Schaakrubriek Zonne - brillen üyicigenezif Jaarvergadering Coop. Boerenleer)- bank MiddelharnisSommelsdijk Speeltuin te Middelharnis nadert zijn voltooiing Hoofdprijs Pji. ^Vk^ reclame-actie viel dlir. A. H. Nipius te Middelharnis ten deel VOOR HET BETERE FOTOWERK KOTSMA Omzet bereikte in 1956 een ongekende hojgte Een bedrag van f 1700.— in contanten werd hem uitbetaa Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS" Vrijdag 26 april 195 Dit maal een interessante combinatie stelling uit de in 1935 gespeelde partij tussen Landau en Scheltinga, waarin een winstvoortzetting voor wit aanwezig is. De stand na de dertigste zet was als volgt: Wit: Kgl, Db3, Tfl, Tf5, La3, pionnen e3, g2 en h4. Zwart: Kg8, Dd7, Tc3, Tf8, Pa4, pion nen a5, 64, f7, g7 en h7. Laten we nu eerst zelf gaan analy seren alvorens naar de onderstaande op lossing te kijken. Oplossing: Wit 31 Tf5 X f7 32 Tfl X f7 (Zelfde dreiging) 33 Tf7 f8 34 Db3 g8 ^- 35 Tf8 d8 Zwart Tf8 X f7. Er dreigde mat met Tf8 h7 h6. Het enigste. Kg8 h7 Kh7 g6 Zeer nauwkeurige pointe. Zie nier al le dame zetten 35 Dc7'of b7 of a7. Dan speelt wit 36 De6 Kh5 (Kh7 dan 37. Df5 g6 38. Td7 met dame winst) 37. Td5 g5. 38 g4 K x h4. 39 DhS enz. Op 35 Dc6 of b5, of f7 of f5 volgt 36. Td6 met verovering van de dame. 35 Dd7 g4. 36 Td8 db Kg6 h5 37 Dg8 d5 Kh5 x h4 (Indien 37 g5, dan 38 Df7 K X h4 39 Th6 enz.) 38 Td6 X h6 Zwart gaf het op want: 38g7 X ha, dan 39 Le7 Dg5 (Kg3 dan Dd6 40 L x G5 r, h6 x g5 41 D X e4 en 42 D x a4. J. en K. EINDLESSBN OP DE LANDBOtJW-WINTEKSCHOlLEN Mooie prestaties van Fiakkeese landbouwjongeren In de maand april is onze belangstel ling speciaal gericht gev/eest op die landbouwwinterscholen, waarop onze oud leerlingen gedurende twee winter- halfjaren het onderwijs hebben gevolgd. In deze maand worden namelijk op de landbouwwinterscholen de eindlessen gehouden en de diploma's uitgereikt. Van de 4 scholen, die één of meer onze leerlingen hebben bezocht, ontvin gen we van twee directeuren een uitno diging deze eindles bij te v/onen en ook de uitreiking der diploma's rnee te ma ken; en van deze uitnodiging hebben we gaarne gebruik gemaakt. Ondertus sen hebben we ook contact gehad met de jongens van de beide andere scholen, en het verheugt ons te kunnen medede len, dat al onze oud-leerhngen het er goed hebben afgebracht. Dimmen Hoek die de L.W.S. in Hoofddorp bezocht, is daar als eerste van 34 leerlingen ge ëindigd en hem is de gebruikelijke prijs voor deze prestatie, een mooi boekwerk uitgereikt. Op de R.K.L.W.S. te Roo- zendaal ontvingen Jan Buys uit Oude Tonge en Koos de Wit uit Achthuizen hun diploma en ook deze beide jongens hebben ons eiland op hun school op de juiste wijze vertegenwoordigd. Uit hun rapporten bleek ons, dat ze gepresteerd hebben naar vermogen; ze behoren tot de besten van de 32 geslaagde leerhn- gen. 10 april j.l. 's middags om 2 uur ver zamelden zich in de ruime aula van de R.L.W.S. te Dordrecht, de commissie van Toezicht, het personeel der school met de directeur ir. Rinsema en 26 leer lingen, de meesten met hun beide ouders en enkele genodigden. Ir. Rinsema heette alle aanwezigen hartelijk welkom, en zei, dat een dom per op de vreugde van deze dag werd gedrukt, doordat 5 van de 31 leerlingen niet voor een diploma in aanmerking konden komen, omdat ze niet aan de gestelde eisen voor het behalen van het diploma hadden voldaan. Dit nam echter niet weg, dat onder 1e geslaagden de stemming uitstekend was. Ze