.A.P. PASFOTO'S Doop- en irouwboekjes uH Herkingen on ROTSMA Plaatselijk Nieuws verlaging van de 565.- n een oven. N.V. Modeshows Fa. Buijsse brachien de nieuwste dameskleding Ouderavond Herinneringsbord 1956 aan de afdeling uitgereiict Dinsdag 9 april 1957 No. 2588 Chr. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEF Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Kerkelijke registers zijn boeiende lectuur prijs inbegrepen het nieuwe STATION FOON 312 nde drukte Nu komt de tijd weer voor FOTO Mannequins hadden veel succes met nieuwe stoffen Chr. Melaalbedrijfsbond van de Chr. School te Dirksland ROODE KRUIS OOLTGENSPLAAT EINS HENDKIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHABNIS "vedactle en Advertenties uitsluitend Telefoon K 1870—2629 a 6 uur 's avonds Telefoon K 1870—2017 Giro 167930 ABONNEMENTSPRIJS 1.90 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. Bij contract speciaal tariel Jit het grijs verleden van de Ned. gemeente in Herkingen worden in Rijksarchief te 's-Gravenhage enige kelijke registers bewaard. Men vindt ),a. de doop- en trouwboeken van de chting der gemeente af tot het jaar '1. De Ned. Herv. gemeente is name- niet tot openbaring gekomen na de "ormatietijd, zoals dit het geval is bij meeste dorpeni op Goeree en Over- kkee, maar zij werd geïnstitueerd in :5 als een afscheiding van de gemeen- Dirksland en Melissant. (Melissant nog veel later zelfstandigheid ver- n, te weten in 1863). et oudste trouwboek is natuurlijk gelegd kort na het ontstaan' der ge- cnte. Op de eerste bladzijde lezen in een merkwaardige spelling: Memorie der Getrouwde die alhier binnen de kerck van herckinge publijck bevestigt sijn Nae dat op den eersten Mey des jaars 1695 als eerste predikant van herckinge bevestigt was Dominus Johannes Sterck soo sijn binnen herckinge ge- trouwt dese navolgende personen. En dan krijgen we meteen op 1 mei !B95 Adrianus Viemiet, met attestatie jverg^komen uit Oude Tonge en Pierina inoey'uit Zevenbergen. Hun huwelijk is us bevestigd op dezelfde dag, dat ds. terck intrede deed. Op 5 juni volgen Lambregt Jochemsen Ipuydijk en Cornelia Abrams van den )as, beiden afkomstig van Sommels- ijk. Zijn deze twee paren van buiten [erkingen hierheen gekomen, het derde ruidspaar, dat zijn huwelijk bevestigd iet op 19 juni, blijkt ook in het dorp woonachtig te wezen; het betreft Otto leyndrik Rosendael, weduwnaar van innetje Jans, en Maertje Rombouts. Deze huwelijksbevestigingen hebben teeds plaats op zondag, gelijk ook later lOg lang het geval is. Het ging trou- rens heel simpel toe, zonder de staat- ie, welke tegenwoordig gebruikelijk is ij een dergelijke plechtigheid. Groot in aantal zijn de huwelijksin- egenjingen niet geweest. Ds. Sterck, die ot zijn dood in 1710 te Herkingen stond lad er twee tot vier per jaar. De eerste doopsbediening te Herkin- :en geschiedde op 21 augustus 1695, dus ier maanden na de stichting der ge- neente. Ds. Sterck schrijft dan met ierlijke hand in het doopboek (hetzelf- ie register als het trouwboek, maar chterin begonnen): „Een soon gedoopt viens naem is ijzack." Merkwaardige pelling van de naam izak! De vader (ras Job Willemse van der Kers, de f loeder Arentje Cornelisze Lodders. Als ■etuigen fungeerden Arij van den Bosch chout van Herkingen, „beneffens des- elfs huijsvrouw Jannetje Willems Bel- emans." Hebben de schout en zijn echt- 'enote voor deze