Dirksland zal sloot aan Stationsv\^eg dempen ""en alaaar ae weg verbreaen F. C. VAN EGK GOGGOMOBIL KAVEEWm Plaatselijk Nieuws „Hoffman" Acnttien nieuwe woeiogen werden aaobestee Autohandel cylinder bureau brandkast voorlichtingsdag Febriiari-aanbieding fiOfiliflMOKII^ De beste serie van 1937 37.50 iBRUNOTT Centrale Telling Middelliarnis Vertegenwoordiger wastafel Bromfietsers! Boodschaptassen en reticules ^M. (^LcidioUntcleré A. WÏELHOIJWER een WOONHUIS LANDBOUWSCeUUE Bladz. 2 EILiANDEN-NIEUWS" Vrgd&g 8 februari ii De raad van de gemeente Dirksland kwam woensdagmiddag om half vier bijeen. Het wordt in meerdere gemeenten een goede gewoonte, dat men op de dag en niet 's avonds vergadert. Afwezig met kennisgeving was de heer van Kempen. Het belangrijkste punt van de agenda vonden wij wel de demping van de stinksloot aan de Stationsweg; de weg zal er door worden verbreed wat op dit drukke punt zeker een uitkomst zal blijken te zijn Ondanks de beperkende investeringsbepalingen neemt het college zich ernstig voor de ■woningbouw in uitgebreider zin doorgang te doen vinden. Op deze eerste vergadering van het jaar wenste de voorzitter de leden nog een gezegend 1957 toe, zowel voor hun ambtelijk als huiselijk leven. De om standigheden w.o. dit jaar moet worden begonnen zijn niet zo rooskleurig aldus spreker, door de beperkingen van in vesteringen, die zijn opgelegd. Alvorens werkobjecten mogen worden uitgevoerd dient een verklaring van „geen be zwaar" te komen van het Provinciaal Bestuur. Goedkeuringen zullen alleen worden gegeven voor woningbouw, bouwrijp maken van grond en riolerin gen. In de Kamer is tegen deze v/ij ze van doen bezwaar gemaakt, omdat dit leidt tot inperking van de autonomie van de lagere publiek-rechterlijke lichamen Spreker ging daar niet verder op in, maar zei dat staande voor de feiten, alleen die werken kunnen worden uitgevoerd die top-urgent zijn. B. en w. nemen zich de bouw van een groot aantal woningen voor, om de oude woningen in Kralingen te saneren. Zou dat gelukken om deze woningbouw te verwezenlijken, kan 1957 nog een goed jaar worden. Het bouwvolume wordt geregld naar de woningtelling van 1956, zo dat dit in de meeste gemeen ten niet groot is. Spreker hoopte dat de plannen zouden slagen waardoor de woningnood sterk verminderd kan wor den en besloot met de wens ,dat op de arbeid van het college en van de raad Gods zegen zou mogen rusten. De heer de Bonte dankte als oudste raadslid en vond dat ondanks de min der prettige mededelingen de kop er voor moest worden gehouden en zéker getracht om de woningbouw doorgang te doen vinden'. Ingekoinen stukken Besluit van Ged. Staten, waarbij is verdaagd de beslissing op het raadsbe sluit strekkende tot aankoop van de opstal van het perceel Noorddijk 1; id. op de beslissing op de gemeentebegro ting 1957 hebben verdaagd, alsmede de begroting voor het gasdistributiebedrij f 1957. Woonruim.tecommissie Ingevolge artikel 8 van de Woon- ruimtewet treden alle leden van de commissie van advies ieder jaar tege lijk af. Voorgesteld werd de heren C. J. van Loo, D. Poortvlïet, A. Robijn, J. H. Bestman en A. L. Bakker weder te benoemen, wat ook geschiedde. Subsidie speeltuinvereniging Van het verzoek van de Speeltuin vereniging, was het volgende verzoek ingekomen: „Ondergetekenden, vertegenwoordi gende het bestuur der Speeltuinvereni ging, brengen ter kennis dat aan con tributie dit jaar is ontvangen een be drag van 875.Andere inkomsten tér verbetering van de exploitatie zijn er niet. Alleen aan loon van de opzichter, dhr. de Munck, werd deze zomer een bedrag betaald van plm. 650.d.i. vanaf enige weken voor de opening op 28 ju. li. Vanzelfsprekend zijn daar nog meer uitgaven bijgekomen, de belangrijkste zijn nog: waterleiding 42.vergade ringen en drukwerk f 30.contribu tie N.U.S.O. 35.