Sommelsdijkse raad kocht weer een aantal krotwoningen aan voor sanering Afscheid van gasdirecieur van Gangelen ie Dirksland ROTfiMA Ledenvergadering Groen van Prinstererschool te Middelharnis Grondwet tegen regeling autorijscholen 30e Jaargang Dinsdag 2 april 1957 No. 2586 PEINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNÏS Redactie en Advertenties uitsluitend Telefoon K 1870—2629 Na 6 uur 's avonds Telefoon K 1870—2017 <^iro 167930 Chr. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN ABONNEMENTSPRIJS 1.90 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Bij contract speciaal tariet Hel badhuis heeft geen voldoende ventilatie VOOR HET BETERE FOTOWERK Veel waarderende woorden en mooie geschenken Wie hangt er zoo deerlijk geteisterd, geschonden, Rooscervig, vol striemen en wonden Tot smaadheid en schande aan 't kruishout verheven? Wat heeft Hij, wat heeft Hij misdreven? Dat is er het slachilam, zoo heilig, geboren Tot breking en lessching van toren; Zyn misdaad is: Liefde, uitvloeien en geven. Dat kost Hem, dat kost Hem Zijn leven. Kost dat Hem zijn leven, die schoonste van allen, Hoe is Hij in 't lijden vervallen? Of is het uit liefde en heilige minne. Wat zal Hij daar mede dan mnnen? Wat anders als 't leven der eeuwige zielen. Die droevig in zonden vervielen! Opdat Hij die schulden verzoene en boete. Zoo druipen Zijn handen en voeten. Ach Jezus! beminde, hoogwaarde en schoone. Wie zal U, wie zal U beloonen? Uw weldaad die gaat ons vermogen te boven; Wij willen U prijzen en loven. JAN LUYKEN Garantieprijzen voor rogge en haver van de oogst 1956 Plaatselijk Nieuws De Sommelsdijkse gemeenteraad kwam. dcmderdagavond onder presidium van burgemeester P. W. Hordijk bijeen. De voornaamste punten van de agenda be troffen een huurovereenkomst voor een aangekocht perceel land en de aankoop van een aantal bewoonde en onbewoonde panden, die nodig waren voor sane ring. Over de aankoop van een perceel land van de erven M. Peekstok con fereerde men in besloten zitting. Naar aanleiding van een rapport van de Technische Dienst over het badhuis te Middelharnis kwamen alweer klachten naar voren over onvoldoende ventilatie, waardoor de stoom niet weg kan en ook, dat de capaciteit van de installatie niet voldoende zou zijn. Na opening door de voorzitter met gebed w^erden de notulen vastgesteld en kwamen de ingekomen stukken aan de orde. Dit was een lange lijst, meest met terugontvangen goedgekeurde raadsbe sluiten, w.o. ook een rapport van de Technische Dienst betreffende het bad huis te Middelharnis, zulks naar aan leiding van vragen in eei^i vorige raads vergadering gesteld. De heer G. Langbroek voerde hierbij aan, dat uit het rapport bleek dat zijn opmerkingen hierover juist geweest waren. Men blijft met de stoom zitten, er is niet voldoende ventilatie en het hout is binnen een jaar rot. Spreker begreep dat de man, die met de instal latie moet omgaan, ervaring moet op doen, maar betwijfelde sterk, dat er van „onkunde" gesproken kon worden. De ketel moet boven de capaciteit wor den gestookt en hij vond het onjuist de bezwaren op de verzorger, af te wente len. „Het woord onkunde staat niet in het rapport" antwoordde de voorzitter. Er staat: „te weinig feeling" wat neerkomt op te weinig ervaring. Spreker vond het geval overigens niet'eenvoudig, het had echter de voortdurende aandacht. De heer Langbroek zei, dat het woord „onkunde" wel was gebezigd. „Dat komt dan niet voor rekening van het college" repliceerde de voorz. Het deed de heer Blok onaangenaam aan, dat na zo korte tijd in dit bedrijf mankementen waren. Hierop antwoord de de voorzitter, dat bij