gelegenheid speciaal Is getuigen willen optreden? De eerste loopsbediening was wel een historisch eit, maar het is de vraag of men toen vel zo op dergelijke dingen lette. Op 9 ebruari 1698 lieten Job en Arentje een eede kind dopen, Marijtje. „Een soon een kind" In 1711 verandert he"t handschrift in JHerkingens doopboek. Dan is ds. Ph. Gastus voorganger der gemeente ge lworden. Opmerkelijk is, dat hij niet meer spreekt van een zoon of een doch ter, maar dat hij achter de namen zet ueen soon" of „een kind"; blijkbaar ^ond hij zoontjes geen kinderen! i Élke predikant heeft zijn eigenaardig heden. Dit blijkt zelfs in de manier, waarop zij de kerkelijke registers bij houden. Zeer nauwkeurig gaat bijvoor beeld ds. J. Placius (1727—1739) te werk. Hij vermeldt als bijzonderheid op 7 mei Wij maken ze in perfecte afwerking met retouche 1734 bij de doop van Dingeman, zoon van Leendert Timmer en Cornelia van den Hoek: „N.B. door de vader selvs ten doop gepresenteert." Eigenaardig genoeg bestond deze ge woonte vroeger niet. Als uitvloeisel van de roomse tijd liet men getuigen het kind ten doop houden. Ook al was de vader er persoonlijk bij, hij dacht er niet aan zijn kind zelf bij het doopvont te brengen. Alleen de getuigen (in de r.k. kerk thans nog peter en meter ge noemd) droegen verantwoordelijkheid. Men ging er vanuit, dat de doopshan- deling verricht moest worden; wie daar bij waren deed er niet zoveel toe. Hoewel diverse synodes bepaalden, dat de vader het kind ten doop behoor de te houden om ook zelf op de vragen uit het formulier antwoord te kunnen geven, kwam hiervan maar weinig te recht. De moeder was er uiteraard nooit bij omdat de doop zoveel mogelijk be diend werd in de eerste godsdienst oefening na de geboorte van het kind. Leendert Timmer brak met deze ge woonte en hield zelf zijn kind ten doop. Op 24 april 1735 doopte ds. Placius een meisje, Geertruij, dochter van Pieter Hendrikse en Jannetje van Proyen. Hij schreef erbij: „Sonder getuygen, alsoo de Vader niemant bekomen konde." Wat de reden daarvan mag zijn weten we niet, maar toen Pieter Hendrikse op 19 oktober 1738 wéér een kind liet do pen, verscheen hij wederom zonder ge tuigen. In 1736 doopt ds, Placius een kind van Willemtje A. Besman, dat ook Willemtje heet. Hij voegt er aan toe: „....onder openbare betuyginge van berouw met schaemte op haer wanbedrijf en erger- nisse, belovende beterschap en wagt- houdinge onder inwagtinge van Godts genade, sig meteen bindende om met haer kroost naerstig onder de genade middelen te komen." Hier ging het dus om een ongehuwde moeder, die kennelijk ook niet trouw was in haar kerkbezoek. Vermaningen. Tijdens de bediening van ds. Ulrich Teller (1742—1766) wordt er goed gelet op leer en leven van doopouders of ge tuigen. Menigmaal lezen we aanteke ningen als „na ernstige vermaning ge doopt", of „de vader heeft belooft de belijdenisse te leeren", of „de moeder heeft het kint selfs gebeft, om dat haar man nog tegen syne beloften in de Roomsche Kerke blyft." Ook worden meermalen getuigen van het doopvont geweerd, omdat hun levenswandel geen vertrouwen geeft in door hen af te leg gen beloften. Aldus biedt het doopboek van Her kingen veel afwisseling. Want er is nog veel meer uit te halen. Zo komen wij de eerste bruidegom Adrianus Viemiet (zie boven) na vele jaren, op 2 augustus 1736, weer tegen als getuige bij de doop van zijn