knnt het beter ntuera dan DITQEf EH ais het om een dabbeltfe gaat! een tablet chocolade Wi^Wf Van otids de lekkerste WONING Paasbrood Plaatselijk Nieuws voor cent Boekbespreking Plastic muurv erf »d^ Te koop bij Inschrijving uit AKERSHOEK's BAKKERIJ Gezelschaps spelen Ook in onzen en halve ponden JViem«ijCr tatJaK ^13! erkend ae beste Gouden jubileum van dhr. Zaayer NIEUWS UIT ZEELAND ^^^^^^mm l« Een dubbeltje is weer geld! Van elke gulden die U bij De Gruyter besteedt wordt U een dubbeltje uitbetaald voor Uw kassabons. Is dat niet heel wat anders dan bij elke be stede gulden een dubbeltje toegeven Alleen bij De Gruyter krijgt U 10% korting op alle artikelen be halve suiker, zout en soda. Alleen De Gruyter kan dat, dankzij eigen moderne fabrieken, eigen verpakkings industrie, eigen expeditie naar 425 eigen winkels en vooral dankzij een grote omzet door honderdduizenden goede, trouwe klanten! m^^^!^^'^:i Bij elke aankoop van 250 gram koffie of 50 gram Oploskoffie (ter waarde van 75 cent) Geldig van 17 t/m 23 april 1957 De Gruyter's koffie Goudmerk 250 gram 258 6t. Roodmerk 250 gram 218 ct. Blauwmerk 250 gram 196 ct. Oranjemerk 250 gram 172 ct. Oploskoffie busje 50 gr. 245 Ct. Oploskoffie busje 25 gr. 138 Ct. Oploskoffie bus 200 gr. 910 Ct. sfSï^r gunstig gelegen te Ouddorp aan de Oude Nieuwlandseweg 8 genaamd „DE BREM» nabij het strand met groot omliggend terrein waaronder tuin met vruchtbomen zeer geschikt voor pension kad. gem. Ouddorp sectie B no. 1109 groot 21 a 80 ca eigiendom van, dhr. G. Roozemond. Behoudens toestemming van B. on W. te Ouddorp onmid dellijk na betaling in ge bruik te aanvaarden. Inschrijvingsbiljetten in te leveren uiteriyk dinsdag 16 april 1957 ten kantore van notaris A. A. EISSEEUW te Goedereede. Eet mei de a.s. feestdagen stationsweg 15 - Tel. 35? OUDDORP Monopoly Scrabble Board-script Ping Pong IJshockey Knikkerspelen Dam borden Schaakstuk ken enz. Kom ze uit zoeken in: Boekhandel DE WAAL Zandpad 118 - Middelbamis VERVOLG KANTONGERECHT SOMMELSDIJK Uitspraak 10.of 4 d. K.A. van Beek, Melissant, zou een meisje van 15 jaar werk hebben laten verrichten. Verd. deele mede, dat het meisje het formulier, waarop zij haar leeftijd moest invullen, verscheurde. Eis en uitspraak 2.50 subs. 1 d. A. J. van Rumpt, Middelharnis moest zicht verantwoorden omdat zijn chauf feur G. van der Valk tweemaal wijzi ging aanbracht in zijn werkboekje. Hij had het veranderd wegens wachten op het Havenhoofd. „Dat klopt niet met de verklaringen van de chauffeur", concludeerde de rechter. „'t Was valsheid in geschrifte en daar staat gevangenisstraf op", waar schuwde de officier. Hij eiste 35.of U d. Verd. vond het veel. Hij heeft 14 chauffeurs en de controle is zeer moei lijk. De rechter vond het geknoei in het boekje verd. niet zo erg aan te wrijven en veroordeelde tot 25.of 10 d. N. Osseweyer, Den Bommel, liet een zoontje 45 dagen van school blijven, om koeien te wachten. Hij kan absoluut geen andere koeiewachter krijgen. „De leerplichtwet moet nageleefd worden" bracht de rechter onder ogen. „Het schoolhoofd zegt dat de jongen naar school moet". „Hij zit alleen in de klas. De mees ter heeft geen leermiddelen voor hem, bord schoonmaken en filmpjes draaien, dat doet hij. „Hij kan dan beter naar, mij komen". De officier achtte geen sociale nood in het gezin aanwezig en vond derhalve de zaak onsympathiek. De eis was 25.