Raad Stad aan 'tHaringvliet Flakkeese landbouwers belangstel lend voor nieuwe bietenmachine Oproeping 30e Jaargang Dinsdag 16 april 1957 No. 2590 Chr. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEF Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Afhandeling van vrij lijvige agenda. Nieuw raadslid. - Oud probleem be treffende verkoop grond - Verhuur v/oning boven brandweergarage. Ds. M. Overduin met emeritaat Eén aardbei voor vijftig gulden Bijna 11 miljoen inwoners VAN ONZE ADVERTEERDERS MEDEDELING HERVERKAVELING XHOLEN VAN DER SCHUYT-VAN DEN BOOM STANFRIES REEDERIJ N.V. PRINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 -■ MIDDELHARNIS Redactie en Advertenties uitsluitend Telefoon K 1870—2629 Na 6 uur 's avonds Telefoon K 1870—2017 Giro 167930 ABONNEMENTSPRIJS 1.90 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Vrijdagavond vergaderde de gemeenteraad van Stad aan 't Haringvliet onder presidium van burgemeester van Hof we gen, die een vrij lijvige en belangrijke agenda ter tafel kon brengen. Als nieuw raadslid deed de heer C. van Rumpt zijn intrede in de raad; hij vervangt de heer A. van Biert voor de A.R. Een oud probleem van verkoop van een stuk grond en een daarop staande schuur deed in deze bijeenkomst opnieuw opgeld terwijl verhuur van de woning boven de brandweergarage vrij wat stof tot spreken opleverde, hetgeen nog meer het geval was met een mededeling van de voorzitter, annex voorstel van b en w volgens hetwelk eindelijk tot bouw van een verenigingsgebouw kon worden overgegaan; als het een beetje meezit kan men de kosten van bouw en inrich ting geheel dekken uit een gift van de Vereniging van Ned. Gemeenten Maar een badhuis zal er niet bij zijn! Tenslotte behandelde men een bezwaarschrift van de ambachtsheer, ingediend tegen het Havenplan; men wees het, op advies van Stad en Land, af. Nieuw raadslid In de vacature van raadslid, ontstaan door ontslagname van de heer A. van Biert, is door de voorz. van het Oentr. stembureau voorzien de geloofsbrief van de benoemde voldeed aan de vereis ten, zodat b en w voorstelden tot toela ting te besluiten, hetgeen geschiedde. De voorzitter haalde daarop de heer van Rumpt de zaal binnen; hij werd verwelkomd door de voorz. en beëdigd. De burg. wees het nieuwe raadslid op het verantwoordelijke van het ambt, waarvoor fantasie, durf en gehechtheid aan het oude nodig zijn. Stad staat voor belangrijke beslissingen en spr. hoopte dat de heer van Rumpt daarin volgens zijn verantwoordelijkheid zal meewer ken. Verkoop grond. In de vergadering van 11 febr. j.l. bestond geen eenstemmigheid over de eventuele verkoop van een gedeelte grond achter de woning van A. Vroeg- indeweij ,waarom op voorstel van de voorzitter werd besloten dat door b en w nadere voorstellen weden ingediend. Uit een onderzoek is gebleken dat ver- lioop van bedoelde grond met behoud van de schuur praktisch niet uitvoerbaar is, terwijl de schuur voor de gemeente werkman onmisbaar is, zolang de ge meente niet de beschikking heeft over een andere geschikte plaats. Op grond van het vorenstaande was het college van mening dat verkoop van de grond aan A. Vroegindeweij niet in het belang van de gemeente js te ach ten, waarom b en w voorstelden niet tot verkoop te besluiten, doch betrok kene te