kleinzoon Ary, zoon van zijn dochter Jannetje. Het is dan 41 jaar geleden dat Viemiet trouwde. Ook van droefheid gewaagt het doop boek. Tijdens de bediening van ds. F. Sieverts (1766—1785) wordt gedoopt op 6 oktoljer 1776 Johannes Henrieus Christofforus Sieverts, een zoontje van de predikant. Als getuige staat erbij de rector van de Latijnse school te Dor drecht J. H. C. Schönfeldt, naar wie het jonge kind stellig genoemd is. Maar op 24 maart 1784 wordt er wederom een Johannes Hendricus Christofforus ge doopt, waaruit blijkt dat de eerste jon gen van die naam overleden moet zijn. Ds. J. A. Wiedeman, 1790—1795, schrijft achter de namen der dopelingen menig maal het Latijnse woord „obiit", d.w.z. gestorven; de kindersterfte was toen groot. Registers kunnen vervelende lectuur zijn. Maar kerkelijke registers zijn dat nooit. Want achter al de namen van ge doopte, getrouwde en -overleden mensen rijzen gestalten op, die weliswaar niet scherp naar voren komen, maar van wie wij toch iets afweten. H. de J. Fa. Buysse, kledingbedrijf te Middel- harnis en als zodanig een der oudste van onze streek, heeft woensdagmiddag- en avond de dames van dit eiland de mode voor voorjaar en zomer getoond in twee buitengewoon interessante en zeer ver zorgde shows. Het was de eerste keer dat fa. Buysse een modeshow presenteerde, zij het dat we al eerder eens kennis maakten met iets dergelijks van genoemde firma, n.l. een corsetten-show. Thans heeft men niet minder succes geboekt. Men had er de zaal van Hotel Meijer gezellig voor ingericht, het toneel straalde in het volle licht der schijnwerpers en het was een lust voor het oog der mannequins zich een voor een te zien aandienen. Een goede keus had men gedaan door de heer Littooy, een zeer ervaren show man, een en ander met zijn mannequin- groep te laten verzorgen. Die bracht een zeer gezelUge sfeer door zijn vlotte en opgewekte uiteenzettingen over de getoonde kleding; deze voortreffelijke voorlichting zullen de dames zich zeker herinneren als zij eventueel keus gaan maken uit de grote collectie, die fa. Buysse, in overeenstemming met deze show, in huis heeft. Voor de muzikale omlijsting zorgde een prima pianist, Theo Haas, een naam uit de radiowereld, die ononderbroken het de mannequins mogelijk maakte op lichte muziek door de zaal te tippelen. De jeugdigste medewerkster aan deze shows was Ria de Vos, dochtertje van de winkelchef van fa. Buysse, die haar pasjes en draaitjes keurig van de echte mannequins had afgekeken; zeer par mantig en duidelijk demonstreerde Ria japonnetjes, jasjes enz. voor de negen jarige of daaromtrent. De vier echte mannequins hadden de maten 38 tot 46, dus voor alle bezoek sters kon haar evenbeeld door de zaal zien wandelen. Ze toonden o.m. uitgebreide collectie mantelcostuums, vervaardigd van kam- garen tropicol, de nieuwe stof grain dépoudre en de eveneens nieuwe stof kamgaren satfln. De laatste stoffen zijn van 1957 vol gens dhr. Littooy, en de dames in de zaal hebben kunnen constateren dat het een bijzondere is. Opvallend chique. De costuums die wij zagen van grain de poudre hadden een strakke rok en tamelijk kort jasje. Een bijzondere mooie stof. Ook werd een triospiece getoond van tweed. Het pakje had een fluwelen kraag en kan alzonderlijk van de man tel gedragen worden. De mantel op zich zelf was al even aardig, met diepe plooi en in de zijnaad. De meeste mantelpak