Lage prijzen kan een KIND herkennen... maar voor kwaliteit moet Ie de weg weten! m VIJF GROTE GOUDREPEN -dimd^rf FOLIDOL iV.F. Agro Chemie cent waar Plaatselijk Nieuws dienstbode Vliegêii vangen met stroop..... goede zonnebril Wederopbouwdag Oude Tonge Bovendien iedere week een bijzonder ^#*o*#»®*®«# %t^ BUITEN- EN BINNENVERF SCHILDERSVERF A. DE REUS Gevraagd een door: Mevr. A. E. Mijs-Meijer Langeweg 53 Sommelsdijk voor halve of hele da gen of dag en nacht. is natuurlijk mogelijk! Maar voor de bestrijding van bietevliegen en biete- luizen is alleen FOLIDOL het juiste middel! FOLIDOL heeft een directe en zekere werking, waar door bietevlieg en bieteluis zeer snel worden gedood FOLIDOL in vloeibare vorm of als spuitpoeder voldoet uitstekend, ook bij lagere temperaturen /aarom ARNHEM Adverteren geeft meer omzet TAFELBIJBELS en PSALMBOEKEN GEBR. DE WAAL - Si. Maartensdijk VERVOLG RAAD MELISSANT Vervolg De Nederlandse huisvrouw, zegt men, is de beste ter wereld. Die reputatie heeft ze zeker niet omdat ze haar huishouden op een koopje doet! Integendeel, in ons degelijk landje heeft de huisvrouw een neus voor kwaliteit. Dat is de reden, waarom De Gruyter zo'n uitstekende reputatie heeft. Want waar betere waar op de eerste plaats komt, staat de Holland se huisvrouw vooraan. En betere waar, en 10% korting is alles wat een huisvrouw zich maar wensen kan. voordeel Bij elke aankoop van 1.4.- De Gruyter^artikeleoi wan samen 100 cent Geldig van 29 mei t/m 4 juni 1957 Goudreep melk, puur, meik-mokka20 Ct. Hazelnootreep melk 20 ct. Pindareep melk25 ct. Rozijn - Nootreep melk 30 ct. Picnicreep melk, puur 15ct. Dubbeltjesreep melk,puur. 10ct. Voor de speciale geen z.g. busverf maar de echte HANDELS MH. OtJDDOBP PBOIMBRS opgelet t Het nieuwe merk: NL lichte pruim is gemaaltt van de fgnste overzeetabaltlcen en btjzonder fris van smaak. Door de speciale verpakking kan NL niet uitdrogen en is blövend vers. Onthoud dat merkNL. naar Oude Statenvertaling met één of twee kope ren sloten. Steeds verkrijgbaar bij: per inwoner. We kunnen wel een aan vrage om verhoging indienen. „Kunnen we er zelf niet bouwen? vroeg dhr. van der Spaan. B.v. bij de gasfabriek. ,Dit is daar eigenlijk geen wonen", meende dhr. van Rossum. De voorz.Op dit moment is het voor gestelde bedrag het eerste wat we doen; we moeten het aanpakken. Wel wonen de mensen er nu goedkoop en het is de vraag of de bereidheid er is, om straks vier maal zoveel huur te gaan verwonen Het is echter zo, dat we de mensen niet kunnen dwingen te Melissant te gaan wonen. Dhr. V. d. Spaan had op de tekening woningen gezien (bij de gasfabriek) die goed zijn en aangegeven stonden als slecht! Hoe zit dat vroeg spreker? „Ze zgn matig of vrij slecht" ant woordde de voorzitter. Weth. v. Rossum vond ze niet 20 slecht. ,Maar er zijn geen slaapkamers in" merkte de voorz. op. Slechte slaap gelegenheid voor opgroeiende gezinnen is een gegronde klacht. Dhr. V. d. Vliet vond dat niet zo erg. In de bejaardenwoningen gebruikt men de slaapkamer om in te wonen en ze slapen boven! „Kamer ensuite!" aldus dhr. Voge laar. Br zijn geen voorwaarden gesteld, waar de mensen slapen moeten! „Dan zijn ze toch niet zoerg gebrek kig" meende weth. van Rossum. Men stapte van dit punt af en besloot de gelden voor het ontwerp voor de nieuwe status in de buurtschap Kralin gen beschikbaar te stellen. Onbewoonbaarverblaring. Voorstel tot onbewoonbaarverklaring van de woning Voorstraat 6. Bij raadsbesluit van 31 maart 1954, goedgekeurd 9 augustus 1955 werd de opstal van de woning aangekocht in het kader van de krotopruiming voor een bedrag van 1000.Nu de woing is ontruimd blijft de eigenaar weigerach