Kqü Dagblad- en Streekpers maakte boot tocht naar Deltawerken met de Flakkeese Rondvaartdienst Plaatselijk Nieuws Gebrs. kaptein Vereniging Voor Vreemdelingenverkeer toerde met persmensen door de schone dreven van de badplaats Ouddorp v^ X^" V' V aV*^ V* 30e Jaargang Vrijdag 31 mei 1957 No. 2W2 Chr. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Weg met de huurblokkering I Domme en gevaarlijke intellectuelen Zijn dit crypto-communisten Hervormde dwaallichten DAMPO N.V. Slavenburg's Bank MEDITATIE Rondom Hemelvaart TEL 01870-2004-2205 r V PBINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHABNIS Bedactie en Advertenties uitsluitend Telefoon K 1870—2629 Na 6 uur 's avonds Telefoon K 1870—2017 Giro 167930 ABONNEMENTSPRIJS 1.90 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. Bij contract speciaal tariel Nu eindelijk de volgende week de huurwetten in de Tweede Kamer zullen worden behandeld, willen we nog eens de aandacht vestigen op de huidige po litieke situatie in verband hiermee. Er is een buitengewoon sterke oppositie te gen de blokkering van de helft der huurverhoging. Vrijwel alle bladen behalve die van P.v.d.A. verzetten zich ertegen en vinden dit systeem niet alleen een administratief onding, maar bovenal een aantasting van het eigen doms- en beheersrecht, dat ten enen male in strijd is met de elementaire rechten der burgers. De heer Tilanus heeft dan ook gezegd, dat de overgrote meerderheid van ons volk ertegen is. Intussen zullen er wel bij de debatten in het Parlement grote woorden wor den gesproken, maar uiteindelijk gaan de voorstellen erdoor en zal de P.v.d.A. weer de overwinning behalen. Hoe is dat mogelijk? Wel, doordat verleden jaar bij de Kabinetsformatie de K.V.P., 'de A.R. en de C.H. zo onverstandig en onprincipieël zijn geweest een compro mis te aanvaarden, waarin deze blok kering was opgenomen! Zij zitten dus vast. En nu hebben ze er spijt van als haren op hun hoofd, want de oppositie in die partijen dreigt gevaarlijke vor men aan te nemen. Zeer velen zijn het moe, dat de partij, waarop ze om der v;ille van hun beginsel stemmen, tel kens voor het socialisme door de knieën zakt. En nu weten ze niet, in welke boch ten ze zich moeten wringen om hier uit te komen. Want ze kunnen er vast op rekenen, dat zij bij vóórstemmen onherroepelijk een deel van hun kie zers zullen verliezen. We zitten politiek gesproken in een onbehaaglijke situatie. Twee derde deel van Nederland wenst geen socialisme. Maar de „rechtse" par tijen tonen geen ruggegraat. Deze toe stand kan niet blijven voortbestaan. La ten ze de knoop doorhakken en deze socialistisch-geïnfecteerde wet om hals brengen. En dan verder regeren zonder P.v.d.A.! Onlangs heeft een honderdtal intel lectuelen een telegram gestuurd aan de Regering. Ze waren bezorgd over de internationale toestand en met name over de bewapening. Als er een derde wereldoorlog uitbarst, zal volgens hen Nederland worden vernietigd. Daarom verzoeken deze adressanten de Regering ten spoedigste Nederland volkomen neutraal te verklaren, garanties daar voor te vragen aan de grote mogend heden (met name Rusland en Amerika) en als consequentie daarvan ons land te demilitariseren, dus te ontwapenen! Er wordt altijd verondersteld, dat in tellectuelen knappe koppen zijn en der halve over een wijs inzicht beschikken- Deze club evenwel, die al meer van zich heeft doen spreken als aanhangers van de z.g. „Derde Weg", mag wellicht veel verstand hebben, maar zij gebruikt het in elk geval niet. Deze onnozele heren, waaronder we natuurlijk Prof. Jan Ro mein en, de oud-vliegenier Viruly weer aantreffen, schijnen werkelijk nog eni ge waarde te hechten aan een garantie van het Kremlin! Wij geven daar geen cent voor, evenmin als destijds voor die van Hitler. En een garantie van Ame rika hebben we niet nodig. Dat land valt ons niet aan, want wij zitten sa men in de NA.V.O. Bovendien, zou Ame rika ons helpen, wanneer wij zelf on ze plicht verzaken en ons weerloos ma ken? Geen sprake van. Een ontwapend West-Europa is een gemakkelijke buit voor Moskou en dit zou van zulk een situatie een zeer dankbaar gebruik ma ken. Laten we nuchter zijn: naar de mens gesproken zijn het alleen de H.