berichten, dat wanneer verkoop mogehjk is, hem recht van koop zal Vforden verleend. Aangezien bovendien is gebleken dat het toesluit tot verhuur van een gedeel te van het terrein aan Joh. Arensman evenmin juist kan worden geacht, stel den zij tevens voor genoemd besluit in te trekken. Dhr. Saarloos amendeerde het voorstel hij was voor onmiddellijke verkoop tegen vervangingswaarde. Dhr. Kreeft vond nogal wat aan de hand met dit stukje grond en schuurtje. Spr. vond dat met dit recht van koop de eeuwigheid dus nooit gemoeid is Dat is onlogisch, dus wilde spr. een ter mijn stellen. Hij kon het voorstel Saarloos aan vaarden, maar dan niet een nieuwe prijs voor oud. „'t Is nog maar twee of drie jaar oud" merkte dhr. Saarloos op. „Is er overleg gepleegd?" vroeg dhr. Kreeft. „In b en w niet direct met betrokke ne. Na nader inzicht ben ik met dit Ds M. Overduin, predikant der Chr. Geref kerk te Woerden is op zijn ver zoek om gezondheidsredenen door de classis Utrecht emeritaat verleend. Ds Overduin hoopt in een avonddienst op donderdag 2 mei a.s afscheid te ne men van zijn gemeente. De predikant, die 64 jaar is, hoopt, zolang de gemeente vacant is, in staat te zijn des zondags nog voor te gaan in de Dienst des Woords. Voor vijftig gulden werd aan de Ven- lose veiling de eerste aardbei van de hand gedaan meldt de N.R.Crt. De vei lingmeester, die van tevoren bekend had gemaakt, dat de opbrengst van deze vrucht bestemd was voor het kinderte huis Nazareth te Venlo, stond hier zelf van te kijken. De aardbei werd geplukt in de Venlose proeftuin. Ze is van het Sonjana-ras en behoort tot de klim- aardbeien Op 1 maart van dit jaar telde ons land, bUjkens een opgave van het Cen traal bureau voor de statistiek 109733T1 inwoners Dat betekent een toeneming sinds 1 februari met 8.356. amendement gekomen", deelde de heer Saarloos mee. Waarna dhr. Kreeft geen bezwaar meer maakte. Weth. Saarloos zei zich ook met het standpunt van zijn mede-wethouder te kunnen verenigen. Dhr. Hoedemans begreep uit het ge sprokene dat Vroegindewey nu kan ko pen, wat de voorz. beaamde. De voorz. verklaarde, dat het een on losmakelijk geheel betrof. Spr. had het idee, dat de wethouders vreesden dat de raad bezwaar tegen het voorstel zou maken en er nu maar de vervangings waarde bij brachten. Maar nu weet men de vervangingswaarde nog niet. De voorz. geloofde, dat de gemeente nog lange tijd het schuurtje niet kan mis sen. Schuur en grond behoren bij elkaar, zozeer, dat als Vroegindeweij zijn huis zou willen verkopen, de gemeente het huis moet kopen. Overigens refereerde spr. aan het oorspronkelijke voorstel. Hij vermaande om zeer voorzichtig te zijn. Weth. Saarloos was het niet met de voorz. eens „Doet Vroegindeweij 't, dan doet hij het, zo niet, dan laat hij het!" „U mag wel denken aan de toekomst en aan de dorpssanering", waarschuwde de voorz., die voorts aangaf, dat het kostbaar zal zijn als men moet gaan bouwen. Dhr. Kreeft zei het oneens te zijn met de voorz. en eens met de weth. De ge meente heeft er ook in de toekomst geen belang bij. Dhr. Kreeft steunde het voorstel Saar loos. Weth. Soldaat wilde niet dat de raad de schijn zou wekken alsof Vroeginde weij het niet mag krijgen. De raad nam het voorstel aan; alleen dhr. van Rumpt stemde tegen. Voor van Pelt. Ingevolge