w RANG is alleen RANG als er RANG Op staat, I Twiniig nieuwe bussen voor de RJ, z^a Plaatselijk Nieuws Uiireiking diploma's bromfieiscursus ie Ooiigensplaai r Plastic muurverl Il Het merk RANG staat duidelijk op iedere Rangrol, alsook op hef beschermend omhulsel van ieder Rangetje 3^(3 RANG, een product van de Kingfabrieken 3de Primeur: drie gelede wagens met grote capaciteit thans ook fotohandel Breng het geleerde in praktijk Verkeersveiligheid staatsvijand no Kind erhoekje fi, Schmmme^p Opleiding voor leidster bij het kleuteronderwijs Verwaarloos ze niet die Eheumatische Pijnen. Anders kunt U straks niet meer op of neer Uitverkoopbeschikking j. Lan Bladz. 2 „BILANDEN-NIBUWS" Vrijdag 12 april 1957. In verband met de overschakeling van het vervoer over de rail op dat met auto bussen in de Hoeksche Waard en op Goeree-Overflakkee, heeft de Rotter- damsche Tramweg Maatschappij twin tig nieuwe autobussen en negen aan- hangbussen besteld tot een bedrag van anderhalf miljoen gulden. De bussen heb ben een capaciteit van 1088 zitplaatsen en 474 staanplaatsen. Op het ogenblik zijn reeds zeven nieuwe bussen met 285 zit- en 123 staanplaatsen afgeleverd, terwijl nog deze maand vier wagens met aanhangbussen volgen. Nieuw voor de R.T.M, is het aanschaffen van een drie tal gelede autobussen, die qua construk- tie voor Nederland een primeur beteke nen. Het ligt in de bedoeling het aantal plaatsen in deze moderne wagens zo groot mogelijk te maken. Ongeveer ze ventig passagiers kunnen er in zitten, terwijl een aanta) van veertig tot vijftig er in kan staan. De bestelling van de B.T.M, houdt ook verband met de brand, die in februari in de garage in de Hoek se Waard acht autobussen vernielde, ofschoon natuurlijk het verdwijnen van de trams de grootste invloed op het ko pen van nieuw materieel heeft gehad. Ook heeft de R.T.M, aandacht ge schonken aan 't vrachtvervoer. Voor de Hoekse Waard en Flakkee zijn daarom zeven bestelwagens, een trekker en drie opleggers aangeschaft. Teneinde het vervoer van steenkolen naar deze ge bieden te kunnen blijven uitvoeren is in samenwerking met de firma Peter Bauer te Keulen 'n nieuw type kipwagen ont worpen met een laadvermogen van vijf tien tot zeventien ton. Ben trekker zal deze kiepwagens verplaatsen. Nieuwe boot Het veer HellevoetsluisMiddelharnis krijgt op zijn lijn een nieuwe boot, die thans bij de fa. Verschuere te Amster dam wordt gebouwd. Het schip, dat de naam „Haringvliet" zal krijgen, zal waarschijnlijk In het begin van het na jaar in de vaart worden gebracht, waar mee een belangrijke vergroting van de auto-veercapaciteit over het Haringvliet tot stand wordt gebracht. De kosten van dit schip zijn vrij hoog en een ander punt voor de R.T.M, is, dat de tijd, wel ke deze boot dienst kan doen, beperkt wordt tot het moment, waarop de vaste oeververbinding met Flakkee een feit zal zijn. Zomerdienstregeling Wat de zomerdienstregeling betreft: op Schouwen en Duiveland ondergaat deze een kleine wijziging. De vertrek tijden van Nuinansdorp-haven worden: 9.55, 13.55 en 17,20 uur en van Zijpe 8.02 11.47 en 15.32 uur. De middelste vaart is speciaal bedoeld voor fietsers. In de Westhoek zal ook deze zomer weer een aparte stranddienst rijden ten behoeve van badgasten. Op Goeree-Overflakkee zal de per 1 maart ingevoerde autobus dienstregeling, welke nauw aansluit bij de vroegere tramdienst, van kracht blij ven en te Voorne en Putten worden geen wijzigingen ingevoerd. Op