de realisering van het werkelijke plan op de installa tie 10.000.was bezuinigd. Spr. gaf toe dat er aan de ventilatie wel wat mankeerde, waarvoor voorzieningen moesten getroffen. De rekening van de Emgo 195556 alsmede het verslag werden goedge keurd. Volgde een voorstel wijzigingen be grotingen Burgerlijk Armbestuur 1956 en 1957, waarop de adviseur van de commissie bemerkingen had over de uitgaven betreffende maatschappelijk werk. De heer Blok lichtte dit nader toe en wees op eeni declaratie over het verbou wen van het Herv. Weeshuis tot Jeugd huis en op een post van 3400.sala ris, waarin het Rijk niet zou bijdragen. De voorz. begon bij het laatste en antwoordde dat door het Rijk op basis van 40 "/o is deelgenomen in de salaris sen van 1955. Op die van 1954 is gewei gerd, omdat de instelling in liquidatie was, terwijl bij de benoeming van een maatschappelijk werkster was toege zegd het totale salaris te subsidieren. Men is er echter op teruggekomen en verleden week is het achterstallige be taald aldus spreker. Op de tweede vraag gaf wethouder Dijkers antwoord, omdat burg. Hordijk dit niet had meegemaakt. De opdracht ging uit van maatsch. werk aan ir. Meischke om dit uit te rekenen, die nu eerst zijn rekening heeft gezonden. B. en W. staat op het standpunt dat maat schappelijk werk nu ook moet betalen aldus deze spreker. Afkoop huurovereenkomst aange kocht perceel land van G. L. Bom aan de Dorpsweg van G. L. Bom. Hierover stelde de heer Blok een vraag omtrent de berekening waarbij de voorzitter toe- Ten aanzien van de vraag of de grond wet, die de vrijheid van onderwijs waar- •wrgt, idcli verzet tegen een regeling waarby liet geven van rijlessen aan be paalde voorwaarden wordt gebonden, hebben twee hoogleraren in het staats recht op verzoek van de minister een rapport uitgebracht. Daarin komen zij tot de conclusie dat deze vraag beves tigend moet worden beantwoord. Overeenkomstig een door deze hoog leraren gedane suggestie zal de minis ter trachten de bedoelde vraag aan het oordeel van de rechter te onderwerpen. I>e minister is voornemens door middel ^an een proefproces een rechterlijke uit spraak omtrent de verbindbaarheid van die verordening uit te lokken. Mocht de Hoge Raad beslissen dat de grondwet aan de verbindendheid van zodanige ver ordening niet in de weg staat, dan zal de minister zo spoedig mogelijk een wets voorstel tot regeling van het aütorij- schoolwMftn aaiLhaagig malwn. lichtte, dat 3 elementen van schade loosstelling .waren toegepast en de nor male prijs berekend was. Men keurde het voorstel goed. De aankoop van een perceel land van de erven M. Peekstok werd ter bespreking naar de besloten zitting gerenvoyeerd. Aankoop panden Onderhandelingen waren gevoerd met de heer J. Nieuwland te Herkingen, om trent de aankoop van de volgende pan den: Oostelijke Achterweg 18, onbe woond; Oostelijke Achterweg 20, on- bewoond; Oostelijke Achterweg 22, be woond door A. van Es; de Wurft 1, on bewoond; de Wurft 3, bewoond door J. van Antwerpen; de Wurft 5, bewoond door K. Vroegindeweij; Oostdijk 10, in gebruik als werkplaats door M. Kamer ling. Er was geaccordeerd dat de eigenaar deze panden aan de gemeente verkoopt voor de som van 3500.in totaal, plus 12% onkosten (makelaarskosten, notariskosten enz.) Zonder bespreking ging men hiermee akkoord. Meubelen nieuwe kleuterschool Medegedeeld werd dat de nieuwe kleuterschool haar voltooiing nadert. Het thans in gebruik zijnde meubilair is niet toereikend, al zal het grootste gedeelte wel kunnen worden gebruikt. Voor de nieuwe school, die door 120 kleuters zal worden bezocht, is in over leg met de Inspectrice een lijst samen gesteld van hetgeen er nodig zal zijn, waartoe een bedrag van 11.000.zal moeten gevoteerd. Z.h.s. werd het col lege tot deze uitgave gemachtigd. Verlenging van diverse onbewoonbaar verklaarde woningen werd_ verleend tot 2 juni 1958, daar het te voorzien is, dat vóór deze datum geen woonruimte be schikbaar kan worden gesteld. Ingevolge een verzoek van het be stuur van de school met de Bijbel werd volgens art. 72 L.O. wet medewerking verleend voor de aanschaf van leermid delen en schoolmeubelen, ten bedrage van 1270.