Massale Anti-Revol. bijeenkomst te SomnielsaiJK Toekomst en redding aer maatscnappij Prof. Mr. Dr. I. A. Diepenhorst sprak over. Centrale Veiling Middelharnis 29e Jaargang Dinsdag 5 februari 1957 No. 2570 Chr. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond De keerzijde De staat de broodheer van vele burgers Krankzinnige wereld Niet wanhopen Discussie Antwoord Duistere machten Kamer van Koophandel te Dordrecht dringt aan op spoedige afbouw veerboot Plaatselijk Nieuws Nieuwe kantonrechter benoemd GOEDEREEDE PEINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Redactie en Advertenties uitsluitend Telefoon K 1870—2629 Na 6 uur 's avonds Telefoon K 1870—2017 Giro 167930 ABONNEMENTSPRIJS 1.90 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Zaterdagmiddag werd in Hotel Spee de jaarvergadering van de hulpcentrale van Anti Revel. Kiesverenigingen gehouden waar men prof. mr. dr. I. A. Die penhorst, Lid van de Eerste Kamer der Staten Generaal, hoogleraar aan de Vrije Universiteit in strafrecht, had uitgenodigd een spreekbeurt te vervullen. Dit is zeer goed gezien geweest, want er was een zeldzaam grote opkomst, om Prof. Diepenhorst, bekend door zijn wekelijks commentaar voor de radio op het staatkundig gebeuren in ons land, persoonlijk te horen. Het was een zeer in drukwekkende rede, die we in drie fazen kunnen indelen. De spreker stelde eerst dat er in Nederland over het algemeen een gezond maatschappelijk; leven is maar anderzijds het chaotische en anti- christelijke dat zich openbaart en de wereld dreigt te doen ondergaan. Als door een kaleidoscoop liet de geleerde spreker een veelheid van tegenstellingen aan het oog voorbij trekken, waarbij hij uiteindelijk tot de conclusie kwam, dat de Christen paraat diende te zijn en in het harnas te staan tegen de anti-christelijke geest en niet in een wanhoops- stemming behoefde te leven, omdat Christus de triumphator is, die de we reld overwonnen heeft en met de Zijnen zal zijn tot aan het eind der eeuwen. De bijeenkomst werd geopend met het zingen van Psalm 25 2, waarna de voorzitter de heer J. J. C. la Fleur Ps. 146 las en voorging 'in gebed. Deze uitte zgn vreugde over de grote opkomst, die men tegenwoordig op politieke vergade ringen niet gewoon is. In zijn welkomst woord betrok hij inzonderheid prof. Die penhorst, die de moeilijke reis naar Plalckee er voor over had gehad om deze spreekbeurt te vervullen. Prof. Diepenhorst begon met te zeg gen, als men over mens en maatschap pij nadenkt, dat men tot een bevredi gend geheel kom,t. De mens is geen af gesloten geheel, hij heeft positie geko zen, al ware hij neutraal. Er zijn on- maatschappelijken, die een diep sombere toon aanslaan; ze zijn als steeds klagen de zakenlieden, ze worden gewantrouwd. In Nederland bezitten we een behoor lijk gezinsleven, huiselijke gezelligheid staat hoog aangeschreven. We kennen wel huwelijksnood en echtscheidingen, maar daar tegenover staan de vele ge- zinnen waar men elkander gevonden heeft en vast houd. Het Nederl. volk is niet ten prooi aan onherstelbare twee spalt; onze nationale eenheid kan moei lijk worden gebroken. De in Nederland aangetroffen partijverhoudingen en ons staatsbestuur, zouden we niet willen in ruilen met andere landen. Over de vor ming van onze rechtstaat is ook 9 S, 10 eeuwen gedaan. In die eeuwen konden wij ons vrij houden van corruptie in Amerika is de omkoperij nog vrij hoog. Wij