n TweeliOHilerd gulden opslai Irk „Dikke" en „dunne" bankbiljetten Plaatselijk Nieuws n. ASCOFIN /AAL tLSDi;fC ,;m 29e Jaargang Dinsdag 12 februari 1957 No. 2572' !f W Chr. STREEICBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEF Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Leendert Grendel, geliefd predikant van Dirksland Volijverige gans in Grijpskerke Ned. Kamerkoor zong te Sommelsdijk UIT DE KERKEN CHR. GEREF. KERKEN Eersie aanbesteding voor drie-eilandenplan De heer Johs. Muller Dxn. promoveert tot doctor in de Techn. Wetenschap Coöperatie Centrum voor Zuid - Westelijk Nederland Dhr. de Vin gaat jubileren Centrale Veiling Middelharnisi Technische proefvaart m.s. „Kloosterdijk" ■Ie Wala. fding- een ^evèn. lode], lijn. haar 't is J en u pn. |t dat ar te mis PRINS HENDBIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Redactie en Advertenties uitsluitend Telefoon K 1870—2629 Na 6 uur 's avonds Telefoon K 1870—2017 Giro 167930 ABONNEMENTSPRIJS 1.90 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Op zondag 12 april 1807 vertelde ds. Leendert Grendel van Dirksland aan het eind van de ochtenddienst, dat hij een mededeling aan de gemeente had te doen. Hij was namelijk beroepen te Nieuwerkerk in Duiveland; dit beroep (venste hij in serieuze overweging te nemen. De mensen van Dirksland hielden hun hart vast. Zij wisten dat Nieuwerkerk een aantrekkelijke gemeente was. Bo vendien lag dit dorp iets voordeliger dan Dirksland, namelijk vlakbij Zierik- zee de hoofdstad van Schouwen-Duive- land. En ds. Grendel voelde voor de stad. Was hij niet een geboren Gouwe naar en had hij zich voor zijn komst naar Dirksland niet op zijn plaats ge voeld als hulpprediker in Dordrecht? De stemming in de gemeente van Dirksland kunnen we het best peilen bij het lezen bij het hier volgende bericht uit die dagen. Daarin wordt naar aan leiding van het beroep gezegd: „De hartelijkheid met welke zijn Wel Eerwaarde door de hem roepende ge meente begeerd werd, gevoegd bij de voordelige aanbiedingen van dezelve, ;d ons vreezen zyne Wel Eerwaarde in weerwil van onze aanzoeken te zul len verliezem Aan zyne verkering gehecht, en op zynen nuttigen euangeliedienst prys stellende, verdubbelden wy onze pogin gen om door een vereenigde commissie, uit de gemeentebesturen, van Dirksland, Meliszand en Oud en Nieuw Kraijer, zoo wel, als wegens den kerkenraad en kerkmeesters, te beproeven, of wy zyn Wel Eerwaarde tot een; langer verblyf onder ons gewegen konden; gevende by die gelegenheid, aan zyn Wel Eerwaar de kennis, van een by kerkmeesteren genomen resolutie, omme de emolumen ten uit de vervulling van eenige buiten gewone predikbeurten voortvloeijende, jaarlyks te verhoogen met tweehonderd guldens". Deze poging om ds. Grendel voor Dirksland te behouden, slaagde. Op 3 mei 1807 verklaarde ds. Grendel, dat hij voor het beroep naar Nieuwerkerk beleefdelyk" had bedankt, waarna hij zich opnieuw aan zijn gemeente ver bond, sprekertde over 2 Corinthe 1 vers 13, 14 Want wy en schryven u geene andere dingen dan die gy kennet ofte ook erkennet; ende ick hope dat gyse ook tot den eynde toe erkennen suit Dat men in Dirksland verheugd was, spreekt vanzelf. Het was midden in de Franse tijd. De moeilijkheden werden steeds groter en vooral op de eilanden viel liet niet gemakkelijk om in die tijd een vacature vervuld te krijgen. Zo ging ds. Grendel voort met zijn werk. Hij was er in ieder geval niet slechter op geworden: tweehonderd gul den opslag per jaar voor het vervullen van de predikbeurten in Melissant, in welk dorp destijds nog geen gemeente bestond. Moeilijkheden Nog twee jaar zou ds. Grendel in Dirksland blijven; toen nam hij een be roep naar Maastricht aan. Hij ging dus toch naar de stad! Lang heeft hij niet meer geleefd. In 1813 stierf ds. Grendel, juist in het bevrijdingsjaar. De weder- opduiking van het kerkelijk leven heeft hij niet meer meegemaakt. Grendel was een merkwaardige per soonlijkheid. 