Hei m.s. „MERWELLOYD" gebouwd bij de Roiierdamse Droogdok Mij. Buitenland Plaatselijk Nieuws Diekhuusnieuws Onze bejaarden en de bejaardentehuizen 30e Jaargang Vrijdag 15 maart 1957 No. 2581 Chr. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEF Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond MEDITATIE „HET ALTAAR" lilllll het chique en V voorname overhemd 1 Prijs f 14,90 Fa. C. V. Wezel Zn. PRINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Redactie en Advertenties uitsluitend Telefoon K 1870—2629 Na 6 uur 's avonds Telefoon K 1870—2017 Giro 16793. ABONNEMENTSPRIJS 1.90 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. In anderhalve eeuw is de bevolking van Nederland vijf en een half maal zo groot geworden. Mede door de ontwili- keling van de medische wetenschap en verbeterde Sociale omstandigheden wordt de gemiddelde leeftijd steeds ho ger. Was in 1849 slechts 4,7 "/o van de bevolking 65 jaar en ouder, in 1956 v/as dit gestegen tot 8,3 °/o. De verwachting is dat deze bevolkingsgroep in 1975 on geveer 11,5 °/o zal bedragen en in het jaar 2000 ruim 16'/o. Op het ogenblik zijn in Nederland ruim 900.000 inwoners van 65 jaar of ouder. Begrijpelijk brengt deze situatie van „veroudering" van onze bevolking al lerlei problemen met zich mee vooral op het gebied van de huisvesting. Aan een drastische verbetering van de woon- gelegenheden is men eigenlijk eerst na 1955 gaan werken. Als wij het goed voor hebben werden na de ramp op ons eiland in de gemeente Nieuv/e Ton- ge de eerste bejaarden-woningen ge bouwd. Later zijn de andere gemeenten gevolgd. Het ideaal van deze v/oningcn is, dat ze volkomen aan de behoeften van de bejaarden zijn aangepast. De oudjes Icunnen fc-, voor zover ze nog fit zijn, op gemakkelijke wijze hun eigen huishouden in voeren. In vele gemeent.on is men er op bezig een „bejaarden-centrum" te bouwen. Dit is een alleszins prijzenswaardige ge dachte, omdat de bewoners daardoor niet geïsoleerd of afgescheiden, maar wonenid in het midden van hun eigen volk aan het gewone leven kunnen blij ven deelnemen. Is het zo, dat de bejaarden door ouder domsgebreken niet meer voor hun mid dagpotje zorgen, of woont er b.v. een 65-jarige man alleen, die nog werkt, kan men daarvoor tegen geringe ver goeding in het z.g. verzorgingshuis te recht, dat in de onmiddelijke omgeving is gebouwd. Dit huis. staat met al die woningen in verbinding door een elec- trische schel; zouden dus de oudjes des nachts hulp nodig hebben, kunnen zij door middel van deze schel waarschu wen. Een dergelijke combinatie, bejaar den-woningen en verzorgingshuis wordt thans te Melissant gebouwd. Voor de verzorging van onze- bejaar den hebben we ook onze tehuizen, waar de zelfstandigheid van de bewoners ook gewaarborgd is. Tenminste in de moderne tehuizen, zoals het rusthuis „De Goede Ree" op ons eiland, in het oudeliedentehuis op hef eiland Tholen, en meer andere. Wel is het zo, dat de exploitatiekosten van deze tehuizen zeer aan de hoge kant liggen. In een raaös- verslag van de gemeente St. Maartens dijk lazen we dat geklaagd werd, dat meerdere bejaarden niet in het tehuis van ouden van dagen te Tholen konden worden opgenomen, omdat het te duur was. Het rusthuis „De Goede Ree" te Som- rnelsdijk heeft door de stijging der kos ten de tarieven weer moeten verhogen. De prijzen bedragen momenteel in vleu gel III voor kamersv bewoond door 2 personen 295,per maand; voor 1 persoon 212,per maand. In vleugel II voor 2 personen 355,en voor 1 persoon 262,per maand; in vleugel I voor 2 personen 455,en voor 1 persoon 362,per maand. Men moet dus al van goeden huize zijn, om dit persoonlijk te kunnen betalen. Meestal