jes hadden een plooirok of ingeweven en genaaide plisee, sommigen met nog een gladde rok extra. Dieux pieces zijn niet aan een seizoen gebonden. Op deze voorjaarsshows wer den verschillende leuke modellen en des sins getoond. Ook hier weer de perma nente plissee. Een blonde mannequin droeg een donkerblauwe met wit afge zet. Een andere een bruine, jaquard ge weven, doch tn dezelfde kleur gehouden. Veel succes hadden de meinnequins met de nieuwe stof, wafelpiqué. Een daverend applaus kregen de dames die deze mantels toonden. Ze zijn heel eenvoudig gehouden. Dat is moge lijk, doordat de stof voor zichzelf spreekt. Nog een extra applaus toen dhr. Littooy de prijs noemde. Dit jaar zal men veel licht gekleurde mantels zien en dan voornamelijk swaggers. Gelukkig met knopen, dat het dragen vergemak kelijkt De kragen zijn niet bijzonder groot maar wel apart. Eigenlijk was iedere mantel die getoond werd een mo del op zichzelf. De keuze is groot, ook wat betreft de mouwen, hoog of laag in gezet Bijzonder veel is er op modegebied niet aan de japonnen veranderd. Ze zijn fleurig en vervaardigd van veredeld ka toen, zodat ze stuk voor stuk op hun collega's coctailjaponnen gelijken. Laag aangezette rokken, leuke halzen en kor te mouwen. Er werden bijzonder mooie modellen en stoffen getoond uit de haute couture tegen prijzen die aanzienlijk lager liggen dan buiten het eiland. Voor de oudere dame eveneens bijzon der leuke modellen. Afkledend, wat een eerste vereiste is en niet minder belang rijk: de stof. Er werd een shantung zij den japon gedragen met een draperie en keurige mouwen mannequin, stof, model en prijs kregen een dubbel applaus. Een andere mannequin droeg een donker blauw japonnetje met pellerine. Een witte garnering maakte het geheel tot iets aparts. Een uit Zwitserland afkom stig japonnetje van ingewerkte broderie werd door een jeugdige mannequin met veel zwier getoond en veroverde op slag alle harten. Aan het slot van de show werden enkele exclusieve modellen getoond. De blondine was merkbaar trots op haar costuum met cape, die te zien zal zijn in de etalage van fa. Buysse. Wellicht is er dan ook te zien een mantelcostuum met in dezelfde kleuren het vestje en het beige met een reebruin suède vestje. Met een bloemetje voor de mannequins aangeboden door mej. Buysse en een laatste rondgang door de zaal, werd de show besloten. Op vrijdag 5 april hield de Chr. Me taalbedrijfsbond zijn eerste vergadering op Goeree-Overflakkee welke zich mocht verheugen in een bevredigende opkomst van leden en belangstellenden. (Districtsbestuurder vr. Nieuwland uit Rotterdam had de leiding van deze bijeenkomst en heeft op deze discussie avond gesproken over: „Wat de C.M.B, wil en hoe zij in elkaar zit". Buidelijk werd naar voren gebracht, dat deze Christelijke Bond naast de be- staans- en rechtszekerheid, ook de er kenning als persoon van de werknemer nastreeft en voorts, dat zij de juiste ge- zmdheid tussen werknemer en werkge ver wenst te bevorderen, waarbij het al 01 met juister de verhouding wordt af- Semeten aan Gods Woord. Dit is wel het Op j.l. vrijdagavond 29 maart hield de Chr. school haar jaarlijkse ouderavond. Deze ouderavond werd als naar gewoon te in het koor van de Herv. kerk gehou den. Het koor was voor deze avond her schapen in een groot gezellig lokaal, waarin het werk van de kinderen keurig tentoongesteld lag en hing. Reeds bij het binnenkomen voelden de ouders de prettige sfeer, die altijd zo kenmerkend voor deze ouderavond is. Om precies zeven uur opende de voor zitter van de schoolvereniging dhr. den Baars deze ouderavond met het laten zingen van Ps. 86 6 en las daarna Ps. 33 en ging voor in gebed. In zijn openingswoord wees hij de ouders op het grote voorrecht een chis- telijke school te bezitten, waarbij hij in herinnering bracht de droeve dagen van november 1956, Dan worden we weer bepaald bij de zegeningen .