2ijn eerste gemeente, Sluipwijk bij Gouda, die hem als 23- jarige proponent ontving, diende hij van 1789 tot 1797. In deze zeven jaar Sinds vorig jaar november is de gans van de heer C. Wattel uit Grijpskerke nu al onafgebroken eieren aan het produceren lazen We in het „Zeeuwsch Dagblad". Een normale gans denkt er pas zo omstreeks maart aan om hier eens mee te beginnen! De gans van de heer Wattel, die nu al ■vijftig eieren in successie heeft gelegd, is er ook tijdens de kou de dagen niet mee gestopt! Misschien een teken van een vroeg voorjaar? Hoe het ook zij, te Grijpskerke bij de heer Wattel, huist een bij zondere, wel zeer produktieve, volijverige gans.' Naar aanleiding van bij haar binnen gekomen vragen vestigt de Nederland- sche Bank er de aandacht op, dat het floor haar in omloop gebrachte bank- wljet van 10, model 1953 (met beel tenis van Hugo de Groot), gedrukt is °P papier van verschillende dikten. Toen na het gereedkomen van de senes las fot en met 6dg van bedoeld "U]et de levering mogelijk bleek van 6en papiersoort die drie tot vijfmaal 20 sterk was, heeft de bank de vol gende series (Idh, enz.) van genoemd oiljet doen drukken op die sterkere pa piersoort, die ongeveer 25 pet, zwaar der is. bleek, dat de godsdienstige richting van de predikant te zeer verschilde van de opvattingen in zijn gemeente. Dit gaf aanleiding tot grote onaangenaamhe den, zodat ds. Grendel maar besloot zijn dienst te beëindigen» Dit laatste geschiedde in volle vrede Met een preek over Handelingen 20 32a (vaak als afscheidstekst gebruikt) riep hij zijn gemeente een vaarwel toe. De Sluipwijkers gaven hem deze wens na: „God trekke op met dezen zynen knecht, en geeve hem in zyne nieuwe 'oetrekking de ondervinding van meer dere genoegens, en eenen ruimeren ze gen op zynen nuttigen evangeliedienst." Dat was op 18 september 1796. Even later verbond ds. Grendel zich als hulp- prediker bij de g;emeente van Dord recht. Hier hield hij zich ook bezig met de dichtkunst. Reeds In het volgende jaar riep Dirksland hem, waar hij weer predikant in volle rechten was. Bijpassen Ook in zijn laatste gemeente Maas tricht was Leendert Grendel een ge ziene persoonlijkheid. Toch heeft hij zijn beste ambtsjaren te Dirksland door gebracht. Grendel was niet onbemiddeld. Daar door kon hij in 1796 zijn dienst neer leggen, toen het hem te Sluipwijk niet beviel. In Maastricht kwam het hem van pas, dat hij over een „achterdeur tje" beschikte. Want met de uitbeta ling van de predikantstraktementen vlotte het daar niet best. Meermalen was de kerkelijke kas leeg. Toen de predikanten in 1809 voor stelden om gedurende het winterseizoen een woensdagavondbeurt te houden in de Janskerk, maakten de kerkmeesters daartegen bezwaar met het oog op de kosten van vuur en licht. Hierop stelden de predikanten voor om in de diensten een collecte voor de kosten te houden. Maar de kerkmees ters zagen niet veel heil in de opbrengst van die collecte. Daarna verklaarde ds. Grendel, dat hij uit zijn eigen porte- monnaie het tekort wel zou bijpassen. Hiermee gingen de kerkmeesters ac- coord, zodat de woensdagavondbeurt doorging. Zijn dood in 1813 op 47-jarige leef tijd, was een slag voor de gemeente van Een talrijk publiek (het kerkgebouw was geheel vol) heeft donderdagavond