Ui kt mmmmm lenmar NIEUWS UIT ZEELAND Weslhoeve's levensmiddelenbeurs Ouddorp Aan het Sas te Dirksland komt een moderne groenvoederdrogerij Opening reeds medio mei a.s. Suidgenezing Centrale Veiling [iddelharnis Schroeiend-brandend IVEaag^uiir Isunt U blussen. 375.. Joh.'-dcHeei Koninklijke onderscheiding DISCO-BAR Scheepsbouwer Verolme wil werf in Brazilië bouwen ASEF-KORRELS Plaatselijk Nieuws Biz. 2 „EILANDEN-NIEUWS" Vrijdag 15 maart 1957 Oa-siiid-del-lök - met Bennies. Gewoon een of twee Rennies laten smelten op de tong en alle leed is geleden. Water ot zo komt er niet aan te pas en omdat Rennies één voor één hygiënsch verpakt zijn, kunt ge ze al tijd makkelijk bij U steken. Een prettig middel en smakelijk bovendien. Vraag een pakje Rennies en U bent voor lange tijd gewapend; Voor Uzelf ook om een disgenoot-in-nood uit de brand te helpen. Geëxporteerd in februari 1957: Engeland 7.819.164 kg West Duitsland 2.862.567 Ierland 852.600 België 628.120 Noorwegen' 406.450 Oost Duitsland 238.765 Engels leger 93.600 West Indië 83.975 Israël 79.950 IJsland 65.850 Afrika 61.300 Oostenrijk 45.000 Zwitserland 5.000 Frankrijk 4.719 Luxemburg 1.900 Zweden 675 Gibraltar 500 Italië 75 13.250.210 kg Recapitulatie: Juli t/m dec. '56 86.604.025 kg Jan. en febr. '57 31.909.348 Totaal 118.513.373 kg Verzonden vanaf Flakkee: Juli t/m dec. '56 32.779.219 kg Januari '57 4/2 9/2 '57 11/2—16/2 '57 18/2—23/2 '57 25/2— 2/3 '57 9.316.145 1.417.450 1.149.200 1.827.933 1.453.325 Totaal 47.843.272 kg of 41 "/o van de totaal geëxporteerde hoeveelheid. telersprijs 1514^/3 et. per kg 13—12 et per lig 1317 et. per kg 14—12y2 et. per kg Prijsverloop: 4/2— 9/2 '57 11/2—16/2 '57 18/2—23/2 '57 25/2— 2/3 '57 Algemeen: Wat wij in ons overzicht van 15 febr. schreven heeft zicli verder voltrokken. De prijzen liepen geleidelijk aan terug. Gaf januari nog een gemiddelde te zien van 2022 et. per kg, in februari takelden deze prijzen af tot 12 a 13 et. per Ifg. In verband met het iets koudere weer gaf slechts 1 week aan het einde een verhoging te zien, doch zodra kondigden de weerberichten een mildere tempe ratuur aan, of de marl5;t zakte totaal in. Door het wegvallen van andere lan den bleef de druli op de Engelse markt te zwaar, gelet ook op het zeer warme weer, dat in februari eveneens vanuit Engeland werd gemeld. De Engelse markt was regelmatig van uien voorzien. De voornaamste landen waren Spanje, Holland, Italië. Verder waren er ook nog enkele andere landen, die weliswaar geen grote hoeveelheden aanvoerden, doch de druk op de markt verzwaarden. Vooral Duitsland stelde bitter teleur. De Hollandse uien werden vrijwel door de Italiaanse verdrongen, zomede door die van de eigen oogst. België en Ierland namen van week tot week ook minder af, zodat de hoofd- uitvoer op Engeland geconcentreerd was, en daar was de markt zeer gevoe lig, omdat van week tot week meer werd aangevoerd dan geconsumeerd. Begin maart werden plm. 950 ton Chi leense uien aangevoerd voor Liverpool en een gedeelte voor Londen. Wanneer wij echt koud maarts weer gehad zouden hebben, zou er over deze aanvoer wel gesproken zijn, maar zou de markt daardoor niet zijn geschokt. Bij een wekelijkse uitvoer uit Hol land van ongeveer 2 millioen kg is een aanvoer van 1 millioen kg per maand uit een ander land toch niet zo'n schok kende gebeurtenis. In deze gevoelige marktpositie scheen het echter alsof nu de andere landen wel konden verdwijnen, want er waren i nu ineens voldoende Chileense uien. j De aanvoer uit Chili zal zeer zeker i toenemen doch slechts in het laatst van maart of begin april. Van Egyptische uien wordt weinig of niets vernomen, zodat