de lijn Rotterdam Oostvoorne blijft derhalve de uurdienst bestaan en op de lün Kotterdam-Hellevoetsluis blijft de 1 Z uurdienst gehandhaafd. Voor de Hoekse Waard wordt een ge heel nieuwe dienstregeling ingevoerd met een uurdienst in de uren van groot vervoer en een anderhalf uur dienst daartussen. Alleen in de avond blijft, ge zien het geringe vervoeraanbod, de twce- uurdienst gehandhaafd. Ontviikkelen en afdrukken van roUilms- kleinbeeldfilms enz. AUe soorten films steeds voorradig. Gaarne zijn we bereid V van advies te dienen. Het werk van opperwachtmeester C. Vis en van wachtmeester Chr. van der Linden vond donderdagavond zijn bekro ning toen aan een 80 cursisten door bur gemeester W. M. van der Harst een di ploma werd uitgereikt als resultaat van een tweetal bromfietsoursussen die door deze politiemannen in de afgelopen win ter zijn gegeven. In Hotel Hobbel te Ooltgensplaat wa ren de cursisten met enkele genodigden samen gekomen en hartelijk welkom ge heten door dhr. Vis, inzondei'heid de heren burg., de wethouders A. de Vos en L. Hokke, de secretaris J. L. Vetter en Carols van de B.B. Eén dame ontving het diploma Dhr. Vis zag deze avond de kroon op het werk. Door vele aanvragen hebben de inwoners ons zelf geactiveerd om deze cursussen te beginnen, waarbij wij mogen roemen over een aandachtig ge hoor. De verzuimen waren erg gering en dit bewijst, dat er belangstelling voor deze zaak was. Maar nu komt het voor naamste achteraan en dat is Breng het geleerde in praktijk, daar gaat het om". Steek gerust uw hand uit als 'gij van richting verandert en rijdt nooit te hard door het dorp om maar enkele dingen te noemen, aldus deze politieman. In 1955 sneuvelden er 1552 mensen en in 1956 verloren 1590 personen het leven door verkeersongevallen. Daarom gaat veilig verkeer voor alles! Het aantal au tomobielen is in 6 jaar verdubbeld en dit jaar zijn er zeker al 600.000 brom fietsen op de weg. Het bedrag aan scha de in 1955 door ongevallen bedroeg maar even 235 miljoen gulden. Helpt allen mede om deze cijfers te drukken en breng uw kennis in praktijk. Burgemeester van der Harst beschouw de deze avond als een opmerkelijke avond. Op verkeersgebied treden grote veranderingen naar buiten als b.v. 20 jaar terug. Een verkeerscursus is daar om zeer gewenst. Hoogst verstandig noemde de burge meester het, dat oudere personen aan deze bromfietscursus hebben deelgeno men. Onder de ouderen gebeuren de meeste ongevallen. Men zegt zeer wel: ,,Wees een heer in het verkeer". Ik zou zo zeggen: „Wees een „Platenaar" in het verkeer", d.w.z. rijdt zo verantwoor delijk mogelijk, ten eerste voor U zelf en zeker ook voor uw medemensen. 'De adel verplicht en met deze cursus hebt U een zekere verantwoording op U ge laden. Het doet mij genoegen om de di ploma's uit te reiken en hierbij zijn 5 personen die cum laude zijn geslaagd, zij hadden niet één fout. De politieman nen bracht spreker veel dank en hij hoopte dat nog meerdere cursussen zul len volgen, want in de Plaat brommen zo'n 400 brommers rond en dan is 80 nog maar een vijfde gedeelte. Als deze 80 evenwel geen verkeersovertreders meer zijn dan scheelt dat weer al veel werk voor de politie. Vervolgens ging de burgemeester over tot het uitreiken van de diploma's en als eerste mocht de enige dame mej. Elly Breeman Jd. haar getuigschrift in ontvangst nemen met een bijzonder compliment. A.s. najaar weer een cursus Opperwachtmeester Vis dankte na mens zijn collega