- of 10 d. De rechter veroordeelde tot 15.of 6d H. Groenendük, Sommelsdijk, reed met een auto met ondeugdelijke vracht- rem eis 15.of 6 d. Uitspraak 7.50 of 3 d, omdat de rechter rekening wil de houden met het feit dat verd. in mi litaire dienst vertoeft. P. van Tiggelen, Melissant, vervoerde 61 passagiers in een autobus die er maar 41 kon opnemen. „Tien! Da's erg gevaarlijk. Als er wat gebeurt komen ze er niet uit!" vond de rechter. Verd. voerde aan, dat er schooljeugd bij was en dat er meer mensen in de bus zouden mogen als hij hoger was. De tram was juist opgeheven en ik kon de mensen toch niet laten staan. De officier eiste 10.of 4 d., de rechter hield het daarop. L. A. van der Spaan, Melissant, zou met een auto niet voldoende rechts hebben gereden. Hij voerde aan dat de weg slecht was en dat hij verblind werd door de zon. Bovendien was er een ho'- ge haag. Er volgde een Eianrijding, maar de schade was vrij wel niets. De officier vond dat de ander ook niet onberispelijk reed en eiste 15.of 6 d, waarvan de rechter 10.f 4 d. maakte. H. F. van der Zee, diatiste, Rotterdam reed auto met niet goed verlichte kente ken. Verd. voerde aan, dat de auto pas was nagezien. Het moet onderweg uit gevallen zijn. Eis en uitspraak ƒ5.of 2 d. MIDDELHARNIS Druk bezochte receptie in Herv. vereen. gebouw. Ter gelegenheid van zijn 50 jarig voor lezerschap werd de heer en mevrouw Zaayer donderdagavond een receptie aangeboden door de kerkeraad en kerk voogdij der Herv. kerk. Zeer velen heb ben van deze gelegenheid gebruik ge maakt om Hun gelukwensen de gouden jubilaris aan te bieden. Tevoren was in een gecombineerde vergadering Van bi-iüe colleges leeds op waarderende Wijze toegesproken door de consulent, Ö8. P. van Wakeren, de president-kerk voogd dhr. A. van den Nieuwendijk en j ouderling M. Blok. Zij konden wijzen op de bijzondere functie van voorlezer, wel ke in zekere zin een prediker is, door dat hij iedere zondag wet en evangelie leest. Kerkeraad en Kerkvoogdij meenden tevens, dat zij het niet bij woorden moes ten laten, maar een bewijs van harte lijke waardering en toegenegenheid moesten uitreiken. Ook tijdens de recep tie mocht Zaayer naast vele gelukwen sen blijken van waardering ontvangen, Zo werd hem door de Vrouwenvereni ging „Eenheid en Arbeid" een prachtig tafelkleed aangeboden en kon dhr. Ter- louw, sprekend namens de gemeente, zijn waardering in daden uitdrukken. Onder de velen die kwamen reoipië- ren, merkten we o.m. op burg. Hordijk notaris mr. J. M. Hempenius en dhr. Geesink van de Stichting Maatschappe lijk Werk. De grote zaal van het vereen, gebouw was op fleurige wijze Ingericht en bood een gezellige aanblik. Ongetwijfeld zal deze dag bij de heer Zaayer, zijn vrouw en zijn kleinkinderen nog lang in herinnering blijven voort leven. Kerknieuws. A.s. zondag zal voor de Geref. Gemeente voorgaan de heer Hof man, student aan de Theol. school te Rotterdam. Goede Vrijdag 's avonds zal een predikatie gelezen worden. Ds. F. de Smit gaat naar Soestd^k. Zondagmorgen