van deze aan voeren die in andere jaren de kopers schuw maakten, niets te vrezen was. Het droevige verloop kan uitsluitend verklaard worden door het feit dat de aanvoer te groot was, in verband met het zeer zachte weer. Hetzelfde vinden wij ook bij andere stapelgroenten die in tegenstelling tot de uien nog zeer grote voorraden heb ben. Zeer jamer blijft het dat er zo weinig contact bestaat tussen aanvoer en uitvoer, vooral als dit plaats heeft in het openbaar. Maandagavond 11 maart waren er nog commissionairs, die voor de dins- dagboot opdracht hadden tegen een prijs van 11 a 12 et. telersprijs. De verwachting was dat de veiling niet meer zou aanvoeren dan 20 tot 30 ton. De aangeboden voorraad liep ech ter op tot plm. 70 ton. De prijs zakte in van 10 et. tot 5% et. per kg. telers prijs. Even tien uur werden reeds van uit Engeland, naar aanleiding van,deze daling voorgenomen verzendingen af- besteld, in verband met de vrees, dat de markt nog verder zou inzakken. Zo'n daling die uitsluitend het gevolg was van aanbod, terwijl er geen vraag was, geeft op de buitenlandse markten een verkeerde indruk. Exporteurs die tegen 1011 of 12 et. hebben gekocht, boeken door de publie ke dinsdagprijs een aardig verlies. Bij een aflopend seizoen en een uiterst De bevolking van Ouddorp en omgeving krijgt a.s. dinsdag en woensdag de ge legenheid kennis te makenl met het nieuwste en beste dat er op het gebied van levensmiddelen en andere consump- tie-artikelen thans te koop is. In de Oude School wordt een echte levens middelenbeurs opgezet, v/aaraan voor aanstaande fabrieken van merkartike len hun medewerking verlenen. Men zal er Maggi vinden met soepen en Nescafé, Wynhandel Mulder met fijne wijnsoor- ten en „knalaanbiedingen" terwijl vanwege de Unoxfabrieken er Snacks gebakken worden in Diamantvet en er voorts allerlei wetenswaardigs verteld wordt over en te zien zal zijn terzake Scholtens Cakemeel. De beurs wordt georganiseerd door Fa. K. Westhoeve Zoon en deze firma introduceert hier voor Ouddorp diep vriesproducten, met name vis, waarvoor zij een moderne inrichting heeft aan geschaft, die mede ter beurze aanwezig zal zijn. Het toneel van de Oude School zal geheel in beslag genomen worden door een expositie van Centra-Meer- waarde-Artikelen, die de huisvrouw enorme voordelen bezorgen. Natuurlijk krijgt het publiek volop ge legenheid tot keuren en proeven, waar bij deskundigen elke gewenste voorlich ting verstrekken. (o.a. over bereiden enz. van diepvriesvis). Bovendien woi-- den er gratis verlotingen gehouden. De beurs is beide dagen geopend 's mor gens 1012 ijur, 's middags 26 uur en 's avonds 711 uur. (Dus niet louter 's avonds, dit om het elke huisvrouw mogelijk te makeni rustig kennis van een en ander te nemen). Er zal de grootst mogelijke gastvrijheid heersen en ieder serieus bezoeker is ten hoogste welkom! Er wordt ter beurze niet ver kocht; bestellingen zijn wel mogelijk. Men zal zien: liet wordt gezellig, boei end en vooral leerzaam. Want Fa. West hoeve streeft naar de beste waar, de billijkste prijzen en volledige voorlich ting. (Ingez. Med.) Het heeft ons wel eens verwonderd dat Flakkee achterbleef met 't vestigen van een groenvoederdrogerij, daar hier toch voldoende emplooi voor moest be staan. Op de omliggende eilanden is er overal een, meest in coöperatieve vorm, waarvan het bestaan door de landbouwers zeer wordt toegejuicht. Op ons eiland zullen er nu twee komen, een kleine te Stellendam en een groot mo dern bedrijf aan het Sas te Dirksland, onder de naam van N.V. Groenvoeder drogerij ,,Goeree^Overflakkee". Voor de vestiging van deze nieuwe tak van be drijf