moet hierin naast het A.O.W., de diaco nie, burgerlijk armbestuur, kinderen of maatschappelijk werk bijspringen. Ondanks deze wel zeer hoge prijzen is er meestal in deze tehuizen toch een grote wachtlijst van gegadigden. Dit vindt zijn oorzaak in de jaarlijkse stij ging van de bevolking boven de 65 jaar en ouder, zoals boven aangetoond. De financiële moeilijkheden waarin de bejaardentehuizen zijn geraakt als gevolg van de kostenstijging is een zorg geworden voor het ministerie van Maat schappelijk werk. Minister Klompé kon nog geen regeling in het vooruitzicht stellen voor een oplossing, al wordt naar bepaalde mogelijkheden gezocht. De toestand van 's rijks financiën is ook niet zo rooskleurig. De statistiek wijst uit, dat er van de 900.000 Nederlanders boven de 65 jaar slechts 5 "/o vertoeven in tehuizen van ouden van dagen. Mede daarom zijn de initiatieven van de gemeenteraden toe te juichen, die een deel van de te bou wen woningwetwoningen speciaal be stemmen voor de bejaarden en wel tus sen de andere huizen in. Het voorbeeld van Melissant, om er een verzorgings huis bij te plaatsen, verdient navolging. De bejaardenwoningen geven aan de bewoners nog meer zelfstandigheid dan in de tehuizen. Hoewel ze daar een eigen kamer hebben, moeten ze die wan neer het niet man en vrouw betreft met een vreemde delen. De karakters moeten daarbij wel overeenstemmen, wil het goed gaan. De bejaardentehuizen zijn zeer zeker een uitkomst voor onze oudjes, vooral wanneer deze op moderne en geriefe- lijke wijze zijn ingericht. De vestiging in plaatselijke bejaardenwoningen heeft behalve dat het ons veel goedkoper lijkt nog dit voordeel, dat de bejaar den in eigen plaats kunnen blijven wo nen en de oude boompjes niet behoeven te worden overgeplant. Daarom juichen wij het toe dat de gemeentebesturen er op uit zijn om te zorgen, dat een voldoende aantal kleine en gemakkelijke woningen wordt ge bouwd om de bejaarden te kunnen op vangen. „Gy ZMlt U ook een altaar maken" Exodus 27 la Altaar is van oorsprong een latijns wobrd en heeft de betekenis van verhe venheid of hoogte. En dan wel speciaal in de betekenis van 't brengen van een offer daarop. Deze altaren waren, behalve bij Israël ook van ouds af bekend bij schier alle volken der aarde en dienden tot uitoefe ning van hun religieuze plichten, in zon derheid om hun God of goden, gunstig voor hen te stemmen. Deze altaren waren van aarde of van steen. In het hoofdstuk de Wet (Ex.' 20) ge biedt de Heere: „Maak mij een altaar van aarde... en even verder: „zo gij Mij een altaar van steen zult maken, zo zult ge dat niet maljen van gehouwen steen. Geen houwijzer, geen bouwsteen. Het moet natuurlijk zijn. God walgt van menselijke opsieringen, van 't zich an ders voordoen, de mens is. Het altaar, dat in onze tekst genoemd wordt is het beeld van Chi'istus, zonder meer. Mozes moest het immers maken naar het beeld, naar het bestek, dat hem op de berg getoond vvas. En dé.ar had de Heere hem in scha- duwdienst voorgesteld het ganse v/eik der verlossing, zoals dat volgens het eeuwig Raadsplan Gods geschieden zou. Alle dingen in tabernakel en tempel wezen hun naar de verzoening door vol doening- jn het offer. Het offer van Christus. Alzo dient dit altaar ook tot onze vre de. En wie is die vrede anders, dan Chris tus, van wie Jesaja profeteert: De straf, die ons de vrede aanbrengt v/as op Hem...! Nu komt de vraag tot ons: Ja maar, wat betekent dat altaar nu eigenlijk? want zojuist hebt U gezegd, dat het of fer, Christus is, M.L. er is i.v.m. het al taar wel eens gedacht aan het kruis van Golgotha. Maar veeleer is dit, in de Oude Bedeling, aangeduid door het hout, dat op het altaar