Fabriekshal van ,,Vicioria" ie Dirksland officieel open gesteld Gebrs kaptein FABLO SHIRTS De ioekomsi van de Siellendamse visserij 30e Jaargang PRINS TTRNDBIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHAENIS Redactie en Advertenties uitsluitend Telefoon K 1870—2629 Na 6 uur 's avonds Telefoon K 1870—2017 Giro 167930 Chr. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN ABONNEMENTSPRIJS 1.90 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond llllllllllll MEDITATIE Paulus Paasbegeerte Mevr. V. Heyst klopte op de deur, die zich vanzelf opende! TEL. 01870-2004-2205 V Mevr. Mijs voor het Roode Kruis naar Wenen Fa. C. van Wezel Zn. Vrijdag 3 mei 1957 No. 2594 Korte beschouwing n.a.v. het des betreffende „Rapport". In het enkele weken geleden ver schenen rapport inzake de gevolgen van de afdamming van het Haringvliet voor de Siellendamse visserij, samen gesteld door de voorzitter van de Vis sersvereniging „Samenwerking", heeft deze een overzicht gegeven van de ge hele problematiek betreffende deze ma terie. Daardoor heeft het schrijven van dit rapport veel tijd en studie gekost. Er moesten vele besprekingen gehouden en correspondentie gevoerd worden met allerlei deskundigen: vissers, hande laars, ingenieurs, de partements-auto- riteiten en ambtenaren, biologen, vis serijinspecteurs enz. Toen een half jaar geleden het rapport klaar was en de vissersvereniging het in zee wilde stu ren, bleek, dat het gemeentebestuur er zich zeer voor interesserde en het, in dien men het over de inhoud eens kon worden, gaarne in gezamenlijke ver antwoordelijkheid wilde publiceren. Het bestuur van de vissersvereniging, het grote belang inziende van zulk een of ficiële ruggesteun, was daartoe gaarne bereid. Er zijn toen enkele conferen ties gehouden, waarin de inhoud van het rapport aan een welwillende kritiek is onderworpen door gemeentebestuur, visserij-deskundigen enz., hetgeen tot gevolg had, dat met instemming van de rapporteur een aantal wijzigingen en toevoegingen werd aangebracht, ter wijl er nu tevens gelegenheid was, na dere mededelingen omtrent het gepro jecteerde verloop der afdammingswerk- zaamheden in te vermelden, zodat het rapport ongetwijfeld aan waarde en ak- tiviteit heeft gewonnen. Deze zeer vruchtbare samenwerking tussen ge- meenetebestuur en vissersorganisatie heeft er tenslotte toe geleid, dat de pro blemen van de Siellendamse visserij en daarmee ook die van de dorpsgemeen schap in geordend verband aan de Re gering, diverse waterstaats- en visserij- instanties en via de pers ook aan het Nederlandse volk konden worden uit eengezet. Wij kunnen uit de beste bron ver zekeren, dat het totstandkomen van dit rapport in de grootste harmonie is ver lopen en dat het niet moeilijk is ge weest, divergerende standpunten te co ördineren. De enige wanklank kwam uit de mond van het raadslid Keijzer, die bij de behandeling in de Raad van het voorstel van B. en W. om 300 gld. uit te trekken voor de uitgave ervan de venijnige vraag stelde, of het hele rapport dit geld waard was. We zullen hier maar niet nagaan, waarom ge noemd raadslid zo hatelijk uit de hoek kwam, omdat insiders dit wel begrij pen. Hij wist blijkbaar niet, dat diverse rijks-, provinciale en andere instanties op zulk een rapport zaten te wachten; dat het voor de autoriteiten en deskun digen, die het concept gelezen hebben, als een degelijk stuk werk was gekwa lificeerd en dat door de besprekingen met ingenieurs van de Rijkswaterstaat reeds vóór de publicatie een zeer be langrijk succes werd