heeft het Waterschap en Polderbestuur van Mellssant op zeer loyale wijze medewerking verleend. In een dezer dagen gehouden persconferentie hebben wij ons hierover een en ander laten vertellen, waarbij wij vernamen dat reeds op 1:5 mei a.s. de gehele installatie gereed zal zijn. Tot de oprichters van de N.V. Groen voederdrogerij ,,Goeree-Overflakkee" be horen een te Rotterdam gevestigd en in landbouwkringen bekend handelshuis, zich specialiserend in export en agra rische produkten; een handelaar in vee voeders, vooral op het gebied van afzet in grasmeel en de beheerder/bedrijfs leider Coöp. Groenvoederdrogerij te Heenvliet. Het doel van dit bedrijf is het drogen van groenvoedergewassen, zoals gras, lucerne en klaver en deze te verduurza men en te veredelen tot een hoogwaar dige veevoedergrondstof, n.l. gras-, lu cerne- en klavermeel. Ook worden telers in de gelegenheid gesteld tegen redelijk tarief er hun gewassen te laten drogen (het z.g. loondrogen) Flakkee biedt voor het onderhavig be drijf goede mogelijkheden omdat ten eerste vrijwel geen veeteelt groenvoe dergewassen opeist en de teelt van lu cerne en klavers een uitmuntende struk- tuurverbetering geeft voor de grond. Daar komt bij, dat de financiële uitkom sten van deze teelt zeer gunstig zijn te noemen en er een geringe arbeidsinten siviteit voor nodig is. Men kan volstaan met inzaaien en een zeer geringe bewerking voor een periode van 2 d 3 jaren. Voor vruchtwisseling wordt de teelt van gras en klavers ook zeer aanbevolen. De installatie De fabriek wordt gebouwd op het Sas te Dirksland, waar een grote op slagruimte is. Bovendien biedt de lig ging aan de haven een voordeel voor aanvoer van olie en voor afvoer van de produkten per schip. Het fabrieksgebouw zal een lengte hebben van 35 m, breedte 13 m en nok- hoogte 6.50 m met gelegenheid tot ver dere uitbreiding. De installatie wordt ge leverd door de machinefabriek en elek- tro-technisch bedrijf P. Broere te Gouda die zich reeds vele jaren specialiseert op dit terrein en een internationale ver maardheid geniet. Continu-bedrijf Het wordt een continu-bedrijf, waarin 3 ploegen van 3 4 man dus totaal 12 man zullen worden te werk gesteld. In vaste dienst worden genomen tenminste 3 voorlieden, in losse dienst het reste rende personeel gedurende de produktie methode, lopende van mei tot plm. eind november. Burgemeester van Heyst die mede op de persconferentie aanwe zig was begroette de vestiging van deze industrie met veel instemming, temeer omdat hier arbeidsmogelïjkheid werd geschapen in eigen omgeving. De laatste tijd zijn er industriën gekomen waar voor het merendeel meisjes werken; hier komt nu een echt agrarische in dustrie die aan mannen werk zal bieden niet alleen in de fabriek zelf, maar ook wat vervoer etc. betreft. Burgemeester van Heyst bleek geen voorstander te zijn van het aantrekken van grote in dustrieën, het eiland diende agrarisch te blijven. grola colleetl* moderne gerevideerde huisorgels Oostzeedijlc MO lelj1152SS Liebig en Lindholm gevoelige markt, durft niemand op dinsdag te kopen voor de zaterdagboten. Als de veilingprijs op vrijdag lager zou liggen, kan men het verlies reeds in casseren, terwijl de uien nog niet eens verzonden zijn. Zich geheel dekken op vrijdag voor de zaterdagboten gaat ook moeilijk in verband met de tijd. Dergelijke gevallen zijn jammer, doch moeilijk op te lossen. Wel tonen ze, als er een lusteloze markt is, steeds aan dat ze nadelig werken. De genoemde cijfers zijn ons welwil lend verstrekt door het U.C.B. Ook meende hij dat de landbouwers deze vestiging zouden toejuichen omdat door de verbouw van lucerne en klaver