besluit van 25 juni 1956 is het voormalige weeshuis verbouwd tot brandweergarage met woning. Aangezien het wenselijk werd geacht de beschiking te hebben over een Wfi- ning, waarvan de bewoner, die aan de brandweer is, toezicht kan hebben op en belast worden met het onderhoud van het brandweermateriaal en de woning thans voor bewoning gereed is, stelden b en w voor te verhuren aan de gemeen tewerkman B. H. van Pelt tegen een huur van 6.50 per week. Als tegemoetkoming in de meerdere huur werd tevens voorgesteld het sala ris van de gemeentewerkman mede in verband met de werkzaapiheden als be heerder van de in aanbouw zijnde keer- sluis, te verhogen met 200.per jaar. Dhr. van Rossum maakte bezwaar te gen de tegemoetkoming. De huur van 6.50 is zeker niet te hoog en met de keersluis zal van Pelt overbelast worden. Zijn werk neemt steeds toe door het meerdere onderhoud in de gemeente. Men zal volgens spr. zelfs naar een tweede kracht moeten uitzien. De voorz. stemde er mee in, dat de nieuwe woning voor van Pelt een verbe tering betekent. Juist omdat men aan van Pelt een buitengewoon aktief man heeft vyilde spr. dat niet onbeloond laten Ook de voorz. zag de noodzaak komen om een tweede kracht aan te stellen. Br is meer werk, waarvoor van Pelt niet betaald vvordt en dat hij toch prima doet Dhr. Kreeft stemde in met de waarde ring voor van Pelt, maar niet dat men die gaat belonen met over en zelfs nachtwerk. Hij mag niet zo geëxploi teerd worden dat hij op een goede dag van de zenuwen uit elkaar spat. Spr. wilde het toezicht over de sluis aan een ander opdragen of dat het bij toerbeurt zal geschieden. Voor tweede werkman wenste spr. een jonge kracht, die hart heeft voor plantsoenverzorging enz. De voorzitter vrilde desgewenst het aangevoerde nog wel eens in overwe ging nemen en thans alleen bepalen, dat het salaris verhoogd wordt. Dhr. van Rumpt vond het voorgestelde toch wel juist. B en w zullen dat toch wel overwogen hebben. Dhr. Kreeft stelde voor het gemoti veerde te laten vervallen. Dhr. Soldaat wilde alleen „tegemoet koming" veranderen. Spr. zag er geen bezwaar in om van Pelt het toezicht op de sluis te geven. Dhr. Hoedemans wilde het oorspron kelijke voorstel. De verhuur werd aangenomen de te gemoetkoming ook, maar de heren Kreeft, Huizer en van Rossum stemden tegen. Slot in ons eerstvolgend nummer MIDDELHARNIS Ongeval dat goed afliep. Zaterdag middag reed het 5 jarig zoontje van de wijnhandelaar. de heer J. Oud on danks een waarschuwing met zijn autoped steil van de dijk af bij de trap van de firma de Gru3rter de Nieuwstraat in. Dit is een zeer drukke smalle straat, met veel autoverkeer, Juist passeerde een auto van de heer van Loon van de Oostdijk, die door krachtig remmen, erger wist te voorkomen. Het kind liep wel enige schrammen en builen op, maar overigens liep het goed af. Het lijkt ons in dit verband nodig er op te wijzen, dat de gemeeAte bij deze trap een ijzeren hekje plaatst, zoals men dit te Sommelsdijk ook gedaan heeft aan de Westdijk, bij de afgang van de dijk naar het kantongerecht. Eligenlijk zou dit bij iedere trap moeten, die van de Westdijk in de Nieuwstraat uitkomt. Dit remt de voetgangers af en is een waarschuwing om niet plotseling in deze drukke verkeersstraat terecht te komen Kerkdienst. Goede Vrijdag