van der Linden de bur gemeester hartelijk voor de belangstel ling en zegde volle medewerking toe om dit najaar bij genoegzame deelna me weer één of meerdere cursussen te openen. Verder achte hij het oprichten van een vereniging Veilig Verkeer zeer gewenst en hij hoopte, dat het initiatief zelf hiervoor van de bevolking zal uit gaan. Blgk van waardering „Je mag een politie nooit iets in hun vingers duwen zegt men altijd, maar ik waag het er nu maar eens op", aldus sprak dhr. I. Groenendijk Wzn. die de tolk was van de cursisten en de heren Vis en vander Linden. Hij bood voor hun arbeid beiden een mooi cadeavi aan in de vorm van een verchroomd set, bestaande uit een aansteker en be ker op blad. „Als wij nog eens weggaan is dit een prachtig aandenken aan de Plaat, al hebben jullie misschien meer aandenken aan ons", aldus dhr. Vis, die met dit gezegde grote vrolijkheid ontlokte. Hij dankte de cursisten hartelijk voor deze zeer gewaardeerde attentie. Na de pauze waarin de bezoekers allen twee koppenkof f ie werden aangeboden, draaide de heer Carels enkele mooie films, die beiden waren afgestemd op de gegeven cursus. Het was een gezel lige avond. ---------o--------- STAD AAN 'T HARINGVLIET Raadsvergadering. Heden vrijdag avond 12 april heeft een raadsvergade ring plaats om 8 uur, waarin o.m. de geloofsbrieven zullen worden onderzocht van het benoemd verklaarde raadslid, de heer C. van Rumpt (vakature A. van Biert). Voorts komt op de agenda voor dat de bouw van het verenigingsgebouw -.- naar aanleiding van de gehouden in schrijving nader zal worden besproken. Ook is er een voorstel tot verhuur van een gedeelte grond in het uitbreidings plan in de Polder Oude Stad en de vast stelling van het havenplan, zoals dit door het Instituut Stad en Landschap is ontworpen. Schriftelijke Verkeerscursus waarop diploma kan worden behaald Men schrijft ons: Het Verbond voor Veilig Verkeer stelt op dit ogenblik aan ieder v/eldenkend Nederlander de volgend vragen: Ie. ,,IZijt gij theoretisch voldoende toe gerust met de nodige kennis der ver keersregels om op veilige wijze aan het steeds toenemende verkeer te kunnen deelnemen 2e. Is uw verlioersmentaliteit dusdanig dat Gij steeds van de gedachte uitgaat, dat ook uw medemensen verkeersdeel- nemers zijn en een zeker onderling sa menspel in het verkeer noodzakelijk is? Waarom waarde lezer (es) stelt het Verbond voor Veilig' Verkeer' deze vra gen? Omdat de nood t.a.v. het aantal ver keersongevallen zo hoog gestegen is, dat men reeds op dit ogenblik van een nationale ramp kan spreken. Elke dag klopt de dood geheel onverwachts aan de deur van tenminste 5 gezinnen in Ne derland, om maar niet te spreken van de veel grotere aantallen van diegenen, die zwaar lichamelijk letsel bekomen en nog daargelaten van de enorme bedragen, die door al deze ongevallen jaarlijks voor de gemeenschap verloren gaan. Het gaat zo beslist niet langer. Het is de hoogste tijd, dat een nationale campagne het Nederlandse volk meer verkeersmin- ded maakt en het een betere verkeersop- voeding geeft. Het Verbond heeft een onzer beste verkeersdeskundigen bereid gevonden een populaire verkeerscursus te schrij ven, die is bestemd voor elke landgenoot verkeersdeelnemer. Op prettige doch te vens pittige wijze is de schrijver er in geslaagd de bestaande problemen op een voor ieder begrijpelijke wijze uiteen te zetten. Het Verbond voor Veilig Verkeer zet deze campagne in, onder het motto ,,Stel