er meer teeltmogelijkheden komen en bovendien de struktuur van de grond in deze gebieden door deze teelt aanmer kelijk verbeterd wordt. Hij had respect voor de ondernemers die dit bedrijf gaan exploiteren en wenste hen in alle op zichten succes toe. Vermeldenswaard bij de vestiging van dit bedrijf is nog dat de ontsluiting van onrendabele gebieden voor elektriciteit en water v/.o. ook het Sas te Dirksland viel, een groot voordeel brengt, daar in deze ietwat afgelegen plaats direct over deze onmisbare elementen kan worden beschikt. Wij zullen binnenkort op dit bedrijf nader terugkomen, ook wat de afzet en toepassing van het eindprodukt betreft. Huidzuiverheid Huidgezondheid Puistjes verdrogen door Purol-poede^ De heer J. C. Sprong te Middelharnis die op 14 maart op de dag af 40 jaar in dienst was bij de familie van den Tol onder Stad aan 't Haringvliet, heeft uit de hand van burgemeester Hordijk een koninklijke onderscheiding ontvangen, n.l. de eremedaille in zilver in de orde van Oranj» Nassau. Met hem waren op dezelfde hofstede nog 3 jubilarissen, dhr. Maliepaard, die 44 jaar op het be drijf is (reeds eerder gedecoreerd) diens zoon dhr. M. Maliepaard, welke er 27 dienstjaren op heeft zitten en mejuffr. Sprong, tweelingzuster van de jubilaris dhr. J. C. Sprong, die 37 jaar als naai ster bij de familie van den Tol heeft gewerkt. Allen ontvingen zij een enve lop met inhoud. In ons volgend nummer hopen we er nader verslag van te ge ven. VAN ONZE ADVERTEERDERS De bekende radio- en rijwielhandel Jst. van Loon te Oude Tonge heeft aan zijn zaak thans ook een nieuwe disco- bar verbonden. Men kan er vanaf heden dus naast de bekende radiotoestellen en gramofooncombinaties ook de gewenste platen uitkiezen en voor laten spelen. Dhr. van Loon heeft in deze nieuwe ge legenheid enige prachtige toestellen staan waar men de gramoïoonplaat met alle verfijnde apparaturen kan testen en genieten van de schone klanken der platen die men wenst aan te schaffen. De aanwezige collectie is rijk en geva rieerd, zowel op populair als klassiek gebied is er een grote keuze, en dit zo wel voor de gewone gramofoons als voor de afwijkende toerentallen welke de laatste jaren zozeer in zwang ge raakt zijn en waarmee men zich, met L.P. bijv. een gehele middag kan amu seren zonder naar de pic up te behoeven omzien. De platenindustrie heeft de laatste jaren een grote vlucht genomen, en ve len hebben naast hun radiotoestel een gramofoon aangeschaft zodat ze de pla ten van hun keuze zelf kunnen draaien. De firma van Loon toont ook op dit gebied alle nodige service te willen geven en brengt voor dit doel thans zijn nieuwe platenbar. Voor de liefhebbers van muziek iets om te gaan zien. De keuze zal er zeer door worden verge makkelijkt. Uienveiling vrijdag 15 maart 1957 Uien Middel 7.56—6.18; drielingen 10.17; picklers 15.40; middenprijs middel 7.—. Aanvoer 32.000 kg. Grote orders van 4 tankers voor nieuwe werf aan de Botlek De Rotterdamse scheepsbouwer C. Verolme, die op het eiland Rozenburg een van de grootste scheepswerven van Europa laat bouwen, heeft bij de ope ning van een nieuwe kantine op één van zijn vijf bedrijven tellende concern, n.l. Werf Jan Smit Czn. N.V. te Alblas- serdam, medegedeeld, dat hij van Bra zilië een order heeft ontvangen voor de bouw van vier oliereuzen", elk 33.000 ton groot. Deze schepen hoopt hij reeds in 1960 te kunnen afleveren. De tankers zullen worden gebouwd op de nieuwe werf te Rozen,burg, die op 27 juni a.s. officieel zal worden ge opend, en op de Werf Jan Smit Czn. N.V. te Alblasserdam. Deze grote order maakt het noodza kelijk, dat de werfuitrusting van Jan Smit