- en de A-bom, die onze vrijheid garanderen. Zonder deze ware West-Europa inclu sief Nederland al lang door de Russen ingevoegd in hun satellieten-systeem. Neen, nog erger. Dan waren de satel- lietlanden allang door de Sowjet-Unie zonder meer geannexeerd. Voor Prof, Jan Romein en zijn geest verwanten is dit wellicht een-aantrek kelijke zaak, maar wij prefereren de vrijheid. Het bovenstaande overdenkende, komt de vraag bij ons op of deze verdwaas de intellectuelen eigenlijk wel zo on- nozel zijn als ze lijken. Zij zullen toch wel zoveel verstand hebben en met name een historicus als Jan Romein dat ze de geschetste consequenties van hun voorstellen doorzien. Dan is er toch feitelijk maar één conclusie moge lijk, n.l. deze, dat ze een .communis tische overheersing blijkbaar erg aan trekkelijk vinden, hetgeen alleen mo gelijk is, wanneer ze zelf communisti sche sympathieën hebben. Nu, die heeft Jan Romein ongetwijfeld. Nog in 1955 gaf hij aan Europa het is Prof. Prins, die in „Elzevier"daaraan dezer dagen nog eens herinnerde het volgende schone advies: „Als Europa daartoe de tijd zou krij gen en de uitzonderlijke wijsheid zou bezitten om een laatste historische kans te grijpen, dan zou het zijn neutrali teit tussen beide wereldmachten moe ten proclameren en bovendien met handhaving van zoveel mogelijk poli tieke en geestelijke wijsheid (ja, dat staat er werkelijk. Red.) op een sociale politiek moeten overschakelen als waar in Oost-Europa is voorgegaan." Is dat duidelijk of niet? Hier spreekt de man, die siympathig««rt ni«t Moskou, die vindt, dat de sociale toestanden hier zó slecht zijn, dat we de Russische zo spoedig mogelijk moeten invoeren! We vinden het jammer, dat deze heren niet naar hun communistisch paradijs gaan emigreren. Dan kunnen ze profiteren van de sociale toestanden, die daar heersen. Maar ze hebben het blijkbaar hier toch altijd nog beter. Wordt het geen tijd, dat onze Rege ring de Amsterdamse universiteit, die in enkele faculteiten een broeinest van socialisme en communisme is, dat vele jongeren vergiftigt, eens aan een radi cale schoonmaak onderwerpt? Men kan toch in naam van de democratie door dergelijke heren ons volk en onze stu denten niet met het communisme laten besmetten en onze volkskracht laten on dermijnen? Het zou vreemd zijn, als er bij de on dertekenaars van het in bovenstaande tweestarren genoemde telegram ook weer niet een aantal Hervormde domi nees te vinden was. Prof. De Graaf, ds. Boeke, ds. Kroon, dr. Noordenbos en ds. K. Strijd zijn ook van de partij. Na alles, dat er bij de blokkade van Berlijn, de staatsgreep in Praag en laatstelijk bij de slachting in Hongarije gebeurd is, zijn er nog steeds een aantal Her vormde kopstukken, die vanwege hun extra-ordinaire sympathieën zich met dergelijke acties inlaten en daar zelfs nog prat op gaan. Het is wel droevig. En nu kan men zeggen, dat de Her vormde Kerk krachtens haar samen stelling nu eenmaal een wonderlijk con glomeraat van de meest heterogene richtingen en opinies vormt, maar al moge dit juist zijn, het blijft niettemin een uiterst droevige zaak, dat zij binnen haar muren ook nog dergelijke poli- tielte dwaallichten herbergt. Hier op