tig tot levering van het gekochte over te gaan. Hoewel het mogelijk zou zijn 1 de levering af te dwingen, achten b en w het in dit geval beter, toepassing te geven aan de mogelijkheid welke de Woningwet biedt om een verdere be woning te beletten. In overeenstemming met het advies van de hoofdingenieur-directeur van de volkshuisvesting en de bouwnijverheid in Zuid-Holland stelden b en w voor de woning onbewoonbaar te verklaren. Zou dhr. Mijnders zich er niet bij neer leggen, kan hij nog in beroep gaan, voegde de voorz. er aan toe. Dhr. Keizer vond het de goedkoopste manier. Dhr. Vogelaar stemde dit toe, maar vond het beter dat het opgeruimd werd. Spr. wist dat er een mondelinge over eenkomst was is die dan niet geldig vroeg spreker? „Als dhr. Mijnders achteraf zegt dat hy meer geld wil" wat doe je daar aan zei de voorz. We gaan geen koehandel drijven! Het is zuiver afbraak! ,Het is een steen des aanstoots in de gemeente", merkte dhr. Vogelaar op. „Opknappen is niet meer mogelijk voor bewoning" stelde de voorz. vast. Dhr. v. d. Vliet wist dat er nog een andere onderhandeling gaemde was met een koper. „Er is iemand die er een zaak wil bouwen" wist dhr. Vogelaar. Daarom heeft hij misschien een illusie om meer te krijgen! De raad besloot eenparig tot onbe woonbaar verklaring van het bewuste pand. Het deel uit de'pot. Voorstel tot het aangaan van een geld lening tot een bedrag van 154.600. rentende 4%%, bi) de N.V. Bank voor Nederlandse gemeenten. Dit is dan het gedeelte dat de gemeen te krögt uit de pot van 6 miljoen die er voor alle gemeenten is uigetrokken, al dus de voorz. We mogen er niet ontevreden over zijn merkte spr. op. Het betekent, dat kan worden voortgegaan met de bouw van de 9 woningen. Spr. zei voorts dat het type woning met een grotere keu ken iets duurder zal worden. Bij de aan besteding bleek dit 24000.hoger te eijn dus 3000.per woning meer. Dit bedrag durfde b en w niet aan. Dhr. v. d. Spaan sprak er over, dat de huizen met losse trappen veel goed koper zijn, dan die met een ,statietrap!" Ze komen toch niet veel op de vliering dacht spr. het kan wel met 'n laddertje! „Het zijn anders praktische trappen" merkte de voorz. op, die voorts meende flat de vliering wel gebruikt werd. Dhr. v. d. Vliet had opmerkingen over het vooraanzicht van de bejaardenwo- pingen en over het schilderwerk. Het kon z.i. veel anders en veel vlugger, eenvoudiger en toch mooi. „U bent wat ongeduldig" voerde de voorz. aan. „Kunnen we niet meer bejaardenwo ningen zetten? vroeg dhr. v. d. Spaan? Br is veel gebrek aan. „Jonge mensen wiUen er ook wel in, zo mooi zijn ze!" merkte dhr. v. d. Vliet op. Hierover kan volgens de voorz. later een besluit vallen. De geldlening werd aangegaan. Grond voor bungalow-bouw Voorstel tot het uitgeven in eeuwig durend erfpacht van een perceel grond ter grootte van 286 m^ gelegen aan de Margrietlaan aan P. H. Mans. De aanvrager is voornemens ter plaat se een woning te bouwen (bungalow) B en w stelden voor de grond uit te geven tegen een canon van 0.24 per vierkante meter. Dhr. V. d. Vliet meende dat dhr. Mans wilde kopen. De voorz.: Dat zal dan nader met dhr. Mans besproken moeten worden. (Er was intussen een brief voor aan koop grond binnengekomen) Het voorstel werd goedgevonden. Wa«htverbod Vastgesteld werd een wachtverbod voor de zuidzijde van de Julianaweg en de oostzyde van de Voorstraat. Na de opheffing van de tramdienst is mede naar aanleiding van sen uitspraak van de raad, de route van de autobus dienst zodanig gekozen, dat de bussen rijden via de Julianaweg en de Voor straat. In de praktijk is gebleken dat het busverkeer hinder ondervindt van aan deze wegen geparkeerd staande auto's e.d. Rondvraag I>hr. V. d. Vliet informeerde hoe het stond met de riolering. „We zijn aan de fase dat de eigenaars moeten tekenen om de buizen door hun grond te leggen" antwoordde de voorz. Dhr. Vogelaar had gelezen dat de B.B. een woning aangekocht had te Dirksland. Hij had vernomen dat er een verbouwing plaats moest hebben van 10.000.