een voorbeeld". Schaf deze cursus aan en bestudeer ze onder deskundige lei ding en leg nè. afloop van uw studie een verkeerstest af. Loop niet langer zonder verkeersdiploma in uw zak! Voor velen zal de stof een openbaring zijn. De cursus bestaat uit 12 lessen ter wijl bij elke les een vragenlijst is ge voegd, die men na invulling ter correc tie kan opzenden. De kosten van de ge hele cursus zijn uitzonderlijk laag ge steld t.w. 10.alles inbegrepen. Aan de Minister van Verkeer en Wa terstaat is verzocht het diploma officieel te rekennén ook als toekomstig diploma voor het berijden van bromfietsen Stelt U thans ook een voorbeeld! Schaf deze cursus p.o. aan en bestudeer de stof in uw eigen belang en voor uw medemens. In elk huisgezin behoort ten minste één verkeerscursus aanwezig te zijn. Geef U op als deelnemer. Op welke wijze Stort 10.op postgiro no. 513996 t.n.v. het Verbond voor Veilig Verkeer te Rotterdam of schrijf een briefkaart met uw aanmelding, naam en adres aan Postbox 350 te Rotterdam. Maar stel het niet uit, doe het onmiddellijk!! Beste jongens en meisjes! In de meeste brieven lees ik over de vriendelijke vraag van de mevrouw uit Rotterdam om een kaart te sturen naar het zieke kind in Zuid-Afrika. Velen hebben al een kaart gepost en dat is leuk voor het kind dat in het gips moet liggen. Toen ik de brief van die mevrouw doorgaf in de krant, dacht ik: zulke gevallen zullen er ook wel dichter bij huis voorvallen, en wat denk je? Daar krijg ik een brief van een raadselneefje en in die brief staat: „Nu heb ik ook eens een vraag. Ik heb een nichtje en dat wordt in juni zeven jaar en dat kind heeft nog nooit kunnen lopen, want het is ook aan de heupen geope reerd. Het meisje ligt ook van de te nen tot aan de borst toe in het gips. Als alles goed blijft gaan, komt ze vol gende week naar huis. Die zou ooli graag een kaartje willen ontvangen. Zoudt u zo goed willen zijn om dit ook in de krant te zetten Zij zou het zeer leuk vinden. Haar adres is: ATIE v. d. BOOGERT, Zuidzijde B 120 Den Bommel. Tot hier toe het gedeelte uit de brief van ons raadselnichtje. Als jullie dus nog eens goed willen zijn, dan kunnen, jullie aan de slag. Het spreekt van zelf, dat het helemaal geen verplichting is, en met een klein briefje of eenvoudig kaartje is het kind al blij. Het woord is dus aan jullie. En nu het nieuwe raadsel: X X X X 1. Letter. 2. Ik zal die Ik zal. 3. De God der de Heere spreekt (Ps. 50). 4. Maar wij zijn en staan de gebleven (Ps. 20). 5. Tijd waarin we nu leven. 6. Zalig zijn die hongeren en naar de gerechtigheid. 7. Toen de krijgsknechten de rok van Jezus wilden 1. X 2. X 3. X 4 X 5 X X X X X X 7. X 8, X 9, X Reeds enkele maanden wordt ons door woord en geschrift voorgehouden, dat ive aan het bezuinigen zullen iïioei.ei. Sinds op 18 februari do regering van ons land haar lang verwachte beste dingsbeperkingsnota aan de Tweede Ka mer heeft ingezonden is het woord „be perken" niet van de lucht. Zoals U wellicht weet, zal het BEZUINIGEN 1 Staatstekort dit ]aar 695 miljoen gulden bedragen. Dat is heel wat. Gelukkig dat Schram niet alléén dit bedrag op moet brengen; hij zou er al had hij nog zo'n lang leven, geen been in zien het aan te zuiveren, 't Is ook geen peulschilletjeWanneer er geen be-, stedingsbeperkende maatregelen werden genomen, zou dit tekort nog met 'n slor dige 200 miljoen opgelopen zijn. Nu kunnen door de te nemen maatregelen die 200 miljoen gulden worden bezuinigd We