Goeree en Overflakkee merkt men gelukkig niets van dit alles in de Hervormde Kerk. Maar wie ook buiten ons eiland bekend is en de landelijke kerkelijke pers bijhoudt, die weet, dat er vooral in de hogere regionen van de kerk wonderlijke geesten rondwaren. Die weet, dat vele van deze kopstukken sterk socialistisch zijn aangelegd, felle doorbraak-mannen zijn en soms zelfs nog verder gaan dan de P.v.d.A. in hun sociale ideologieën. De kerk, dat zijn de gewone lidmaten, moet dit alles maar goedvinden. Buiten de predikan ten heeft praktisch niemand iets te ver tellen. Dit is op zichzelf al een middel eeuwse toestand, maar zij wordt nog be denkelijker, als deze clerus de kerk poogt te sturen in een richting, die fu nest is en die de grote meerderheid van het kerkvolk niet wil. Uit de onderte kening van genoemd adres blijkt, dat deze heren bewust of onbewust het marxisme in de kaart spelen. Daarom horen ze in de kerk niet thuis! en pijn weg- wrijven met DIRKSLAND Burgelijke Stand. Geboren: Corne lia Jozina, dochter van M. J. Zoete- man en M. Bos; Elizabeth Johanna, d.v. W. Bakelaar en A. v. d. Slik; Trijntje Dana Johanna, d.v. L. M. Kievit en K. V. d. Sluys; Maarten, z.v. H. v. d. Sluys en P. Kievit; Neeltje Pietemella, d.v. F. de Geus en M. Zandburg; Irene Ma rijke, d.v. G. Jousma en A. Korteweg; Geertrui, d.v. J. Mooyaart en G. v. d. Hoek. Ondertrouwd: A. v. d. Velde 23 jaar en J. Melissant 24 jaar. Overleden: Lijntje P. Markus ongeh. 63 jaar. NIEUWE TONGE De Gemengde Zangvereniging Apol lo te Nieuwe Tonge heeft het voorne men om bij voldoende deelname op za terdag 27 juli a.s. een concours te or ganiseren voor meisjes, kinder- eH jeugdltoren en tevens voor muziek- en zangverenigingen. Eventuele nadere in lichtingen kan men verkrijgen bij de heer A. Bruggeman Korteweegje 16, Tel 330 en bij de heer C. Luchtenburg Bat- tenoord. Tel. 361. OOLTGENSPLAAT Vinger tussen wringer. Tijdens de was kwam de huisvrouw van de heer P. Beijer Sz. met haar duim en vinger tussen een elektrische wringer van een wasmachine. Haar hand werd zo erg verwond, dat dr. Kramers overbrenl- ging naar het ziekenhuis noodzakelijk achtte. Na behandeling kon zij naar haar woning terugkeren. Kerkdienst. Voor de Geref. gemeen te zal dinsdag 4 juni sav. 7 uur voor gaan ds. H. van Gilst van Dirksland. Met vlootschouw naar Nw. Guinea. De heer J. W. C. van Dam Wz, machi nist 2e klas bij de Kon. marine is met de „Zeven Provinciën" vanaf Den Hel der vertrokken naar New York en Nw. Guinea, waar genoemd vaartuig zal deelnemen aan een vlootschouw met nog enkele andere marine schepen. VOOBSTRAAX 9 SOMMELSDUK TEUQF. 2138 AUe Bank- «t Etfectenzaken Kela- en Zaken-d«vl«cea „Uw hart worde niet ontroerd...." (Joh. 14 1—4) Een Vaderhuis. Dat is het wat de mens in het paradijs heeft verloren en toch niet missen kan. Heel het leven van de mensheid is (bewust of onbe wust) één hunkering naar een thuis komen. Hij is immers van nature een ellen dige, d.i. banneling geworden. En, is het in uiterlijk opzicht al zo erg geen thuis te hebben, wat is het dan wel voor het dorstende hart, geen lafenis te vin den. En nu vertelt de Heere Jezus ons hier, dat er zo'n Vaderhuis is en dus óók, dat er een Vader is! Het huis van Zijn Vader! Wat een wonderrijke boodschap is dat. In dat huis is Hij rechter. Hij is de enige Zoon, dus de volle erfgenaam. En, neemt Hij nu op Hemelvaartsdag af scheid van Zijn gemeente op aarde, dan is dit de troostvolle boodschap: Ik ga naar huis. Naar Mijn huis! En dat huis is zó groot, dat er voor al mijn discipe len plaats is. Wanneer we hier op aarde met een groot gezin in het volle leven staan, dan hebben we ruimte nodig, dan is ons huis ruim en groot. Maar