Gaan we bezuinigen Buitenland Nieuwe Vichria-fabriek ie Dirksland wordi 29 april a.s. officieel geopend GEBRs. KAPTEIN Pacific shirt Fa. C. V. Wezel Zn. 30e Jafrgang Vrijdag 22 maart 1957 No. 2583 CLr. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE ED.ANDEF Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond iiinEiiiiiiiiiHi MEDITATIE „HET ALTAAR" Overstelpende aanbieding van personeel EEN ZAAK VAN VERTROUWEN MIDDELHARNIS - Tel. 2004-2704 SOMMELSDIJK - Telefoon 2205 Prijs I 12.90 PJINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS lactie en Advertenties uitsluitend Telefoon K 1870—2629 6 uur 's avonds Telefoon K 1870—2017 Giro 167930 ABONNEMENTSPRIJS 1.90 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per nam. Bij contract speciaal tarlel Iet is met onze overheidsfinanciën to» eigenlijk een vreemde geschiedenis, lefere Nederlander dacht tot voor kort nijt anders dan dat 't met onze econo- mfe er zo uitstekend voorstond. De be- lajtingen vloeiden rijkelijk. Minister V^n der Kieft kreeg honderden miljoe- meer binnen dan hij geraamd had. leefden in een soort super-hoog- cimjunctuur. En de vakbondsleiders aleerden voor de éne loonsverhoging na andere. De algemene ouderdomsvoor ziening werd ingevoerd, want dat liet ooze economisch-financiële positie wel tie. Br was een grote welvaart en met mme de socialisten waren druk bezig é^ze welvaart te „verdelen". I En daar opeens horen we, dat de sbhatkist leeg is en dat het Nederlandse folk boven zijn stand geleefd heeft, zo dat er hals over kop maatregelen moe ten worden getroffen om een financiële iÖébacle en inflatie te voorkomen. We llMUnen hieruit alleen de conclusie trek- iken, dat onze diverse regerigen nog steeds niet de kunst verstaan van rege ren is vooruit zien". Of heeft men het toch inderdaad wel vooruitgezien? We weten het niet, maar vermoeden, dat de oplossing hiervan jn een andere 'rich- tig gezocht moet worden. Het is n.l. in onze landspolitiek de ge woonte geworden het sociale element zodanig op de voorgrond te schuiven en prioriteit te verlenen, dat men vergat er zich van te overtuigen of onze eco nomie daarmee gelijke tred hield. De P.v.d.A. blaast op dit gebied de eerste partij. Op deze manier kan ze immers de arbeiders steeds meer achter zich krijgen. En de vrijgestelden van de vak bonden, die in Nederland een enorme in vloed hebben, doen van 's morgens vroeg tot 's avonds laat niets anders dan nieuwe plannen maken om de sociale verzorging van de werkemers te per fectioneren.. Toen dan ook enkele jaren van hoogconjunctuur aanbraken, was het hek van de dam. Het geld kon niet op. De Tweede Kamer kwam met steeds nieuwe verlanglijsten en de Regering onder leiding van de socialist Drees deed dapper mee. Zo zijn nota bene de Rijksuitgaven van 1953 tot 1957 opge lopen van 5600 miljoen tot 7400 mil joen gulden!! Het laatste jaar alleen al met 800 miljoen! Waar dat schip stran den moet, was blijkbaar van later zorg. En nu zit men in Den Haag aan de grond. Zelfs onze socialistische minister van de schatkist, dhr. Hofstra, is van mening, dat het zo toch niet langer gaat. Er zal bezuinigd moeten worden. Maar dat akelige woord „bezuinigen" klinkt te Colijniaans. Daarom wordt het niet meer gebruikt. Als Colijn de finan ciën in orde brengt, heet het bezuiniging maar als Hofstra het doet, noemt men het met een prachtige camouflage-naam „bestedingsbeperking". Dat nieuwe woord is inderdaad een aardige uitvin- dig. Het klinkt niet zo hard. Men mocht zoals prof. Oud terecht onlangs in de Tweede Kamer zei, in het land toch niet het gevoel hebben, dat een kabinet on der leiding van dr. Drees een soortge lijke politiek zou voeren als één onder leiding van dr. Colijn. Daarom kan men dat kapitalistische" woord bezuiniging niet meer gebruiken. En terecht herin nerde prof. Oud aan