh. de Vos Johz. onderwijzer aan de Mulo school te Krim pen aan de IJssel is met ingang van 1 september benoemd als leraar aan het Libanon-lyceum te Rotterdam-Kralin gen. Schoolreisje. De klassen 1, 2 en 3 van de Openb. Lagere School no. 1 maakten met het onderwijzend personeel een reisje naar Wassenaar en omgeving. Buijsse's touringcarbedrijf zorgde voor een prima service. Bij hun thuiskomst werden de jongens en meisjes door de muziekvereniging opgewacht. Reis Plattelandsvrouwen. De afde ling Oost-Flakkee van de Bond van Plattelandsvrouwen gingen dit jaar naar Rijswijk en Den Haag. Men bezocht in eerstgenoemde plaats de Tuinbouw school en werden daarbij rondgeleid door de oud-Platenaar de heer J. Beije. De dames maakten er een gezellige dag van, waartoe de fa. Buijsse tot volle te vredenheid meewerkte. Niet rmar aanblaffende honden schoppen. Wanneer een hond blaffend achter een wielrijder aanholt, kan men veelal het dier onmiddellijk tot bedaren brengen als men het vragend toespreekt. Een hond merkt dadelijk of men bang is. Wij voor ons hebben nimmer verder last ondervonden van honden, wanneer wij op bovenvermelde wijze optraden. De stem van een mens doet heel veel. Houders van honden ontslaat dit niet van de taak hun dieren onder appèl te houden en onder alle omstandigheden er voor te zorgen, dat anderen geen last van hun dieren ondervinden. Gekwel van vliegen bij paarden Vliegen hebben een hekel aan lau rierbladen en dus een aftreksel van deze bladen in water of vet kan hel pen om vliegen weg te houden. Een ander goed middel is vooral in de bos rijke streken, waar allerlei stekende vliegen en andere insecten de paarden kwellen, een aftreksel van de bladeren der walnoot Met dit waterige extract wordt de huid bevochtigd en de plaaggeesten la ten de paarden dan met rust.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1957 | | pagina 5