DE SPAR Plaatselijk Nieuws Foto-artikelen Marktberichteo Rotterdamse Droogdok Mij. hield voorlichtingsavond te Ouddorp Nieuws uit Zeeland UIT DE KERKEN Een mand vol... alles met 10°/o zegelkorting! Bovendien deze week (20-27 juni) EXTRA goedkoop: Hazeinootbonbons,2oogr van 66 voor 59 et, 12 z. Pepermunt, 2 rollen^ Lollies, 3 stuks Haring in Tom. saus, gr. biik van 34 voor 78 et, 16 z. straks komen tientallen landarbeiders in de W.W., die hier een mooi arbeidsobject kunnen vinden. De ziekenfondsen en de tandartsen Dinsdag 18 juni 1957 „EILANDEN-NIEUW S' Bladz. 3 TSED. HERV. KERK Beroepen te Ouderkerk a. d. IJssel J. C. Stelwagen te Rotterdam; Sliedrecht J. J. Poot te Delft. Bedankt voor Opheusden en Wouden berg G. H. V. Kooten te Genemuiden; 's-Gravenmoer E. R. Damsté te IJssel- stein. Putten: De kerkeraad heeft een ern stige waarschuwing gericht tot de vrou welijke lidmaten om niet met ongedek- ten hoofde ter kerk te komen. Zulks niet met het oog op de christelijke traditie, maar met een beroep op de apostel Pau- lus, die in de Corinthe-brief daarover spreekt. Brandwijk: Na een restauratie van het interieur der kerk is deze na 15 maanden opnieuw in gebruik genomen. Vlaardingen: Op een weekbijeenkomst van Herv. Geref., w9vd hier meer dan 600.gecollecteerd voor het studie fonds der Geref. Bond. Ede: Voor de Ned. Herv. Gem. alhier zal een vierde kerk gebouwd worden. Dezer dagen is deze kerk aanbesteed. Büswijk: De Her^. Geref. Evangelisa tie alhier bestond 12% jaar. Dit werd gedacht in een samenkomst, waarbij de Berw. heer de Pater van Ha.astrecht (die hier 11% jaar hulpdiensten verricht) sprak over Psalm 51 20. Werd de eerste samenkomst in 1944, bezocht door 30 personen, thans zijn deze kerkdien sten uitgegroeid tot een bezoek van 300 personen. Theol. Studenten: Hoewel het totaal aantal Theol. Studenten de laatste jaren voortdurend! dalende was, zijn er in 't laatste cursusjaar weer meer eerste jaars studenten ingeschreven, dan het vorige. Momenteel zijn er 495 studenten en 150 candidaten. Het aantal vaca tures ligt hier een stuk beneden, zodat het in de naaste toekomst wel moeilijker zal worden een zelfstandige werkkring te vinden. Dit zelfs het geval bij de Geref. modaliteit, waar momenteel nog een 40 vervulbare vacatures zijn, ter wijl het aantal studenten bij Voetlus" ingeschreven 70 bedraagt. GERE2F. KERKEN Beroepen te Kampen, R. Ypma te Emmen; Drachten 3. v. Bekkum te Monster; Hattem J. Dondorp te Schar- negoutum; Bandung L., Kingnalda te Borne. Aangenomen naar Zwolle J. Vogelaar te 's-Gravenhage; Rotterdam A. Jans- sens te Appingedam; Ommen H. Hor- tensius te Engwierum. Bedankt voor Leidsendam H. van Dui nen te Willemstad; Workum J. Dijkstra te Schermerhom; Stadskanaal C. de Vries te Lollum. Dhr. D. Kapteyn, theol. cand. te Am sterdam is door de kerkeraad der ge meente Utrecht benoemd om godsdienst onderwijs te geven op de O.L. scholen aldaar. Hij is de eerste, die door de Geref. kerk als zodanig benoemd is. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Biezellnge W. Ruiter te Baarn; Chatham (Canada) W. v. 