heeft ds. P. de Smit, Chr. Geref. predt alhier zijn gemeente bekend gemaakt dat hij voor de 2e maal een beroep heeft ontvangen naar Soest- dijk en dit beroep heeft aangenomen. Ds. de Smit heeft deze gemeente bijna 3% jaar gediend. Hij is 69 jaar oud en nog een zeer vitaal man. HERKINGEN Mej. G. Spek, die als leidster der af deling van de Macht van het Kleine door omstandigheden heeft bedankt, wordt in haar plaats vervangen door mevrouw Bijl. De extra collectes in de maand maart heibben in de Herv. kerk opgebracht voor de kerk 73.01; school 37.57 en ver jaringsfonds" 22.07. STELLENDAM Dammen. De competitie dammen junioren is beëindigd. Kampioen werd Ab van Oostenbrugge. We verwachten jullie in september weer op de club terug droogt sneeuwwit op zonder strepen of vlekken. Geelt niet af. 1.08 per kilo-pak. Ook in crème kleur. Vraagt 't eens in Wed. Kurvinks drogisterij. OUDDORP Bekendmaking. Burg. en wethouders van Ouddorp brengen ter openbare ken nis, dat door M. C. Pijl, Weststraat 5 alhier vrijstelling is verzocht van het bepaalde in artikel 12, 2e lid, laatste volzin der Bouwverordening (bouwen anders dan in een bouwblok in afwflking van de achtergevelrooilijn) t.a.v. het veranderen en uitbreiden van een be staand gebouw op een perceel grond, gelegen aan de Wststraat, kadastraal bekend gemeente Ouddorp in sectie E no. 109. Het verzoek om vrijstelling ligt van 11 t.m. 24 april 1957 ter gemeentesecre tarie voor een ieder ter inzage. OUDE TONGE Haven. In de afgelopen week zijn uit de haven vertrokken 2 schepen met aardappelen en 1 schip met graan, bin nen gekomen 2 schepen met zand en 1 schip met steen. Kerkdienst op vrijdag 19 april a.s. Ned. Herv. kerk nam. 7 uur ds. Wol- thers Kosteloze inenting, b en w brengen ter openbare kennis dat op dinsdag 7 mei a.s. des nam. van 2.30 tot 3.30 uur gelegenheid bestaat tot kosteloze inen ting of herinenting: tegen pokken btj dr. Voogd- OOLTGENSPLAAT Boerenleenbank atliier had in 1956 een omzet van 13 miljoen gulden. De rekening" en balans van de Coöp. Boerenleenbank alhier is verschenen en hieruit blijkt dat deze bank een onmisbare schakel is in de landbouw, handel en in dustrie. In 1956 werd voor een bedrag van 13 miljoen gulden omgezet. Aan spaar gelden werd ontvangen 1.240.124.52 en terugbetaald 1.029.653.33 een meerder inleg dus van 219.471,19. Van rekeninghouders werd ontvangen 2.343.791,67 en iets meer uitgegeven n.l. 2.385.922.82. Aan spaar bankrente werd uitgegeven 68039,92. De rekening sluit met een ontvangst en uitgaaf van 6791291,33. De balans geeft aan dat de bank een schuld heeft aan spaargelden v. 2849213,26 en aan rekeninghouders van 318437,17; hiertegenover staat een bedrag aan beleg gingen van 1161206,50, aan effecten v. 493679,37 en van rekeninghouders 241287,85. Het reservefonds is groot 105788,21. In 1956 werd een winst geboekt van 8014,54; don derdag 18 april a.s. nam. 7 uur zal in hotel Hobbel een algemene vergadering wor den gehouden. THJOLEN Benoeming. Tot hoofd van de van der Ke de Clerq kleuterschool te Stavenisse is benoemd mej. van Eg- mond alhier. Burgerl. stand. Geboren; Cornelia Janneke, d. v. W. J. Geluk en S. E. C. van Splunter; Jacob Marinus z. V. J. C. de Heer en