uiteindelijk blijven we met z'n beiden over en dan hebben we aan een klein huis genoeg. De laatste rustplaats Hier op aarde is dat heel kleine huis rustend in de groeve der vertering. Dat is het eind van alle leven, van alle vreugde hier op aarde. De kleine wereld! De en ge horizon! Wat is het perspectief dat het waar achtige geloof in Christus biedt, dan oneindig rijker. Dat eindigt pas in het zalige Sion, in de eeuwige ruimte. Het devies van de bekende Marnix van St. Aldegonde luidde: Repos ailleurs, dat betekent: rust is elders. Hier is het land der ruste niet. We blijven zwer vers hier op aarde. Boven is de rust, het huis der liefde. En nu zijn er in dat huis vele wo- ningei^. In de oorspronkelijke taal wordt hier een woord gebruikt, dat er op duidt, dat hier bedoeld wordt: vele „vaste, blijvende, woningen." Dat is ook een verschil met alle wo ningen hier beneden. Hier op aarde kan boven iedere deur gezet worden: Relin- quenda" d.i. Het moet weer verlaten worden. Daarom was het ook dat Is raël in tenten moest wonen. Ze hadden hier geen blijvende stad. Daarom roept Jesaja reeds in heilig verlangen uit om die tent welker pinnen niet meer uitge togen zullen worden. Vele woningen en toch maar één Va derhuis! Wat een gedachte. Ze zullen komen van het Noorden en Zuiden, van het Oosten en Westen, maar daar is één lust, één streven, één doel, èèn za ligheid, die hen allen vervult. Lezers, trekt u dat vaderland en dat vaderhuis? Thuis zijn, Waarachtig thuis zijn, dat betekent de drieënige God te ontmoeten in zalige aanbidding. Dat is Vaders' bevredigd aangezicht aanschou wen. Dat is het geslachte Lam zien dat Zijn bloed voor ons vergoot. Dat is het volle bezit van de H. Geest, te worden ingeleid in datgene, wat hier op aarde immer een raadsel is gebleven. Thuis zijn, dat betekent: nooit meer te behoe ven zondigen. Dat is gemeenschap oefe nen met de ganse verloste kerk, onge stoord. Thuis, daar houdt de drijver op en rusten de vermoeiden van kracht. Thuis, dat is rust, vrede, harmonie, za ligheid. Dat Vaderhuis heeft Christus verla ten. Hij is ingedaald in de armoede van onze wereld. Vrijwillig! Alles heeft Hij hier moeten missen. Hij heeft geklaagd: de vossen hebben holen en de vogelen des hemels nesten, maar de Zoon des mensen heeft niet waar Hij het hoofd op neder leggen kan. Verlaten van mensen. Uiteindelijk verlaten van God! In dodelijke een zaamheid heeft Hij de angsten der hel doorworstelt. Dat heeft Hij gedaan, le zers, opdat Zijn kerk straks een thuis komen zou hebben. Een Vaderhuis! En, nu gaat Christus op Hemelvaarts dag naar huis terugkeren. „Ik ga heen om U een plaats te bereiden." Dit is heen gegaan door de zwarte diepte van eenzaamheid, haat en ver guizing. Door een sterven van name loos wee en een dood vol smaad en vernedering. Dit heengaan geschiedt langs de op standingsmorgen en wordt straks een hemelvaart. Per aspera ad adstra, door de doornen, naar de sterren! „Ik ga heen." De tijd Zijner inwoning in het vlees is ten einde. Het kleed der eeuwigheid zal de mantel van de tijd weer vervangen. De kruiskoning wordt de Koning der ere. Hemelvaart wordt Zijn Kroningsfeest. Dit heengaan zou ons met een ontzaggelijke vreugde moe ten bevangen. En, wie heeft af leren zien van zichzelf en het waarlijk alleen om de eer van de Koning te doen is, heeft dan ook volop reden tot vreugde. Dat 's heeren huis van vreugde drui- se. Gij ganse aarde juich van vreugd. „Ik ga heen, om U plaats te bereiden." Zelfs nu blijft Christus werkzaam tot nut van Zijn gemeente. Ook in Zijn heen gaan blijft Hij ambtelijk werkzaam tot zaligheid der kerk. Verstaan we dat? Christus is in de volle zin van het woord naar huis gegaan. Adam heeft