zaten allen te trappelen van on geduld de plaats van de voorzitter in te nemen, teneinde voor de aanwezigen het onderwerp in te leiden, dat ze voor deze middag hadden bestudeerd. De voorzitter zei, dat in de vergade ring van de C. v. T. des morgens gehou den, enkele bestudeerde ondervvferpen waren uitgekozen en dat bij deze keuze meer gelet was op de te behandelen on derwerpen, dan op de sprekers kwalitei ten. In verband met de beschikbare tijd konden niet alle leerlingen op het podi um verschijnen en moest een keuze worden gemaakt. Achtereenvolgens werden behandeld: de voor- en nadelen van de coöperatie, abortus Bang en haar bestrijding en het paard in de landbouw. Na ieder onder werp leverde de betrokken leraar de no dige critiek of gaf hier en daar een aanvulling. Alle onderwerpen werden op een prettige, enthousiaste manier voor gedragen, doch vooral de laatste spr., sloeg bij de aanwezigen duidelijk in. Het deed ons buitengewoon veel genoe gen, dat in deze tijd van mechanisatie en motorrisatie, waardoor de jeugd als 't ware bezeten is, een jonge man de moed heeft opgebracht, het paard in het middelpunt van de belangstelling te plaatsen op een v/ijze, die buiten alle lof verheven was. Natuurlijk werd een weinig overdre ven o.m. werd gezegd als een trac tor één wiel van de vier niet wil draai en, kan ze niet worden gebruikt, doch als van 4 paarden één ziek is, kan men met de 3 overige het werk doen doch vooral de veredelende invloed van de omgang met dieren en speciaal met paarden, werd op uitstekende Vvfijze naar voren gebracht. Natuurlijk werd ook een lans gebro ken voor de landelijke ruitersport. Na deze inleidingen reikte de burge meester van Dordrecht, als voorzitter van de commissie van Toezicht, met een toepasselijk woord de diploma's uit. Tevoren had hij de leerlingen er op ge wezen, dat 't vooral hun ouders zijn geweest, die hen in staat hadden ge steld om dit diploma te behalen. De vijf beste leerlingen werden apart naar vo ren geroepen en het deed ons genoegen, dat daaronder twee jongens van Flak- kee waren. Het diploma ontvingen Din- geman van der Mast en Henk van Prooyen uit Nieuwe Tonge en Hans Vis van Heemst uit Sommelsdijk. Op woensdag 17 april j.l. v/aren we aanwezig bij de eindles van de R.L.W.S. te Goes, die door een groot aantal ouders werd bijgewoond. Nadat de voor zitter van de commissie van Toezicht dhr. D. W. Lindenbergh, de aanwezigen onder wie ook de inspecteur van het landbouwonderwijs, dhr. ir. G. Veenstra, had verwelkomd, werden de 38 leerlin gen eerst aan de tand gevoeld, door de heer ir. L. Gebuys over erfelijkheidsleer en daarna door de leraar in het vak landbouwwerktuigen en motorkennis. Daarna reikte dhr. ir. Veenstra de diploma's aan alle 38 leerlingen uit. Eén van hen was Cor Gebuys uit Middelhar- nis. In zijn toespraak tot de geslaagden wees de inspecteur op het grote belang van het landbouwonderv/ijs, zowel voor de leerlingen als voor de landbouw in het algemeen. Zowel in Dordt als in Goes heeft een der leerlingen namens de gediplomeer den dank gebracht aan de heren leraren Zo hebben dus weer 7 oud-leerlingen onzer school dit jaar het diploma der landbouw-winterschool weten te ver werven. Dit diploma wordt ook heus niet cadeau gegeven er moet hard voor worden ge werkt en we kunnen verklaren; onze jongens hebben gelukkig ingezien, dat naast het bereikte diploma de erbij be horende cijferlijst van grote betekenis is. We feliciteren hen op deze plaats met het behaalde succes en hopen, dat ze inde toekomst van de verworven kennis veel profijt zullen trekken. Van zaterdag- 37 april v.m. 13 uiur t.in. maandag 29 april v.m. 9 uur. Middelharnls-Sommelsdijlc Afwezig de artsen Dogterom, Bakker en Wieringa. Voor spoedgevallen Arends arts, telef. 