M. J. Verkamman. Gehuwd: Cornelis A. van der B.ee 19 jaar en Cornelia Korsman 18 jaar. Benoeming. De heer A. Quist aUiier, thans werk zaam op de gem. secretarie te St. Maartensdijk is be noemd tot 2e ambtenaar ter gem. secretarie te Stavenis se. Benoeming. Dhr. S. de Korte Azn. alhier, thans werkzaam big de Rijkswa terstaat, is benoemd tot dis trictsopzichter Bouw- en Woningtoezicht, Zeeland-N. voor de gemeenten Bruinis- se en St. Philipsland. AANTAL JODEN OP AARDE BEDRAAGT BIJNA 13 MILJOEN New York In de laat ste uitgave van het Joodse Jaarboek, een uitgave van de American Jewish Com mittee, wordt het aantal Jo den in de gehele wereld ge raamd op 11.900.000. Dit boek bevat een groot aantal artikelen over Joodse aan gelegenheden en vermeldt ondermeer dat 6 miljoen Jo den op het westelijk half rond leven, 3 miljoen in Europa, 1.750.000 in Azië, 600.000 in Afrika en 58.000 in Australië en Nieuw-Zee land. ADVERTEERT IN EILANDEN-NIEUWS 'ï^^E'S t:l«*:ïï^: iï?«*ë:' iÜiiM^^ DEGRU „stavenisse door storm en vloed ver woest", door A. J Smits. tJltgeverU en Boekhandel J. P. van den Tol Jz. Dordrecht PrQs gebonden S.25. We worden in dit boek weer ver plaatst naar de schrikkelijke stormnacht van 1 febr. 1953 toen het dorp Stave nisse op het eiland Tholen door het wa ter werd verwoest en 153 mensenlevens een jammerlijke dood in de golven von den. De sehrflver heeft het eerst 3 jaar na de ramp samengesteld, de veelheid van gebeurtenissen heeft hij dus eerst goed op zich laten inwerken eer hy ze in het licht gaf, In het eerste hoofdstuk, waarin hij „Stavenisse door de eeuwen heen" b«- achrfl'ft valt te lezen, dat deza plaats evenals zovele dorpen op de eilanden van tijd tot tijd door overstromingen werd geteisterd. In 1509 ging het zelfs geheel ten on der. Eerst in 1599 ging men opnieuw tot inpoldering over, al moest een gedeelte van het oude eiland voor altijd aan de zee worden prijsgegeven. In 1656 werd de Margarethapolder ingedijkt en in 1731 het laatste gedeelte n.l. de Nieuwe an nex de Stavenissepolder. De auteur, blijkbaar kerkelijk tot de opzichzelf staande Oud Geref. Gemeente Van Potappel behorend, geeft dan een beschrijving van een kerkdienst een week vóór de ramp, toen de voorganger Potappel een preek las van ds. Smyte- gelt over Ps 119 20. Na het lezen richtte deze een waarschuwend woord tot zijn hoorders en zet van Godswege gedwongen te aijn geweest deze preek te lezen omdat het oordeel Gods nabij en zeer vreselijk zou zijn. Dit is bewaar heid: de volgende zondag bezweken de dijken rondom Stavenisse door de aan zwellende stormvloed en kwam ook de oude voorganger, die 46 jaar zijn ge meente had gediend, met velen die op die zondag in de kerk waren, in de golven om. Dan volgt het aangrijpende verhaal van wat er zich in de rampnacht af speelde, waarbij de schrijver laat uitko men, dat dit ontzaggelijke gebeuren naar Gods raad en voornemen is ge schied, enerzijds ten oordeel, maar Zijn gunstgenoten ten voordeel. Wij bevelen dit boekwerkje gaarne ter lezing aan. Het is keurig uitgevoerd en verlicht met enige mooie tekeningen. Het Is ook bij de boekhandelaren verkrijg- kaar.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1957 | | pagina 3