behaald voor de visserij. Wanneer men het kaartje van de af damming bekijkt en in het tweede hoofdstuk de uitvoering ervan leest, zal men tot de conclusie komen, dat één der voornaamste bezwaren en moeilijkhe den voor de toekomstige ontwikkeling van de Siellendamse visserij hierin ge legen was, dat aanvankelijk de afslui ting van het Zuiderdiep de verbin ding tussen de haven en de visgronden in het Goereese Gat zou plaats vin den in 1959, terwijl de nieuwe havens aan de noordzijde van de plaat Scheel- hoek pas in 1965 klaar zijn. Hierdoor zou een situatie zijn geschapen, die zeer waarschijnlijk voor de uitoefening van de visserij funest zou worden, daar de praktische moeilijkheden vrijwel oplos baar zouden zijn. Dit nu is met de Deltadienst van de Rijkswaterstaat be sproken en deze heeft hiervoor zoveel begrip gehad, dat zij al het mogelijke wil doen om de werkzaamheden zó te regelen, dat de Stellendamse vissers door het Zuiderdiep uit en hi kunnen blijven varen totdat de nieuwe buiten en binnenhaven ten zuiden van de spui- sluizen geheel of nagenoeg geheel klaar zijn. We menen hierin te mogen zien enerzijds een succes voor de aktiviteit Van de vissersvereniging, doch ander zijds ook een bewijs van de zeer grote tegemoetkomendheid van de Rijkswa terstaat ten opzichte van de visserijbe- langen. In visserijkringen is men nogal eens ontstemd over de geringe mede werking van de Waterstaat als het over visserijmoeilijkheden gaat, maar hier is nu, dunkt ons, een prachtig voorbeeld van een juist begrip voor de problemen Geé^n twijfel •nogelijk... ONBEPERKTE OP Dl VIKING HAZETFABRIEKEN TE ZEVENBERGEN „Opdat ik Hem kenne en de kracht Zfjner opstanding". Filip. 3 11 I. Kende Paulus Christus dan niet, toen hij dit woord neerschreef? Zeer zeker, lezers! Zelfs zoals weinigen Hem ge kend hebben. Hij was daarom ook ruim schoots in staat, om anderen te onder wijzen. Maar... wat hem geopenbaard is geworden, dat wil hij nu ook persoon lijk ervaren. Wordt er door U óók zo verlangd naar CShristus en Zijn weldaden Zijt ge reeds uit de leegheid en de waardeloosheid van uw zondig bestaan geworpen op de volheid en heerlijkheid van Hem? Is er, door de aanvankelijke openba ring van Hem, die neerkwam in onze armoede, nu ook een hartelijke begeerte geboren om vóór Hem en uit Hem en tot Hem te leven? D^^r moet het om gaan, wil 't wèl zijn. Paulus brengt alles wat hij be geert in verband met Hem! „Dat ik Hem kenne". Eerst Jezus! Dan, de kracht Zijner opstanding. Let op de volgorde. Geen leerstellingen, geen geboden, geen erva ringen buiten Christus om! Een geloofs leer zonder Christus, is als een ledig graf. De leer met Christus is een verhe ven troon, die de Koning draagt. Zon der Christus kunt ge niets doen, maar mèt Christus kunt ge veel vrucht dra gen. Een prediking kan opzichzelf zuiver en gezond zijn, maar toch alle zalving missen. Dan wordt er in gemist de ver kondiging van de Persoon van Christus, zoals Hij zich door de werking des H. Geestes in het hart der gelovigen ver klaart. Omdé.t te kunnen, is nodig zelf te kennen! Christus te kennen! De kracht Zijner opstanding en de gemeenschap Zijns lijdens. Het is, mede om zijn ambtelijke be diening recht te kunnen beoefenen, dat Paulus om deze zaken smeekt. „De kracht Zijner opstanding". Dat is de kracht, die triumpheert over de macht des doods. Dat is Godde lijke macht. Als het leven heeft opge houden, heeft noodzakelijkerwijs ook alle macht van de mens opgehouden. De dode kan zichzelf niet in 't leven terugroepen, dat kan zelfs een