2001, Middelhamis. Öirkslaiid-Herkiiigen-Melissaiit: Afwkezig de artsen Elvé en Boot. Voor spoedgevallen Huisman, aits, Telef. 01877412, Melissant. Oost-Flaltkee: Afwezig de artsen Buth, Voogd en Bouman. Voor spoedgevallen de Man, arts, Telef. 01875301, Nieuv/e Tonge en Kramers, arts, Telef. 01873201, Oolt- gensplaat. ZONDAGSDIENST DIERENARTSEN Afwezig Wagner. Dienst heeft Ter- louw, Telef. 2357, Middelharnis. Huidzuiverheid Huidgezondheid Puistjes verdrogen door Purol-poedet Ondertussen gaat de tijd verder en nadert weer het toelatingsexamen voor de nieuwe cursus van de landbouwwin terscholen. We roepen daarom onze oud-leerlingen, die 20 maart j.l. onze school gediplomeerd hebben verlaten en die hun studie aan een landbouwwinter- school willen voortzetten op, maandag, 6 mei, 's avonds 7 uur, naar de I^ange- weg 109 te komen, teneinde een begin te maken met de voorbereiding voor dit toelatingsexamen. Ook voor de lagere landbouwschool begint 2 september a.s. de nieuwe cur sus. We verzoeken daarom de ouders van onze toekomstige leerlingen, hun jongens, die 7 achtereenvolgende leer jaren van de lagere school met succes moeten hebben doorlopen, schriftelijk of mondeling op te geven aan de Land bouwschool. In de maand juli zullen de adspirant-leerlingen een toelatingsexa men moeten afleggen in de vakken Ned. taal en rekenen, daarvóór moet worden overgelegd een verklaring van het hoofd der school, dat zeven klassen der lagere school met succes zijn doorlopen en een verklaring van de vader, dat het in zijn bedoeling ligt zijn zoon, behou dens onvoorziene omstandigheden, zo lang op de Landbouwschool te laten, tot dat deze gediplomeerd de school zal kunnen verlaten. De Coöperatieve Boerenleenbank MiddelharnisSommelsdijk hield vrijdag j.l. haar algemene ledenvergadering in Hotel Spee te Sommelsdijk onder voorzit terschap van de heer J. Doornbos, die na zijn openings- en welkomstwoord de nagedachtenis eerde van het kort geleden overleden bestuurslid, de heer M. Peekstok, die tal van jaren al zijn aandacht en goede zorgen aan het welzijn van de bank heeft gegeven. Gedurende enige ogenblikken stilte herdacht men de overledene en zijn werk, alsmede nog negen andere leden, die in het af gelopen jaar de vereniging door de dood ontvielen. Tot secretaris der vergadering werd benoemd de heer J. M. Jacobs, die als zo danig de notulen las en het jaarverslag uitbracht. Het verslag der bank begint zoals dat de laatste jaren gebruikelijk is met een globale terugblik op de financieel- economische ontwikkeling in ons land tijdens het afgelopen jaar. Als voor naamste feit is wel de verkrapping der geld- en kapitaalmarkt te vernielden, alsmede de daaruit voortvloeiende wij zigingen in de rente. Aanvankelijk waren deze symptonen voor de boerenleenbanken nauwelijks waarneembaar. De voorjaarscredietbe- hoefte in de landbouw nam weliswaar grotereafmetingen aan dan de vooraf gaande jaren, maar de aanv/as der mid delen was bev.':edigend. In de maanclen juli en augustus na men de besparingen evenwel over de gehele organisatie gezien a^., terwijl de ze in oktober geheel tot stilstand kwam. Deze factoren noopten het bestuur der Centrale Bank in Utrecht tot het ne men van een aantal maatregelen, die enerzijds de beleggings- en liquiditeits- grenzen der aangesloten banken nau wer aanhaalden en anderzijds voor een aantal beleggingen een verbod of be perkende bepalingen instelden. Wat de rentabiliteit der gezamelijke banken betreft, kan worden gezegd dat deze bevredigend te noemen is. De reserves der gezamelijke banken beliepen eind 1956 niet minder dan 76.200.000.