't Spijker te Drogeham Betiankt voor EMe en Gouda M- Vllet- stra te, Eemdijk; Tholen M. Blom te Meerkerk; Woerden B. Bijleveld te Noordeloos; Zaandam C. Noordergraaf te 's-Gravendeel. Prof. G. Wisse. De bekende oud-hoog- leraar, die reeds 83 jaar oud is is Pink ster-maandagavond, op weg naar Woer den, waar hij het woord zou bedienen, getroffen door een tamelijk ernstig VERVOLG KANTONGERECHT SOMMELSDIJH Op zondag Joh. Baart, Goedereede reed bij avond t9 Middelharnls met een auto zonder goede koplichten. De officier eiste 20.of 8 d Verd. betoogde, dat het zondagavond was en dat hij nergens kon repareren. Op een wegenwacht kan men hier ook niet rekenen. Uitspraak 15.of 6 d. Vroeg brood B. Westdijk, Nieuwe Tonge, zou op 13 april, brood hebben afgeleverd dat niet afgeleverd mocht worden. Voor de zelfde feit stond de werkgever M. C. Knöps terecht. Verd. Westdijk zei het te doen om zaterdags wat vroeger klaar te zijn. Verd. Knöps zei personeelsge brek te hebben. Wat kan hij er aan doen als de jongens niet anders willen? Ze willen vroeger klaar zijn. ,.U zou eens met de arbeidsinspectie kunnen praten!" dacht de officier. „Dat deed ik al en die kijken er niet naar". Verd. wees er op, dat de Goöp. bakkerij 14 dagen heeft moeten sluiten wegens personeelsgebrek. „U stelt ons voor een groot probleem" vond de officier. „Wet is wet, daar valt niet op af te dingen" bracht de rechter onder het oog De officier eiste tegen de werknemer 10.of 4 d en wilde verd. Knöps op leggen een eind te maken aan deze toe stand. Ook tegen deze verd. was de eis 10.—. Verd. Knöps verzocht clementie. Hij vreesde zeer, dat het nog .eens zal ge beuren. Hij heeft een zeer druk beklan te zaak en te weinig personeel. De rechter veroordeelde beiden tot 10.— met de mededeling „Ik begrijp het, maar het mag niet!" Sprong van de boot L. van Okkenburg, Dlrksland, zou van de veerboot zijn afgesprongen. Verd- wist niet dat het verboden was; later las hij het in de krant. Bovendien was het geen afspringen, alleen over een railing springen. De officier wees op het gevaar van het afspringen. Wegens persoonlijke om standigheden van verd. wilde mr. Wen- dols de boete laag houden n.l. 2.50 of 1 d. Veroordeeld conform. P. Bouwens, Rotterdam, reed op 20 april 's avonds te Ooltgensplaat met een brommer, waarvan de koplamp niet brandde. Hij had er juist nogal een nieu we lamp op laten zetten. De els was ƒ5.of 2 d, de rechter v/as clement en veroordeelde tot 3. of 2 d. En dit was de laatste zaak van deze auto-ongeval. Het gebeurde bjj een ket ting-botsing, waarbij prof. Wisse in de vierde wagen zat. Hij vloog met 't hoofd door de voorruit»en brak enkele ribben. Momenteel is de toestand, naar omstan digheden niet onbevredigend. Prof, Wis se wordt thuis verpleegd. De voormalige Geref. (lemeente van Westza^in is op de classis vergadering van 5 juni toegelaten tot de gemeen schap der Chr. Geref. Kerken. Uit het jaaroverzicht der kerken blijkt dat de Chr. Geref„kerken thans 60393 belijdende en doopleden tellen. Er zijn 161 gemeenten, die door 101 predikanten worden gediend. In totaal zijn er 65 vacatures. Er zijn 2 zendings predikanten en 2 legerpredikanten; 1 schipperspredikant en 21 emeriti predi kanten. GEaiEF. GEMEENTEN Beroepen te Middelburg W. C. Lamalri te Grand Rapids. Bedankt voor Werkendam W. C. La- main te Grand Rapids. Zowel ds W. C. Lamain als ds G. Zij- derveld hopen binnenkort enige tijd in ons land door te brengen, waarbij zij, als vanzelfsprekend, D.V. in verschillende gemeenten hopen voor te gaan. In de Zelster Kerkbode lazen we dat hij zondag 30 juni te