zijn met z'n allen al bezig om een begin te maken aan de betaling van dit tekort, want Schram moest deze week inplaats van 2 al 4 cent porto op een ansichtkaart plakken. Het krantje dat ik wel eens verstuur, kost ook al 4 cent en bij de postpakketten is ook een flinke verhoging toegepast. Maar er komt nog meer. De melk 'n dubbeltje per liter duurder, suikerprijs omhoog enz. De middenstander in het algemeen zit weer in de hoek waar de slagen vallen. Hij mag de verschillende lasten die worden opgelegd niet doorberekenen, ontvangt geen loonronden etc. Hij mag een hoge re melkprijs betalen maar moet ook zor gen dat zijn premie voor de ouderdoms voorziening er komt. En al zou er mis schien een kans zijn, dat hij vergunning kreeg om een prijsverhoging toe te pas sen, dan kan hij dat niet doen, omdat de concurrentie hem daarvoor geen kans geeft. Ergo, het moet alles weer van zijn winst af, waardoor de zorgen groter worden. Daarbij komt nog een lagere omzet, wanneer het publiek ook het mes in de uitgaven gaat zetten. Dat zal er uiteindelijk toch van moeten komen. Vooral de luxe sector zal daar de gevol gen het eerst van moeten ondervinden. De stijging van de kosten van het le vensonderhoud, de komende huurverho ging ook al wordt deze wat gecom penseerd door een loonsverhoging zullen er wel toe noodzaken, dat er op luxe uitgaven wordt beknibbeld. Tot heden wordt men daar nog niet veel van gewaar. Ons volk blijkt nog niet door drongen te zijn van de beperkingen die moeten worden opgelegd. Om een voor beeld te noemen, wil ik er even de te levisie bijhalen. Ons volk heeft in jan. 12,000 televisietoestellen aangeschaft. In februari waren het er 10.000 en in do juist afgelopen maand maart kwamen er weer 10.000 bij. Als men nu bedenkt, dat zo'n toestel met antenne en andere bijbehoren 'n dikke duizend g'ulden ge middeld kost eer het draait, dan wil dat zeggen, dat er in ons land per maand- zeggen en schrijve tien miljoen gulden wordt uitgegeven voor het aanschaffen van televisietoestellen. Nu eenmaal de gang er in zit en de een het bij de ander ziet, wordt de begeerte naar een eigcü toestel steeds groter en het duurt niet lang, of de koop wordt gesloten. De in dustrie die deze toestellen vervaardigt draait op volle toeren en leken er op, dat er aan dit nieuwe object schatten worden verdiend. De vraag is echtei' voor Schram, of die miljoenen uitgaven door het publiek nu wel in overeenstem ming is met de bestedingsbeperking', die de regering zo dringend aanbeveelt. Nu weet ik wel dat er bij al die verkochte toestellen vele zullen zijn, die op afbe taling werden gekocht, maar een groot deel zal zeer zeker contant betaald zijn. Daarop gezien, m^oet men zeggen, dat er nog wel een en ander te bezuinigen valt. Tenslotte is de televisie een luxe artikel dat zonder meer gemist kan worden. Daarbij spreek ik nog maar niet over de bezwaren die er tegenin te brengen zijn, al worden die met een luchtig hand gebaar afgewezen. Het gaat er nu maar over, dat ons volk zulke enorme kapi talen voor luxe over heeft. En onder de afbetalers zullen er zeker zijn, die er zich voor in de nesten steken. We zijn het de laatste jaren echter royaal ge woon, nietwaar? Het woord hoogcon junctuur" speelde ieder door het hoofd en 't kon niet op! De regering gaf ons het goede voorbeeld, want ook daar was men niet karig met de duiten! Nu kan er opeens geen cent meer af. 