m M i)e i^etSHopeUfif. tkuid^m^ RANG is alleen RANG als er RANG op staat Plaatselijk Nieuws W Coniaciavond psychiairische inrichting .Maasoord" Uitreiking bromnets-diploma's en op richting af J. VerLond Veilig Verkeer te Den Bommel Incident tijdens drijfjacht Roode Kruis te Dirksland nam afscheid van dhr. Van Gangelen N.V. Slavenburg's Bank Biz. 2 •n K Prachtig werk voor jonge meisjes, osn enige Jaren van hun leven zieken te verplegen Kinderhoekje Met hartelijke goreten van OOM KO. Solex, Rap- en Puch bromfietsen op gemakkelijke betalings voorwaarden CAMPrEHfS „EILANDEN-NIEUWS" 'in Tij-i II r-iTrri •^Tii------------------^ti Vrijdag 29 maart 1957 RANG RANG Vanwege de psychiatrische inrichting Maasoord te Poortugaal, gemeente Rot terdam, werd donderdag in hotel Meijer een contactavond georganiseerd voor jongen meisjes. Enkele meisjes van het eiland hebben er reeds hun werkkring gevonden, en men verwacht dat er meerdere zullen zijn die zich aan dit mooie werk willen wijden. Zr. H, H. de Wilde, adjunct directrice van de inrichting, vertelde ons dat de meisjes van Flakkee va aanpakken weten en dat ze hoog staan aangeschreven bij de superieuren. Zr. de Wilde vertelde vaïi de gang van zaken in de irichting. Maasoord behoort tot de vijf grote ziekenhuizen in ons land, waar psychiatrisch gestoorde patiënten verpleegd worden. De patiënten worden in 17 paviljoens verpleegd. Het aantal patiënten bedraagt 1100 en zal in de toekomst, met de bouw van een nieuwe afdeling met 100 vermeerderd worden. Er werken reeds 150 zusters en 60 broeders. De nieuw te bouwen kliniek vraagt erhter om meer hulp. Daarom", zo zei zr. de Wilde, komen we eens met U praten of er onder U ook jonge mensen zijn, die het beroep van verpleegster, of dat van verpleger zouden willen gaan uitoefenen. Straks bij de examens, wanneer na het behalen van het diploma, er veel zusters en broe ders naar de ziekenhuizen gaan om het diploma A te behalen, vallen er bij ons weer plaatsen open en ik zou U willen vragen: jonge mensen, komt U die open gevallen plaatsen bij ons vervullen. Geeft U enige jaren van uw jeugd om uw zieke medemensen te verplegen en uzelf een toekomst te verzekeren, waar U uw verdere leven plezier van heeft". ledere zuster of broeder heeft een eigen kamer met centrale verwarming en een eigen wasgelegenheid. Tevens is er gezorgd voor goede sociale verzor ging. „Dat werk is niets voor mij". Dat is een uitdrukking die wij telkens weer horen. „Laat ik U dat zeggen", zo ver volgde zr. de Wilde „dat we uit die men sen de beste krachten hebben zien groei en". Ook de ouderen sprak ze bemoedigend toe. Mensen, die op jeugdige leeftijd de kans niet hebben gekregen in de ver pleging te gaan en nu opzien tegen het cursus lopen, kunnen in de verpleging worden ingeschakeld. Ook dames voor de huishouding zijn van harte welkom. Iedereen kan wat voor zijn zieke mede mens doen. Allen zijn van harte welkom. Ook de vakanties (n.l. 3 weken) vor men soms een struikelblok voor de goede loop van zaken. „Misschien zijn er onder IJ, die een gedeelte van hun vakantie willen afstaan, waardoor er een zuster of broeder bij ons, die thuis moeten blijven, omdat er geen voldoen de aflossing is, nog met vakantie gaan". Verder sprak zuster de Wilde over het aantal patiënten dat jaarlijks naar huis gezonden kan worden. „Niets is er prettiger dan, na een tijdje te zijn ver pleegd, vader of moeder weer aan het gezin te kimnen geven. Dan zijn zij, die hier de hand in hebben gehad, tevreden en begint men met nieuwe moed aan de patiënten, in de zekerheid dat men kan bfldragen tot een gelukkige samenle ving". De administrateur besprak de sociale maatregelen. De