kruisgewijs geschikt werd. Het zichtbaar, het zichtbare offer... is het dier. Een lam, een bok, een schaap, een rund. Dat zichtbare, is het beeld van het on zichtbare. Zo ook het altaar. Ook hier is het zichtbaar, het beeld van het on zichtbare. Nu is het offer op een andere wijze het beeld van Christus, dan het altaar. Het offer betekent, dat Christus tot zonde is gemaakt voor zijn volk Christus de plaatsvervanger, die ver teerd werd, inplaats van hèn, die ver teerd moesten worden in de toorngloed van het recht Gods. Het altaar draagt dit offer, draagt het vuur, duldt de verbranding. Zie, en dat is nu het beeld van de ge willigheid en de gehoorzaamheid, waar mede Hij die ganse last van de toorn Gods tegen de zonde op zich laat leggen. Het altaar in deze tekst bedoeld, stond in 't midden van de voorhof, recht tegenover het Heilige. De Israëliet, die de poort der voorhof binnentrad, stond gereed om dat Heilige binnen te gaan, doch mocht dat geens zins doen, door zonder meer dit altaar te passeren. Éérst moest hot Brandoffer gebracht worden. Verstaat ge dat? Wij moeten tot God komen. Wc moeten geopenbaard worden voor zijn rechterstoel. Maar hoc zal dat kun nen? Bevend in zichzelf staat de v;are kerk voor 't Heiligdom. Boven de poort zweeft die v/onderbare woilt, die getuig-t van de aanwezigheid des Heoren. Ging er niet dikwijls vuur uit die wolk? Vuur dat de overtreders verteerde? Voor God verschijnen! Maar hij kan niet; hij durft niet, hij mag niet. Is 't zo met U gesteld? O, -zie dan, naar hen, die U voorgin gen. Ze zijn ook bevend en wenend ge komen en hebben hun lam neergelegd op dat altaar, dat zich tussen hen en het Heilige bevond. Dan vlamt het vuur! Dan verteert het offer en hun gebogen gestalte recht zich. Een heilige vreugde glanst over hun gelaat. Hij gaat naar binnen, zon der door de banbliksem getroffen te worden uit de wolk boven de poort. En straks komt hij terug en juicht het de bevende ziel, die nog voor deze zaak staat toe. Komt luistert toe, gij Gods gezinden Gij die dfe Heer' van harte vreest Hoort wat mij God deed ondervinden Wat Hij gedaan heeft aan mijn geest Dirksland (Wordt vervolgd) C. J. Kesting Geén twijfel mogelijk... HAZETFABRIEKEN TE ZEVENBERGEN MiddcTi-Oosfen. Het gebied om de Golf van Akaba en de grensstrook bij Gaza zijn door de Israëliërs ontruimd en thans bezet door de politietroepen van de Verenigde Na ties. Tijdens het terugtrekken van de troepen hebben zich nog enkele inci denten voorgedaan, maar de toestand is op dit ogenblik bijzonder rustig. Hiermede is voorlopig een einde ge komen aan de moeilijke situatie die was geschapen door het conflict tussen Is raël en Egypte in november van het vorige jaar. Ondanks verschillende re soluties van de V.N. bleef Israël weige ren, zijn troepen van Egyptisch grond gebied terug te trekken, zolang de V.N. niet bepaalde militaire garanties gaven. Dat Amerika inderdaad geheime belof ten aan Israël heeft gedaan, is met stel ligheid ontkend, maar in elk geval heeft Israël zijn troepen teruggetrok ken. Dat wil niet zeggen dat er nu geen moeilijkheden meer zijn te overwinnen. Want met de ontruiming van het Egyp tische gebied is het geschil niet opge lost. Dat blijkt terstond uit het feit dat Egypte dadelijk een gouverneur heeft benoemd over het gebied van Gaza. Weliswaar heeft Egypte daartoe het recht, want Gaza is nog altijd Egyp tisch gebied en de troepen van de V.N. kunnen er slechts zijn onder Egyptische toestemming. Maar Israël heeft zijn troepen teruggetrokken in het vertrou wen dat de V.N. toezicht op dit gebied zouden uitoefenen totdat een definitieve regeling is getroffen. Israël heeft dan ook verklaard zich te