Geref. kerk 7.30 uur ds. G. C. Muntingh DIRKSLAND Padvindersgroep Teneinde in deze plaats de oprichting van een padvindersgroep te bevorderen, heeft zich een z.g. plaatselijke commis sie gevormd, waarvan de Edelachtb. heer D. van Heyst, burgemeester van Dirksland, het ere-voorzitterschap heeft aanvaard. De .commissie bestaat voorts uit de navolgende personen: S. Albregts, J. M. M. den Baars me vrouw A. Boot-Kooiman, M. W. Goud zwaard, A. A. Jansen (hoofd van de school met de Bijbel), A. Schilders (op perwachtmeester der Rijkspolitie), B. M. Soeteman (wethouder) en notaris J. de Vries. De leiding van de groep zal vermoe delijk gaan berusten bij wachtmeester Schmall, die oud-padvinder is, terwijl de verkenners en welpen zullen staan onder de leiding van respectievelijk de heer Th. Jongejan en mej. R. Schipper. De aangifte van leden (welpen van 8-11 jaar verkenners van 12-17 jaar) kan tot uiterlijk 25 april a.s. bij dhr. Goudzwaard (Prins Bernhardlaan) ge schieden. De toeloop van welpen is zo groot, dat reeds nu aan het opstellen van een wachtlijst wordt gedacht. Voorlichtingsavond. Heden dinsdag avond 7.30 uur zal in het verenigings gebouw een voorlichtingsavond worden gehouden in samenwerking met het Ge westelijk Arbeidsbureau en het bestuur van de Technische School te Middel- hamis, waarbij zal worden gesproken over het technisch onderwijs en de be roeps mogelijkheden in de techniek en industrie. Leerkrachten voor diverse vakinrichtingen en deskundigen van het arbeidsbureau zijn aanwezig om van advies te dienen. Ook zal een film worden geegven over aUe technische opleidingen n.l. L.T.S., U.T.S.,.M.T.S. en H.T.S. Burg. Stand. Ondertrouwd: P. Ie Comte 22 jaar en A. B. Stolk 21 jaar. HERKINGEN Kerkdienst. A.s. maandag (tweede paasdag) hoopt des morgens om tien uur in de Ger. Gem. voor te gaan student Hofman uit Rotterdam. Stopbord R.T.M. Het wordt meer dan tijd dat vanwege de R.T.M, in onze ge meente eens een bordje wordt geplaatst waar er een bushalte is, daar het voor^ komt dat de ene bus op de hoogte door rijdt, en de ander er stopt, en het rei zend publiek niet weet waar men aan toe is. MELISSANT KerJcdienst. A.s. zaterdagavond 7 u. hoopt voor de Ger. Gem. voor te gaan student Hofman. Met deze dienst ver valt de dienst op Goede Vrijdag. STELLEND AM De verzilvering van vakantiezegels „Bouwnijverheid" voor de loonderving op 2e paasdag en Koninginnedag vindt plaats 24 en 25 april 1957 nam. van 7.30 tot 9.30 uur bij de plaatselijke verte genwoordiger C. Koenraad, Voorstraat 37. OUDDORP Beroepen. Ds. Steur heeft een be roep ontvangen van Waarder (Z.H.) Vrijdag 19 april van 78.30 uur kunt U vakantiebonnen inleveren van de bouwvakken ten huize van de plaat selijk vertegenwoordiger van het Soci aal Fonds Bouwnijverheid, Oosterweg 70. STREEKMUSEUM Openstelling op werkdagen. Het Streekmuseum zal voortaan geo pend zijn op de volgende uren: ledere werkdag (behalve 's maandags van 2 tot 5 uur; 's woensdags en zater dags van 6.30 tot 8.30 uur. Tot suppoost in het museum is aan gewezen de heer M. de Waal te Melis sant. VRIJDAG 19 APRIL (Goede vrijdag) MIDDELHARNIS Chr. Ger. Kerk sav. 7 uur ds. P. de Smit. DIRKSLAND Herv. Kerk sav. 7 uur ds. J. den Besten. Ger. Gem. sav. 7 uur ds. H. van Gilst HERKINGEN Herv. Kerk sav. 6,30 uur