—. De voorz. antwoordde dat dit zo was. De B.B. zat voor hoge pension-toelage voor dhr. Hendrikx. Daarom is voor de nieuwe kringleider overwogen dit huis te Dirksland, wat heus niet duur is, aan te kopen en te verbouwen. iDhr. Vogelaar wist dat bedoelde wo ning (van dhr. en mevr. Nieuwenhuizen) helemaal is opgeknapt. Is dat nu weer nodig? vroeg spr. Is deze man niet ge diend met een middenstandswoning De woning van dhr. Nieuwenhuizen was voor 2 mensen" merkte de voorz. op. Het komt nu veel goedkoper uit voor de kringraad, men heeft nu de hoge pension- en reiskosten niet meer. Dhr. Molenaar dankte de ,raad voor het mooie bloemstuk dat hij bij zijn 25 jarig jubileum had ontvangen. De voorz. wenste dhr. Molenaar in het openbaar nog veel geluk en verder succes op zijn levensweg. Dhr. v. d. Spaan had 3 mooie dakka pellen gezien te Melissant. Ze zullen er wel vergunning gehad hebben van Stad en Land. Alleen kon hij niet begrijpen, dat dhr. Witvliet geen vergunning heeft gekregen. Hij vond het meten met 2 maten. De voorz. anwoordde dat de ene super visor er wel eens anders over denkt dan de ander. Spr. vond dit moeilijk. Over het algemeen is b en w zeer soepel. „Ik zou ze het allemaal gunnen" aldus dhr. v. d. Spaan. Dit is bespot telijk. De voorz. ging er niet verder op in en sloot de vergadering. NEEM EEN uit WED. KURVINKS Drogisterij. P1.TJIMVEEMABKT Op de pluimveemarkt van vrijdag 24 mei j.l. werden aangevoerd 4500 stuks. De prijzen lagen als volgt: Kippen (vritte) 1.80-1.90 per kg levend gewicht; kippen (gekleurd) 1.751.85 per kg levend gewicht; Oude hanen 2.753.75 per stuk. Ruim aanbod van kippen met leven dige handel en de prijzen aan de hoge kant. Matige aanvoer van oude hanen met vlotte handel en de prijaen vrijwel onveranderd. T«ww"^^«*ïf^^5??:WWT^:-:^ÏPW^ Bij de realisering van de Del tawerken komt het dorp aan twee grote verkeerswegen te liggen, enerzijds naar Zeeland, anderzijds aan de Beneluxweg. Tot nu was het dorp geheel agrarisch, straks zal mogelijk de industrie en recreatie een woordje meespreken. De toe komst is daarbij ook aan de jeugd, die nu in een modern scholencomplex onderwijs mo gen ontvangen. Bij de onthulling van het monument had minister Witte gezien, dat daar mooie wonin gen omheen staan. Het ver heugde hem dat ondanks het Centraal Bureau van de statistiek, die aangaf dat er 40 woningen te veel waren! de huisvesting was verbeterd. Hij besloot met de vrens dat voor Oude Tonge een schone toe komst zou zijn weggelegd. £De burg. ZEx. minister Wit te dankend gaf een korte uit eenzetting van de woning-situ atie in het dorp. Na de ramp zijn 24 Zweedse woningen en 165 woningwetwoningen verre zen. Er wordt aan 47 nieuwe woningen gewerkt en er zijn plannen vdor nog 30 nieuwe woningen en boerderijen, waar aan hij hoopte dat de centrale directie spoedig hun fiat op zouden geven. Spr. nam de ge legenheid waar om alle instan ties hartelijk dank te zeggen voor hun medewerking, niet het minst de eigen technische dienst met aan het hoofd de heer Doedes. Lange ry van sprekers Dhr. Loerakker, vertegen woordigende het adopterende gemeentebesturen van Haar lem bracht zijn felicitaties over met de wens dat de verbon denheid tussen beide gemeen ten zal blijven voortduren. De glazenier Wagemans, die het mozaiëk in de hal ontwor pen