't Is goed, wanneer het niet meer kan, dat de rem er op gezet wordt. Bij de Staat dient het evenzo te gaan als in een huishouding. De tering naar do nerijig zotten, an ders loopt het absoluut fout. 't Getuigt echter van meer be'tid, dat men nie'c doorgaat tot de kEi.j leeg is. Een dei' ministers heeft onlangs beweerd, dat men in 1958 weer op de krul zal zijn met de financiën. Schrammetje helpt het hem graag ge loven, maar twijfelt aan de uitkomst van deze voorspelling. Er was bij de Staat misschien op ver schillend terrein nog wel een en andei' te bezuinigen. Zo vernam ik onlangs van iemand die „uit betrouwbare bron" zo men dat noemt was ingelicht hoe men bij het leger de gebruikte wagens van de hand doet. Wanneer deze zo'n 100 a 110 duizend kilometer gelopen hebben worden ze verkocht. Eiaarvoor komen enkelopkopers in aanmerking, die deze in c'-. regel tip-top onderhouden auto's per 1' kopen. Ze geven er dan gemiddeld '"■- 300 gulden per stuk voor. Deze opko J verdienen er grof aan, want als U n hun een wagentje over wilt nem, '.i, betaalt U 16 a 1800 gulden. Kijk, als je die dingen i: .rt, zou ik zeggen: Waarom verkoc. men die auto's niet aa.n de meest b! 'inde? On- getv/ijfeld brachten ze dan 3r als 300 gulden per stuk op. Dit is :•- m.aar één ding, dat ons terloops ter e komt. maar 'wie zal zeggen hoe i: -,al het er overal nog naar toegaat. I-.J het Rijk moet men ook de kleintjes r.!„t uit het oog verliezen, 't Is tenslotte allemaal geld, dat de burgerij op most brengen. En als er beperkt moet worden, dan ra dicaal op alle uitgaven. We zullen het verdere verloop maar afwachten, maar we dienen er ons wel op te prepareren, dat de hoogconjunctuur-zon aan het on dergaan is en de gebraden duiven on,s niet meer in de mond zullen vliegen. Dan zullen de televisietoestellen, de glanzen de auto's en fonkelnieuwe brommers niet zo gemakkelijk meer worden aange schaft als tot heden het geval was. Dan konden de banketbakkers 's zaterdags wel eens wat over houden, dan zoals nu tekort komen. En de costuums met de mantels wel eens 'n jaartje langer mee moeten! Schrammetje, verdelen, zeiden ze: Laat ons die niet scheuren, maar laat ons daarover 8. De Heere Jezus veranderde op de bruiloft te Kana water in, 9. Letter. Op de kruisjeslijn van boven naar beneden moet komen te staan wat ge vraagd wordt bij nummer 5. CORRESPONDENTIE Kees J., Middelharnis, Te laat was je nog niet; je hebt het voordeel dat je dicht bij het bureau bent, dus kan je wat later zijn dan de anderen, die de brief moeten posten. Had je het zo druk in de tuin? Dat heb ik nu en dan ook. Ik heb het dubbele van jullie opper vlakte, dus dan weet je het wel. Bennie H., Goes. Wat kun jij al goed typen, zeg! Het is netjes gedaan, hoor! Je werk is ook goed. Ga zo maar door. Maar weet je wat je niet meer moet doen? De postzegel was op de andere kant van je brief geplakt en nu dachten ze op het postkantoor dat er geen zegel op stond. Het gevolg was: 20 cent straf- port betalen. Het is betaald, want we wilden je brief niet weigeren. Corrie N., Middelharnis. Je schrijft twee volle kanten en dan je oplossingen nog! Je hebt er heel wat werk aan be steed, hoor! Het is een echte babbelbrief geworden en die brieven lees ik graag. Dan gaat het over het prettige en min der prettige in het kinderleven. Later zal je de jeugdjaren wel mooi vinden. Ik hoop dat je het mag beleven. Mia V., Herkingen. Dat zieke kind zal heel wat post ontvangen. Ze zal in het eerst niet weten hoe dat toch komt. Ik merk uit je