intens genoten van de zang van het Ne derlands Kamerkoor onder leiding van Felix de Nobel. In zijn openingswoord sprak de heer Erkelens, voorzitter van de kring van Chr. Zangverenigingen op Goeree en Overflakkee, er zijn blijdschap over uit, dat het hun gelukt was deze avond te beleggen en dat ze daarbij ge bruik mochten maken van het fraaie Hervormde kerkgebouw, dat juist wat zijn accoustiek betreft zo uitermate ge schikt is voor het optreden van een koor Hij twijfelde niet aan het slagen van deze avond, want, zo zeide hij, staat aan de ene kant de naam van het koor borg voor een goede uitvoering, aan de an dere kant zal dit een gehoor tegenover zich vinden, dat niet alleen passief zal luisteren, maar ook intens en met gevoel zal meeleven met de prestaties van het koor. In deze verwachting is hij niet teleurgesteld, want tijdens het optreden van het koor luisterde het publiek adem loos naar de schitterende uitgevoerde werken. In zijn slotwoord kon burgemeester Hordijk bij zijn dank aan het koor dan ook spreken van iets ongekends voor Flakkee. Alle werken werden capella gezon gen, wij vermelden hiervan ,,Sanctus" van J. C. non Papa, „Parce Domine" van M. Gascogne en „Pater Noster" van L. Hasler. Verder waren er diverse bewerkingen van de dirigent o.a. enkele vaderlandse liederen en Avondgebed". In de pauze was er orgelspel van Ger- ren Psalm 116 van J. Pz. Sweelinck en rit Zoon, die op het fraaie orgel liet ho- „Praeludium en fuga" van J. K. Simoon. Voor de zangkoren van ons eiland was deze avond ongetwijfeld een stimulans om, zoals de voorzitter opmerkte ,on- danks de dikwijls gebrekkige bezetting van de verschillende partijen, hun zang- peil nog meer op te voeren Maastricht. Maar ook in Dirksland zul len er velen met weemoed aan ds. Leen dert Grendel teruggedacht hebben. H. de J. NED. IIEKV. KERK Beroepen te Meerkerk G. J. Jansen te Daarle; Wijk bij Duurstede I. Schipper te Ede; Blauwkapel (U.) J. C. Stelwa- gen te Rotterdam. Bedankt voor Lopik J. Spelt te Din- teloord; Veenendaal H. Talsma te 's-Gravenhage. Ds. A. A. Koolhaas te Amersfoort promoveerde tot doctor in de theologie op een proefschrift, getiteld „Theocratie en Monarchie in het Oude Testament". Enkele dagen later is dr. Koolhaas ge kozen tot praeses van de Synode der Ned. Herv, Kerk. Prof. dr. S. v d. Linde, hield zijn inau gurele oratie aan de Rijks Universiteit over „Het Gereformeerd Protestantisme" Westbroek. Na bevestigging door ds. A. Meyers van Utrecht met een predika tie over Exodus 4 20b, deed ds. W. Kranendonk, gekomen van Dreesum, alhier intrede, sprekende over 2 Petr. 1 vers 19. D. Dekker f- In de ouderdom van 60 jaar is te Epe overleden de Eerw. heer D. Dekker, voorganger van de Herv.' Geref. Evangelisatie aldaar. De overle dene had voor de S'.G.P. zitting in de gemeenteraad en in de Prov. Staten van Gelderland. Hij arbeidde sinds 1940 te Epe. De rouwdienst werd geleid door ds. J. G. Abbringh van Oosterwolde. Examens: Voor 't voorbereidend ker kelijk examen slaagde aan de R.U. te Utrecht de heren C. v. Bart; D. Broeren; J. Jongerden; A. Noordegraaf; C. van Schoonhoven en H. Zethof. GEBEF. KERKEN Beroepen te Zwolle en Zuidhorn J. v. d. Zanden te Murmerwoude; Creil en Nieuwdorp B. Oosterhoff te Leimuiden; Boeckhout (B.) K. Schaapma te Rotter dam; Middelstum J. van Tuinen te Schettens; Rotterdam H. Heule te De venter. Bedankt voor Leiderdorp T. Spilker te Maassluis. Beroepen te Rotterdam-Kralingen G. Buys te Papendrecht; Driebergen J. Keunig te Barendreoht. Bedankt voor St. Jansklooster W. de Bruin te Zwaagwesteinde. Aangenomen naar 's-Gravenhage-Z. W. de Joode te