Czn. aanzienlijk zal moeten wor den vergroot. Er komt o.a. een nieuwe lashal. Het personeel zal worden uitge breid van 800 tot 1500 man. Ook het Scheepsinstallatiebedrijf „Nederland" te Rotterdam, waar Verolme de voortstu wingsinstallaties van zijn schepen bouwt zal worden uitgebreid met een reus achtige hal van 100 meter lang, 50 meter breed en 25 meter hoog. Ook in Brazilië een werf'. De heer Verolme onthulde, dat hij tijdens een vakantiereis de 6000 km lange kust van Brazilië had verkend en daarbij een ideaal gelegen baai had ontdekt voor het bouwen van een grote scheepswerf. Hij voerde in dit verband besprekingen met de president van dit vooruitstrevende land. Deskundigen uit Brazilië komen naar Nederland voor verdere besprekingen. Over het perso neelvraagstuk zei de heer Verolme, dat hij hier een kans wilde geven aan die talrijke Indische Nederlanders, die zich in ons land niet thuis voelen en zich in een land met een ander klimaat willen vestigen. Na de heer Verolme voerden o.a. het woord de heer L. Looy, burgemeester van Alblasserdam, de heer D. den Boef die als lid van de Ondernemingsraad destijds de eerste paal voor deze kan tine heeft geslagen en de heer Chr. Wijnhof, voorzitter van de Personeels vereniging. Intussen is bekenld geworden dat Ver olme Verenigde Scheepswerven de eigendomsrechten heeft verworven van de N.V. Metaal- en Houtbewerkingsmij. „Maassluis" te Maassluis. Dit is het 5e bedrijf dat aan het concern wordt toe gevoegd. Zaterdag 16 maart a.s. des na middags om 12.30 uur zal de officiële opening van de nieuwe kantoren in Maassluis geschieden door de Edelacht bare heer W. J. D. van Dijck, burge meester van Maassluis. De enorme groei van dit concern brengt de mogelijkheid met zich mede, dat de heer Verolme in de nabije toekomst werk zal hebben voor niet minder dan 10.000 mensen. Hij heeft verklaard, dat hij duizenden ongeschoolde krachten wil laten oplei den tot vakman in de scheepsbouw. de kunstmest voor uw moes- en siertuin 50 cent per kg. Bij grotere hoeveelheid aanmerlfelijk billijker. Drog. inSSdHEMöLLEK Zaaktelefoon 2441 Xhuis 2113 MIDDELHARNIS Aanrijding. Op het Zandpad had woensdagmiddag een aanrijding plaats tussen een auto van dhr. H. die het erf van de melkfabriek „Volharding" opdraaide en een auto die van de richting Dirksland kwam, waarin een van de directieleden van de N.V. Groenvoederdrogerij Goeree-Overflak- kee", dhr. Oliemans van Rotterdam was gezeten. De spatborden van beide auto's kreukelden in elkaar; de politie werd er bij gehaald om procesverbaal op te stellen, waarna de rechter wel zal uitmaken, wie de schuldige is. DIRKSLAND Brand. Dinsdagmorgen werd de ge meente opgeschrikt door de sirene. Bij dhr. D. Bom aan de Tuinstraat was brand uitgebroken, terwijl de bewoners niet thuis wareni. Buren bemerkten de brand doordat rook door het dakraam kwam. Onmiddellijk werd de brand weer gewaarschuwd die binnen enkele minuten ter plaatse was. Er moest een ruit worden ingeslagen om' binnen te komen, de rookontwikkeling was enorm, gelukkig dat alle deuren goed gesloten waren, zodat het door zuur stofgebrek een meer smeulende brand was. Met emmers water konden de brandweermannen de brand meester worden. De schade was echter aanzien lijk, een linnenkast was geheel uitge brand, evenals het plafond terwijl de rest van de inventaris geheel geblakerd was. Hersenschudding. Het 9 jarig zoon tje van H. Matsinger kwam tijdens het spelen met andere kinderen zodanig te vallen dat hij een hersenschudding be kwam. Troctor verbrand. Woensdagavond vulde de tractorknecht J. T. op de boerderij van Joh. Struik de tractor bij met benzine. Door