ander levend mens, al ware het de knapste medische professor, niet. Maar Jezus gaat de dood in met het woord: Ik heb macht het leven af te leggen en het zelve wederom te nemen. De dood, die na de zondeval het laatste woord scheen te hebben, moest zwijgen voor de levenskracht van de Zone Gods. God heeft eenmaal de vloek uitge sproken over de zonde en die vloek was de dood. Dat bewijst dat alleen de Heere zelf boven die vloek en boven die dood staat. Waimeer dus Christus ten derde dage uit de doden verrijst dan is dat een zegel Zijner Goddelijkheid. ,,En alzo", zo betuigt Paulus te Anti- ochië, „Wij verkondigen U de grote be lofte, die tot de vaderen geschied is n.l. dat God ze vervuld heeft aan ons, hun kinderkens, als Hij Jezus verwekt heeft." En nu is de opstanding een dusdanig bewijs Zijner Goddelijkheid en Goddelijke zending, dat deze zonder dezelve te niet wordt gedaan. Daarom schrijft Paulus: Indien Christus niet opgewekt is, zo is onze prediking ijdel en ijdel is ook ons geloof". Daarom heeft Satan, door middel van zijn dienaars in de kerk telkens weer het offensief geopend op dit feit en het trachten te loochenen, door vóór te ge ven dat de opstandingsgeschiedenis, slechts een s.mbolisch verhaal in de Bijbel is en dus aUe werkelijkheidszin mist. Maar... Indien Christus op Goede Vrijdag gestorven was en verder in 't graf gebleven, wat was Zijn dood dan boven die van anderen geweest? Maar nu is het een gans enige geweest Ben onfeilbaar bewijs van het gezag, de kracht en de heerlijkheid van Jezus van Nazareth, de Zone Gods. Het is voorts opmerkelijk gemeente, dat de opstanding van Christus, juist die opstanding, voor de discipelen een krachtbron is geweest voor hun predi king. Daarop grijpen ze altijd weer te rug. Dö.é,rdoor kunnen zij Zijn Naam met grote vrijmoedigheid prediken. Eén hunner had hand en vinger gestoken in zijn wonden. Anderen, hebben met Hem gegeten en gedronken. Petrus getuigt: „Deze Jezus heeft God opgewekt, waarvan wij allen getuigen zijn." De kracht van dit getuigen zijn, gal geloofsmoed om stervend voor de zaak des Heeren, vast te houden aan de op standing. Die kraohtder opstanding is ook een kracht ter rechtvaardiging. Het is niet alleen een zegel, maar ook een kwitantie Op de Paasmorgen ontvangt Christus in Zön opstanding het bewijs, dat alle strafbepalingen, die Hfl plaats bekledend voor Zijn kerk op Zich genomen had, volledig zijn vervuld. Het wordt daarom nooit Pasen, zonder dat het Goede Vrij dag is geweest. De Goddelijke gerechtig heid vordert: „De ziel die zondigt, zal sterven". Christus is gestorven! Hij is in de wereld gekomen om de Wet te handhaven door zichzelf ten of fer te geven. Daardoor heeft Hij 't hand schrift, dat tegen ons was, uitgewist. Er is een vlakke weg gekomen inplaats van de bergen van schuld, die 't uitzicht op de Godsstad verhinderden. En nu betuigt ons Zijn opstanding, dat inderdaad alle gerechtigheid ver vuld is. Dat het woord „Het is vol bracht", aan 't kruis uitgeroepen, eeu wig wAdr is. Dat het kleed der gerechtigheid is af- gesponnen tot de laatste draad toe. Nu is er green enkele reden meer om hier in de staat der vernedering op aar de te vertoeven. De weg naar Huis, ügt voor Hem open. Heeft Hij éérst in ver houding tot de eerste Persoon van 't Goddelijk wezen gestaan, als van be schuldigde tot Rechter, was Hij de Va der kwijt, was Hij God kwijt, zodat Hij inplaats bekledend heUe-lijden klagen moest: „Mijn God, mijn God waarom vergeet Gij Mij", in de opstanding heeft Hij de volledige aanneming