Zeist zal voor gaan. Ds Lamain vertrok in maart 1947 van Rljssen naar Grand Rapids. Het is dus tien jaar geleden, dat hij de vader landse bodem betrad. Ds C. V. d. Woestyne heeft lichte her senschudding. In „De Wachter Slons", het weekblad der Geref. Gem. in Neder land (uitgetreden) lazen we dat ds C. V. d. Woestijne te Barneveld de aange kondigde predikbeurten niet kan waar nemen, omdat hij een lichte hersen schudding heeft opgelopen. MIDDELHARNIS Kerkdiensten. Donderdagmiddag zal in de Geref. Gem. alhier een huwelijks bevestiging plaats vinden. Des avonds 7 uur van diezelfde dag zal ds van Gilst in de dienst des Woords voorgaan, Vrijdagmiddag zal er in het kerkgebouw alweer een huwelijksbevestiging plaats vinden, eveneens door de consulent ds H. van Gilst van Dlrksland. Kerknieuws Chr. Geref. kerk. Ds P. de Smit, die een beroep naar de Chr, Geref. Gem. te Soestdijk, heeft aange nomen, had zich voorgenomen om met Pinksteren afscheid van zijn gemeente Middelharnls te nemen. Hij heeft daar van moeten afzien, omdat hij het aan gekochte huis te Soestdijk nog niet kan aanvaarden. Het tijdstip van het ver trek is nog niet bepaald. SOMMELSDUK Openbare vergadering van de raad der gemeente Soinmelsd^jk, op donder dag 20 juni 1957, des morgens te 10 uur in de raadzaal van het gemeentehuis. Te behandelen zaken: 1. Notulen; 2 Ingekomen stukken; 3. Rekening Burg. Armbestuur 1956; 4 Begroting Burg. Armbestuur 1958; 5 Begroting N.V. Elektricltelts Mij Goeree-Overflakkee 1957-'58; 6 Vaststelling Verordening op de heffing en invordering van school gelden aan de gemeentelijke school voor kleuteronderwijs; 7 Voorstel tot wijzi ging van de Verordening op de heffing en invordering van het reinigingsrecht; 8 Verkoop strook grond aan C. Ede waard; 9 Ingebrulkgeving lokaal van de nieuwe kleuterschool aan de Land- bouvvhuishouftEchool te Sommelsdljk; 10 Vocistel to; het verhuren van een ter- rtjn aan de A. J. de Graaf f straat aan de Speeltuinvereniging „Sommelsdljk" en tot het verstrekken van een jaar lijkse subsidie aani die vereniging. HERKINGEN Het verjaringsfonds bracht In mei voor de Herv. kerk 32.85 op. De sloot in. Van de landbouwer Gebr. Kardux lag er een paard In de sloot en het veulen ging zijn moeder achterna. Met vereende krachten en autohulp wer den moeder en kind weer op de kant ge bracht. Zij hadden er geen letsel van ondervonden. O, dia baldadige jeugd! De stoelen door partlculicien geschonken voor een zitje van ouden van dagen op de kaai, worden door ce jeugd beschadigd. Jon gens, doet dit nv eens niet, want als je ook oud mag worden, zouden jullie het ook niet prettig vinden als ze je zitje vernielden. Plan voor uitbreiding. Het hoofd van het gemeentebestuur van Herkingen maakt bekend ,dat Ged. Staten der pro vincie hebben goedgekeurd het plan tot herziening van het plan van uitbreiding In uitvoerige kaarten uitgewerkt liggen deze op het gemeente-secretarie ter in zage. Verder brengen b en w der ge meente tèr kennis dat ter inzage ligt tot 9 juli a.s. het ontwerp van de tweede wijziging van de wegenlegger der ge meente Herkingen, met bijbehorende overzichtskaarten. Schriftelijke bezwa ren kunnen hiertegen worden ingediend ter secretarie. Koop bij De Spar en... spair bij De Spar. Daar wachten u tientallen extra guldens per jaar als u kiest uit de meer dan 200 Spar-artikelen