onbekende oor zaak vloog de tractor en tevens een vat benzine in brand. De brandweer die spoedig ter plaats was kon niet ver hinderen, dat de tractor geheel ver brandde. Beroep. Ds. H. van Gilst alhier heeft een beroep ontvangen naar Benthui- zen. Voor de beroepen naar Kampen en Aagtekerke heeft hij bedankt. HERKINGEN Gevallen. Dhr. J. C. Coenradie kwam vanwege de losse grind op de weg met zijn brommer zodanig te val len dat de aanwezige schoolarts en zr. Otten hem moest behandelen. OUDDORP Uitslag dammen Ouddorp afd. I. Sommelsdijk D.E.Z. 911 ten voor deel van Ouddorp; afd. II van Ouddorp speelde maandag 25 febr. tegen Melis sant en won met 173; tegen Den Bommel ook 173; Maandag 11 maart OuddorpDirksland 20O voor Oud dorp. Veilig Verkeer. Woensdag 13 maart is opgericht de afdeling Ouddorp van het Verbond voor Veilig Verkeer. Er traden op de gehouden propagan- davond 85 leden toe. Een mooi begin! De voorlopige commissie die het voor bereidende werk had gedaan, werd tot bestuur benoemd. Door de vertoonde film, die allen zeer leerzaam waren en door de toespraak van de burgemees ter was dit een zeer geslaagde avond. Beurs. Op de beurs ging weinig om. De uienprijs daalde tot 6 cent en fu- roren en eigenheimers deden slechts 9 en 10%'cent per kg. OUDE TONGE Stichting Vierde Prinsenkind. Vrij dagavond wordt in het verenigingsge bouw aan de Schoolstraat een propa- ganda-avond gehouden ten bate van de stichting ,,Het vierde Prinsenkind" dat zorgt voor kinderen virelke door de oor log getroffen werden. Er wordt een film vertoond en de „Amateurtjes" van Dirksland werken eveneens mee. Collecte SIMAVI. In de laatste week van de maand maart zal hier ter plaatse weer een collecte voor SIMAVI gehou den worden. De opbrengst van deze in zameling zal in de eerste plaats worden aangewend voor de bestrijding der kin dersterfte op Nieuw Guinea. Het sterfte cijfer ligt daar zeer hoog. Het plaatse lijk comité doet een beroep op harten en beurzen der burgerij helpt allen mee om deze SIMAVI-coUecte te doen slagen! Laat Nederland metterdaad to nen dat het lot van de zieke Papoea kinderen ons ter harte gaat. Geen wel vaart daar zonder een goede gezond heid. Geeft allen naar vermogen bij de komende collecte. STAD AAN 'T HARINGVLIET De gehouden collecte ten bate van het W.V.V. t.b.c.-fonds heeft in deze gemeente 46 gulden opgebracht. Kookdemonstratie. Maandagavond zal er door de winkeliers J. J. Kamer ling Zn. en J. C. v, Neuren een kook demonstratie gegeven worden, welke geleid wordt door mej. C. M. J. van der Schoot, demonstratrice van de Olie- fabrieken Calvé Delft, in het vereni gingslokaal. Aanvang 7.30 uur, zaal open 7 uur. OOLTGENSPLAAT Oudste inwoner overleden. Zondag middag is de oudste inwoner van de kom der gemeente dhr. A. C. Hotting in de ouderdom van 96 jaar overleden. De heer Hotting is slechts enkele dagen ziek geweest. Op 15 februari herdacht hij nog onder grote belangstelling zijn verjaardag.. Als een bijzonderheid mo gen wij wel vermelden dat thans een broer van de overledene n.l. de heer E. Hotting, wonende aan de Kerksingel, de oudste inwoner m de kom der ge meente is. Hij werd 1 okt. j.l. 92 jaar. Voor de jeugd van Hongarije. Door de schoolkinderen van de O.L. School No. 1( de Chr. Nat. School, de gemeen telijke Kleuterschool en de Chr. Kleu terschool te Ooltgensplaat en de O. L. School No. 2 en de Kleuterschool te Langstraat zijn 400 repen chocolade bij een gebracht die via het Jeugd Roode Kruis naar de kinderen van Hongarije zullen worden verzonden. Het onder wijzend personeel en de kinderen wor den hartelijk dank gezegd voor deze aardige geste, die enigszins zal bijdra