tot kind weer ont vangen. En, omdat dit alles plaatsbe- kledend is, heeft Hij daarmede verdiend de aanneming tot kinderen van de Zij nen. Paulus zegt dan ook ih de Efeze- brief„Die ons heeft aangenomen in de Geliefde". Zo maakt Christus de verworven ge rechtigheid op Golgotha, op Pasen deel achtig. Zo wordt in de ervaring der ziel uit de vrucht vanhet volbrachte werk van Christus, die ziel door de Vader vrij ge sproken van schuld en straf. Dirksland C. J. Kesting (Wordt vervolgd) van de visserij en een ernstig pogen om, indien dit technisch mogelijk is, de moeilijkheden tot een minimum te re duceren. Het staat dus nu al wel vast, dat door dit rapport en de inleidende be sprekingen, voorzover we dit thans kun nen vooruitzien, één der voornaamste bezwaren in de overbruggingsperiode tijdens de damwerkzaamheden zal ver vallen. Dit is van vitaal belang voor het behoud der visserij, want o.i. zou het grootste deel van de vloot deze moeilijkheden niet te boven zijn geko men. De samensteller van het rapport moest in de formulering zijner conclu sies en de strekking zijner betogen met twee factoren rekening houden: ten eerste het grote belang voor de vissers en de gemeente van het behoud der visserij en ten tweede de noodzaak van een reclitvaardige schadevergoedings- en uitkeringsregeling voor degenen, die tengevolge van de afdamming hun be drijf moeten stopzetten. De vraag is wel gesteld, wat nu eigenlijk het belang rijkste is. Dit schijnt inderdaad een zonderlinge vraag, maar zij is het ge volg van een zeer onjuiste visie op de mentaliteit van de Stellendamse vissers. De zaak is namelijk deze, dat som migen uit het feit, dat deze vissers niet voldoende met hun tijd zijn meegegaan en hun bedrijf niet hebben gemoderni seerd, de conclusie trekken, dat ze lie ver er met schadevergoeding uitstappen dan onder veranderde omstandigheden het bedrijf voortzetten. Vandaar de vraag. Het antwoord hierop kan lui den, dat er ongetwijfeld schippers zijn, die op gevorderde leeftijd zijn en zon der opvolger, die tegen de nieuwe situ atie niet meer zijn opgewassen. Ander zijds zullen degenen, die visser in hun hart zijn en nog in de kracht van hun leven, niets liever willen dan blijven in de visserij. Uit het feit, dat thans vele vaartuigen worden voorzien van z.g. boomkorren, met welk vangstap paraat meer te verdienen is, blijkt wel, dat de Stellendammers ondanks de toe komstdreigingen geen defaitistische houding aannemen, doch met vertrou wen hun bedrijf blijven voortzetten. Maar omdat enerzijds zonder twijfel een aantal in moeilijkheden zal komen en anderzijds, indien enigszins blijkt, de visserij voor SteUendam behouden moet blijven, moest in het rapport zo wel met het één als met het ander re kening worden gehouden, doch is zeer beslist in elk geval niet de klemtoon gevallen op een mogelijke liquidatie. Overigens dient men in het oog te houden, dat er zoveel onzekere factoren in het spel zijn inzake de toekomst mogelijkheden van de garnalenvisserij, dat het uitgesloten is een enigszins be trouwbare prognose te geven van de verdere ontwikkeling. De toekomst zal uitwijzen of de visserij de overbrug gingsperiode tot 1965 goed doorkomt, of het Goereese Gat niet te veel gaat ver zanden, of de gamalenstand nog een rendabele bedrijfsvoering toelaat, of de nieuwe havens bruikbaar zullen zijn etc. Het rapport geeft omtrent deze en andere punten echter beschouwingen, die van nut kunnen zijn bij de beoor deling van wat moet gebeuren, t.o.v. deze visserij. De nieuwe fabriekshal, te