—. Reparatie en onderhoud wordt voor volgend jaar geschat op 200.welk bedrag zal worden besteed aan vernieu wing der rietmatten, versteviging stel ling grote schommel, wijziging stelling klimtouwen, waar een schommel van wordt gemaakt. Voorts stelt het bestuur zich voor een familieschommel aan te schaffen, te vervaardigen door een der plaatselijke ambachtslieden. Het bestuur denkt voor volgend jaar voor een en ander plm. 1500.— (alleen dus voor reparatie, onderhoud en nieuw materiaal) nodig te hebben. Het wil tracÖen deze kosten zoveel mogelijk uit eigen middelen te betalen. De kas VJiAJ^-OJ UJJ-a.UftXIO^ G4GEVEN.S SU* I Auto- en Motorenbedrijf MidUelhamis Telef2555 Gaarne verstrekken wij U alle inlichtingen over de waarmede U het goedkoopst, be schermd tegen weer en wind, auto rijdt. kan dit echter niet geheel dragen. Daar om verzoeken ondergtekenden uw col lege aan onze vereniging een bijdrage te willen verlenen gelijk aan SO'/o van het bedrag der ontvangen contributie 875.—)." Goedgevonden werd aan het verzoek te voldoen en voor 1957 een subsidie aan de vereniging te verlenen van 450.—. Aankoop woning Noorddijk Bij besluit van 28 september 1956 werd besloten tot aankoop van de wo ning Noorddijk 1 van het Algemeen Armbestuur van Melissant voor 400. Ged. Staten hebben gevraagd waarom alleen de opstal en) niet de grond wordt aangekocht. Hierover is met het Alge meen Armbestuur van Melissant gecor respondeerd 'en het Armbestuur is ge negen de woning met de daarbij beho rende grond, kadastraal sectie A no. 611, groot 4 a 22 ca, te verkopen voor een bedrag van 500. Besloten werd het vorig raadsbesluit in te trekken en het nieuwe voorstel aan te nemen. Stichting Binnenhof Bij het bestuur van de Stichting „Bin nenhof" is een schrijven ingekomen van b. en w. en de raad der gemeente Oud- dorp, in tegenstelling tot de besturen van alle overige gemeenten, zich niet met de ontworpen gemeenschappelijke regeling hebben kunnen verenigen. Het onoverkomelijke bezv/aar vormt voor hen artikel 21 sub b en wel het .beroep op Ged. Staten, hetwelk juist is opgenomen om een onpartijdige instan tie bij onderling verschil in te schake len. Voorgesteld werd een nieuwe gem. schappelijke regeling aan te nemen, ^waarbij de gemeente Ouddorp niet is opgenomen, doch wel de mogelijkheid van toetreding van deze gemeente is opengelaten. Dit werd na enige bespreking goedge vonden. Uitgifte bouwgrond Voor de bouw van 4 woningen aan de Prins Bernhardlaan vraagt de heer C. Both de twee laatste percelen bouw grond van de gemeente te mogen over nemen. Het betreft hier: Het perceel grond achter de woning bewoond door de heer J. in 't Hol. Dit perceel wil de heer Both kopen. De prijs voor deze grond is destijds vastgesteld op 5.per m2. Het perceel naast de woning van de heer de Klerk. Dit perceel wil Both in erfpacht ontvangen. De erfpachtsprijs zou in verband met de tegenwoordige rente bepaald kunnen worden op 0.25 per m2. De heer van Es informeerde of de bouwers al bekend waren, omdat het door een architect wordt aangevraagd. Spr. doelde er op, dat er soms beslag werd gelegd op gemeentegrond. De heer Gestel deelde mede dat er wel vier gegadigden voor waren om te bouwen. Het voorstel werd goedgevon- .den. Goedgevonden