zullen verzetten tegen de benoeming van een Egyptische gouverneur, omdat het vreest dat Egyp te weer zijn rechten op Gaza zal laten gelden, wat tot een handhaving en vooi-tzetting van de oude toestand aan leiding zou geven. Egypte voelt zich sterk, want het is wel verliezer in militaire zin, maar overwinnaar in diplomatiek opzicht. Omdat het zich echter niet capabel voelt, een nieuw conflict met Israël te riskeren, zal het zich voorlopig wel wachten voor daden die Israël tot een nieuwe aanval zouden kunnen leiden. De benoeming van een gouverneur over Gaaa moet dan ook voornamelijk ge zien worden als een politieke demon stratie. Nasser heeft intussen toestemming gegeven, het Suezkanaal verder te ont ruimen. Dit is in overeenstemming met zijn toezegging dat de werkzaamheden in de waterweg mochten worden her vat, zodra Israël gehoor had gegeven aan de resoluties van de V.N. Men ver wacht dat het kanaal half april weer voor alle schepen bevaarbaar zal zijn, als er geen onverwachte stagnatie komt in het opruimingswerk. Ook Syrië, de trouwste bondgenoot van Egypte, heeft toestemming gegeven de oliepijpleidingen, die bij het gewa pend conflict waren vernield, te her stellen. Een van de buisleidingen is weer al intact en de olietoevoer begint weer op gang te komen. Ghana. De Verenigde Naties hebben met al gemene stemmen besloten een nieuw lid, het 81-ste, toe 'te laten tot de vol kerenorganisatie. Het is de nieuwe staat Ghana in Afrika, welke gevormd is uit de vroegere Britse kolonie Goudkust en het voormalige Britseprotectoraat To- goland. Op binnenlands terrein heeft de jonge staat heel wat moeilijkheden te over winnen. Vooreerst was er in Togoland bezwaar tegen samenvoeging met de Goudkust. Men leeft daar nog in tame lijk geïsoleerde groepjes en het gezag van de stamhoofden is het hoogste dat men tot-nog-toe had te eerbiedigen. Verder staat men voor het probleem, hoe men aan het geld moet komen om een stuwdam in de rivier de Volta te financieren. Wanneer er pas een nieuwe staat is gevormd, vraagt de wereld zich ter stond af of zo'n staat neutraal zal blij ven of zich bij een of ander bondge nootschap zal aansluiten. Voor Ghana kan dit nog niet met zekerheid worden gezegd. De landen van het Afrikaans- Aziatische blok hebben het oog al op Ghaza laten vallen, maar volgens de premier van de nieuwe staat zal het zich niet bij enig blok aansluiten. Ghana blijft lid van het Gemenebest, maar als zodanig zal het dikwijls één lijn trek ken met de Afrikaans-Aziatische landen waarmee het immers de antipathie te gen „kolonialisme" gemeen heeft. Dat Ghana in geen geval onder Russische invloed zal komen staat wel vast. De bevolking is voor een groot deel chris telijk (en socialistisch) en de huidige regering is uitgesprolien anti-commu nistisch. Zuid-Afrika is niet ingenomen met het onafhankelijk worden van de Goud kust. Dat komt doordat men in Ghana niets moet hebben van de „apartheids politiek", zoals die in de Unie wordt gevoerd. Anderzijds heeft de regering-Strijdom er geen bezwaar tegen dat er in Afrika jonge onafhankelijke negerstaten wor den gevormd. Het kan de defensie van Zuid-Afrika slechts ten goede komen. Dit schip, waarmee öeze we^k een zeer geslaagde proeftocht Botterdatnse LJoyd overgedragen. werd gemaakt, wordt a.s. zaterdag aan de Koninklflke Met het m.s. „Melwelloyd" gebouwd bij de Rotterdamse Droogdok Maat schappij, bestemd voor de Koninklijke Rotterdamse Lloyd is maandag en dins dag j.l. een zeer geslaagde technische proefvaart gehouden, waarbij onze ver slaggever de eer had deze te mogen meemaken. Aan boord waren met direc tie-leden van de R.D.M, en K.R.L., vele technici van beide maatschappijen, als