—. Over de gang van zaken bij de eigen bank mogen wij zeer tevreden zijn! De omzet steeg wederom een enorm stuk en bereikte een ongekende hoogte. Het bestuur wijst evenwel in haar ver slag er op, dat bijzondere omstandig heden er toe hebben bijgedragen, dat deze de 60 miljoen (in ontvang en uit gaaf) overschreed. Dat blijkt ook wel wanneer wij be denken, dat deze in 1953 slechts 22 mil joen beliep. Hoe het ook zij de bank blijft zich krachtig ontwikkelen. Het aantal spaarders neemt ieder jaar met een kleine honderd toe, waaruit af te leiden valt, dat de boerenleenbank Op Goede vrijdag waren de Alkmaarse kaasdragers voor het eerst weer in hun witte pakken en kleurrijke hoeden gestoken. Het was dit keer bijzonder druk door de enorme stroom toeristen, die dit aardige schouwspel bijwoonden. Velen in Middelharnis zullen zich de laatste tijd hebben afgevraagd: waar blijft nu toch die speeltuin? Wij ver wonderen ons niet over die vraag. Wij, het bestuur, hebben dikwijls ons zélf die vraag gesteld. Wij nemen derhalve dit ongeduld het publiek niet kwalijk en vertellen er meteen bij dat het on geduld nu niet lang meer op proef zal worden gesteld. De speeltuin is in wor ding. Het organisatorisch gedeelte is vrijwel achter de rug, de opbouw is in volle gang en binnen zeer korte tijd zal de tuin officieel ingebruik worden ge nomen. Meerdere speelwerktuigen zijn reeds opgesteld en er is zelfs al wat gespeeld. Het is immers Paasvacantie en om de moeders het leven wat ge makkelijker te maken tijdens deze va- cantie hebben we gemeend maar vast wat te laten spelen. Het ledental, dat aanvankelijk veel te gering was, nee, het is dat nóg, loopt de laatste dagen gestadig op. Toch zijn er nog velen die als lid zouden moeten toetreden want: hoe meer leden, hoe meer de vereniging voor de kinderen kan doen en.ze hebben er toch zo'n plezier. Wij rekenen derhalve op alle nog niet toegetreden inwoners van Mid delharnis. Treedt toe, het is in uw eigen belang en in dat van uw kind! Tot nu toe was het zo, dat er niet zo nauwlet tend op werd toegezien of de ouders der spelende kinderen reeds lid waren. Dat kan natuurlijk niet zo blijven. Voor wat hoort wat! Binnen enkele dagen zullen aan alle kinderen der leden toe- gangskaarten worden uitgereikt en de toezicht houdende in de tuin zal dan regelmatig controleren. Geld is nu een maal de ziel van de negotie en zonder geld kan óók de speeltuin niet in stand worden gehouden. Het bedrag is overi gens gering: 5.per jaar, te innen in twee termijnen van elk 2.50 voor een geheel gezin, ongeacht het aantal kinderen dat volgens hun leeftijd voor de speeltuin in aanmerking komt. De ze leeftijd bedraagt t.m. 13 jaar. Het komt ons voor dat men voor dit luttele bedrag zijn kinderen de toegang tot de speeltuin niet zal willen ontzeggen. Nog afgezien van het feit, dat de kinderen op straat niet over de speelwerktuigen beschikken, wordt het spelen op straat met de dag gevaarlijker. Het verkeer, en met name het gemotoriseerde ver