ds. A. Boertje - Ger. Gem. sav. 7 u. lezen. OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk sav. 7 uur ds. J. van Drenth. Ger. Kerk sav. 7 uur ds. A. de Korte. Ger. Gem. sav. 7 uur lezen. LANGSTRAAT Herv. Kerk sav. 6.30 u. dhr. J. Neijenhuis. STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk sav. 6.30 uur ds. P. v. Wakeren Ger. Kerk sav. 7.30 uur ds. A. Trapman. Ger. Gem. sav. 6.30 uur lezen. ZEELAND ST. ANNALAND Herv. Kerk sav. 7 uur ds. P. Westland. Ger. Gem. sav. 7 uur lezen. Vrije Ger. Gem. sav. 7 uur lezen. ST. MAARTENSDIJK Herv. Kerk sav. 7 uur dhr. de Koning uit Putten. Oud Ger. Gem. sav. 7 uur lezen. Oud Ger. Kerk sav. 7 uur lezen. NIEUWE TONGE Geslaagd. Voor het examen ter ver krijging van het diploma der Rijksland- bouw winterschool te Dordrecht slaag den onze dorpsgenoten H. v. Prooijen en D. P. V. d. Mast. Kosteloze inenting. Op vrijdag 19 april a.s. bestaat er gelegenheid tot kosteloze in- en herinenting tegen pok ken ten huize van dr. de Man van 14 15 uur. Aanbesteding uitbreiding koelhuis. In opdracht van* de coop. Dorpsver. t.b. v.d. Landbouw is op vrijdag 12 april 1.1. onderhands aanbesteed de uitbreiding van het bestaande koelhuis. De gunning werd verleend aan de heren Mans te Melissant en J. Mossel man te Nieuwe Tönge. De opslagcapa citeit zal met plm. 15000 hl worden ver groot, zodat totaal plm. 50.000 hl door de leden kan worden ingebracht, waar van plm. 9000 hl mechanisch kan wor den gekoeld. Naar men ons van bevoeg de zijde mededeelde, zal na voltooiing van dit werk, het koelhuis van Nieuwe Tonge, de grootste opslagcapaciteit heb ben van ons eiland. OUDE TONGE S.G.P. Kiesvereniging. A.s. donder dag 18 april 7 uur zal een ledenverga dering van de kiesvereniging der S.G.P. in een der lokalen van de Chr. school worden gehouden. Sympathiserenden zijn welkom. STAD AAN 'T HARINGVLIET Voorlichtingsavond. Woensdagavond half acht zal in het verenigingslokaal de directeur van de technische school te Middelharnis met zijn staf voorlich ting verstrekken aan ouders wier kin deren in de 5e, 6e, 7e en 8e klasse zitten van de lagere school. Er zullen werk stukken van leerlingen van de techni sche school worden getoond. Veilig verkeer. Donderdagavond half acht zal de afd. van het verbond voor veilig verkeer een vergadering houden waar tevens de diploma's door de bur gemeester aan de geslaagden van de Bromfietscursus zullen worden uitge reikt. Passie- en Paaszangdienst. Zaterdag 20 april sav. 7.30 uur wordt er in de Ger. Kerk een passie- en paaszangdienst gehouden waar aan medewerken de Chr. Gem. Zangver. „Soli Deo Gloria", het kinderkoor en de organist B. van ZijII, alles onder leiding van dhr. C. C. V. d. Heuvel. Ds. van Wakeren Herv. predikant opent en houdt een meditatie over „Passie". Ds. Trapman Ger. predt. houdt een meditatie over „Pasen" en sluit de bijeenkomst. Gekozen. Tot bestuurslid van de speeltuinvereniging is gekozen dhr. J. van Dijk. OOLTGENSPLAAT Veertig jaar getrouwd. Vandaag her denkt het echtpaar M. Pieterse-v. Dam, Pieter Biggestraat 4 hun 40-jarige echt vereniging. Veertig jaar bakker. Woensdag 17 april a.s. zal het 40 jaar geleden zijn dat de heer Adr. M. L. van der Griend, Tuinstraat 4, in dienst trad als bak kersknecht bij de heer J. C. de Ruiter Voorstraat 21. Kijkdag. Vandaag