Buitenland Opening nieuw Bankgebouw Boerenleenbank Stellendam De moeilijkheden in de landbouw STA ER EENS VLOT OP OXFORD pantalons f 19.75 tot f 39.50 Fa. C. V. Wezel Zn. GEBRs. KAPTEIN 29e Jaargang Vrijdag 8 februari 1957 No. 2571 Chr. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond iHiiiiiiiiiiiiiiii..^ MEDITATIE in deze uw kracht Zondagdiensten artsen EEN ZAAK VAN VERTROUWEN MIDDELHARNIS - Tel. 2004-2704 SOMMELSDIJK - Telefoon 2205 N0AG eneraal. STUUR PRINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Redactie en Advertenties uitsluitend Telefoon K 18702629 Na 6 uur 's avonds Telefoon K 1870—2017 Giro 167930 ABONNEMENTSPRIJS 1.90 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Op de verleden week te Sommelsdijk fchouden bijeenkomst van de diverse tindbouworganisaties, waar de secretaris ,vaii- hot landbouwschap mr. Biesheuvel ,.2n uiteenzetting heeft gegeven over de Euromarkt, werd door de vele aanwezi ge landbouwers duidelijk aangevoeld, dat hie: voor hen grote belangen op het spel staan. Het gaat hier niet om zaken, die uit sluitend de landbouw betreffen maar cm een vrijhandelsgebied, dat in de al- '/emene overeenkomst inzake tarieven °n Handel (GATT) wordt omschreven als een associatie van landen, waartus sen alle handelsbelemmeringen, zowel tarieven als kv/antitatieve beperkingen, zijn opgeheven. De landbouw heeft daar dus terdege te maken. Door mr. Biesheuvel, de man die aan de top staat van onze landbouw-belan- gen, heeft dit ook zeer duidelijk uiteen gezet, zoals in ons verslag van woens dag j.l. te lezen is. De vorming van een vrijhandelsgebied in Europa kan bij onze landbouwers wel instemming vinden, mits niet al te veol veren moeten worden gelaten. Het staat er met onze landbouw in het algemeen niet al te best voor, waarom men begrij pelijk wel een beetje schuchter t.o. der gelijke ingrijpende handelingen staat. We kunnen het de landbouwers niet kwalijk nemen, dat zij de grote lijn die op deze vergadering werd uitgestippeld enigs zins uit het oog verloren door bij het vragen stellen telkens neer te komen op de lage prijzen der landbouwprodukten en de regering er een verwijt van maak ten, dat de industrie t.o.v. de landbouw wordt voorgetrokken. leder voelt zijn eigen zeer het naast. De massale bijeenkomsten die ook te Utrecht en Arnhem zijn gehouden, ge tuigen alle van grote ontevredenheid. Wij lazen dat door de Gelderse maatschappij van landbouw, die deze week te Arnhem bijeenkwam, onder stormachtig applaus een motie tot de regering en het parle ment is gericht, waarin de ontevreden heid over het lange uitblijven van de re geringsbeslissing ten aanzien van ,het landbouwbeleid werd uitgedrukt. In deze motie werd ook gewezen op de onbevre digde resultaten die de boer heeft ge boekt en de zorgelijke positie die daar door is ontstaan. Dat geldt voor Flak- kee niet minder. In de motie is aan de regering ver zocht bij het te voeren beleid de door het Landbouwschap gedane eisen als richtlijnen aan te houden. Tenslotte werd er in gezegd, dat de prijzen van de agrarische produkten na de oorlog sterk zijn afgerond in verband met de nationa le monetaire positie, en dat, terwijl de minister herhaaldelijk heeft toegezegd de boeren, wanneer zij in nood zouden komen, de helpende hand te bieden. Er werden op deze vergadering te Arnhem bij de bespreking van deze mo tie zelfs dreigementen geuit de voor zitter, de heer van der Ley, waagde het te zeggen, wanneer de regering niet aan de wensen van de landbouw tege moet komt, de boer niet zal terugdein zen voor het uiterste middel.