uniformen zijn boven het salaris. Ieder jaar krijgt men salaris verhoging. Het beginsalaris is 170. per maand. De verpleegsters zijn amb tenaren van de gemeente Rotterdam, dus volkomen verzekerd. De jonge mensen worden in de ge meenschap opgenomen. Er wordt voor hen gezorgd, stelde spreker de aanwe zige ouders gerust. Er is voldoende ont spanning voor de vrije uren. De werk tijd is slechts 8 uur per dag. Eén vrije dag per week en 3 weken vakantie per jaar. Hierna nodigde dhr vrni Dijk de be langstellenden uit eens een kijkje te komen nemen in de inrichting. Hier voor werden kaarten uitgedeeld ter iuvulling. A.S. donderdag staan do deuren van de inrichting wijd open voor hen die meer willen weten van het werk en de inrichting van deze voor de mensheid zo noodzakeiyke In stelling. Deze avond werd opgeluisterd door het schoolorkest van het Ned. accordion- centrum o.l.v. dhr. Philip van Loon, be kend van de maandelijkse uitzendingen van de N.C.R.V. Deze mensen hebben een bijzonder mooi stuk muziek gegeven. Dhr. Willem van der Loos, Rotterdams bekende voordrachtskunstenaar zag er kans voor tijdens zijn optreden de zaal voortdurend in spanning te houden. Het was een gevarieerde avond met gezellige pauzes, maar het voornaamste is dat men al is het van veraf, kennis heeft kunnen nemen van het belangrijke werk van onze jeugdige mensen voor hen, die In nood verkeren. Vorige week donderdagavond was het zaaltje van café Franke dicht bezet, vanwege uitreiking van de bromfiets diploma's. Wachtmeester Brand der rijkspolitie opende de vergadering en heette allen hartelijk welkom in het bijzonder burgemeester van der Harst en de heer Keur uit Melissant, welke laatste een propagandistisch woord zou spreken voor de Vereniging Veilig Ver keer. Spreker memoreerde dat men 6 we ken geleden was begonnen met deze cursus en dat aan het examen dat 14 dagen geleden was gehouden 36 perso nen hadden deelgenomen, waarvan er 32 waren geslaagd. Speciaal wees spr. op het feit dat een der deelnemers n.l. de heer Ant. van Dijk er in was ge slaagd het examen af te leggen met nul fouten, wat spr. gezien de korte duur der cursus hogelijk waardeerde. Ook wees spr. op het goede voorbeeld dat dhr. W. A. Lokker gegeven had, door op zijn leeftijd, n.l. 72 jaar, deze lessen nog te willen volgen. Spr. be treurde het dat één der cursisten, n.l. A. Kievit door een verkeersongeval thans in het ziekenhuis te Dirksland was opgenomen. Het is te hopen, aldus spr., dat deze cursisten meewerken goe de weggebruikers te worden, door het geleerde dagelijks in praktijk te bren gen, en er blijk van te geven dat zij nu de verkeersvoorschriften kennen. Burgemeester van der Harst vond het grote aantal deelnemers aan deze cursus zeer verheugend. Bovenal dat het initiatief van de mensen zelf is uit gegaan. Hieruit blijkt dat men zelf aan voelde, dat er een leemte was in hun kennis van de verkeersregels. Vooral onder de oude weggebruikers, vallen de meeste slachtoffers, wat veroorzaakt kan worden door hun lagere reactie snelheid, of geen of weinig kennis van de verkeersvoorschriften. Daarom zul len de ouderen wel toegeven, dat zij door middel van deze cursus veel ge leerd hebben. Nu kunt u ook gaan let ten op andere weggebruikers en wijzen op hun fouten. De wetgeving is geen plagerij, doch volstrekt eigen belang. Spr. was ten zeerste verheugd dat de animo in Den Bommel zo groot was, dat reeds een 2e cursus in voorbereiding is. Er zijn zeer zeker reden aanwezig om te wensen dat iedere weggebruiker dit diploma had. Spr. hoopte dat door dit diploma allen bewuste weggebruikers zullen worden, waardoor aan de politie veel last en administratie