met 10% korting in gratis Sparzegels! FrUta'S, 250 gr, 'n heeriyk koekje nu 69 et, 14 z. LunChWOrSt, blik a 200 gr. van 82 voor 74 et, 15 z. Appelstroop, per beker van 55 voor 50 et, 10 z. SiaSailS,(25% olie) van 94 voor 86 et, 17 z. Lucifers, 2 pak van 52 voor 47 et, 9z. samen van 40 voor 36 et, 7 z. KRUIDENIERS KOPEN BIJ DE SPAR IS SPAREN BIJ DE KOOP OUDE TONGE Reis brandweerlieden. Het jaarlijkse reisje van de Oude Tongse Brandweer lieden met hun dames ging dit jaar naar Walcheren. De meesten van hen hadden ook de reis naar Walcheren in 1946 meegemaakt, toen dit eiland pas was drooggekomen en alles nog kaal en veel nog verwoest was. Zij konden donderdag dus een vergelijking maken. Nadat in Goes gegeten was, was de eerste plaats op Walcheren Middelburg waar een bezoek werd gebracht aan mi niatuur Walcheren. Daar was van vele bezienswaardigheden een kleine kopie gemaakt, oude gebouwen, de dorpen, de steden terwijl de wegen omzoomd waren door kleine boompjes. Alles op schaal en uitstekend'weergegeven. Lange tijd werd hier vertoefd. Er was markt te Middelburg en ook daaraan werd door de Oude Tongenaren een bezoek ge bracht. In Hotel de Eendracht werd een warme maaltijd gebruikt en daarna werd naar Domburg getoerd waar het strand werd bezocht, verder stonden Veere, Grijpskerk enz. op het program ma en werd over Bergen op Zoom terug gereden. De tocht werd gemaakt met een bus van fa. Buljsse, welke door dhr. K. van Putten werd gereden, die een en ander op uitstekende wijze deed en de vele be zienswaardigheden toonde. Het was een schitterende reis, waar bij men het ook zeer goed trof met het weer. Ongeval. Vrijdagmorgen had in de Langeweg een botsing plaats tussen een tractor van dhr. G. V. en de motorrijder J. K. Deze laatste kwam zodanig te val len dat hij een beenbreuk opliep en ver wondingen aan het gezicht. Hij werd naar het ziekenhuis overgebracht. Speeltuin. De uitslag van de verloting van de Speeltuinvereniging is als volgt: Ie prijs no. 1513; 2e 1502; 3e 1825; 4e 1475; 5e 299; 6e 1260; 7e 1971; 8e 611; 9e 1630; 10e 174; 11e 1162; 12e 1507. De prijzen kunnen worden afgehaald bij dhr. A. Both, Wilhelminastraat 9 of bij dhr. Smeele, WiUielmlnastraat 5. Scheepvaart. In de afgelopen week zfln in de haven binnen gekomen 5 sche pen met zand. WED. KUBVINKS DROGISTEBIJ ook voor BOX-CAMEBA'S vanaf 14.50 ^UIMVEEaWABKT Op de pluimveemarkt van vrijdag 14 juni j.l. werden aangevoerd 3600 stuks De prijzen lagen als volgt: Kippen '(witte) 1.601:70 per kg levend ge- vricht; kippen (gekleurd) 1.551.65 per kg levend gewicht; oude hanen ƒ3.- 4.per stuk. Matig aanbod van kippen met willige handel en staande prijzen. Geringe aan voer van oude hanen met vlugge handel en de prijzen vrijwel onveranderd. ABONNEERT V OP EOANDEN-NIEUWS Koning Boudewijn als vheger. Koning Boudewijn heeft een oriëntatie bezoek gebracht aan de vliegbasis te flonr«nne8. Foto: Da koning arilvaerde pvt meteor. De Rotterdamse Droogdok Mij. N.V. lichtingsavond gehouden, toegelicht met bedrijf en de proefvaart van het kort welloyd". Het was niet de eerste keer praatavond heeft gehouden; het geval binnen een of twee weken geen werk recht zullen komen. De Droogdok Mij. op de werf en in de fabriek gebruiken, dooreengenomen minstens zoveel als avond was eerst niet zo groot; eer men den aanwezig. De burgemeester