werd om ingevolge ar tikel 50 van de Kleuteronderwijswet gelden beschikbaar te stellen aan de Vereniging tot Stichting en Instandhou ding van Scholen met de Bijbel te Dirksland voor de kleuterschool, voor: a. het aanbrengen van gasojaars in de twee leslokalen en in het spellokaal;; b. het aanschaffen' van een stofzuiger; c. het aanschaffen van meubelen; d. het aanschaffen van ontwikkelingsmateri aal e.d. Eveneens keurde men goed een voor stel tot verhoging van de bezoldiging van het gemeentepersoneel overeenkom stig de gedragslijn als voor het rijks personeel wordt gevolgd. Demping sloot lans de Stationsweg Over deze aangelegenheid is met de Provinciale Waterstaat een bespreking gevoerd. Hierbij is gebleken, dat de Provincie wel genegen is om de Stati onsweg in beheer en onderhoud over te geven aan de gemeente. Bij het dem pen van de sloot heeft de Provincie geen belang en een bijdrage in de kos ten van demping zal de Provincie niet verlenen. Tegen het dempen van de sloot op kosten der gemeente bestaat bij de Provincie geen bezwaar. Ook met de eigenaren van de aan grenzende percelen is over het verle nen van een bijdrage in de kosten van demping onderhandeld. Zij hebben tegen het dempen van de sloot geen bezwaar, maar wensen daar in geen bijdrage te verlenen. De kosten van demping en het ver der in orde maken van de tuinen wordt geraamd op 8000.—. Wel is voor de uitvoering nodig het certificaat geen bezwaar. De voorz. achtte het wel ur gent voor verbreding, van de weg, in zake het busverkeer. De heer D. Poortvliet had nog nooit zo'n „onte en smerige boel" gezien, zo als het nu is! Het is wel zeer nodig betoogde spreker. De heer van Es achtte het ook nodig maar vond het niet reel, dat de bewo ners er niet in bijdragen. Dhr. Struijk heeft het indertijd zelf betaald en de kerkeraad voor de pastorie ook. Nu krijgen ze mooie tuintjes en een af scheiding op kosten van de gemeente! De heer Grootenboer meende dat er hier en daar veel grond in gebracht zou moeten worden. De heer Poortvliet vond het zonde als die mooie boom bij Kooman weg moest. Dit zou nader bekeken worden. De heer Bestman was tegen het voor stel omdat de eigenaars er niets in bij betaalden. „Met dat probleem zijn we het eens", antwoordde de voorzitter. De eigenaars zeggen: wij hebben er geem belang bij, terwijl het voor de gemeente een groot belang is. De een wil wat betalen, de andere niet en dat maakt het moeilijk. We kunnen niet met 2 maten meten al dus spreker. Het is de hoofdweg van het dorp en verbreding van het ver keer is er hard nodig. De raad nam het aan met de stem van de heer Bestman tegen. Overname grond en erfpacht Zoals bekend, is door de aanleg van de nieuwe weg over de Bosdreef het noodzakelijk geworden, dat de woning en werkplaats op de hoek Burgemees ter C. Zaaaijerlaan-Bosdreef van de heer Hesselink verdwijnt. De eigenares se hiervan, Mw. de Wed. A. Nelisse, is hiertoe bereid. Een gedeelte van de grond (erfpachtsgrond), zijnde ongeveer 374 m2, zou dan aan de gemeente ko men. Het afbrekenj van de woning en de garage wordt uitgevoerd op kosten van de verkoopster en ten genoege van b. en w. Voor de bouw van een nieuwe woning met garagebedrijf heeft de heer Hes selink van de gemeente nodig 210 m2 grond. Voorgesteld v.rercl deze grond te verkopen voor f 9.per m2 of in to taal f 1890.waarmee men akkoord ging. Brandweer-uniformen Er volgden enige wijzigingen in de gemeentebegroting 1956, o.m. ook om voor de brandweer uniformen aan te schaffen voor 400.De heer Poort vliet herinnerde