Vrachtauio van de veerbooi Middelhamis ging er mei 5 geladen posikarreijes vandoor Weg naar hei havenhoofd lag bezaaid mei posizakken Centrale Veiling Middelharnis Bond van Chr. Sïgarenwinkeliers kwam bijeen Plaatselijk Nieuws Vier jubilarissen op hofstede van dhr. A. L Y. d. Tol te Stad a. 't Haringvliet NIEUWS UIT ZEELAND 30e Jaargang Dinsdag 19 maart 1957 Na. 2582 Chr. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEI»? Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Het moet anders xnet de post Protest over te lage winstmarges Uitreiking van koninklijke onderscheidingen PRINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Bedactie en Advertenties uitsluitend Telefoon K 1870—2629 Na 6 uur 's avonds Telefoon K 1870—2017 Giro 167930 ABONNEMENTSPRIJS 1.90 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. Bij contract speciaal tarlel. Zaterdagochtend heeft zich bij het vervoer van de post naar ons eiland een ernstig maar tevens een zeer vermakelijk incident afgespeeld. Zoals bekend komt de post voor ons eiland met de tram van Rotterdam naar Hellevoetsluis en wordt daar op karretjes overgeladen die daarna op de veerboot worden gere den. De post blijft tijdens de vaart op de karretjes staan welke als het regent met een zeil worden overdekt. Te Middelharnis-haven worden de zwaar bela den wagentjes met veel moeite naar boven gezeuld of ook wel met een touw of ketting aan een vrachtwagen verbonden,, die ze dan naar boven sleept. En juist bij dit naar boven trekken met een vrachtauto, deed zich,in de vroege zaterdagochtend een geval voor, dat bij degenen die het gezien hebben zeker de lachlust zal hebben opgewekt, wat echter veel schade aan de post bracht en grote ongelukken had kunen veroorzaken. In de stromende regen kwam zater dagochtend de veerboot van kwart voor zes van Hellevoetsluis met de vroegpost te Middelharnis aan. Er stonden vijf zwaar geladen postkarren gereed, die over de ponton naar boven moesten. Zoals gezegd heeft het personeel meest de gewoonte deze wagentjes aan een vrachtauto te verbinden, die ze over de brug naar boven sleept. Het is ook een hele heis voor het personeel, als ze dit met lichaamskracht moeten doen, vooral bij laag water als de brug steil ligt, zo dat deze mensen hiervoor begrijpelijk naar een meer effeciënt en voor de hand liggend mechanisch middel omzien. De R.T.M, voorziet er nu eenmaal niet in al kon dit gemakkelijk met een elektri sche winch van de wal, maar het mag geen geld kosten! Het personeel moet meest jagen om te lossen om weer spoe dig te kunnen laden en te vertrekken. De vrachtauto sjorde de 5 wagentjes met gemak naar boven daar aange komen riep een van de mensen ,,stop maar" of iets dergelijks wat door de chauffeur blijkbaar is verstaan is als: „rije maar!" Hoe dit ook is geweest, de vrachtauto gaf vol gas en reed in volle vaart er vandoor met de vijf gela den karren achter zich aan. Het moet wel een vermakelijk gezicht geweest zijn de niets vermoedende chauffeur met 5 karren achter zich, over de weg te zien slingeren! Uiteraard hadden er echter gote ongelukken door kunnen ontstaan. Een tegenligger had er van geweten, als hij een van die karren tegen zich aan had gekregen! De chauffeur reed door tot het stop licht aan de Waterweg en had toen nog 2 karren over. De rest was hij onder weg verspeeld; één lag er in de sloot en de gehele weg naar het Havenhoofd lag bezaaid met postzakken. Meerdere postzakken waren stuk, post en pakjes lagen in de modder op de weg. Bij het inzamelen bleek er veel beschadigd, wie dus zaterdag een gehavend poststuk heeft ontvangen, weet er de oorzaak van Zo slecht als de R.T.M, voor het pas sagiersvervoer zorgt ga maar eens mee met de boot van 's morgens kwart voor zeven en ook 's avonds als al de werkers van Rotterdam terugkeren! zó slecht