Middelharnis opende speeltnin aan de Beriienlaan De Siellendamse visserij en hei Deliaplan f^dv^ridiensien naar Deltawerken Plaatselijk Nieuws De socialisten en de voetbalpools 30e Jaargang Dinsdag 7 mei 1957 No. 2595 Chr. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDE]« Verschijnt tweemaal per week: dirisdag- en vrijdagavond Prot. Chr. Reclasserings- vereniging gaat maan delijks spreekuur houden Tandartsen aanvaarden arbiiragevoorwaarden Stellendam dient visserplaats te blijven, ook al moet men de visserij uitoefenen uit naburige haven Drie maal daags zal van Steliendam een mooie plezierboot varen Ons nieuwe Vervolgverhaal HAAR WOORD GETROUW PBINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDF.T,HARNIS Bedactie en Advertenties uitsluitend Telefoon K 1870—262? Na a uur 's avonds Telefoon K 1870—2017 Giro 167930 ABONNEMENTSPRIJS 1.90 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. Bij contract speciaal tarlet In het weekblad „In de Waagschaal" kwam een artikel voor over het gokken (nummer van 23 maart j.l.), dat over genomen was uit het maandblad „De Kruiskade." De schrijver, ds. J. Dieper- sloot voert verschillende bezwaren aan tegen de voetbalpools en het gokken in het algemeen. Een gedeelte van zijn ar tikel geven we hieronder aan onze le zers door. „Een gezond volk leert van arbeid. Niet van parasiteren op anderen, ook niet van hunkeren naar toevallig for tuin, maar van eigen arbeid. En dit op zicht lieten Christendom en socialisme eenzelfde geluid horen. In het Christe lijk bewustzijn heeft van de oudste tij den af het besef geleefd dat de men selijke waardigheid bestaat in het ver mogen tot verantwoordelijk arbeiden, en dat daarom arbeidsloos inkomen te veroordelen is. Het socialisme, sterk door christelijke motieven beïnvloed, trok die lijn door: het poneerde het recht op arbeid, en verzette zich tegen arbeidsloos inkomen in de vorm van di vidend en allerlei andere renten". „Aan veel Christenen kan men vra gen waarom zij zich niet sterker verzet hebben tegen het arbeidsloos inkomen van de rijken; waarom zij pas militant worden als het om arbeidsloos inkomen van de kleine man gaat. Die vraag is m.i. terecht. Omgekeerd vraag ik aan de huidige socialisten waarom zij zich niet veel krachtiger verzetten, nu het hunkeren naar arbeidsloos inkomen uit de „hogere" regionen naar de massa van het volk dreigt over te slaan. Het gi-ieft mij, dat b.v. „Het Vrije Volk" in dit opzicht niet de minste leiding geeft. Precies als bij de sensatiekranten wor den prijswinnaars in loterijen enz. met grote foto liefst op de voorpagina aan de lezers voorgesteld, met een verhaal over de levensgeschiedenis van de „ge lukkigen", wat zij met hun geld doen zullen, enz. Juist van een socialistisch blad mocht men m.i. anders verwach ten, n.l. dat het bij zijn lezers het besef in zou hameren, dat de waardigheid van de mens bestaat in eerlijke, verantwoor delijke arbeid; niet in „slapend rijk worden," Dat bezwaar van „slapend rijk worden" is door de socialisten altijd te gen de kapitalisten ingebracht; met recht. Is het socialistitsch nu ook van de arbeiders „kleine kapitalistjas" te maken, kleine gokkertjes en speculan ten, met alle boze hebzucht die daar mee gepaard gaat? Ik geloof dat de so cialistische beweging, krachtens het ethos dat haar groot gemaakt heeft, een andere taak heeft." De Prot. Chr. Reclass. Vereniging afd. Rotterdam, deelt ons mede, dat haar