bespaard zul len worden. Als men bewuste v/egge- bruikers wordt, gaat men ook letten op andere weggebruikers. Dagelijl^s ziet men nog onverlichte aanhangwagens en wielrijders zonder achterlicht. Goed voorbeeld Ook burgemeester wees op de enige die geslaagd was „cum laude" door met nul fouten uit de bus te komen, wat spr. zeer verdienstelijk vond. Ook prees spr, dhr. W. A. Lokker, welke als ge meenteraadslid en als oudste deelnemer het goede voorbeeld had gegeven. Spr. was blij dat dhr. Lokker deze stap had genomen. Ook de dames kregen een pluim op hun hoed, maar spr. had gaarne nog meer dames gezien. Er moe ten, aldus spr. nog veel meer dames zich aanmelden en aldus het goede voorbeeld geven aan hun sexe genoten. Vervolgens reikte spr. de 32 diplo ma's uit wellïe spr. vergezeld deed gaan van zijn hartelijke gelukwensen. Wachtmeester Brand bracht burge meester van der Harst nogmaals harte lijk dank voor zijn tegenwoordigheid. De bromfietscursus is nu achter de rug dus is mijn taak afgelopen. Dht. A. C. van Dijk heeft de administratie ge voerd en daarom achtte spr. het ge wenst, om deze keer nu met de verdere leiding van deze avond te belasten. De heer van Dijk verklaarde met zijn collega de Boer de cursus georganiseerd te hebben. Dank zij de medewerking van b. en w. kreeg men direkt een lo kaal van de school ter beschikking. Spr. bracht vervolgens wachtmeester Brand hartelijk dank voor de duidelij ke en prettige wijze, waarop deze de cursus had gegeven. En voor deze wijze van de cursus had gegeven hadden de cursisten gemeend de wachtmeester iets te moeten aanbieden. Spr. bood achter eenvolgens een prachtige bureaulamp en een dubbele actetas aan, waarvoor wachtmeester Brand hartelijk dank bracht, maar vond het toch wel wat te veel. ^7erhond Veilig Verkeer Daarna sprak de heer Keur van Me lissant als afgevaardigde van het VVV In de eerste plaats complimenteerde spr. met deze geslaagde bromfietscur sus. Dat er enkelen moesten zakken, is een teken dat men dit diploma niet weg (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) DE ZWARTE VLEK Mijnheer de redacteur mag ik s.v.p. voor onderstaande regels in uw veel ge lezen blad een plaatsje. Het is misschien velen onbekend dat wij, omwoners der gasfabriek, in een gaskamer zitten, zij het dat de vergas sing over jaren wordt uitgestreken dus nog erger dan de voorheen bekende. Bekend zal U wel zijn, dat in de oor log door de vader van de toenmalige directeur zonder vergunning een gasfa briek werd neergezet in het hart van Middelharnis (protest onmogelijk!) Nu die directeur weg is komt de strop na veel zoeken der doktoren voor den dag. Zwaar vergiftigd bloed van vrouw en de rest! Tegen uitbreiding heb ik steeds protest aangetekend als ook te gen gasketel en gastank voor gas uit Pernis waar er later nog een werd bijge zet, voor zover mij bekend zonder ken nisgeving aan de omwonenden, dus pro test alweer onmogelijk! Wat nu te doen? De beste oplossing is afbreken en U zult zien hoeveel daar gratis aan mee helpen! De winst elk jaar behaald waaraan is die besteed? De ambtswoning indertijd voor bereid tussen cokesbreker en cokesblusser heb ik nog niet zien verrijzen. Het is be grijpelijk, dat die ambtenaar liever er ver vandaan een goede villa liet opknap pen, wat zover bekend toen 14.000. kostte. Maar arme gedupeerden! Met dank voor plaatsing teken ik. C. Buurveld Dirka Bosstraat, Middelharnis. VOOR HET BETERE FOTOWERK geeft, 25 jaar geleden is de V.V.V. op gericht, dit jaar gaan we jubileren. Ons doel is op elke plaats een vereniging van het Verbond voor Veilig Verkeer op te richten. Waarom zult u vragen. Ik zal u enkele cijfers noemen; in 