—. Goedgekeurd werd de uitkering kin dertoelage gemeente personeel over het tijdvak 1 oktober 19561 januari 1957. Salaris gemeentebode Er was een voorstel over het salaris van de gemeentebode de Gans, waar over ons geen gegevens ten dienste stonden, maar waarover ons uit de be sprekingen bleek, dat in 1954 het salaris van de bode gelijk stond met dat van de voorman gemeente-werkman. Hier in was nu een separatie gemaakt. De heer Blok was het met de moti vering, over het systeem dat te Mid delharnis zou zijn toegepast niet eens. De gemeentebode heeft wel geen perso neel onder zich, maar een zeer verant woordelijke taak zei spreker. Het sala ris van de voorman was een klasse op getrokken en van de Gans niet. Hij vroeg herziening en gelijkstelling. De voorz. antwoordde, dat dit ver band „voorman-gem. werkman en ge meentewerkman" indertijd was gelegd en bij binnenlandse zaken op bezwaren stuitte. Tenslotte nam men het toch over. De correlatie tussen deze 2 be trekkingen komt nu anders te liggen al dus spr., die de voorgestelde regeling de juiste vond. De heer Knape voelde er niet voor om dit te veranderen. Het was indertijd een raadsbesluit geweest en het ging z.i. niet aan, dit zonder meer te wijzi gen. De bode heeft een vertrouwenspo sitie zei spreker, die redelijk diende te worden bezoldigd. „Er is niets irrieëel gebeurd" ant woordde- de voorzitter. In het verleden is het zo gedaan als een vergelijkende maatstaf, het impliceert niet om dit te handhaven aldus spreker. „Met Middelharnis hebben we niets te maken!." wierp dhr. Knape in het midden. We zijn een zelfstandige ge meente en kunnen zelf ons standpunt bepalen! De voorzitter vond dit onvriendelijk. Hoe vaak trekt men geen vergelijking met andere gemeenten? voerde spreker aan. Weth. Ie Comte wees er op, dat het grote moeite gekost had om het salaris van de gemeentewerkman op te voeren. Ged. Staten zullen een gelijkstelling ze ker niet nemen! „Achten B. en W. het honorarium voldoende?" vroeg de heer Blok. „Dan was het college met een ander voorstel gekomen" was het antwoord van de voorzitter. „Nu is de Gans de dupe van. het be sluit" was de mening van dhr. Peek stok. De voorz. zag dit niet in. Voorheen is het qua salarisschaal gedaan, de funk ties zijn ook gewijzigd! Dit vond de heer Blok wel een aardig argument, maar hij wees er op, dat de bode intussen een volle dagtaak had. Het verschil is wel niet zo groot, maar het geeft toch de idee, dat er een ach terstelling is. „Er is geen verband tussen de funk- ties" merkte de voorzitter op. Na deze bespreking ging men met het voorstel akkoord. De heer Edewaard bevreemdde het, dat over het salaris van de weger geen voorstel was, waarop de voorzitter zei, dat dit op stapel stond. Dan besloten zitting. In 1956 sterke stijging van het leerlingenaantal bij het v.g.l.o. Huisvesting van onderwijzers en v.g.l.o. school punt van voortdurende zorg Voor de eerste maal onder presidium van dhr. S. W. de Heer kwamen de le den der Groen van Prinstererschool in jaarvergadering bijeen. In zijn wel komstwoord heette de voorzitter in het bijzonder de v.g.l.o.