re- classeringsambtenaar de heer J. C. J. M. Boelaars, spreekuren zal gaan hou den te Middelharnis voor de bevolking van het eiland GoereeOverflakkee. Deze spreekuren zijn vooral voor hen bestemd, die met de Politie of Justitie in aanraking zijn geweest of dreigen te komen. Vanzelfsprekend is de heer Boe laars ook bereid personen met moei lijkheden van andere aard, voor zover het hem mogelijk is, van advies te die nen en hulp te verlenen. Het eerste spreekuur van de reclas- serings-ambtenaar zal plaats vinden op donderdag 16 mei van 23.30 uur en vervolgens de 2e donderdag van elke maand, op dezelfde uren, in de commis siekamer van het Raadhuis te Middel harnis. -4> Het hoofdbestuur van de Nederland se maatschappij tot bevordering der tandheelkunde heeft zich in principe verenigd met de mogelijkheid van to tale arbitrage in het geschil tussen de tandartsen en de ziekenfondsen. Van dit standpunt heeft het medede ling gedaan in het volgende commu niqué: Onder verwijzing naar het communi qué van 11 april, waarbij het hoofdbe stuur van de Nederlandse maatschappij tot bevordering der tandheelkunde te kennen heeft gegeven de door het hoofd bestuur der Koninklijke Nederlandse maatschappij tot bevordering der ge neeskunst aanbevolen mogelijkheid van arbitrage als oplossing voor het tussen ziekenfondsen en tandartsen gerezen ge schil ernstig te willen overwegen, be richt het hoofdbestuur dat het zich ver der gaande dan in het voorstel van de Koninklijke Nederlandse maatschappij tot bevordering der geneeskunst was vermeld, in principe met de mogelijk heid van totale arbitrage (dus over de vier pijlers der deskundigenrapporten, die aan de onderhandelingen met de ziekenfpndsorganisaties ten grondslag hebben gelegen) heeft kunnen vereni gen. Het hoofdbestuur heeft hiervan mede deling gedaan aan de Koninklijke Ne derlandse maatschappij tot bevordering der geneeskunst. Middelharnis heeft dan nu eindelijk zijn speeltuin. Dit heeft heel wat hoofd brekens gekost en er is bij het bestuur heel wat moeite over geweest. Maar het is een speltuin die er zijn mag. Wel niet zo groot naar onze mening voor een gemeente met 5000 inwoners, maar met pracht van speelwerktuigen, o.m. grote en kleine schommels, hobbelpaarden wippen, een mooie draaimolen en een zandbak voor de kleuters. Een inrichting dus die af is. De opening waar voor grote belangstelling was ging met een feestelijk tintje gepaard; kleu rige vlaggen wapperden op het terrein en de Koninkl. Muziekvereniging Sem- pre Cresendo luisterde het geheel op met vrolijke klanken. Burgemeester Hordijk hield een geestige speech en opende daarna het hek van de speel tuin. En toen... toen stormden de kinderen naar de speelwerktuigen, om te schommelen en te wippen, of in de draai molen een rondje te maken. Waaraan de ouderen voor een keer graag meededen. De voorz. van de Speeltuinvereniging dhr. E. Kamerbeek riep de vele aanwezi gen het welkom toe, inzonderheid bur gemeester Hordijk en de beide wethou ders van Eek en de Jong, en de muziek vereniging ,,Sempre Cresendo". Hij gaf het woord aan burgemeester Hordijk die zijn verheuging uitsprak, dat er nu een speeltuin was gekomen, waarvan hij hoopte dat veel genoegen zal worden beleefd door de jeugd en ook door de ouders, die hun kinderen in de tuin bezorgd weten. Spr. citeerde het- bekende liedje: ,,Af en toen gaan pa en moe met ons naar de speeltuin toe". En verder: Kleine Piet valt van de wip valt z'n tanden