keer, neemt met de dag toe en dikwijls houdt men zich het hart vast als men ziet hoe nog jonge kinderen midden op de rijweg verdiept zijn in hun spel. Een kind dat speelt, kan in dit spel zo op gaan, dat het voor zijn omgeving nau welijks oog heeft. Vele bestuurders van voertuigen weten dat even goed als wij en houdenj daar ernstig rekening mee; toch kan het voorkomen dat ook zij zo'n spelend kind niet tijdig opmerken en dan kunnen de meest ernstige dingen gebeuren. Meerderen zeiden ons: die tuin wordt mooi, maar hij is veel te klein. Hij is klein, dat geven we toe. Toch, beter een kleine tuin dan geen tuin en er liggen wellicht nog mogelijkheden tot uitbrei ding. Het gemeentebestuur heeft al veel voor de vereniging gedaan en wij zijn er van overtuigd,dat het, indien de moge lijkheden daartoe aanwezig zijn, nog meer zal willen doen. Nodig is slechts dat alle belanghebbenden in Middelhar nis schouder aan schouder voor de speeltuin op de bres staan. Binnenkort wordt de kwitantie aan geboden. Wij rekenen op u. steeds meer als spaarbank voor de ge hele bevolking gaat fungeren. Ook het aantal rekeningcouranthouders steeg wederom niet onaanzienlijk. Het balanstotaal bedroeg per 31 de cember j.l. 4.429.275.26; het totaal der verlies en winstrekening 141.058.23. Men maakte een netto winst van 8. 722.60 nadat men 6.203.79 als interest van de reserve naar de reserveverreke ning had geboekt en bovendien nog 3.610.had gereserveerd voor de te be talen vennootschapsbelasting over het afgelopen jaar. De leden der bank mogen trots zijn op de ontwikkeling van hun bank. Het verslag besluit met de wens van het be stuur dat deze ontwikkeling zich zal bestendigen. Het jaarverslag verkreeg de voUe in stemming der vergadering, evenals de jaarcijfers, die als gewoonlijk uitvoe rig toegevoegd waren aan de agenda in balans-, verlies- en winstrekening enz. Dan volgde bestuursverkiezing. In de vacature wijlen de heer Peekstok werd gekozen de heer J. van den Doel, in de vacature Iz. Born de heer G. van Lente (tot heden lid Raad van Toezicht) waarna in de Raad van Toezicht werd benoemd de heer J. L. Koert en in de door benoeming van de heer Van Len te ontstane vacature eveneens in de Raad van Toezicht de heer M. K. van Eek. De agenda vermeldde een voorstel tot statutenwijziging, maar dat kon men niet in behandeling nemen omdat het bij reglemente vereiste aantal aanwezi ge ledew niet bereikt werd. Men houdt nu op donderdag 25 april opnieuw een vergadering ter afdoening van dit voor stel. Deze statutenwijziging zal ook inhou den dat de kassier, de heer Tieleman, zich voortaan directeur kan noemen. De vergadering eindigde met diverse mededelingen van bestuurszijde en met de gebruikelijke rondvraag. Hierbij werd o.m. door de heer A. van den Nieuwendijk gevraagd of het juist was, dat op het moment door de bank al leen gelden voor agrarische doeleinden beschikbaar worden gesteld, hetgeen de voorzitter in die zin bevestigde, dat ook andere sectoren van het bedrijfsleven middenstand voor credieten in aan merking komen zodra de geldmiddelen dat weer toelaten. Voorts betreurde de heer G. den Eer- zamen het dat de Bank niet in staat is geweest geld te geven voor de uitbrei ding van de landbouwschool; de voor zitter antwoordde daarop dat het be stuur gebonden is aan door de C.B. ge stelde grenzen; de liquide middelen moeten in de eerste plaats gereserveerd blijven voor de spaarders! Het heeft er veel van alsof Philips uit zijn