brief, dat je nog steeds met plezier je werk voor school doet. Dat vind ik mooi. Doe maar goed je best; daar heb je nooit spijt van. Minekee S., Ouüdorp. Alvast hartelijk gefeliciteerd met je komende verjaar dag. Om een bakje zal ik niet kunnen komen, al zou ik dat graag eens willen doen. Ik heb geen tijd en de afstand is ver. Je moet rekenen, dat ik geen auto heb; alleen maar een heel gewone fiets, dus niet eens een brommer. Jaap S., Middelharnis. Heb je de op lossing van het eerste raadsel in de krant goed bekeken? Toen je dat zag, was het niet zo moeilijk meer, hè? De andere raadsels gingen beter, nietwaar? Zeg Jaap, zal je in 't vervolg je naam en adres ook op de enveloppe zetten? Dat is voor mij gemakkelijk. Jan S., Middelharnis. Wat is dat leuk. Jan! Dat had je niet meer verwacht, denk ik. Ik hoop dat je zusje voorspoe dig mag opgroeien, en dat spelen met haar zal dan vanzelf wel komen. Had je niet liever een broertje gehad? Je vader en moeder denkelijk niet. Arie N., Middelharnis. Dat boek kwam juist op een goede tijd, want toen werd de geboortedag van die zeeheld her dacht. Hoe was het op de ouderdag? In de regel komen de ouders opgetogen thuis na zo'n bezoek. Leuk dat je broer meteen mee naar huis mocht. De va derlandse geschiedenis heeft jouw be langstelling wel. Ik denk dat je de woorden haast uit meesters mond haalt. Allemaal de hartelijke groeten van OOM KO. P.S. Denkt eens even om Atie uit Zuidzijde! De prijswinnaars nee, vol gende week pas. Men schrijft ons: Ook dit jaar was het met het kleuter onderwijs op ons eiland droevig gesteld. Oorzaak...? Vele vacatures, waarvoor geen plaatsvervanger gevonden kon wor den, zodat verschillende scholen ge doemd waren hun leerlingen naar huis te sturen, om nog maar niet te spreken over de toestanden, die ontstonden, wan neer een leerkracht wegens ziekte moest verzuimen. Deze moeilijkheden hebben de cursus leiding van de opleiding voor kleuter leidster in Den Briel doen besluiten ook dit jaar een nieuwe klas te vormen voor de voorbereidende cursus voor de oplei ding van kleuterleidsters aan de kleuter school te Sommelsdijk. Zij, die niet in het bezit zijn van een Mulo-diploma zullen hierdoor een kans krijgen, dit beroep, wat door het inwer kingtreden van de wet op het kleuter onderwijs zulke gunstige toekomstmoge lijkheden biedt, te kiezen. De lessen zullen gegeven worden op iedere vrijdag van 8.304.30 uur te be ginnen op de eerste vrijdag in september De lesgelden bedragen 15.per maand. De duur der cursus is 4 jaar, voor hen die wel in het bezit zijn van een Mulo diploma 2 jaar, zij kunnen zich recht streeks opgeven voor de opleiding in Den Briel. Voor de verbinding tussen Hellevoet sluis en Brielle wordt gezorgd voor een schoolbus, waarvoor Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland ons subsidie heeft verleend, zodat het reizen geen bezwaar heeft te vormen Zowel voor de voorbereidende als de opleidingscursus voor kleuterleidster kunnen opgaven gedaan en inlichtingen gevraagd worden bij de cursusleiding, Voorstraat 10 te Middelharnis. -O- MIDDELHARNIS Contactavond van het Chr. Kinder koor „De jonge lofstem". Maandagavond j.l. heeft men in het zondagsschoolgebouw aan de van Aers- senstraat te Sommelsdijk kunnen genie ten van zang en declamatie van het Chr. kinderkoor ,,de jonge lofstem". Als onderafdeling van het chr. gem. koor Jubilate Deo" trad zij deze avond nu eens zelfstandig voor 't voetlicht en presenteerde zij