Mr. Biesheuvel sprak te Sominels- diik over Je E uromar kt arzegels: gratis gy DESFAR Ernstige plannen van IJ oedenkingen tegen ae de Belgische minister Spaak B Plaatselijk Nieuws Wel voor integratie^ maar langs ae weg van geleiaelijklieia ezwaren Discussie in dit jubileumjaar (1957) meer 7 miljoen gulden voor de Sparklanten Verhoging waterleiding- tarieven gewettigd? Nationale Reserve Hazelnootbonbons Dinsdag 5 februari 1957. „EILANDEN-NIEUWS" Bladz. 3 Voor de Holl. My. van Ijandbouw in samenwerldng met de CBTB (On de LTB heeft de alg. sekr. van het Landbouwschap vrijdag 1 febr. een lezing gehouden over de plannen voor een gemeenschappelijke markt in W.-Europa. (De West- Eropese Douane-TJnie). Dal dit onderwerp van groot belang is voor het gehele economische leveïi In ons land is ook door de Flakkese boeren begrepen, want de zaal in Hotel Spee was stamp vol om naar de uiteenzettingen van deze goed ingewijde spreker te luisteren en. te vernemen welke gevaren onze land bouwers boven het hoofd hangen. De consequenties die aan het verdrag van mi nister Spaak verbonden zijn werden glashelder uiteengezet; het totstandkomen van een gemeenschappelijke markt voor West-Europa werd toegejuicht „maar tegen de voorgestelde vorm waren ernstige bedenkingen. De Nederlandse belan gen zouden er ernstig door worden geschaad. Uit de discussie die op het vlotte, soms felle betoog volgde, Week wel, dat de landbouwers het unaniem eens wa ren om de plannen van een Euromarkt in de huidige vorm, verwerpelijk te achten. Na een welkomstwoord van de wnd. voorzitter de heer C. Warnaer, leidde deze de spreker met een enkel woord tot zijn onderwerp in. Mr. Biesheuvel begon met te zeggen dat zijn onderwerp ook genoemd zou kunnen worden „een gesprek over de Euromarkt" of over het „Belgische Spakistan". In Utrecht wprdt over het zelfde probleem gesproken op hetzelfde uur voor 7000 boeren, het is ook een be langrijk en ingrijpend onderwerp. Spr. had het gevoel dat de eindbeslis sing maandag gevallen was in deze kwestie. We willen echter nu wel eens weten waar we aan toe zijn! riep de spreker uit! Deze zaak zullen we op langere ter- mifn mee te maken krijgen waaruit blij ken zal, dat dit zeer diep ingrijpt. Spr. verdeelde zijn niet gemakkelijk onderwerp in 3 punten. Het grote verband. Hij bezag het eerst in het grote we- reldverband, dan in het kleinere Europa en tenslotte in een nog kleiner verband, het kleine Europa. De twee grootmachten Europa en Rus land staan lijnrecht t.o. elkaar; als der de voegde hij daaraan toe het opkomend Aziatisch-Afrika. Dit laatste realiseert men het beste als men de bevolkingsaantallen nagaat; China alleen al met 600 miljoen men sen! Volgens een Engelse lezing zijn in 1951-'53 in communistisch China 2 mil joen mensen ter dood gebracht, omdat ze zich met het regiem niet verenigden! De Amerikanen beweren zelfs dat het er 18 miljoen zijn! I^aat het twee mil joen zijn, dan is het toch al verschrikke- lifk! Overziende de hele ontwikkeling in Azië kan men er van huiveren! Deze Aziatische landen gaan met sprongen vooruit, die volken spelen straks volop mee in het wereldgebeuren, zodat dit wel in goede banen dient geleid. Niemand zal kunnen zeggen hoe het loopt; nodig is wel een internationale rechtsgemeenschap. De gedachte van de Vereen. Naties hierin dient te worden gesteund; Wat op politiekterrein plaats heeft, gebeurt ook op economisch gebied. Men probeert verbetering te krijgen door Alg. overeenkomsten voor tarieven en handel; bij elkaar zijn er al 1000 verga deringen over geweest. Men heeft de ta rieven gebonden voor 60.000 artikelen op internationaal fatsoen. Op het com mercieel terrein is dit ook zeer nodig. Europa en het Marshall-plan In kleiner verband gezien hebben de landen in Europa een grote rol gespeeld; na de oorlog is geprobeerd met elkaar