ook de ontwerper van dit en vele andere schepen van de K.R.L. ir. F. v. Overbeek vertegenwoordigers van Van Rietscho ten Kouwens, Werkspoor, Stork, Stoomwezen, Radio Holland, Scheep vaart Inspectie enz. Als gast was ook aan boord dhr. J. Kleynenberg, burge meester van Ouddorp. Het m.s. Merwelloyd, waarvan de kiel gelegd werd op 1 maart 1956 werd op 15 november 1956 te water gelaten. Het is het tweede van een serie van zes schepen, die alle do naam van een rivier met „M" beginnend, gevolgd door het woord Lloyd zullen dragen. Het eerste schip van deze serie, de MaasUoyd, werd op 29 Sept. aan de K.R.L. overgedragen De hoofdafmetingen zijn: lengte 161 m; breedte ruim 20 m, holte tot hoofd- dek in de zijde ruim 12 m, draagvermo gen ca. 11.500 ton, bruto tonnemaat ca. 10.000 ton. Inrichting Van de 6 laadruimen bevinden zich er 4 voor en 2 achter de machinekamer. On der het Ie tussendek zijn 8 tanks en onder het 2e tussendek 4 tanks ingericht voor vloeibare lading. Midscheeps be vinden zich ruimten voor bevroren of gekoelde lading, aan bakboord die voor bevroren of gekoelde poviand. Het laadgerei bestaat uit 4 vierkante ongestaagde masten en 4 ongestaagde laadpalen, waaraan in totaal 22 laad bomen zijn getuigd, met een hefvermo- gen van 5 tot 40 ton, één zelfs van 8S ton. De Merwelloyd" heeft drie alumini- lun reddingboten, elk voor 50 personen, alsmede een motor-reddingsboot voor 47 personen. De voortstuwingsinstallatie bestaat uit een 10 cilinder enkelwerkende twee- slag dieselmotor met oplading, fabr. Stork, type Hotlo 10 x 75/150 met een vermogen van 10.500 pk bij 115 omw./ min., waardoor een snelheid van 16 17 mijl kan worden bereikt. De elektrische installatie bestaat uit 3 dieseldynamo's, fabrikaat Werkspoor-Blektro, elk met een vermogen van 250K.W. 220 volt. De stuurmachine is van het 4 rams elektr. hydraulische type en wordt van de brug af bediend door middel van een tele-motor. Deze laatste kan weer wor den bediend door het gyro-kompas, zo dat automatiscli sturen mogelijk is. Inrichting jJassagiers en bemanning Op het promenadedek bevinden zich aan stuurboord 6 tweepersoonshutten, ell< voorzien van een afzonderlijke ruim te voor toilet en douche, benevens aan bakboord een smaakvol betimmerde eet zaal- en een rooksalon. Voor de beman ning zijn 42 geriefelijk ingerichte hutten De gezagvoerder, de eerste stuurman en de hoofdwerktuigkimdige beschikken bovendien elk over een afzonderlijke slaaphut en toilet. Achter op het brugdek bevindt zich de fraai betimmerde rooksalon en op het hoofddek, midscheeps, een ruime eetzaal voor de officieren. De overige beman ning beschikt op de kampagne over een ruime rooksalon en in de kampagne over 3 eetkamers. Ten gerieve van de koks en bedienden zijn op het bovendek nog 2 eetkamers ingericht. Zowel de ruimten voor de passagiers als die voor de be manning zullen geheel airconditioned zijn. De proefvaart De proefvaart vond maandag en dins dag j.l. plaats bij zeer rustig weer ,waar- bij om de Noord werd gevaren tot ter hoogte van Denemarken. De technische proeven die op zee werden uitgevoerd, voldeden alle aan de gestelde eisen. Tijdens.de vaart werd aan tafel door burgemeester Kleynenberg van Ouddorp de directie van de Kon. Rott. Lloyd ge luk gewenst met dit mooie schip en eveneens de directie van de Rott. Droog dok Mij. die zulk een pracht stuk werk kon afleveren. Het eiland Goeree-Over- flakkee komt meer en meer in aanra king met de scheepsbouw aldus deze spr., daar er naar hij meende reeds bijna 200 mensen van Plakkee bij de Droog dok Mij werkzaam waren. Daarom vond hij het interessant om op deze vaart ook eens iets van het Flakkeese dialect te