*) Wat met dit „uiterste middel" be doeld wordt weten we niet, maar het zal wel neerkomen op hetzelfde dreigement dat door een der boeren op de vergade ring te Sommelsdijk werd geuit, n.I. or dan voortaan enkel knollen te zaaien en daarmee de regering te dwingen! Er werd op de vergadering te Som melsdijk ook gesproken over de lagere suikerprijs en hoewel buiten het onder werp liggend, konden wij als niet- landbouwer dit heel goed begrijpen. Als men de hoge importprijs ziet die door de Nederlandse regering wordt be taald en de lage voor de inlandse suiker wekt dit groot ongenoegen. Het zou er uiteindelijk toe kunnen lei den dat de suikerbietenteelt van de kaart gaat. Van dreigementen zijn we geen vriend maar het is wel eens nodig zijn tanden te laten zien. Door deze manifestaties is de land bouw weer eens voor het Nederlandse forum getrokken en er blijkt uit, dat er grote moeilijkheden bestaan, die bij een verkeerd beleid wel eens funest zouden kunnen worden. We leven toch in een tijd van dirigisme, waardoor het bedrijf van de vrije boer al genoeg in de knel zit. Verslag in de NR.Crt. van 6 febr. j.l. ;Qeen twijfel mogelijk... ONBEPERKTE GARANTIE OP DE VBRIHC HAZETFABRIEKEN TE ZEVENBERGEN OTJDDORP -- Knapenvereniging. Op dmsdag 12 ??if"^^ a.s. hoopt de Knapenvereniging „Eben Haëzer" haar 18e openbare jaar vergadering te houden in het catechisa- tielokaal der Ned. Herv. kerk. Aanvang 7.30 uur. Toen keerde Zich de Heere tot hem, en zeide: Ga heen in deze uw kracht, en gij zult Israël uit der Midianieten hand verlossen; heb Ik u niet gezonden? (Richteren 6 14) I. De kracht van het volk van Israël heeft altijd gelegen in de mogendheden des Heeren. Wanneer Israël van de God der vaderen afweek, gaf God het over in de hand van de vijanden. Wanneer Israël wandelde in des Heeren heilige wegen dan streed God voor Zijn volk. Wanneer we Richteren 6 lezen kunnen wij dit bevestigd vinden in de aldaar vermelde geschiedenissen. Donker is de tijd, die ons daar beschreven wordt. Zwaar is de tegenspoed, waaronder het volk gebukt gaat en er schijnt geen uit komst mogelijk, want de Midianieten zijn sterk en machtig. Toch is er een lichtpunt. Israël vernedert zich voor God. In de weg der verootmoediging kun nen wij alleen verlossing verwachten. Wanneer Mijn volk zich zal schuldig kennen, dan zal Ik aan Mijn verbond gedenken. En in het persoonlijk leven en in het leven van kerk en natie is dat de''weg, waarlangs de zegenende hand Gods wederom geopenbaard worden zal aan eenl zich voor Zijn aangezicht ver nederend volk. En die vernedering en verootmoediging moet oprecht zijn. Onder de tegenspoeden zijn er dik wijls vernederingen, die alleen een vrucht zijn van de doorgestane moeite en de doorleefde ellende, maar die niet voortvloeien uit de kennis van het feit, dat wij tégen een goeddoend God heb ben gezondigd. Alleen uit de rechte zon dekennis komt de rechte vernederingv voort. Dan weten wij, waarom de tegen spoed, die over ons komt, over ons ko men moest. Nu, van de rechte vernedering lezen wij iets in de tekst, die boven deze me ditatie geschreven is. De Engel des Heeren komt tot Gideon en spreekt hem aan met de naam „strijdbare held" en betuigt hem, dat de Heere met hem is. Dan is het antwoord, waarin hij zijn verwondering te kennen geeft. Het is alsof hij zeggen wil: De Heere met ons? Weet ge het dan niet? Ja waarlijk, er zijn tijden geweest, dat de Heere met ons was. Denk maar aan de wonderen, die Zijn hand gewerkt heeft, toen Hij ons verloste uit Egypteland, maar nu, nu heeft de Heere ons verlaten en daar om zijn wij in deze grote moeite geko men. O, neen, zo wil hij zeggen, noem ons geen strijdbare helden, want God heeft ons overgegeven aan onze vijan den en wat baat één strijdbare held, ja, tienduizenden strijdbare helden, wan neer de God der legerscharen niet meer met ons optrekt. Dan is het alsof Gideon zeggen wil: In ons is geen kracht tegen deze grote menigte. Hij belijdt zijn krachteloosheid en zijn onwaardigheid voor deze Engel des Hee ren. En nu komt dat wonderlijke en op merkenswaardige antwoord: Ga heen in deze uw kracht. Al zijt gij dan to taal van vermogen ontbloot, dan zult gij toch Israël uit der Midianieten