de woorden van de Franse socialist Jaurès, die gezegd heeft: „Quand les hommes ne peuvent pas changer les choses, ils changent les mots" (Als de mensen de zaken niet kun nen veranderen, veranderen ze de woor den). Het is opvallend, dat de socialisten na de oorlog een abonnement hebben op het Ministerie van Financiën. Ze hebben daarmee een sleutelpositie- in handen. Is er geld genoeg, dan kan de Minister van Financiën voor Sinterklaas spelen en moet er beperkt worden, dan kan hij door zijn maatregelen er voor zorgen, dat de z.g. bezitters de slagen opvangen. Op deze manier kan er een sociahstische politiek wor den gevoerd. Er zitten ook wel niet socialisten In het kabinet de meer derheid zelfs maar de ervaring leert dat deze niet genoeg ruggegraat heb ben om de socialistische dirigistische politiek onmogelijk te maken. Intussen geloven we „dat de P.v.d.A. er minder op gebrand zou zgn het Departement van Financiën te beheren, wanneer er weer eens zulk een enorme depressie zou optreden als in de jaren vóór de oorlog. Dan laat men het liever over aan een „Kapitalist". Er moet dus bezuinigd worden. Maar dat laat de Regering in hoofdzaak an deren doen. Zelf ziet ze er niet veel kans voor. De bevolking moet haar consumptie beperken. Akkoord. De bedrijven moeten hun investeringen ver lagen. Alweer akkoord. De gemeenten moeten bezuinigen. Uiteraard. Maar Geen twijfel mogelijk... ONBEPERKTE GAKANTIE OP OK VCttHG HAZBTFABRIEKEN TE ZEVENBERGEN waar blijft het Rgk met zijn begroting van 7% miljard? Dhr. Hofstra ziet niet eens kans op zulk een bedrag 50 mil joen voor steun aan de landbouw te vinden en daarom krijgen de boeren dat geld voorlopig niet, omdat het geblok keerd wordt. Het is wel fraai. Wat de Regering bezuinigt, wordt overgehe veld op anderen: de tekorten van de staatsbedrijven worden ongevangen door tariefsverhoging, de consumentensub sidies worden verminderd en het kraamgeld wordt voor rekening van de ziekenfondsen gebracht. Zo kan ieder een bezuinigen. Wat zegt Minister Hofstra hier nu van? Ziet hij geen kans op een budget dat een vierde deel van ons nationale inkomen bedraagt, ingrijpend te be zuinigen? Hij komt met argumenten, die men van zulk een knap man als deze minister is, niet zou verwachten. Kan men brugwachters afschaffen, zo vraagt hij, of de politie, of de belas- tiginspecteurs Maar dat is toch geen redenering. Dacht men nu werkelijk dat op het staatsapparaat en op aller lei andere uitgaven niet te bezuinigen valt? Het is de toenemende staatsbe- moeiing, die schatten verslindt, waar door de ambtenarij en de bureaucratie hoogtij vieren met de steeds stijgende paperassenstroom als gevolg, zodat eigenlijk bijna iedereen tegenwoordig een diploma voor boekhouden zou moe ten hebben, Het aantal ambtenaren stijgt onrustbarend: de laatste 2 jaar bij Landbouw- en Visserij met 800. So ciale Zaken heeft alleen voor de A.O.W. 800 nieuwe ambtenaren nodig! Over de gehele linie is het in het laatste jaar met 7% gestegen. Dat gaat dus juist de verkeerde kant op. Het komt ons voor, dat er op het Rijksbudget honderden miljoenen te be zuinigen zign, al is het natuurlijk waar, dat het grootste deel uit vaste en ver plichte uitgaven bestaat. Wij willen niet op Defensie beknibbelen in geen geval, maar leder weet, dat in deze sector door meer efficiency miljoenen te be sparen zijn. Bij Onderwijs, Ktmsten en Wetenschappen smijt men met het geld. Alles en nog wat vraagt en krijgt sub sidies: sport, dans, toneel, opera; zelfs worden prijzen geschonken aan dusge- naamde dichters en schilders wier pro- dukten het best typerend kunen wor den met het woord „kolder". Er wor den scholen gebouwd met allerlei over bodige luxe, ook bij het lager onder wijs. Nieuwe lycea en h.b.s.'en in Den Haag kosten 1% 2 miljoen. De inrich ting is In alle opzichten