door z'n lip..." De burgemeester maande naar aanlei ding van de laatste regels tot de nodi ge voorzichtigheid. Tot de bestuurlijke taak van de ge meente behoort niet alleen woningen te bouwen, maar ook te zorgen voor enige recreatie en ook speelgelegenheid voor de kinderen aldus spr. Vroeger moesten'^^ de kinderen al jong mee naar het land en was er geen tijd om te spelen. Thpjis is dat anders, hij prees het be stuur, dat ze zich zo ingespannen hadden om deze mooie speelgelegenheid te be werkstelligen. Het kost echter alles aan zienlijk veel geld, waarom spr. de ouders opwekte lid van de vereniging te worden Er zijn nog maar 200 leden, wat zeker dient te worden verdubbeld, wil het goed funktioneren. Ouders, wordt lid! Adjudant de Heer feliciteerde het be stuur met het bezit van deze speeltuin en deed een beroep op de ouders, om zoveel mogelijk medewerking te verle nen. Het verkeer eist zijn vele slachtof fers ook onder spelende kinderen; hier kunnen ze zich veilig vermaken be toogde de adjudant. Een speeltuin geeft ook hulp aan de politie, de tijd dat ze hier spelen halen ze minder kattekwaad of vernielingen uit. Spr. besloot met de wens dat nog velen lid zouden worden om de speeltuin daadwerkelijk te steu nen. De speeltuinvereniging ,,Sommels- dijk" feliciteerde bij monde van de 2e voorz. dhr. Jansen, die uit ervaring wist hoeveel moeilijkheden moesten overwon nen worden om het zover te krggen. Hfl hoopte dat de kinderen er veel plezier zouden hebben met een minimum aan gebroken armpjes en beentjes. Kinderen werden getrac'teerd. De voorz. dhr. Kamerbeek dankte de spr. en allen die medewerking hadden verleend. Hiervan noemde hij' het ge meentebestuur die voor de grond en de afrastering had gezorgd. Maatsch. Werk die finantiële hulp bevorderde van het Rampenfonds, de ambachtslieden, die belangeloos de zandbak metselden o.m. de heren G. Prins, P. Boeter, P. v. d. Valk, C. Groen en A. Vroegindeweij, terwijl van M. Vroegindeweij veel as sistentie werd ontvangen. Ook dankte de voorz. verschillende fa.'s, die bij deze feestelijke gelegenheid voor een tractatie van de kinderen had den gezorgd. Een bijzonder woord van" lof bracht dhr. Kamerbeek aan de Tech nische School, met name aan de leraar dhr. Appel, die van oude lantaarnpalen van de Emgo, vier keurige virippen voor de speeltuin heeft vervaardigd en ten slotte „Sempre Cresendo" voor hun be reidheid aan deze avond muzikale op luistering te geven. De opening Burgemeester Hordijk werd daarna de sleutel overhandigd om het hek te ope nen. De genodigden maakten eerst een rondgang over het terrein en konden de verleiding niet weerstaan om de mooie speelwerktuigen ook eens te proberen Zo vermaakte zich de burgemeester met de heer Kamerbeek in een grote schommel, (we nemen onze pet af voor de sportivl- teit en lenigheid van onze burgervader!) en de dames maakten een rondje in de draaimolen. De kinderen waren toen niet meer te houden; zij bestormden de schommels en de wippen; er was een le vendige vrolijkheid, waarbij de tonen van Sempre, die zich intussen in de tuin had opgesteld, het hare toe bijdroeg. Wij vernamen van het bestuur dat de speelwerktuigen zijn geleverd door de Nijka te Lochein (Gebr. Nijhuis). Naar permanent toezicht in de speeltuin wordt omgezien, voorlopig zal het bestuur zich er mee belasten. De tuin is geopend van nam. half vier tot vijf uur en daarna van zes tot zeven uur. Op zaterdagen bovendien van 's