zorgt de R.T.M, ook voor de post. Men gooit en smijt er mee en om bij onze eigen zaak te blijven, we ont vangen vaak stuk gegooide cliché's voor onze krant. De oorzaak is, dat de post van Rotterdam enige malen moet wor den overgeladen, waarbij men het niet al te nauw neemt. Als er controle is doet men het wat voorzichtig aan, per soonlijk hebben we meerdere malen ge zien, hoe ruw men er mee omgaat. Bij het postvervoer op ons eiland wat met de bussen plaats heeft ge beuren er ook gekke dingen. Om er één van te noemen; we hebben geconsta teerd dat de post die om 10 over acht 's avonds te Middelharnis aankomt, om mee te gaan met de boot van kwart voor negen, wordt overgeladen in het trammetje, dat naar het havenhoofd rijdt. Waar is dat voor nodig De bus sen rijden toch ook naar het havenhoofd. Extra,werk en méér kans op besohadi- Uienveiling van dinsdag 19 maart 1957. Middel 8.------7.50; drielingen 10.50; picklers 6.18; middenprijs middel 7.80 Aanvoer 20000 kg. Een Nederlands blad over vliegende schotels Het Diets Interplanetair Studie Óen- trum te 's-Gravenhage zal binnenkort het eerste nummer laten verschijnen van 3ijn orgaan „Schotelnieuws", waarin op de meest uitgebreide wijze voorlichting zal worden gegeven over het vraagstuk van de Vliegende Schotels en alles, wat daarmee in verband staat. Talloze buitenlandse verenigingen op dit gebied hebben reeds sedert verschil lende jaren hun eigen orgaan, maar in Nederland bestond tot heden een derge lijke uitgave nog niet. Zij die er prijs op stellen het eerste nummer als proef te ontvangen, kunnen zich wenden tot het Secretariaat van het Centrum, Venekade 30, Postbus 537, 's-Gravenhage. gingen. Daar de postkarren meest open en bloot en zonder toezicht op de boot staan, ook in het donker, verwondert het ons, dat er niet uit gestolen wordt. Ongetwijfeld bevatten de postzakken dikwijls stukken van grote waarde. Op deze foto is te zien hoe de post op het haven hoofd in de tram wordt geladen. Thans geschiedt dit per autobus. Op het perron komen de zakken, op een hoop terecht; op het kor te eindje van Rotterdam is het hier al de zoveel ste keer dat ze moeten worden versjouwd. a laden in postauto Rot terdam; b overladen in de tram Rosestraat; c lossen op karren te Hellevoetsluis; d (in weer en wind onbe heerd op de boot!) d karren lossen op het havenhoofd; e overladen in tram of bus. f lossen aan het betref fende station! Zes handelingen, die in eens konden worden afge daan, wanneer men post per auto rechtstreeks naar het eiland zou ver voeren! Links op de foto beambte r;^»ss Machiel Dubbeld, ijverig SS?*^ bezig met sorteren voor de bepaalde stations. Rechts conducteur A. A. Klepper. Nodig is daarom een postdienst linea recta van Rotterdam naar Goeree- Overflalkkee. In de rampdagen hadden w« zo'n regelrechte dienst, die perfect werkte en waar geen klachten by voorkwamen. Die postauto reed gela den op de boot, loste te Middelharnis postkantoor en reed vervolgens langs de postkantoren van West Flakkee tot Ouddorp toe. Voor Oost-Flakkee ver voerde men de post verder met een luxe auto. De post van het eiland werd weer mee terug genomen. Ir >>«f'--'^ ■----■.,»"*ra^»lS>ïj--?7d™''^'ïj|.^,- Er ligt hier werk voor „De Flakkeese Gemeenschap", om op een rechtstreeks vervoer van Rotterdam aan te dringen. Daar hebben we recht op! We betalen als eilanders ook mee aan de verhoogde tarieven en mogen een snel en soiled postvervoer eisen! De R.T.M, heeft het monopolie voor passagiers en vrachtver voer de P.T.T. is toch waarlijk geen kruidenierszaakje om zich ook onder dit monopolie te laten dwingen! Het moet anders en het kan anders!! Ledenvergadering van de Ned. Bond van Chr. Sïgarenwinkeliers afdeling: Goeree en Overflakkee gehouden op 12 maart om half zeven in Hotel Zaayer te Middelharnis. Hier was ook