laten horen, waarin hij enkele zeer interessante gebeurtenissen voordroeg, die zeer in de smaak vielen. Overdracht en bezichtiging Zaterdagmorgen zal de „Merwelloyd" aan de Kon. Rott. Lloyd worden overge dragen. Na deze overdracht zullen een gedeelte van de werkers van Plakkee met hun echtgenoten gelegenheid krijgen het schip te bezichtigen. Deze zullen daarvoor met een autobus te Hellevoet- sluis worden opgehaald en terugge bracht. Vermelden we tegelijk dat 5e Droog dok Mij. op zaterdag 16 en zaterdag 23 maart een personeelsavond heeft belegd in Hotel Spee te Sommelsdijk waarvan de uitnodigingen aan de betrokkenen zijn verzonden. ABONNEERT V OP EXLANDEN-NICUWS Van zaterdag 16 maart v.m. 12 uur t/m maandag 18 maart v.m. 9 uur. Middelharnis-Sommelsdijk: Afwezig de artsen Bakker, Arends en Wieringa. Voor spoedgevallen Dogterom arts, tel. 2121, Sommelsdijk. Dirksland-Herkingen-Melissant: Afwezig de artsen Elvé en Huisman. Voor spoedgevallen Boot, arts, tel. 01877 227, Dirksland Oost-FloJckee; Afwezig de artsen Kramers, Voogd en Boum.an. Voor spoedgevallen de Man, arts, tel. 01876—301, Nieuwe Tonge en Buth, arts, tel. 01871—306, Den Bommel. ZONDAGSDIENST DIERENARTSEN Van zaterdagmiddag 16 maart t/m maandag 18 maart v.m,. 8 uur. Afwezig Wagner. Dienst heeft Ter- louw, tel. 2357, Middelharnls. ETTENSE VEEMARKT Op de veemarkt van woensdag 13 maart 1957 werden aangevoerd 200 stuks waarvan 138 runderen, 1 paard en 61 biggen. In biggen ruim aanbod vlugger en de prijzen vrijwel onveranderd. Prijzen: kalfkoeien 725—1025; kalf- vaarzen 700925; guiste koeien 575 850; pinken 425550; grasgalveren 225 —350; paarden 600—900; biggen 40—55; lopers 60—90; vette koeien 2.30—2.80 per kilo geslacht. MIDDELHARNIS Kleuterclub. Zaterdagmiddag half 3 kunnen de jongens en meisjes van 57 jaar weer terecht om anderhalf uur met elkaar te spelen, te plakken, te knippen en te luisteren. Kosten 1 et. per keer. Ruilbeurs. De zaterdagse ruilbeurs is ook weer present deze week. Om half 3 kunnen verzamelaars beladen met post zegels, albums, schriften met sigaren- bandjes en suikerzakjes en dozen met auto-, vliegtuig-, boot- en sportplaatjes weer terecht op de beurs. Vitrine. In onze voorjaarsvitrine zit echt leven: de Icatjes komen uit, de bloemen worden ververst, misschien dat zelfs het ei nog wel uitkomt, het is echt! Komt U eens kijken naar deze voorjaarsboden? NIEUWE TONGE Lezing over rekreatie. In de cyclus van lezingen over de gevolgen van de uitvoering van het Deltaplan zal op 21 maart a.s. Ir. Hendriks in „Ons Dorps huis" spreken over de plannen rondom het Grevelingenmeer en de plaats die Nieuwe Tonge (Battenoord) daarbij zal innemen. OUDE TONGE Burgerlijke Stand. Geboren: Cor nells z.v. P. Th. L. de Wit en E, J. Meijer. Huwelijken: J. J. v. Peperstraten 25 jr en J. M. Polie 21 jr; C. Tavenier 26 jr en M. M. van Loon 22 jr. Overlijden: W. M. Fase, 67 jr wed. v. N. Mastenbroek; A. Verbiest, 70 j. wed. van M. Leydens; J. Kosten, 69 j. echtg. van D. Westhoeve; P. Hartog, 72 jaar, echtgen. van W. Hartman. Vertrokken: A". v. Gurp naar Amers foort; M. Sala en gezin naar Vlaardin- ge»; Jacob de Korte naar Vlaardingen; 'j&n Het shirt dat American VJTiite even aart. Soepel en zeldzaam mooi van pasvorm. Verkrögbaar In tal van Amerikaanse kleuren. TEL. 2596 MIDDELHARNIS P. Nijsse naar Rotterdam; P. A. J. Fa- bert naar Nijmegen; P. Stoop naar Bre da; A. P. Timmers en gezin naar Som melsdijk; M. M. van Loon naar Katwijk, Ingekomen: H. Kamp van Leidschen- dam; M. M. O. Couwenberg echtgen. v. Pieterse van Middelhamis; J. M. Polie echtgen. v. Peperstraten van Ouddorp,

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1957 | | pagina 1