had, gaf daar een uiteen zetting over. Hij had de jeugd er in bezien als dragers van de toekomst, waarin sluime rende talenten aanwezig zijn. De attributen van deze slui merende talenten had hij er in verwerkt: muziek, letteren, schilderkunst, wetenschap. Pe- gassus te paard doelt op de fantasie, die iedere kunstenaar dient te hebben. De architect dhr. Landman dankte voor de opdracht en bracht zijn felicitaties over na mens de aannemers en onder aannemers en hoopte dat de jeugd op deze scholen tot flin ke staatsburgers zouden mogen opgroeien. Dhr. de Vin las een telegram voor van de Vereen. Volkson derwijs, waarin hartelijke ge lukwensen werden geuit bij het gereedkomen van deze nieuwe openbare school. Dhr. A. Kroon feliciteerde als voorz. van de ouder-com- missie en bood een elektrische klok aan. Dhr. Mathijsse, inspecteur van het L.O. voerde het woord namens de minister van On derwijs. Het gemeentebestuur en het bestuur van de Bijz. school, bood hij zijn hartelijke gelukwensen aan. Hij noemde 2 namen: ten Ie burgemeester Hordijk die de stuwende kracht was voor de totstandkoming van deze beide scholen en dhr. Witteveen met wie de plannen waren doorgenomen. Hij besloot met de wens dat onder Gods zegen veel vrucht van het onderwijs te Oude Tonge zou mogen worden genoten. Dhr. J. F. Dale bood aan de speel tuinvereniging een mede door zijn per soneel in zijn werkplaats vervaardigde schommel aan met de wens dat dit een stimulans zou zijn, dat ook de andere ambachtslieden in de gemeente zich voor dit mooie doel zouden inzetten, De laatste spreker was het hoofd van de openbareschool, dhr. Voorintholt, die zich dankbaar uitte in deze mooie school leiding te mogen geven. Hij en zijn personeel hoopten hun beste krach ten aan de opvoeding van de jeugd te geven. DE GRUYTER 570S29 De burgemeester dankte alle sprekers waarmee het officiële gedeelte werd ge sloten. In een van de klassen van de school was een tentoonstelling ingericht, waar uit men een indruk kreeg van het ont staan en de ontwikkeling van het dorp. Deze expositie, van oude kaarten, teke ningen foto's enz. was voortreffelijk in gericht, door dhr. J. L. M. Smeele, amb tenaar ter secretarie. Openluchtspel Des avonds werd een openluchtspel opgevoerd over de wederopbouw, sa mengesteld door mej. Jacqueline Vrij- moet, die na de ramp enige jaren te Oude Tonge als maatschappelijk werk ster heeft gewerkt. MIDDELHARNIS r— Verbouw kerkgebouw GerefGem. De vergunning van het ministerie van Bouwnijverheid voor de verbouw van het kerkgebouw der Geref. Gem. aan de Chr. de Vrieslaan alhier, is dezer dagen afgekomen. Men is reeds met het werk begonnen. De kerk wordt meer naar voren ge trokken en zal plm. 8 meter langer worden. De voorgevel komt ongeveer in de rooilijn te staan. Door deze vergro ting zullen de bestaande zitplaatsen wor den verruimd en tevens zullen er een aantal bijkomen, waardoor het totale aantal zitplaatsen 520 zal worden. Ook het interieur wordt vernieuwd. Er komen andere ramen in en het orgel wordt overgeplaatst naar een op de con sistorie te bouwen orgelkamer. Hierdoor komt de orgelgalerij met pilaren te ver vallen en zal de kerk meer ruimte-aan zicht krijgen. De verbouwing vindt plaats onder architectuur van het Architectenbureau Chr de Heer te Rotterdam. Hoofdaannemer is fa. J .Ie Comte te Sommelsdijk. OUDE TONGE Brandweer wedstrijd. De Vrijwillige brandweer nam zaterdag j.l. deel aan een brandweerwedstrijd te Hendril^ Ido Ambacht en wist zich daar als zesde te plaatsen met 629 punten. Er namen 44 korpsen aan de wedstrijden deel, waar onder 14 vrijwillige corpsen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1957 | | pagina 3