Ui kt lenmar e vetfuatdaa vai^ I'd) Plaatselijk Nieuws NIEUWS UIT ZEELAND ttAt^e^ caitLK a.s. Den Bommel heeft ook met investeringsmoeilijkheden te maken 29e Jaargang Dinsdag 29 januari 1957 No. 2568 Chr. STREEICBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond 81 JANUARI 1938 31 JANUAEI 1957 (HAAB NAAM). Dankbaar dat al veel is bereikt Te grote bezorgdheid Centrale Veiling Mlddelhariiis GOEDEREEDE PRINS HENDRIKSTRAAT 14 - POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Eedactie en Advertenties uitsluitend Telefoon K 1870—2629 Na 6 uur 's avonds Telefoon K 1870—2017 Giro 167930 ABONNEMENTSPRIJS 1.90 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 12 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Het is nu al weer 19 jaar geleden dat Z.K.H. Prins Bernhard in een mooi ver- [trek van Ixet paleis te Soestdijk aangifte Jdeed van de geboorte van prinses Bea- rtrix, Wilhelmina Armgard aan de amb- Itenaar van de burgerlijke stand der ge- Imeente Baarn, Jhr. mr. G. C. J. van iReenen, burgemeester dier gemeente. Wanneer wij de geboorte-akte van J Prinses Beatrix lezen, zien wij dat deze V Hakte op enkele punten afwijkt van de sedert 1 januari 1935 bij de wet gestelde [regelingen met betrekking tot het op- I maken van de akten van de burgerlijke 1 stand. Bij de wet van 31 mei 1934, Stbl. nr. J276 is met ingang van 1 januari 1935 |het vereiste van twee getuigen bij de go- fboorte-aangiften afgescliaft, zodat na deze datum bij de geboorte-aangiften geen getuigen meer tegenwoordig zijn geweest. Uitzonderingen bevestigen echter de regel. Bij de geboorte-aangifte van Prin- I Beatrix waren twee van de hoogste staatsfunctionarissen tegenwoordig. Men f heeft aan deze voor het gehele land zo l-belangrijke gebeurtenis een bijzonder officieel en plechtig karakter willen ver- lenen. In de geboorte-akte van prinses Bea- i trix lezen wij o.a.: „Een en ander is ge- sciiied in tegenwoordigheid van Hendri- kus Colijn, oud acht en zestig jaren. [Minister van Staat, Minister van Alge mene Zaken, wonende te 's-pravenhage 1 en Jonkheer Frans Beelaerts van Blok land, oud zes en zestig jaren, Kamer- 1 heer in buitengewone dienst van Hare I Majesteit de Koningin, Minister van 1 Staat, Vice-President van de Raad van State, wonende te 's-Gravenhage. Vervolgens schrijft art. 18 van het j Burg. Wetboek uitdrukkelijk voor dat sedert 1 januari 1935 in een akte van de burgerlijke stand steeds de namen ge plaatst moeten worden vóór de voorna men. De namen worden steeds door een komma van de voornamen afgescheiden. Ook in dit opzicht zijn de VQorschrif- tm van de burgerlijke stand zoals deze n& 1 januari 1935 golden bij het opma ken van deze koninklijke geboorte-akte niet toegepast. Dit zal zijn oorzaak wel vinden in het feit dat het moeilijk is in (Ie registers vóór de voornamen te plaatsen. Voorts wordt in bovengenoemde ge boorte-akte nog melding gemaakt van een feit, dat bij de inschrijving van een jong geborene geen algemeen vérschijnsel is, n.l. dat Z.K.H. Zijn dochter aan die ambtenaar van de burgerlijke stand tieeft vertoond. Ook dit houdt blijkbaar verband met het officiële karakter van (it'ze voor het gehele Rijk belangrijke ge beurtenis. De geboorte van een kind is, en is altyd geweest, een allerbelangrijkste ge beurtenis in het leven der mensen. Bij de geboorte-aangifte