Dirksland, onderdeel van de Victoria biscuit- en chocoladefabrieken te Dordrecht, is Maandag 29 april officieel open gesteld. Zoals in een van onze vorige nummers gemeld is deze fabriekshal, waarin de z.g. cafénoirs worden afgewerkt enige weken geleden reeds in werking ge treden, waar een aantal mannelijke werknemers emplooi in hebben gevon den. Het heugelijke feit, dat Dirksland zijn eerste industrie van buitenof heeft verkregen, heeft men niet ongemerkt laten voorbijgaan. Er is een feestelijk tintje aan gegeven, óók voor het personeel, die 's avonds in Hotel Meyer te Middelharnis een gezamenlijke rnaaltijd nuttigden en in Hotel Spee te Som- m,elsdijk door de directie een feestavond werd aangeboden. Bovendien wer den de kinderen van alle scholen op Vietoria-heerlijkheden getracteerd. De opening van de fabriekshal was opgedragen aan de echtgenote van de bur gemeester mevr. A. L. H. van Heyst-Kreiter, die met een mooie versierde hamer 3 klappen op de deur gaf waarop deze openging en het gezelschap kon binnentreden. Het was het „Sesam open U" uit het sprookje van AU Baba, weer eens iets anders dan een sleutel in het slot steken of een lint door knippen! In het verenigingsgebouw waren maandagmiddag met de directie van de Victiriafabriek te Dordt een aantal ge nodigden bijeengekomen van wie we noemen de directeuren J. M. Redelé en J. L. Nienaber, dhr. J. Breevaart, adj. directeur. Mr. J. A. H. J. v. d. Dussen, burgemeester van Dordrecht, burge meester D. van Heyst met de wethou ders Zoeteman en van 't Geloof (alle genoemden met echtgenoten) de raads leden; burgemeester van Hofwegen; secr. Goemaat; architect Vreugdenhil; vertegenwoordigers van de aannemers de fa. Nodelijk en diverse staffunktio- narissen van het Victoriabedrijf. De heer Redelé heette de aanwezi gen welkom inzonderheid dhr. en mevr. van Heyst, waarbij hij de burgeftiees- ter de motorische kracht noemde bij de vestiging van het nevenbedrijf van Victoria te Dirksland. Veel dank bracht spr. aan de burgemeester van Dord recht, dhr. V. d. Dussen, dat hij deze opening wilde bijwonen. Hij complimen teerde deze burgemeester met zijn be noeming tot officier in de orde van Oranje Nassau (applaus). Ook tot de andere aanwezigen richtte spr. een wel komstwoord; zich richtend tot de he ren van het Arbeidsbureau verzocht hij hen het arbeidspotentieel maar niet al te ruim voor te stellen, om op dit eiland niet dezelfde spannigen op de arbeids markt te krijgen als op het vasteland. De opening Na deze begroeting begaf het gezel schap zich naar de nieuwe fabrieks hal aan de Philips Hoofjesweg, waar mevr. van Heyst-Kreiter drie kloppen op de deur gaf en de boven omschre ven opening verrichtte. Mevr. V. Heyst dankte vooraf de di recteur dhr. Redelé voor de eer haar te beurt gevallen en wenste hem veel suc ces met de nieuwe onderneming, mede tot welzijn van de gemeenschap van Dirksland en omgeving. Bij het binnentreden stonden de meis jes in twee keurige rijen geschaard. door welke haag het gezelschap de fa briek betrad. Een hartelijke begroe ting volgde met de alg. leidster van deze meisjes mej. Annie Broeders uit Oude Tonge (zie foto). Er werd een rondgang door de fa briekshal gemaakt, de machinerie en de grote oven waar de cafénoirs in worden verwerkt, bezichtigd. Aan de andere zijde van de hal bevindt zich een lopende band, waar een aantal meisjes biscuits in assorti verpakken. Een en ander had grote belangstelling bij de genodigden. Felicitaties Na deze bezichtiging verzamelde men zich in de cantine van het gebouw, waar