Ede. Ds. J. V. Dalen, die enkele maanden in het sanatorium te Davos verblijf hield, is dezer dagen voor verdere rust naar familie te Bazel mogen vertrek ken. GEBEF. GEMEENTEN Tweetal te Kampen K. de Gier te 's-Gravenhage en H. v. Gilst te Dirk sland. Beroepen te Rotterdam (C.) (2x) A. Vergunst te Corsica; Zeist W. Hage te Nunspeet; Stavenisse St. Annaland en Scherpenisse H. van Gilst te Dirksland. Bedankt voor Artesia H. Rljksen te Vlaardingen; IJssehnonde H .van Gilst te Dirksland. MIDDELHARNIS D.V. a.s. woensdagavond om 7.30 uur zal in café „Havenzicht" de algemene vergadering worden gehouden van het „Onderling Begrafenisfonds". SOMMELSDIJK Schildersbond bijeen. De-afdeling Goeree en Overflakkee van de Nederl. Schildersbond hield op dinsdag 5 febr. j.l. haar jaarvergadering in Hotel Spee te Sommelsdijk. Na de opening heette de voorzitter de heer de Koning de collega's hartelijk welkom en hoopte dat deze vergadering een aangenaam vlot verloop zou heb ben. De sekretaris verkreeg daarna de gelegenjheid zijn notulen van de vorige vergadering te lezen alsmede zijn jaar verslag. Daarna werd bestuursverkie- zing gehouden. Aftredend de collega's G. A. de Koning, Ant. Visser en A. Kna- pe. Allen werden herkozen en namen onder dank voor het in hun gestelde vertrouwen hun herbenoeming aan. Daarna werd gepauzeerd en werden enkele huishoudelijke zaken afgehan deld. Vervolgens wercj op voorstel van enkele leden besloten een advertentie te plaatsen om met het oog op het grote rente verlies, in de maand volgend op het volbrengen van een opdracht hun rekening bij hun cliënten in te dienen. In de rondvraag werden verschillen de vragen gesteld en door de voorzitter beantwoord. Als laatste punt volgde een demonstratie door de firma Schaap man en Co te Zwolle met haar synth. producteni door de heer A. Sterringa, wat bijzonder in de smaak viel. DIRKSLAND Veilig Verkeer. Vrijdagavond 15 ffr- bruari a.s. zal van de 200 deelnemers aan de bromfietscursus die door de ver eniging Veilig Verkeer georganiseerd is een schriftelijk examen worden afge nomen van de wegen verkeerswet en reglement. Studievereniging. A.s. vijdagavond 7 uur zal de studieverenaging van de S.G.P. een vergadering houden. Een on derwerp zal geleverd vv-orden door de heer C. van Es, getiteld „Belasting naar draagkracht, soberheid in uitgaven." Belangstellenden zijn hartelijk welkom. Woningbouw. Aan de Prins Bemhard laan zullen voor particuliere rekening weer 4 woningen worden gebouwd, daar door zal dan deze nieuwe straat geheel volgebouwd zijn. Burg. Stand. Ondertrouwd: A. Looij 24 jaar en C. het Jonk 23 jaar; J. L. de Berg 27 jaar en C. W. Bakker 21 jaar. HERKINGEN Catechisaties. De catechisaties bij de Herv. kerk zijn gewijzigd, de jongens van onder de 16 jaar zullen worden ge voegd bij de meisj.es en wel des woens- dagavonds om zeven uur. Candidaten. Bij de Geref. Geineente zijn als candidaten voor ouderling ge steld Jac. Drooger en J. Nieuwland en voor diaken W. van 't Hof en W. M. V. d. Veer Biddag. De biddag voor het gewas zal als naar gewoonte plaats hebben op Op dinsdag 19 februari zal te 's Gra- venhage de aanbesteding geschieden voor het maken van een bouwput voor een schutsluis en een gedeelte van de afsluitdijk en bijkomende werken in de zandkreek onder de gemeenten Kortge- ne en Kattendijke. Het betreft hier het werk voor de zogenaamde secundaire dam voor het drie eilandenplan. De heer Joh. Muller Dz., geboren te Bruinisse, scheikundig ingenieur te Delft zal op woensdag 13 maart een proefschrift verdedigen ter verkrijgen van de Graad van Doctor in de techni sche wetenschap aan de