moeten ook de voor- I namen, welke dit kind zal dragen, wor- )PJES1 I den opgegeven. Goethe zegt ergens: „Name ist Schall und Rauch", d.w.z. een naam is klank en rook, betekent dus niets. De naamgeving staat echter niet los van de gebeurtenis, maar maakt er een deel van uit, vormt er in zekere zin de bekroning van. De geboorte is dan pas voltooid, als het kind zijn naam heeft gekregen. Wanneer dames elkan der vertellen dat bij iemand een kind is geboren, luidt onmiddellijk de vraag: „En hoe heet het?" In vroegere tijden toen de namen nog een duidelijk sprekende betekenis had den, gaven de ouders bij de geboorte van hun kind uiting aan de gevoelens van vreugde en dankbaarheid, van hoopvolle verwachtingen voor de toekomst van hun kind en soms ook wel van teleur stelling. Een stuk in het oog springende eigenschap kon tot de naam leiden, als ook allerlei omstandigheden van tijd, plaats en bijzonderheid der geboorte. Maar ook kwam het oudtijds veel voor dat de ouders hun kinderen namen ga ven, die een beeldend karakter droegen. Zij hebben zich dan bij hun keuze laten leiden door de wens, dat hun kind de eigenschap zou hebben van wat sterk en machtig, goed en schoon, liefelijk en be vallig in de natuur en in de wereld is. De ouders van de kroonprinses heb ben hun eerste kind een wensnaam ge geven: Beatrix, dat betekent: „zij die ge luk brengt". De wereld hunkert naar ge luk, maar de kansen er op waren bij de geboorte van Prinses Beatrix niet groot. Evenals haar zusters draagt prinses Beatrix de titels: Prinses der Nederlan den, Prinses van Oranje-Nassau, Prinses van Lippe-Biesterfeld. De eerste en de laatste titel spreken voor zichzelf. Als kinderen van de regerende koningin der Nederlanden dragen zij de eerste, als wettige nakomelingen van hun vader de laatste titel. Het dragen van de naam 'Oranje-Nassau, is een minder vanzelf sprekende zaak. Krachtens familie-akkoorden van 1732 en 1756 werd de naam Oranje aan alle nakomelingen van Prins WiUem IV, zo wel in de vrouwelijke als in de manne lijke Ijjn verbonden. Voor de voortzet ting vai) de naam Nassau ook in de vrouwelijke lijn, dus voor de nakomelin gen van Koningin Wilhelmina, moest echter nog'in 1901 de toestemming van de Groothertog van Luxemburg als hoofd van het geslacht Nassau worden ver kregen. Toen dit geschied was, is bij K.B. van 8 febr. 1901, Stbld. nr, 50 kort voor de geboorte van de tegenwoordige koningin in het Staatsblad van 31 december 1908, no. 425 bekend gemaakt, een voorzie ning getroffen. „Verlangende, dat de naam" van het geslacht, waaruit Wij zijn gesproten en waaraan voor ons en voor het Nederlandse volk zo dierbare herin neringen zijn verbonden, ook voor onze nakomelingen behouden zal blijven" zo luidt de aanhef van dit besluit. Daar bij bepaalde de Vorstin, dat alle haar wettelijke nakomelingen, naast de naam, die zfl aan het geslacht van hun vader ontleenden, de naam „Oranje-Nassau" zouden dragen en dat deze zou worden gevoerd vóór die van de vader. Op 2 okt. 1937 heeft de koningin hetzelfde bepaald voor de kinderen van Haar doèhter, de tegenwoordige Koningin. Bij de 19e verjaardag van onze kroon prinses Beatrix spreken wij de wens uit dat de wensnaam, die haar ouders haar hebben gegeven in vervulling moge gaan. Meer dan op de klank hebben onze Koningin en Prins Bernhard aandacht