aanwezig een lid van het hoofdbestuur de heer A, V., d. Loosdreoht uit Veenendaal wel ke een dag op propagandapad was ge weest on ons eiland. De voorz. dhr. J. L. Meijer sprak een welkomstwoord in het bijzonder tot de heer v. d. Loosdrecht die weer bereid was gevonden deze vergadering bij te wonen om enkele woorden te spreken. Men kon weer eens van gedachte wis selen en verschillende zaken onder de loupe nemen. De punten van de agenda werden afgewerkt waarbij ter sprake kwam de lange verzendtijd per R.T.M. Besloten werd dit ter kennis te brengen bij de fabrikanten en de verzending te bespoedigen door vanaf Rotterdam te verzenden met een bodedienst. Dan werd een actie besproken voor de a.s. Vaderdag, deze zal verder worden uitgewerkt door het bestuur. Een punt van bespreking was ook het gezamen lijk inkopen van vloei etc. Lage winstmarges Hierna gaf de voorzitter dhr. v. d. Loosdrecht het woord die verschillende vraagstukken en problemen besprak die ons na aan het hart liggen. Hij wees op de lage winstmarges die bij de bevrij ding in 1945 in het Zuiden van ons land voorlopig werden vastgesteld, welke niet tegenstaande de verhoogde zakelijke on kosten en levensonderhoud nimmer wer den opgetrokken. Waar blijven ónze loonronden vroeg spr. Hogere lasten worden ons opgelegd zoals huurverho ging, algemene ouderdomsverzekering, verplichte premies enz. Een goed geluid werd gehoord toen Min. Zijlstra sprak te Utrecht op 13 dec. 1956. Hij zei: ,,Wij weten dat jullie het moeilijk hebben, maar de deur staat open". In federatief verband welke samen werking goed is te noemen werd bij desbetreffende instanties onderhandeld. Ook w«rd op die opendeur geklopt bij Staatssecretaris mr. Veldkamp, wat op teleurstelling uitliep. Die open deur bleek te zijn een dicht gepantserde deur! Zie wat er gebeurd is neem de laatste prijsverhoging aldus spr. Zij noemen dit prijsverhoging. Maar het is verkapte accijnsverhoging. Dit blijkt hieruit, dat van elk pakje ciga- retten welke met 10 cent verhoogd is 8 cent in 's Rijks schatkist vloeit. De sigarenwinkelier gaat nu 0.4 cent op een pakje oigaretten meer verdienen, zodat onze winstmarge niet verhoogd, laat staan dezelfde gebleven is, maar sterk verlaagd en wel met 1%, terwijl er bo vendien méér bedrijfskapitaal nodig is. Dat is onze compensatie. Wij zijn het kind van de rekening. Verschillende si garenwinkeliers worden met ondergang bedreigd. Het grootwinkelbedrijf slaat ook zijn handen uit naar de verkoop van onze artikelen, om van de ongebreidelde ver koop in de Horecabedrijven maar te zwijgen. Is het niet hoog tijd om een krachtig protest te laten horen in de vorm van een vergadering riep spr. uit Medewerking werd toegezegd door aUe leden. Bij de rondvraag kwamen nog enkele zaken aar voren waara de bijeenkomst door de voorzitter werd gesloten. Naschrift De Ned. Bor;d van Chr. Sigarenw. afd. Goeree en Overflakkee doet een beroep op alle sigarenwinkeliers zich aan te sluiten bij onze afdeling, in ieder geval bij de 3 naar levensovertuiging gevorm de bonden, aangezien men op ht Minis terie zeer gevoelig bleek te zijn voor het aantal aangesloten leden, welke bij het onderhoud op het Ministerie werden ver tegenwoordigd. Men kan zich aanmelden bij onderstaand secretariaat, die de aan meldingen zal doorzenden naar betref fende besturen, C. Kardux, Straatdijk 48 Dirksland. ABONNEERT V OP EüiANDEN-NIEUWS MUDDEUIARNIS Spreelkbeurt voor A.B. kiesvereniging Voor de A.R. kiesvereniging alhier zal D.V. dinsdag 26 maart in de Geref. kerk alhier optreden ds. P. A. A. Klüse- ner, Ned. Herv. predt. te Delft, met het onderwerp: „Recht en noodzaak van een Chr. politieke partij". Aanvang 7.30 uur. DIRKSLAND Beroepen. Ds. H. van Gilst heeft een beroep ontvangen naar de Geref Gem. te Slikkerveer. Koode Kruisvergaderiug. Woensdag 