de positie te herwinnen, die men in feite verloren was. Toen West-Europa na de oorlog zieltogend neerlag, is het Mars hall-plan gekomen; Amerika was bereid te helpen er werd van gezegd dat het eigenbelang was maar spr. was over tuigd dat Amerika er het idiële mee voor had. Natuurlijk is bekeken of het betreffende land het waard was. Feit is dat deze staat de economie heeft over eind geholpen. Nederland b.v. heeft fond perdu miljoenen dollars aan hulp gekregen. Behalve hulp in Europa is ook hulp geboden aan de onontwikkelde lan den. Die Marshallhulp gaf de stoot tot Eu ropese samenwerking op finantieel en ook op militair gebied. Vast staat dat deze vormen van samenwerking hebben bijgedragen tot een algemeen welvaarts peil. Ite eerste stap Komende op een nog kleiner peil, de zes landen in Europa, (W.-Duitsland, Italië, Nederland, Frankrijk België en Engeland), deze 6 landen verbonden zich tot de kolen- en staalgemeenschap de eerste stap tot integratie. Er zijn ook plannen geweest oiji dit ook op gebied van de landbouw te doen; men is het er niet over eens geworden. Spr. had meerdere conferenties ook in het bui tenland meegemaakt; er zijn alleen een stel fraaie rapporten van overgebleven, wat hij overigens niet vreemd vond. Er staan ook zoveel belangen t.o. elkaar. Amerika heeft 48 staten, waar een vrij verkeer plaats heeft en waaruit grote welvaart is gegroeid. Wil men dat in Europa doen, is dit niet zo opeens voor elkaar. Om deze zaak een nieuwe stoot te geven is men in 1955 op Cicilië bijeen gekomen. Een commissie werd gevormd onder leiding van minister Spaak, 3ie een man van betekenis kan worden genoemd. In april 1956 is zijn rapport op tafel gekomen. Hij adviseer de te beginnen met een douaneunie, daardoor moest men komen tot een eco nomische unie en zo tot een integrerend geheel. Het rapport is door de regeringen van de 6 landen in principe aanvaard. Er staat in, dat het in een periode van 12 of 15 jaar moest worden opgebouwd, verdeeld in i fasen van plm. 4 jaar. De georganiseerde landbouw in Ne derland heeft hier, groot belang bij. Er is een deskundige commissie benoemd, die het bestudeerd heeft en er alle lof voor had. Op basis van het rapport Spaak wordt een ontwerp-verdrag in elkaar gezet. Daar is men nu aan bezig. Wij wisten dus iets af van de eerste lezing, die be langrijk afwijkt van het eerste rapport Spaak. Aan liet eerste hadden wij ons kunnen houden, in de vorm zoals het nu is, moeten wij het verwerpen. Waarom niet eerder openbaarheid? Mr. Biesheuvel gaf dan een uitenzet- ting hoe het plan zich bij ons volk heeft aangediend. Het was met teveel beslotenheid be handeld. In Frankrijk discussieerde men er al over in het openbaar, ter wijl het Nederlandse parlement het in de binnenkamer afdeed. Men liet ons volle inslapen, de jpers wijdde er ook geen aandacht aan, terwijl er toch zulke grote belangen mee op het spel staan. Eerst toen, Franltrijk open baar Iswami, trad men er in Nederland mee voor het voetlicht. Na de publikatie in oktober, werd het Landbouwschap gevraagd om in Den Haag te komen praten vertelde spr., waarbij men royaal werd ingeschakeld Hij bracht daar hulde voor aan minis ter Mansholt. Bij de begroting van buitenlani^se za ken is aan Kamerleden gevraagd op dit punt de aandacht te vestigen, wat ook is gebeurd. De minister zou er op terug komen... Met enige moeite is begrip ge kregen, dat de Nederlandse bedrijf schappen niet mee konden werken aan dit verdrag. De georganiseerde landbouw heeft al tijd beweerd, dat ze voelt voor integra tie. De Nederlandse landbouw heeft im mers geen moeite omdat ze duur, maar omdat ze goedkoop produceert! We ho pen nog goedkoper te produceren riep spr. uit, er is een redelijke kans voor Nederland om in een behoorlijke douane unie mee te spelen. Maar dan op een zakelijke basis, ook