gehad voor de zinvolle betekenis bij het kiezen van de namen voor de beide oud ste prinsesjes. Men weet nog hoe aange naam verrast het land was bij het verne men van de naam van de oudste prinses geboren 31 januari 1938: Beatrix Wil helmina Armgard. De naam Beatrix (naar Lat. beate gelukkig, gelukza lig) was nog door geen enkel lid der koninklijke familie gedragen, ging dus helemaal buiten de traditie om, maar werd gekozen wegens de mooie betekenis „Beatrix, een naam rijk aan beloften", sprak de voorzitter van de Eerste Ka mer, „n.l. zij die gelukkig maakt". Wij spreken de wens uit dat wanneer in de toekomst prinses Beatrix geroepen zal worden Haar Moeder op te volgen, dat zij in staat zal zijn de mooie bete kenis van haar naam te realiseren. Maar de jeugd, de hope van het va derland, die opgroeit, om van ons de le venstaak eens over te nemen, zien wij het goed, gaat geen gemakkelijke toe komst tegemoet. Onze Koningin heeft in haar vele radio toespraken haar onderdanen, inzonder heid de jongeren, die zich gereed maken voor het leven met grote klem op hun verantwoordelijkheid gewezen. Wij eindigen met de woorden van H.M. de Koningin, gesprpken op een oficiële bijeenkomst, ter gelegenheid van de 18e verjaardag van H.K.H. Prinses Beatrix: „Een wereldgemeenschap wil geboren worden en geweldige belemmeringen moeten daarvoor uit de weg worden ge ruimd. Wij kunnen ons nog geen voor stelling maken van de technische moge lijkheden, die ten dienste van de komen de generaties zullen staan. Moge dit alles in vrede en in harmo nie en tot heil en ter vereniging van de mensheid geschieden dit is nu onze zorg, onze wens, ons gebed". Ooltgensplaat 25 januari 1957 P. Bom. ambt. ter secr. De gemeenteraad van Den Bommel kwam voor de eerste maal in het nieuwe jaar bijeen. Burgemeester van der Harst hield na de opening met gebed de gebruikelijke nieuwjaarsspeech waarin hij wees op de investeringsmoeilijkhe den, waardoor Den Bommel niet alles zal kunnen uitvoeren, wat gewenst is. Er is echter al veel bereikt, Den Bommel is na de ramp een geheel ander dorp geworden, veel nieuwbouw, straten en parkeerterreinen etc, wa.arvoor men zeer dankbaar is. De af te handelen punten werden weer met echte Bom- melse gemoedelijkheid afgehandeld. Op deze eerste vergadering van het jaar wenste de voorzitter de leden en hun gezinnen het beste voor 1957 toe, waarbij hij de hoop uitdrukte dat God hen zou leiden in al hun handelingen en besluiten. In 't kort gaf hij een overzicht van hetgeen in Den Bommel in het afgelopen jaar was gebeurd. De openbare werken trekken bij het publiek de meeste aandacht; men ziet over het algemeen niet zo wat er bin nenskamers voor werk aan is. Spr. noem de de wederopbouw van de kaai; de doorbraak van de Emmastraat, de 22 nieuwe woningen te Achthuizen; het verfraaien van de beneden Oostdijk, de nieuwe parkeerplaats bij het gemeente huis (die bijna is gereed gekomen) waardoor het verkeersprobleem in Den Bommel goeddeels is opgelost. Ook in de particuliere sector en het bedrijfsle ven zijn verheugende initiatieven geno men. De Boerenleenbank kreeg een nieuw gebouw; er werd een groot koel huis gebouwd, benevens een diepvries installatie. Particulier werden ook meer dere woningen gebouwd, zodat er reden is tot dankbaarheid. Wel zijn er offers gevallen en is er droefheid in de