overdreven. Sedert enkele jaren hebben we ook een Departement van Maatschappelijk Werk. Dit ministerie doet voor een groot deel niets anders dan subsidies uitde len. Het had onlangs 9% miljoen uit te delen, maar kon voor de traktatie maar voor 3% miljoen bestemming vinden. De ambtenaren vonden dat erg jammer Maar op deze wijze leert men de mensen steeds meer op de Staat leunen. En zo kunnen we verder gaan. Laat men van bezuiniging maar niet veel verwachten. Men wil dat heel eenvoudig niet. Dat is ouderwets. Dat is kapita listisch. Neen, liever belastingverho ging uit de zakken van de z.g. bezit ters. De weg van de minste weerstand. Maar dit staat voor ons vast: als de economische basis van onze welvaart gaat wankelen, dan valt automatisch ook het schone sociale welvaartssysteem in elkaar. Midden-Oosten Dat de ontruiming van de grensstrook bij Gaza door Israël een einde zou ma ken aan het konflict tussen Egypte en Israël leek niet waarschijnlijk en de laatste dagen hebben duidelijk gemaakt dat Israël door de terugtrekking van zijn troepen alleen maar de weg voor zijn aartsvijand Egypte heeft vrijge maakt. Egypte heeft als het ware met onge duld gewacht op het vertrek van de Is raëlische troepen, want het moest in de Arabische wereld een goed figuur slaan door opnieuw gezag uit te oefenen in het omstreden gebied van Gaza. En Israël heeft Gaza ontruimd in de overtuiging dat Egypte toch niet naar dit gebied zou terugkeren, zeker niet zolang de politiemacht van de Verenigde Naties er nog gelegerd was. Maar (Israël had enigszins buiten de waard gerekend, want nauwelijks waren de troepen weg, of Egypte benoemde 'n gouverneur, die het burgerlijk bestuur over Gaza In handen krijgt! Dat is iets geheel anders dan wat Israël zich had voorgesteld, namelijk een bestuur door de Verenigde Naties. Maar de V.N. schijnen helemaal niet verontwaardigd te zgn over de Egyptische stap, want de troepen trekken zich terug tot de grens, om dus een barricade te vormen tussen de vijandelijke partijen, Israël en Egypte. Achter de Verenigde Naties staat Amerika, dat zqn politiek feitelijk door dit orgaan laat uitvoeren. Maar ondanks de beroepen die Israël op de V.S. doet en ondanks de reizen van de Israëlische minister, mevrouw Meir, naar New York en Washington, hebben we niet de in druk dat Amerika van plan is, Israël daadwerkelijk te helpen. Het is nu eok wel komen vast te staan dat Amerika indertijd geen hulp aan Israël heeft toe gezegd. Bovendien is Egypte door de be noeming van een gouverneur voor Gaza niet in konflikt gekomen met een uit spraak van de volkeren-organisatie, want er is geen enkele bepaling die dit verbiedt. Het poUtieleger heeft alleen tot taak ,een einde te maken aan de ge vechten en de terugtocht van Israël te M. „Gö zult V ook een altaar maken" Exodus 27 la „Gij zult U ook een altaar maken". Volgens gezaghebbende bronnen staat hier in 't oorspronkelijke het bepalende lidwoord. Dus: „het" altaar maken! D. w.z. het altaar, dat aan Mozes op de berg getoond is. Het komt dus niet voort uit de brein van Mozes, het ontstaat nog minder „zo maar", uit zichzelf, maar God heeft het verordineerd. Zo is Christus niet voortgekomen uit de gedachten van een mens. Petrus zegt het: „Wü zijn geen kunstig verlichte fa belen nagegaan, maar zijn aanschouwers geweest van Zijn heerlijkheid. Cairistus is voortgekomen uit het wel behagen Gods. Hij staat voor de Vader als het eeuwige, onwankelbare altaar! Het oorspronkelijke woord, dat is onze Hollandse vertaling genoemd is altaar" betekent eigenlijk letterlijk, „slacht bank". Er zit immers een gedachte in van neervellen, doden, slachten! „Gij zult U de slachtbank maken!" Hier spreekt de strafeisende gerech tigheid Gods. De dood is verdiend en nu wordt de dood ook voltrokken. Is dat wreed? Is dat onrechtvaardig? Ach, het