20 maart a.s. zal de afd. Dirksland van het Nederlandse Roode Kruis jaarver gadering- houden in het verenigingsge bouw aan de Secretaris Rooijlaan. Aanvang 7.30 uur Agenda: 1 opening door de voorzitter; 2 notulen; 3 jaar verslag penningmeester en vaststelling rekening 1956; 4 jaarverslag over 1956; 5 bestuursverkiezing in verband met het vertrek van dhr. van Gangelen; 6 Uit reiking van Landsteinerplaquettes en penningen aan donors die respectieve lijk 15 en 5 maal bloed hebben gegeven; 7 afscheid van de heren dr. Boot en van Gangelen; 8 rondvraag; 9 lezing door dr. Stoel over „De nieuwste opvattingen over shock en haar bestrijding; 10 slui ting. Op de aan de leden gestuurde uitnodi ging staat voor punt 9 vertoning van enkele films, dit is echter door omstan digheden, gewijzigd. Studie-vereniging. A.s. vrijdagavond 7 uur hoopt de studievereniging der S.G.P. te vergaderen. Dhr. J. van Ros- sum Sr. zal dan een onderwerp houden over „De gevaren van onze tijd". Be langstellenden zijn hartelijk weÜcom. HERKINGEN Nagift. Als nagift voor de biddag ten bate der kerk is door de Ned. Herv. Gemeente ontvangen 100. Het verja ringsfonds bracht over februari 36.47 op. Dank van de gemeente Wegens het bedanken van ds. A. Boertje naar 's-Gravenmoer werd ds. na de dienst toegesproken door ouderling van Wezel, welke de dankbaarheid namens de ge meente vertolkte, waarna hij werd toe gezongen ps. 121 vers 1. Kerkdienst. A.s. vrijdag 22 maart zal des avonds half acht voor de Ger. Gem. op treden ds. van Gilst uit (Dirksland, in welke dienst dé gekozen ambtsdra gers zullen worden bevestigd A.s. zondagavond zal in de Ger. Gem. een extra collecte worden gehouden ten bate der kerk STELLENDAM StellendamMelissant S'/25'/z Donderdag 14 maart speelde Stellen- dam z'n laatste wedstrijd voor de club- competitie tegen Melissant. Melissant dat wel verrassend begon deze avond stond in een minimum van tijd met iVzIVz voor. Enkele gasten die reeds vroeg vertrokken hadden zich al met een grote overwinning voor Melissant ver enigd, doch wie daarop gerekend had, had het mis. Na de vier overwinningen van Melissant volgde het eerste halve puntje van Woudstra. Toen kwam Stel lendam aan bod. Overweel moest de eer aan J. van Seters laten en van den Bos kon het tegen Roon niet bolwerken, W. van Seters die er nu eens zin in had stuurde Leidens met lege handen naar huis. Met nog 2 partijen die door van 't Leven en A. Jansen gewonnen werden kreeg Stellendam toch nog loon naar werken. De uitslag was dan ook als volgt: Huisman^Woudstra Vogelaar van 't Leven O1; Prins A. Jansen O^1 Leidens^W. van Seters O1; van Ast ^van Ours 10; C. v. d. BosA. Roon O—'1; NelisH van Seters 10; v. d. WerfMevr. Woudstra 10; Stolk J. van Seters 10; BoomC. Booy 1O OverweelJan van Seters O1. Uitslag dammen: BroerL. Koese 20; L. KoeseM. v. d Spaan 20; L. MoysesM. v d. Spaan 2—0 I OUDDORP Biddag. A.s. donderdag zal in de Geref. Gemeente 'biddag voor het gewas worden gehouden. De consulent ds. H. van Gilst hoopt voor te gaan des nam. 2.30 en 7 uur. [/RAAG'T EENS m )WED.KURVINK$DROGISTER'J OUDE TONGB Gemeenteraad. De gemeenteraad al hier vergaderde maandagmorgen. Dhr, de Vin was afwezig. De vergadering was voornamelijk belegd voor het voorstel van b en w tot verkoop van bouwgrond, liggende aan de Wilhelminastraat, Sta tionsweg en Tonisseweg aan de Zuid- Nederlandse Bouw- en Handelscomb. te Vlissingen welke hier woningen op bouwt. Verder hechtte de raad goedkeu ring aan het verlenen van een crediet aan het bestuur der Ver. voor Chr. On derwijs op G.G. voor de aanschaffing van meubilair voor handwerkonderwijs en aanschaffing van rubbermatten. Benoemd. Tot raadslid van de S.G.P. is benoemd dhr. H. Jonker Joh.zn. zulks in de vacature door het overlijden van de heer W. M. Fase. STAD AAN 'T HARINGVLIET Bevordering