ge meente gekomen, doordat er burgers zijn weggevallen. Spr. noemde diegenen gelukkig, die zich aan de Albesturing Gods kunnen overgeven, zonder Wie wij niets zijn of kunnen. Er is nog veel waarvoor wij onze krachten hebben in te spannen aldus de voorzitter, waarna hij kwam op de moei lijkheden met investering en wees er op, dat hetgeen nationaal gebeurd ook naar de kleine gemeenten afdruipt. Er zullen knappe koppen nodig zijn en veel vrij heid om weer niet te verliezen wat in vele jaren is opgebouwd. Spr. kende de bereidheid van de raad om moeilijkheden onder het oog te zien. Hij wist, dat men er niet op uit was om kritiek te leveren, dan alleen in opbou wende zin. Met vertrouwen hoopte hij met de raadsleden 1957 in te gaan in af wachting van Gods zegen over hetgeen in het belang der gemeente zal worden gedaan. De ingekomen stukken bevatten geen bijzonderheden en gingen zo onder de hamer door. Verhuur ttilngrond. Een voorstel tot verhuur van tuin- grond in de dorpskern, nabij Zweedse woningen in Zuidzijde en nabij nieuw bouw te Achthuizen, vond instemming. Zolang de grond niet nodig is voor nieuw bouw zijn er vee] mensen mee gebaat. De huur bedraagt 6% et per m^. Badhuis. De verordening op de heffing van de badhuisreehten, werd opnieuw vastgesteld. 'Grond Boerenleenbank. Verleden jaar febr. viel een raadsbesluit tot uitgifte van een perceel grond aan de Voorstraat voor de Boerenleenbank, (waarop het gebouw staat) n.l. 120 m^ voor de tijd van 25 jaren tegen een jaarlijkse cation van 8.Het bestuur maakt tegen deze korte termijn bezwaar, omreden er een behoorlijke afscheiding van het ter rein moet worden gemaakt. Daarom be sloot de raad, op voorstel van b en w, de termijn op 100 jaar te stellen. Builing grond. Nu de werkzaamheden doortrekking van Emmastraat op de Schaapsweg zijn voltooid, gaat de aan dacht uit naar aansluiting van verschil lende dwarsstraten op deze straat. Om deze werkzaamheden te kunnen vol brengen is het nodig dat aan het eind van de 4e Dwarsstraat een stukje grond wordt overgenomen van de heer F. Fluit ter grootte van plm. 72 m^. Genoemde heer was hiertoe bereid, zulks in ruil voor een ander stukje grond van dezelf de grootte. Waar beide perceeltjes gelijk in waar de waren, ging de raad er mee akkoord. Voor het jaar 1957 werd een kasgeld lening aangegaan met de Bank van Ned. Gemeenten tot max. 350.000.Het rekening courant saldo werd tijdelijk verhoogd tot 150.000. Streekmuseum. Besloten werd aan het Streekmuseum to Sommelsdijk voor 1956 een subsidie te verlenen van 5 cent per inwoner, en dit museum, waarvoor de belangstelling groeiende is, ook volgende jaren met een geldelijke bijdrage te steunen. Nieuwe straatnaam. Door de woningbouwvereniging zijn onder aan de Galathesedijk in Achthui zen 10 woningen gebouwd; de vóór deze woningen lopende nieuwe - straat heeft nog geen naamsaanduiding gekregen, wat voor de bewoners bij het ontvan gen van post enz. vaak zeer lastig is. B en w stelde voor deze straat ,,Tuin- straat" te noemen. Dhr. Jacobs had daarover een andere gedachte. Omstreeks 1850 is de R.K. pa rochie gesticht door een zekere pastoor van Lunen, wiens naam als stichter hij hier wilde gedenken. Hij stelde voor de nieuwe straat Pastoor v. Lunenstraat" te noemen. In het plaatselijk karakter gezien vond b en w dit een geschikte naam; het