hand verlossen. Hoe dan? Wel, hier is het antwoord: heb Ik u niet gezonden? Uw kracht, Gideon, is niet in uzelf, maar uw vermogen zal zijn in de mogendheden des Heeren Heeren en in de sterkte Zijner macht. Hij is juist het geschikte middel voor de Heere om zulk een won derdadige verlossing te werken, wan neer hij alle krachten leert verachten. Juist als hij zwak is dan zal hij mach tig zijn. Ziet, lezer, dat is nu het geheim, dat de Heere niet alleenl Gideon leerde, maar dat God naar Zijn grote gena'tie nu aan al Zijn volk hier op aarde leert. Een geheim, waar de wereld niets van kent en dat men als dwaasheid bespot. De mens roemt gaarne in zijn kunnen en kennen, zijn macht en vermogen, maar God leert Zijn volk het geheim, waar Paulus van spreekt: Daarom heb ik een welbehagen in zwakheden, in smaadheden, in noden, in vervolgingen, in benauwdheden, om Christus wil; want als ik zwak ben, dan ben ik mach tig. Dit geheim kunnen wij alleen maar leren in de weg der ontkrachting. Die weg is een weg, die tegen onze eigen aard en tegen ons eigen bestaan in gaat, want er is niets, dat zozeer mens- vernederend is, dan te moeten leren, dat hij niets is. Het is eenvoudig genoeg om met onze lippen te belijden, dat wij niets zijn. Er is in dit opzicht veel, dat met de mond uitgesproken wordt, ter wijl de beleving van ons hart er ver vandaan is. Er wordt veel over de onmacht ge sproken, zonder dat onze onmacht waarlijk beleefd wordt. Daarom blijven wij in de droeve toestand, waarin wij ons bevinden. Al het geredeneer zon der de waarachtige bediening van de Geest Gods te ervaren is niets anders dan een uitleving van onze vijandschap tegen God. Want dat zijn wij geworden in onze val. Vijanden van God en van onze eigen zaligheid. Wij hebben ons behagen in het leven zonder Hem en kunnen het best stellen in het leven, dat wij leiden. Al wordt het ons toegeroepen, dat wij onder de oordelen Gods leven, dat wij een eeuwige verderfenis tegemoet reizen, dat het vreselijk zal zijn om in de handen van een levend God te val len, dat wij van node hebben de waar achtige bekering van onze boze wegen tot de God, Die ons schiep en in Zijn lankmoedigheid nog draagt, onder al deze ernstige en gewichtige getuigenis sen blijft de mens zich echter verhar den tegen God en ge hoort velen zeg gen: Ik kan er zelfs immers niets aan veranderen; het moet allemaal van God komeni; wij zijn immers onmachtig tot enig goed. Ja, het zijn waarheden, die men dan zegt, maar men misbruikt deze tot zijn eigen verderf, want het is slechts om onze onwilligheid en vijandschap te verontschuldigen, dat men een beroep doet op deze waarheden. Corsica U.S.A. Ds. A. Vergunst. (Wordt vervolgd) Dat kan, maar dan is een goed- zittende pantalon een van de eer ste vereisten. Wij hebben zo juist een enorme col lectie in het beste kamgaren ontvangen. Ook extra maten in voorraad. Niet duur. TEL. 2596 MIDDELHARNIS Va?i zaterdag 9 febr. v.m. 12 uur t.m. maandag 11 febr. v.m. 9 uur Middelharnis-Sommelsdiók: Afwezig de artsen Dogterom, Bakker en Wieringa. Voor spoedgevallen Arends arts. Tel. 2001, Middelharnis. Dirksland-Herkingen-Melissant: Afwezig de artsenl Elvé en Boot. Voor spoedgevallen Huisman, arts. Tel. 01877 412, Melissant. Oost-Fla/cJcee; Afwezig de artsen Kramers, Voogd en Bouman. Voor spoedgevallen de Man, arts, Tel. 01875—301, Nieuwe Tonge en Buth, arts, Tel. 01871—306, Den Bom mel. ZONDAGSDIENST DIERENARTSEN Van zaterdagmiddag 9 febr. t.m. maandag 11 febr. v.m. 8 uur Afwezig Terlouw. Dienst heeft Wag ner, Tel. 01877—281, Dirksland. De rede van Norstad De nieuwe operbevelhebber van de strijdkrachten in Europa, Generaal Nor stad, heeft in New York een rede ge houden over de verdediging van het westen. Er is de laatste tijd een tendenz in de defensie om het zwaartepunt te ver leggen van de land- naar de luchtstrijd krachten. In een eventuele nieuwe oor