dhr. J. langstelling. Van de Droogdok Mij waren ter voor lichting aanwezig de bedrijfsleider van de nieuwbouw, dhr. J A. Jonker; de personeelschef dhr. P. C. Noordzij; de werkmeester van de lassers dhr. A. BoeUiouwers en de voorz. van de perso neelsvereniging, dhr; Dinkelaar. Na een inleidend woord van de heer Noordzij werd een aantal lichtbeelden vertoond, die een duidelijk overzicht gaven van verschillende facetten van het bedrijf. De opleiding voor de jongeren (een complete ambachtsschool) trok hierbij wel de aandacht. Daarna werd een nieuwe en zeer mooie film vertoond van de kiellegging van eeii oceaanstomer en de verdere af bouw, tot het aflopen van de helling toe. Het vak van scheepsbouwer is een prach tig beroep; al werkt men er als onge schoolde, als hulpvakarbeider aan mee geeft het de grote voldoening dat men iets presteert, dat men meewerkt aan een groots geheel. Dezelfde film hield ook de proefvaart in van de imposante en snellopende „Merwelloyd" welke tweedaagse tocht ook de burgemeester van Ouddorp heeft meegemaakt. Het slot van de film liet de goede verstandhouding onder het personeel zien; de personeelsvereniging maakt in de zomer vele uitstapjes; er worden vele gezellige avonden belegd en het nuttige en leerzame aan het aangename gepaard In de vrije tijd kan men opleiding krij gen in kunstschilderen, boetseren, foto graferen enz. Een toelichting werd gege ven door de heren Jonker en Donkelaar. Prima sociale regeling Na afloop van de film gaf dhr. Noord zij een uiteenzetting over de lonen en bijkomende tarief. ledere werknemer krijgt per vakantiejaar een vakantie van 15 dagen, bestaande uit een aaneenge sloten vakantie en snipperdagen. Jeug dige werknemers (die op 1 mei de 18 jarige leeftijd nog niet bereikt hebben) ontvangen 3 dagen extra vakantie. Valkantietoeslag vanaf 1 juli 1956. De werknemer, die op 1 juli in dienst is van een werkgever, ontvangt een va kantietoeslag, gelijk aan zoveel maal een twaalfde van twee weken uurver- dienste als het aantal maanden bedra gen heeft, gedurende welke de werkne mer vanaf 1 juli van het voorgaande jaar in dienst is geweest van de werk gever. De vakantietoeslag zal worden uitgekeerd bij de aanvang van de aan eengesloten vakantie of uiterlijk op het moment, waarop blijkt dat geen aaneen gesloten vakantie kan worden genoten. De werknemer, die de dienst verlaat, ontvangt een vakantietoeslag gelijk aan zoveel maal een twaafde van twee we ken uurverdlenste als het aantal maan den dienstverband heeft geduurd, te re kenen vanaf de laatste daaraan vooraf gegane datum van 1 juli. Gratificatie wordt berekend over het aantal volle maanden die men het voor afgaande jaar bij de maatschappij heeft gewerkt. Een vol jaar is 12/12 gedeelten. Voor iedere maand minder wordt 1/12 gedeel te afgetrokken. Betaling vindt over het algemeen plaats in de maand mei. Werkkleding. Aanschaffing, onder houd en wassen van het ketelpak is voor rekening van de werf. Premievrije pensioen regeling: Werk nemers, met een dienstverband van lan ger dan 10 jaar, die de leeftijd van 65 jaar hebben bereikt, ontvangen, indien zij de maatschappij verlaten een uitke ring, waarvan de grootte afhankelijk is van hun diensttijd. Bfl ziekte. Geen wachtdagen, uitkering heeft vrijdagavond te Ouddorp een voor lichtbeelden en een mooie film over het geleden