het rolluik, het ijzeren gordijn laten vallen, dat de toegang tot en de heerlijkheid van het hemelleven afsloot en onzichtbaar maakte. En nu was nooit iemand in staat dat gordijn op te halen of opzij te schuiven. Christus echter wél! Zijn verzoenend sterven scheurt het voorhangsel van bo ven naar beneden opdat de kerk op Pasen enerzijds mag inblikken in een ledig graf, maar anderzijds in een ge opende hemel. De toegang tot het Vaderhuis is weer ontsloten. De weg tot het Vaderhart staat voor de ware kerk weer open, wijd open voor ellendige zondaren in zich zelf. En dit is nu het nut van hemel vaart. Neen, niet alleen dat de ganse hemel trilt van blijdschap over de thuiskomst van de Zoon, maar bovenal dat nu de Vader, de Zoon en de Heilige geest verenigd rusteni in hun gezamelijk welbehagen. Dirksland. C. J. Kesting. ANNO 1870 Alleenverko'ep van de bekende GLORIA PORT en de nieuwe ESMERALDO WIJNEN. Geen twijfel mogelijk HAZETFABRIEKEN TE ZEVENBERGEN ABONNEEBX U OP EüiANDEN-MIECrWS In samenwerking met de V.V.V. van keese rondvaartdienst dinsdag j.l. van de voornaamste dagbladen uit ons sport e.d. bladen een tocht naar de in 'Deltawerken aangeboden. Mede aan dam, weth. J. Voogd uit Ouddorp en De tocht werd ook meegemaakt door de radio ook nog wel een en ander over werd een toer gemaakt door Ouddorp's aan het Flauwe werk bezichtigd. Op de tocht, die van Hellevoetsluis begon, vertelde dhr. Houtkamer Ie techn. ambt. van de Rijkswaterstaat een en ander over het gigantische werk dat thans in de zeearm van het Haring vliet in wording is. Wij hebben daar kort geleden een breedvoerige beschouwing van gegeven, zodat we dat hier zullen voorbijgaan. Het interessante voor ons was, dat we nu de gelegenheid kregen, om aan wal te komen en het werk van nabij te bezien. De hoge dijk, die 8 meter boven de zeespiegel uit steekt, is aan de weste- IJQke kant bijna gereed. Men was er be zig evenals aan onze zeedijken om dfcze te bitumeren. De bouwput wordt nu fn zijn verdere ronding gereed ge maakt. Daartoe wordt eerst zand aan de binnenkant van de dijk opgespoten, eenvoudig gezegd om er meer vastheid aan te geven. Dit geschiedt met perslei dingen; in een minimum van tijd is een grote bak met zand leeggezogen. Sleep boten met bakken zand, leem, bazalt- keien varen er af en aan. Drijvende kra nen slingeren de stenen en de klei aan het land; het is er een en al bedrijvig heid. Br wordt daar koortsachtig ge werkt. Ouddorp heeft de directie van de Flak- aan een aantal persvertegenwoordigers land en aan die van de A.N.W.B., water- het Haringvliet in uitvoering zijnde boord waren de wethouders uit Stellen bestuursleden van de V.V.V. te Ouddorp de N.C.R.V., zodat we er mogelijk via te horen zullen krijgen. Des middags schone dreven, en o.m. de nieuwe dijk Wanneer men over de hoge dijk en het brede terrein midden in deze brede zeearm loopt is het ongelooflijk dat men dit in zo korte tijd heeft tot stand ge bracht. Zware vrachtwagens rijden de bitumen van de fabriek, die op een breed terrein staat opgesteld, naar het talud van de dijk. We kregen er de in druk of we in 1954 aan de hoek van St. Jacob waren, waar dp bitumen voor onze zeedijken werd gereedgemaakt. Sluisbouw ■duurt 6 jaar. Als de bouwput gereed is, d.w.z. de bedijking er om heen, begint het eigen lijke werk pas. Dan moet men tot 11 m onder de zeespiegel om de fundamenten voor de sluis te leggen. Dit duurt bij elkaar 5 6 jaar. Daaruit valt te be grijpen welk een enorm werk hier wordt verricht. Nu reeds is er grote belang steling voor; technici uit alle landen van Europa komen er een kijkje nemen. De Flakkeese Rondvaartdienst die dagelijks van 's middags 2, 4 en 7 uur van Stellendam