de heer Redelé een korte uiteen zetting gaf van het ontstaan van de Victoriafabriek te Dordt en ook, om welke reden de fabriekshal en het in- pak-atelier te Dirksland is gesticht. We kunnen deze uiteenzetting voorbijgaan, omdat we dit in een van onze vorige nummers breedvoerig hebben opgeno men. De heer Redelé dankte allen die aan het ontstaan hadden medegewerkt en beklemtoonde dat men na deze open stelling niet moest denken, dat het ge brek aan personeel is opgeheven. We kunnen aldus spr. steeds nog meis jes plaatsen. Tot mevrouw van Heyst sprak de heer Redelé een dankwoord voor de opening en overhandigde haar als her innering een fraai wandbord, gebakken bij de fa. Goedewaagen. Aan de ene zijde was het wapen van Dordt aan gebracht en aan de andere zijde dat van Dirksland, met de datum van de opening. Verder bracht spr. dank aan de fa. Mulder, fa. v. d. Heyden, admin. kan toor Albregts, de Emgo en de fa. Kas- lander voor de bloemenhulde. Ook het gemeentebestuur had een prachtige mand met bloemen gezonden met het bijschrift: „Woar eens de ploeg trok de akker, Victorientje is nu voor de bakker!" De opening van de nieuwe Victoriahal geschiedde maandagmiddag door de burgemeesteresse, mevr. van Heyst-Kreiter. Door 3 kloppen op de deur, werd de poort geopend. Zij neemt hier van mej. Annie Broeders uit Oude Tonge een bloemenhulde in ontvangst, namens de vele inpaksters, die in een dubbele haag in de opening stonden geschaard. In het midden de heer Redelé, direc teur van de Victoria biscwit- en chocoladefabrieken te Dordrecht. Burgemeester van Heyst zag vandaag de bekroning op het werk van „Victo ria" en ook aan de gegeven medewer king. Dat deze eerste industrie is ge vestigd is niet om het agrarische karak ter van de streek te ondermijnen aldus spreker, maar om het surplus van ar beiders en arbeidsters op te vangen. Spreker legde verband tussen industrie en landbouw, door de suikerbieten en het werken van zoet in de Victoria- produkten. Spr. noemde het prettig, dat door deze industrie weer minder men sen aan de pendelarbeid behoeven deel te nemen, maar plaats vinden in eigen gemeente. Hij dankte allen die hun me dewerking hebben verleend bij de tot standkoming van het bedrijf en ver heugde zich dat de burgemeester van Dordt zich vertegenwoordigde, wat ge tuigt van de goede verstandhouding tus sen Victoria en* het gemeentebestuur aldaar, wat moed geeft, dat het hier ook zal gaan. Spr. dankte de directie voor de tractatie van de schooljeugd wat zeer wordt gewaardeerd en besloot met.de wens dat deze nationale indus trie èn de ondernemers èn het perso neel, èn de streek ten goede zal ko men en er met het gemeentebestuur en de directie een goede verstandhou ding zal blijven. Contact Dordt-Flakkee Mr. V. d. Dussen, de burgemeester van Dordrecht, noemde „Victoria" een van de beste bedrijven in ons land, waar Dirksland nu „een loot" van ontving. Spr. zag de noodzaak in, dat de grote bedrijven wel moeten spreiden, gezien het gebrek aan personeel en vooral ook het woningtekort, dat in Dordt nog te gen de 5000 loopt. Flakkee is een goede klant van Dordt door elektriciteitsafname zei spr. en waar hij goede hoop had dat er met het eiland van Dordt en de Hoeksewaard spoedig een vaste verbinding zal ko men, gevolgd door die verbinding Flak- kee-Hoeksewaard, zag hij in dat de re latie Dordt-Flakkee in de toekomst nog inniger zal worden. Hij wenste de ge meente Dirksland geluk met de vesti ging van dit mooie bedrijf. Burgemeester P. W. Hordijk compli menteerde namens de Flakkeese