1955 hadden 114.861 ongevallen plaats. Dit kan anders. Als we allen onze schouders er onder zetten kunnen we veel berei ken. Als u allen 1 lid aangeeft, hebben we spoedig een bloeiende vereniging. De contributie bedraagt minimaal 1 per jaar, terwijl de gemeente meestal 2 300.subsidie per jaar geeft. Het Ie jaar behoeft geen opdracht aan het hoofdbestuur plaats te hebben, volgen de jaren Wk van de contributie. De heer A. C. van Dijk gaf daarna gelegenheid tot het zich aanmelden als lid van het V.V.V., waarop de burge meester voor elk nieuw lid een gratis consumptie beschikbaar stelde, waarna pauze wordt gehouden. Na de pauze werd tot voorzitter ge kozen de heer A. C. van Dijk en als bestuursleden de heren L. de Boer, Brand, P. Bakelaar Pz. en M. Melissant Bzn. De heer W. A. Lokker verklaarde reeds in 1914 lid te zijn geworden, maar toen had men nog geen diploma nodig. Hij vond het prachtig dat de school jeugd verkeersonderwijs krijgt, maar attendeerde erop om dit uit te breiden tot de kleuters, omdat deze veelop op openbare weg lopen te spelen, waarna de voorzitter deze geanimeerde verga dering met een dankwoord aan de le den voor hun opkomst sloot. Bedreiging met geweer. De drijfjacht die op 28 december in Dirksland werd gehouden heeft een ver velend staartje gekregen: de 65 jarige veearts W. H. van N., die de leiding van de jacht had hoorde vrijdag een voor waardelijke gevangenisstraf van drie maanden en een boete van 750— tegen zich eisen. Tussen de verdachte en de 45 jarige landbouwer E. van P. was tijdens de jacht een woordenwisseling ontstaan en van N. zou toen zijn jachtgeweer op het lichaam van de landarbeider hebben ge richt. Het Openbaar Ministerie heeft de veearts bedreiging met doodslag ten laste gelegd. De politierechter heeft nog geen uitspraak gedaan. Hij zal zich over de zaak beraden en op vrijdag 29 maart vonnis wijzen De verhouding tussen beide mannen was al geruime tijd niet zo best en toen de landbouwer tijdens de jacht aan de veearts had gevraagd „wat ga je nu doen?" had deze niet al te vriendelijk geantwoord. „Ik hoorde hem zeggen: „ik zal je een pak slaag geven", en daar ik het risico niet wilde lopen op mijn oude dag een Lajndsteiners uitgereikt, tramsportkolo- nisten gehuldigd. Woensdagavond hield de afd. Dirks- land-Melissant-Herkingen van het Ned. Roode Kruis haar jaarvergadering in 't verenigingsgebouw te Dirksland. Na opening werd het financiële beleid be sproken en bleek dat de afdeling had ontvangen 2540,13 en uitgegeven 2341,64. Met het vorig saldo heeft de ver. thans in kas 1271,95. Uit het jaar verslag bleek, dat een gevoerde actie in de gemeente Melissant tot uitbreiding van 't ledental, reeds een winst van 135 nieuwe leden had opgebracht. In het bestuur werden met algemene stemmen gekozen: Mevr. Geluk te Her kingen en dhr. Prins te Melissant. Vervolgens werd door de voorz., burg. van Heyst, aan de heren J. C. Kole, C. Zoon en G. P. van Dalen een Landstei- ner plaquette uitgereikt, voor het 15 x afstaan van bloed voor de bloedtrans- fusiedienst. De burgemeester vond het een prettige taak aan deze heren diplo ma en plaquette te mogen uitreiken. Hoewel op zichzelf een simpel gebeuren is deze daad te mooier omdat men het bloed geeft aan onbekenden en geheel uit vrije wil. Hij hoopte dat zij in de toekomst nog vele malen hun diensten voor het Ned. Roode Kruis zullen geven. Afscheid Hierna werd afscheid genomen van de penningmeester der afdeling, dhr. H. C. van Gangelen, die door vertrek naar el ders zijn functie moest neerleggen. Dhr. van Gangelen, heeft op voortvarende wijze veel tot stand helpen brengen, aldus de burgemeester. Dat zijn werk zeer