^van ons land en wat het zeggen wil „vrij" te zijn. Hij wenste hoofd en personeel de zegen des Allerhoogsten toe voor het komen de jaar, waarna hij de leiding voor deze avond overgaf aan het hoofd der school dhr. Jansen. Mijnheer Jansen gaf nu een jaarover zicht waarin hij uitvoerig stilstond bij het personeel, de school en de kinderen. In de laatste jaren is er nog al wisseling geweest, maar gelukkig hebben we steeds op voUe toeren mogen draaien. Dhr. Bosschaart voor wie het de laat ste ouderavond in Dirksland was, werd hartelijk dank gezegd voor zijn werk aan de school en voor de toekomst het allerbeste en een prettige werkkring toegewenst. Een koortje, bestaande uit enige meis jes uit de zevende en achtste klas zong met begeleiding van orgel en viool enige driestemmige liederen, wat door de ouders zeer gewaardeerd werd Dhr. de Bonte hield vervolgens z'n re feraat, getiteld: „Luther, de opvoeding en wij". In dit referaat bracht hij de ideeën van Luther over de opvoeding van onze kinderen naar voren, speciaal lettend op de nauwe samenwerking die er tussen ouders en onderwijzend personeel moet zijn. In de pauze werd door de oudleerlin- gen thee geserveerd. Na de pauze hield de onderwijzeres, mej. Kievit, haar refe- Vrijdagmiddag om drie uur opende de Zweedse gezant in Nederland, de heer S. Dahlman, de Lineushof in Bennebroek Foto: Door dhr. Boozen (toepassel\jke naam voor de direkteur van het bloe- menlustoord) met mevrouw Dahlman. Daarachter mevr. Boozen en dhr. Dahl man. raat over het leven in de eerste klas. In dit keurig referaat liet zij de ouders iets van de moeilijkheden horen, die er ver bonden zijn aan het leesonderwijs in klas één. Zij vroeg kinderen thuis veel te laten lezen. Nu volgde voor de ouders een verras sing; het personeel had n.l. een dag schoolleven op de band opgenomen en deze werd nu, zij het in verkorte vorm, afgedraaid. Uit alle klassen was een ongedwongen greep genomen; uit de stilte die er tijdens het afdraaien in het koor heerste, was wel duidelijk te mer ken, dat dit zeer door de ouders gewaar deerd werd. Nu hoorden zij hun kinderen eens van uit de schoolbanken. Dhr. Jansen gaf nog enige toelich ting, bedankte de ouders voor hun be langstelling en sloot deze avond, die uitermate geslaagd was, op de gebrui- gelijke wijze. Hierna was er nog gelegenheid voor de ouders het werk van hun kinderen te bezichtigen en met het onderwijzend- personeel te spreken. De afdeling Ooltgensplaat van het Ned. Roode Kruis had woensdagavond een buitengewone ledenvergadering uitgeschreven in verband met het aanbieden van het Campagne-herinneringsbord 1956. Genoemde afdeling had weer de grootste kollekte opbrengst in de provincie Zuid-Holland en mocht thans voor de vierde maal zo'n bord in ontvangst nemen. In een vrij goed gevulde zaal van hotel Hobbel sprak de voorzitter van de af deling, burgemeester W. M. van der Harst, een