morgens 912 uur en van 2 tot half vier uur. Zondags is de speeltuin geslo ten. Kinderen van leden hebben toegang tot de leeftijjd van 13 jaar. II. 1 Wij geven hier uit het rapport be treffende de Visserij in het kader van de afdamming van het Haringvliet het tweede gedeelte weer. Bij de beantwoording van de vraag,- hoe de Stellendamse vissers staan te genover het Deltaplan in het algemeen en de afdamming van het Haringvliet in het bijzonder, kan worden vooropge steld, dat zij niet het plan hebben daar tegen te opponeren, omdat zij van de noodzakelijkheid ervan overtuigd zijn. De Stellendamse vissers hebben zelf de ramp meegemaakt. In hun gemeente vielen meer dan 60 slachtoffers en ve len hebben slechts op het kantje af het leven eraf gebracht. Ze weten boven dien, welke een enorme schade in al lerlei opzicht de ramp veroorzaakte. Daarom zijn zij met de regering ervan overtuigd, dat radicale maatregelen no dig zijn om een herhaling van deze ka- tastrofe te voorkomen. Doordat de atormvloedhoogten een stijgende ten dens vertonen is het nodig, dat met na me ook het deltagebied grotere beveili ging ontvangt, die aUeen geboden kan worden menselijkerwijs gesproken door de in het .Deltaplan ontworpen voorzieningen. Niet alleen leggen zij zich neer bij deze voorstellen, maar zij juichen de uitvoering ervan van harte toe, daar het hierbij ook om hun eigen veiligheid gaat. Aan de andere kant moet echter wor den geconstateerd, dat tenslotte door deze noodzakelijke werken de Neder landse en als eerste de Stellendamse visserij ten zeerste gedupeerd zullen worden. Van de strijd tegen het water en de maatregelen tot landaanwinst is in de loop der jaren steeds de visserij het slachtoffer geworden. Dit is reeds op tal van plaatsen in het verleden geschied. Het IJsselmeer is daarvan het meest recente voorbeeld en dit proces gaat nog steeds door. Het algemeen be lang met name veiligheidsoverwe gingen prevaleert echter boven het visserijbedrijf. Dit zo zijnde, mag echter de vraag worden opgeworpen of over heid en volk niet wat meer dan tot dusverre ook dienen te hebben voor het zeer grote offer, dat hierbij telkens weer door de vissersbevolking moet worden gebracht. In het „Rapport in zake de beperking van de visserij op het IJsselmeer" zegt de Commissie, die dit samenstelde, dat er in dit probleem een grote tragiek schuilt en dat de IJs- selmeervissers het gigantische werk van de inpoldering van de Zuiderzee met geheel andere ogen bezien dan de overige Nederlanders. Dit kan mutaties mutandis ook van de Stellendamse vis sers gezegd worden. Sedert de plannen tot indijking van Scheelhoek opkwa men, hing het zwaard van Damocles boven hun bedrijf en na de ramp na men d« kansen op liquidatie der vis serij in verband met de afdamming toe. De meeste vissers zijn In het hart en nieren mensen van de zee. Blijkt het practisch onmogelijk het bedrijf na de afdamming voort te zetten, dan moeten zij een ontzaglijk groot offer brengen, dat beslist niet alleen van financiële, maar evenzeer van ideële aard is. Wan neer derhalve de vissers in het alge meen belang dit offer moeten brengen, mag worden verwacht, dat de Overheid op rechtvaardige wijze degenen, die in hun bedrijf getroffen worden, schade loos zal stellen en dat zij de nodige maartregelen zal treffen om de nadeli ge economische en sociale gevolgen van de afdamming voor deze visserij te compenseren. In artikel 8 van het Deltawetsontwerp wordt