Technische Hoogeschool te Delft, op gezag van de Rector Magnificus Drs. A. Bottema, over de Directe Hydratieprocessen van Aetheen en Propeen ter bereiding van Aethiel en Isopropyl alcohol. Promotor is prof. dr. ir. H. I. Waterman. Naast een aantal stellingen op schei kundig gebied, komen ook de volgende stellingen voor: Door statistisch onderzoek is het be staan van een correllatie tussen het veelvuldig roken van sigaretten en het optreden van longkanker zo waar schijnlijk geworden, dat hieraan niet meer kan worden voorbij gegaan. .;^.an de uitslagen van het tegenwoor dig veelvuldig toegepaste psycho tech nisch onderzoek, in het bijzonder wat selectie methoden voor studenten be treft, mag geen al te grote absolute waarde worden toegekend. Bij de beoordeling van de economi sche facetten van het Delta plan moet in aanmerking worden genomen, dat de Nederlandse mosselcultuur commerci eel noch cultuur-technisch aan het pla fond van haar moeilijkheden is. In verband met de mogelijkheid dat bij voltooiing van het Deltaplan de Zeeuwsche Schelpdier cultures kunnen worden gecontinueerd in het zout wa ter bassin dat geprojecteerd is in het westelijk deel van de Grevelingen is het van groot belang Bruinisse hierbij in te schakelen door haar haven zoda nig aan te leggen, dat deze in dat bas sin uitmondt. Het Landbouw Coöperatieve Centrum voor Zuid-Westelijk Nederland, komt donderdag 21 februari a.s. in algemene jaarvergadering bijeen in de Koren beurs" te Bergen op Zoom. Na afhandeling van de huishoudelijke zaken, zal prof. dr. H. J. Frietema, di recteur van de Nationale Coöperatieve Raad, een causerie houden over het on derwerp: „De Europese integratie en de Neder landse landbouw". tegen Hoofdpyn, Migraine, Neuralgfie, Griep en Bheumatische ponen. Buisjes van 20 tabletten 60 cent. WED. KURVINKS DROGISTERIJ Ouddorp Telefoon 234 woensdag- 27 febr. a.s. Zowel in de Herv. kerk als bij de Geref. Gemeente. Doch bij de Herv. kerk is de dankdag thans vastgesteld op de laatste woensdag in november. Hiervan is de Geref. Gemeen te in kennis gesteld, om ook op de data dankdag te houden voor de goede orde. STELLENDAM Het Groene Kruis. A.s. donderdag avond hoopt men een algemene verga dering van het Groene Kruis te hou den in het Vereen. Gebouw. Aanvang 7.30 uur. Dringend opkomst gewenst. Dammen en schaken. Uitslagen ge speelde competitie wedstrijden van 7 febr. Dammen: C. RoonS. J. v. Ours 2—0; C. V. Lenten—M. v. d. Spaan 20; L. Moyses—E. v. d. Wal 2—0; J. Bak kerA. Koese O2; BroerM. v. d. Spaan 20; A. KoeseL. Moyses 2O; C. V. DrielL. Koese O2; A.s. donder dag ontvangen de dammers Ouddorp thuis. Schaken: H. NoordijkJacob van Se- ters afgebr.; A. JansenWoudstra O1; Mevr. WoudstraA. Roon O1; D. v. OursJ, V, Seters V2V2. NIEUWE TONGE Kontactavond Chr. School. D.V. woensdagavond 7 uur precies hopen de onderwijzers met de ouders van de Chr. Lagere School een kontactavond te hou den. Na de pauze bestaat er gelegen heid het werk van de kinderen te be zichtigen. De ouders van de meisjes en jongens van de 6e, 7e, 8e klas worden uitgenodigd het werk dinsdagavond te komen bezichtigen tussen 7 uur en half negen. Dezelfde ouders worden vanzelf ook dan woensdagavond verwacht. Zangvereniging. De Zangvereniging „Eendracht maakt macht" houdt vrij dag 15 febr. a.s. een zangavond in „Ons Dorpshuis". Medewerking zullen verle nen de zangvereniging uit Middelhar- nis, Dirksland en Ouddorp. Aanvang 7 uur. Raadsvergadering. De Burgemeester van Nieuwe Tonge maakt bekend dat Vrijdag werd in de veemarkthallen te Den Bosch de centrale premiekeuring van hengsten gehouden. Deze keuringen