Ge meenschap en prees het, dat in dit mooie bedrijf het overschot van man nelijke en vrouwelijke arbeidskrachten kon worden geplaatst. Het raadslid dhr. Dirk Poortvliet hield een speech in onvervalst Flakkees dialect en greep terug op de motorische kracht van b. en w. waarover de direc teur gesproken had en zei leukweg, dat de raad dan toch de motor is! Hij had opdracht om namens het gemeentebe stuur een gedicht in fraai gecalligrafeer- de letters aan de directie te overhandi gen, waarin de lof wordt bezongen over de totstandkoming van deze nieuwe fa briekshal. Het gedicht vervaardigd door de Ie ambtenaar ter secretarie de heer Geelhoed werd door dhr. Poortvliet voorgelezen en daarna aan de direc teur overhandigd. Dan volgden felicitaties van dhr. Best- man namens het C.N.V., van dhr. van Prooijen namens het N.V.V. en de Land arbeidersbond en van dhr. G. A. Win kels namens de Kath. Arb. beweging. Notaris de Vries sprak namens het overkoepelend orgaan der Dirkslandse Verenigingen, die er 48 zijn en een co mité hebben tot verkrijging van een Verenigingsgebouw. We waren eerst in „Odeon" zei spreker waar de directie van Victoria ons heeft uitgezet en vragen nu ook medewerking om tot een nieuw vereen, lokaal te komen al dus spreker, die voorts zijn gelukwen sen aanbood met het nieuwe bedrijf. Namens het Arbeidsbureau sprak dhr Brussaard, gaf een uiteenzetting wat er nog aan arbeidsoverschot op ons eiland was en zegde, namens dhr. d' Hont, al le medewerking toe het bedrijf van het nodige personeel te voorzien. De heer Stigchel voerde het woord als contactman van de Ondernemingsraad van het Victoriabedrijf. Dankwoord De heer Redelé was verheugd dat al len een goede indruk gekregen hadden van het bedrijf. Hij dankte alle spre kers, ook Ome Dirk voor het fraaie ge schenk dat een goede plaats zal krijgen. Tot notaris de Vries zei spreker dat Victoria wel een kleinigheid aan het nieuwe Verenigingsgebouw zal bijdra gen. Hij eindigde met ieder die aan de totstandkoming van de nieuwe fabrieks hal had medegewerkt te bedanken en schonk als aandenken voor het gemeen tebestuur een mooie zilveren sigaren doos, die op de raadstafel kan worden geplaatst. Bij het afscheid kregen alle genodig den produkten van de Victoria fabrie ken mee naar huis, zodat er aan deze opening nog een goede nasmaak ver bonden werd. Het personeel is 's avonds in Hotel Meyer een maaltijd en Hotel Spee te Sommelsdijk een feestavond aangebo den. ANNO 1870 Alleenverkoop van de bekende GLORIA PORT en de nieuwe ESMERALDO WIJNEN. SOMMELSDIJK Het bestuurslid mevrouw A. E. Mijs- Meyer van de afd. Middelhamis van het Nederlandsche Roode Kruis is be last met de leiding van het kamp „Alt Kettenhof" te Schwechat bij Wenen. In dit Roode Kruiskamp zijn een 400 a 600 Hongaren, meest studenten en andere jongeren, ondergebracht. Het is de bedoeling dat zij hier de maanden mei en juni zal blijven, waar na het kamp wordt opgeheven. Voor deze werkzaamheden is mevr. Mijs de eer te beurt gevallen bevorderd te worden tot majoor. Onze beste wensen vergezellen haar bij deze zware en verantwoordelijke taak. in 12 verschillende kwaliteiten Ieder in 6 verschillende modetinten FABLO REAL 10.95 FABLO REAL 11.95 FABLO PERFECT 12.95 FAÉiiO PERFECT 13.95 FABLO PACIFIC 12.95 FABLO TWILL 13.95 FABLO AMERICAN WHITE 15.25 FABLO AMERICAN COLLAR 15.25 FABLO TEXYLON16.50 FABLO NO-IRON 17.90 FABLO ELIANTO 17.90 FABLO SUPER 18.25 Zandpad 10—14 Telefoon 2596 MIDDELHARNIS

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1957 | | pagina 1