gezegd, dat „bij of krachtens af zonderlijke wet regelen worden gesteld omtrent tegemoetkoming, hetzij door het treffen van voorzieningen, hetzij in geld, in schade, welke door de tn arti kel 1 onder I bedoelde werken voor de visserij en aanverwante bedrijven ont staat." Hierin ligt opgesloten, dat de Regering de aanspraken der gedupeer den erkent. Er wordt echter gesproken van een tegemoetkoming. Dit is o.i. niet in overeenstemming met de zwaarte van het te brengen offer. De recht vaardigheid eist niet een tegemoetko ming, ,doch een integrale schadeloos stelling voor hen, die moeten afvloeien. In dit opzicht kunnen wij ons aanslui ten bij de Kamerleden, die in het Voor lopig Verslag der Tweede Kamer als hun mening uitspreken, dat er een recht bestaat op volledige schadevergoeding. Wij kunnen Instemmen met het geen in de Memorie van Toelichting op de Deltawet (pag. 27) wordt opge merkt, dat „deze tegemoetkoming zo weinig mogelijk zal worden verleend als „steun", welke de betrokkenen tot een louter passieve houding dwingt of verleidt". Het belang van de visserij voor de Stellendamse gemeenschap Ondanks de grote moeilijkheden, die de afdamming van het Haringvliet voor de visserij zal veroorzaken, zal toch al les in het werk moeten worden gesteld om ook bij het vervallen van de eigen haven zoveel mogelijk vissers in Stel lendam te houden als woonplaats. Er is o.i. met zekerheid niets te zeggen omtrent de mogelijkheden, die er voor de gemeente liggen door de afdamming op gebieden buiten de visserij. Maar het laat zich aanzien, dat deze niet groot zijn. Het is derhalve van belang, dat Stellendam een vissersplaats blijft, al moet de visserij vanuit een haven in de buurt worden uitgeoefend. Dit belang is allereerst van ideële aard. Al vormt het visserijbedrijf pro centueel een economische minderheid In d9 gemeente, niettemin a«t het zjjn stempel op het gehele dorp, doordat velen er ook indirekt bij betrokken zijn. Bij eventueel verdwijnen van de vis serij verliest deze gemeenschap groten deels haar specifiek karakter. Dit be tekent niet aUeen een sociologische ver arming, maar het heeft ook als gevolg, dat het reddingwezen op de duur een belangrijke categorie mensen verliest, waaruit de schippers en bemanningen der reddingboten worden gerecruteerd. Dit is niet alleen het geval voor de red- dingboot van Stellendam, maar van Terheide tot Breskens heeft de Z.H.R.M. Stellendammers in dienst. Behalve het verdwijnen van een specifiek oud-hol- lands bedrijf als de visserij, die toch al zo teruggedrongen wordt, zou ook het reddingwezen er door worden gehandi capt. Wat de meer materiële kant van de zaak betreft, mogen de volgende gege vens ter toelichting dienen. De bevolking telde eind oktober 1956 1802 zielen, verdeeld over plm. 500 ge zinnen, waarvan 57 specifieke vissers gezinnen met 85 varende vissers. Daar bij komen de bedrijven der garnalen- handelaars, de pellerijen (zo genoemd ofschoon er niet in gepeld wordt), 5 In getal met hun personeel. Dit omvat 15 personen. Verder zijn er bij te rekenen 2 gamalendrogerijen met 5 man perso neel en een ijsfabriek met 3 man per soneel. Vervolgens de leveranciers van visserijbenodigdheden, kolen- en olie- handelaren, agent van het Bedrijfschap en mijnmeester, de ambachtslieden, waarvan met name de smeden en tim merlieden voor een groot deel van de visserij bestaan en niet te vergeten de winkelstand, die zeer veel belang bij de visserij en het pellen der garnalen heeft. Naast de visserij is een voorname bron van inkomsten in de gemeente het garnalenpellen. Met Volendam behoort Stellendam tot de plaatsen met de grootste pelcapaciteit in Nederland. Van de 500 gezinnen pellen er min of meer regelmatig 240, d.i. ongeveer de helft Hieruit blijkt, dat zeer veel niet-vissers gezinnen ook groot belang bij de vis serij hebben. In 1954 is er in totaal aan pelloon uitbetaald ruim 100.000.in 1955 ruim 140.000.