log zal men het meest te vrezen hebben van luchtaanvallen. Daarom moet alle aandacht worden besteed aan dat deel van de defensie. Generaal Norstad heeft te kennen ge geven, het daar slechts gedeeltelijk mee eens te zijn. De zorg voor de lucht strijdkrachten gaatten koste van de conventionele bewapening. Daar zijn ook praktische redenen voor aan te wijzen. Het onderhoud van een land leger kost voor Amerika en Engeland onnoemelijk veel geld. Er zou slechts een kleine kern moeten overblijven, die, in geval van oorlog, onmiddellijk hulp zouden krijgen! van lange afstands bommenwerpers en andere luchtwa- pens. De nieuwe opperbevelhebber van de N.A.V.O. is van mening dat het psycho logisch niet juist is, de landstrijdkrach ten door luchtstrijdkrachten te vervan gen. De wetenschap dat er lange af standsbommenwerpers klaar staan zal nooit zo'n indruk op de aanvaller ma ken als de aanwezigheid van een land leger. Bovendien.zou het bij een even tuele aanval of agressie mogelijk zijn, het conflict te localiseren, terwijl de verdediging van Europa, georganiseerd vanuit Amerika of Engeland terstond een wereldoorlog zou ontketenen. De woorden die Norstad heeft ge sproken, lijken ons redelijk en zijn be toog is gegrond. Het bevat een waar schuwing om de landstrijdkrachten niet te verwaarlozen en om niet te zeer op de verdediging uit de lucht te vertrou wen. De Westelijke landen zullen deze waarschuwing van een all-round vak man zeker wel ter harte nemen. jDe reis van Saoed Koning Saoed van Saoedi - Arabië heeft een bezoek gebracht aan de Ver enigde Staten, waar hij o.a. besprekin gen heeft gevoerd met Eisenhower en DuUes en waar hij ook een zitting van de Verenigde Naties heeft bijgewoond. Er is over dat bezoek niet zoveel be kend gemaakt en pas na verloop van tijd zal het mogelijk zijn te beoordelen of het inderdaad vruchten heeft afge worpen. Koning Saoed is in de Arabische we reld een niet te onderschatten figuur. Saoedi-Arabië en Irak zijn de landen in het Midden-Oosten die het voor het zeggen hebben, wat de olie betreft. Nu staat dat gebied voor de keuze of. het de zogenaamde „Eisenhowerleer", de nieuwe plannen voor hulp aan het Mid den-Oosten, die door het Congres reeds zijn goedgekeurd, zal aanvaarden. Het is dus zaak dat Koning Saoed voor dat plan gewonnen wordt. Hij is een be langrijke tussenschakel in de verhou ding van Amerika tot de landen van het Midden-Oosten. Naar verluidt zou president Eisen hower aan Koning Saoed wapenleve- ranties beloofd hebben, onder voorbe houd van goedkeuring door het Congres Saoedi-Arabië zou deze wapens alleen ter beschikking krijgen voor verdedi gingsdoeleinden in geval van agressie door communistische landen en zou ze niet aan een ander land mogen over- :doen. Het is echter zeer de vraag of het Congres zal instemmen met deze be lofte. In Amerilca is men niet zo royaal met het verstrekken van wapens. Er was trouwens een belangrijke groe pering in de V.S. die het bezoek van Koning Saoed helemaal niet kon waar deren. Een van de grote vakbonden heeft er zelfs tegen geprotesteerd, om dat in Saoedi-Arabië de slavernij nog steeds niet is afgeschaft. Amerika heeft zich altijd krachtig verzet tegen de sla vernij in communistische landen en het is inconsequent, dan nu eer te bewijzen aan een staatshoofd, in wiens land nog slavernij heerst! De resoluties der V.N. Vorige week zaterdag heeft de Al gemene Vergadering der V.N. twee re soluties aangenomen met betrekking tot het Israëlisch-Egyptische probleem. In de eerste resolutie wordt Israël op geworpen tot een onverwijlde terug trekking van zijn troepen uit Egyptisch grondgebied. De tweede resolutie dringt erop aan dat de politiemacht van de volkeren organisatie zal worden ingezet langs de bestandslinie. De eerste resolutie werd met bijna algemene stemmen aangeno men, de tweede met een ruime meer derheid. In beide gevallen behoorde