worden georganiseerd door de Kon. Vereen. „Het Nederlandse Trekpaard". Foto: Een fraai overzicht tydens de keuringen van de dekhengsten uit de mid denklasse. "^op vrijdag 15 febr. sav. 19.30 uur een openbare raadsvergadering is belegd. Bijbelfcrin£f. De Bijbelkring verga dert donderdagavond op dezelfde tijd en plaats. OUDE TONGE Veertig jaar in dienst van de jiscus Op 17 febr. a.s. is het veertig jaar ge leden, dat een Rotterdamse jongen, Wil lem Eduard de Vin, de lagere school verliet en zich een baan zocht op het water, echter niet op zee, zoals men misschien van een Rotterdammertje zou verwachten, maar op de Zeeuwse stro men, die hem blijkbaar voorlopig breed genoeg leken. Hij trad in dienst bij het bestuur van de Visserijpolitie op die stromen en tot 1921 heeft hij meegehol pen in het uitoefenen van controle op een goede bevissing, vooral van de oes ter- en mosselpercelen. Vermoedelijk is zijn actieve geest toen al opgevallen bij zijn superieuren, want in genoemd jaar ging hij over naar de recherchedienst van de douane te water, met stand plaatsten Zierikzee en Hansweert. Waar na de jonge De Vin wel eens wat an ders wilde en daarin slaagde door de benoeming tot kommies te Ottersum (L) In 1924 werd hij overgeplaatst naar Oss, waar juist een „mooie" periode aan brak voor douane en politie, zodat hij de indertijd beruchtte Osse affarie ge heel heeft meegemaakt. Van Oss kwam de heer De Vin op 1 februari 1927 naar Oude Tonge als kommies dienstgelei- der; het verzoek tot die overplaatsing had hij gedaan, omdat zijn echtgenote benoemd was tot verloskundige in Oude Tonge, waardoor het ook geen verwon dering zal wekken, dat de familie sinds dien in genoemde plaats is blijven wo nen. De heer De Vin kan bogen op een mooie staat van dienst bij de belastin gen; in 1930 volgde benoeming tot as- sistent-dienstgeleider, in nov. 1945 die tot hoofd-assistent titulair en op 1 april 1947 tot hoofdassistent chefdienstgelei- der voor Goeree en Overflakkee en Voome en Putten met standplaats Briel- le. Sindsdien heeft de heer De Vin op de eilanden tien z.g. posten onder zich met een dertigtal assistenten (vroeger noemde men die Kommiezen) en 10 as- sistentdienstgeleiders; hij is belast met het regelen van de dienst voor dit be lastingpersoneel; tot onmiddellijke chef heeft hij de inspecteur te Brielle en in moeilijke aangelegenheden met belas tingplichtigen is het zijn taak bij te springen. Het jubileum van de heer De Vin wordt herdacht op maandag 18 febr. a.s. in een vanwege de belastinginspec tie belegde bijeenkomst in het Vereni gingsgebouw te Oude Tonge. Bij die herdenking zullen wel velen van belangstelling blijk geven, want behalve bij de belastingen heeft de heer De Vin zich ook op het gebied van het Oude Tongse openbare leven al vanaf zijn komst in die gemeente onderschei den; hij is b.v. sinds 1946 lid van de gemeenteraad voor de P. v. d. Arbeid, sinds enige jaren voorzitter van de stichting Ontwikkeling en Ontspanning, voorzitter van de afdeling van de Stich ting 19401945, afgevaardigde van de gemeenteraad in het. bestuur der Electr. Mij. GoereeOverflakkee en in de al gemene vergadering van de Flakkeese Gemeenschap, bestuurslid van de Flak keese H.B.S. enz., terwijl met name de sportverenigingen van Oude Tonge in hem een voortvarend medewerker bezit ten. De heer en mevrouw De Vin verheu gen zich in het bezit van zes kinderen, waarin ook belastingbloed schijnt te stromen, want een zoon werd al inspec teur en een dochter huwde met zo'n functionaris. DEN BOMMEL Speeltuin. Op woensdag 13 febr. a.s. zal de speeltuinvereniging „Den Bom mel" haar ledenvergadering houden in cage „De Beurs" sav. te 7.30uur. De agenda luidt als volgt: opening, notulen, jaarverslag sekretaris, verslag commis sie van controle, jaarverslag penning meester. Pauze met gratis verloting. Verslag speeltuin-opzichter, bestuursver kiezing, rondvraag en sluiting. School met de Bijbel. De school met de Bijbel hoopt op vrijdag 15 febr. a.s. haar jaarlijkse ouderavond te houden in de school aan de Molendijk. Aanvang Veiling van dinsdag 12 februari 1957 Middel 14.42—16.18; Drielingen 13.49—14.