gereed gekomen schip, de „Mer dat de Droogdok Mij. te Ouddorp een wil echter dat tientallen landarbeiders meer zullen hebben en in de W.W. te- kan nog wel een duizend ongeschoolden die een hoog loon kunnen verdienen, met de landarbeid. De toeloop op deze begon waren er tamelijk wat gegadig- Kleynenberg gaf ook blijk van zijn be- van 9094% van het gemiddeld over de laatste 13 weken verdiend loon. Fondsen door personeel opgericht: Overlijdensfonds; fonds van bijzondere noden; afscheidsfonds. Bij overlijden van een der werknemers wordt door de leden van dit fonds 25 cent afgestaan ten behoeve van de na bestaande. Bijzonder fonds is de contri butie 5 cent per week voor hulp in de gezinnen bij moeilijke gevaUen. Afscheidsfonds. Voor diegene die het 'bedrijf met pensioen verlaat, wordt door leder van de deelnemers van dit fonds 10 cent afgestaan. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Mijnheer de redacteur, Uit het eerste ingezonden stuk van dhr. van der Valk kreeg ik de indruk, dat deze verzuimd had zich te verdie pen in de vraagstukken rondom de tand heelkundige voorziening voor zieken fondsverzekerden. Op zich zelf is dat niet te verwonderen, omdat deze vraag stukken zeer ingewikkeld zijn. Wel is het te verwonderen, dat dhr. van der Valk desondanks naar de pen greep. Niettemin heb ik getracht hem de zaken enigszins duidelijk te maken. Omdat de kern van zijn betoog was, dat hij moest betalen voor tandheelkundige hulp. doch thans geen recht daarop had, heb ik geantwoord dat de ziekenfondsen zelf geen tandheelkundige hulp geven doch deze slechts waarborgen en dat ze me nen deze hulp niet meer te kunnen waar borgen, omdat zij de voorwaarden, die de tandartsen momenteel stellen, voor hun verzekerden niet redelijk achten. Men zou dit met „o-^ermacht" kunnen vergelijken, een begrip, dat de heer van der Valk wel zal kennen. Dhr. van der Valk heeft mij daarop geantwoord, dat hij mijn artikel zo „netjes" vond. Iets, wat hem blijkbaar hinderde, omdat zijn eigen artikel onder de maat bleef van de bijdragen welke als regel worden op genomen in de streekbladen waarin hij schreef. Voorts schreef dhr. van der Valk, dat hij er nu nog niets van be greep, hetgeen voor hem reden was te trachten op laatdunkende en vrij platte wijze de spot te drijven. De zaak is daarmee voor de lezers niet veel duide lijker geworden. Na mijn vorig artikel heb ik er ech ter geen behoefte aan in herhaling te vervallen. Het is, helaas, ook niet moge lijk in het korte bestek van een kran tenartikel het onderhavige vraagstuk zodanig uiteen te" zetten, dat dhr. van der Valk het begrijpen zou. Ik besluit derhalve mijn laatste antwoord aan dhr. van der Valk met enige goedbedoelde raadgevingen. 1. Indien dhr. van der Valk meent iets in het openbaar te moeten schrijven, laat hij dan trachten er eerst iets van te weten te komen. 2. Laat dhr. van der Valk enig ver trouwen hebben In de organisaties die In groepjes werden de details van de loon- en sociaïe voorziening met dhr. Noordzij nad 3r besproken, waaruit bleek dat er bij me erdoren intens belang voor tewerkstelling bestond. Reeds vele ar beiders werke.n biy de Droogdok die vol lof over het werk en de loonregelmg waren. Dhr. J. Bezuyen (Visserstr. 