grote voorjaarsreclame-actie van gratis radiotoestellen" en ,,geld terug van gekochte ontvangers" zij het geen prijzenregen dan toch wel een prij- zenbuitje voor Plakkee heeft gercsei'- veerd. In elk geval: er is weer een prijs ge vallen op dit eiland en welk een! Ont vingen eerst dhr. Koese te Stellendam, via fa. Huibrechtse te Middelharnis en daarna mej. Kooman te Dirksland via fa. Nieuwland elk een leuke kleine ont vanger, woensdag kwam de grote buit binnen en wel door terugbetaling van de kosten van een grote radio met pick up en wire-recorder aan dhr, A. H. Nipi us te Middelharnis, die deze apparatuur had betrokken via Radio Kerdel te Dirksland. Dhr. en mevrouw Nipius hadden al lang hun zinnen gezet op iets prima's en heel moois op radio- en gramofoon- gebied, waarna de Phillpsactie hun een goede gelegenheid toescheen om nu maar tot vervulling van de lang gekoes terde wens over te gaan; de keus viel op een Philips type PX 744 AD. Natuurlijk werd bij de levering een formulier afgegeven, waarop een niet afgemaakte limerick, die als volgt luidde „Een rover met vijftig vazallen Die gingen een dorp overvallen Want daar was de Sheik 'n Philips Radio rijk en dat maakte dhr. Nipius af met de regel ,N'aar zo'n buit voi geluid snakte allen!" Hij heeft het blijkbaar prima gedaai want woensdag ontvingen dhr. en mev Nipius de uitnodiging om nog eens Radio Kerdel te Dirksland aan te kc men en daar stelde de chef van d Philips Propagandadienst, dhr. Konin: hem in kennis van het feit. dat de juï de limerick dusdanig goed vond afgf maakt dat het gehele aankoopbedra moest worden terugbetaald. Dat gaf natuurlijk verraste en gezichten toen dhr. Koning in de winic van fa. Kerdel woensdagavond gulden in contanten in de handen vï de heer Nipius terug telde! Het zal je maar gebeuren, dat je zo' buitenkansje ten deel valt! Wij denb dat de heer en mevrouw Nipius tliai met meer dan gewoon welgevallen zii len zien op en luisteren naar het pracl tige radio- annex gramofoonmeubs dat hun huiskamer siert. De heren Kerdel en Comp. konden ook breed bij lachen, want die hebbt dan toch maar de leverantie verzorgi terwijl de winkeljuffrouw zich er oo al in opgewekte zin bij betrokken voelde. De grote Philipsprijsvraag loopt iic tot 30 april; daarna zullen alle 1000 gelukkigen bekend zijn, die of et tweede toestel of de aanschaffingsltoi ten terug ontvingen. Wie weet, mi; schien blijft het bui'tje wel boven Flal kee hangen 'en drupt er nog een pii neer! MIDDELHARNIS Beroepen. Uit het gestelde tweetal ds Hage van Nunspeet en ds K. de Gier van 's-Gravenhage is laatstgenoemde bij de Geref. Gemeente alhier beroepen. A.R. Jongerenclub. De A.R. jonge- renclub houdt woensdagavond 1 mei een propagandavergadering in het gebouw „Rehoboth" Kerkepad 7, Middelharnis. Sprekers zijn J. W. Ooms „Vandaag in de politiek" en ds. J. H. Zelle over: Hon garije, een teken aan de wand. Aanvang 7 uur. SOMMELSDIJK De voorjaarsmarkt die woensdag te Sommelsdijk werd gehouden trok veel belangstelling onder de boeren van Flakkee. Het voorjaars werk in de land bouw is achter de rug en de meeste landbouwers kwamen zich op de hoogte stellen van de stand van zaken op de markt. Veekopers hadden er hun jong vee gebracht, waar veel belangstelling voor was. Veel beesten waren er niet, althans niet in die mate als men dat kent van na de ramp. Wat er geboden werd, is echter verkocht. Biggen, vaar zen en wat melkvee veranderden van eigenaar. Paarden