-ouders welkom, waarvan velen een hele reis moesten maken om aanwezig te kunnen zijn. Hij releveerde in het kort enkele gebeurte nissen van het afgelopen jaar, noemde de huisvesting der scholen, waarvan die der v.g.l.o. nog steeds vele moeilijkheden levert en herinnerde aan de viering van het 25-jarig bestaan der school in mei 1956. In zijn jaarverslag kwam de sec retaris uiteraard nog eens op deze pun ten terug en sneed enkele nieuwe aan. Hiervan noemen wij de wisseling van voorzitter door het vertrek van ds. Goedhart naar Rotterdam en de afbouw van de overdekte speelplaats tot han denarbeidlokaal. Het verslag van de penningmeester was enigszins in mi neur, daar de exploitatie van het v.g.l.o. hem vele zorgen geeft en het beschik baar gestelde bedrag van 60.per leerling hiervoor niet toereikend is. Tijdens de pauze werd „koffie met koek" rondgediend door meisjes van het v.g.l.o. De juist hiervoor gehouden stem ming voor het bestuur bracht een her verkiezing voor de heren de Jong en van Groningen, welke dit aanvaardden. V.g.l.o. zaken. Het hoofd van deze nog jonge school, dhr. Wijnmalen, be gon zijn overzicht bij de vorig jaar in gebouw Wajon gehouden tentoonstel ling, welke geheel door de leerlingen was opgebouwd. Het aantal bezoekers, dat ruim 800 bedroeg, noemde hij on gekend hoog en hij zag hierin ook een bewijs, dat het v.g.l.o. een plaats gaat innemen in de Flakkeese gemeenschap. Hij was verheugd bij het Departement te hebben kunnen bereiken, dat een vijfde leerkracht mocht worden be noemd, maar het speet hem nog niet te kunnen medsdalen, dat spo«dig een nieuw schoolgebouw zou kunnen wor den betrokken. Dit zou niet alleen het peil van het onderwijs, maar oolc de bekendheid met dit onderwijs zeer ten goede komen. L.O. zaken. De heer Vogelaar bracht in zijn verslag allereerst de personeels wijzigingen naar voren, ontstaan door het vertrek van dhr. de Vries en de komst van mej. Damme en dhr. Jan sen, hij wees op de stijging van het leerlingenaantal en het geringe school verzuim om uitvoerig stil te staan bij de moeilijkheden, die er zijn om voor het personeel een woning te krijgen en in verband hiermede de mogelijkheid van personeelswisseling. Wat de vorm van het onderwijs betreft, zijn ideaal is een school, gericht op de praktijk, daar echter de opleiding voor u.l.o. en H.B.S. bepaalde eisten stelt, moet ons onderwijs zicii hier noodzakelijkerwijs bij aanpassen. Verder noemt hij de goe de voorziening met leermiddelen, de schoolradio, schoolarts, schoolmelk en schoolconcerten, op al deze geeft hij zijn eigen visie. Beide hoofden hebben niets dan lof over hun personeel en hopen ook voor 1957 weer op een goede ver standhouding met hen. Punt 9 der agenda bespreking van een voorstel tot instelling van ouder- commissies, blijkt op velerlei bezwaren te stuiten, waarom dit punt van de agenda wordt teruggenomen en nader door het bestuur zal worden bezien. In de rondvraag wordt opnieuw het woningprobleem aangesneden, waarbij het bestuur toezegt de hieromtrent ge dane suggesties te zullen bestuderen, genoemd wordt o.a. eigen-bouw en aan koop van woningen. Het is reeds half twaalf geweest, wan neer deze vergadering door de voorzit ter wordt gesloten, nadat dhr. Wijnma len met dankgebed is geëindigd. Donderdagmiddag had in het verenigingsgebouw te Dirksland het afscheid plaats van de heer H. G. van Gangelen, als directeur van de gemeentelijke gas fabriek te Dirksland, wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Op deze afscheidsbijeenkomst waren een groot aantal genodigden bijeengeko men; aan de hoofdtaf el had het gemeentebestuur met