voorstel werd overgenomen en door de raad goedgekeurd. Handelsonderw^s. Besloten werd aan de stichting Handelsavondonderwijs een éénmalige subsidie beschikbaar te stel len groot 218.58. Leerlingen van Den Bommel waren er nog niet op, men vond het echter een nuttige instelling en men wilde het werk steunen. Op voorstel van Ged. Staten werd be sloten de jaarwedde der wethouders met 15% te verhogen. Enige begrotingswijzi gingen werden goedgekeurd. Rondvraag. In de rondvraag merkte dhr. de Baar op, dat de bewoners van „De Strop" een adres hadden ingediend, dat de onder berm aldaar straat zou worden. Spr. vroeg hoe b en w hierover dacht. De voorz. antwoordde dat b en w de technische dienst opdracht hadden ge geven een begroting te maken. De vraag zal zijn: waar halen we de geldmiddelen aldus spr. Volgende vergadering hoopte hij er meer van te kunnen zeggen. De heer Prooy informeerde naar het „geval Kwakernaat" wat volgens de voorzitter nog niet was bekeken. B en w meent echter, dat de belangen van genoemde heer niet tekort zijn gedaan. Dhr. Prooy stelde verder vragen over de nieuwe voetbalweide, over de nieuwe voetbalgelegenheid en het verenigings lokaal. De voorz. antwoordde dat de nieuwe voetbalweide niet voorkomt op de lijst van aanvullende werken. Over een nieuw verenigingsgebouw zal men voor lopig niets horen dacht de voorzitter, omdat er eeii bouwstop bestaat, waar nu de investeringsmoeilijkheden nog bij komen. Dhr. Lokker zag gaarne het achterste deel van de Emmastraat beter verlicht, waarop de voorzitter zei, dat er een lan ge brief met vele verlichtings-aspecten naar de Emgo zijn gezonden, waarvan hij hoopte dat ze spoedig zouden worden uitgevoerd. Dan sluiting. In ons overzicht van vrijdag 11 jan. j.l. toonden wij aan, dat door een te hoog opgezette prijs van 30 cent per kg, die door het buitenland niet gevolgd werd, de prijs der uien in het begin van januari terug liep tot 25 a 26 cent per kg. Het is een eigenaardig verschijnsel, dat zich steeds weer herhaalt, dat bij een oplopende markt de telers direct vast houdend zijn en rond lopen met de ge dachte, „wanneer ik 1 2 dagen wacht, krijg ik misschien nog naeer", terwijl bij een zakkende markt, vooral als er wei nig vraag is, diezelfde teler zelf komt aanbieden belangrijk lager dan hij een paar weken tevoren had kunnen krijgen. Deze stemming dreigt, zonder dat daartoe enige noodzaak is, de markt zeer ten ongunste van de teler zelf, te beïnvloeden. Op het moment dat wij dit stukje schrijven is de prijs: twintig cent per kg voor de teler. Blijft deze stemming, die de laatste weken heerst, gehandhaafd, dan zal de markt ongetwijfeld nog iets verder te ruglopen, zonder dat daarvoor enige re den is. Tegengeworpen wordt, dat volgens de berichten de voorraad nog zeer groot is, voor de tijd van het jaar. Op de buitenlandse markt heeft deze onnodige ongerustheid ook terdege haar invloed, waardoor de kopers vooral op de Engelse markt zenuwachtig worden. In het bekende, .Fruit Trades Jour nal" van 26 januari j.l. komt een berich tje voor waarin wordt medegedeeld dat de uienoogst in Nederland ongeveer be droeg 150 miljoen kg. Hiervan waren 95 miljoen kg geëxpor teerd. Het staat er niet, maar ieder die aan dachtig leest, zegt direct dat er dan nog 55 miljoen kg over zijn. Het is begrijpelijk, dat aan de hand van zulke mededelingen, de kopers de toestand niet vertrouwen en wanneer er meer wordt aangevoerd dan de directe vraag is, hieruit concluderen dat er een overproduktie is, die onvermijdelijk tot verdere prijsval aanleiding zal geven. O.i. is zulk een bericht niet in overeen stemming met de werkelijkheid. Op 11 januari schreven wij, dat vol gens onze berekening er op 1 januari 1957 nog over zou zijn: plm. 43 miljoen kg. Hiervan is afgegaan: 30 dec— 5 jan. '57 4.092.000 kg 6 jan.