worden (aldus ging spr. verder met zijn opsommingen, waarvan we slechts de voornaamste noemen) wij worden behoorlijk geregeerd; we hebben goede wegen, autobanen, industrialisatie enz. onze handel en nijverheid flo reert. Uitwassen zijn afgesneden, de loonslavernij nam een einde. De kinder arbeid is verboden; het Nederl. sociale leven wordt niet door klassenstrijd be stempeld. Hoe gaarne sommigen het verleden verheerlijken we zouden niet gaarne die tijd terug hebben. Aan de verheffing van ons volk is ge werkt. Niemand verhongerd; we behoe ven er niet 15 16 uur per dag voor in touw te zijn. We kunnen ons nauwelijks indenken, dat 15 16 miljoen mensen op de wereld honger lijden! In Nederland bemoeien we ons met zuigehngen en kleuters; we hebben prima onderwijs insteUingen; jaarlijks komen duizenden afgestudeerden van de hogescholen, die overal heen uitzwermen. Het kunstzinnige is niet beperkt tot b.v. de musea in de grote steden; ook op het platteland wordt door radio of televisie artistiek genot gesmaakt. Tenslotte de kerk of juister de kerken, die gezamenlijk de geest van het evangelie bewaren. Samenvattend kon prof. Diepenhorst er van zeggen, dat de Nederlandse Maatschappij een gezond leven vertoont. Men kan ook anders over Nederland oordelen, aldus prof. Diepenhorst. Wat vormt het gemeenschappelijk dragend element? Het vaderland is er niet voor de enkele provincialen of verscheiden heid van politici: Noch de gezinsnood, noch het jeugd- vraagstuk, noch de woningnood zijn wij de baas. Die verantwoording is vaak zoek, onze begrotingen zijn doolhoven. Waar is de ondergeschikte die zijn meer dere de waarheid durft zeggen? Niemand kan verdedigen, dat de toe nemende industrialisatie enkel heil zal brengen. We hebben ons er bij neerge legd dat het vlieg- en wegverkeer zóveel doden vraagt, er is toenemende gejaagd heid toenemende stadsuitbreidingen, denk aan Pemis. De zakenmoraal is op sommig gebied een gruwel; er wordt geprocedeerd op lange adem, om niet-kapitaalkrachtigen er onder te krijgen. In één jaar bouwen we een gehele Wijk op, maar de protestanten vergeten grond voor kerken en Ohr. scholen te reserveren! Er kan geen wijkgebouw af. Eu nog verwonderen we ons, dat de mas sa aan onze greep ontglipt. De jongens en meisjes, die aan de lo pende band of op kamtoor werken, wor den opgevangen in het stadion. Deze toekomstige gezinshoofden krijgen van de ouders niets mee. Stakingen zijn wel zeldzaam, maar wat leert de fabriek de mens? Spr. noemde verder de broodwinning der ongeschoolden, die vaak zenuwslo pend is; hoe in het verleden ernstige bezwaren waren tegen een tijdschema van 8 uur en 2 minuten! en hoe één ver koopavond in de week door winkelbe dienden werd opgeblazen. Elders zijn deze moeilijkheden ook; in Londen werd een benzine-slikster uit een circus in een bepaalde vakgroep onder gebracht om benzine te kunnen krijgen en de ver huizers en de vakgroep emballage! T.o.v. de overheidsbemoeiingen is wel eens de vraag gesteld, wat moet het worden, als de staat de broodheer is van vele burgers? Vele intelectuelen betwijfelen het nut van kennis; 40% komt niet aan een examen toe, omdat kennen en weten uit werktuigelijk ingestampte stof bestaat. Los van de atoomkracht gezien, dreigt de industrie één robot, een machine van de mens te maken. Wat zal het straks worden als de atoomkracht in de indus- rieën wordt toegepast? De splijting van de kern-energie