vaart, zal in het ver volg talloze passagiers krijgen, om het begin van de vaste oeververbinding op de vo«t te volgen. Deze mooie salonboot vaart tot vlak aan de bouwput, zodat men rustig ach ter het glas gezeten, de werkzaamheden en het drukke beweeg op het water kan gadeslaan. De journalisten waren dan ook en thousiast over hetgeen ze hier te zien kregen en de fototoestellen klikten on ophoudelijk om de machtige machinerie die hier het water bedwingt, in beeld te brengen. Een brandje Toen men in de raadszaal was loeide de sirene en verliet de reder van de F.iakkeese Rondvaartdienst, weth. Vis ser, ijlings het gezelschap, om in zijn mooiste pak zijn plichten als' comman dant van de brandweer te vervullen. Het betrof een brandje van spoorbiels van de R.T.M., die op een hoop gereed lagen voor vervoer en die doordat iemand er een vuurtje had gestookt, in de fik gingen. Het duurde dan ook niet lang, of dhr. Visser was weer terug. Het gaf wel enige hilariteit, dat dhr. Visser, die kort geleden de attributen ^van de slechte tramrails op de raadstafel bracht en daarmee de tram van ons eiland heeft weggewerkt, nu geroepen werd om de restanten waarover het lo cale trammetje heen slingerde, voor brand te vrijwaren! Te Stellendam werd het gezelschap ontvangen op het raadhuis, waar een aperitief werd gebruikt en burgemeester J. Baron von Knobelsdorff een uiteen zetting gaf over de wording van deze jongste gemeente van het eiland, de ramp en de wederopbouw. Per autobus door de E.F.A.O. van fa. Buijsse gratis ter beschikking ge steld werd daarna een tocht gemaakt naar Ouddorp. Gereden werd over de afsluitdam aan het havenhoofd te Goe- dereede en vervolgens langs de duinen van Breen, door de Oostdijk. De bijzon derheden werden toegelicht door de voorz. van de V.V.V. dhr. Komtebedde. In hot«l Bouman w«rd de lunch ge bruikt, waar de heer Komtebedde een en ander vertelde over de rustige bad plaats Ouddorp, die 3000 inwoners telt en waar zomers minstens 3000 badgas ten komen. Er zijn reeds vele zomerhuis jes gebouwd. Spr. betreurde het min of meer, dat de planologische dienst hierin beperkingen oplegt. Waar nu door de Delta de vaste oe ververbinding aanstaande is zag hij voor Ouddorp als badplaats een schone toe komst weggelegd en hoopte hö op de medewerking van het gemeentebestuur en de centrale Overheid, om hier een prachtig vakantieoord te scheppen. Lof voor Flakkeese Rondvaartdienst Burgemeester Kleijnenberg preea de rederij van de Flakkeese Rondvaart dienst, dat ze het initiatief had geno men, om zulk een mooie salonboot in te leggen, waarmee niet alleen de ei landbewoners, maar straks ook de bad gasten een tocht naar de Deltawerken konden maken. Het was z.i. goed gezien in samenwerking met de V.V.V. de Nederlandse pers uit te nodigen, om hiervan kennis te nemen. Wat door de heer Breen gezegd was over de plano logische dienst, dit instituut was be paald nodig en vooral in de toekomst, om een goede ordening te krijgen, wan neer de bouw van woon- en zomerhuizen zich straks zal uitbreiden. Alle instel lingen, gem. bestuur en V.V.V. dienen daarbij de handen ineen te slaen. Spr. zag in het vervolg ook belang stelling van Schouwen-Dulveland voor dit eiland en wenste voorts de directie van de Plakk. Rondvaartdienst en de V.V.V. ter plaatse, succes toe! Na de maaltijd werd de tocht voort gezet en gereden langs de vuurtoren, de Punt en de haven en vervolgens naar Stellendam. Te ongeveer 5 uur ging men scheep naar Hellevoetsluis. Dhr. Visser brachten de persmensen en de overige aanwezigen dank en hoopte dat zij een goede indruk mee naar huis zouden ne men. (Vervolg pag. 2)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1957 | | pagina 1