welkomstwoord, speciaal tot de heren Mr. C. H. Muntz en Mr. H. de Bloeme resp. voorzitter en secretaris van de Provinciale afdeling en tot burgemeester D. van Heijst en, de heer Bak ker te Dirksland resp. voorzitter en secretaris van de Kring Flakkee. Burgemeester van der Harst was ver heugt dat de afdeling Ooltgeiisplaat het werk van het Roode Kruis opnieuw heeft gediend en tijdens de kollekte 1956 met prachtige resultaten voor de dag kon komen. Spreker was blij dat veel dames aanwezig waren, daar meestal op hen een beroep wordt gedaan in het Roode Kruis werk. Zo juist heeft mevr. Ko- bus-Jordaan een cursus in het welfare werk gevolgd en ook daarvan hopen wij dat het rijke zegeningen voor onze zieken mag openbaren. De voorzitter sprak tot slot de stille hoop uit, dat de a.s. kollekte weer mag zijn als de voor afgaande. Mensen met de zelfde geest bezield Toen ik vandaag naar uw eiland kwam, aldus mr. Muntz uit Rotterdam, dacht ik wel enigszins aan zijn geïso leerde ligging en zag het brede water dat u van de vaste wal scheidt. Maar deze gedachte werd gevolgd door een andere en wel deze: „dat al de men sen die op dit eiland wonen met de zelf de geest bezield zijn als de bewoners aan de overkant van het water." Beiden zijn wij bereid om het openbaar belang te dienen. Wij denken daarbij aan de koliekten, de bloedplasma en het wel fare werk voor het Roode Kruis. Dit alles wordt gedaan, niet om een prijs maar om de mensheid te dienen. Indi vidueel kunnen wij dan weinig, maar onze vlag is internationaal en daarom kunnen wij veel presteren. Waar het nodig vs brengt het Roode Kruis hulp: denk aan de watersnood en aan Honga rije en wie weet wat het Roode Kruis typische verschil met de niet-Christelijke vakbeweging. Het naar voren gebrachte, verduide lijkt met flanelbord, had de volle be langstelling der aanwezigen, hetgeen mede bleek uit de verschillende vragen, die gesteld werden, ook betreffende ac tuele kwesties verband houdende met het werken aan de overkant. De volgende bijeenkomst zal op ver zoek der vergadering, reeds op woens dag 10 april a.s. 's avonds om 8 uur In het Herv. Vereen. gebouV aan de Ring te Middelhamis plaats vinden, waarbij ook zij, die de eerste maal niet aanwe zig waren, van harte*welkom zjjn. Burgemeester W. M. v. d. Harst (links) neemt het herinneringsbord 1956 in ont vangst van mr. C. H. Muntz. nog zal moeten doen. U hier in Oolt gensplaat of in Dirksland of in ons land. We zeiden reeds, aldus de heer Muntz, dat het niet gaat om een prijs, maar toch heeft uw afdeling een prijs be haald en werd de kampioen van Zuid Holland. Relatief staat Ooltgensplaat met 38.7 cent per inwoner bovenaan en wint dit van de steden met zijn op brengsten waarvan Den Haag met 19.9 cent per inwoner de eerste is. Ooltgens plaat komt dus bijna aan het dubbele. Wij hebben daarom met grote vreugde de reis gemaakt om u het herinnerings bord 1956 aan te bieden. Het bord is breekbaar en als na eeuwen soms de scherven worden gevonden dan kan men zeggen dat Ooltgensplaat vier achter eenvolgende jaren de eerste is geweest in Zuid Holland met de Roode Kruis koliekten. Met een woord van geluk wens en dank overhandigde mr. Muntz aan de burgemeester het bord. Op het bord, dat in Delft is vervaar digd, zijn kleurrijke bloemen aange bracht met in het midden een rood krui» MIDDELHARNIS—SOMMELSDIJK De collecte voor Simavi, gehouden in