gewaardeerd werd, blijkt wel uit het feit, dat deze afdeling een goede naam heeft, zowel bij het Provinciaal als bij het Hoofdbestuur, wat betreft het op tijd insturen van gelden en lijsten. De heer van Gangelen was hierin zeer akkuraat. Spr. hoopte, dat de scheidende penningmeester met zijn vrouw in de toekomst nog vele goede en gelukkige jaren tegemoet mag gaan. Door de afdeling werd hem een fraaie aansteker aangeboden. De heer van Gan gelen zei, dat hij z^jn werk altijd met het grootste genoegen had gedaan en dat hij hiervan node afstand deed. Hij sprak de wens uit, dat het ledental na de gevoerde actie meer dan verdubbelen zou. Vervolgens werden de heren J. G. Vreugdenhil, N. Zoon en J. Bakker ge huldigd, omdat zij 10 jaar bij de trans- port-kolonne van het Ned. Roode Kruis waren. De voorzitter noemde hen een voorbeeld voor de jongeren en hoopte dat zij nog vele jaren de kolonne mogen helpen versterken. Als dank kregen z^j een diploma en een draagmedaille. De voorzitter deelde nog mede, dat het met het lectuurhuisje de goede kant opgaat. In het afgelopen jaar werd 34% meer ontvangen dan in 1955. Tevens werden nog 3 zakken zilverpapier door Notaris de Vries in ontvangst genomen. In de controlecommissie voor volgend jaar werden benoemd de heren T. van Prooyen en W. H. v. Nieuwenhuijzen. Na het officiële gedeelte, hield dr. Stoel een causerie over da nieuwste op vattingen over shock en haar bestrijding. Op een interessante wflze vertelde dr. Stoel wat de oorzaken hiervan kunnen zijn en dat bloedtransfusie bij shock al velen gered heeft. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen hierover, werd door velen gebruik gemaakt. VOOBSXBAAT O SOSSMELSBOK XEXEF. 2138 Alle Bank- en Xiffectenzaken Bela- en Zaben-devlezen klap van van deze sterke man te krijgen, heb ik me omgedraaid, het geweer op hem gericht en gezegd: „nog één stap en ik schiet door je heen", aldus de veearts. „Ik heb hem echter geen licha melijk letsel willen toebrengen en ik was 20 blti als een kind dat hij niet op me afkwam". De verdediger, mr. L. J. den Hollan der, meende, dat van noodweer sprake was en hg haalde daarbij de verklarin gen van twee getuigen decharge aan, die van P. hadden horen zeggen: 't „is dat hij een geweer heeft, anders sloeg ik hem dood". „Van bedreiging met doodslag Is dus geen sprake, wel van verweer en dat is niet strafbaar", aldus de raadsman, die op vrijspraak aandrong. KERKIVIEÜWS JODENPBEDIKANT De Chr. gereformeerde predikant ds. M. Boertien, die als missionair dienaar des Woords aan de gemeente van Gro ningen is verbonden, maar die z^n ar beidsveld heeft by de Jerosalemkirche in Hamburg, komt in Nederland enige spreekbeurten vervullen. Ds. Boertlen werkt onder de Joden in Hamburg. Wi zal o.a. enkele colleges geven aan de Theologische School van de chr geref. kerken te Apeldoorn over onderwerpen betreffende I|«t hedendaagse jodendom. Beste jongens en meisjes! Deze week begin ik met een briefje over te schrijven van een mevrouw uit Rotterdam. Ja, ook grote mensen lezen het „Kinderhoekje" en met aandacht. Ik zal die mevrouw maar zelf het woord geven. Ze schrijft: Geachte Oom Ko, Als lezeres van „Eilanden-nieuws" kom ik tot u met een vriendelijk ver zoek. Uw „kinderhoekje" heeft altijd mijn belangstelling, omdat ik veel van kinderen houd. Ik heb een pen-vrien din in Z. Afrika; haar dochtertje van 13 jaar heeft een zware operatie door gemaakt aan haar heup; zij heeft enige jaren geleden een ernstig ongeval ge had, waardoor zij kreupel is geworden. Nu moet ze zeker 4 maanden in het gips liggen, van haar borst tot haar voet toe. Wilt u nu zo goed zijn en aan de kinderen vragen of zij haar een kaartje willen sturen om haar wat op te vrolijken? Op een kaart moet een ze gel van 6 cent; een luchtpostbrief kost 25 cent. Haar adres is: Rinder Burger, Monto Roza Hospitaal, Jauvestraat 7, Kaapstad, Z.