gen om het leed van de verdrukten te helpen verzachten. Arm gebroken met rolschaatsen. De lO-jarige Joop Dorsman Hd. kwam bij het rolschaatsen te vallen. Zij brak op twee plaatsen haar arm. Dr. Sluiter verleende de eerste hulp en in het zie kenhuis te Dirksland werd de arm gezet. Men ging al zwemmen. Enkele jon gelui hebben het mooie weer van dins dag en woensdag waargenomen. Men ging die dagen al zwemmen in de haven. Eindles tuinbouwcursus. Na een 2- jarige cursus op tuinbouwgebied zullen ongeveer 20 cursisten a.s. maandagavond om 6.30 uur in de bovenzaal van café M. Korteweg aan de Nieuwstraat exa men doen bij de z.g.n. eindles. Kollekte t.b.c. De kollekte voor de t.b.c.-vereniging „Zonnestraal" heeft opgebracht 89.90. 35 jaar agent. Vrijdag 15 maart zal het 35 jaar geleden zijn, dat de heer Adr. Braber, wonende Ben. Molendijk, werd aangesteld als agent voor Oolt gensplaat van het dagblad „De Rotter dammer". THOLEN Zondagdienst artsen. Zondag 17 maart hebben voor de gemeenten Poortvliet, Tholen, Nieuw Vossemeer, St. Philipsland en Oud Vossemeer dienst dr. A. Kugel, telef. 10, Poortvliet en dr. J. Vermet, telef. 10, Nieuw Vos semeer. Hoogwaterstanden in de week van 18 t.m. 24 maart. 18 maart v.m. 5.15 en nam. 17.38 uur; 19 maart v.m. 5.55 en nam. 18.20 uur; 20 maart v.m. 6.38 en nam. 19.05 uur; 21 maart v.m. 7.18 en nam. 19.47 uur; 22 maart v.m. 8.00 en nam. 21.45 uur; 23 maart v.m. 8.47 en nam. 21.22 uur; 24 maart v.m. 9.50 en nam. 22.30 uur. Schijngestalte van de maan. Laatste kwartier 23 maart 6.04 uur. Ongeval. De heer C. de Jonge alhier had zaterdagmiddag het ongeluk, dat bij het slijpen de electrisch aangedreven amarilsteen uit elkaar sprong. Dhr. de Jonge werd hierbij door een wegvlie gend stuk slijpsteen tegen zijn rechter oog getroffen en wel met zo'n kracht, dat er maar een heel kleine kans is dat zijn oog behouden kan blijven. De ge troffene werd ter verpleging in het zie kenhuis opgenomen. Zangavond Ned. Herv. Kerk. Onder auspiciën van de Bijbel Kiosk Vereni ging uit Amsterdam werd maandag avond in de Ned. Herv. Kerk alhier een zangavond gehouden, waaraan de bari- leende. Deze bijzondere bijeenkomst in ton Kees Deenik zijn medewerking ver- de stampvolle kerk werd geopend door Ds. H. Bakker, Geref. pred. alhier. Na samenzang, gebed en koorzang, volgde een schriftlezing door de pastor der kerk Ds. J. den Hoed, waarna Kees Deenik solo zong, afgewisseld door sa menzang en koorzang. De koorzang werd van Oud-Vossemeer. De avond werd verzorgd door het Ned. Herv. Kerkkoor gesloten door Ds. Bakker met dank gebed. Gemeentehuis. De restauratie aan de toren van het gemeentehuis is thans zover gevorderd, dat de toren van de steigers is ontdaan. Het geheel geres taureerde torentje met nieuv/e leien en windwijzer levert een fraaie aanblik. ST. PHILIPSLAND Kerkdienst. Voor de Geref. Gem. al hier hoopt woensdagavond 20 maart op te treden ds. Honkoop van Goes. Aanvang 7 uur. BRUINISSE Beroep aangenomen. Vicaris H. van Dijk te Bruinisse, thans plaatsvervanger van de in Amerika vertoevende predi kant Ds. H. van den Brink, heeft de toezegging van beroep naar Westerhaar (bij Vriezenveen) aangenomen. iVlooie opbrengst collecte. De alhier gehouden collecte voor de Zending heeft ruim 520.opgebracht. Hiervan was ruim 40.bijeengebracht door de kinderen van de Zondagsschool. Oud-agrariër overleden. Te Bruinisse overleed op 87-jarige leeftijd dhr. Joh. van der Sluis. Omstreeks de eeuwwis seling vestigde dhr. van der Sluis zich als landbouwer in de Bruinisser polder. In de loop der jaren werd hij lid van de Dijkraad en gezworene van het cala- miteuze waterschap Bruinisse, welke functies hij vele jaren bekleedde. Ook v/as hij gedurende vele jaren lid van het bestuur van de Vereniging tot be vordering van Gereformeerd Schoolon- drewijs. Door het vertrek van een der zoons, die het bedrijf van zijn vader voortzette, naar de N.O.