stelt de mens voor an dere problemen. In een onderdeel van een minuut worden met 1 atoombom 40 60.000 mensen gedood. Een Zweedse admiraal heeft berekend dat de water stof en kobaltbommen 2 tot 3000 maal grotere uitwerking hebben dan de in Ja pan neergeworpen atoombommen. Do mens heeft het vermogen hele wereld delen te vernietigen. Met het godsdienstig en kunstzinnig leven is het ook niet gunstig gesteld. On beheerstheid, gebi'ek aan artistiek ver mogen zijn troef. Er zijn mensen die in de gemeenschap vluchten, omdat zij geen persoonlijkheid durven aanvaarden. Spr. nam verder de pers onder de loupe, de radio, de film, de televisie. De kijktijd naar de televisie van 4060 ja rigen in Amerika is volgens en statis tiek 55 uur per week of bijna 8 uur per dag. Prof. Diepenhorst liet zijn' blik over heel Europa gaan en sprak over het gokken in Engeland, (één op de vijf arbeiders zet in op de pools)in Frankrijk komt men niet tot een staatk. eenheid, de Benelux vertoont een rom melende samenwerking; in Straatsburg spreekt men prachtig over Europeese samenleving maar men weet niet wat Europa bijeen houdt. Geen natie wil achteruit, de strijd is van allen tegen allen! Samenwerking is er alleen als het tegen Rusland gaat, gezamenlijke bezinning op ideële ver heffing laat men na. De wereld gaat uit een in West en Oost. Wie zal het voor het Westen opnemen? Spr. gaf een beeld van de opkomst van de Aziatische landen, die tegen het Westen gekeerd zijn. Na al deze decadente tekenen van onze tijd te hebben opgesomd kon spr. toch niet met een: mené, mené, tékel, upharsin (gewogen en te licht bevonden) eindigen. Zij die dit doen, zijn niet tot de helft van de kwestie doorgedrongen al dus spreker. Het is onmogelijk lijdelijk verzet te plegen tegen de moderne vin dingen, die zich in onze tijd voordoen we profiteren er allen van dit zou beperktheid van gezicht zijn. Mijding brengt de oplossing niet. Wij staan allen ieder in zijn beroep, midden in het maatschappelijk leven. Al hangt het niet hoofdelijk van ons af hoe de maat schappij zal zijn, toch wordt door ons gezamenlijk uitgemaakt, hoe de sociale verhoudingen zullen zijn, of in veel kringen de zaken nog aan de dienst van de levende God worden getoetst. Het is verleidelijk het gemak te stellen boven het ideaal: om b.v. de woningnood de woningnood en de ontkerstening de ont kerstening te laten. Alleen willen genieten in dit leven en zich verder niet in te spaimen, spruit voort uit zelfzucht en ongeloof. De vooruitzichten zijn niet schitterend; het wereldwerk is zwart en dreigend. A^les rust zich toe ten oorlog; tot hoe lang zullen wij onze gezinnen kunnen vormen en kunnen leven zoals nu Tal van dergelijke vragen somde spr. op. Wie vertrouwt op de waarheid t.o. de kracht van de leugen? Wie zal aj die vragen oplossen? Spr. had er maar één woord voor: Blind In de toekomst, ziende op het gebod. De slotsom Is niet om te zeg gen, we zijn tot het einde genaderd. Niemand weet van die ure. Door wan kelmoedigheid en moedeloosheid moe ten wy niet voortijdig onze taak op aarde verzaken. Wij zullen het niet voor elkaar krijgen. Hot behoeft ook niet. Een Ander is het Die redt. Wy noemen ons Christenen, naar de van de Vader gezondene. Wy geloven dat er eenmaal komen zal een onwankel bare Maatschappij: een eeuwig konin krijk. De Bijbel doet dit hele leven aan ons voorbijtrekken. De poorten der hel zul len de Kerk nooit overweldigen. Alles