-Afrika. Nou jongens en meisjes, hgieraan heb ik niet veel toe te voegen; de brief spreekt voor zichzelf. Voor zes centen kunnen jullie een ander veel genoegen schenken. En nu het nieuwe raadsel, MAART-RAADSEL 5 1 Wat was de w^oonplaats van de we- duwvrouw die Elia moest verzor gen? (zie Lucas 4). 2 Op welke bekende plaats sprak Paulus te Athene? 3 Een bekende straat in Damaskus (De 4 Berg in de buurt van Samaria (Deut. 11). 5 Bij welke plaats worstelde Jacob met God? 6 Een rivier uit de hof van Eden. 7 Op welke berg bleef de ark vast zitten? 8 Welke diaken werd gestenigd? 9 Met wie was Achab gehuwd? 10 Richteres. 11 Weggelopen slaaf van Filemon. 12 Onder wiens regering werd Paulus gedood? 13 Zoon van Pinehas (bij de geboorte stierf zijn moeder). 14 Eerste koning van Israël. De beginletters van deze gevraagde woorden vormen de naam, genoemd in de eerste vraag. Dit raadsel werd me toegezonden door Sjaantje Tanis, Ouddorp. CORRESPONDENTIE Eterst een nieuweling en dat is: Jan V., Goes. Hartelijk welkom. Jan! Dus jij bent een neefje van Sjaak? Ik hoop dat je lange tijd met plezier met ons zal mogen meedoen. In Goes ben ik erg goed bekend. To V. d. M., Dirksland. Poes is dus zonder arts aan het beteren? Zo moet het gaan. Netjes zag je werk er deze keer niet uit; dat zeg ik niet alleen, maar jij bent me voor. Wat biest is? De eer ste melk van een kalfkoe; zeer voed zaam. Wim M., Den Haag. Je raadsel is al geplaatst; nog bedankt ervoor. Ik heb al meer gezegd, dat ze op jouw school niet hoog cijferen, maar dat is erg verstandig, want dan kan het niet te genvallen. Han van L., Nieuwe Tonge. Wat heb je voor je opstel gekregen? Mocht het over wat je wou? Dat is gemakkelijk. Je hebt goed geluisterd naar dominee en de betekenis goed onthouden. Gebroeders M., Leiden. Het is geen wonder, dat bij verhuizing iets kwijt raakt. Het is een lange brief geworden en dat kan niet anders ook, want er was veel te vertellen. Wat hebben ze jullie verrast! Nellie M., Den Haag. Maak je maar niet bezorgd over die ene verbetering. Er zijn kinderen, die veel meer knoeien maar daar wil ik hier mee zeggen, dat ik knoeien niet erg vind, hoor! Je rap port is goed, Nellie! Houd zo maar vol." Koos van L., Nieuwe Tonge. Kun je nu al meer versjes spelen? Wie kan het beter, jij of Han? Hoe is het afgelopen met het verkeersexamen? Heb je het speldje verdiend? Op de boot was het niet zo gezellig, hè? Joke W., Den Bommel. Dat -vind ik ook: drukte is niet erg, als je maar ge zond mag zijn. Voor de schoonmaak is het al een hele tijd mooi weer. Kunnen de kinderen de versjes altijd goed? Anneke de J., Lisse. Ben je nog lang ziek geweest? Heeft de zeelucht je vriendinnetje goed gedaan? Het is al vroeg in het jaar, dat zij daar naar toe ging. Het was wel leuk dat opa en oma er waren. Nu is de reis niet zo lastig als vroeger. Paultje V.y Huizen. Ik kan je niet aan bandjes helpen, want mijn dochter tje ziet ook steeds uit naar die dingen. Vind je die kleiarbeid niet moeilijk? Zou jij zo'n vogel ook al kunnen ma ken? Is de kast al door je oom ge maakt? Mia V. H., Herkingen.. Je weet dus nog steeds goed wat je te doen hebt. Denk er altijd om, dat het schoolwerk eerst moet gedaan en dan pas het raad- selwerk. Jammer van die verloren kranten. Je kan het soms niet begrijpen hoe iets zo spoorloos kan verdwijnen. Heb je ze naderhand nog gevonden? Jaantje v. d. S., Herkingen. Het ca deau van vader en moeder is al heel mooi! Ds. H. ken ik ook wel. En hier is je versje: AAN JAANTJE! Jaantje, meisje, raadselnichtje, hier is dan een klein gedichtje als een antwoord op 't verzoek, 't Is geen echte schrijverij, maar 't komt via drukkerij als een knipsel in je boek. Nu is 't een herinnering aan de grote kinderkring, door Oom Ko zo lang geleid, 'k Hoop dat je die poesie jaren als herin'ring m,ag bewaren aan je schone kindertijd. Maart 1957 OOM KO. Allemaal. Het is nu tijd van inzenden. Ik zie uit naar jullie brieven. En denkt nog eens aan het meisje in Z.