aan het geval Melissant en gaf zijn partijgenoot dhr. v. d. Spaan gelijk. Maar hij stemde er toch voor, alsook dhr. v. Prooijen, ofschoon de laatste liever wat meer opening van zaken zag bij de brandweer. Rondvraag De heer van Es informeerde hoe het stond met de aanbesteding van die 18 woningen. „Die zijn aanbesteed" antwoordde de voorzitter. De woningbouw vereniging heeft de aannemer Kerkhof er bereid toe gevonden, wiens opgave om en bij de begroting was. Het komt er nu op- aan om het fiat er voor te krijgen. De heer Roon merkte op dat de W.B. de 8 afgewerkte woningen had opgeno men, die keurig waren afgewerkt. Dit pleit dus voor aannemer Kerkhof. De heer T. v. Prooijen sprak over een circulaire van het ministerie Maatsch. Werkster om de mensen die bij de gemeente in zorg zijn, door de uitkering der A.O.W. niet in inkomtsen te verminderen. De voorzitter antwoordde dat het wel zo zcu gaan, dat die uitkeringen niet lager zouden worden gesteld. De heer v. Prooijen merkte op dat binnenkort de 25''/o huurverhoging komt Hij vond het nu tijd de krotwoningen op te ruimen. De voorz. antwoordde wanneer er een saneringsplan komt voor de onbewoon baar verklaarde woningen, dat het dan een bezwaar is, dat de woningen die nog goed zijn, ook moeten sneuvelen ten bate van dit plan. De kosten daarvoor worden geraamd op 1.50 per inwoner of 4500.B. en w. meent dit geld hoewel het plan ingrijpend is toch maar beschikbaar te stellen. Wat de huurverhoging betreft voor die wonin gen, kan b. en w. daarin een beslissing nemen. Bij de laatste huurverhoging hebben meerdere eigenaren de verho ging niet toegepast. De heer D. Poortvliet informeerde hoe het stond met de aankoop van de grond van de R.T.M, (de railweg in de kom der gemeente.) De voorz. antwoordde dat de gemeen ten de voorkeur kregen om die grond aan te kopen. De heer Roon had het over het snel le rijden van bussen en auto's in de Stationstraat. Bij de uitrit Achterdorp was er een groot gevaar. Dit werd door weth. Soeteman be vestigd, vooral omdat er bij de Coöpe ratie geladen en gelost wordt. De voorz. wilde dit verder bespreken in besloten zitting waartoe men over- i ging. 20-22-27- 31 en 36 et SOMMELSDIJK Benoeming. Onze dorpsgenoot de heer L. Kats Mz. is benoemd tot 3e ambtenaar ter secretarie te Dirksland. DIRKSLAND Spreekbeurt. A.s. maandagavond 11 febr. zal de heer D. Kodde, burgemees ter van Zoutelande een rede houden voor de S.G.P. in het kerkgebouw der Ger. Gemeente. Aanvang 7 uur. Geslaagd. De heren P. Kruik en C. de Roo behaalden te Rotterdam op het bakkersexamen hun patroonsdiploma broodbakker. HERKINGEN Visbank gerestaureerd. De Visbank is thans voltooid, doch het vanouds be kende aanplakbord is nog niet aange bracht. Dit zal t.g.t. ook wel gebeuren. Dienstplicht. De dienstplichtige J. W. de Geus Jz. is naar zijn garnizoen te Apeldoorn vertrokken, teneinde bij de M.P. te Worden ingedeeld. BoiLwvergunning. Door J. de Boed en J. Bestman is vergunning gevraagd tot het bouwen van een schuur nabij hun woning. Kiesvereniging. J.l. donderdagavond kwam de kiesvereniging der S.G.P. in ledenvergadering bijeen. De waarn. voorzitter M. Visser opende de verga dering met te doen zingen van ps. 97 1, las Jes. 55 en ging voor in gebed. Volgden notulen en ingekomen stukken, jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester welke in orde werden be vonden. De aftredende bestuursleden M. de Geus en J. C. Kalle werden her kozen, en in de vacature de Jongh werd gekozen Jac. Drooger. Als afge vaardigden naar de