tot arts. Aan de Rijks universiteit te Groningen werd bevor derd tot arts de heer R. J. Polée, gebo ren te Stad aan 't Haringvliet en wonen de te Hoogkerk. De vier jubilarissen: v.l.n.r. M. Maliepaard; J. C. Sprong en z^n tweelingzus ter mej. Sprong; Abr. Maliepaard en de patroon, de heer A. L. vanjlgn Tol. Het was donderdag 14 maart groot feest op de hofstede van dhr. A. L. van den Tol in de polder „Oude Stad" er waren niet minder dan vier juibilarissen onder het personeel. De oudste was de 71 jarige Abr. Maliepaard, die reeds 44 jaar bij de familie van den Tol werkzaam is en dus reeds zijn 40 jarig jubi leum heeft gehad. Dit werd echter nog eens overgedaan, omdat dit toen eigen lijk meer in stilte is gebeurd. Dan de heer J. C. Sprong, die op de dag af 40 jaar op deze hofstede is en dhr. M. Maliepaard, reeds 27 jaar, wiens 25 jarig jubileum niet is gevierd en dit dus nu tegelijk ging. De tweeling-zuster van jubilaris Sprong was de vierde, die als naaister 37 jaar voor de familie van den Tol heeft gewerkt. In de grote kamer waren de jubilarissen en ook het overige personeel met hun vrouwen; voorts waren er twee burgemeesters wat ook zel den bij jubilea voorkomt n.l. burg. Chr. van Hofwegen van Stad en burg. P. W. Hordijk van Middelharnis. Voor de C.L.T.B. was dhr. C. A. van Loon voorzitter van de afd. Goeree-'Overflakkee aanwezig daar de secr. van de landelijke bond dhr. Aantjes afwezig was en namens de Ned. Chr. Landarbeidersbond de heer A. Grootenboer te Melissant. Zelden komt het voor dat op een landbouwbedrijf zoveel jubilarissen tegelijk zijn, wat wel van verbondenheid getuigt, zowel van de zijde van werknemer als werkgever. Dhr. A. L. van den Tol heette de aan wezigen welkom en stelde de jubilaris sen aan het gezelschap voor. Allereerst de vitale Abr. Maliepaard van wie hij memoreerde dat - deze in '1913 bij zijn vader in dienst kwam en 3 zoons in het bedrijf heeft opgeleid. Het deed hem weemoedig aan, dat zijn ouders dit jubi leum niet meer konden meemaken. Dan dhr. J. C. Sprong, die 12 maart 1917 van school kwam en 14 maart daarop in dienst kwam. Als jongen had spreker samen veel met Sprong gewerkt en dus steeds een intensief contact gehad. Vermel denswaard is, dat Sprong zijn vrouw op het bedrijf heeft gevonden, wat ook met de volgende jubilaris, dhr. M. Malie paard het geval bleek te zijn. Deze was dolgelukkig dat hij in de stal werkzaam kon zijn, om vandaar uit zijn meisje te observeren! Mej. Sprong was 37 jaar lang als naaister op stee werkzaam ge weest, terwijl de moeder sprekers' baker is geweest! Een echte familieverhouding dus! Dhr. van den Tol zegde allen har telijk dank voor aUes wat zq in het be lang van het bedrijf hadden gedaan. KoniBklijh onderscheiden Burgemeester Hordijk haakte in op het geen door dhr. van den Tol was gezegd en wees op de bijzondere houding op het bedrijf, die van wederzijds vertrouwen getuigt. In massale industriële bedrijven is deze relatie niet te zien, een boerderij beschouwde spr. als een „beschutte" plaats en noemde het een „produktie- huishouding". Burgemeester Hordijk bracht aan alle jubilarissen zijn gelukwensen over en hoopte dat God zou geven dat zij nog lange tijd met vreugde hun werk zouden kunnen doen. Dan kwam hij met de ver heugende mededeling, dat het H.M. de Koningin behaagd heeft, jubilaris Sprong Koninklijk te onderscheiden met de ere-medaille in zilver, verbonden aan de orde van Oranje Nassau, welks ere metaal hij de jubilaris op de borst spel de en hem daarmee hartelijk compli menteerde, met de wens dat hij het lang en in gezondheid zou mogen dragen. Dhr. Sprong dankte de burgemeester en allen die hem voor deze onderschei ding hadden voorgedragen, niet het minst H.M. de Koningin, die hem de medaille had verleend. Hij verzocht de aanwezigen 2 coupletten van het