zal in de Chr. Nat. School het werk van de leerlingen kun nen worden bezichtigd voor ouders en belangstellenden. De school is hiertoe open van 4 tot 5 uur en van 7 tot 9 uur nam. DEN BOMMEL Ophalen htiisvuil. In verband met Goede Vrijdag zal het huisvuil in de ge hele gemeente donderdag a.s. worden opgehaald. De burgemeester alhier brengt ter openbare kennis dat ter secretarie vóór 1 mei 1957 briefjes kunnen worden in geleverd voor de afbraak van -de krot woningen plaatselijk gemerkt Molendijk 28 en 30. In vorig nummer annonceerde landbouwmachinebedrijf P. A. J. van Rumpt te Stad aan 't Haringvliet het ter beschikking van de Flakkeese landbouwers komen ener nieuwe bietendunmachine,alias rijenwiedmachine, een Vicon-pro- duct, vervaardigd naar systeem, van de constructeur Steketee. Onder de land bouwers van dit eiland bleek er aanstonds een dermate grote belangstelling voor deze machine te bestaan, dat genoeinde firma het dienstig oordeelde er zaterdagmiddag j.l. een demonstratie mee te geven. De belangstelling daarvoor bleek groot te zijn. Vit alle delen van Flakkee was men er op afgekomen en nog meerderen zouden er ongetwijfeld geweest zijn als de tijd van voorberei ding voor deze demonstratie wat ruimer was geweest. Verwonderlijk is dez? interesse niet. In de landbouw komen vele werkzaamheden tegelijk, vooral in de tijd van het bietendunnen; moet dat met de hand geschieden één man heeft vier dagen nodig voor een gemet bietenland dan komt men mannetjes tekort en dus ziet men al lang uit naar een werktuig, dat de mankracht kan overnemen. Na lang experimenteren is het de Vi- confabriek gelukt een machine op de markt te brengen, die fraaie perspektie- ven bezit. De heren Van Rumpt ontdek ten het eerste exemplaar er van op de Brusselse tentoonstelling en achtten het goed er onmiddellijk de hand op te leg gen. Waarna het opschieten geboden was om onze landbouwers er kennis mee te laten maken, omdat het bieten- dunsel thans uit de grond komt. en om werk vraagt. Zaterdagmiddag troffen wij de heren Van Rumpt met hun personeelsstaf aan op een zeer groot stuk bietenveld van de heer Joh. Mol, dicht nabij Stad ge legen. De Viconbietendunner was gekop peld achter een Ferguson-trekker natuurlijk die vooraan voorzien was van een wiedmachine van bekend type. Met deze dubbele garnituur geschiedde de demonstratie. Regelmatig en met be hoorlijke snelheid reed de tractor door de juist opgekomen bieten. De grond was met een hard laagje bedekt na regen en zonneschijn maar dat maak te de wiedmachine keurig los, terwijl daarna de bietendunner achteraan kwam om met fijne spijltjes de grond nog beter bewerkingsklaar te maken voor het dunnen. Dat geschiedt door snel van links naar rechts bewegende staafjes, die men op elke gewenste hoogte kan instellen. Gaat men dunnen dan worden de staafjes ondersteboven gekeerd, waar bij fijne mesjes aan het werk worden gezet, die, snel heen en weer gaand, het teveel aan bietenplantjes wegsnijden. Door keuze uit verschillende poelies, kan de snelheid van het bewegen der mesjes geregeld worden, terwijl er van de mesjes tevens diverse soorten, va riërend in lengte, ter beschikking staan. Het systeem lijkt eenvoudig, maar om het te kunnen verwezenlijken moest er heel wat uitgevonden worden, zoals ieder begrijpt, die