zich zelfs met een ge heel eigen bestuur; een voorzitter en een secretaresse van 12, een penningmees ter van 10 en een alg. adjunct van 13 jaar. Na opening door de voorzitter van „Jubilate Deo" volgde een vlotte ope ningsspeech van de jeugdige voorzitter Rinus de Waard. Jopie Schellevis gaf een overzicht van de diverse gebeurte nissen in het afgelopen jaar, terwijl Dirk in 't Veld de aanwezigen het een en ander van de financiën vertelde. Het programma werd hierna vlot af gewikkeld. Zang en declamatie wissel den elkaar af en de dirigent dhr. G. Zoon kreeg hierbij alle gelegenheid om Begin morgen die bloedzuiverende Kru- schen-kuur, om zelf te ondervinden en al spoedig! hoeveel beter ge U voelt, naar lichaam en geest. Want ook Uw stemming heeft van Rheumatische Pijnen zo te leiden. Eigenlijk \iergallen die pijnen Uw hele leven, belemmeren U in Uw doen en laten. En dat terwijl hulp voor 't grijpen ligt. Neem toch Kruschen. De kleine dagelijkse dosis doet wonderen. Op Uw hele gestel. te laten zien wat hij met zijn k .- van 70 kinderen in een leeftijd van 5 Kj jaar had weten te bereiken. In de pauze werden de kinde, cge- tracteerd op limonade met kocj., wat bijzonder in de smaak viel. Al n: t al was het een goed geslaagde avon'.'/aar op Jannie Tanis in haar slotwoj; dan ook terecht de nadruk kon legg:... OUDE TONGE Burg. Stand. Geboren: Franci:,is J. zoon van G. van Etten en A. W. M. Ruigrok; Lena G., dochter van N. Ma liepaard en L. Peeman; Willem, zoon van A. Luijendijk en M. van der Linde. Huwelijken: J. J. Sala, oud 30 jaar en J. M. Pollemans 24 jaar; J. de Vries 25 jaar en T. van der Scheur 19 jaar; I. J. v. d. Vliet 22 jaar en A. J. Kik 21 jaar; P. Grinwis 28 jaar en T. W. v. d. Vliet 20 jaar. Overleden: P. C. van Kempen 77 j., echtg. van M. Mosselman. Vertrokken: A. J. Kik echtg. v"n van der Vliet naar Herkingen; T. W, v. d. Vliet echtg. van P. Grinwis naar Rot terdam; J. G. Oomens naar Wemeldin- ge; M. M. Pollemans naar Haarlem; B. de Berg en gezin naar Spijke.',- :?e; T, v. d. Scheur; echtg. van J. de Vries naar Centr. Bev. Register; P. Both en gezin naar Puttershoek Ir. zicht ge st verba vijf terwi dacht In voor aan kunn bouw toeko wege; zwaa: tje oJ dorp? sies". opdat beeld Hel Wij ringe Dat wel Als da Randi zuUer ren ruimt IVoo men ook zijn, een r ouder diens' Spijb raadh mee de kl de gr Wat gings' denst staan k d b e V n V Nv droogt sneeuwwit op zonder strepen of vlekken. Geeft niet af. 1.08 per kilo-pak. Ook in crème kleur. Vraagt 't eens in Wed. Kurvinks drogisterij. In de Staatscourant van heden is ge publiceerd een beschikking win de staatssecretaris van economiscl'c zaken, waarbij als begindata van de ti.eemaal per jaar gedurende ten hoogste j 9 werk dagen toegestane uitverkopen worden aangewezen: 15 januari en 15 juli. Valt die dag op een zondag, dan n;Eg de uit verkoop beginnen op de 14e, Ce aanwij zing van deze data geschio-Jae overeen komstig het advies van de Socia 1-eco- nomische raad. Deze beschiking treedt in vrerking ge lijktijdig het de inwerkingtreding van de uitverkopenwet 1956, die op 29 juni 1956 in het staatsblad werd geplaf. ,st. De da tum van inwerkingtreding zal bij ko ninklijk besluit worden bepaald. M led uit e volge onze Pro grote beme en ka zonde ting oogst Go plan Vo lage nisch veelv echte de ka over" door Wa optre snel M zen. voor magn als (deze mag vloed dend mest kieze

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1957 | | pagina 4