-polder, kwa men in 1955 de bedrijfsgebouwen en gronden van de hofstede van dhr. Van der Sluis ter beschikking van de Stich ting Beheer Landbouwgronden. ZONDAG 17 MAABT.1957. MIDDELHARNIS Herv. kerk 10 uur ds W. van Herpen van Melissant en 3 uur ds F. van Wakeren van Stad aan 't Haringvliet Geref. kerk '(Vrijg.) 10 en 16.30 uur ds H. J. Zwarts van Vlaardingen Rem. kerk v.m. 10 uur ds Spijker SOMMELSDIJK Herv. kerk 10 uur ds. J. van Drenth van Ooltgensplaat en 6 uur dhr. A. Terlouw van Middelharnis HERRINGEN Herv. kerk 9.30 en 6 uur ds A. Boertje DIRKSLAND Herv. kerk 10 uur dhr. C. Resting en 6 uur ds. J den Besten Geref. Gemeente 10 en 6 uur lezen. MELISSANT Herv. kerk 10 uur lezen 6 uur ds. W. van Herpen STELLENDAM Herv. kerk 10 uur ds. R. W. Steur van Ouddorp en 6 uur dhr, W. Bouman GOBDEREEDE Herv. kerk 10 uur dhr. T. Vetter van Middelharnis en 6.30 uur ds. J. C. Wolthers van Oude Tonge OUDDORP Herv. kerk 9.30 uur lezen en 2.30 uur ds. Steur Geref. kerk 9.30 uur lezen, 2.30 uur ds. de Vries van OCJsselmonde Geref. Gem. 9.30 en 2.30 uur lezen Doops. Gem. 9.30 uur ds. Vroegindeweij van Krimpen aan den IJssel NIEUWE TONGE Herv. kerk 9.30 uur dhr. A. Terlouw van Middelharnis en 3 uur ds A. Boertje van Herkingen OUDE TONGE Herv. kerk 10 uur ds. J. C. Wolters en 6 uur dhr. C. J. Resting van Dirksland Geref. Gem. 10, 2.30 en 6.30 ds. van Gilst van Dirksland STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv, kerk 9.30 en 6 uur ds. P. van Wake ren Geref. kerk 9.30 en 6 uur ds, A. Trapman Geref. Gem. 9.30 en 6 uur leesdienst. DEN BOMMEL Herv. kerk 10 uur ds. J. den Besten van Dirksland en 6 uur cand. G. Harnoen van Bodegraven Geref. Kerk 10 en 6 uur ds. Schout OOLTGENSPLAAT Herv. kerk 9.30 uur cand. G. Harnoen van Bodegraven en 6 uur ds. J. van Drenth Geref. k°.rk 9.30 en 6 uur ds. A. de Korte Gei', Gem. 9.30 en 6 uur leesdienst. LANGSTRAAT Herv. kerk 9.30 en 2,30 uur dhr. J. Neijenhuis ZEELAND THOLEN Herv. kerk 10 en 3 uur ds. J. den Hoed Geref. kerk 10 en 5 uur ds H. Bakker - Geref. Gem. 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst Chr. Geref, kerk 10 en 6.30 uur leesdienst. OUD VOSSEMEER Herv. kerk 10 en 6.30 uur ds. Breure Geref. kerk 10 en 2.30 uur ds A. Koning Chr. Ger, kerk 10, 2.30 en 6.30 uur leesdienst. S'CHBRPENISSE Herv. kerk 9.30 en 2.30 uur ds. J. Brons Geréf. Gem. 9.30, 2 en 6 uur leesdienst POORTVLIET Herv. kerk 10 en 2,30 uur ds. C. J. P. Lam Geref. kerk 10 uur leesdienst en 2.30 uur ds. Bak ker Geref. Gem. 10, 2 en 6 uur lees dienst Geref. Gem. dinsdagavond 7 uur ds. P. Honkoop uit Yerseke ST. MAARTENSDIJK Herv. kerk 9.30 en 2 uur ds. Poot van Haaften Oud Geref. Gem. 3 x leesdienst Oud Geref. kerk 3 x leesdienst ST. ANNALAND Herv. kerk 10 en 6 uur cand. A. Gooyer uit Huizen Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur leesdienst Vrije Geref. Gem. 9.45, 2.15 en 6.15 uur leesdienst STAVENISSE Herv. kerk 10 en 6 uur ds H. Bouter Oud Ger. Gem. 9.30, 2 en 6 uur dhr. Slager ST. PHILIPSLAND Herv. kerk 2 x ds, van Dieren Geref. Gem. lezen Oud Geref. Gem. dhr. Gebraad BRUINISSE Herv. kerk 10 en 5 uur cand. J. de Waard uit Rotterdam Geref. kerk 10 en 3 uur ds. J. S. Meijer uit Haamstede Geref. Gem. 10 en 5 uur ds. Mallan Oud Geref- kerk 10 en 5 uur leesdienst NIEUWERKERK Geref. kerk 10 en 3 uur dr. J. H. Becker

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1957 | | pagina 2