een blik werpt op het omvangrijke garnituur met zijn ve le bewegende en afstelbare delen. De machine ziet er mooi afgewerkt uit en| allen, die de demonstratie bijwoonden, zagen er zeer veel in. Landbouwers, loondorsers en andere in de mechanisatie van de landbouw ge- interesseerden, lagen om zo te zeggen met de neus op de machine en gingen met argusogen na hoe de machine het werk deed en wat hij presteerde. Men was het er over eens, dat er, na het verkrijgen van enige voor bediening en instelling nodige ervaring, heel veel mede te bereiken is. Van deskundige landbouwers vernamen wij, dat deze wel voorop stellen, dat een zeer regel matige stand van het opkomende bie tengewas noodzakelijk is, d.w.z. bij het zaaien moet men zich eigenlijk al op het machinaal dunnen instellen. Belang rijk vond men de rustige gang van de machine en het feit, dat elke pen of mesje door middel van een steunwiel- tje zich aanpast aan oneffenheden van de grond. De wiedelementen zijn in de breedte verstelbaar, elk gewenst aan tal er van kan worden aangebracht, hij is vanaf elke trekker te bedienen en be halve voor bieten is het garnituur ook dienstig voor bewerken van erwten, spinazie, kool- en blauwmaanzaad enz. Voorts zijn er nog vele andere bijzon derheden, maar daarover zullen de he ren Van Rumpt beslist gaarne nader in lichtingen verstrekken, aan ieder die deze wenst. Nu momenteel in de Welhoek gewerkt wordt en begrijpelijk de vee houders nog zo veel als mogelijk van hun wei land wensen te profite ren, menen wij toch van onze kant er op te moe ten wijzen. Uw vee zo veel mogelijk in Uw eigen weilanden te hou den, immers wanneer al het vee door elkaar loopt zullen wellicht met abor tus Bang besmette die ren in aanraking komen met niet besmette. Dit advies geldt dus voor melkvee en drachtig jongvee. U doet dus wellicht het beste alleen vee, dat voor de slacht bestemd is, te weiden in dat ge deelte van de Welhoek, waar momenteel ge werkt wordt. Het Bureau van Uit voering Herverkave ling Tholen. CORRESPONDENTIE Wegens overvloed van copy en advertenties moesten enige stukken tot een volgend num mer blijven overstaan (Red.) tot bijwoning ener ALGEMENE LEDEN- VEKGADEKING der Coöp. Boerenleenbank „Dirksland", gevestigd te Dirksland, op VRIJDAG 26 APRIL 195T, 's avonds half 8 uur, te Dirksland, in hotel Polderman. Punten van behandeling: 1 Opening. 2 Statutenvnjziging. 3 Wijziging huishoudelijk reglement. (N.B. Hetontwerp-gewijzigde statuten én het ontwerp-gewijzigd huishoudelijk regle ment liggen ten kantore der Bank ter inzage voor de leden, tot na afloop der vergadering.) 4 Sluiting. DIRKSLAND, de 16 aprU 1957. Namens het bestuur; J. M. M. DEN BAARS, voorz. M. RiOOIJ, secr. Met ingang van 23 dezer zal de veerboot „Van der Schuyt" dienstdoende tussen Ooltgensplaat Dintelsas, gedurende plm. 3 weken worden vervangen door de Hiotor- veerboot „Prinses Irene". Na uitvoering van de reparatie- en onderhouds werkzaamheden aan de „Van der Schuyt", welke naar het zich laat verwachten omstreeks 1 mei voltooid zullen zijn, zal de „Van der Schuyt" ter vervanging van de motorveerboot „Prinses Bea trix" gedurende plm. 11/2 week dienst doen In de veerdienst Nn- mansdorp—Den Bonunel. De DIRECTIE.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1957 | | pagina 1