2) voorheen in de visserij werkzaam be klemtoonde hoe- prettig het was vast werk te hebben.. Hij rekende voor, dat ondanks het ho^je loon dat op sommige momenten in de land.bouv/ gegeven wordt men per jaar mééi' thuis brengt, omdat het tarii ;f van 30 o/, ook een woordje meesp reekt. In de landbouw blijft het seizoen werk aldt,'s dhr. Be zuyen vele 1 naanden van het jaar loopt men werklo os. Hij had in z.'jn leven wel een steenman d vol oi'vtslag b.ewijzen thuis gekregen! Ivlen kan welisw.aar in de W.W., wat deze spreker i.'iet de juiste moraal vond als i2r zoveel g -oedb^taald en prettig werk is.. Zoals gezegd bes'taat er op de droog dok Mij. een speciale opleiding voor jongeren, maar ook oudere ongesch Ooi den worden in de gelegenheid gesteld Jn verschillende vakken de nodige he-' kwaamheld op te doen, waarmee van zelfsprekend een hoger uurloon gepaard gaat. Vrijblijvend bestaat de mogelijkheid voor werknemers het bedrijf van de Droogdok Mij. te bezichtigen, waarbij gebruik kan worden gemaakt van de bussen die dagelijks van Ouddorp naar Rotterdam rijden. de belangen van de ziekenfondsverze kerden behartigen. Indien dhr. van der Valk de tandheelkundige verzorging, zoals deze b.v. twintig jaar geleden op Flakkee was voor de arbeidende bevol king en de middenstanders vergelijkt met de mogelijkheid welke er nu voor deze groepen zijn, zou hij begrepen heb ben welk een grote vooruitgang er, dank zij het ziekenfonds, geboekt is. Dhr. van der Valk heeft blijkbaar deze vergelij king niet gemaakt. Integendeel, hij grijpt de eerste de beste gelegenheid aan om een instelling te beschuldigen voor welker ontwikkeling hij nimmer een vinger heeft uitgestoken. 3. Indien dhr. van der Valk zich, voordat hij zijn artikel ging schrijven, op de hoogte had gesteld van de enorme bedragen welke door de ziekenfondsen worden betaald om aan zelfs de minst draagkrachtigen de vaak zeer kostbare verzorging te geven, zou hij hebben ge zwegen en met meer vertrouwen de be hartiging van zijn belangen hebben overgelaten aan de deskundigen, die daarover beter waken dan verzekerde van der Valk scelf. 4. Indien dhr. van der Valk zich zou verdiepen in de vraagstukken van de volksgezondheid en van de ziekenfonds verzorging, zou hij nalaten zich te be klagen over het feit dat hij momenteel geen tandheelkundige verzorging ont vangt en er toch voor moet betalen. Hij zou zulks dan gaan zien in het geheel der maatschappehjke vraagstukken, die door de ziekenfondsverzekerden, dus ook voor de heer van der Valk en zijn gezinsleden, van zo grote betekenis zijn. Dat dhr. van der Valk echter nauwelijks belangstelling voor deze vraagstukken heeft, is het enige, dat uit zijn verwarde artikelen duidelijk aan de lezers geble ken is. U, mijnheer de redacteur, dankend voor de plaatsruimte. P. Muije THOLEN Kerkelijke collecten. De in de Herv. kerk alhier gehouden collecte voor de zending heeft 514.85 opgebracht. De collecte voor het Restauratiefonds bracht 116.90 op, voor Noodlijdende kerken en personen 118.05 en voor al gemeen chr. belangen 124.30. Diamanten bniiloft. Het echtpaar J. Quaak-Cath. van Beveren, alhier hoopt 24 juni a.s. zijn 65 jarige echtvereniging te herdenken. De 86 jarige echtgenoten genieten nog een goede gezondheid be houdens enkele kleine ouderdomsgebre ken. Het zal hen die heuglijke dag zeker niet aan belangstelling ontbreken.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1957 | | pagina 3