Wil helmus te zingen waaraan,- begeleid door het orgel, spontaan en staande werd voldaan. Vervolgens las hy een door hem samengesteld gedicht voor, waarin hij z'n levensloop tot uitdrukking bracht met al wat er in die 40 jaar op en om het bedrijf had plaats gehad. Bur. Chr. v. Hofwegen richtte zich inzonderheid tot de krasse jubilaris Ma liepaard, aan wie vorig jaar een ko ninklijke onderscheiding was uitgereikt, wat toen echter enigszins bedekt is ge gaan. Hij gaf de dichter Sprong een 10 voor zijn verzen en was overtuigd dat dezelfde dankbaarliSd in dit gedicht geuit, in het hart van Maliepaard zou zijn. Die dankbaarheid hebben wij in hoofdzaak te richten tot Hem, die U tot hiertoe heeft geleid en bekwaamheid geeft ora op zq hoge leeftijd nog werk zaam te kunnen zijn aldus deze spr. Hij spelde hem de ere-medaille nog maals op en complimenteerde hem har telijk met dit jubileum. Diploma's van de O.B.X.B. Dhr. van Loon vond het als voorz. van de afd. C.B.TB. op dit eiland prettig, dit 3 voudige jubileum te mogen meemaken. Hij had uit het gedicht van dhr. Sprong bemerkt, dat men veel voldoening had in het werk ondanks dat er een neiging is om landarbeid laag aan te slaan. Wat is mooier werk dan de vele variaties in het boerenbedrijf aldus spreker. Namens de C.B.T.B. reikte hij daarna met har telijke gelukwensen aan iedere jubilaris een diploma uit, waarbij hij tot zijn spijt mej. Sprong moest overslaan omdat de C.B.T.B. voor haar niets had. Sociale toestand veel verbeterd De laatste spreker was dhr. A. Groo tenboer namens de N.C.L.B. die gewaag de van de grote saamhorigheid die op dit bedrijf werd gevonden. Namens de organisatie bracht hij zowel de werkge ver als dè werknemers dank, die samen zovele jaren lief en leed hadden gedra gen. De sociale toestand is in 40 jaar tijds veel verbeterd, de organisatorische gedachte is meer en meer doorgewerkt en heeft vrucht gedragen. Vroeger werd gesproken over ons zonder ons dat is nu anders. Hij uitte zijn dankbaarheid jegens God, die de jubilarissen lust en moed had gegeven z6 lang op dit land bouwbedrijf werkzaam te zijn en hoopte dat zij onder Zijn zegen hun taak nog lang en met vreugde zouden mogen ver vullen. Geschenken Dhr. van den Tol bracht alle sprekers dank voor de gelukwensen tot de jubi larissen gericht en reikte daarna aan alle vier een envelop met mhoud uit, waar voor ze naar believen iets konden kopen. Hij dankte hen allen nogmaals voor de prettige samenwerking bovenal de Aller hoogste die de lust daartoe gegeven had en hoopte nog vele jaren trouwe mede werkers in hen te hebben. Men bleef de rest van de dag on danks het mooie werkbare weer op het land feestelijk bijeen. ST. ANNALAND Wat men vindt. Bij de postcomman- dant der Rijkspolitie alhier, dhr. P. J. van Engeldorp-Gastelaars zijn inlich tingen te bekomen over een aldaar ge vonden donkerblauwe en witte wollen sjaal. Aanbesteding. Vrijdag 15 maart werd op het nieuwe gemeentehuis alhier de bouw van acht nieuwe woningen in de Tulnstraat aldaar aanbesteed. De in - schrijvingen waren als volgt: Pr. Burgers en Zn alhier 134.865.—; Johs. Burgers-den Engelsman alhier 136.035.Gebr. van Dijke alhier 139.300.—; A. MuUer-Franke St. Maar tensdijk 133.333.—; Abr, J. 'Soeters alhier 137.600.Aann. bedrijf A. J. de Kok Zn. te Bergen op Zoom 138.300.P. Hoppenbrouwers te Ber gen op Zoom 133.400.Fa. Abr. Boon alhier 139500.J. de Vos te Tholen 134.080.Abr Burgers alhier 138.800.Fa. A. C van Loon Zn. te Bergen op Zoom 137.650. De laagste inschrijver was dus de fa. A. MuUer-Franke uit St. Maartensdijk voor een bedrag van 133.333.Ge noemde firma heeft reeds acht nieuwe woningen in de Tulnstraat alhier gezet n.l. een blokje van twee en één van zes woningen. (Vervolg pag. 4)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1957 | | pagina 1