Ne derland tot de tegenstemmers. Israël heeft terstond te kennen ge geven dat het niet van plan is, z'n troe pen terug te trekken, tenzij de V.N. be paalde garanties geven betreffende de veiligheid van Israël. Over deze eis zijn de meningen in de V.N. zeer verdeeld. Er is wel begrip voor de positie van Israël, maar naar het oordeel van de grote meerderheid heeft dit land niet het recht de besluiten van de V.N. te negeren en in plaats daarvan voorwaar den te stellen. Egypte en de communistische landen dringen er vanzelfsprekend op aan, dat de volkerenorganisatie strenge maatre gelen tegen Israël zal nemen. Foto van de gevel van het nieuwe gebouw van de Boerenleenbank te Stel- lendam. Het bestuur, leden van de raad van toezicht, b. en w. en de secretaris, architecten en mannemers hebben zich voor het gebouw opgesteld. Van links naar rechts de heren: habee, weth. Moyses, D. de Jager, W. Blok land, A. J. Struik, mej. Koese, Kassier van Oostenbrugge, voorz. A. Kreeft, B. Moyses, v. Steenwijk, burg. v. Knobelsdorff, secr. Woudstra, weth. Visser, J. Bakker ,schilder). De Coöp. Boerenleenbank „Stellendam en Omstreken" is een van de jongste op ons eiland, daar deze eerst in 1947 is opgericht. In tien jaar tijds heeft deze coöperatie zich flink weten te ontwikkelen, zó zelfs, dat men er toe kon over gaan om een nieuw bankgebouw annex woning voor de kassier te stichten. De werk- en wachtruimte voldeed niet meer aan de eis van de tijd, het was veel te bekrompen, waardoor deze nieuwbouw heus geen luxe is. Het is wel een fraai en ook een imposant gebouw [geworden, dat op de Voorstraat indruk maakt en goed uitkomt, omdat er op zij een doorbraak is gemaakt, compleet met trottoirs. Voor deze opening bestond grote belangstelling, ook 's avonds, toen de leden het gebotiw konden bezichtigen. Met het bestuur en de raad van toe zicht waren tegenwoordig burgemees ter en wethouders, een vertegenw. van de Centr. Bond te Utrecht en van de ring van Boerenleenbanken op Flak- kee, dhr. Labee van de Techn. dienst, de architecten A. v. Oostenbrugge en zijn compagnon dhr. Stuurman uit Gou da, benevens de aannemers, die het ge bouw hadden geplaatst. De voorz. van de Raad van Toezicht de heer B. Moyses opende naet een wel komstwoord en sprak zijn verheuging uit, dat na 10 jaar, vanaf de oprichting, een eigen bankgebouw kon worden in gebruik genomen. Op 14 juli 1956 werd door hem de eerste steen gelegd na 230 dagen was het gereed. Spreker hoopte dat er veel vreugde van zou mo gen worden beleefd en het tot heil van de gemeenschap zou bijdragen. De secretaris dhr. J. A. Struik le verde een keurig overzicht in dicht vorm vanaf het bestaan van de vereni ging tot op heden. 9 april 1947 vond de oprichting plaats met 32 leden en 200.000.— geblokkeerd geld. Het kleine stekje is uitgegroeid, tot 'een bank die er zijn mag. Het gedicht van de heer Struik was ook niet van humor ontbloot, want hij ■zette wethouder Visser in het zonnetje, omdat deze „wel eens een en ander had gezegd, dat een beetje anders legt!" Dit liep over de duurte van de grond. Weth. Visser leverde er later een vro lijk commentaar op. Herinneringen De voorzitter de heer A. Kreeft rele veerde ook een en ander uit de geschie denis van de Stellendamse Boerenleen bank. Het was op de dag van de ope ning precies 10 jaar, dat de eerste bij eenkomst voor de oprichting gehouden werd. De voorz. en secr. van het Ring- bestuur, de heer J. A. v. Nieuwenhuij- zen en.G. Buth, hebben toen een uit eenzetting gegeven en hun volle mede werking verleend, die ook door de Centr Bank te Utrecht werd gegeven. Op 23 april 1947 had de oprichtingsvergade ring plaats met 35 leden. Bij de oprichting werd de heer Adr. Kreeft voorz. en plaatsvervanger de heer M. Melissant. Beide heren, die door de dood zijn weggenomen, herdacht spreker met enkele woorden en schetste hoe zij hun beste krachten er aan had den gegeven. Ook herdacht hij de om gekomenen bij de ramp 1 febr. 1953. Is begonnen met 200.000.