bevende hart, dat door Gods Geest aan zichzelf is ontdekt, leert dit offer, deze straf van ganser harte bil lijken. Alles wat van en aan en in de mens is heeft gezondigd. Uw doen is rein. Uw vonnis gans rechtvaardig Lezer, behoort U reeds tot dat bevende volk, dat 't belijdt en beleeft: ,,De Heere moet aan Zijn recht komen Weet U wat de mens dan in eerste in stantie probeert? Dan probeert hij „een" altaar „een" slachtbank te maken. DS,S,r op de veranderde gezindheid van zijn hart brengt hij zijn offeranden. Daar legt hij huis, geld, goed, kleding, siera den, tranen, gebeden, plichten, lichte kousen, gekrulde haren enz. enz. op 't altaar. Zo probeert hij om de Heere aan genaam te zijn. Zo wordt hij een „werk- heilige". Totdat... totdat de Heere hem laat zien dat de slachtbank niet deugt en 't offer niet deugt. Brandoffer, noch offers voor de schuld Voldeden aan Uw eis noch eer. Wat dan? Toen zei ik, zie Ik kom o Heer! De rol des Boeks is met Mijn Naam vervuld. Mijn ziel U opgedragen, kan U alleen behagen. De heilige gezindheid van Christus, die de hitte van de toorngloed Gods heeft willen en kunnen verdragen is het enige altaar, dat bestaan kan voor de recht vaardige Rechter. Dan zwijgt het „ik" van de mens, om te luisteren naar 't ,,Ik" van Hem, die zegt: „Zie Ik kom om Uw wil te doen!" Het brandofferaltaar heet letterlijk vertaald eigenlijk: ,,de slachtbank dos opstijgens". En het offer: ,,iets dat geheel ver brand wordt". Zie, dat heeft Gods kerk nodig. Een offer dat gans verteerd wordt en welks reuk, als een liefelijke reuk opstijgt tot in de neusgaten des Heeren. Ben verzoening, een wegbaning, een overwinning van en op hun zondige natuur. Dat hebben ze nodig en daar naar gaat hun ziel uit. En dat vinden ze op 't altaar, op de slachtbank Christi! Daar wordt de oude mens te niet. In Christus komt de zondaar met al zijn zonden op de slachtbank. Hier stijgt hij op tot de Heere en wordt hij, Godes. En omdat dit in- en door Christus geschiedt valt de verdienste van de mens, daar gans en al buiten. Hij, Christus, is hun reohtvaardigma- king en heiligmaking beide! Christus neemt wat de hel en de ver branding waard was in zich op en laat 't verteren. Het proces van dood en leven, van vergeving en voldoening wordt op dit al taar begonnen en voltooid. En nu is dat altaar maar niet zo, uit de hemel komen vallen, maar God zelf heeft dit alles zo beschikt. O, treedt dan toe, in deze lijdenswe ken, tot Hem, die van de Vader gege ven, Zich' vrywillig aanbiedt. Die Zich overgaf tot een gehele voldoening van de schuld van al de Zijnen. Dan moogt ook gij naderen tot het Heilige, de nabijheid des Heeren, zonder verteerd te worden door Zijn gerechtig heid. Dan is Christus verteerd voor U en kan God zijn genade aan U kwijt! Hier, bij 't altaar wordt geleerd: 'k Was uitgeteerd, doch Hij zag op mij neder. Keer mijn ziel tot Uwe ruste weder. Gij zijt verlost. God heeft U wel gedaan Dirksland C. J. Kesting volgen tot achter de bestandslijn Anders zou het worden, wanneer Egypte behalve een burgerUjk bestuur, ook weer een militair-apparaat voor Gaza in het leven riep. Een burgerlijk bestuur be dreigt de veiligheid van Israël niet een militaire bezetting kön gevaarlijk wor den, maar zover is het nog niet. En waarschijnlijk zal het ook niet zover ko men. Want Nasser weet héél goed, dat Israël daarop niet lijdelijk zal toezien en hij gevoelt niet de minste behoefte, op nieuw een Israëlische aanval te riske ren en daarmee opnieuw het onderspit te delven. Israël dreigt weeral met vergeldings maatregelen, maar men vergete niet dat het bij een eventuele opmars naar Gaza de politiemacht van de V.N. op zijn weg zal vinden. En komt het daarmee in konflikt, dan komt 't in konflikt met de volkerenorganisatie en zal het de sym pathie die nu nog in een groot deel van de wereld