al,moeten we risi co's nemen. Spr. zag ook niet in waar om we zo'n plotselinge haast moesten hebben, waarom een klein land als het onze weer voorop moest lopen. Daardoor worden onherstelbare fouten gemaakt. De bezwaren die het Landbouw schap betreffen, ten eerste de sociale harmonisatie; 2. een gemeenschappe lijk gezagsorgaan; 3. preferentie van aan- en verkopen en 4 liet (gemeen schappelijk buitentariel. Betreffende de sociale harmonisatie zei mr. Biesheuvel, dat Frankrijk en Duits land er vóór zijn. Frankrijk heeft een 40 urige arbeidsweek, 3 weken betaalde va kantie en betaling van man en vrouw (in de industrie) gelijk. Dat zou dus bij ons ook moeten komen! En opeens! Waarom niet mondjes maat, geleidelijk? De sociale voorwaarden in Nederland zijn prima. Door dit opeens in te voe ren, zouden de arbeidskosten minstens 10% stijgen; gelijkstelling van man en vrouw zou 35% betekenen, enz. Met klem is betoogd als het moet, goed dan, maar dan langs de weg van geleidelijk heid. Protectionisme Het tweede is het ontbreken van een gemeenschappelijk landbouwbeleid. Men zegt in de andere landen, die Nederlan ders produceren, goedkoop, als de pro- dukten op de markt komen wordt de handel bedorven. Waarom? vroeg spr. Met Duitsland en België is een overeen komst gemaakt en wat komt er van te recht. Als voorbeeld nam spreker het sluiten van de Belgische grens voor to maten uit Nederland. Wat ze hier doen is in versterkte ma te zich protectionistisch opstellen! In de derde plaats is ernstig bezwaar tegen de van Franse zijde gestelde pre ferentie van verkoop en aankoop. Onze boeren krijgen 26.en de Fransen 40.per 100 kg voor tarwe. De Fransen zeggen koopt het bij ons en niet in Amerika. Spr. hoopte dat de Ne derlandse regering daar nooit in zou stappen,. Deze preferenties blijven we met klem tegen staan. Onze tuinbouw heeft b.v. heel goede primeurs; dan zou den die eerst binnen de gemeenschap moeten afgezet, eer aan andere landen die het goed kunnen betalen, wordt ge leverd. Alg het verdrag wordt afgesloten moet het een redelijk verdrag worden besloot mr. Biesheuvel. Anders dient het te worden afgewezen. Heeft het Neder landse parlement reeds getekend, is het ondenkbaar dat men daarop terugkomt. Wanneer het echter niet redelijk is hoopte hij dat het ondenkbare werkelijk heid zou worden en de volksvertegen woordiging er zich tegen zou stellen. (Daverend applaus). In de discussie prees de heer Noorder meer van Achthuizen het, dat de Nederl. landbouw over bekwame mensen be schikte om hun belangen te verdedigien Bij deze kwestie was het Moerdijkka naal maar een kind. Het adres van de 8 vooraanstaande Ned. had hij gezien; het speet hem dat het er geen 800 waren. Hij meende dat doorgang van het ver drag Spaak de kosten geweldig zou op jagen, waarvoor de ondernemers zouden boeten. Dhr. Vogelaar te Stad zag het zo, dat een klein land moest vechten tegen 3 grote naties. Hij vroeg wanneer Neder land zich niet zou neerleggen bq het plan, wat de consequenties zouden zijn voor het geheel en Nederland in zijn apartheid. Mr. Biesheuvel was het eens dat het belangrijker was dan het Moerdijkka naal. Het wordt zorgen er op tijd bü te zijn. We hebben tegenwoordig 'n staats secretaris voor buitenlandse zaken; aan deze meneer heeft het Landbouwschap een brief geschreven wat we eigenlijk willen. Nederland is over het algemeen te solide; als we een belofte doen, ko men we die ook na. Daarom was spr. bang van dergelijke verdragen. Als een fusie wordt aangegaan dient met de partners een goede afspraak te worden gemaakt. Hij bracht minister Luns c.s. lof voor het verzet dat ze in Brussel ge boden hebben. Ongetwijfeld heeft minis ter Spaak een brede blik, zei spr. zijn denken ligt echter te veel internationaal. De belangen van de kleine landen wor den door hem genegeerd, „U had die