— en in 1956 ruim 143.000.zodat het garnalenpellen voor de helft der inwoners een belang rijke, voor menigeen zelfs een zeer gro te nevenverdienste betekent. AUes bijeengenomen zou dus het ver dwijnen van visserij en pellerij een zwa re slag voor de gemeente betekenen. Mohaitiunedaanse bevolking in 20 ja,ar verdubbeld Gedurende de laatste tvrintig jaren is het getal aanhangers van de Islam in Afrika verdubbeld en gestegen van 40 op 80 miljoen althans volgens de schattingen van de Academie voor poli tieke en morele wetenschappen, te Pa rijs. Deze toeneming moet voor een goed deel, aldus deze Academie, gesteld worden op de snelle natuurlijke aanwas der Afrikaanse bevolking, vooral van de Moslemse bevolking in Egypte en andere Noord-Afrlkaanse landen. Van de 130 miljoen inwoners van Midden- Afrika zijn er zo verklaart deze Parijse Academie, 28 miljoen Moslims, 13 mil joen r. katholieken, 4 miljoen protestan te» en 86 miljoen heldenen. Nato-conferentie te Bonn. Minister Luns tijdens het uitspreken van zijn rede. Zodra met de afdamming van het Ha ringvliet een begin werd gemaakt werd door enkele personen het initiatief tot oprichting van de Plakkeese Rondvaart- dienst genomen, die voor belangstellen den boottochten organiseert naar de Delta-werken in het Haringvliet. De initiatiefnemers hebben om deze plannen te kunnen uitvoeren een rond vaartboot aangekocht, die voldoet aan de eisen, welke hieraan kunnen worden gesteld. Het is een zeewaardige boot, bevattende 50 zitplaatsen en voorzien van een prima geluidsinstallatie, radio enz. Eveneens kunnen aan boord verver singen worden genuttigd. Een stewar- des geeft een explicatie over de Delta werken. De boot is ruim 15 m lang, 3.20 m breed, heeft een diepgang van 1.10 m en heeft voorheen dienst gedaan als rondvaartboot op de Noordzee te IJmui- den. Wij juichen het plan van de „Plak keese Rondvaartdienst" van harte toe, aangezien hierdoor de bevolking van ons eiland in de gelegenheid wordt ge steld zich op de hoogte te stellen en te houden van de werken in het Haring-. vliet, welke van zoveel belang zijn voor Goeree-Overflakkee. Het ligt in het voornemen, dat vrij dagmiddag, 10 mei a.s. de eerste rond vaart zal worden gehouden, waarvoor diverse officiële personen zijn uitgeno digd. Zaterdagmiddag, 11 mei a.s. zal met de vaste dienst een aanvang worden gemaakt om 14.00 uur vanuit de haven van Stellendam. De vertrektijden zijn vastgesteld als volgt: dageUjks om 14.00; 16.00 en 19.00 uur. Zondags GEEN dienst. Naar wij vernemen is de prijs 1.75 per persoon, voor kinderen tot 14 jaar 0.75. In de morgenuren bestaat voor groe pen, scholen ,verenigingen e.d. de mo gelijkheid een rondvaart te maken. Spe ciale tarieven worden hiervoor bere kend. Voor het maken van dergelijke rondvaarten kan men zich wenden tot de directie, p.a. Haagsestraat 82, tele foon 01879—205, na 5 uur: 01879—379. Voor het overige verwijzen wij U naar de advertentie in ons blad van vrijdag a.s. MIDDELHARNIS