is vergankelijk: onze chr. organi saties, liefdadigheidsinstellingen, kathe dralen, maatschappelijke instellingen. God wil hier op aarde gediend worden die opdracht hebben wij te volgen. Wij worden graag zalig, maar dan hier met een appeltje voor de dorst. Wij die nen echter onze taak in de maatschappij in onze samenleving en organisaties zo te doen, dat deze naar een betere toe komst wordt overgeleid. Het antwoord is simpel: „voor Gods Aangezicht wan delen al onze dagen". Het geheim van alle zegen berust in het zich voegen naar het gebod. Spr. besloot met het mooie gedicht van de reformatorische dichter Paul Gerhard in zijn „Morgenleven" en ein digde met de wens dat de A.R.P. dit woord indachtig zou blijven en tot zegen van ons volk en redding der maatschap pij zou mogen groeien en bloeien. In de discussie werden vragen gesteld o.m. door de heer Bom Ooltgensplaat over de benoeming van een R.K. burge meester in Den Haag. De heer Vrolijk te MiddeUiarnis hoe in ons Prot. Chr. Volksdeel het innerlijk vertrouwen kon worden verkregen om in de geest van Christus te strijden tegen de duistere machten in de wereld. De heer Koudijzer informeerde hoe de A.R. Kamerleden dachten over integratie en het plan- Spaak in 't bijzonder. Op de eerste vraag gaf prof. Diepen horst een breedvoerig antwoord. Dit kwam hierop neer, dat wel gezegd is dat de A.R. zich hierin ook ten gunste uitgesproken had, zekerheid hoe die stemming is geweest, is er niet. De ver antwoording dragen alle ministers te samen. In de Tweede Kamer heeft de minister gezegd, dat dhr. Kolfschoten geenszins de teerste candidaat was. Ie mand uit de C.H. was aangezocht, wel ke had geweigerd. Spr. schetste de moei lijkheden, die de magistraat van Den Haag had gehad, 1.1. met de droeve af faire Schokking. Men moest iemand hebben, aan wie geen risico's zaten, iemand van geschiktheid en bekwaam heid Nu kan men stellen, aldus spr. in een protestantse plaats geen R.K. burge meester. Den Haag heeft er een gering aantal. Amsterdam benoemde indertijd niet Wibaut maar de A.R. Burg. van der Vlugt. In een democratisch gere geerd land kan men dat niet stellen, was spr.'s mening. Wel zei hij, dat er achterstand was in benoemingen van A.R. en C.H. burgemeesters en hij waarschuwde dat de protestanten dien den op te letten door de R.K. niet te worden weggedrukt. Als voorbeeld noem- despr. het aantal ziekenhuisbedden voor de R.K. ruim 21000 voor de Prot. plm. 6500! Bij het lager onderwijs 28% prot. en 42% r.k.; bij de kweekscholen ligt het nog lager. Als we terug lopen in rechtse zetels, verbeuren we ook het recht op burgemeesters benoe mingen. Alleen door een groter stem menaantal kunnen we meer druk uitoe fenen. Van de duistere machten die moeten gekeerd en die niet nader zijn aange duid, deze zijn talrijk. Spr. noemde eerst de gesteldheid des harten, het waken tegen ijdele zelfverheffing (nat. socialis me). De massificatie, de opeenhoping van mensen bij een stijgend bevolkings cijfer was ook een gevaar om ons te weren tegen onzedelijkheid, anarchie enz. Niet aanstonds zal de oplossing gevon den worden voor al die kwesties, Spr. maande vooral de Chr. Pers te steunen. In 1870 was het ook moeilijk om tot Chr. onderwijs te komen, er was toen nagenoeg geen chr. intellect. Over de Europese integratie had spr. ongeveer dezelfde denkbeelden als in een verslag elders in ons blad zijn ver werkt. Al noemde hij