Nederlanders die voor hun belangen op komen beter kunnen prijzen dan af te kraken" schreef een Belgisch blad aan het adres van minister Spaak. Met deze landbouwzaak moeten we midden in het Nederlandse volk komen. Daar heeft de industrie ook groot be lang bij. Met argumenten, belangen, ver dedigen, volhouden komen wij er vast! was spr.'s overtuiging. In Nederland hebben we onze zaken redelijk voor elkaar betoogde spr. Moe ten er andere sociale voorzieningen ko men, dan dient dit eerst nuchter bekeken te worden. Maar er niet zo maar in trappen! Tot de heer Vogelaar zei spr., dat Ne derland als klein land t.o. de grotere in een moeilijke positie stond. Frankrijk heeft hogere prijzen, inderdaad, maar men is beter met een soiled geheel. De Franse boeren zeggen we heb- iben bergen maar wij hebben eilan den en een waterhuishouding! riep spreker uit. Hij zou de Franse boeren Flakke© wel eens vi^eu laten zien! Wat de landbmiw betreft, is er maar één Nederland. Laten we eerst eens proberen met de Benelux op gang te komen: we willen wel, maar niet tot iedere prijs! En de consequenties! Misschien keldert het hele verdrag, als Nederland niet mee doet! Spr. hoopte het. De heer Keizer te Melissant kwam op de produktiekosten in de landbouw. De meningen zijn hierover verdeeld; steeds verneemt hij dat de kostprijs lager ligt dan in andere landen, terwijl op verga deringen gepropageerd wordt dat de kostprijs nog meer omlaag moet. De heer de Leeuw Oude Tonge was het eens dat in Nederland het goed koopst geproduceerd wordt. En toch zegt de minister dat er rationeler ge werkt moet worden om integratie tot stand te brengen. De heer Breeman, Oolgensplaat infor meerde hoe het zat met Denemarken als gevaarlijke concurrent vooral 'n de zui vel en de heer Nieuwenhuyzen jr. stel de een vraag als Nederland alleen niet meedeed, hoe het dan zou gaan. Groei naar grotere eenheden. Op het laatste antwoordde mr. Bies heuvel, dat Nederland al ver gegaan is met zijn bindingen, 't Was alleen jam mer, dat minister Spaak t.o.v. de Bene lux, met zijn gedachten al veel verder is. Ongetwijfeld groeit het naar grotere eenheden, maar het moet op reële plan nen en niet op avonturen betoogde spr., dievoorts hoopte dat België het zelfde standpunt in zou nemen als Nederland. Wat de consequenties zijn? We moe ten altijd Nederlander blijven en voor eigen zaak staan. T.o.v. van de interes sante vraag van de heer Keizer, gaf spr. een uiteenzetting over de uitgangs punten van de kostprijs; de sleutelpro- dukten zijn gegarandeerd, we vragen hetzelfde voor de basisprodukten. Dertig procent is gegarandeerd; kostprijsbere- kenen is een moeilijke zaak, maar we doen het toch maar! De landbouw dient apart behandeld, omdat het een aparte positie heeft. De producentenprijs in de landbouw ligt lager dan in andere lan den; spr. somde de verschillen op. De wereldmarkt is een overschottenmarkt; daarom subsidieert men. En dat, terwijl op de wereld een enorm voedseltekort is! Ons sociaal peil wordt duurder, we trekken naar Frankrijk toe. Wat Dene marken betreft, deze zal de condens- markt wel voorzien. Tiendaagse veldtocht? De heer Visser Stellendam beweerde dat men de landbouw aan het versjache ren is. Onze volksvertegenwoordiging moest de landbouwzaken met meer kracht naar voren brengen. Hij stelde de landbouw t.o. de industrie, die het wel gaat. Over ons parlement was spr. overi gens niet erg optimistisch gestemd er is een goede veerverbinding toege zegd en we zitten met een klein bootje! riep spr. uit. Als protest tegen de 're gering van de landbouw wilde hij, dat alle boeren enkel maar knolrapen moes ten verbouwen! Mogelijk dat er dan be tere prijzen voor de andere produkten kwamen! Voorts betoogde hij dat tegen het ver drag moest worden gevochten, als Bel gië niet wil, herhalen we nog maar eens de tiendaagse