de gascommissie plaats genomen; verder waren er de directeur van de Nutsbedrijven op het eiland, ver tegenwoordigers van het Roode- en Groene Kruis, S.B.Z. enz. in welke ver enigingen dhr. van Gangelen een bestuursfunctie had uitgeoefend. De scheiden de functionaris was met zijn familie aanwezig w.o. zijn enige zoon, die ge neesheer is te Sliedrecht De dames van de Roode Kruiscolonne zorgden tijdens de plechtigheid voor verversingen. Burgemeester van Heyst wees er in een toespraak op, dat het afscheid van dhr. van Gangelen enige weemoed in hield, omdat hij zó lange tijd zijn funktie als gasdirecteur te Dirksland had waar genomen. In vlammende letters kon bo ven zijn taak die hij had volvoerd wor den geschreven het woord „dienen". Het zijn 30 lange jaren geweest waarin dhr. van Gangelen met volle inzet zijn taak heeft waargenomen, aldus spr. Veel ups and downs zijn er in die tijd geweest, veel moeilijkheden soms, vooral in de dertiger jaren. Bij hét doorbreken van de nieuwe techniek werd het nog moeilijker de burgerij tevreden te stellen Als hoofdambtenaar hebt U altijd ge zorgd voor een goed produkt, tegen een redelijke prijs aldus spr., als superieuren zijn we over uw werk dan ook zeer te vreden. Dirksland had als een van de eerste gemeenten in Nederland een eigen gas fabriek; toen er later een andere rege ling kwam, n.J. een omzetting van pro- duktie- in een distributiebedrijf hebt U daar direkt uw volle medewerking aan gegeven. U hebt aldus spr. de gascom missie en het gemeentebestuur altijd met goede voorlichting gediend, het was bij zonder prettig van uw goede adviezen gebruik te kunnen maken Aan uw lei ding werd door ons altijd de hoogste waarde toegekend. Laat weemoed uw hart niet vervullen riep spr. de scheidende directeur toe, nu U mag terugzien op zo'n mooie staat van dienst. Wanneer U van de verdiende rust gaat profiteren, zult U aan Dirks land altijd een prettige heriimerlng heb ben. De burgemeester wees er verder op, hoe door dhr. van Gangelen vele be- stuursfunkties met ere werden bekleed; spr. noemde zijn zitting in het Roode- en Groene Kruis en S.B.Z., vooral ook in de feestcommissie, waarin hij meer dere nationale feesten had helpen orga niseren. Vriendelijkheid was een aparte eigen schap van de scheidende directeur; spr. dankte hem voor de persoonlijke vriend schap en vooral het werk in het belang van de gemeente verricht. Namens het gemeentebestuur onderstreepte hij dit dankwoord met een fraai geschenk in de vorm van een groot wandbord van Delft's-'blauw, gemaakt bij de bekende „Porceleyne fles" te Delft. Spr. hoopte dat dit een waardige plaats in zijn nieu we woning te Utrecht zou krijgen als herinnering aan al de jaren te Dirksland doorgebracht Bloemen Het raadslid dhr. T. van Prooyen, lid van de gascommissie richtte daarna een afzonderlijk woord tot mevrouw van Gangelen en bood haar een prachtig bouquet rode anjers aan. Het is de kleur van het vuur zei spr., hij hoopte dat dit vuur van herinnering aan Dirksland zou blijven branden! Pensioen een vonnis? Dhr. Goemaat voerde het woord na mens het gemeentepersoneel en dankte voor al de vriendschap die men van hem had genoten Hij herinnerde aan de eerste tijd, dat dhr. van Gangelen te Dirks land kwam, gekleed in een hontjasje, dat toen voor Dirksland iets bijzonders was. Dhr. Goemaat releveerde dat fi nancieel veel goede jaren waren door gemaakt, maar ook magere jaren, moesten doorworsteld. Spr. had eens gelezen dat ,,met pen sioen gaan een vonnis was", hij hoopte dat dit voor hem niet zo zou zijn, maar dat liij met veel genoegen van zijn wel verdiende rust zal mogen genieten. Namens