—; Picklers 19.24. Aanvoer 100.000 kg. ----------O---------- Het op 31 oktober 1956 bij de werf Jan Smit Czn. N.V. te Alblasserdam een tot het Verolme-concern behorende scheepswerf te water gelaten en voor de N,V. Nederlandsch Amerlkaansche Stoomvaart-Mij. Holland-Amerika lijn" te Rotterdam gebouwde m.s. „Klooster dijk", draagvermogen 7200 ton, zal op 26 februari a.s. haar technische proef vaart houden op de Noordzee. In het begin van maart zal dit schip aan de eigenaars worden overgedragen. 7.30 uur. Vanaf 6.30 uur is er gelegen heid het werk van de leerlingen te be zichtigen. - Bak- en kookmiddag. De gascen- trale „Flakkee" geeft op woensdag 13 febr. a.s. een bak -en kookmiddag in het verenigingsgebouw aan de Beneden Oostdijk, aanvang 2.30 uur. De gasconsulente, mej. den Dreu zal daar alles vertellen over het bakken in de gasoven en dit demonstreren. Ook op kookgebied worden informaties ver strekt en worden enkele recepten klaar gemaakt. Familieavond N.C.L.B. De Neder landse Christelijke Landarbeidersbond geeft op vrijdag 15 febr. a.s. een fami lie-avond met filmvoorstelling in het Vereen, gebouw Openbare school te Stad aan 't Haringvliet, aanvang 7 uur. Voor de leden van de afdeling ,„Den Bommel" vertrekt een bus om 6.15 uur van de Kade. Examen E.H.B.O. Op 5 febr. j.l. werd er in het Groene Kruisgebouw alhier examen voor het eenheidsdiploma afge nomen aan negen candidaten, waarvoor allen slaagden. De examinator was dr. Boot uit Dirksland, hierbij geassisteerd door de docent dr. Buth. De geslaagden, zijn de dames: P. Ba- kelaar, S. Bakelaar, E. C. Bakelaar, H. Bogerman-de Bree, J. P. Goemaat-van Kempen, A. v. d. Mast-Zuijddijk, A. Rosmolen en de heren C. Brand en J. V. d. Welle. OOLTGENSPLAAT Die lelijke kat. Zondagmiddag reed een motorrijwiel bestuurd door een per soon uit Pemis op het Weespad te Ooltgensplaat, toen gelijktijdig een kat vanuit de Emmastraat de weg opliep. De motor reed over de poes en dit koste hem het leven, maar tevens kwam ook het motorrijwiel met bestuurder en duopassagier te vallen, waarbij eerst genoemde enkele kleine verwondingen en gescheurde kleding opliep. De duo- passagier de heer H. van der Sluis al hier bleef ongedeerd. Het motorrijwiel was nogal beschadigd. Landbouwer verloor portefeuille Kleine jongen was de vinder. Toen de landbouwer dhr. L. Verdonk uit de Gr. Adr. Th. Polder zaterdagmor gen enige boodschappen in het dorp had gedaan, miste hij op een zeker moment zijn portefeuille. Hij deed aangifte bij de politie van dit verlies, waar zich ook ge lijktijdig de 10 jarige Cor Leijdens Czn., uit de P. Biggestraat melde met de me dedeling dat hij een portefeuille met on geveer 750.had gevonden. De eerlijke vinder mocht van de land bouwer een mooie gift als beloning ont vangen. STAD AAN 'T HARINGVLIET Kerkdienst. A.s. woensdagavond hoopt voor de Geref. Gemeente voor te gaan ds. H. van Gilst van Dirksland. Aanvang 7 uur. il i SCHERPENISSE Kerkdienst. Woensdagavond a.s. 6.30 uur bevestiging ambtsdragers door ds. A. Honkoop uit Goes.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1957 | | pagina 1