voor Israël bestaat, zeker ver liezen. Maar vanzelfsprekend is deze toestand ongezond en onhoudbaar. Er moet voor Gaza en het gebied om de Golf van Aka- ba een definitieve regeling gezocht wor den, anders ontbrandt toch weer binnen korter of langer tijd de strijd tussen Israël en Egypte. En een gewapend konflikt is nooit een goede oplossing. Engeland Op alle Britse scheepswerven heerst een doodse stilte, daar de meer dan 200.000 scheepsbouwers in staking zijn gegaan. Zij eisen een loonsverhoging van 10 procent. De arbeiders in de metaalindustrie zullen dit voorbeeld volgen, terwijl ook het spoorwegpersoneel met een algehele staking heeft gedreigd, indien de eisen niet worden ingewilligd Beide partijen zijn onverzoenlijk. .De werkgevers wijzen de eisen zonder meer af en de werknemers leggen een grote vechtlust en koppigheid aan de dag. De massale bijeenkomsten van stakers ge durende het weekeinde droegen bijna een revolutionnair karakter. Het ziet er dan ook naar uit dat het konflikt van lange duur zal zijn. Deze stakingen een ramp voor het ekonomisch leven in Engeland te noe men, is niet overdreven. Alleen in de scheepsbouw is een werk aan orders tot een totale waarde van negen miljard gulden geheel lam gelegd. Maar niet alleen de ekonomische, ook de politieke situatie in Engeland ver slechterd hierdoor. De conservatieve regering weet toch al niet wat ze moet doen om de sympa thie van een deel van het volk niet ge heel te verliezen. Want in heel Engeland is een politieke verschuiving merkbaar naar de kant van Labour. Pas in 1960 worden er algemene verkiezingen gehou den en voor die tijd kan er nog heel wat gebeuren, maar als er op dit ogenblik gestemd moest worden, zou Labour een flinke winst boeken en daardoor van zelfsprekend de meerderheid in het par lement verwerven. Onder deze omstandigheden is Mac Millan naar de Bermuda-eilanden ver- MIDDELHARNIS Ongeluk dat goed afliep. Donderdag middag ongeveer half twee liep een meisje van dhr. van der Kamp, leraar van de H.B.S. van het schoolplein van de Bosse School het Zandpad op. Juist kwam dhr. Kalkman van de Houtcen- trale met een luxe wagen aangereden, die door geweldig remmen een ernstig ongeluk wist te voorkomen. Het meisje kreeg evenwel een flinke duw van de auto en buitelde enige malen ondersteboven. Het kind werd in de Bosse school gedragen en dr. Wieringa werd gealarmeerd, die alleen kneuzingen en schrammen constateerde, 't Mag een wonder heten dat hier geen ernstig on geluk moest gemeld. DIEKHUUSNIEUWS Jeugdleiderscursu.s. Maandagavond laten wij ons door mevrouw van Kem pen voorlichten over het werken met vilt en plasticdraad. Van dit moderne mate riaal is met meisjes veel leuks te maken Mevrouw van Kempen zal ons weer veel nieuwe ideën aan de hand doen. Voor huismoeders en onderwijzeressen is dit ook een kostelijke avond. Aanvang 8 uur Kosten 1.p. p. Alle belangstellenden zijn van harte welkom. Ouderavond. Op woensdag 4 april verzorgen onze mu'ziekclubs het grootste deel van het programma van de ouder avond Door middel van samenspel en so- lonummers zullen zij ons laten horen wat zij onder leiding van dhr. Bernard geleerd hebben. Programma's voor deze avond zijn ifu reeds te verkrijgen bij de deelnemers, bij muziekhandel Bernard en bij het Diekhuus. Dit programma dat te vens bewijs van toegang is kost 75 et verzekert U tijdig van plaatsbewijzen, want de ruimte is beperkt. Vitrine. Tegenwoordig moeten wij vroeg onze vakantieplannen maken, om alles op tijd in orde te krijgen, kamp reis of huisje bespreken, kampkaart of pas poort aanvragen, uitrusting in orde ma ken enz. Daarom willen wij hier ook nu al aandacht aan 'besteden, door de vitri ne deze week aan dit onderwerp te wij den. Dank zij de medewerking van de A.N.W.B. en alle mogelijke reisvereni- trokken voor een conferentie