het gemeentepersoneel over handigde hij de encyclopaedic Winkler Prins, waarbij hij hem de hand drukte en hem en zijn vrouw alle goeds toe wenste. „Oude rot in het vak!" Dhr van Leeuwen, directeur van de Gascentrale Flakkee, sprak als collega en noemde dhr. van Gangelen „een oude rot in het vak". Hij bracht in herinne ring hoe in de vroegere tijd gas gemaakt werd, met al de narigheid daar aan verbonden; daarna verbeteringen die bij de fabricage later zijn opgetreden. Hij tekende hem als een flinke ambtenaar die voor zijn werk stond en noemde in één adem ook zijn vrouw, die al het lief en leed met hem had meegemaakt. Acht jaar lang had spr. met dhr van Gangelen een prettige omgang gehad en als bewijs van vriendschap overhandigde hij een envelop met inhoud, waarvoor iets zal kunnen gekocht, wat de nieuwe woning te Utrecht kan zal versieren. De voorz. van de kringraad Bescher ming Bevolking, burg. Chr. van Hofwe- gen te Nieuwe Tonge, zag dhr van Gan gelen niet als gasdirecteur, maar als iemand, die gaarne een verzorgende taak op zich nam. U bent wel de oudste gasdirecteur op het eiland, maar ook de oudste noodwachter van de B.B. in ons rayon zei spr. Aan de taak die U op U nam hebt U bijzondere inhoud gegeven zei spr.; waarbij hij de ramp van febr. 1953 in herinnering bracht. Voor velen was er toen geen tehuis spr zelf was meerdere malen uitgenodigd om bij hem thuis te' komen en verversingen te gebruiken. Hij bracht hem hartelijk dank voor alles wat hij voor de B.B. had gedaan en voegde er de wens aan toe zijn gezin te Utrecht te brengen in de sfeer zoals het hier geweest is. Dan zal het geen vonnis zijn, maar een glorieus begin aan een nieuwe periode. Steenkolen en erwtensoep! Dhr D. Poortvliet deed een greep terug naar de oorlogsjaren, toen er groot ge brek was aan steenkolen. Dhr van Gangelen had er voor gezorgd dat er voldoende waren en wel voor een zacht prijsj'e! De arbeider bevolking heeft daar zeer van geprofiteerd zei spr. Als tweede punt noemde hij de gaarkeu ken die toen ingesteld is, waarvan dhr. van Gangelen directeur was en zó te versieren, dat er altijd nog een kraaltje vet in zat! Iedere ochtend kwam dhr. van Gangelen de snert keuren! In ieder geval heeft hij zelf geen honger gele den in de oorlogsjaren grapte spr., om welk gezegde hartelijk werd gelachen. Hij dankte hem hartelijk namens de ge hele gemeente voor alles wat hij voor Dirksland gedaan had. Dhr. B. van Dongen deed een sprong OOLTGENSPLAAT Verkocht. Dhr. H. C. Landheer Gzn., heeft een woonhuis Boomgaardpad no 11 (bewoond door dhr. F. Braber Azn.) on derhands verkocht aan dhr. Abr. van der Welle Azn. De minister van landbouw, visserij en voedselvoorziening heeft na overleg met het landbouwschap garantieprij zen vastgesteld voor de op lichte gron den geteelde voedergranen van de oogst 1956. Voor rogge is de prijs vastgesteld op 24.95 en voor haver op 25.35 per 100 kg. Indien de gemiddelde markt waarde van deze granen van de oogst 1956 lager zal blijken te zijn dan de ga rantieprijzen, zal aan de desbetreffende telers het verschil in de vorm van een toeslag worden uitgekeerd. Voor gerst een gemengd gewas, welke op de lichte gronden zijn verbouwd, zal dein eenzelf de toeslag worden verleend als voor ha ver. Naar het ministerie van landbouw visserij en voedselvoorziening mededeelt zal er naar worden gestreefd de toesla gen in juni en juli 1957 uit te betalen. terug naar het voorjaar 1937 toen hij als jongste bediende bij de gasfabriek zijn loopbaan begon. Sinsdien is er wel veel veranderd aldus spr., zowel admi nistratief als op mechanisch gebied. In de dertig jaar hebben zich