Spaak een beden- De Kamer van Koophandel te Dord recht heeft aan Ged. Staten van Zuid- Holland het volgende schrijven verzon den: „In onze laatste ledenvergadering werd besloten bij uw college nog eens nadrukkelijk aan te dringen op een be trachting van spoed bij de aanbesteding voor de verbouwing van het casco, dat na zijn gedaanteverwisseling dienst zal gaan doen in het door de R.T.M, geëx ploiteerde veer tussen Hellevoetsluis en Middelharnis ent tevens uw college dank te betuigen voor de royale geste in deze ten behoeve van het eiland Flakkee gemaakt. Vooral van deze laat ste opdracht kwijt ons Bestuur zich van harte en met grote erkentelijkheid. Wat het eerste punt betreft hebben wij inmiddels in de pers gelezen, dat het lid van uw college, de heer Deren borg, in uitzicht heeft gesteld, dat de aanbesteding in het begin van febru ari zal mogen worden tegemoet gezien, wat dan nog een maand voorsprong op oorspronkelijk gedachte opleverings termijn zou betekenen. Onze Kamer hecht er aan de hoop uit te spreken, dat het thans inderdaad zal gelukken nog vóór het aanbreken van de herfst, de nieuwe boot in de vaart te brengen, zodat reeds dit jaar een althans partiële verbetering in de afvoer van landbouwproducten te zien zal geven. Het wachten op de totale oplossing, die alleen door de vaste oeververbinding kan worden bewerk stelligd, wordt, naar algemeen inzicht, dan in elk geval belangrijk verlicht." SOMMELSDIJK In de vakature van Mr. Zuur als kan tonrechter te Sommelsdijk is benoemd Mr. P. Groeneboom, Advocaat en Pro cureur en plaatsvervangend kanton rechter te Rotterdam. De nieuwbenoem de is 55 jaar oud. De datum van benoeming is gesteld op de dag van indiensttreding. DIRKSLAND .Spreekbeurt. Voor de Staatk. Ger. Partij komt D.V. maandag 11 febr. spre ken. Burgemeester Kodde van Zoute- lande. Lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal. De samenkomst Waartoe we gaarne opwekken tegen woordig te zijn heeft plaats in het kerkgebouw der Ger. Gemeente. Aan vang 7 uur. Jaarvergadering. A.s. donderdag avond 7.30 uur lioopt de J.V. „De Zaaier" en de K.V. „David en Jonathan" hun jaarvergadering te houden in de consistorie der Ger. Gemeente. Agen da: Opening door de weleerw. heer Ds. H. van Gilst. Jaarverslagen. Bijbels on derwerp door A. van 't Geloof met be spreking. Gedicht door Kees de Jong, Het beleg van Haarlem door Danker Roozemond. Pauze. Gedicht door J. Troost, De Profeet Elia door de K.V., Gedicht door Jan Roozemond, De Wal- denzen door C. van Es. Gedicht dpor J. Vreugdenhil. Rondvraag en sluiting. In verband met deze jaarvergadering zal deze week geen boekenruilen worden gehouden. keiijk poUticus, is het nodig dat Europa krachtig- blijft met een gemeenschappe lijke markt. Spr. betoogde voorts dat wij zonder Amerika al lang door Rus land zouden zijn platgedrukt. Zo goed als de anti-revol. hechten aan ons staatsrecht moeten wij een volke renrecht voorstaan met bevoegdheden voor de afzonderlijke volkeren. Die mogen niet worden beroofd van hun souvereiniteit. Wat in ons staats recht de gemeenschap en de enkeling bindt, dient ajzo ook in het volkeren recht te zijn, n.l. bevoegdheden uitoefe nen onder Goddelijke autoriteit met een Goddelijk recht ook voor afzonderlijke naties. Op internationale conferenties, in de Verenigde Naties, dient de onder worpenheid aan het Woord Gods te wor den gehoord; daardoor zal kunnen wor den bijgedragen