Alg. Vergadering te Utrecht werden aangewezen A. Doomhein en M. de Geus. Weth. de Geus releveerde het gemeentebeleid 1956 betreffende woningbouw e.d. Daar in de rondvraag niets te behandelen was, werd de vergadering gesloten door J. de Geus met het zingen van ps. 119 65 en dankgebed. Het bestuur heeft de functies verdeeld zodat het thans is: C. Kieviet, voorz.; M. de Geus secr. en J. C. Kalle penningm.; M. Vis ser, alg. adj.; A. Doornhein, Jac. Droo ger en J. de Geus. JAARPÈNDÜLÈS Pracht sortering tuxe uitvoering WINKEUCENTRUM - BINNENWEG 45 TELEF. 116615 - ROTTERDAM STELLENDAM Doopaangifte. A.s. zondagavond D.V. zal doopsbediening worden gehouden in de Herv. Kerk. Doopouders kunnen aan gifte doen a.s. zaterdagavond van 7-8 uur in de consistorie. Controle spaarbankboekjes. Op 12, 13 en 14 febr. zal aan de Coop. Boe renleenbank controle en rentebij schrij ving van de spaarbankboekjes plaats hebben. Van 's morgens 10^12 u. 's middags van 25 u. en sav. van 79 uur. OUDDORP Overplaatsing. De hoofdlichtwachter- opzichter bij de Rijkskustverlichting, dhr. J. Troost wordt bevorderd tot op zichter en spoedig overgeplaatst naar Den Helder. Beurs. Op de beurs van donderdag heerste een slappe handel, Uien noteer den 14 et. per kg, aardappelen 9 tot 10 gld. per hl. en biggen waren duur, van 50 tot 60 gld. per stuk. Haven. De O.D. 19 viste op de Noord zee een Belgische roeiboot op. Op de Schouwense bank strandde een Duits vrachtschip met ijzererts geladen. 3 Ouddorpse kotters vertrokken ter as sistentie. Visserij. Er werden slechts kleine partijtjes garnalen aangevoerd, die door de pellerijen werden afgenomen. NIEUWE TONGE Burg. Stand. Geboren: Suzanna, d.v. P. Noteboom en B. Schol; Janna, d.v. C. Verbiest en H. W. Noteboom; Jaco- mijntje Sietje Aleida, d.v. M. M. Kie vit en B. Zwerus. Overleden: Kathalijntje Anthonia van Eesteren, oud 78 jaren, ongehuwd.; Arie Cornells Heemes, oud 74 jaren, echt genoot van Cornelia Scherpenisse ge woond hebbende te Sommelsdijk. OOLTGENSPLAAT Schip brandstof. Voor rekening van de Kolenbond „Algemeen Belang" ar riveerde in de haven m.s. „Vios" uit Deventer met 100 ton Duitse eierkolen. Slachtbewijzen. Op de gemeente-sec retarie werd in de maand januari 27 bewijzen voor huisslachting van een. varken uitgereikt. Door een kat gebeten. In het var- kenshok van de heer C. Remus aan de Esdoornstraat werd een kat aangeval len door een varken, waarbij het dier tje zwaar gewond in de voederbak kwam te liggen. De eigenaar de heer C. Remus zou het dier bevrijden maar werd daarbij door het katje in zijn hand gebeten en wel zo ernstig, dat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen en onder dagelijkse controle van de geneesheer staat. Raadsvergadering. Maandag 11 fe bruari a.s. sav. 7 uur komt de gemeen teraad van Ooltgensplaat in openbare vergadering bijeen. STAD AAN 'T HARINGVLIET Gevonden, Een ring met 2 sleutels (Lips), terug te bekomen bij de Post- commandant van de Rijkspolitie Mul der. Bromfietsencursus. Aan de pas be gonnen bromfietsencursus wordt door 60 personen deelgenomen. Uienveiling van vrijdag 8 febr. 1957 Middel 16.11—16.79; drielingen 16. picklers 18.19. Aanvoer 115.000 kg. Het betere adres is en blijft Bergweg 253 - R'dam telef. 