waren er niet. Dit vindt zijn oorzaak in het feit dat Flakkee gro tendeels gemechaniseerd is. Landbouw machines waren er te kust en te keur en de nieuwste vindingen werden ge toond, zoals een wied- en dunmachine, kunstmeststrooier en andere voor de landbouw zo onmisbare werktuigen. Ook de huisvrouwen konden er wel iets naar hun gading vinden, zoals bloe men en japonstoffen. De bloemenwagen had veel aantrekkingskracht en vele huisvrouwen namen een bloemetje mee naar huis. Op de gehouden voorjaarsmarkt van woensdag 24 april j.l. werden aange voerd: pinken 43 st; groot vee 6 st; graskalveren 40 st; vaarzen 50 st; fok- kalveren 3 st; biggen 61 st; varkens 5 St.; paarden 3 st. De prijzen waren als volgt: Pinken 500.—800.-—groot vee 800.—1050; graskalveren 280.380; vaarzen 658 —850; fokkalveren 120.—180; biggen f 50.— a 60.—. De handel was vlug. DIRKSLAND Beenbreuk. Het 6-jarig zoontje van P. Koppelman stak plotseling de kaai over waardoor hij aangereden werd door de wielrijder Kats uit Sommels dijk. De jongen kwam zo ongelukkig te vallen dat hij een gecompliceerde been breuk kreeg en in het ziekenhuis moest worden opgenomen. De wielrijder treft geen schuld. Hersenschudding. De heer W. Nieuw- land keerde terug als duo-zitter op e; bromfiets vanuit Ouddorp. Ter hoog van de Fortuindijk vloog het voonv uit de bromfiets waardoor beiden op t grond smakten. De bestuurder J. Dooi bracht het er goed af, maar de dui passagier W. Nieuwland kreeg een en stige hoofdwond en een hersenschu' ding. Hij moest naar het ziekenhii worden vervoerd. Goed afgelopen. Het 6-jarig zoont van L. V. d. Broek klom speelsgewij: op het zgn. rode hein (havenbrug). I jongen kon zijn evenwicht niet bewi ren en viel 4 meter naar omlaag in bijna lege haven op de stenen, tot gn te schrik van de omstander. De jongf werd spoedig naar boven gebracht bleek bijna geen blessures te hebbe Hij kwam met de schrik en een nat pi vrij. HERKINGEN Kerkdienst. A.s. zondag hoopt 10, en 6 uur voor de Ger. Gemeente op treden ds. Rijksen uit Vlaardingen. voormiddags bev. lidmaten en des sa een extra kollekte voor de Chr. Scho( GOEDEREEDE Het bestuur der afd. „Goedereedi van het Ned. Roode Kruis maakt kend dat a.s. dinsdag 30 april de alg mene ledenvergadering wordt gehoiM den des avonds 7.30 uur in het Ve' enigingsgebouw. Beneden 18 jaar geen toegang. In i pauze wordt een verloting gehouden t(^ bate van het Dunanthuis te Zeist I* te verloten artikelen zijn vervaardig door de meisjes van het Jeugd EoJ Kruis. f Na het officiële gedeelte worden ve? toond de films: Nog ligt het geld straat en Die letzte Brücke. voor uw ogen is het beste maar a) goed genoeg. Een goede zonnebi'- uit Wed. Kurvinks drogisterij iets duurder. Maar hij besciierr; uw ogen. OUDDORP Visserij. Dagvangsten van 150 tot 3» kg. Prijzen voor de pellerijen van tot 1.30; export 1.20 tot 1.46; tot 2.50 en slip f 1.90 per kg! Haven. Ingekomen 2 schepen rnet li len voor wintervoorraad. Vertrokken schip met schroot. Beurs. Goede vraag naar furoren ffl oplopende prijs tot 8.50 per h!.. bi' gen van 50 tot 60 gulden per stuJc Geslaagd. Aan de landbouwwinte school te Hoofddorp slaagde de heer Hoek (met lof) voor het eindexamen. NIEUWE TONGE Programma Oranjevereniging. Op april a.s. zal de muziekverenj ing Apoi lo een rondgang door de gen nte ffl' ken. Op 4 mei 18 uur vlagg* d -^tc 19.45 uur koraalmuziek v;- ie toi'e

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1957 | | pagina 2