— geblok keerd geld, thans gaat 14 miljoen gul den in en uit. Spreker bracht woorden van dank aan de architecten, aan de Techn. dienst er» aan b. en w. voor hun medewerking nipt het minst de aanne mers die het werk tot tevredenheid had den afgeleverd. Soliditeit en soberheid De heer van Steenwijk van de Centr. Bank te U-trecht wenste bestuur en di rectie geluk met de nieuwe aanwinst van de jongste telg bij de Boerenleen banken. Ondanks tegenslagen, o.m. de ramp, is deze bank wel gegroeid conclu deerde spreker en mede een levend deel van het landbouw credietwezen gewor- dert Spreker ging in het kort de ont wikkeling na van de boerenleenbanken, waarvan de eerste 60 jaar geleden werd opgericht. Na 5 jaar waren er 50; in 1898 werden Centrale banken, opgericht te Utrecht en Eindhoven. Thans is een netwerk van niet minder dan 1300 boe renleenbanken in ons land. Bij de Cen trale Bank te Utrecht zijn er 730 aan gesloten. Ontelbare leden zijn aan voorschot ten en credieten geholpen zodat met voldoening op de ontwikkeling mag worden teruggezien aldus spreker. Dit alles is bereikt door het betrachten van soberheid, geen speculaties te doen, maar alleen zaken die men kan beheer sen. De soberheid betrachten is ook te Stellendam begrepen, er is een soiled gebouw geplaatst zonder luxe, waarbij hij de wens voegde dat deze Bank on der Gods zegen zou mogen bijdrageni tot ontwikkeling en ontplooiing van Stellendam en omstreken. Architect van Oostenbrugge bracht namens zijn collega felicitaties over en prees de goede samenwerking die er tijdens de bouw was geweest. Er was geen wanklank gehoord. Hij hoopte dat Gods zegen er op zou rusten. De heer M. Rooij van Dirksland com plimenteerde namens de ring van Flak- kee en herinnerde hoe de heren van Nieuwenhuijzen en Buth in 1947 een duw in de goede richting hadden gege ven. De bank te Stellendam heeft be wezen het vertrouwen te hebben: spre ker drukte de wens uit dat er een toe nemende groei mocht zijn en overhan digde een groot bloemstuk dat aan de feestelijkheid van de dag luister bijzet te. Droom van de burgemeester Burgemeester v. Knobelsdorff ver heugde zich dat dit gebouw er was ge komen; de ramp had verlammend ge werkt, er was nadien stevige aangepakt, zodat het dorp door de vele nieuwbouw een complete gedaanteverwisseling had ondergaan. Wat de investeringsbelemmeringen betrof had spreker een droom gehad, n.I. dat de Boerenleenbank met instem ming van de C.B. 100.000.zou lenen tegen een matige rente! De burgemeester meende voorts dat er perspectief in deze bank zat, en dat deze door de ontwikkeling der Delta plannen een bijzondere toekomst tege- rnoet ging. Namens het gemeentebestuur bracht hij zijn complimenten over met de wens dat God ^zijn zegen aan het werk zou verbinden. Wethouder Visser, tevens lid raad van toezicht zette op humanistische wijze enige „betichtingen" die tegen hem wa ren uitgesproken recht en] verhoogde de vrolijkheid door enige ervaringen met het bestuur weer te geven. Aan het slot dankte de voorz. de heer Kreeft de aanwezigen voor hun belang stelling en voor de ontvangen bloem stukken ook van de gemeente en de Centr. Bank te Utrecht. Bezichtiging Het gebouw werd daarna bezichtigd, het is een zeer royaal pand met een fraai entree, een ruim kantoor, en wachtgelegenheid, een grote kluis en boven' een zaaltje waar vergaderingen kunnen worden gehouden. Bovendien is in het pand de riante woning van de kassier aangebracht. De boutoers Architect was zoals gezegd de heer A. van Oostenbrugge, te Stellendam; hoofdaannemers de metselaars Gebrs. Sager; timmerman L. v. Koppen; smid- elektriciteit Gebrs. de Goede en schilder Jan Bakker. Kassier van de Bank is de heer J. M. van Oostenbrugge.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1957 | | pagina 1