Kerkdienst. Zaterdagavond 7 uur zal in de Ger. Gem. alhier optreden de heer P. Blok, (theol. student te Rotterdam). OUDE TONGE Sclieepi;oart.' In de afgelopen week kwamen binnen 1 schip grind, 1 met zand, 1 met kistenhout en 2 met kolen geladen. Er vertrok 1 schip graan en 1 tnet aardappelen. Vakantiebonnen. De Ie zomerinleve- ring van vakantiebonnen voor de land bouw kan geschieden op zaterdag 11 mei van 6 tot 8 uur bij de penningmees ter der N.C.L.B. L. Brinkman, Bern- hardstraat 21. Zaterdagmiddag is ev van 3.30 tot 5 uur nog gelegenheid in het Herv. Ver enigingsgebouw der Herv. Kerk tot het betalen van zitplaatsenhuur. Burg. Stand. Overleden: Anna Chr. Kooijman, 83 jaar, wed. van- D. L. Luijendijk; Maria Buijs, 84 jaar, echtg. van Joh. Everaars. Vertrokken: W. P. Helleman en gezin naar Spijkenisse; J. C. Kievit en gezin naar Nieuwe Tonge; P. A. Parree- Meijers naar Sominelsdijk; J. M. van den Ouden naar VLaardingen; M. J. Nijsse naar Frankrijk; C. P. M. v. Ot- zel naar Rotterdam en J. Bezemer-van Zanten naar Rotterdam. Ingekomen: P. L. de Vos van Oolt- gensplaat en J. v. d. Doel-Luijendijk van Nijmegen. OOLTGENSPLAAT Burg. Stand over de maand april '57 Geboren: NeUy Adriana, dochter van E. Hotting en A. W. van den Heuvel; Adri ana Jozina Maria, dochter van J. C. Ypelaar en J. M. Nugter; Pieternella Hendrika dochter van C. Labée en H. de Wit; Kaatje dochter van L. Troost en M. M. Akershoek. Ingekomen: C. Donkersloot en gezin van Wieringermeer; Helena Zwart van Willemstad; Baaltje Westdijk en kinde ren van Gouderak; M. C. van Nieu- wenhuijzen en gezin van Slochteren; W. de Bloois en gezin van Den Helder; M. Heijkoop en gezin van Purmerend; Arendje N. van Dam Jd. van Dirksland; Het vervolgverhaal „De vrouw van Bertus Laanveld" is afgelopen. In dit nummer is het slotstuk geplaatst. Vrijdag a.s. hopen we met een einder verhaal te beginnen, dat, hoewel van een ander genre, zeer spannend is. De titel luidt: door HUGO lUNGMANS 'Deze titel doet begrijpen, dat het hier over een jonge vrouw loopt, die op iemand wacht en haar gegeven woord getrouw blijft. Dat is inderdaad zo. Maar meen nu niet dat het enkel een liefdes geschiedenis is. Dat speelt pas aan het begin en aan het einde. Waar het eigen lijk over gaat, daar vertellen we bö de plaatsing van het eerste stuk in ons vrijdagnummer nog wel wat van. Toos Huibrechts van Den Bommel. Vertrokken: P. L. de Vos W.Bz. naar Oude Tonge; P. D. Knöps naar Stad aan 't Haringvliet; J. de Ruiter Sz. naar Middelharnis; Dingena C. Dorsman naar Emmeloord (N.O.P.); Johanna C. Hobbel naar Ouddorp. Slachtbewijzen. In de maand april werd op de gemeente-secretarie slechts 9 bewijzen voor huisslachting van een varken uitgereikt. STAD AAN 'T HARINGVUET Duivensport. Uitslag wedvlucht P.V. De Rode Duif vanaf Vilvoorde gehouden 4 mei. Afstand 91 km. Aankomst eerste duif 14.18.29 uur, laatste duif 14.41.40 u. Mijs-Beijer, 1, 3, 4, 12, 39; A. C. Kop penaal 2, 6, 7, 9, 14, 15, 16, 21, 22, 23, 25, 26, 29, 37; Gebr. v. d. Valk 5, 32, 42; W. Bevaart 8, 40; A. A. Jans 10, 19, 41; Trommel-v. d. Boogert 11, 13, 17, 19, 20, 24, 27, 28, 30, 31, 34, 36; J. de Vos 33, 35. Inlevering vakantiebonnen. Vakan tiebonnen van de landbouw geldig tot 30 april 1957 kunnen ingeleverd worden op dinsdag 7 en woensdag 8 mei. nam. van 7 tot 9 uur bij J. de Vos, Kerkstr.- 6 Stad aan 't Haringvliet.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1957 | | pagina 1