de week van 2530 maart 1.1. had het mooie resultaat van 1436.96. De dames, die voor dit goede doel hun tijd wilden geven om voor Simavi te col lecteren, heel veel dank voor hun be reidwilligheid. Ook de geefsters en gevers veel dank voor hun medewerking tot dit goede re sultaat. DIRKSLAND Neerslag in de maand maart 57.9 mm Grootste etmaal hoeveelheid afgetapt op 18 maart 16.8 mm. In dezelfde maand van vorig jaar 20.5 mm. Waarnemer van het K.N.M.L -— Lezing. Heden dinsdagaavond 7.30 uur zal voor de Vrouwenbond van het N.V.V. in het verenigingsgebouw aan de Oranjelaan mej. Brummelhuis van de Ned. Huishoudraad een lezing hou den over „stijgende welvaart, krappe beurzen." Deze vergadering is voor een ieder toegankelijk. Jaarvergadering. A.s. vrijdag 12 april zal in hotel Polderman de coöp. Boe renleenbank een algemene ledenverga dering houden. Bedankt. Ds. H. van Gilst heeft voor de beroepen naar Gorinchem, Slikker veer, Veenendaal en Waardenburg be dankt. HERKINGEN Opbrengst collecte Spaanse zending. De collecte voor de Spaanse Evangei- sche Zending gehouden tijdens de spreekbeurt door ds. Cognoni Penella heeft opgebracht 266.55. Hier is bij inbegrepen een bedrag van 15.van de kinderen der kleuterschool. AUe gevers en geefsters hartelijk dank. Het dochtertje van J. van Wagenin- gen liep spelenderwijs zodanig tegen een fietsende knaap op, dat beiden vielen, doch het meisje een gapende hoofd wonde bekwam en door de dokter moest worden behandeld. Het Herv. Jeugdgebouw is des zater- dagsavonds tot nader order gesloten, daar wegens het beëindigen van het winterseizoen de belangstelling niet groot meer is. STELLENDAM De Ned. Ver. van Huisvrouwen or ganiseert op woensdag 17 april een mo deshow die verzorgd zal worden door de firma Nipius uit Middelharnis. Aan vang 8 uur. Kaarten voor niet-leden verkrijgbaar a 1.25 bij de dames H. Kievit Haven 4; C. Troost-Kasteleijn Langeweg 21; M. Meerman-v. Oosten brugge Prinses Margrietstraat 13 en M. Koese-Roon Nieuweweg 80. Geen toegang beneden 17 jaar. (Vervolg pi. nieuws pag. 4) omgeven door lauwertakken. Hieronder staat de volgende spreuk: „Inter arma caritas". (Barmhartigheid te midden van wapen geweld), en vervolgens: Cam pagne 1956 Ooltgensplaat. Weerklank bij de Flakkeënaars. Burgemeester v. d. Harst dankte mr. Muntz voor zijn woorden die zeker bij allen grote indruk hebben gemaakt. In mijn vorige gemeente werden veel-op gravingen verricht en inderdaad kan men aan de scherven die men vond di rect bepEilen wanneer en waartoe deze hebben behoord en uit welke tijd deze afstammen. Misschien gebeurt dit ook eenmaal met de borden die Ooltgens plaat in vier jaar heeft veroverd. Spreker hoopte dat het alleen niet om de borden te doen is maar dat men hieruit af kan lezen wat er leeft in de bevolking van het Roode Kruis werk. Een hartelijk compliment richtte bur gemeester van Heijst namens de Kring Flakkee tot de afdeling. Men is in de kring verheugt dat het bord weer op het eiland is terecht gekomen. Alle af delingen slaan evenwel een goed figuur. Achter Ooltgensplaat volgt spoedig Nieuwe Tonge, Dirksland en Middelhar nis. De bodem hiervan is fe vinden in de goede hulp die wij allen hebben mogen ontvangen tijdens en na de rampdagen. Dit werk heeft in de harten van de Flakkeënaar weerklank gevonden, aldus de heer van Heijst.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1957 | | pagina 1