aan een wereld, waar zover menselijk mogelijk recht en ge rechtigheid wordt gehandhaafd. Over een rechtstaat, zoals wij die nu hebben, is plm. 1000 jaar gedaan. Het begin van internationaal recht dateert slechts uit het laatst van de vorige eeuw. Waar is men dichter bij de waar heid, dan in de kerk, aldus stelde spr. een vraag. Sinds 1840 pas is onze slaver nij weg! Gerekend naar eeuwen, staan we nog maar in de kinderschoenen! La ten we begrijpen, dat er nog kansen lig gen, om ons op de aanspraakplaatsen van de wereld te kunnen laten horen! De A.R. partij zoekt wel eens naar nieuwe taken hier ligt een wereldomvattende taak! Spr. besloot met te zeggen, dat de A.R. partij gegeven zou zijn hierin niet te kort te schieten. De voorz. de heer la Fleur dankte de spr. hartelijk en ook de vele aanwezigen voor hun aandachtig gehoor. Hij wekte op zich te abonneren op A.R. Staatkun de en het weekblad Nederl. Gedachten en de A.R. beginselen uit te dragen. Prof. Diepenhorst besloot deze indruk wekkende samenkomst met dankgebed. De commissaris van de Koningin in Zeeland Jhr. Mr. A. F. C. de Casembroot heeft vrijdagmiddag in Kruiningen een beeld onthuld, ter gedachtenis van de watersnood van 1 februari 1953. Foto: Jhr. Mr. A. F. C. de Casembroot legde na de onthulling een krans bïi het beeld, voorstellende een moeder met haar kind in haar armen en vervaardigd door de Amsterdamse beeldhouwer Jan WoUers. Vijftigjarig huwelijksfeest. A.s. don derdag 7 februari hoopt het echtpaar PoortvlietLugthart Tuinstraat 2 hun vijftigjarig huwelijksfeest te vieren. Het zal hun deze zeer bijzondere dag niet aan belangstelling ontbreken. Gezinsverzorging. De regeling voor de gezinsverzorging zal in het vervolg voor Dirksland worden uitgevoerd door de heer M. Grootenboer aan de Oude- weiweg. HERKINGEN Ongeluk. De smidsknecht J. v. d. Vel de had het ongeluk tijdens zijn werk zaamheden] bij fa. de Lignie zijn vin gers zodanig te verwonden dat hij in het ziekenhuis moest worden belïan- deld. Droogdok Mij. Dezer dagen zijn weer een aantal werkmensen ter informatie naar de Droogdok Mij. vertrokken, zodat ook in onze gemeente het aantal werk mensen dat in Rotterdam en omstre ken werkzaam is gestadig uitbreidt. MELISSANT Burg. stand over de maand jan. '57 Vertrokken Th. van Veen naar Brielle H. van Wouwe naar Dordrecht; J. Moerkerke en gezin naar Vlaardingen; C. Peekstok naar Rotterdam; A. Grin- wis naar Harderwijk; K. C. Keur naar Rotterdam. Gevestigd: A. Grootenboer van Her kingen; C. Peekstok van Melbourne, Australië. Overleden: J. Tieleman, weduwnaar van D. Nagtegaal, 84 jaar. Geboren; Adrianus, zoon van D. de Vogel en J. Grootenboer; Hendrik, zoon van H. Maan en H. van Prooijen; Dirk je, dochter van J. Kalle en M. H. Hol ten; Gerrit, zoon van F. A. Witvliet en J. C. Slui. STELLEND AM Opening nieuw bankgebouw Boerenleenbank Maandagmiddag is het nieuwe Bank gebouw met kassierswoning voor de Boerenleen(bank met enig ceremonieel geopend. Er waren vertegenwoordigers van de Centrale Bank te Utrecht, van de Ring Flakkee, burgemeester en wet houders en meerdere genodigden bij de opening tegenwoordig en er werden ve le goede woorden gesproken. Een ver slag volgt in ons e.k. nummer. Verkoop. De Gebr. Lokker welke van hieruit met de G.O. 20 steeds de garnalenvisserij beoefenden, hebben dit vaartuig onderhands verkocht aan iemand woonachtig te Stellendam. Zo als het nu is wordt uit deze