89236 (K 1800) Opeis Rekord 'ö3-'54-'55 Ford Taunus 12 M, als nieuw '55 3S,50 ?iat 600, 30.000 km '55 3230 Ford New Prefect '55 /32S0 Fords New Anglia 'ó5-'56 3000 - 3400 4 Chevroiets '53-'54-'55 3300 - 8300 Volkswagens '52-33-'54 2100 - 3600 Morris Minor '54 f 27-30 Mercedes Type 22S. '53 4730 Citroen 11 Sport, 'S3 2750 Si,uaebaker Hardtop, nieuw '54 f 5500 Pij'inoutSi, zeer mooi '52 2000 Nash Cabriolet '52 2750 Caflillac Cabriolet '51 f 5500 Opa! Kapitan '52 27.'i0 Austin Sommerset '32 f 2450 Bestelwagens rorct F-1, 750 kg '54 f 4750 Ha Stationcar '54 2750 Opel Bestel, 500 lig '52 2000 Volkswagen bestel '54 f 3250 B.'VF bestel '51 2250 Bovenstaande wagens worden 3 maanden sciiriftelijk gegarandeerd Inruil en directe finan ciering - Lid B.H.G.M. 's Avonds geopend. Verder diverse goedko pe inruilwagens voorradig wil veranderen van betrek king- en ziet zich gaarne ge plaatst als reiziger of ver tegenwoordiger. Liefst op Flakkee. Brieven onder no. 2230 bur. van dit blad. TE KOOP een mooie eiken houten geheel compleet Jn. TIELEItfAN Binnenweg- 33 Telef. 291 Melissant TE KOOP een z.g.a.n. ei kenhouten Jn. TIELEMAJV Binnenweg 33 Telef. 291 Melissant Koopt nu een nieuwe brom fiets, wij hebben de nieuw ste modellen thans nog voor de oude prijs en ook nog niet afgesteld, wat over een paar weken wèl het geval is Voor een prima bromfiets naar: W. AKERSHOEK Ouddorp TE KOOP wegens aanschaf kluis een flinke zo goed als nieuw Coöp. Boerenleenbank Tel. 272 Stellendam Pracht collectie in de nieuwste tinten. Keurig afgewerkt en ijzer sterk. Week-end tassen in verschil lende kleuren en maten. Boekhandel DE WAJUL Zandpad Middelliarnis As. DONDERDAG 14 FEBRUARI wordt er door de Dir. der Coöp. Bloembollenveiling H.B.G. tf Lisse een gegeven over gladiolen afzet mogelijkheden waai dhr. J. Oostdam zijn visie over geeft en wel ij Café Osseweijer te Nieuwe Tonge, aanvang 3 mxt 'smiddags en in café Kaashoek te Slellentlani aanvang 8 uur 's avonds. Een half uur voor de vergadering is zitting vooi e.v. reclame. Vertegenwoordigers ANTH. TANIS Jn. KIJNK ADVERTEERT IN EILANDEN-NIEUWS Pi'ofiteert van deze buitengewone gelegenheirt; MEUBEL-AI<T3ELING EIKEN eXJÏSKAMEK GARNITUREN, bestaande uit 2 ai-mfauteuils, 4 stoeleii normale waarde 285.nu 235.— COMPI.ETE HUISKAMERS bestaande uit 2 armfauteuils, 4 stoelen, uit- schuiftafel en mooi dressoir, normale waarde 475.nu 410.— PRACHT GOTI-IÏEKE HUÏSKAIHER, bestaande uit 2 amifauteuils, 4. stoelen, schuiftafel en groot dressoir, normale waarde 825.nu 765.— GROTE PARTM KARPETTEN Wilton karpetten, zuiver wollen kwaliteit in fraaie medaillon en bloemdessins. 200 X 300 norm. w.iarde 235.50 nu 189..50 225 X 325 norm. vraarde 249.50 nu 195.59 HAABVELOUR KARPETTEN het karpet voor de woonkamer, onverslijt- baar. 200 X 300 norm. waarde 179.50 nu 149.50 225 X 325 norm. waarde 225.— nu 179— HOLTAP KARPETTEPi 190 X 290 norm. waarde f 89.85 nu 67.75 215 X 315 norm. waarde 98.50 nu 84,50 IMITATIE PERZISCHE KI.BDEN 23.75, 29.75, 49,50 enz, PRACHT EIKEN CLTJBSTEILLEN bestaande uit 2 zware clubs, 4 stoelen met prima bekleding, mooi dressoir en uittrek- tafel. normale waarde f 630.nu .560.— PRACHT SALONSTELLETJES 4 clubs, prima bekleding, met kloostertafe! normale waarde 509.nu 445.50 MOOIE SALONSTELÏ,.ETJES bestaande uit 4 clubjes met kloostertafe! goede gebloemde bekleding, normale waarde 465.50 nu 410.— DIVANS 75,.50 OUD HOLLANDSE WANDKLEDEN 5.35, f 8.95, ,f 14.85, 24.75 enz, BEDDEN koopt U bij ons het voordeligst. 