- Afrika! MIDDELHARNIS Opening Coöp. Kruidenierszaak in de nieuwbouw. Heden vrijdagochtend is aan de Berkenlaan de nieuwe kruide nierszaak van de Coöperatie „Plakkee" U.A. officieel in gebruik gesteld. Bur gemeester P. W. Hordijk verrichte de opening. Spreekuur woonruimte-commissie op maandag 8 april a.s. des nam. tussen 7 en 8 uur ten gemeentehuize. SOMMELSEÖJK ^jbeUdoskvereniglng geeft zang avond. De Bijbel-kiosk-vereniging hoopt zaterdag 30 maart a.s. in de Herv. kerk alhier een bijzondere zangavond te ge ven. De bekende Kees Deenik zal zin gen en ook de Chr. Gem. Zangvereen. „Jubilate Deo" en het Geref. Evangeli satiekoor resp. onder leiding van de heren G. Zoon en C. v. d. Heuvel. De organist G. Zoon zorgt voor de be geleiding. Op deze avond hopen voorts de pre dikanten ds. P. van Wakeren en ds. G. C. Muntingh een toepasselijk woord te spreken. Het belooft een mooie avond te worden. STELLENDAM De gemeenteraad van Stellendam zal a.s. vrijdag Z9 maart 1957 om 7.30 uur in openbare vergadering bijeenkomen De agenda is als volgt: Opening; notulen van de vergadering van 23 jan. 1957; ingekomen stukken en mededelingen; vaststelling van het uit breidingsplan met bebouwingsvoor schriften ingevolge artikel 37 der Wo ningwet; wijziging van het arbeidsover- eenkomstenbesluit; wijziging van de ver ordening op de heffing van een huisvuil belasting; vaststelling van een kinder- toelageverordening; besluit tot overna me van een perceeltje grond, in eigen dom toebehorende aan de Geref. kerk; besluit tot het verhuren van diverse tuingronden; besluit tot het uitgeven van gronden in erfpacht; garanderen geldlening N.V. Bouwkas Ned. Gem.; garanderen van rente en aflossing aan de N.V. Bouwkas Ned. Gem. van de ver strekte hyp. geldleningen aan A. C. van Bs «Q J. 'VUelander; aankoop van een Op ons eiland staat men nog altijd enigs zins afzijdig tegenover het afbetalings systeem, terwijl dit toch door de wet wordt beschermd. Als U een huis koopt, neemt U toch ook een hypotheek? Het financieringssohema voor afbetaling is van die aard, dat 1/3 ineens wordt be taald en de rest over 12, 15 of 18 maan den. Vraagt eens inlichtingen aan: SOLEX-, RAP- en PUCH- service-station Telefoon 3770 Middelharnis landbouwschuur van L. van Driel alhier en vaststelling van een grondprijs; wij ziging begroting 1957; vaststelling van een Verordening op de Keuring van Waren; plaatsen van een wachtlokaal aan de Eendrachtsweg voor de buspas sagiers; besluiten ex art. 13 van de L.O.- wet 1920; vaststelling van een verorde ning op de heffing van besmettelijke ziektengelden; vaststelling van een ver ordening Onderlinge Hulpverlening bij brand; besluit tot het aangaan van een rekening-courant-overeenkomst met de Coöp. Boerenleenbank alhier; bouw van een wachtkamer aan de woning, ver huurd aan de gemeente-geneesheer L. L. Kreling; rondvraag. 1 HetI voor vrijdag april 1 staan kantiel (kenbs met 31 drag V De kantie: gereik lingso( gewee; geleve Dezi worde] voldoe, de che ander macht waaru cheque De i en cl 30.- De stond geen Het sluiter pennir bonde]

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1957 | | pagina 4