veel dingen gewijzigd, behalve onze vriendschap. Al zijn onze wegen gesplitst is de vriend schap dezelfde gebleven, liever gezegd nog vei-meerderd. Spr. bracht hem voor die vriendschap hartelijk dank en twijfelde niet of die zou ook wanneer hij en mevrouw te Utrecht woonde, blijven bestaan. Dhr. Ottlnk die reeds verleden week afscheidswoorden op de Groene. Kruis- vergadering had gesproken wilde ook op deze bijeenkomst nog eens zeggen, dat het een gemis zal zijn, wanneer de heer van Gangelen weg is, ook voor de onderafdeling S.B.Z., waarvoor hij zich geheel heeft ingezet. De boekhouding ia door U op sublieme wijze gevoerd, aldug spr., waardoor zeer praJctisch kon wor den gewerkt Niet alleen in de S.B.Z. was dhr van Gangelen de man die over de finantiën ging, maar ook in de feestcommissie. Spr. bracht hem hartelijk dank voor de grote verdiensten in die beide vereni gingen aan de dag gelegd. Dankwoord. Als laatste sprak dhr. van Gangelen" zelf. Zichtbaar geroerd dankte hij voor de vele goede woorden tot hem gericht en waar hij zolang hier geweest was, viel het hem enigszins zwaar afscheid te nemen. De prettigste tijd noemde hij de 11 jaar, die hij met burgemeester van Heyst had samen gewerkt. Hij dankte naast het gemeentebestuur alle ambte naren ter secretarie, het personeel van de fabriek, bode Hof en zijn collega's uit Middelharnis. Hij besloot met de wens, dat het allen te Dirksland goed zou gaan. Burgemeester van Heyst het slotwoord sprekend, stipte nogmaals de vele goede verdiensten van de scheidende directeur aan en besloot met de weiis dat het ge zin van Gangelen onder Gods zegen vele goede dagen tegemoet mocht gaan. Daarna was er gelegenheid om van de heer en mevrouw van Gangelen af scheid te nemen, waarvan door allen ge bruik werd gemaakt. DIRKSLAND Uitslag van de wedstrijden gespeeld op d.d. 19 maart j.l. voor de clubcompe- titie. Afd. I: KL de Jong—A. Tamboer 2—0 P. Bakker—S. Kramer 20. Afd. II: Joh. Wolfert—P. de Geus 1 1; Joh. ten HoveC. Zoon O2. Afd. III: B. Grootenboer—W. de Jong 2—0. Afd. IV: 5e bekerwedstrijd: R. Tam boer—A. Maas 0—2; A. Oorbeek—P. Bal 1—1; L. de Geus—A. Bette 1—1. Uitslag van d.d. 26 maart j.l. met in begrepen de wedstrijden die thuis ge speeld zijn in de week van 19 t.m, 26 maart j.l. Afd. I: P. Bakker—Jacq. Wolfert 1—1. Afd. II: C. Zoon—P. de Geus 0—2; A. Polder^Joh. ten Hove 20; L. Bakker J. Stolk 0—2; S. Bal—Joh. Wolfert 1—1; J. Stolk—S. Bal 0—2; P. Tieleman S. Bal 0—2. Afd. III: W. de Jong—A. Witvliet 2— 0. In deze afdeling gaat het nu span nend worden, omreden dat W. de Jong de 2e plaats van v. Broekhoven in kan nemen. Dus daarom winnen de laatste wedstrijd hoor! Van Putten kan je dins dag a.s. aanwezig zijn? Afd. IV: 6e bekerwedstrijd A. Bette— A. Oorbeek O2; H. Brooshooft—L. de Geus 2—0. In het damverslag van Ouddorp van j.l. 12 maart stond in vermeld dat Dirksland verloren had met 200. De spelers van ons vraagden zich af welke afdeling „zulke klappen" hadden gehad. Wat was nu het geval? De penning meester van onze club had vergeten om te kijken in zijn agenda, of dat er ge speeld moest worden. Ook v. d. Sluijs uit Middelharnis had geen waarschu- wingssein gegeven zodat de spelers niet wisten dat ze naar Ouddorp moesten. Maar daar komt Ouddorp met 20O aanzetten. Zeker, recht hebben jullie op die punten, want we zijn niet ge weest. Maar een ding hopen wij dat Ouddorp de zaak sportief opneemt, en niet lijdt aan „puntjesziekte" went on ze jongens zouden graag die wedstrijd nog tegen jullie spelen. Wij weten dat we dan verliezen, maar niet met 200.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1957 | | pagina 1