met Ei senhower. Het prestige van Engeland lijdt ook in het buitenland geweldig onder deze ekonomische wantoestand. Het zag er toch al niet naar uit dat Amerika van plan was, Engeland als volwaardig partner te beschouwen na alles wat sinds november is gebeurd, en dat zal er nu niet beter op worden. De schade is voor de Britten in alle opzich ten onberekenbaar. De Israëlische troepen hebben Gaza verlaten en de Politietroepen van de UNO hebben hun plaats ingenomen. Foto: Arabische vrouwen bieden een. UNO soldaat sinaasappelen aan. De nieuwe Victoria-fabriek, een onder deel van de Victoria Biscuit- en Choco ladefabriek die alhier aan de Philips Hoofjesweg wordt gebouwd is gereed gekomen en zal op 29 april a.s. officieel worden geopend. Het wordt een conti nubedrijf, waar biscuits zullen worden gefabriceerd; de inpakafdeling van cho colade enz. blijft in Odeon Voor dit nieuwe bedrijf is zoals be kend een oproep gedaan voor mannelijk personeel waarvoor woensdag j.l. een overstelpende aanbieding is geweest. Er waren plm. 14 man nodig en er was een aanbieding van wel honderd personen. Het was echt wat men noemt een ge drang", want er stonden nog tientallen gegadigden buiten, die maar terug ge gaan zijn. „Als jullie meisjes waren nam ik julle allemaal aan" zei de personeelschef van „Victoria", want die kunnen we er nog genoeg gebruiken!" Er zijn op het ogenblik plm. 1200 werklozen op ons eiland; bij het arbeids bureau staan er plm. 300 als geheel werkloos geregistreerd; 350 a 400 ver gingen en bureaus hebben wij veel mate riaal ter beschikking gekregen. De gid sen, folders en dergelijke kunt U ook bij ons lenen. Lezing over het jeugdwerk. In het kader van de jeugdleiderscursus komt ds. N. O. Steenbeek op maandag 1 april naar ons eiland om te spreken over de situatie van het jeugdwerk. Bij een in leider als ds. Steenbeek kunt U dit on derwerp zo ruim mogelijk nemen, want hij is niet alleen voorzitter van de Ned. Jeugdgemeenschap, maar hij bekleedt deze functie ook bij de Europesche Jeugdgemeenschap, de z.g.n. W.A.Y. (World association of Youth) Jeugdlei der. Er zal deze avond ruimschoots ge legenheid zijn tot vragen stellen. De lezing begint om 8 uur. Kosten 1. per persoon. Waardeloos materiaal. Dank zij de medewerking van velen konden wq de afgelopen zaterdag met de kleuters toe ters van closetrollen maken Maar hierdoor zijn wij meteen ook weer door onze voorraad closetrollen heen. Misschien dat U ze eens tegenkomt bij de schoonmaak. Wij houden ons hier voor altijd aanbevolen Van zaterdag 33 maart vjn. 12 uur t.m. maandag 25 maart v.m. 9 uur. Middelharnis-Sommelsd^ Afwezig de artsen Dogterom, Arends en Wieringa. Voor spoedgevallen Bakker arts, telef. 2710, Sommelsdijk. Dirksland-Herkingen-Melissant Afwezig de artsen Boot en Huisman Voor spoedgevallen Elvé, arts, telef. 01877-262, Dirksland. Oost-Flakkee: Afwezig de artsen Buth, Voogd en de Man. Voor spoedgevallen Bonman, arts, telef. 01871-269, Stad aan 't Haringvliet en Kramer, arts, telef. 01873-201, Oolt- gensplaat. ZONDAGDIBNST DIERENARTSEN Van zaterdagmiddag 23 maart t.m. maandag 25 maart v.m. 8 uur. Afwezig Terlouw. Dienst heeft Wag ner, telef. 01877-281, Dirksland. richten aanvullende werkzaamheden (btj Heide Mij enz.) en in het vrije bedrijf, in de industrie aan de overkant", zijn er ruim ÖOO werkzaam. Uit de grote toeloop bij de aanvraag van de Victoria-fabriek te Dirksland blijkt wel hoe nodig het is dat er plaat selijke industrie komt, oïa het grote sur plus aan arbeidskrachten op te vangen! Op het nieuwe bedrijf van Victoria hopen wfl bij de opening terug te komen. Een echt Amerikaans spbrtshirt met forse boord uit een stuk gesneden, in een 14 tal geheel nieuwe pastel-tinten. Zandpad 10—14 TEL. 2596 MIDDELHARNIS

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1957 | | pagina 1