haven niet meer permanent de garnalenvisserij be oefend, doch varen alle schepen ter Noordzee visserij. Griep. Op de scholen is door griep het verzuim heel goed merkbaar, daar bij vele kinderen en ook in het hele ge zin, de griep in ernstige mate heerst. Visserij. In de week van 28 t.m. 2 febr. hebben de vissers hoewel slechts drie dagen gevist, goede vangsten met hoge marktprijzen gemaakt. Enkele schepen maakten averij aan de netten. De G.O. 28 en 29 verloren een geheel net wat aanzienlijke schade veroor zaakt. Burg. Stand. Geboren: Arentje d.v. C. Orgers en D. Orgers-Roos. OUDDORP E.H.B.O. De afd. Kon. Ned. Ver. voor E.H.B.O. alhier zal vrijdag 8 febr. a.s., des avonds 7.30 uur haar 13e jaarver gadering houden in het gebouw „Groe ne Kruis". Kerkdienst. A.s. woensdagavond 7 u. hoopt ds. Steur voor te gaan in de dienst des Woords. Memento mori! In onze gemeente deden zich twee plotselinge sterfgeval len voor. Op 83-jarige leeftijd overleed de heer Jac. Tanis (uit de Druif) vrij plotseling en de heer Dirlc Meijer F.Cz., die 74 jaar oud is, vond men dood op bed. Het memento mori gedenkt te sterven, klinkt ons hier weer zeer dui delijk uit tegen. NIEUWE TONGE Jaarvergadering M.V. D.V. vrijdag 8 febr. 1957 des sav. 7.15 uur zal de Meisjes- en Jongelingsvereniging in het Verenigingsgebouw op de Molendijk haar jaarvergadering houden. De avond zal onder leiding staan van de weleerw. heer ds. Boertje. Actueel onderwerp zal worden behandeld door H. Vreeswijk, getiteld: „Vervallen Christendom." Doopaangifte. Zondag a.s. zal in de Ned. Herv. Kerk de doopsbediening plaats vinden. Aangifte kan geschieden in de consistorie der kerk donderdag avond 7 uur. STAD AAN 'T HARING'VLIET Ouderavond. Vrijdagavond a.s. zal er van de School met de Bijbel ouder avond worden gehouden. Aanvang 7 u. OUDE TONGE Rampherdenking. Vrijdag werd hier allerwege opnieuw de februari ramp herdacht. Des morgens zijn er in de R.K. Kerli en des avonds in de kerken van de Hervormde en Gereformeerde gemeente herdenkingsdiensten gehouden De rampbegraafplaats zelf trok de gehele dag veel bezoekers. De jongeren bezochten deze plaats in schoolverband en daarbij werden zeer vele bloemen in de kelken geplaatst, zodat al vroeg op de dag de begraaf plaats het grote medeleven uitdrukte. Tegen het einde van de middag ver zamelden velen zich in de Herv. Kerk, dat door het comité was aangegeven als beginpunt voor de stille omgang. De deelname hieraan was wellicht nog gro ter dan de voorgaande jaren, naar schatting hebben er ongeveer tweedui zend personen aan deelgenomen. Bur gemeester van der Harst legde namens het geementebestuur een krans aan de voet van het monument, hetgeen door vele verenigingen en organisaties werd nagevolgd. De muziekvereniging Voor uit speelde hier enige koralen. OOLTGENSPLAAT Bijbel kioskvereniging. Woensdag 6 febr. sav. 7.30 uur zal de Bijbelkiosk- vereniging uit Amsterdam in het ge bouw „Elthato" een avond organiseren waarbij de film „Wie staat er achter" zal worden vertoond. Vrije toegang. Tuinbouw. Op woensdag 6 febr. sav. 7.30 uur zal in „Hotel Hobbel" een voor- lichtings- en filmavond worden gehou den, aangaande arbeidsvoorwaarden en werkzaamheden in de tuinbouw. De toegang is vrij. Vienveüing van dinsdag 5 febr. 1957 Middel 17.36; drielingen 15.66— 16.99; picklers 15.54. Aanvoer 90.000 kilogram.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1957 | | pagina 1