—12 jan. '57 4.409.000 kg 13 jan.—19 jan. '57 4.847.000 kg SteUen wij de week van 2126 januari op 4.000.000 kg, dan zouden er dus op maandag 28 januari '57 nog over zijn plm. plm. %5 miljoen kg. Wij vernamen dat een tot oordelen be voegde instantie, de voorraden vrij nauwkeurig beeft laten opnemen, doch per 28 januari ook niet hoger komt dan phn. 30 miljoen kg. Dit is globaal genonxen zes zeven normale export weken. Verder wijzen wij er op, dat per 5 febr. a.s. de Ierse grens opengaat en hier voor reeds aankopen plaats hebben; Noorwegen eveneens aan de markt is, terwijl vermoedelijk naar Oostenrijk/- Hongarije weer een kwantum zal worden gezonden. ledere teler moet vanzelfsprekend ei gen inzicht volgen en terdege rekening houden met de houdbaarheid van zijn nog aanwezige voorraad, wij. ktmnen geen bepaalde maatregelen voorschrij ven. Wel menen wij, aan de hand van de uitvoercijfers a;lsmede voorzichtige 'ra mingen te mogen schrijven, dat, zondgr nog rekening te houden met Egypte, èr voor een overdreven bezorgdheid niet de minste reden aanwezig is. Van Flakkee zijn verzonden volgens het U.C.B. 31 dec—5 jan. 1957 7 jan.—12 jan. 1957 14 jan.19 jan. 1957 21 jan.—26 jan. 1957 2.083.150 kg 1.899.375 kg 2.033.925 kg 1.609.945 kg De aanwezige voorraad wordt nog ge :hat op 9% 10 miljoen kg Uienveiling van dinsdag 29 jan. 1957. Middel 21.42—22.06; Drielingen 20.01 —21.29; Picklers 20.09—22.14. Aanvoer 125000 kg. MIDDELHARNIS Opening „Jeugdhaven". Vrijdagavond j.l. is het vernieuwde en uitgebreide Geref. Jeugdhuis „De Jeugdhaven" in gebruik genomen. Ónder de vele aanwe zigen waren ooit de colleges van b en w te Middelharnis en Sommelsdijk. De leiding berustte bij de voorzitter der stichting ds. G. C. Muntingh, deze wees in zijn openingswoord op de bete kenis van de naam: een veilige haven, waar de jeugd kan binnen lopen. Het geestelijke zal voorop staan, daarnaast zal op verantwoorde wijze' de ontspan ning zijn deel krijgen. Namens de stichting Maatschappelijk Werk in Z.-Holland, sprak de heer Scherpenhuizen. Burgemerester Hordijk bracht zijn gelukwensen over namens de beide colleges. Voorts voerde het woord ouderling Groen, dhr. Ypma, mej. K. Baart en dhr. Witvliet. Er wordt ter gelegenheid van deze opening een bazar gehouden die vanaf vrijdag 1 febr. zal geopend zijn. Men zie daarvoor de advertentie, elders in dit blad. DIRKSLAND Studievereniging. A.s. vrijdagavond 7 uur hoopt de studievereniging der S.G.P. te vergaderen in de consistorie der Ger. Gemeente. De heer J. van Rossum zal dan een referaat houden over Ouder domsvoorziening". Belangstellenden zijn hartelijk welkom. Gevonden voorwerpen. Ben duo-zit van een bromfiets. Te bevragen bij de postcommandant der Rijkspolitie of J. van Broekhoven, Oranjelaan 43, Dirk- sland. Kweeikschool. Ouders die hun kinde ren wensen te laten studeren bij de kweekschool „De Driestar" te Gouda kunnen zich opgeven bij ds. H. van Gilst alhier. MELISS'ANT Kerkdienst. Heden (dinsdagavond) 7 uur hoopt voor de Geref. Gemeente (Beatrixlaan) voor te gaan ds. H. van Gilst. HERKINGEN De algemene ledenvergadering der kiesvereniging der S.G.P., welke had plaats moeten hebben op a.s. donderdag 31 januari in de school, is door omstan digheden uitgesteld tot donderdag 7 fe bruari 1957. De kerkeraadsvergadering der Geref. Gemeente zal door omstandigheden niet plaats vinden als gebruikelijk in de con sistorie, maar ten huize van M. de Geus a.s. woensdagavond. Hand bekneld. De chauffeur J. Br. welke zaterdag zijn vrachtauto repareer de waarvan de kiep-installatie niet goed fungeerde, had het ongeluk dat de laad bak plotseling neerviel, zodat hij met een zijner handen zodanig in de knel kwam, dat hij gedeelten van zijn vingers zal moeten missen. Na te zijn verbonden werd hij ter verdere behandeling naar het ziekenhuis te Dlrksland vervoerd. OUDDORP Kerkdienst. A.s. woensdagavond 7 uur hoopt ds. Steur voor te gaan in de Dienst des Woords. Doopaangltte. Ouders die a.s. zondag hun kind wensen te laten dopen in de Herv. Kerk kunnen daar a.s. vrijdag avond 7 uur aangifte van doen. Klap van paard; Dhr. H. Troost had het ongeluk een klap van een paard te krijgen zo dat dokters behandeling nodig NIEUWE TONGE Uienprijs daalt. In de uienhandel is op het ogenblik weinig handel, men besteed op het ogenblik ongeveer 22 et per kg. STAD AAN 'T HARINGVLIET Behaalde prijs. Dhr P. Bakker behaal de op de gehouden konijnen en pluim vee-tentoonstelling Avi Cültura te Den Haag met zijn inzending blondinette duiven een z.g. twee z.z.g. en een „U". De laatste is de hoogste onderschei ding. Een mooi succes. Veilig Verkeer. Gisteravond is de ctu-sus „Veilig Verkeer" speciaal belegd voor bromfietsberijders gestart. De les sen worden gegeven door de beide hoofdonderwijzers de heren Copier en Tanis en van de Rijkspolitie de heer Mulder. Het lesgeld, bedraagt alleen voor toetreding tot het verband van Veilig Verkeer f 1.00 per jaar. DEN DOMMEL Brand in het badhuis. In de nacht van vrijdag op zaterdag werd de gemeente opgeschrikt door het loeien van de sire ne. Er was brand uitgebroken in het badhuis. De brandweer was spoedig ter plaatse en was de brand vrij vlug mees ter. Het badhuis is geheel van hout; door kordaat ingrijpen kon erger worden voorkomen. Van binnen heeft echter een flinke ravage plaats gehad. De oorzaak is niet bekend. ST. ANNALAND Uienveiling van donderdag 4 jan. '57 St. Annaland, 24 jan. Uien middel 25.62; bonken 23.—; drielingen 23.51 jricklers 24.Alles per 100 kg. Aan voer 23 ton. Scherpenisse 24 jan. Drielingen 22.60 picklers 23.60; Alles per 100 kg. Aan voer 1000 kg. Bintjes bonken ,f 15.75 per 100 kg. Aanvoer 2% ton. BRUINISSE Ander »cihip. Scliipper B. Baay uit Tholen, die onlangs bij een aanvaring voor de sluis te Wemeldinge in enkele minuten zijn schip verloor (het motor vaartuig Tholen 10) heeft in Urk een ander schip gekocht. In dit vaartuig zal door de firma L. Padmos alhier een 44 p.k. kromhout laor tor worden geplaatst. Vervulling vakatures. Tot voorz. van de woonruimte-corrunissie in de vakatu- re D. V. d. Berg werd onlangs gekossen, het nieuw benoemde lid dhr. A. Jumelet.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1957 | | pagina 1