2-pers. bedstel 3-delig m.et mooi damast overtr. en 2 kapok kussens 98.75 129.50 1-pers. 3-delig met kapok kussen 82 50 2-PERS. ENG. LEDIKANT met voetbord en 15 jaar garantie 59.75 prima afgewerkt, SCHUIMRUBBER BEDDEN levering uit voorraad, het bed der toekomst Speciaal Bed-, Tapijt- en Meubelmagazijn Telefoon 3243 Sommelsdijk en het bekende adres: Hazersweg 9 Ouddorp, „De Inspecteur van Zeeland van de Stichting tot het Beheeren van Landbouwgronden biedt aan gegadigden de gelegenheid om in te schrijven op: -met erf en schuurtje, kadastraal bekend gemeen te Stavenisse, sectie C no. 438, groot 0.00.57 lia, gelegen Bos 6 te Stavenisse, thans bewoond door de heer C. -Dorst. Voorts een met erf en kippenhok, kadastraal bekend gemeen te Stavenisse, sectie C no. 329, groot 0.00.84 ha, gelegen aan de Stoofdijk no. 57 te Stavenisse, thans in gebruik bij de heer C. Dorst. Te aanvaarden na vertrek van huidige bewoner. Inschrijvingen te zenden vóór 16 februari 1957 bij het Bureau van Uitvoering der Herverkaveling Tholen, Woudhoek D 26a te St. Maartensdijk, alwaar nadere inlichtingen worden verstrekt. ZONDAG 11 FEBRUARI 1957 MIDDELHARNIS Herv. Kerk 10 uur ds. A. Boertje van Herkingen en 6 uur ds. J. C. "Wblthers van Oude Tonge. (Coll. v.h. Hulppredikersfonds.) Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. G. C. Mun- tingh. Chr. Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. P. de Smit. Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 10 en 2.45 uur ds. J. Goudzwaard van Rozenburg. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 10 uur ds. W. van Herpen van Melissant en 6 uur dhr. A. Terlouw van Middelhar- nis. Rem. Kerk 10 uur ds. A. W. Cramer (2e coU. voor de diaconie.) DIRKSLAND Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. J. den Besten (Maandel. coll. v.d. kerkvoogdij.) Ger. Gem. 10 en 6 u. ds. H. van Gilst. HERKINGEN Herv. Kerk 10 uur lezen en 6 uur ds. A. Boertje. Ger. Gem. 2 X lezen. MELISSANT Herv. Kerk 10 uur lezen en 6 uur ds. W. van Herpen. STELLENDAM Herv. Kerk 10 uur dhr. W. Bouman en 6 uur ds. J. van Drenth van Ooltgensplaat. (sav. H. Doop.) GOEDEREEDE Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. Steur van Ouddorp. (v.m. H. Doop.) OUDDORP Herv. Kerk 9.30 uur lezen en 2.30 uur ds. Steur. Ger. Kerk 9,30 uur lezen en 2.30 uur ds. G.C Muntingh van Middelharnis, Ger. Gem. 9,30 en 2.30 uur lezen. Doop> Ger.. Gem. 9.30 uur ds, Vroegindewf van Kr. a.d. IJssel. NIEUWE TONGE Herv. Kerk 9.30 ui Cand. G. Westland van Woerden en' uur ds. A. Boertje van Herkinges ('s middags bed. H. Doop.) OUDE TONGE Herv. Kerk 10 uur J. C. Wolthers en 6 uur dhr. J. Neijet- huis van de Langstraat (v.m. H.A. sav. dankz. H.A. STAD AAN 'T HARINGVLIET Hen' Kerk 9,30 en 3 uur ds. P. van Wate ren, ('s middags bed. H. Doop.) Ga' Kerk 9.30 en 6 uur ds. A. Trapman Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lezen, DEN BOMMEL Herv, Kerk 10 uur dltt A. Terlouw van Middelharnis en f uur ds. P. van Wakeren van Stad as" 't Haringvliet. Ger. Kerk 10 en f uur ds. Schout. OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 9.30 u. ds. J. van Drenth en 6 uur cand. G Westland van Woerden, (v.m. voort H.A.) Ger. Kerk 9.30 en 6 uur ds, A. C. Scherpenisse van BarendrecM, Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lezen. LANGSTRAAT Herv. Kerk 9,30 en 2.311 uur dhr. J. Neijenhuis. Ds. J. BRONS KREEG EEN AUTO-ONGELUK De jonge pastor van de Christelijl'^ Gereformeerde Kerk van Mijdrecht, ds^ .j. Brons, die met zijn vrouw en ee» lid der gemeente de heer Den Hertog op reis was per auto naar Harderwijfc heeft een ernstig ongeluk met zB" auto gehad. Ds. en mevrouw Brons kregen een hersenschudding en de be&- Den Hertog een schedelbasisfractuur. Allen zijn ter verpleging in het zie kenhuis „Salem" te Ermelo opgenomeii'

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1957 | | pagina 2