veldtocht! (grote vrolijk heid) Mr. Biesheuvel antwoordde dat men in het parlement de landbouw verdedigt naar beste weten. Hij wilde geen aparte boerenpartij. Wat de industrie betreft, als het die goed gaat is ook ons belang meende spr. Goede bedrijfsbelangen moeten worden voorgestaan, omdat die het.nationaal inkomen bevorderen. Wat het veer betrof, vond hij Flakkee niet ongelukkig. In de geisoleerdheid komt een energiek werken voor de dag, ook levensernst, die anderen benijden. Op een laatste vraag, die wel buiten het onderwerp lag en de suikerprijs be trof, antwoordde spr., dat de binnen landse suiker 53.en de import 67.deed. Een mooi artikel om mee de markt op te gaan! Spr. prees minis ter Mansholt als was hij niet diens partijgenoot voor de voortreffelijke wijze waarop hij de Nederlandse land bouw dient. De voorzitter de heer C. Warnaer sloot de bijeenkomst met een hartelijk dankwoord aan de spreker en de vele aanwezigen voor hun intense belang stelling. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Geachte redaktie. Sinds enige tijd worden de aangeslo tenen op de leidingen der gemeentelijke- streek- of provinciale nutsbedrijven op geschrikt door op allerlei wijze aange kondigde mededelingen in de pers over verhoging van de tarieven. Ook de N.V. Emgo maalcte per adver tentie bekend dat de tarieven met in gang van 1 november 1956 verhoogd zouden worden. Blijkbaar om de verhoging te tempe ren verscheen sindsdien de mededeling van de Minister van Economische Zaken dat verhoging van tarieven, ingevoerd na 31 oktober 1956 aan zijn goedkeuring onderhevig waren. Zonder dat iets werd medegedeeld werd echter dezer dagen het verhoogde tarief vanaf 1 november aan de verbrui kers in rekening gebracht, waarop zij niet hadden gerekend. In verband met bovenstaand lijkt mij de vraag gewettigd, is de verhoging van tarieven door Minister Ztjlstra goedge keurd, en zo ja, welke motieven hadden Directie en Raad van Commissarissen Emgo om deze verhoogde en goedge keurde tarieven in rekening te brengen bij de verbruikers, zonder daarvan te voren mededeling te doen. Met dank voor de plaatsing. J. v. d. Slik Geachte redactie. Beleefd verzoek ik U nogmaals om plaatsruimte in uw blad betreffende bo venstaande Eerst wil ik de heren commentators een pluim op hun hoed steken voor de naasten- en vaderlandsliefde waarvan zij met hun ingezonden stukken blijk gaven. Het is te hopen dat zij, en alle Neder landers met hen, (mijn persoon niet uit gesloten) dit ook in praktijk brengen. Ten tweede, heren, gecomplimenteerd met dè buitengewoon goede stuurmans kunst, waarover XJ blijkt te beschikken. U bent ware meesters in het omzeilen van klippen, i.e. het kardinale pimt. Ik heb geschreven: „Niet gaarne zou ik het bestaansrecht van de Nat. Reser ve willen betwisten". Dit is voor een goed lezer voldoende om te concluderen, dat ik volkomen akkoord ga met de doelstelUng van de Nat. Res. Het schijnt echter, dat de heren dit niet willen of kunnen begrijpen, gezien hun uitwijding over alles wat met de Nat. Reserve verband houdt. Als dit is gedaan met het doel het pu bliek en mij op een zijpad te leiden, om zodoende de aandacht van het kardinale punt af te wenden, bent U hierin heel slecht geslaagd. Waar het op aan komt is, dat men door een misleidend schrijven (met als hoofd Koninklijke Landmacht, vermel ding registratie-nummer, ondertekening officier K.L., enz.) werd opgeroepene te verschijnen, en zo a.h.w. gedwongen de propaganda-avond bij te wonen. Heren, is dit democratie, ja of neen? Ik besluit met de heren de volgende vragen voor te leggen: Welke wetsartikelen geven de Nat. Reserve het recht: Ie. Aan mannelijke personen, geboren in '37, '38 en '39 (waarvan enkelen door de Minister van Oorlog zijn opgeroepen over enkele weken hun eerste oefening in werkelijke dienst te vervullen) mede te delen, dat zij voorlopig of voorgoed zijn vrijgesteld van opkomst voor eerste oefening. MIDDELHARNIS Gevonden voorwerpen. Benzine-dop van bromfiets; een kaartspel en een ballpoint; loopboekje van verzekering; gebreide dameshandschoen, kleur don kerblauw; stalen duimstok (1 meter) bruin lederen kinderportemonnaie, in houd 4.70. Pleegkinderwet. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat ingevolge artikel 5 van de pleeg kinderenwet het hoofd van een gezin of inrichting, waarin een pleegkind wordt verzorgd of opgevoed, verplicht is van de opneming van het kind schrif telijk kennis te geven aan burgemeester en wethouders. Ook van het vertrek of van het over lijden van een pleegkind moet aan b en w schriftelijk kennis worden gegeven. Onder pleegkind wordt in het algemeen verstaan een minderjarige beneden de leeftijd van achttien jaar, die bij ande ren dan zijn ouders, voogd of bloed- en aanverwanten tot en met de derde graad wordt verzorgd en opgevoed. De bovengenoemde kennisgevingen mogen uitsluitend geschieden op formulieren welke ter gemeente-secretarie verkrijg baar zijn. Overtreding van genoemd ar tikel 5 wordt gestraft met geldboete van ten hoogste duizend gulden. Vergadering zondagsschool. De zon dagsschoolvereniging „Timotheus" zal vrijdag 8 febr. om 7.30 uur haar jaar vergadering houden in de consistorie der Geref. Gemeente. Na de jaarverslagen zal een inleiding worden gehouden door de heer J. G. E. Groen, over de verschil lende secten en hun leer. MELISSANT Kerknieuws. 'Ds. W. v. Herpen, Ned. Herv. predt. alhier, heeft een aanbod ontvangen van een kerkelijke instantie om in Zwitserland te gaan studeren, wat zijnerzijds op geen kosten zou komen. Hij heeft het niet aangenomen omdat hij, waar er op Flakkee in de Ned. Herv. kerken zoveel vakatures zijn, het niet verantwoord achtte zijn standplaats te verlaten. Ds. F. Bouw 35 jaar predikant. Ds. P. Bouw mag donderdag 7 februari a.s. de dag herdenken, waarop hij voor 25 jaar het predikambt aanvaardde te Me lissant. Deze gemeente diende hij tot 1936, daarna die van Bentschop 1936-1939; Haaften 1939-1944, Woudenberg 1944- 1949 en sinds 6 november 1949 verricht hij zijn ambtelijke arbeid te Ridderkerk (SUkkerveer). OUDDORP Uitslagen Schaalq)artijen van woens dag 30 januari j.l. SandifortVerhage O1; Meijer^Hoef man 10; V. GeelenHof 10; Nelisse Sandifort 10. Een goede start van Nelisse. 2e. Buitengewoon dienstplichtigen op te roepen ter bijwoning van hun propa- ganda-avonden. 3e. Waar is wettelijk geregeld, dat de lichtingen '42 t.m. '44 een mobilisatie bestemming hebben of zullen ontvangen. 4e. Waar is wettelijk geregeld, dat de Nat. Res. is belast met het ter kennis brengen van mobilisatie-bestemmingen? 5e. Is deze methode aan de Minister van Oorlog bekend, en zo ja, heeft deze zijn instemming? Laat iemand zich verleiden in dit blad commentaar te leveren, dan hoop ik, dat hij eerst bovenstaande vragen af doende beantwoordt. Mijnerzijds is de discussie via dit blad gesloten. Wenst U verder te gaan, neem de telefoon, we maken een afspraak en gaan mondeling verder. Met dank voor de plaatsing verblijft Hoogachtend, „Cosy Corner" J. A. Struik Melissant Bovendien deze week (7-14 febr.) met toch 10% korting in Sparzegels Pakje vanille frOUvan 52 voor 47 et, 9 zegeis Luxe pudding, 2 pakjesvan 60 voor 54 et, 11 zegels Abril(OZen jam, (1 e srt) p.p. van 94 voor 87 et, 17 zegels Drop, zout of dubbel zout, 3 rolvan 30 voor 25 et, 5 zegels Lucifers, 2 pakkenvan 50 voor 45 et, 9 zegels Haring in torn. saus, p.bl. van 84 voor 78 et, 16 zegels LunchWOrst, bl. 340 gr. van 126 voor 112 et, 22 zegels KOPEN BIJ DE SPAR IS SPAREN BIJ DE KOOP Bijl pakje THEE (Spar) met 10% korting 150 gram van 50 voor 25 et en 10% korting

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1957 | | pagina 3